Stripovi

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#251 Re: Stripovi

Post by KatarinaKosaca »

Black swan wrote:ima na pijqci kod mirze svega
De mi reci, na kojoj pijaci da potražim Mirzu?
Danas sam bila na Čaršiji, zatvorena striparnica, rešetka tamo.. sve pusto u 11h. Valjda propali :?
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#252 Re: Stripovi

Post by Truba »

rade bona od 12 ili 13 :D

samo prodji pijacom 3-4 metra od ulaza su 3 boxa sa knjigama i stripovima ne mozes pogrijesiti
kad prodjes onu pijacu s gvozdjem i grabljama lopatama drugi ulaz :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#253 Re: Stripovi

Post by KatarinaKosaca »

Jel to ona mala pijaca u Ložioničkoj? Jel o njoj govoriš? :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#254 Re: Stripovi

Post by Truba »

da da da
idu oni i u BG možeš svašta naručiti
i na interliber
samo ponesi kešovine :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#255 Re: Stripovi

Post by KatarinaKosaca »

Black swan wrote:da da da
idu oni i u BG možeš svašta naručiti
i na interliber
samo ponesi kešovine :D
ok, hvala.,.. budem otišla
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#256 Re: Stripovi

Post by Better Man »

KatarinaKosaca wrote:
Black swan wrote:ima na pijqci kod mirze svega
De mi reci, na kojoj pijaci da potražim Mirzu?
Danas sam bila na Čaršiji, zatvorena striparnica, rešetka tamo.. sve pusto u 11h. Valjda propali :?
Nisu propali samo ne rade rano, već od 12 ili 13 sati, a subotom ranije otvaraju.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#257 Re: Stripovi

Post by ExNihilo »

Hajd sad, pomozite drugovi i drugarice.

Tražim strip. Možda neko prepozna o čemu se radi.

Strip u boji. Radnja smještena u Srednji vijek, ili je barem atmosfera "srednjovjekovna". Prva epizoda počinje tako što vojnici siluju neku ženu na plaži, a neki dječak iz prikrajka to posmatra. Generalno, ima dosta erotike. Onda vojnici bahnu u neku kuću, naprave dar-mar, i naš junak se otisne na nekakvo putovanje. To je sve čega se sjećam.

Znam da sam ga čitao preko računara, što će reći sigurno postoji na bespućima interneta.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#258 Re: Stripovi

Post by _BataZiv_0809 »

KatarinaKosaca wrote:Jel to ona mala pijaca u Ložioničkoj? Jel o njoj govoriš? :roll:
Jest. Ekstra je ponuda. Samo svakakvog svijeta se tu skuplja.

Danas mi tu lik, zdrav prav, fino obucen, trazi 2 marke :lol:
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#259 Re: Stripovi

Post by CSKA »

Slaba je ponuda u striparnici,valjda se poprave uskoro.

Nisam bio dugo kod Mirze(kod Merkatora),jel ziv taj lik uopste :lol:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#260 Re: Stripovi

Post by agent_zero »

Zvao agarthi striparnicu prije koji dan, kažu sve se skoro iz zadnje ture ludensa i VČ prodalo, teks u boji plano prvi.

hajde drago mi je da se kupuju stripovi, ali moraju malo više primjeraka uvoziti, ispušio sam foru ovaj put :)
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#261 Re: Stripovi

Post by Truba »

vjerojatno ispituje tržište
ja sam vidio puna kutija za voće :D sa 3-4 stripa... znači oko 50 svakog uveze
vjerojatno će povećati na 100

meni je promakao blacky sva sreća da je brzo izašao na kioscima :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#262 Re: Stripovi

Post by Better Man »

agent_zero wrote:Zvao agarthi striparnicu prije koji dan, kažu sve se skoro iz zadnje ture ludensa i VČ prodalo, teks u boji plano prvi.

hajde drago mi je da se kupuju stripovi, ali moraju malo više primjeraka uvoziti, ispušio sam foru ovaj put :)
Ja sam tog Texa u boji viđao kad sam god u zadnjih mjesec dolazio kod njih.
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#263 Re: Stripovi

Post by Leo_alfa »

ExNihilo wrote:Hajd sad, pomozite drugovi i drugarice.

Tražim strip. Možda neko prepozna o čemu se radi.

Strip u boji. Radnja smještena u Srednji vijek, ili je barem atmosfera "srednjovjekovna". Prva epizoda počinje tako što vojnici siluju neku ženu na plaži, a neki dječak iz prikrajka to posmatra. Generalno, ima dosta erotike. Onda vojnici bahnu u neku kuću, naprave dar-mar, i naš junak se otisne na nekakvo putovanje. To je sve čega se sjećam.

