Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#1026 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Loki2k9 »

Jest se uprasio masnokosi. Emir Kusturica, Bazdulja, Haris Dzinovic... Nastavi niz.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1027 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

Loki2k9 wrote: 29/09/2022 15:07
Jest se uprasio masnokosi. Emir Kusturica, Bazdulja, Haris Dzinovic... Nastavi niz.
Ja ba, i ja gledam.
Prija mu krmetina izgleda.
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#1028 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Leverage »

Odlučno na braniku SPC :run:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1029 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Što se ovog dijela tiče, Bazdulj je u pravu:

„Svjedoci smo generacije koja je donijela renesansu religije u cijelu bivšu Jugoslaviju, a koja je u školi učila marksizam. Generacija koju niko nije učio religiji. Sama ideja da usvajamo sve ono što nas uče u školi, mi ne bi bili ono što smo. Gospođa Kisić uvodi religijsku kategorizaciju, kaže da 46 posto mladih smatra da je abortus grijeh. Nije pitanje grijeha ili negrijeha, već da li abortus treba biti dozvoljen. Kamil Palja je rekla abortus je grijeh, ali treba da bude dozvoljen“

Dakle, sprovesti metodološki utemeljeno istraživanje u kome će se provjeriti šta o abortusu i LGBT zajednici misle ljudi koji su išli na vjeronauku i oni koji nisu.

Priličan broj ljudi koje poznajem nije išlo na vjeronauku pa abortus smatra i grijehom i zločinom, homoseksualnost grijehom i...
da ne nabrajam dalje....ogavno je...

Dakle, izbaciti vjeronauku iz škole danas samo je pusta, nerealna želja koja primamljivo zvuči jednoj maloj, maltene nevidljivoj grupi ljudi i ništa više od toga.

Kako u Srbiji, tako i kod nas, tj. kod nas pogotovo.

Škola nije ta koja ih uči da je abortus zločin i da mrze pedere....tome ih nauči sredina u kojoj žive i u kojoj ni činjenice ni dokazi ni zakoni sekularne države nemaju nikakvu vrijednost u poređenju sa religijskim.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1030 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Ommadawn »

¤ jelena ¤ wrote: 02/10/2022 08:48 Što se ovog dijela tiče, Bazdulj je u pravu:

„Svjedoci smo generacije koja je donijela renesansu religije u cijelu bivšu Jugoslaviju, a koja je u školi učila marksizam. Generacija koju niko nije učio religiji. Sama ideja da usvajamo sve ono što nas uče u školi, mi ne bi bili ono što smo. Gospođa Kisić uvodi religijsku kategorizaciju, kaže da 46 posto mladih smatra da je abortus grijeh. Nije pitanje grijeha ili negrijeha, već da li abortus treba biti dozvoljen. Kamil Palja je rekla abortus je grijeh, ali treba da bude dozvoljen“

Dakle, sprovesti metodološki utemeljeno istraživanje u kome će se provjeriti šta o abortusu i LGBT zajednici misle ljudi koji su išli na vjeronauku i oni koji nisu.

Priličan broj ljudi koje poznajem nije išlo na vjeronauku pa abortus smatra i grijehom i zločinom, homoseksualnost grijehom i...
da ne nabrajam dalje....ogavno je...

Dakle, izbaciti vjeronauku iz škole danas samo je pusta, nerealna želja koja primamljivo zvuči jednoj maloj, maltene nevidljivoj grupi ljudi i ništa više od toga.

Kako u Srbiji, tako i kod nas, tj. kod nas pogotovo.

Škola nije ta koja ih uči da je abortus zločin i da mrze pedere....tome ih nauči sredina u kojoj žive i u kojoj ni činjenice ni dokazi ni zakoni sekularne države nemaju nikakvu vrijednost u poređenju sa religijskim.
Šta onda smatraš da vjeronauka treba da ima u nastavnom planu?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1031 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Truba »

Ko zeli nek ide
Ko ne zeli nek ne ide

Ne znam cemu naucna fantastika

Ko zeli abortus nek radi
Ko ne zeli nek ne radi

Mijenjanje tudjih misljenja je fasizam
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#1032 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Leverage »

Black swan wrote: 02/10/2022 12:25 Ko zeli nek ide
Ko ne zeli nek ne ide

Ne znam cemu naucna fantastika

Ko zeli abortus nek radi
Ko ne zeli nek ne radi

Mijenjanje tudjih misljenja je fasizam
Interesantno.

