Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#176 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 12/04/2021 21:28 Jašta ljudi poput tebe nisu ni osjetili taj adrenalin vec si prepustio drugima da ga osjete i sad nisu tu.
Nek si ti osjetio adrenalin kad zapuca, dusha swatka... :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#177 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 12/04/2021 21:32 Ne nego pišem na ovo njegovo da nisam vidio ranjavanja smrt i slicno...
I nisi...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#178 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

Doduše u pravu si.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#179 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

Pa ne znam kako drugačije da protumačim to da si jedan dan, jedan hitac i jednog poginulog uporedio sa rovom i ratom.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#180 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

tempuser wrote: 12/04/2021 22:36 Pa ne znam kako drugačije da protumačim to da si jedan dan, jedan hitac i jednog poginulog uporedio sa rovom i ratom.
Šestorica ranjena jedan mrtav to ti je bilans.

I to je sve trajalo preko sat vremena u jednom momentu i kalaš je rokao.

Dakle nisam ja uporedio s ratom vec sam uporedio s tim da znam šta je adrenalin gdje te nije briga za život vec i dalje trcis okolo i trazis.

Al' si u pravu da ne znam šta je smrt i jeste drugacije kad uporediš ovo moje iskustvo s ratom gdje te smrt vreba svuda okolo.

Moja poenta je da se rat sigurno ne bi isti vodio vec bi Sarajevo bilo direktno ukljuceno nema više JNA po brdima, i šta je glavna poena to je da defetizam ne postoji kod naše generacije.

Vi ste ga iskusili i vaša generacija nece još dugo biti na planeti zato i imaš uvijek nove da iskuse i pljuju..

I šta ce biti nakon toga?

Doci ce naša djeca i pisace meni ovo.

Al' da ne sanjamo snove stranci kroje sudbinu što se ratovalo ratovalo se, sve u svemu ne brini bice iste brojke kao u proteklom ratu na prvoj crti ako ne i dosta vece.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#181 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 12/04/2021 22:51
tempuser wrote: 12/04/2021 22:36 Pa ne znam kako drugačije da protumačim to da si jedan dan, jedan hitac i jednog poginulog uporedio sa rovom i ratom.
Šestorica ranjena jedan mrtav to ti je bilans.

I to je sve trajalo preko sat vremena u jednom momentu i kalaš je rokao.
...
Dakle nisam ja uporedio s ratom vec sam uporedio s tim da znam šta je adrenalin gdje te nije briga za život vec i dalje trcis okolo i trazis.

Preko sat vremena trajalo...?! :-) Ajte molim vas... Ist'o k'o rat! :izet:
Da ti ponovim, pojma ti nemaš šta je rat i adrenalin u ratu...
Poenta je da tek kad zagusti znaš kakav je ko, a su oni ložioničari koji svoj identiitet i samopouzdanje traže u masi, i koji su šatro kao jedan spremini za rat, aman-zaman davili bi tenkove žicom, tek pusti balon od sapunice, priča bez pokrića i infantilno izdrkavanje bez trunke mozga. Pokazalo se da su oni tihi i nenametljivi u raji bili najbolji.
Last edited by tempuser on 12/04/2021 23:13, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#182 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

Uživaj majstore što je preostalo i ne brini. :thumbup:

Opet mi stavljaš usta stvari koje nisam napisao zar je to jedino što znaš?

Pricam da bi se krenulo u rat svi k'o jedan ne kazem da bi svi k'o jedan skakali u rovove kao na Vozuci bradonje naravno da znam da je krenuti i ratovati nešto sasvim drugo.

Ima li jedan moj post da sam napisao da bi zubima kidali žicu?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#183 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 12/04/2021 23:03 Uživaj majstore što je preostalo i ne brini. :thumbup:

Opet mi stavljaš usta stvari koje nisam napisao zar je to jedino što znaš?

