Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#951 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Nierika »

SmokingMan wrote: 20/07/2022 18:42 Nisam to znao, iako su mu ponudili, podebljali su mu ponudu iz razloga što se zove Muharem i što je nekada bio čeljade Sarajeva. Da li vam je potreban neki drugi razlog ako želite da svoju propagandu pojačate jednom takvom prilikom, ja ne bi.

Nekda mislim da i onaj Bursać obnaša obrnutu ulogu, ali da ga za to dobro plaća neka treća strana. :mrgreen:
Ne znam jel mi gore ili bolje da osoba u situaciji poput Bazduljeve obnaša ulogu ili istinski vjeruje u to što piše. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#952 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by SmokingMan »

Ommadawn wrote: 20/07/2022 18:49
SmokingMan wrote: 20/07/2022 18:42 Nisam to znao, iako su mu ponudili, podebljali su mu ponudu iz razloga što se zove Muharem i što je nekada bio čeljade Sarajeva. Da li vam je potreban neki drugi razlog ako želite da svoju propagandu pojačate jednom takvom prilikom, ja ne bi.

Nekda mislim da i onaj Bursać obnaša obrnutu ulogu, ali da ga za to dobro plaća neka treća strana. :mrgreen:
I Bursać duva u istu tikvu, ne brini.
Samo ga još naivci shvataju ozbiljno.
Dosadio je i Bogu sa onim forsiranjem genocida, naprosto, kao da svoj status "nezavinsnog" noviara nastoji izgraditi na već recikliranim pričama.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#953 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

SmokingMan wrote: 20/07/2022 18:55
Ommadawn wrote: 20/07/2022 18:49

I Bursać duva u istu tikvu, ne brini.
Samo ga još naivci shvataju ozbiljno.
Dosadio je i Bogu sa onim forsiranjem genocida, naprosto, kao da svoj status "nezavinsnog" noviara nastoji izgraditi na već recikliranim pričama.
To je upravo to što on radi.
Na nečemu valja pare dići.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#954 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by SmokingMan »

Nierika wrote: 20/07/2022 18:55
SmokingMan wrote: 20/07/2022 18:42 Nisam to znao, iako su mu ponudili, podebljali su mu ponudu iz razloga što se zove Muharem i što je nekada bio čeljade Sarajeva. Da li vam je potreban neki drugi razlog ako želite da svoju propagandu pojačate jednom takvom prilikom, ja ne bi.

Nekda mislim da i onaj Bursać obnaša obrnutu ulogu, ali da ga za to dobro plaća neka treća strana. :mrgreen:
Ne znam jel mi gore ili bolje da osoba u situaciji poput Bazduljeve obnaša ulogu ili istinski vjeruje u to što piše. :D
Ma Bazdooolj vjerujem u moć novca, ništa više. Pisao bi on hvalospjevke o Paveliću i Budaku da je HDZ dao Kunu više. :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#955 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Malo ga mater ovdje pogurala i eto
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#956 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Nierika »

Ommadawn wrote: 20/07/2022 18:48
On je bio šupak još dok je pisao za Oslobođenje i za BH Dane. Rahmetli Irham Čečo je to najbolje znao.

Muharem Bazdulj je bio prosječan pisac koji je skontao da neće imati publike u BiH. Otišao u Bg ne bi li eto ponudio šta njima i tu skonta ako napravi od sebe žrtvu Bošnjaka koji želi Srbima pružiti ruku pomirenja pa je zbog toga šikaniran u Sarajevu - više će ga ljudi prihvatiti.
I fakat bi tako. Ne znam samo šta su toliko dugo čekali u Oslobođenju, što mu nisu dali nogu na startu kad je počeo kao Kusturica i Nele.