Kažem interesantno, pošto tvoji kako domaći tako i strani politički favoriti smatraju da ženi koja želi abortus treba zabraniti isti.

Zlobnici bi, uzevši u obzir navedeno, rekli da simpatiziraš fašiste. Ali, pošto ja nisam zloban, neću reći ništa.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1033 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Truba »

Izmedju treba i moguce

Nepremostiva razlika kao da cu ja oploditi neku viktorija sikret manekenku

I ukrast je grijeh pa kradem
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1034 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Ommadawn wrote: 02/10/2022 09:54
¤ jelena ¤ wrote: 02/10/2022 08:48 Što se ovog dijela tiče, Bazdulj je u pravu:

„Svjedoci smo generacije koja je donijela renesansu religije u cijelu bivšu Jugoslaviju, a koja je u školi učila marksizam. Generacija koju niko nije učio religiji. Sama ideja da usvajamo sve ono što nas uče u školi, mi ne bi bili ono što smo. Gospođa Kisić uvodi religijsku kategorizaciju, kaže da 46 posto mladih smatra da je abortus grijeh. Nije pitanje grijeha ili negrijeha, već da li abortus treba biti dozvoljen. Kamil Palja je rekla abortus je grijeh, ali treba da bude dozvoljen“

Dakle, sprovesti metodološki utemeljeno istraživanje u kome će se provjeriti šta o abortusu i LGBT zajednici misle ljudi koji su išli na vjeronauku i oni koji nisu.

Priličan broj ljudi koje poznajem nije išlo na vjeronauku pa abortus smatra i grijehom i zločinom, homoseksualnost grijehom i...
da ne nabrajam dalje....ogavno je...

Dakle, izbaciti vjeronauku iz škole danas samo je pusta, nerealna želja koja primamljivo zvuči jednoj maloj, maltene nevidljivoj grupi ljudi i ništa više od toga.

Kako u Srbiji, tako i kod nas, tj. kod nas pogotovo.

Škola nije ta koja ih uči da je abortus zločin i da mrze pedere....tome ih nauči sredina u kojoj žive i u kojoj ni činjenice ni dokazi ni zakoni sekularne države nemaju nikakvu vrijednost u poređenju sa religijskim.
Šta onda smatraš da vjeronauka treba da ima u nastavnom planu?
Potpuno je irelevantno šta ja smatram i šta ja privatno mislim u ovakvom sistemu u kojem živim.

To će mi večeras potvrditi i rezultati izbora, a isto važi i za sadržaj nastavnog plana i programa iz vjeronauke, tako da mogu mirne savjesti prepustiti onima koji su za tu oblast učili škole da o tome misle i odlučuju.

Btw, sprovesti pomenuto istraživanje obavezno...to će ubiti i posljednji tračak lažne nade u naše tolerantno, sekularno i bolje sutra.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#1035 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Vam »

Postavka takvog istrazivanja je u startu pogresna. Sta misle o abortusu i LGBT zajednici ljudi koji su isli na vjeronauk i oni koji nisu ne moze dati rezultat koji ce predstavljati misljenje drustva. To istrazivanje bi bilo reprezentativno za drustvo samo u slucaju da je isto sacinjeno od tacno 50% jednih i 50% drugih, a to nije slucaj, dakle dobili bi neki izvitopereni podatak koji je neupotrebljiv.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1036 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bloo »

¤ jelena ¤ wrote: 02/10/2022 08:48 Škola nije ta koja ih uči da je abortus zločin
Osim u slučaju KŠC-a, predmet Etika :D

nismo znali da je u pitanju bila kršćanska etika, pa smo dobili red kontracepcija ubija bebe nakon štop se formiraju, abortus je zlo i slike beba od 8 mjeseci naslaganih u kante za smece uporedo sa slikama iz Ausvica...
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#1037 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Vam »

Bloo wrote: 03/10/2022 02:59
¤ jelena ¤ wrote: 02/10/2022 08:48 Škola nije ta koja ih uči da je abortus zločin
Osim u slučaju KŠC-a, predmet Etika :D

nismo znali da je u pitanju bila kršćanska etika, pa smo dobili red kontracepcija ubija bebe nakon štop se formiraju, abortus je zlo i slike beba od 8 mjeseci naslaganih u kante za smece uporedo sa slikama iz Ausvica...
:sad:
Sv. Josip Sarajevo?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1038 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bloo »

