Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#301 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

Tromblon wrote: 25/04/2021 09:30 Očigledno nisi dobro skontao kako je i zbog čega nastala ovakva kakva je. Za komšije i susjede sve znamo, ali sda turat u neke kontekste je katastrofa. Tada se kalaš prodavao u bescjenje, pa i fameliji, a danas to rade sa zaposlenjima. Isti kont. Bosna i Hercegovina ih nikad nije zanimala nego samo minder sa kojeg će nadzirati rezervat. Izdali su državu i narod i zorno pokazali kako su sve slagali i pogazili u šta su se "kleli" 92.

Inače, kada je Dudak rekao to što navodiš? Ima li neki vjerodostojan izvor? Montaže onih sa cphe ne računam.
Ne konta on to, a sad može ako ništa da čita pa nek pročita (a i ostali koji to ne razmiju)...
Agresori i okupatori ti mogu nametati način odbrane i vanjsku politiku države, ali ti ne mogu nametati unutrašnje uređenje.
Kao što si napisao, Alijin cllj nikad nije bila nikakva multietnička, demokratska i građanska BiH, to je bila ubleha da se stekne međunarodno prizmanje i da se 1992. mobilišu istinske patriote. Njega je zanimao njegov islamski rezervat koji je, dok se narod bavio odbranom, sa svojim vazalima uredio sebi islamsku monarhijicu koja po definiciji funcioniše na principu otimanja haraša od vlastitog naroda. Slobo je za zgrtanje i izvlačenje para iz BiH i HR na švercu i ucjeni postavio lika formata Jovice Stanišića, Alija postavi kerovođe, kuhare i piljare da izvače pare od vlastitog naroda. Zato ga dvojica hudnika flanfaju Vućiću pred očima cijelog svijeta zbog sadake od 50k eura!
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#302 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by jefff »

Te eventualne i nicim dokazane spletke ne mogu sakriti cinjenicu da se na BiH desila agresija i genocid nad jednim dijelom stanovnistva.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#303 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

jefff wrote: 25/04/2021 10:19 Te eventualne i nicim dokazane spletke ne mogu sakriti cinjenicu da se na BiH desila agresija i genocid nad jednim dijelom stanovnistva.
Ovdje niko sakriva i ne spori agresiju, nego spori i sakriva tj. brani SDA lopovluk i izdaju vlastitog naroda!
Tvoj rezon i komentar su slika i prilika SDA danas. Ljudi pričaju o apslutnoj nesposobnosti vlasti, protestvuju na ulicama što nema vakcina, a vi na to odgovarate pričama o novom ratu i doniranim hurmama!
Dakle ti tvrdiš Delimustafić, Šahimpašić, Alispahić, Prevlljak, Ćesir i bezbroj drugih kerovođa, piljara, kuhara, električara, šofera i magacionera bez dinara u džepu kojima je SDA jedini zajednički sadržilac nisu iz rata izašli sa milionima keša, nekretninama, fabrikama, vilama, hotelima itd itd na ratnom profiterstvu, da to nisu fizički vidljive i mjerljive stvari, nego eventualne i nedokazane spetke, a da su sve to dobili na Bingu?
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#304 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by jefff »

Delimustafica sam licno upoznao i nema niti govora o njemu kao varalici. Ogromnim sredstvima raspolagao je jos pocetkom osamdesetih. Šaja je bio najdirektnije vezan za Delimustafica.
To da Alija pravi dzamahiriju ja sam prvi put cuo iz usta veliosrpskih nacionalistickih fanatika. Nisu to nicim mogli dokazati bas kao ni ti. Te dnevno-politicke trakavice plasiraj na odgovarajucoj temi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#305 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by Bloo »

jefff wrote: 25/04/2021 12:22 Delimustafica sam licno upoznao i nema niti govora o njemu kao varalici. Ogromnim sredstvima raspolagao je jos pocetkom osamdesetih. Šaja je bio najdirektnije vezan za Delimustafica.
To da Alija pravi dzamahiriju ja sam prvi put cuo iz usta veliosrpskih nacionalistickih fanatika. Nisu to nicim mogli dokazati bas kao ni ti. Te dnevno-politicke trakavice plasiraj na odgovarajucoj temi.
Da, covjek je zivio bosanski "americki" san.