Sad je eto sa njima. Samo on zna kako mu je. Mene lično boli neka stvar, d’izvineš.
Mada je i iz Travnika, ne znam imaju li tamo poseban odnos prema Andriću. Pada mi na pamet da je mogao otići na taj skup iz milion nekih ličnih i drugih razloga pored tih što mu se spočitava. Razumijem i da odlazak na takvo mjesto ima posljedice, pogotovo ako obnaša javnu funkciju, ali ne znam koliko mi je okej misao da se javnost generalno bavi time s kim se i zašto družimo u slobodno vrijeme. Ali okej, razumijem i to. Samo ne znam da li bi svakako otišao u Bg, ili nakon otkaza i jer nije imao drugog izbora (ovo više mogu shvatiti). Kusturica mislim da je imao izbora na pretek kad se odlučio za četništvo, jer se nekad u toku rata i van Balkana proslavio filmom Arizona dream (ispravite me ako griješim i za ove info).
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#957 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by SmokingMan »

Ommadawn wrote: 20/07/2022 18:57
SmokingMan wrote: 20/07/2022 18:55

Dosadio je i Bogu sa onim forsiranjem genocida, naprosto, kao da svoj status "nezavinsnog" noviara nastoji izgraditi na već recikliranim pričama.
To je upravo to što on radi.
Na nečemu valja pare dići.
Evo, većina ovih novirana koji rade za AJB pisšu po već ustaljenom šablonu, jer ono od čega pati današnje novinarstvo je moć koja drži diktat nad perom novinara, i šta ti drugo preostaje nego da pišeš ili da tavoriš kao Vanja Stokić. :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#958 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Davno je on “zastranio” ali i dalje je pisao za Oslobođenje.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#959 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

SmokingMan wrote: 20/07/2022 19:10
Ommadawn wrote: 20/07/2022 18:57

To je upravo to što on radi.
Na nečemu valja pare dići.
Evo, većina ovih novirana koji rade za AJB pisšu po već ustaljenom šablonu, jer ono od čega pati današnje novinarstvo je moć koja drži diktat nad perom novinara, i šta ti drugo preostaje nego da pišeš ili da tavoriš kao Vanja Stokić. :mrgreen:
Mogao je biti kao Feral Tribune ali to je Bazdulju bilo previše strano.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#960 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by SmokingMan »

Što, svi vole šund, narodnjake, fes i opanke.
Masu ćeš novinarstvom omađijati isto kao što to rade političari preko TV ekrana, u potpunosti dobiješ isti povratni efekat sa dva različita pristupa.
Bazdulj je meni kralj kada tamo nafura nekog čobana u Bileći da je veći Srbin od rođenog Piroćanca ili zgriženiji putinovac od Peskova. :mrgreen:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#961 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Nierika wrote: 20/07/2022 13:57 A i Cvijetić mislim da ne piše toliko o političkim temama..uglavnom, ima mi smisla ta imaginarna skala. :D
Prebacujem citat na ovu temu o Bazdulju da tamo ne oftopičim. :D

Cvijetić je miljama iznad političkih tema i na univerzalnoj ravni, u formi književnog teksta i na pozorišnoj sceni, hvata se u koštac sa zločinima u svom dvorištu. To je ono što ga, ujedno, i izdvaja od svih navedenih i i čini nepodobnim tu gsje jeste.

A imaginarna skala....nije baš najpreciznija, ali tako su mi se nekako iskristalisali u glavi - otprilike. :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#962 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Nierika »

¤ jelena ¤ wrote: 21/07/2022 01:54
Nierika wrote: 20/07/2022 13:57 A i Cvijetić mislim da ne piše toliko o političkim temama..uglavnom, ima mi smisla ta imaginarna skala. :D
Prebacujem citat na ovu temu o Bazdulju da tamo ne oftopičim. :D

Cvijetić je miljama iznad političkih tema i na univerzalnoj ravni, u formi književnog teksta i na pozorišnoj sceni, hvata se u koštac sa zločinima u svom dvorištu. To je ono što ga, ujedno, i izdvaja od svih navedenih i i čini nepodobnim tu gsje jeste.

A imaginarna skala....nije baš najpreciznija, ali tako su mi se nekako iskristalisali u glavi - otprilike. :D
S tim da pjesnici možda generalno govore tj. pišu apstraktnijim i umjerenijim jezikom (mada zavisi o kakvoj vrsti teksta je riječ), za razliku od recimo novinara koji u tekstu navode konkretna imena, događaje i sl, pa se onda možda i podigne više medijske prašine.