Vam wrote: 03/10/2022 03:01
Bloo wrote: 03/10/2022 02:59

Osim u slučaju KŠC-a, predmet Etika :D

nismo znali da je u pitanju bila kršćanska etika, pa smo dobili red kontracepcija ubija bebe nakon štop se formiraju, abortus je zlo i slike beba od 8 mjeseci naslaganih u kante za smece uporedo sa slikama iz Ausvica...
:sad:
Sv. Josip Sarajevo?
Da, ali prije 20 godina.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#1039 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Vam »

Bloo wrote: 03/10/2022 03:05
Vam wrote: 03/10/2022 03:01

:sad:
Sv. Josip Sarajevo?
Da, ali prije 20 godina.
Taman kad je Mestrovic bio mlad, ako je on tako nesto predavao, pa nije iznenadjenje... :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1040 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bloo »

Vam wrote: 03/10/2022 03:07 Taman kad je Mestrovic bio mlad, ako je on tako nesto predavao, pa nije iznenadjenje...
Top
Nope, neka odbojan gospoda sa natapiranom crnom kosom, koja je istovremeno predavala i Filozofiju.
Nakon verbalnog sukoba sa gospodom oko njene propagande, svetila mi se i na predmetu Filozofija. :lol: Sreca predmet Logika je predavala druga nastavnica.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#1041 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Vam »

Bloo wrote: 03/10/2022 03:09
Vam wrote: 03/10/2022 03:07 Taman kad je Mestrovic bio mlad, ako je on tako nesto predavao, pa nije iznenadjenje...
Top
Nope, neka odbojan gospoda sa natapiranom crnom kosom, koja je istovremeno predavala i Filozofiju.
Nakon verbalnog sukoba sa gospodom oko njene propagande, svetila mi se i na predmetu Filozofija. :lol: Sreca predmet Logika je predavala druga nastavnica.
Sad vidim da je Mestrovic otisao svecenicku penziju, fino sam se preracunao, prije 20 god je imao 55. Filozofiju predavao Zontar, bar nakratko, Logika... ne sjecam se da je postojao taj predmet :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1042 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bloo »

Vam wrote: 03/10/2022 03:14 Filozofiju predavao Zontar, bar nakratko, Logika... ne sjecam se da je postojao taj predmet
Pričam o 90tim :D you, foetus...
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#1043 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Vam »

Bloo wrote: 03/10/2022 03:16
Vam wrote: 03/10/2022 03:14 Filozofiju predavao Zontar, bar nakratko, Logika... ne sjecam se da je postojao taj predmet
Pričam o 90tim :D you, foetus...
Pa 2022 je, prije 20 god, znaci... moram dva puta koristiti sve prste (tako mi djeca brojimo), ali cini mi se da su to opet 2hiljadite... :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1044 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bloo »

Vam wrote: 03/10/2022 03:19
Bloo wrote: 03/10/2022 03:16

Pričam o 90tim :D you, foetus...
Pa 2022 je, prije 20 god, znaci... moram dva puta koristiti sve prste (tako mi djeca brojimo), ali cini mi se da su to opet 2hiljadite... :)
Mrvicu više od 20...godinu dvije...
Elem, Žontar je išao u srednju kad i ja...mislim :zoka: :lol:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#1045 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Vam »

Bloo wrote: 03/10/2022 03:21
Vam wrote: 03/10/2022 03:19

Pa 2022 je, prije 20 god, znaci... moram dva puta koristiti sve prste (tako mi djeca brojimo), ali cini mi se da su to opet 2hiljadite... :)
Mrvicu više od 20...godinu dvije...
Elem, Žontar je išao u srednju kad i ja...mislim :zoka: :lol:
Nemoj mi reci da ste bili raja, da ne stvaram predrasude... :lol:
Kako god, to predavanje o abortusu su "pravo dobro" smislili uzrastu tinejdzera kojeg pucaju hormoni i koji treba prirodno da postaje buntovan. Bas me zanima koliko im je prolazila ta prica uopste?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1046 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bloo »