Znam da sam ga čitao preko računara, što će reći sigurno postoji na bespućima interneta.
Mozda se radi o stripu Indian summer, Hugo Pratt i Milo Manara?

Radnja, kako si opisao, je dosta slicna i ide ovim smjerom, medjutim postoje neke razlike npr ne siluju je vojnici.
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#264 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Odavno ovdje nisam kačio nikakve skenlacje ni recenzije, pa da ubacim par informacija.
Da, jesen je bogata na svim poljima zabave, nije vrijeme samo za nove serije već i stripove. Od novih stripova koje sam preveo i postavio za DL navodim par naslova:

- Džejms Bond (2015) Pilot broj nije loš, kako će se 007 ponašati u strip-verziji ostaje da se vidi.
Image

- Lara Croft i Zaledjeno Predskazanje (2015) Lara se vraća u najnovijem izdanju i (naravno) opet je do grla u neprilikama. Do sada su izašle dvije sveske.
Image

- Danger Girl - Renegade iliti Opasna Djevojka - Odmetnica (2015) Najnoviji strip serijal iz poznaše franšize. Ko je pratio zna, ko nije (a zanima ga) - trk i pazariti dosadašnje serijale.
Image

- Spin Angles / Plameni Krst Napeta akciona avantura sa dosta humora, smještena u svijet pradavnih tajni. Templari, prestaro nepoznato evanđenje, besmrtni inkvizitor i prelijepa istražiteljica - odličan strip odličnog crteža odlične radnje ... ama, shvatili ste, dopada mi se. Prevod rađen prema najnovijim HD izdanjima (da, razlikuju se od ranijih Marvelovih izdanja, na žalost...)
Image

Svi navedeni naslovi, kao i moji ostali prevedeni stripovi, postavljeni su ovdje, pristup slobodan - bez registracije ----> LINK.

izvinite na velikim slikama, ovaj forum ne podržava smanjenje slika u postovima ubacivanjem 'height' odredbe (ili ja to ne mogu pronaći)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#265 Re: Stripovi

Post by ExNihilo »

Leo_alfa wrote:
ExNihilo wrote:Hajd sad, pomozite drugovi i drugarice.

Tražim strip. Možda neko prepozna o čemu se radi.

Strip u boji. Radnja smještena u Srednji vijek, ili je barem atmosfera "srednjovjekovna". Prva epizoda počinje tako što vojnici siluju neku ženu na plaži, a neki dječak iz prikrajka to posmatra. Generalno, ima dosta erotike. Onda vojnici bahnu u neku kuću, naprave dar-mar, i naš junak se otisne na nekakvo putovanje. To je sve čega se sjećam.

Znam da sam ga čitao preko računara, što će reći sigurno postoji na bespućima interneta.
Mozda se radi o stripu Indian summer, Hugo Pratt i Milo Manara?

Radnja, kako si opisao, je dosta slicna i ide ovim smjerom, medjutim postoje neke razlike npr ne siluju je vojnici.
To je to, drug. Svaka čast i hvala. :thumbup:
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#266 Re: Stripovi

Post by Leo_alfa »

Praetorious wrote:Odavno ovdje nisam kačio nikakve skenlacje ni recenzije, pa da ubacim par informacija.
Kakvi su ovo linkovi na tvom forumu? Izbacuje mi reklame, trazi instalacije...
User avatar
bruce lee
Posts: 796
Joined: 19/09/2007 01:37

#267 Re: Stripovi

Post by bruce lee »

nasao sam na ovoj temi dosta finih preporuka, pa evo i dvije od mene:

blacksad
vrh! :thumbup: :thumbup: :thumbup: inace dosta vise gotivim sci-fi ili mistery, ali me blacksad odusevio, velika preporuka za svakog ko voli strip. do sada je izaslo pet albuma, sljedeca dva su najavljena za 2016. evo u potrazi za slikom naletih i na odgovarajucu recenziju: http://www.popboks.com/article/4923

Image


pax romana
meni licno se svidio, mada pretpostavljam da nije za svakoga. radnja: u nekoj paralelnoj realnosti, vatikan pronalazi mogucnost putovanja u proslost i odlucuje se da posalje elitni odred u doba rimskog carstva koji treba da promijeni tok istorije. strip vizuelno odudara od nekih standarda, scene cesto nisu prikazane u klasicnim prozorima, nego kao sto je prikazano na slici dole. na pocetku mi je to malo djelovalo haoticno, ali sam se brzo navikao. kao sto rekoh, nije za svakog, ali preporuka za ljubitelje sci-fi, alternativnih tokova istorije i putovanja vremenom..

