Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

User avatar
argyle
Posts: 1840
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#501 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by argyle »

Dosije: 43. motorizovana brigada VRS u Prijedoru
Izdavac: Fond za humanitarno pravo

Pdf download: http://hlc-rdc.org/wp-content/uploads/2 ... jedoru.pdf

U periodu između maja i avgusta 1992. godine, jedinice Prvog krajiškog korpusa Vojske Republike Srpske (VRS), u sadejstvu sa jedinicama Policije Republike Srpske, Teritorijalne odbrane (TO) i različitim dobrovoljačkim grupama, izvršile su napade na veliki broj sela s većinskim bošnjačkim ili hrvatskim stanovništvom u opštini Prijedor.

U dokumentima VRS i Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske, borbena dejstva na području prijedorske opštine označena su kao „operacije čišćenja“ i akcije razbijanja grupa ekstremista. Međutim, u više presuda pred Međunarodnim krivičnim sudom za bivšu Jugoslaviju (MKSJ) utvrđeno je da su te operacije zapravo podrazumevale sistematsko ubijanje, zlostavljanje, hapšenje i zatvaranje nesrpskog stanovništva, kao i uništavanje i pljačkanje njihove imovine.

Na području opštine Prijedor stradalo je više od 3.000 civila tokom 1992. godine, a do druge polovine oktobra iste godine iz te opštine se iselilo oko 38.000 stanovnika bošnjačke i hrvatske nacionalnosti.


Za zločine počinjene na teritoriji opštine Prijedor tokom rata u Bosni i Hercegovini pred MKSJ pravnosnažno je osuđeno 18 lica u 11 predmeta. Osuđen je gotovo ceo državni vrh Republike Srpske sa Radovanom Karadžićem, Biljanom Plavšić i Momčilom Krajišnikom na čelu. Pred MKSJ je osuđeno i više pripadnika policije, komandira obezbeđenja i vođa smene straže prijedorskih logora, kao i predstavnika lokalnih i regionalnih političkih struktura.

U novembru 2017. godine, MKSJ je komandantu Glavnog štaba Vojske Republike Srpske Ratku Mladiću izrekao prvostepenu presudu, kojom je osuđen na doživotnu kaznu zatvora. Mladić je, između ostalog, osuđen za progon, istrebljenje, ubistvo, deportaciju i prisilno premeštanje u opštinama širom BiH, među kojima je i Prijedor. Ujedno, Ratko Mladić je jedini visokorangirani oficir VRS osuđen za zločine u Prijedoru.

Za zločine počinjene u Prijedoru do danas, ni u Srbiji ni u BiH, nije odgovarao nijedan komandant brigada iz sastava 1. krajiškog korpusa koje su učestvovale u operacijama u Prijedoru, među kojima je najznačajnija 43. motorizovana brigada (43. mtbr) VRS, iako su komandant i zamenik komandanta te brigade – pukovnik Vladimir Arsić i major Radmilo Zeljaja – u presudi MKSJ Milomiru Stakiću označeni kao saizvršioci zločina.

Cilj ovog dosijea je da upozna javnost sa okolnostima zločina počinjenih tokom vojnih operacija u Prijedoru 1992. godine; da stavi na uvid dostupne podatke i dokaze o ulozi i odgovornosti jedinica 1. krajiškog korpusa VRS, pre svega 43. mtbr, za zločine počinjene u toj opštini, kao i o postupanju oficira i nadređenih komandi VRS nakon zločina.

Prvi deo dosijea posvećen je formiranju Vojske Republike Srpske u maju 1992. godine, njenih korpusa i jedinica, sa detaljnom strukturom 43. mtbr i drugih jedinica 1. KK VRS prisutnih u Prijedoru. Takođe, u prvom delu dat je politički kontekst događajâ u Prijedoru i pregled političkih odluka donetih na republičkom i lokalnom nivou koje su odredile pravac delovanja VRS tokom oružanog sukoba u BiH.

Napadi srpskih snaga na sela u opštini Prijedor analizirani su u drugom delu dosijea. Napadi su se uglavnom odvijali po istom obrascu. Najpre bi stanovnicima nesrpskih sela srpske snage uputile ultimatum za predaju oružja, a zatim bi usledilo granatiranje sela, bez obzira na to da li su uslovi postavljeni ultimatumom ispunjeni ili ne. Nakon granatiranja, u sela su ulazili pripadnici vojnih i policijskih jedinica. Usledilo bi zlostavljanje, maltretiranje, ubijanje, zarobljavanje i odvođenje lokalnog nesrpskog stanovništva u logore, a zatim i pljačka i paljenje sela.