Rođen 1954. u Olovu, skolovao se za kuhara, radio u hotelu Evropa, pa u Domu JNA kao kuhar. Optuzen za finansijske malverzacije. Zavrsava zatim kurs za milicionera i pokreće lanac malih grilova i pijačnih tezgi u Sarajevu, a postaje i milicioner. Ipak, zbog „privatnog biznisa“ kojim se bavi kao pozornik krajem 1983. suspendiran je s posla uz obrazloženje da “narušava moralni lika milicionera”. Prihvata mjesto šefa stovarišta poduzeća „Voćar“ iz Zagreba. Pocinje saradnja sa I.B. Celom...

Anyway...interesantan zivotni put...

Simpa sto si ga licno upoznao i da ti je to argument o necijim karakternim i ostalim osobinama.
Znaci, ako ja kazem isto da sam ga licno upoznala i da mislim da je kriminalac, da li se to racuna?
Tromblon
Posts: 2174
Joined: 18/01/2015 19:37

#306 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by Tromblon »

Hej, čuj ti njega, ničim dokazane spletke?!?!?!? Pa, da nije žalosno moglo bi biti smiješno. Da mi je znati kako se iz tih njihovih paralelnih svjetova gleda na ovaj naš.

Imaš sijaset svjedočenja na you tube počev od rahmetli Muhameda Filipovića i drugih svjedoka. Knjige Mustafe Čengića napisane izjavama, postupcima i drugom faktima datih od strane velikog vođe, pa ima još.

Čuj spletke. A, nije spketka batalit sve iz referenduma i platforme pedsjedništva RBIH i odlučit se "odjednom" za mini džamahiriju.

Još vi m92 pure trebate jesti. Sami ste se provalili i izofirali.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#307 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

jefff wrote: 25/04/2021 12:22 Delimustafica sam licno upoznao i nema niti govora o njemu kao varalici. Ogromnim sredstvima raspolagao je jos pocetkom osamdesetih. Šaja je bio najdirektnije vezan za Delimustafica.
To da Alija pravi dzamahiriju ja sam prvi put cuo iz usta veliosrpskih nacionalistickih fanatika. Nisu to nicim mogli dokazati bas kao ni ti. Te dnevno-politicke trakavice plasiraj na odgovarajucoj temi.
Gdje je sad taj tvoj pošteni olovski junak?
Kako je kuhar i policajac mogao raspolagati ogromnim sredstvima još početkom 80-ih?
Koliko je bogatstvo 1990. imao fočanski piljar Šaja?
Koliko je bogatstvo 1990. imao hrasnički kreovođa prevljak?
Koliko je bogatstvo 1990. imao ekektričar Budnjo?
Kad misliš da ne može niže i jadnije to dokažeš da može! :-)

Pošto si očigledno iz neke pasivnog zavičaja sa suženom perspektivnom svake vrste, da ti opišem kako je to u glavnom gradu bilo u ratu, kad je počeo rat jedinice su bile Doktor, Sarajevska brigada, Plavi Grom, Vukovi, Crne mambe, ZOKS, Lasta itd... Kad je Alija 1993. i operativno počeo da pravi islamski državu, pa je pomeo sve sposobne kadrove i doveo podobne (koji su u roku od mjesec izgubili 1/4 slobodne teritorije), pojavili su se nazivi jedinica Sultan Fatihi, El Mudžahidi, Džamijski golubovi, Bošnjačke i Muslimanske brigade i sve ostali gražanski i svjetovni nazivi...
Ili ćeš pokušavaš reći da ništa od ovog nije postojalo, da je to samo eventualne i nicim dokazane spletke????

p.s. Prvo nauči šza znači džamahirija...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#308 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

Bloo wrote: 25/04/2021 12:29 Simpa sto si ga licno upoznao i da ti je to argument o necijim karakternim i ostalim osobinama.
Alija Delimustafić je role model za savremene zelene jastrebove! :bih:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#309 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by jefff »

Eto fino, drago mi je da si spomenuo i nekog drugog politicara sem Izetbegovice kojima si isfrustriran. Sta su Filipovic i Cengic uradili dobro za nas? Oni su se znali samo hvaliti.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#310 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tetka762 »

