ARBiH

Post Reply
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1001 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by PM72 »

.
Last edited by PM72 on 17/09/2014 13:32, edited 1 time in total.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1002 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Drinski »

SkyLimit wrote: 5. prekid uspješnog oslobodilačkog pohoda Armije u naponu njene snage 12. oktobra 1995. godine od strane međunarodne zajednice jer se očigledno nije željela njena pobjeda.
[/quote]
Ja cesto kazem da Srbi trebaju vise slaviti USA nego mi.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1003 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by SkyLimit »

Drinski wrote: Ja cesto kazem da Srbi trebaju vise slaviti USA nego mi.
Nije međunarodna zajednica samo Amerika. Oni svakako nisu bili uz nas onom žestinom uz koju su recimo uz Izrael, ali su ipak bili više na našoj strani nego na protivničkoj. Da je bilo samo do njih, ne bi bilo embarga. Ali Rusija, Britanija i Francuska, one su otvoreno podržavale nestanak Bosne i Bošnjaka.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#1004 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by NIN »

PM72 wrote:...Ne samo da si bilmez nego i vrlo nekulturan.da ne psujem.
Haj jos jednom to bilmez, obojica u Banovice na radnu!
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1005 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by PM72 »

Bilmez!
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1006 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by zateznistub »

obrisi ovo, sto da zbog hajvana fasujes ban
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1007 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by PM72 »

Pa nije meni 4 godine da mi neko prijeti "suspenzijom" što sam nekog nazvao neznalicom.Mene ako pošalje u kaznu - neću više ni učestvovati u diskusijama kao i još dvojca mojih prijatelja.Psovao i vrijeđao nisam a niti sam kome pominjao majku.
Pozdrav domovini :bih:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1008 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by seln »

PM72 wrote:Pa nije meni 4 godine da mi neko prijeti "suspenzijom" što sam nekog nazvao neznalicom.Mene ako pošalje u kaznu - neću više ni učestvovati u diskusijama kao i još dvojca mojih prijatelja.Psovao i vrijeđao nisam a niti sam kome pominjao majku.
Pozdrav domovini :bih:
Ovdje su ti propisi isti za branitelje i za cetnicke provokatore...sta ces, obektivni ljudi.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1009 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by madner »

Ne znam zasto krivite MZ kada je Alija imao izbor potpisati ili ne potpisati Deyton. :roll:

Sa zapadnim javnim mjenjem na svojoj strani, ne bi bilo nikakvih vecih reperkuzija.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#1010 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Woody »

madner wrote: Sa zapadnim javnim mjenjem na svojoj strani, ne bi bilo nikakvih vecih reperkuzija.
:? :? :?

I da dodam:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1011 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Gojeni H »

PM72 wrote:Pa nije meni 4 godine da mi neko prijeti "suspenzijom" što sam nekog nazvao neznalicom.Mene ako pošalje u kaznu - neću više ni učestvovati u diskusijama kao i još dvojca mojih prijatelja.Psovao i vrijeđao nisam a niti sam kome pominjao majku.
Pozdrav domovini :bih:
De ba obrisi, gori si ti ako te nalozio wanna-be cetnicic.
Ovakvima smo i cigara davali kad ih zarobimo, a nismo ni sebi imali.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1012 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by madner »

Woody wrote:
madner wrote: Sa zapadnim javnim mjenjem na svojoj strani, ne bi bilo nikakvih vecih reperkuzija.
:? :? :?

I da dodam:

:lol: :lol: :lol:
Znam, ogranicem kapacitet a teska recenica. Sutra mozda skontas.
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#1013 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by trocadero »

PM72 wrote:Mene ako pošalje u kaznu - neću više ni učestvovati u diskusijama kao i još dvojca mojih prijatelja..:
Mozes uz tu dvojicu pridodati i mene, neprijatelja i " dusmana" bivseg! :D
Darkstorm
Posts: 778
Joined: 16/05/2014 22:36

#1014 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Darkstorm »

madner wrote:Ne znam zasto krivite MZ kada je Alija imao izbor potpisati ili ne potpisati Deyton. :roll:

To su dva debelo razlicita izbora.
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#1015 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Pokajnik »

Image
Ustav SFRJ

Član 2.
Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju sačinjavaju Socijalistička Republika Bosna i Hercegovina, Socijalistička Republika Makedonija, Socijalistička Republika Slovenija, Socijalistička Republika Srbija, kao i Socijalistička Аutonomna Pokrajina Vojvodina i Socijalistička Аutonomna Pokrajina Kosovo koje su u sastavu Socijalističke Republike Srbije, Socijalistička Republika Hrvatska i Socijalistička Republika Crna Gora.

Član 3.
Socijalistička republika je država zasnovana na suverenosti naroda i na vlasti i samoupravljanju radničke klase i svih radnih ljudi, i socijalistička samoupravna demokratska zajednica radnih ljudi i građana i ravnopravnih naroda i narodnosti.

Član 4.
Socijalistička autonomna pokrajina je autonomna socijalistička samoupravna demokratska društveno-politička zajednica zasnovana na vlasti i samoupravljanju radničke klase i svih radnih ljudi, u kojoj radni ljudi i građani, narodi i narodnosti ostvaruju svoja suvjerena prava, a kad je to u zajedničkom interesu radnih ljudi i građana, naroda i narodnosti Republike kao cjeline Ustavom Socijalističke Republike Srbije utvrđeno — i u Republici.