U trećem delu dosijea analizirana je uloga 43. mtbr u funkcionisanju logora na području Prijedora, kao i uloga te brigade u prikrivanju zločina.

Četvrti, poslednji deo ovog dosija posvećen je pohvalama i odlikovanjima koji su tokom rata dodeljeni komandantima i jedinicama koje su učestvovale u operacijama u Prijedoru, kao i njihovom posleratnom angažovanju.
Last edited by argyle on 29/09/2021 00:11, edited 1 time in total.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71169
Joined: 03/10/2011 20:11

#503 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Chloe »

banjaluka078 wrote: 28/09/2021 12:29 uvijek zaledi krv u žilama

https://nomad.ba/muhamedbegovic-zakopan ... rske-tajne
da, uvijek zaboli
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#504 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by hadzinicasa »

ovo:
Nepresuđeni Genocid
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#505 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by lotPi »

banjaluka078 wrote: 28/09/2021 12:29 uvijek zaledi krv u žilama

https://nomad.ba/muhamedbegovic-zakopan ... rske-tajne
Cesto se pitam je li postoji 5 Srba u PD-u da ih makar malo grize savjest!?

Proslo je skoro 30 godina ali jos nisam procitao neki clanak ili vijest koji me moze uvjeriti u suprotno.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#506 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by banjaluka078 »

lotPi wrote: 29/09/2021 08:24
Cesto se pitam je li postoji 5 Srba u PD-u da ih makar malo grize savjest!?

Proslo je skoro 30 godina ali jos nisam procitao neki clanak ili vijest koji me moze uvjeriti u suprotno.
Ne znam, možda par nekih aktivista koje njihovi posmatraju kao izdajnike, vjerovatno ne. Ili nije popularno mišljenje, pa ćute.
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#507 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by lotPi »

banjaluka078 wrote: 29/09/2021 09:23
lotPi wrote: 29/09/2021 08:24
Cesto se pitam je li postoji 5 Srba u PD-u da ih makar malo grize savjest!?

Proslo je skoro 30 godina ali jos nisam procitao neki clanak ili vijest koji me moze uvjeriti u suprotno.
Ne znam, možda par nekih aktivista koje njihovi posmatraju kao izdajnike, vjerovatno ne. Ili nije popularno mišljenje, pa ćute.

Al' kako mogu zivjeti sa tim zlocinima iz proslosti i sada sasvim normalno komunicirati sa djecom ubijenih. Siguran sam da bi potpuno isto uradili u buducem ratu bez da trepnu.
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#508 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by lotPi »

Primjer prekrajanja historije na srpski nacin :)
i par mirotvornih poruka sugradjanima

Image

Image
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#509 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by sumirprimus »

Image
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#510 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by sumirprimus »




tuga do neba :-) :(
tacno da pozelis rat.
i dan danas šute i kriju!
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#511 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by dr_Evil »

sumirprimus wrote: 31/05/2022 13:20

tuga do neba :-) :(
tacno da pozelis rat.
i dan danas šute i kriju!
Prvo bih pobio komplet rukovodstvo u Sarajevu, jer su dopustili da se desi, prodavali puske po 1200KM ovim ljudima kada je cijena bila 200KM, i jos im lagali da rata nece biti. Pustili ih niz vodu. Onda jer nisu uradili nista iza rata da se ovi ljudi vrate, a ovo je ipak najgore.

Onda okrenuo pusku na drugu stranu tek.

Jel i rahmetli Tunjo postavljao poslancko pitanje prije nego je puklo u Prijedoru, gdje su puske koje je narod platio redovno SDA-u, mislim u Alagicima(Blagaj iznad Prijedora).
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71169
Joined: 03/10/2011 20:11

#512 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Chloe »

Image
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#513 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by aldinjo »

dr_Evil wrote: 31/05/2022 16:26
sumirprimus wrote: 31/05/2022 13:20

tuga do neba :-) :(
tacno da pozelis rat.
i dan danas šute i kriju!
Prvo bih pobio komplet rukovodstvo u Sarajevu, jer su dopustili da se desi, prodavali puske po 1200KM ovim ljudima kada je cijena bila 200KM, i jos im lagali da rata nece biti. Pustili ih niz vodu. Onda jer nisu uradili nista iza rata da se ovi ljudi vrate, a ovo je ipak najgore.

Onda okrenuo pusku na drugu stranu tek.