Govorite o Delimustafiću, onom šverceru oružja? Bio je neka ćunka kod vas u Sarajevu pred rat, obrana, oružje, TO? Sjedimo za stolom, neću u detalje... Na kraju razgovora, dižemo se i idemo a on mene zove da ostanem minutu. Vadi iz aktovke rambo nož, onaj sa kompasom na vrhu, navojem i priborim za preživljavanje. Kaže meni ga poklanja u znak zahvalnosti za sve što sam uradio za BiH oko oružja. Ja gledam i mislim se, stari me kosovac jebe. Zeko mi je još prije rekao da radi za drugu stranu, za srbe i da ga uzmem s rezervom. Gledam nož u nevjerici, uljudno se zahvalim i kažem mu da mi nož nije potreban pored niklovanog magnum pod pazuhom. Kaže on da sam ga krivo shvatio, on je nož donio da nam pokaže ako mu možemo još dati za ustroj mupa i policije BiH. Odjebao sam ga i otišao. Nisam vidio većeg ljigavca, mislim jesam ali ovaj je pri vrhu.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#311 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by jefff »

Bloo wrote: 25/04/2021 12:29
jefff wrote: 25/04/2021 12:22 Delimustafica sam licno upoznao i nema niti govora o njemu kao varalici. Ogromnim sredstvima raspolagao je jos pocetkom osamdesetih. Šaja je bio najdirektnije vezan za Delimustafica.
To da Alija pravi dzamahiriju ja sam prvi put cuo iz usta veliosrpskih nacionalistickih fanatika. Nisu to nicim mogli dokazati bas kao ni ti. Te dnevno-politicke trakavice plasiraj na odgovarajucoj temi.
Da, covjek je zivio bosanski "americki" san.

Rođen 1954. u Olovu, skolovao se za kuhara, radio u hotelu Evropa, pa u Domu JNA kao kuhar. Optuzen za finansijske malverzacije. Zavrsava zatim kurs za milicionera i pokreće lanac malih grilova i pijačnih tezgi u Sarajevu, a postaje i milicioner. Ipak, zbog „privatnog biznisa“ kojim se bavi kao pozornik krajem 1983. suspendiran je s posla uz obrazloženje da “narušava moralni lika milicionera”. Prihvata mjesto šefa stovarišta poduzeća „Voćar“ iz Zagreba. Pocinje saradnja sa I.B. Celom...

Anyway...interesantan zivotni put...

Simpa sto si ga licno upoznao i da ti je to argument o necijim karakternim i ostalim osobinama.
Znaci, ako ja kazem isto da sam ga licno upoznala i da mislim da je kriminalac, da li se to racuna?
On je dao 5. miliona KM za oruzje u pripremama otpora. Onaj iz Ustikoline ga je preveslo za 17. miliona KM i tako dalje i tome slicno. Alija je bio zlatna kasica svima a koji vole da moralisu. Saradjivao je samo sa Šajom. Sa Budnjom i Fikrom ni u kakvoj vezi.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#312 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by high_volume »

jefff wrote: 25/04/2021 13:23
Bloo wrote: 25/04/2021 12:29
jefff wrote: 25/04/2021 12:22 Delimustafica sam licno upoznao i nema niti govora o njemu kao varalici. Ogromnim sredstvima raspolagao je jos pocetkom osamdesetih. Šaja je bio najdirektnije vezan za Delimustafica.
Da, covjek je zivio bosanski "americki" san.
Simpa sto si ga licno upoznao i da ti je to argument o necijim karakternim i ostalim osobinama.
Znaci, ako ja kazem isto da sam ga licno upoznala i da mislim da je kriminalac, da li se to racuna?
On je dao 5. miliona KM za oruzje u pripremama otpora. Onaj iz Ustikoline ga je preveslo za 17. miliona KM i tako dalje i tome slicno. Alija je bio zlatna kasica svima a koji vole da moralisu. Saradjivao je samo sa Šajom. Sa Budnjom i Fikrom ni u kakvoj vezi.
Nevezano za njegov finansijski put do početka rata, "njegovih" 5 mil, vjerovatno njemačkih maraka, ne KM, "u pripremama otpora", je teško krivično djelo, obzirom da "u pripremama otpora", te 1991. godine do aprila 1992. godine, u BiH su jedine regularne oružane snage MUP i JNA, kasnije JA, sa svojim linijama komandovanja. Ovo što je Delimustafić radio, je paravojna organizacija, u svakoj državi kažnjiva strogim krivičnim mjerama.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#313 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

jefff wrote: 25/04/2021 13:23
Bloo wrote: 25/04/2021 12:29
jefff wrote: 25/04/2021 12:22 Delimustafica sam licno upoznao i nema niti govora o njemu kao varalici. Ogromnim sredstvima raspolagao je jos pocetkom osamdesetih. Šaja je bio najdirektnije vezan za Delimustafica.
To da Alija pravi dzamahiriju ja sam prvi put cuo iz usta veliosrpskih nacionalistickih fanatika. Nisu to nicim mogli dokazati bas kao ni ti. Te dnevno-politicke trakavice plasiraj na odgovarajucoj temi.
Da, covjek je zivio bosanski "americki" san.