Pricam da bi se krenulo u rat svi k'o jedan ne kazem da bi svi k'o jedan skakali u rovove kao na Vozuci bradonje naravno da znam da je krenuti i ratovati nešto sasvim drugo.

Ima li jedan moj post da sam napisao da bi zubima kidali žicu?
Ovo
"... a samo među Hordama imaš danas minimum 300 momaka i to onako na oko iz užeg jezgra kroz godine o širem da ne pricam s manijacima je isti slucaj."
i ovo
"...VEC PRICAM DA DEFETIZAM KOD RAJE NE POSTOJI I NA PRVI ZNAK SU SPREMNI SVI."
si napisao ti, a ne ja!
Ko bi skakao ko jedan? Ovi tribina warriors koje pominješ? Bi, al u qurcu... Prvi put bi skontali da *ebavanje četničke ili ustaške majke sa casual kačketićima i tenicama preko ograde i/ili kordona policije, loženje kako su jaki i zahebani dok dudlaju nargile ili drkaju po internetu nije isto što i kad se smrzneš ko govno morkih nogu na liniji, da ne pominjem kad zviždi oko glave - tu se cijela priča završava.
Igrom slučaja znam "elitu" Manijaka koja se uoči rata skupljala kod Čonte u kafiću na Željinom, to se učlanjivalo u neka "ustaško-džihadska" udruženja, pjesme, ovo-ono, nacionalna svijet na vrhuncu, kad je pukla puška iz potaje, dvojica u Njemačkoj, dvojica u Americi, jedan u Francuskoj, jedan u Holandiji, jedan u Zagrebu, a ovaj što je najviše najebo u Merhametu.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#184 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

Pa šta je napisano?

Na prvi znak su svi spremni?

Jesam li napisao na prvi znak su svi spremni poginuti kao kamikaze?

Izvlaciš iz posta u post neke djelice teksta pokušavaš nešto da mi ubaciš usta, a toliko godina imaš i opet bezuspješno i to ne da je bezuspješno vec pišeš kao da imaš 15 godina.

Jedini koji dudla nargilu si ti cim je toliko spominješ.

Sto se tice zadnje recenice navijaci kao što su iznijeli rat na svojim leđima u proteklom ratu iznijeli bi isto u narednom kao što su iznijeli svake proteste protiv vlasti.

Nikog ti od manijaka ne znaš vec si bezobraznik koji laže da bi opravdao svoje neznanje.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#185 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 13/04/2021 00:05 kao što su iznijeli rat na svojim leđima u proteklom ratu iznijeli bi isto u narednom kao što su iznijeli svake proteste protiv vlasti.
Koje su to protesti protiv vlasti oni iznijeli?
Jel misliš na one proteste iz 2014. kad k'o s lanca pušteni popalili i uništili sve što su stigli, jer im je to jedini cilj i jer debili ne kontaju da su sve to što uništava platili njihovi roditelji i da će opet platiti da se popravi i obnovi, i na kraju nisu napravili apsolutno ništa?
I oni kao treba da iznesu neki sljedeći rat na svojim leđima???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Nadam se da si sad shvatio kakve gluposti pišeš! :izet:
Pošto ja ne znam nijednog Manijaka (doduše ove internet warriore ne znam i boli me qurac za njih), de mi ti objasni ko je ekipa koju pominjem?
Šta ono reče, bio belaj preko sat vremena, čak se i jedan rafal čuo, adrenalin puca, iskusio mrtve i ranjene, na boga bi kren'o! :D
Nemoj ništa odgovarati, sve si u pravu, pojma ja nemam, lažem, sve si u pravu, ne znam kako tako hrabri ko jeda niste već na Drinu izašli!
Last edited by tempuser on 13/04/2021 00:34, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#186 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

Ma nemaš kapacitet realno u vijugama, al' da ponovim ne brini nove generacije su tu necete ni vi dugo poslije vas necemo ni mi i tako akobogda još 1000 godina Bosna da opstane pod istim imenom.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#187 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 13/04/2021 00:33 Ma nemaš kapacitet realno u vijugama.
Šta kaže realno kapacitet u tvojim vijugama, bio belaj preko sat vremena, rafal i kalaša, iskusio šta su mrtvi i ranjenin, adrenalin, na boga bi krenuo! :lol: :lol: :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#188 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