Jel i rahmetli Tunjo postavljao poslancko pitanje prije nego je puklo u Prijedoru, gdje su puske koje je narod platio redovno SDA-u, mislim u Alagicima(Blagaj iznad Prijedora).
E jesi opasan? Gdje si ti prije ubijao?
A na te druge ne smijete jer ste mirni k'o "bubice" u genocidnom režimu.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#514 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by aldinjo »

Login77777 wrote: 19/07/2022 18:12 Ovaj bot aldinjo ni grama stida nema.
Jesi li i ovdje navratio da smaraš i trolaš? Malo ti je na pdf-u politika što "divljaš" mjesecima i godinama pa si krenuo i ovdje?
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#515 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Piaty »

Jedna od najvećih sramota i poraza za današnjeg čovjeka je činjenica da se tako nešto strašno, i zaprepaščujuće veliko, kao što je grobnica Tomašica tek otkrilo 2013 godine.

Da bi sramota bila još veća, toj tragediji se danas prkosi i ona se negira.

Ne mogu to pojmiti nit ću ikada moći.
Nevjerovatno.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#516 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by El_comadante »

Piaty wrote: 20/07/2022 13:56 Jedna od najvećih sramota i poraza za današnjeg čovjeka je činjenica da se tako nešto strašno, i zaprepaščujuće veliko, kao što je grobnica Tomašica tek otkrilo 2013 godine.

Da bi sramota bila još veća, toj tragediji se danas prkosi i ona se negira.

Ne mogu to pojmiti nit ću ikada moći.
Nevjerovatno.
Da i kakav nečovjek moraš biti da sve to negiraš
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#517 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Ommadawn »

Kad te od malena doje mržnjom prema drugom i drugačijem, ne’š se ni pod stare dane promijeniti.
Pa i ako ima neki glas razuma u toj masi - naći će se odmah sto koji će reći “A šta su nama i našim precima radili?”.

Mada ni ovo nije baš najbolji odgovor.
Ja ne bih mogao stajati na zemlji ukoliko znam da su pod njom ljudske kosti.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#518 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Mr.Sojic »

Ommadawn wrote: 24/07/2022 17:17 Kad te od malena doje mržnjom prema drugom i drugačijem, ne’š se ni pod stare dane promijeniti.
Pa i ako ima neki glas razuma u toj masi - naći će se odmah sto koji će reći “A šta su nama i našim precima radili?”.

Mada ni ovo nije baš najbolji odgovor.
Ja ne bih mogao stajati na zemlji ukoliko znam da su pod njom ljudske kosti.
Ako admin misli da ovo nije za teme neka obrise.

Jutros citam na jednom od picoustih portala da pozivaju da se ne ide u Cro na more :-)

U fazonu gdje god stanete na plazu tu je tekla srpska krv :-)

Morao sam navezati na ovo.

I oni se nasli da nekome sole pamet ----- HRAK PLJUC :twisted:

p.s. mozda mogu i naci link ali nebih da ZARAZIM klix forum :oops:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71169
Joined: 03/10/2011 20:11

#519 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Chloe »

Ommadawn wrote: 24/07/2022 17:17 Kad te od malena doje mržnjom prema drugom i drugačijem, ne’š se ni pod stare dane promijeniti.
Pa i ako ima neki glas razuma u toj masi - naći će se odmah sto koji će reći “A šta su nama i našim precima radili?”.

Mada ni ovo nije baš najbolji odgovor.
Ja ne bih mogao stajati na zemlji ukoliko znam da su pod njom ljudske kosti.
Koliko god se trudila biti pozitivna, bez mržnje gledati u prošlost, sa nadom ići u budućnost, s tim da znam ko sam i gdje pripadam, spotaknem se o kamen mržnje od strane tih ljudi. Neću reći da nema kod nas pojedinaca, ali srazmjer je ogroman.
Ono što me najviše razočara su mladi ljudi, koji kroz život koračaju s tom mržnjom. Ne volim izraz "zadojeni su s mržnjom", nisu svi ali jeste ih jako puno.

Nekoliko puta sam išla na temu Foče, htjela napisati kako sam je doživjela, i šta sam doživjela pri posjeti, ali nisam spremna za to. Mogu pričati, ali kad pišem, emocije ožive i proživljavam svaki taj momenat.

Jedino ću napisati, da sam taj dan bila ljuta/bijesna na sve muškarce, od onih najrodjenijih pa dalje... :spavalica:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#520 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Ommadawn »

Chloe wrote: 25/07/2022 18:47
Ommadawn wrote: 24/07/2022 17:17 Kad te od malena doje mržnjom prema drugom i drugačijem, ne’š se ni pod stare dane promijeniti.
Pa i ako ima neki glas razuma u toj masi - naći će se odmah sto koji će reći “A šta su nama i našim precima radili?”.