Rođen 1954. u Olovu, skolovao se za kuhara, radio u hotelu Evropa, pa u Domu JNA kao kuhar. Optuzen za finansijske malverzacije. Zavrsava zatim kurs za milicionera i pokreće lanac malih grilova i pijačnih tezgi u Sarajevu, a postaje i milicioner. Ipak, zbog „privatnog biznisa“ kojim se bavi kao pozornik krajem 1983. suspendiran je s posla uz obrazloženje da “narušava moralni lika milicionera”. Prihvata mjesto šefa stovarišta poduzeća „Voćar“ iz Zagreba. Pocinje saradnja sa I.B. Celom...

Anyway...interesantan zivotni put...

Simpa sto si ga licno upoznao i da ti je to argument o necijim karakternim i ostalim osobinama.
Znaci, ako ja kazem isto da sam ga licno upoznala i da mislim da je kriminalac, da li se to racuna?
On je dao 5. miliona KM za oruzje u pripremama otpora. Onaj iz Ustikoline ga je preveslo za 17. miliona KM i tako dalje i tome slicno. Alija je bio zlatna kasica svima a koji vole da moralisu. Saradjivao je samo sa Šajom. Sa Budnjom i Fikrom ni u kakvoj vezi.
To što je on "dao" 5 mil. za pripremu otpora je isto kao da sad napišeš da je Fikret malinar dao 5 mil za nabavku nečega!
Sve ijedan pfening koje je od 1990. zaradio je zaradio zahvaljujući jedino, i isključivo jedino SDA.
Sa svima je on bio u vezi, svi su SDA ratni profiteri.
Pored tolikih školovanih policajaca sa ogromnim iskustvom i bez packe u karijeri Alija postavi Delimustafića za ministra MUP-a. I onda kažu Alija dobri dedo, qurac dobri dedo - najveće zlo koje nas je moglo snaći s naše strane.
Samo ova činjenica dovoljno govori sve, pa i lobotomiranim u M. Sphahe.
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#314 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by PM72 »

jefff wrote: 25/04/2021 12:22 Delimustafica sam licno upoznao i nema niti govora o njemu kao varalici.
:zid: :zid: :zid: :zid: :zid:
Moja rahmetli nana imala je običaj reći,kad neko izvali glupost kao što je Jefff zna plasirati ...”Dragi Allahu,sačuvaj vjeru Muhamedovu”...
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#315 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by Blizanac »

Čovjek za odbranu istrese pošteno i teškom mukom zarađenih 5 miliona a vi ga ovdje nazivate profiterom...
Sramotno
:D
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#316 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by jefff »

Pozicija ministra je politicka i nema veze sa karijerom u MUPu ili bilo gdje. To sto je njemu Dahic napakovo da je otudjio neka sredstva iz ministarstva to je jedino Dahic mogo pokrast i sta su oni molim ja vas uradili, doveli jednog Pusinu za ministra.
Istina je da je Delimustafic dao velika sredstva poltickoj stranci SDA dok jos nije bila na vlasti te je logisticirao na vise nacina. Na poziciju ministra dosao je zauzimanjem Fikreta Abdica a ne A. Izetbegovica.
Isto ovaj predratni put, firma Vocar mi nije poznata. Znam da je drzao predstavnistvo iz SR Makedonije i da su sindikati preko njega sredjivali zimnice za radnike i tu se najvise obrtalo. Saradjivao je i sa firmama iz Vojvodine, prehrambeni asortiman i kada bi se nekih roba previse nagomilalo to bi se poslalo Šaji i Šaja bi to sa kamiona rasprodao po istocnoj Bosni. Istina je i za grilove i to da su njegovi radnici imali tri puta vecu placu od radnika u drugim firmama.
Jel trebalo pomagati SDA? To se zasigurno i sam Delimustafic pita.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#317 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