Ovo za bavljenje zločinima i nepravdom u sredinama u kojima žive mi je hrabro, al' i pretpostavljam da imaju dosta problema zbog toga, sjećam se da sam čitala Bursaćeve izjave kako mu prijete i sl. Za Dežulovića sam pročitala da je i on prije nekoliko godina prestao pisati za Oslobođenje, s tim da on nije radikalno promijenio priču nakon toga, ne znam ima li ikakvih poveznica između te situacije i ove sa Bazduljem (stvarno ne znam puno ni o jednom ni o drugom, a i generalno o ovoj temi). Za Puhala i tačan broj ubijene djece je bila dosta burna reakcija javnosti, iako je kasnije još javnih ličnosti ga podržalo u tome a reakcije su bile umjerenije, ne znam da li je burna reakcija bila zbog načina na koji se bavio tom temom (poprilično grubo iz moje perspektive) ili nečeg drugog..Pročitala sam u kontekstu odlaska iz Oslobođenja i Dežulovićevu izjavu o tome kako on nije tu da pazi na emocije čitalaca, jer bi se inače bavio drugim poslom..Ne znam stvarno šta misliti o svemu tome. :D
Piaty
Posts: 5676
Joined: 01/12/2020 00:58

#963 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Piaty »

Prvi put pregledah neku emisiju sa ovim piscem, novinarom ili šta je već.

Ne kužim se u čemu je poenta sa njim i kakvi su to njegovi dosezi uopće bili da je postao važna tema.

Gomila pretjerivanja koja se svode na ovo:
-dobra su bile:
a. knezevina Srbija
b.kraljevina Jugoslavija
c. komunisticka Jugoslavija
d. SR Jugoslavija
e. Srbija
...i dobro je iskljucivo ono sto je na fonu kulturne dominacije Srbije. Sve sto ima znake samostalnost i autonomije kod Hrvata, Bosnjaka i Makedonaca - to je pogrešno

-nekakva ekstremna odusevljenost sa Ivom Andricem, Gavrilom Principom i Mesom Selimovicem

Ako se o ovome rade cijelo vrijeme (a vidim ja da je to ta spika), onda je ovaj ni kriv, ni dužan postao "zvijezda" jer ne znam ko je mogao i do sada biti publika za takvu hrpu nevažnih besmislica. Pa bolje gledati onog Šarića jer je barem i entertainment
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#964 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by nles »

Nierika wrote: 20/07/2022 19:06 Samo ne znam da li bi svakako otišao u Bg, ili nakon otkaza i jer nije imao drugog izbora (ovo više mogu shvatiti).
Uvijek postoji drugi izbor.
Postoje hiljade ljudi koji nisu prodali obraz za neku sinekuru.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#965 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Nierika wrote: 21/07/2022 08:53
¤ jelena ¤ wrote: 21/07/2022 01:54

Prebacujem citat na ovu temu o Bazdulju da tamo ne oftopičim. :D

Cvijetić je miljama iznad političkih tema i na univerzalnoj ravni, u formi književnog teksta i na pozorišnoj sceni, hvata se u koštac sa zločinima u svom dvorištu. To je ono što ga, ujedno, i izdvaja od svih navedenih i i čini nepodobnim tu gsje jeste.

A imaginarna skala....nije baš najpreciznija, ali tako su mi se nekako iskristalisali u glavi - otprilike. :D
S tim da pjesnici možda generalno govore tj. pišu apstraktnijim i umjerenijim jezikom (mada zavisi o kakvoj vrsti teksta je riječ), za razliku od recimo novinara koji u tekstu navode konkretna imena, događaje i sl, pa se onda možda i podigne više medijske prašine.

Ovo za bavljenje zločinima i nepravdom u sredinama u kojima žive mi je hrabro, al' i pretpostavljam da imaju dosta problema zbog toga, sjećam se da sam čitala Bursaćeve izjave kako mu prijete i sl. Za Dežulovića sam pročitala da je i on prije nekoliko godina prestao pisati za Oslobođenje, s tim da on nije radikalno promijenio priču nakon toga, ne znam ima li ikakvih poveznica između te situacije i ove sa Bazduljem (stvarno ne znam puno ni o jednom ni o drugom, a i generalno o ovoj temi). Za Puhala i tačan broj ubijene djece je bila dosta burna reakcija javnosti, iako je kasnije još javnih ličnosti ga podržalo u tome a reakcije su bile umjerenije, ne znam da li je burna reakcija bila zbog načina na koji se bavio tom temom (poprilično grubo iz moje perspektive) ili nečeg drugog..Pročitala sam u kontekstu odlaska iz Oslobođenja i Dežulovićevu izjavu o tome kako on nije tu da pazi na emocije čitalaca, jer bi se inače bavio drugim poslom..Ne znam stvarno šta misliti o svemu tome. :D
Dežulović nikada nikog nije jebavao za suhu šljivu. Kakav je od početka Feral Tribuna, takav je i danas. I ne samo on. Tu su Viktor Ivančić, Ivica Đikić i još hejbet njih.