Mada ni ovo nije baš najbolji odgovor.
Ja ne bih mogao stajati na zemlji ukoliko znam da su pod njom ljudske kosti.
Koliko god se trudila biti pozitivna, bez mržnje gledati u prošlost, sa nadom ići u budućnost, s tim da znam ko sam i gdje pripadam, spotaknem se o kamen mržnje od strane tih ljudi. Neću reći da nema kod nas pojedinaca, ali srazmjer je ogroman.
Ono što me najviše razočara su mladi ljudi, koji kroz život koračaju s tom mržnjom. Ne volim izraz "zadojeni su s mržnjom", nisu svi ali jeste ih jako puno.

Nekoliko puta sam išla na temu Foče, htjela napisati kako sam je doživjela, i šta sam doživjela pri posjeti, ali nisam spremna za to. Mogu pričati, ali kad pišem, emocije ožive i proživljavam svaki taj momenat.

Jedino ću napisati, da sam taj dan bila ljuta/bijesna na sve muškarce, od onih najrodjenijih pa dalje... :spavalica:
Ja sam po pitanju Foče jebeno subjektivan.
Rodice su mi se srećom izvukle ali njihove vršnjakinje…
Eskhumirao sam i sahranio nabliže i najrođenije tu.

Ali…

Sjećam se Bakire Hasečić, ide da postavi tablu na onu salu Partizan i ona bagra tamo protestuje protiv. Gađaju ih jajima, kamenjem, urlaju.

Ko?
Žene. I sjećam se jedne, urla “Hajmo, bjež’te! Nema više! Što ste dobile kurca, dobile ste”.

I taj mentalni sklop mi nikako nije jasan. Žensko jebote pa da nema ni truna neke empatije - ne.

U istom trenu sam pomislio “Dabogda te zagrijanom štangom u šupak sve…”

Svega sam proživio, masu toga izgubio a ne mogu generalizirati. Ne bih mogao ruku na nečije dijete dići - imam svoje.
Ne bih mogao nekog prisiliti na seksualni akt - posrao bih se na svoju muškost. Posrao bih se na riječi jednog šmekera, drage osobe, što mi reče “Frajer si kada si žensko zaveo da je spremna da zbog tebe uradi sve i to sa zadovoljstvom”.
Ne bih mogao ubiti nekog - oči bi mi ostale na meni, okretao bih se cijeli život.

A opet znam, na tom mjestu, u toj Foči, se dosta samoubistava desilo.

Dođe đavo po svoje, kad tad.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#521 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Bloo »

Mr.Sojic wrote: 25/07/2022 18:28 p.s. mozda mogu i naci link ali nebih da ZARAZIM klix forum
Hvala.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71169
Joined: 03/10/2011 20:11

#522 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Chloe »

Ommadawn wrote: 25/07/2022 22:29
Chloe wrote: 25/07/2022 18:47

Koliko god se trudila biti pozitivna, bez mržnje gledati u prošlost, sa nadom ići u budućnost, s tim da znam ko sam i gdje pripadam, spotaknem se o kamen mržnje od strane tih ljudi. Neću reći da nema kod nas pojedinaca, ali srazmjer je ogroman.
Ono što me najviše razočara su mladi ljudi, koji kroz život koračaju s tom mržnjom. Ne volim izraz "zadojeni su s mržnjom", nisu svi ali jeste ih jako puno.

Nekoliko puta sam išla na temu Foče, htjela napisati kako sam je doživjela, i šta sam doživjela pri posjeti, ali nisam spremna za to. Mogu pričati, ali kad pišem, emocije ožive i proživljavam svaki taj momenat.

Jedino ću napisati, da sam taj dan bila ljuta/bijesna na sve muškarce, od onih najrodjenijih pa dalje... :spavalica:
Ja sam po pitanju Foče jebeno subjektivan.
Rodice su mi se srećom izvukle ali njihove vršnjakinje…
Eskhumirao sam i sahranio nabliže i najrođenije tu.

Ali…

Sjećam se Bakire Hasečić, ide da postavi tablu na onu salu Partizan i ona bagra tamo protestuje protiv. Gađaju ih jajima, kamenjem, urlaju.

Ko?
Žene. I sjećam se jedne, urla “Hajmo, bjež’te! Nema više! Što ste dobile kurca, dobile ste”.

I taj mentalni sklop mi nikako nije jasan. Žensko jebote pa da nema ni truna neke empatije - ne.