Znaci poceo si i mrtve ismijavati sad bi se ja trebao spustiti na tvoj nivo i ismijavati nekog tvog? :oops:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#189 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 13/04/2021 00:38 Znaci poceo si i mrtve ismijavati sad bi ja trebao spustiti na tvoj nivo i ismijavati nekog tvog? :oops:
Zar si ti mrtav?
Ja ne ismijavam mrtvog nego tebe koji su uporedio sebe, svoju hrabrost i adrenalin u okršaju huligana od sat vremena sa ljudima koji su pregurali rat!
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#190 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

Znaš ti dobro šta radiš, al' to je tebi na čast.

Vijuge nemaš jer pišem po 5 put ni manje ni više da ne upoređujem vec da sam iskusio i smrt i ranjavanja i to nije poređenje s ratom vec odgovor tebi kad kazes da nisam poslije toga si poceo o tenkovima..

Isto kao što nije poređenje kad pišem da su svi spremni ne kazem da su spremni poginuti kao kamikaze svi vec da su spremni krenuti u rat zbog zastave da nema DEFETIZMA kao kod tebe kad kazes da bi se momentalno ispalio u drugu državu.

To je sve što sam pisao.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#191 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by Dimu1927 »

kiligonzales wrote: 12/04/2021 14:33 Imam vam tog ratnog materijala masu, ako ko planira da pravi neki projekat sjecanja, sajt, video kanal, sta vec, tu sam da poguram sto ko informaticar sto ko neko ko je sam skupio oko 2000 slika ratnih, par godina ratnih novina, te nesto knjiga i videa ratne tematike...


Imam i anamo propagande sabrane kroz knjige prekodrinasa pa bujrum...
evo ti za slike jedan site koji skuplja ratne fotografije

http://sniperalley.photo/
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#192 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 13/04/2021 00:56 Znaš ti dobro šta radiš, al' to je tebi na čast.

Vijuge nemaš jer pišem po 5 put ni manje ni više da ne upoređujem vec da sam iskusio i smrt i ranjavanja i to nije poređenje s ratom vec odgovor tebi kad kazes da nisam poslije toga si poceo o tenkovima..

Isto kao što nije poređenje kad pišem da su svi spremni ne kazem da su spremni poginuti kao kamikaze svi vec da su spremni krenuti u rat zbog zastave da nema DEFETIZMA kao kod tebe kad kazes da bi se momentalno ispalio u drugu državu.

To je sve što sam pisao.
Nije majka Muju karala što se kock'o neg' što se vadio! :lol:
Koji su spremni krenuti u rat? Vi koji ste 2014. bez ikakve potrebe i koristi spalili ono što četnici u ratu nisu. Vi neustrašovo ratnici koji niste skontali da su sve što ste spalili izgradili i platili vaši roditelji i da će na vašu štetu opet platiti da se to popravi i obnovi, jer vam se spaliti i uništiti jedini smisao i domet. Jel na te misliš?
Jebo je ježa i leđa koga vi takvi budete branili!
Naravno da bi se momentalno ispalio u drugu državu, jer znam i jer sam preživio ono što ti ne znaš i što nisi preživio i samim time de diskvalifikuje iz bilo kakve rasprave na tu temu!
Ti i tvoj ageneracija za sad možete samo da izigravate internet ratnike, da se međusobno ložite i palamudite kako ste spremni za rat! :izet:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#193 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

Pa jesam li ti napisao 15 puta što sam spominjao?