Rahmetli Irham Čečo je imao svoj jak stav, sa njim sam razmijenio nekoliko riječi na FB-u.

Ahmed Burić Bure je možda naš najbolji primjer dobrog publiciste.

A što se tiče tih hajki i emocija - sjeti se samo Predraga Lucića povodom pjesme “Ići mići Ahmići” gdje na satiričan način podjebava Kordića i porodicu mu.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#966 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by nles »

Nierika wrote: 21/07/2022 08:53 Pročitala sam u kontekstu odlaska iz Oslobođenja i Dežulovićevu izjavu o tome kako on nije tu da pazi na emocije čitalaca, jer bi se inače bavio drugim poslom..Ne znam stvarno šta misliti o svemu tome. :D
Dezulovic je otisao iz Oslobodjenja kada su mu (prvi put) cenzurisali kolumnu "da ne povrijede osjecaj vjernika". Nije bio problem dok je vrijedjao osjecaje "anamo onih" vjernika, od srca smo se nasmijali tim "vrijedjanjima", problematicno je postalo tek kad je uvrijedio "nase".
Samo, Boris Dezulovic nije placeno piskaralo tipa Bazdulj, pa nije pristao da bude "u suru", kao sto nije pristao ni da mu cenzurisu kolumnu u "Nezavisnim", kada je uvrijedio vjerske osjecaje Sanje Vulic (uvrijedio je njenog boga Milorada).
Zapravo, vaznije pitanje je zasto je uopste toliko dugo pisao za Oslobodjenje, koje se od lista godine u svijet 1992. pretvorilo u bulevarski tariguz tipa Avaz.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#967 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Nierika »

nles wrote: 21/07/2022 09:27
Nierika wrote: 20/07/2022 19:06 Samo ne znam da li bi svakako otišao u Bg, ili nakon otkaza i jer nije imao drugog izbora (ovo više mogu shvatiti).
Uvijek postoji drugi izbor.
Postoje hiljade ljudi koji nisu prodali obraz za neku sinekuru.
Izguglah riječ sinekura. :D Jeste prodao obraz, ne znam koji su faktori i zašto njemu bili bitni u tom trenutku pa da tako nešto odluči. A i relativno se nedavno to desilo, ne znači da će ustrajati u tom pravcu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#968 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

nles wrote: 21/07/2022 09:41
Nierika wrote: 21/07/2022 08:53 Pročitala sam u kontekstu odlaska iz Oslobođenja i Dežulovićevu izjavu o tome kako on nije tu da pazi na emocije čitalaca, jer bi se inače bavio drugim poslom..Ne znam stvarno šta misliti o svemu tome. :D
Dezulovic je otisao iz Oslobodjenja kada su mu (prvi put) cenzurisali kolumnu "da ne povrijede osjecaj vjernika". Nije bio problem dok je vrijedjao osjecaje "anamo onih" vjernika, od srca smo se nasmijali tim "vrijedjanjima", problematicno je postalo tek kad je uvrijedio "nase".
Samo, Boris Dezulovic nije placeno piskaralo tipa Bazdulj, pa nije pristao da bude "u suru", kao sto nije pristao ni da mu cenzurisu kolumnu u "Nezavisnim", kada je uvrijedio vjerske osjecaje Sanje Vulic (uvrijedio je njenog boga Milorada).
Zapravo, vaznije pitanje je zasto je uopste toliko dugo pisao za Oslobodjenje, koje se od lista godine u svijet 1992. pretvorilo u bulevarski tariguz tipa Avaz.
:thumbup:
Tačno tako.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#969 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Nierika »

Ommadawn wrote: 21/07/2022 09:38
Dežulović nikada nikog nije jebavao za suhu šljivu. Kakav je od početka Feral Tribuna, takav je i danas. I ne samo on. Tu su Viktor Ivančić, Ivica Đikić i još hejbet njih.