Vam wrote: 03/10/2022 03:27
Bloo wrote: 03/10/2022 03:21

Mrvicu više od 20...godinu dvije...
Elem, Žontar je išao u srednju kad i ja...mislim :zoka: :lol:
Nemoj mi reci da ste bili raja, da ne stvaram predrasude... :lol:
Kako god, to predavanje o abortusu su "pravo dobro" smislili uzrastu tinejdzera kojeg pucaju hormoni i koji treba prirodno da postaje buntovan. Bas me zanima koliko im je prolazila ta prica uopste?
Bila su druga vremena. :)
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1047 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Truba »

Kome smeta suplja
Uvijek se mogo prebaciti u neku drugu gimnaziju
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1048 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Uzeti uzorak od 50% ispitanika koji su osnovnu i srednju školu završili u starom sistemu u kojem nije bilo vjeronauke i 50% ispitanika koji su se školovali u sistemu koji uključuje vjeronauku i koji su redovno pohađali nastavu vjeronauke.
Dobićemo podatak koji će pokazati da prisustvo na časovima vjeronauke u školama ne utiče na mišljenje o abortusu i LGBT populaciji.

Na mišljenje o ovim pitanjima utiče religioznost ispitanika. Ako je neko vjernik za njega će ove pojave u društvu biti grijeh, a ako nije vjernik njemu pojam grijeha ne znači ništa. A vjernici su (velika) većina i u jednoj i u drugoj grupi. Nevjernici su manjina, ali ih takođe ima i u jednoj i u drugoj grupi jer prisustvo na časovima vjeronauke nije dobrovoljno iz pozicije djeteta, bez obzira na to što je zamišljeno kao mogućnost izbora na početku školske godine.

Vjeronauka ili ne - o tome odlučuju roditelji, a malo ih je koji će, u dominantnom sistemu vrijednosti BiH danas, staviti svoje dijete u poziciju manjine i ne izabrati opciju vjeronauke, što je potpuno razumljivo, čak bih se usudila reći i pametno, pogotovo u malim sredinama.

Slično je, pretpostavljam, i u Srbiji i u Hrvatskoj.

U Crnoj Gori je situacija za nijansu drugačija. Kod njih nema vjeronauke u školama, ali uticaj religije u društvu nije ništa manji nego u dijelu regiona gdje djeca uče vjeronauk(u) od malih nogu decenijama.

Prema tome, prisustvo na časovima vjeronauke ne utiče nužno na stavove o abortusu i LGBT populaciji onako kako se to očekuje i tu je Bazdulj u pravu. Abortus i homoseksualnost je grijeh za ogroman broj ljudi na ovim prostorima jer je ogroman broj ljudi na ovim prostorima religiozan, ali grijeh nije za svakog vjernika nešto što treba zabraniti svakom, eliminisati iz društva, otvoreno prezirati, mrziti i tome slično.
Last edited by ¤ jelena ¤ on 03/10/2022 21:09, edited 1 time in total.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1049 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Bloo wrote: 03/10/2022 02:59
¤ jelena ¤ wrote: 02/10/2022 08:48 Škola nije ta koja ih uči da je abortus zločin
Osim u slučaju KŠC-a, predmet Etika :D

nismo znali da je u pitanju bila kršćanska etika, pa smo dobili red kontracepcija ubija bebe nakon štop se formiraju, abortus je zlo i slike beba od 8 mjeseci naslaganih u kante za smece uporedo sa slikama iz Ausvica...
Jezivo.

Je li Etika tada bila obavezan predmet ili alternativa vjeronauci?

Ovo je vjerovatno glupo pitanje, ali ne znam, ne razumijem se u tu vrstu škole. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1050 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bloo »

¤ jelena ¤ wrote: 03/10/2022 21:04
Bloo wrote: 03/10/2022 02:59

Osim u slučaju KŠC-a, predmet Etika :D

nismo znali da je u pitanju bila kršćanska etika, pa smo dobili red kontracepcija ubija bebe nakon štop se formiraju, abortus je zlo i slike beba od 8 mjeseci naslaganih u kante za smece uporedo sa slikama iz Ausvica...
Jezivo.

Je li Etika tada bila obavezan predmet ili alternativa vjeronauci?

Ovo je vjerovatno glupo pitanje, ali ne znam, ne razumijem se u tu vrstu škole. :D
Etika je bila obavezan predmet...Vjeronauka je bila izborni...Povijest religija obavezni :D Pokušaj starinske realne gimnazije u 20. stoljecu sa 21 predmetom u jednom momentu :D
Post Reply