U istom trenu sam pomislio “Dabogda te zagrijanom štangom u šupak sve…”

Svega sam proživio, masu toga izgubio a ne mogu generalizirati. Ne bih mogao ruku na nečije dijete dići - imam svoje.
Ne bih mogao nekog prisiliti na seksualni akt - posrao bih se na svoju muškost. Posrao bih se na riječi jednog šmekera, drage osobe, što mi reče “Frajer si kada si žensko zaveo da je spremna da zbog tebe uradi sve i to sa zadovoljstvom”.
Ne bih mogao ubiti nekog - oči bi mi ostale na meni, okretao bih se cijeli život.

A opet znam, na tom mjestu, u toj Foči, se dosta samoubistava desilo.

Dođe đavo po svoje, kad tad.

Omo... :kiss: nekad ćemo na tu temu aBd pisati više.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#523 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Piaty »

Chloe wrote: 25/07/2022 23:18
Ommadawn wrote: 25/07/2022 22:29

Ja sam po pitanju Foče jebeno subjektivan.
Rodice su mi se srećom izvukle ali njihove vršnjakinje…
Eskhumirao sam i sahranio nabliže i najrođenije tu.

Ali…

Sjećam se Bakire Hasečić, ide da postavi tablu na onu salu Partizan i ona bagra tamo protestuje protiv. Gađaju ih jajima, kamenjem, urlaju.

Ko?
Žene. I sjećam se jedne, urla “Hajmo, bjež’te! Nema više! Što ste dobile kurca, dobile ste”.

I taj mentalni sklop mi nikako nije jasan. Žensko jebote pa da nema ni truna neke empatije - ne.

U istom trenu sam pomislio “Dabogda te zagrijanom štangom u šupak sve…”

Svega sam proživio, masu toga izgubio a ne mogu generalizirati. Ne bih mogao ruku na nečije dijete dići - imam svoje.
Ne bih mogao nekog prisiliti na seksualni akt - posrao bih se na svoju muškost. Posrao bih se na riječi jednog šmekera, drage osobe, što mi reče “Frajer si kada si žensko zaveo da je spremna da zbog tebe uradi sve i to sa zadovoljstvom”.
Ne bih mogao ubiti nekog - oči bi mi ostale na meni, okretao bih se cijeli život.

A opet znam, na tom mjestu, u toj Foči, se dosta samoubistava desilo.

Dođe đavo po svoje, kad tad.

Omo... :kiss: nekad ćemo na tu temu aBd pisati više.
Jesam ja tebi na foe? Ako jesam, samo namigni da znam.
Salim se.

Htio sam te pitati nesto u vezi toga ali ako ne vidis kako cu...

Razumijem vas oboje. Znam i ja ponesto o Foci, Focak sam rodjenjem i svasta se uzasnog tamo desavalo
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71169
Joined: 03/10/2011 20:11

#524 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Chloe »

Piaty wrote: 28/07/2022 20:34
Chloe wrote: 25/07/2022 23:18


Omo... :kiss: nekad ćemo na tu temu aBd pisati više.
Jesam ja tebi na foe? Ako jesam, samo namigni da znam.
Salim se.

Htio sam te pitati nesto u vezi toga ali ako ne vidis kako cu...

Razumijem vas oboje. Znam i ja ponesto o Foci, Focak sam rodjenjem i svasta se uzasnog tamo desavalo
🤔 .. A zar bi treebao biti na foe :oops:

Tema je Prijedor, valjda nam neče zamjeriti, historija im je ista.
Pitaj... Nadam se da nećeš nakon pitanja na foe.. :twisted:
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#525 Re: Prijedor 92: Ostaće istine dvije, jedna da ničeg bilo nije

Post by Piaty »

Chloe wrote: 28/07/2022 20:49
Piaty wrote: 28/07/2022 20:34

Jesam ja tebi na foe? Ako jesam, samo namigni da znam.
Salim se.

Htio sam te pitati nesto u vezi toga ali ako ne vidis kako cu...

Razumijem vas oboje. Znam i ja ponesto o Foci, Focak sam rodjenjem i svasta se uzasnog tamo desavalo
🤔 .. A zar bi treebao biti na foe :oops:

Tema je Prijedor, valjda nam neče zamjeriti, historija im je ista.
Pitaj... Nadam se da nećeš nakon pitanja na foe.. :twisted:
Ma htio sam pitati sta si to dozivjela pri posjeti Foci, zato sam i mislio slati priv.porukom jer ti vec rece da ovdje neces da pises o tome
Post Reply