Spominjao sam zbog pitanje je koliko mrtvih navijaca oba sarajevska kluba koji su među prvima uzeli oružje i sigurno je najviše i poginulo ako ne najviše od top 3 svih profesija ako možemo i nazvati da je biti navijac profesija hajmo reci da jeste reda radi. :D

Zbog toga ti si kasnije izvrtao moje reci koje veze s mozgom nemaju i pisao da sam ja rekao da je ono što sam iskusio isto što i rat nije isto, al' sam vidio i pogođenog covjeka koji krvari i nakon toga je izdahnuo i vidio sam masu ranjenih.

Poenta toga je da se nismo razbježali nakon što smo to vidjeli vec stajali na istim mjestima još sat vremena poslije toga.

Pisao sam da ima na stotine i stotine spremnih iz oba tabora danas da krenu u rat i to sam pisao samo zbog PM-a koji je rekao da nema nikoga opcenito ne na ovoj temi vec inace to piše svuda po forumu.

Sto veze s mozgom nema isto ti si se nadovezao na to izvrtao mi rijeci kao da sam ja pisao da su spremni svi izginuti, e nisam vec da su spremni krenuti POSTOJI RAZLIKA.

Na kraju krajeva imam iz familije covjeka koji kaže da bi ratovao opet, a bio je u logoru vidiš ne pišem ja da je on mangup i da je ober ratnik jer mi ništa nije rekao više od toga.

Vec samo da ubijem taj defetizam i kukavicluk koji se prolama svuda po forumu i državi ne brini se ima nas hejbet koji ce krenuti.

Samo krenuti gdje?

Sto se ratovalo ratovalo se stranci su dirigenti sad.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#194 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

90minut wrote: 13/04/2021 01:27 Pa jesam li ti napisao 15 puta što sam spominjao?
Ne moraš ti meni ništa objašnjavati. Jednom si napisao kako bi mi dokazao kako si nakon sat vremena navijačkog divljanja spreman za rat, a ostalih 14 x da ipraviš tu gluposti ali bez uspjeha.
E tako tako si napisao glupost kako ste vi navijači iznjeli sve proteste protiv vlasti pa sad izbjegavaš odgovor jer misliš na stotine i stotine koje kao sad spremi za rat, a koji su 2014. bez ikakvog razloga i rezultata u svom gradu spalili ono što su drugi odbranili, a četnici nisu uspjeli spasiti? I za tu glupost mogu da te prcam do beskonačnisti.
Navijač profesija???? - sinko promjeni dilera!!!
Kako ćeš ti ubiti defetizam i kukavičluk, pogotovo u ljudima koji su prošči rat, kad nemaš pojma šta znači ratovati? To je isto kao da si junfer, a Ronu Jeremyu objašnjavao kako da guzi, samo malo gore! :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#195 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by 90minut »

Napišeš fino nemam kapacitet da se raspravljam s tobom u pravu si i cao nema potrebe da izmišljaš nove rasprave sve je jasno.

Dajem ruku da si 2014 onanisao na prizore s protesta da bi u 2021 kad si shvatio ko je glavni orkestrator istih poceo pljuvati jer ne ide s onim što si ti zamislio u svojoj glavici..


Kakav ba ti i rat iz posta u post potvrđuješ da ga nisi vidio osim s sigurne razdaljine.
Price su ti ostale jedino one na kafi što su se pricale između sebe.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#196 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by Tromblon »

tempuser wrote: 12/04/2021 23:56
90minut wrote: 12/04/2021 23:03 Uživaj majstore što je preostalo i ne brini. :thumbup:

Opet mi stavljaš usta stvari koje nisam napisao zar je to jedino što znaš?

Pricam da bi se krenulo u rat svi k'o jedan ne kazem da bi svi k'o jedan skakali u rovove kao na Vozuci bradonje naravno da znam da je krenuti i ratovati nešto sasvim drugo.