Image

trenutno citam bic boziji, javim kad zavrsim :)
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#268 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Leo_alfa wrote:
Praetorious wrote:Odavno ovdje nisam kačio nikakve skenlacje ni recenzije, pa da ubacim par informacija.
Kakvi su ovo linkovi na tvom forumu? Izbacuje mi reklame, trazi instalacije...
Integrirane reklame hostera koje ne moraš pritisnuti, nikakva instalacija se ne traži. Nemoj širiti dezinformacije.
Klikni na link za skidanje stripa koji te zanima i to je to, kao i na svakom drugom forumu sa DL linkovima.

@ bruce lee
Blacksad je zaista odličan strip, nekad sam ga čitao i oduševio me je svježinom pristupa. Od akcione misterije pogledaj Spin Angels, na linku koji sam ranije postavio, sličan je tematski ovom drugom stripu koji si naveo. Ima i prilično dobar mistery strip Ars Magna, no, za sada se pojavila samo jedna sveska. Nadam se da će ubrzo biti još, strip obećava.
User avatar
bruce lee
Posts: 796
Joined: 19/09/2007 01:37

#269 Re: Stripovi

Post by bruce lee »

Praetorious wrote: @ bruce lee
Blacksad je zaista odličan strip, nekad sam ga čitao i oduševio me je svježinom pristupa. Od akcione misterije pogledaj Spin Angels, na linku koji sam ranije postavio, sličan je tematski ovom drugom stripu koji si naveo. Ima i prilično dobar mistery strip Ars Magna, no, za sada se pojavila samo jedna sveska. Nadam se da će ubrzo biti još, strip obećava.
spin angels je upravo na skidanju, pogledat cu i taj drugi :thumbup:
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#270 Re: Stripovi

Post by Leo_alfa »

Praetorious wrote:
Leo_alfa wrote:
Praetorious wrote:Odavno ovdje nisam kačio nikakve skenlacje ni recenzije, pa da ubacim par informacija.
Kakvi su ovo linkovi na tvom forumu? Izbacuje mi reklame, trazi instalacije...
Integrirane reklame hostera koje ne moraš pritisnuti, nikakva instalacija se ne traži. Nemoj širiti dezinformacije.
Klikni na link za skidanje stripa koji te zanima i to je to, kao i na svakom drugom forumu sa DL linkovima.
Ma ne mislim nista lose, nego se nisam snasao kako sve funkcionise. Znam da sam Fantoma kojeg si preveo sa pocetka teme bez problema otvorio i procitao, a ove posljednje nisam. Ovo pisem jer mislim da je super to sto radis prevode.
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#271 Re: Stripovi

Post by Praetorious »

Ah, OK onda. Vidi, kod mene je sve čisto, ali šta i kako rade hosteri za pohranu fajlova - to je druga priča. SolidFiles nije loš hoster i generalno je najprihvaćeniji u svijetu stripova, uz Mega i Mediafire. I tu ima klopka, mora se pritisnuti tekstualni link "Direct download link" a ne VELIKO zeleno dugme Download, koje pokušava proturiti instalaciju download managera. No, to je praksa većine hostera, svi nude instalaciju raznih DL managera, što se naravno može odbiti i direktno skinuti željeni fajl.
Što se tripova tiče, ako neće domaće (čitaj: ex-YU) izdavačke kuće, onda je sav rad na pojedincima i amaterskom radu iz ljubavi prema stripu. Sve dok se ima malo vremena, snage, volje, znanja ... (oh bože! zar toliko toga!?...) biće i prevođenja novih stripova.
Problem je pronaći strip dovoljno zanimljiv i kvalitetan da bude preveden i obrađen ...

EDIT: Ovdje ima grafički pokazano o čemu govorim: LINK.
Za bezbolan pristup internetu treba imati AdBlock :D
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#272 Re: Stripovi

Post by Leo_alfa »

U tome je caka znaci, hvala :thumbup:
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#273 Re: Stripovi

Post by yoda82 »

Čitam Deadpool-a i po meni je to jedan od najboljih Marvelivih junaka :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#274 Re: Stripovi

Post by Truba »

jel ko bio na interliberu

koja smo mi
svi nas zaobilaze na našem "sajmu" :D

gledam cijene po 15 kuna giganti
maksiji 10 kuna

čovječe vamo nas pljačkaju na kioscima
baš smo kolonija
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#275 Re: Stripovi

Post by Elokventni »

yoda82 wrote:Čitam Deadpool-a i po meni je to jedan od najboljih Marvelivih junaka :thumbup:
Meni Deadpool vise odgovara kao gost u stripovima drugih junaka, ali je opcenito dobar zbog saljivog nacina interakcije sa drugima.
Post Reply