Knjiga koju nisam procitala do kraja

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#76 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by SmokingMan »

Zapisi iz podzemlja - Dostojevski.

Realno,ne zanima me tako književnost,ali nakon kosmologije dođe mi kao pravo osvježenje.Moram priznati kako mi je do sada najbolje legao "Samerkand" od Maloufa.
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#77 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Juni »

pukepuke wrote:Sramota ali od Dostojevskog sam pročitala samo Kockara. Zločin i kazna-odustala, Braća Karamazovi-odustala, Idiot-odustala, od svih više puta. Ne sjeda mi čovjek nikako. Još je nekakvo izdanje, ono u plavom platnenom uvezu, jak miris tiskarske boje od kojeg me znala glava zaboljeti, tako da Dostojevskog povezujem s dosadom, otporom i glavoboljom.
Zolin Germinal - prenaturalistično za mene.
joj, to je fakat individualno meni je Dostojevski jedan od "najpitkijih " klasika.
S druge strane od Andrića završila samo Prokletu avliju, a od Tolstoja Kreutzerovu sonatu i Oca Sergija.
User avatar
zerkalo
Posts: 33
Joined: 23/02/2012 12:53

#78 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by zerkalo »

Orhan Pamuk - Dževdet i sinovi , uz svu dobru volju nisam mogla pročitati više od polovice 😵🤯
.
.
.
Neko je spomenuo 'Braću Karamazove' Dostojevskog, a to je jedna od knjiga koju čitam godišnje 😂 zasada sam je završila 4 puta 🙃
Ezel Bayraktar
Posts: 262
Joined: 02/03/2022 20:46

#79 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Ezel Bayraktar »

zerkalo wrote: 08/08/2022 23:46 Orhan Pamuk - Dževdet i sinovi , uz svu dobru volju nisam mogla pročitati više od polovice 😵🤯
.
.
.
Neko je spomenuo 'Braću Karamazove' Dostojevskog, a to je jedna od knjiga koju čitam godišnje 😂 zasada sam je završila 4 puta 🙃
Pamuk je fakat težak, Istanbul i Snijeg odustao. Samo sam Crvenu pročitao do kraja.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#80 Re: Knjiga koju nisam procitala do kraja

Post by Truba »

Cregan wrote: 06/01/2017 15:12 Povratak Filipa Latinovic dosao oko polovine i odustao, ubijala me knjiga. Ogadila mi Krlezu. Doduse, bilo je to u srednjoj, mozda ponovo pocnem citati, da vidim je li do mene bilo.
Cini mi se da sam odustao banket u blitvi
I samokovliju...ali nakon sto sam procitao pola kompleta
Post Reply