Ima li jedan moj post da sam napisao da bi zubima kidali žicu?
Ovo
"... a samo među Hordama imaš danas minimum 300 momaka i to onako na oko iz užeg jezgra kroz godine o širem da ne pricam s manijacima je isti slucaj."
i ovo
"...VEC PRICAM DA DEFETIZAM KOD RAJE NE POSTOJI I NA PRVI ZNAK SU SPREMNI SVI."
si napisao ti, a ne ja!
Ko bi skakao ko jedan? Ovi tribina warriors koje pominješ? Bi, al u qurcu... Prvi put bi skontali da *ebavanje četničke ili ustaške majke sa casual kačketićima i tenicama preko ograde i/ili kordona policije, loženje kako su jaki i zahebani dok dudlaju nargile ili drkaju po internetu nije isto što i kad se smrzneš ko govno morkih nogu na liniji, da ne pominjem kad zviždi oko glave - tu se cijela priča završava.
Igrom slučaja znam "elitu" Manijaka koja se uoči rata skupljala kod Čonte u kafiću na Željinom, to se učlanjivalo u neka "ustaško-džihadska" udruženja, pjesme, ovo-ono, nacionalna svijet na vrhuncu, kad je pukla puška iz potaje, dvojica u Njemačkoj, dvojica u Americi, jedan u Francuskoj, jedan u Holandiji, jedan u Zagrebu, a ovaj što je najviše najebo u Merhametu.
Jbm mu ko završi u Americi, a ko u Holandiji? Ne mogu se sjetiti da me hebeš.

@90minut
To o čemu pričaš znam iz prve ruke. Bio sam prva ekipa Manijaka, Joint Union. Doživio sranja po Bg, Zg. Doživio nacionalizam, provociranje murije u Bg po nacionalnoj, vjerskoj osnovi, tuče, belaje. Sve sa svojom rajom. Bili smo složni kao jedan i uglavnom svi otišli u rat dobrovoljno.

Neki su izabrali da rat vode iz inostranstva, a neki su se sklonili kad su skontali šta je rat. Takvih je bilo manje, ali ih je bilo. Nikad nemoj garantovati ni za koga. Desit će se da je neki tihi momak koji se uvijek držao po strani vrijedniji od mnogih napucanih galamdžija.

Rat je najgora stvar koja postoji i niko nikad nije spreman za rat i svako drugačije svari rat. Ja sam haman od početka dobrovoljac, ali iskreno nisam imao pojma šta je rat dok nisam došao u Aziće februara 93. A, bilo je borbi i linija 92 dosta.

Ne garantuj za nikoga jer rat promjeni svakoga. Drži se svoga i probaj ići svojim putem.

Rat je jebada koja ne prestaje kada se pucanje završi. Nemoj to zaboraviti nikad.
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#197 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by zforumas »

90minut wrote: 12/04/2021 21:23 Vidio sam dobro kako je kad se zapuca i kad ti drug s tribine leži i ne pomjera se ništa specijalno lupa te adrenalin i krenuo bi na boga.
Ali druze, po tvojoj logici, ako tebe nisu ubili ili bar ranili, dzaba si krecio.


Snimi sebi negdje ove svoje postove pa ih procitaj za 10-15 godina, onako za sebe.
Razlika izmedju tebe i ekipe s kojom pises je to sto su oni neke stvari pro(e)zivjeli i pricaju iz iskustva. Ti, na tvoju srecu, nisi. I nadam se da neces ni morati.

Treba biti bez dlake na jeziku, treba se braniti ali treba nekada priznati i da si se malo preletio.
Ako je tebi najveci uspjeh u zivotu to sto si navijac, razmisli jos jednom.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#198 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

Tromblon wrote: 13/04/2021 06:49 Jbm mu ko završi u Americi, a ko u Holandiji? Ne mogu se sjetiti da me hebeš.

@90minut
To o čemu pričaš znam iz prve ruke. Bio sam prva ekipa Manijaka, Joint Union. Doživio sranja po Bg, Zg. Doživio nacionalizam, provociranje murije u Bg po nacionalnoj, vjerskoj osnovi, tuče, belaje. Sve sa svojom rajom. Bili smo složni kao jedan i uglavnom svi otišli u rat dobrovoljno.