Rahmetli Irham Čečo je imao svoj jak stav, sa njim sam razmijenio nekoliko riječi na FB-u.

Ahmed Burić Bure je možda naš najbolji primjer dobrog publiciste.

A što se tiče tih hajki i emocija - sjeti se samo Predraga Lucića povodom pjesme “Ići mići Ahmići” gdje na satiričan način podjebava Kordića i porodicu mu.
Burića sam upratila od ranije, za Lucića sam čula, ove druge autore ću čekirati. To nejebavanje drugih za suhu šljivu je možda neophodno za takav podtip posla, mada mislim da bi se emocije eventualno trebale vrijeđati u kolumnama ukoliko nijedna druga opcija nije preostala. Po meni bi to trebala posljednja i ekstremna opcija, a i ne bi trebalo do te opcije ni doći. A čini mi se da postoje autori koji to smatraju stilom izražavanja, ne znam. Mada znam da i u svakodnevnom životu nije uvijek lako izbjeći vrijeđanje i konflikt s ljudima. Moram promisliti još o ovome uglavnom.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#970 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Nierika »

nles wrote: 21/07/2022 09:41
Nierika wrote: 21/07/2022 08:53 Pročitala sam u kontekstu odlaska iz Oslobođenja i Dežulovićevu izjavu o tome kako on nije tu da pazi na emocije čitalaca, jer bi se inače bavio drugim poslom..Ne znam stvarno šta misliti o svemu tome. :D
Dezulovic je otisao iz Oslobodjenja kada su mu (prvi put) cenzurisali kolumnu "da ne povrijede osjecaj vjernika". Nije bio problem dok je vrijedjao osjecaje "anamo onih" vjernika, od srca smo se nasmijali tim "vrijedjanjima", problematicno je postalo tek kad je uvrijedio "nase".
Samo, Boris Dezulovic nije placeno piskaralo tipa Bazdulj, pa nije pristao da bude "u suru", kao sto nije pristao ni da mu cenzurisu kolumnu u "Nezavisnim", kada je uvrijedio vjerske osjecaje Sanje Vulic (uvrijedio je njenog boga Milorada).
Zapravo, vaznije pitanje je zasto je uopste toliko dugo pisao za Oslobodjenje, koje se od lista godine u svijet 1992. pretvorilo u bulevarski tariguz tipa Avaz.
Kod njega je znači konstanta vrijeđanje vjerskih i drugih osjećaja bez diskriminacije, pa koje god grupacije. Okej, jasnije mi je donekle, mada i dovodim u pitanje taj metod. Ovako na prvu mi se da je Puhalo donekle sličan po pristupu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#971 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Ne vrijeđa on nikoga.
Uvrijeđeni se osjećaju samo oni koji su ko biva vjernici,
ko biva branitelji, ko biva patriote…
Ukratko svi oni koji svoj prljavi veš kriju iza vjere, domovine, porodice, pizde materine…
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#972 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by crveni_makovi »

SmokingMan wrote: 20/07/2022 18:55 Dosadio je i Bogu sa onim forsiranjem genocida, naprosto, kao da svoj status "nezavinsnog" noviara nastoji izgraditi na već recikliranim pričama.
Pratila sam detaljno dva predmeta RZ i bukvalno nije bilo detalja koji mi se nije urezao u pamcenje. Nakon citanja i razgovora s istraziteljima o tim konkretnim zlocinima, citala sam njegove clanke o tim zlocinima i pitala se zasto dodaje detalje koji se nisu desili u te dogadjaje. Dogadjaji su sami po sebi vec dovoljno stravicni i ne treba nista da im se dodaje ni po kom osnovu. Veoma lako sam kliknula na "unfollow" i sretna sam sto mi vise ne iskace ni on ni ona njegova vegeta.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#973 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Zox »