jefff wrote: 25/04/2021 14:07 Pozicija ministra je politicka i nema veze sa karijerom u MUPu ili bilo gdje. To sto je njemu Dahic napakovo da je otudjio neka sredstva iz ministarstva to je jedino Dahic mogo pokrast i sta su oni molim ja vas uradili, doveli jednog Pusinu za ministra.
Istina je da je Delimustafic dao velika sredstva poltickoj stranci SDA dok jos nije bila na vlasti te je logisticirao na vise nacina. Na poziciju ministra dosao je zauzimanjem Fikreta Abdica a ne A. Izetbegovica.
Isto ovaj predratni put, firma Vocar mi nije poznata. Znam da je drzao predstavnistvo iz SR Makedonije i da su sindikati preko njega sredjivali zimnice za radnike i tu se najvise obrtalo. Saradjivao je i sa firmama iz Vojvodine, prehrambeni asortiman i kada bi se nekih roba previse nagomilalo to bi se poslalo Šaji i Šaja bi to sa kamiona rasprodao po istocnoj Bosni. Istina je i za grilove i to da su njegovi radnici imali tri puta vecu placu od radnika u drugim firmama.
Jel trebalo pomagati SDA? To se zasigurno i sam Delimustafic pita.
Nije bitno da li je imao karijeru u MUP-u, a svi kasniji ministri su bili kadrovi MUP-a, bitno je da je Alija I. doveo čovjeka sa flekama u karijeri na talvo mjesto.
Awwwww jadni Delimustafić, kako mu je samo dahić napakovao da je lopov... Šmrc! Ako mu je Dahić napakovao za cenex, BH Banku itd, samo ne znam ko mu napakovao 2012. kad je uhapšen u Srb i ko mu je napakovao ovo zbog čega sad prdi u zatvoru????? :lol: :lol: :lol:
Kako će Delimustafić dati velika sredstva SDA dok nije bila na vlasti, kad je SDA osnovana 26.6.1990, a već 18.11.1990 postali vlast????
Zbog tvoje inteligencije i mentalnog zdravlja se iskreno nadam da se neko od tvoje familije, u tom pregomilavanju robe, dobro opario od Delimustafićevog lopovluka pa imaš tu neku neobjašnjivu obavezi da braniš ortodoksnog kriminalca.
Last edited by tempuser on 25/04/2021 14:47, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#318 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

Blizanac wrote: 25/04/2021 13:51 Čovjek za odbranu istrese pošteno i teškom mukom zarađenih 5 miliona a vi ga ovdje nazivate profiterom...
Sramotno
:D
A uporvo izbjegava da objasni porijeklo miliona SDA-ovih tajkuna i prijeratnih kokuza, Budnje, Ćesira, Prevljaka itd...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#319 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by jefff »

tempuser wrote: 25/04/2021 14:27 Nije bitno da li je imao karijeru u MUP-u, a svi kasniji ministri su bili kadrovi MUP-a, bitno je da je Alija I. doveo čovjeka sa flekama u karijeri na talvo mjesto.
Awwwww jadni Delimustafić, kako mu je samo dahić napakovao da je lopov... Šmrc! Ako mu je Dahić napakovao za cenex, BH Banku itd, samo ne znam ko mu napakovao 2012. kad je uhapšen u Srb i ko mu je napakovao ovo zbog čega sad prdi u zatvoru?????
Kako će Delimustafić dati velika sredstva SDA dok nije bila na vlasti, kad je SDA osnovana 26.6.1990, a već 18.11.1990 postali vlast????
Zbog tvoje inteligencije i mentalnog zdravlja se iskreno nadam da se neko od tvoje familije, u tom pregomilavanju robe, dobro opario od Delimustafićevog lopovluka pa imaš tu neku neobjašnjivu obavezi da braniš ortodoksnog kriminalca.
I svaki naredni ministar bio je losiji od goreg. Imal neke logike da enormno bogat covjek obavlja te mutne radnje? Nema.
SDA je osnovana 26.05.1990. Pomenuti je logisticirao predizbornu kampanju. Bio je u poslovnoj vezi sa Enverom Hodzicem Enkerom iz SK. Alija je kupio 180. kamiona tegljaca Americkih - Mack. U tome je bio Enker. Oni je Mackove okicene SDA zastavama i plakatama vozao po SDA skupovima. Tada je vec bila firma CENEX a i danas postoji i svo ovo vrijeme radi. Uglavnom se bavi trgovinom i transportom roba. Alija ima firme u Sloveniji i Kosovu gdje krstare njegovi sleperi a plate njegovih radnika su 4. do 5. hiljada KM.
Bio je tu jedan problem od pocetka. Srbi su uglavnom nastojali da budu u proizvodnji u poduzecima ali krah socijalisticke ekonomije bacao ih je u drugorazredan polozaj pred Bosnjacima i Hrvatima jer su se ovi okrenuli privatnim poslovima i emigraciji. Krah socijalizma Bosnjaci i Hrvati su bolje docekali od Srba i to je kod Srba pobudilo jos vise nacionalni naboj.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#320 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