Neki su izabrali da rat vode iz inostranstva, a neki su se sklonili kad su skontali šta je rat. Takvih je bilo manje, ali ih je bilo. Nikad nemoj garantovati ni za koga. Desit će se da je neki tihi momak koji se uvijek držao po strani vrijedniji od mnogih napucanih galamdžija.

Rat je najgora stvar koja postoji i niko nikad nije spreman za rat i svako drugačije svari rat. Ja sam haman od početka dobrovoljac, ali iskreno nisam imao pojma šta je rat dok nisam došao u Aziće februara 93. A, bilo je borbi i linija 92 dosta.

Ne garantuj za nikoga jer rat promjeni svakoga. Drži se svoga i probaj ići svojim putem.

Rat je jebada koja ne prestaje kada se pucanje završi. Nemoj to zaboraviti nikad.
Ma ne znam ni ja više... onako fiše figurativno nego tačno nabrajao države, osim ovog iz Merhameta jer je on primjer k'o iz čitanke ovih "hrabih"!
Doduše, ja ne znam nikog, nek ti ovaj objasni gdje je ko završio! :D Maloprije vidjeh, bio D. Juka nedavno u gradu.
Ja cijelo vrijeme pokušavam da mu objasnim ovo boldirano, a on zavr'o ko sivonja, mi sat vremena bili u Širokom, znam šta su mrtvi, ranjeni, mi ćemo ko jedan! :-)
S velikom razlikom, ova generacija "profesionalnih" navijača, koja je kao iznijela teret svih protesta i koja kao sutra sutra treba da brani grad i državu, je uspjela što nijednoj drugoj generaciji, pa ni onoj iz 1992. nije - da popali rođeni grad!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#199 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

Sarajmen wrote: 13/04/2021 07:46 Neznanje predstavlja veliki problem za one koji ga ne posjeduju, naročito ako nisu u stanju da to priznaju sebi. A niko ga od nas nema da sve zna, uvijek se nešto novo a pametno može steći. U sredini gdje su teletabisi i oholi teško, jer su takvi, da sebi nosom zamute izvor sa kojeg bi da se napoje.
Lijepo je imati mogućnost izbora.
Šta bi NSP, nije valjda da te je toliko sramota gluposti koje si ovdje napisao da si se morao sakriti iza starog nicka?
Bio si moredacija, znaš i sam da je, osim štp je to najljigavija pojava na sajber dunjaluku, korištenje više nickova protivno pravilima foruma, pa bi se na to dalo reagovati?
Nadam se da si 1992. bio malo bolji čoek.
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#200 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by nikeze »

Po mom mišljenju rat je zamišljen puno ranije.
Prve naznake su se osjetile kad je izuzeto oružje Teritorijalne odbrane 1988 godine i prebačeno u kasarne JNA na čuvanje. To je pisalo u Oslobođenju i bilo mi je tad malo čudno. Ali time su stvarali teren za uspješnu vojnu akciju JNA.
Naši političari su uvijek kasnili dva koraka, a nisu ni smjeli.
Bogić Bogićević je napravio dobru stvar što nije dozvolio uvođenje vanrednog stanja jer bi JNA uvela policijski sat, masovna hapšenja nepodobnih likvidacije i logore.
Time se kupilo malo vremena.
Narod je općenito bio nacionalno neosviješten i loše ideologiziran prije rata.
Propaganda protiv JNA je morala biti agresivna i puno jača od 1988, kako je to Franjo radio u Hrvatskoj.
Znači neko je trebao izaći na TV i reći iskreno narodu: "Biće rat, JNA će vas sve pobiti. Prodajte kravice, kupite puškice. Bosanska puška na bosanskom ramenu i bosanska lisnica u bosankom džepu." Prebjegli oficiri iz JNA su to sve znali.
Naši političari su do 4. aprila 1992. godine lagali narod i govorili da će nas JNA štititi.
Post Reply