Ommadawn wrote: 21/07/2022 09:56
nles wrote: 21/07/2022 09:41

Dezulovic je otisao iz Oslobodjenja kada su mu (prvi put) cenzurisali kolumnu "da ne povrijede osjecaj vjernika". Nije bio problem dok je vrijedjao osjecaje "anamo onih" vjernika, od srca smo se nasmijali tim "vrijedjanjima", problematicno je postalo tek kad je uvrijedio "nase".
Samo, Boris Dezulovic nije placeno piskaralo tipa Bazdulj, pa nije pristao da bude "u suru", kao sto nije pristao ni da mu cenzurisu kolumnu u "Nezavisnim", kada je uvrijedio vjerske osjecaje Sanje Vulic (uvrijedio je njenog boga Milorada).
Zapravo, vaznije pitanje je zasto je uopste toliko dugo pisao za Oslobodjenje, koje se od lista godine u svijet 1992. pretvorilo u bulevarski tariguz tipa Avaz.
:thumbup:
Tačno tako.
Koliko se ja sjećam, Dežulović je nogiran ne kad je uvrijedio osjećaje vjernika, već osjećaje vlasnika Oslobođenja, koje je nešto prozvao oko vode iz pivare i Mekija Torabija.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#974 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by SmokingMan »

crveni_makovi wrote: 21/07/2022 10:25
SmokingMan wrote: 20/07/2022 18:55 Dosadio je i Bogu sa onim forsiranjem genocida, naprosto, kao da svoj status "nezavinsnog" noviara nastoji izgraditi na već recikliranim pričama.
Pratila sam detaljno dva predmeta RZ i bukvalno nije bilo detalja koji mi se nije urezao u pamcenje. Nakon citanja i razgovora s istraziteljima o tim konkretnim zlocinima, citala sam njegove clanke o tim zlocinima i pitala se zasto dodaje detalje koji se nisu desili u te dogadjaje. Dogadjaji su sami po sebi vec dovoljno stravicni i ne treba nista da im se dodaje ni po kom osnovu. Veoma lako sam kliknula na "unfollow" i sretna sam sto mi vise ne iskace ni on ni ona njegova vegeta.
Nije mi se jednostavno sviđalo što kao i neki drugi cilja striktno na mase za koje piše, zanemarujući namjerno sve aspekte drutšva u koje se uklopio. Ako se namjeravaš baviti analizom i kritikom društva, onda moraš po cijenu da izgubiš fondove i podršku obuhvatit sve njegove pore, poltičke institucije, pojedince iz EU, kritikovati NVO za netransparentan rad i slično. Ja za sve ove godine teško da mogu izdvojit pojedinca iz mase koji se drznuo da sa malo drskosti piše. Napomenuo sam onu Vanju, ili recimo tu bi se skroro mogao uklopiti Boris, samo da još malo raširi i dodatno poošttri svoju lepezu kritika i na BH drutšvo, te povuče paralelu između slučaja Jasenovac i Srebrenica, zloupotrebe tragedije koja obično završi u okrilju politike, jer da je etno-vođama stalo da nešto urade za društvo, više bi osjećali sram prema onome gdje obično danas ne osjećaju ikakvo odvratnost, kada se zajedno sa svojom sujetom, sa visine obraćaju građanima koje predstavljaju. Boris mi je za sada kralj, volim njegovu kritiku kada ona stvarno ima mjesta, a često tako i biva.
Piaty
Posts: 5676
Joined: 01/12/2020 00:58

#975 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Piaty »

Zox wrote: 21/07/2022 11:09
Ommadawn wrote: 21/07/2022 09:56

:thumbup:
Tačno tako.
Koliko se ja sjećam, Dežulović je nogiran ne kad je uvrijedio osjećaje vjernika, već osjećaje vlasnika Oslobođenja, koje je nešto prozvao oko vode iz pivare i Mekija Torabija.
Nije. Zato što sam Dežulović neki dan u podcastu reče da je zbog "vjernika". Ako želiš gledati: podcast Agelast.

Što je najsmiješnije, Dežulović to nešto ne bi ni rekao da ga nije potakao Bakir sa glorificiranjem Erdogana kao poslanika, a to bi valjda trebalo uvrijediti vjernike, a ne Dežulovića. Dežulović je samo rekao da kad može Bake da se zaejbeva sa tim stvarima, a vjernik je, pa što ne bih i ja.

Ne znam samo kako se na ovoj temi došlo do Dežulovića jer ovaj iz naslova teme i Dežulović ne mogu u istu rečenicu.
Post Reply