Član 5.
Teritorija Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije je jedinstvena i sačinjavaju je teritorije socijalističkih republika. Teritorija republike ne može se mjenjati bez pristanka republike, a teritorija autonomne pokrajine — ni bez pristanka autonomne pokrajine. Granica Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije ne može se mjenjati bez suglasnosti svih republika i autonomnih pokrajina. Granica između republika može se mjenjati samo na osnovu njihovog sporazuma, a ako se radi o granici autonomne pokrajine — i na osnovu njene suglasnosti.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1016 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by muha_sa »

Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#1017 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Pokajnik »

@ muha,sa
Poruka koju ste kvotirali u medjevremenu je dopunjena a u svakom slu;aju to sto ste okacili nije ni u kakvoj vezi sa kvotiranim.Elem,nije tema emisije ko je zasluzan ili kriv zasto vishe ne postoji SFRJ nego da li je BiH izgubila rat i s tim u vezi da li su i koliko i drugi izgubili rat ne samo na bojnom polju nego cijeneci sve relevatne okolnosti.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1018 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by muha_sa »

Pokajnik wrote:@ muha,sa
Poruka koju ste kvotirali u medjevremenu je dopunjena a u svakom slu;aju to sto ste okacili nije ni u kakvoj vezi sa kvotiranim.Elem,nije tema emisije ko je zasluzan ili kriv zasto vishe ne postoji SFRJ nego da li je BiH izgubila rat i s tim u vezi da li su i koliko i drugi izgubili rat ne samo na bojnom polju nego cijeneci sve relevatne okolnosti.
najveci gubitnici smo mi obicna buranija :-)

neko skonto neko nikad nece :-)
Fact
Posts: 767
Joined: 21/04/2014 01:18

#1019 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Fact »

I izgubila i pobijedila,kao uostalom i druge dvije strane.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1020 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by muha_sa »

Fact wrote:I izgubila i pobijedila,kao uostalom i druge dvije strane.
s tim što se druge dvije strane trebaju pitat zašto su ratovali :-)

mi stariji znamo koji je cilj postavljen i kojim su sloganom mitingovali i krenuli u ostvarenje ciljeva.

zbog toga i ovi klipovi koje okacih--nek mladi vide i nek pitaju svoje starije šta nije istina u ovim filmovima.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1021 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by prog321 »

SkyLimit wrote:
lasta2 wrote:rat nije izgubljen u rovovima nego u dejtonu. prema tome nema tu priče o gubljenju kad je u pitanju Armija. dok su borci časno branili narod samoproglašeni bošnjački lideri lelemudani su otišli u ameriku i prodali pola države dušmanima. kako je alija ucrtao rs na kartu tako su je njegovi nasljednici branili do dana današnjeg.
A mi bi to vojno uništili RS da nije sklopljen mir? Tuđman povlači Hrvatsku Vojsku iz Bosne, međunarodna zajednica i NATO nas ne podržavaju u odluci da se ratuje i dalje, kako bi mi to pobijedili uzevši sve te faktore u obzir? Čak i 1995. godine, iako je razlika bila puno manja nego 1992., srpske snage su bile bolje naoružane nego Armija RBiH. Sarajevo bi ti i sad bilo pod opsadom da nije Daytona, pa ti vidi.
Vecina vojnih analiticara se slaze da bi Armija BiH odnijela totalnu pobjedu da je rat potrajao jos pola do 1 godine.
VRS je bio pod kolapsom. Arkanovci i specijalne snage tadasnje Jugoslavije koji su bili kicma srpskih najboljih snaga su vec 95e bili potuceni.
Vecina su bili ranjeni ili pobijeni. Ostali demoralisani.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1022 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by prog321 »

Vecina Nato stratega. Jedino su oni mjerodavni.

Pod uslovom da bi rat zavrsio padom Banjaluke.
Ali istocni dijelovi BiH bi trajali puno duze da se oslobode.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1023 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by astala_vistala »

Kada se svaki moguci faktor uzme u obzir,globalno gledano Armija BiH je blagi pobjednik,znaci naglasavam kada su u obzir uzmu svi moguci faktori tipa,sovjeti su pobjednici WW2 iako su od 50 miliona zrtava tokom rata gotovo 25 miliona bili sovjeti,nikada niti u jednom ratu ne postoji aposlutni pobjednik to je cinjenica,puno je sehida palo dosta toga se izgubilo,al u New Yorku ispred centrale UN/a viori se zastava drzave Bosne i Hercegovine a bit rata se vodila oko toga hoce li se ta zastava vioriti ili ne..sada ovo uredjenje i stanje je druga numera,cinjenica je da zapadau i nato paktu ne odgovara muslimanska drzava u srcu ili kao sto je Cercil izjavio u trbuhu evrope,ali isto tako ne odgovara im drzava koja svoju njeznost razmjenje sa najvecim neprijateljem Rusijom,status nultog stanja najvise odgovara svima,ali geopoliticke igre nadmoci i zone utjecaja su jako ozbiljna stvar..i najveca nam briga treba biti sta dalje 99% ljudi na dunjaluku i nije svjesna da smo opasno zagazili u 3 WW jer konfliktne zone rapidno to jest jako brzo sire,stvar je jednostavna vojnoj industriji treba novi veliki rat,bankarskom sistemu trebaju nova velika zaduzenja,i u citavom tome scenariju imamo puno srece od silnih posezanja za vitalnim nacionalnim interesom mi smo surovo neutralni i ne treba da nas se tice,ko god dodje sagni se i reci dobrodosao.
Bujrum majstore
Posts: 878
Joined: 06/08/2014 03:31
Location: Tesko je reci...nosaju me vile vazdi.

#1024 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Bujrum majstore »

Hocel' biti sta slicno uskoro opet?
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1025 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by PM72 »

.
Last edited by PM72 on 17/09/2014 13:33, edited 1 time in total.
Post Reply