jefff wrote: 25/04/2021 15:17
tempuser wrote: 25/04/2021 14:27 Nije bitno da li je imao karijeru u MUP-u, a svi kasniji ministri su bili kadrovi MUP-a, bitno je da je Alija I. doveo čovjeka sa flekama u karijeri na talvo mjesto.
Awwwww jadni Delimustafić, kako mu je samo dahić napakovao da je lopov... Šmrc! Ako mu je Dahić napakovao za cenex, BH Banku itd, samo ne znam ko mu napakovao 2012. kad je uhapšen u Srb i ko mu je napakovao ovo zbog čega sad prdi u zatvoru?????
Kako će Delimustafić dati velika sredstva SDA dok nije bila na vlasti, kad je SDA osnovana 26.6.1990, a već 18.11.1990 postali vlast????
Zbog tvoje inteligencije i mentalnog zdravlja se iskreno nadam da se neko od tvoje familije, u tom pregomilavanju robe, dobro opario od Delimustafićevog lopovluka pa imaš tu neku neobjašnjivu obavezi da braniš ortodoksnog kriminalca.
I svaki naredni ministar bio je losiji od goreg. Imal neke logike da enormno bogat covjek obavlja te mutne radnje? Nema.
Samo jedan argument zbog čega je Juka Pušina bio gori od Delimistafića?
Delimistafiću zbog njegovog kuma i veza sa SDS-om i nerada nisu vjerovali ni u MUP-u, pa su ključne stvari stvari, tipa izmeštanje specijalne jedinice itd, završavali sa Jukom Pušinom, a oba su SDA.
Čovjek je postao enormno bogat jer je obavljao mutne radnje.
Ne odgvaraš mi pa da te pitam ponovo: Gdje je sad taj tvoj pošteni i prepošteni Alija Delimustafić? Jel mu Dahić napakovao hapšenje u Beogradu, jel mu napakovao i ovo sad?
Što se taj tvoj pošteni i prepošteno Delimustafić smucao po blatu Istočnog Sarajeva, umjesto da uživa u šeheru?
Ja se iskreno nadam da si na negovom platnom spisku...
Last edited by tempuser on 25/04/2021 15:49, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#321 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by PM72 »

Veliš,kupio 180 šlepera MACK... :lol: ovdje su takvi kao ti pisali i da je Kerim sa svojih 25 ljudi zarobio 180 šlepera oružja u kasarni Jusuf Džonlić.Kod vas zelenih bombaša svaka je cifra pomnožena sa 10.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#322 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by jefff »

tempuser wrote: 25/04/2021 15:39 Samo jedan argument zbog čega je Juka Pušina bio gori od prošlog?
Čovjek je postao enormno bogat jer je obavljao mutne radnje.
Ne odgvaraš mi pa da te pitam ponovo: Gdje je sad taj tvoj pošteni i prepošteni Alija Delimustafić? Jel mu Dahić napakovao hapšenje u Beogradu, jel mu napakovao i ovo sad?
Što se taj tvoj pošteni i prepošteno Delimustafić smucao po blatu Istočnog Sarajeva, umjesto da uživa u šeheru?
Ja se iskreno nadam da si na negovom platnom spisku...
Gdje je da je, niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno. I Istocno Sarajevo je valjda u Bosni.
Zapoceo sam sa socio-ekonomskim stanjem pred rat gdje se i Delimustafic uklapa. Dakle, sve je upucivalo da ce Bosnjaci uspjesno prebroditi ekonomski i politicki krah bivse drzave a da Srbi nece. I to je jedan od uzrocnika rata. Korijeni toga sezu jos dalje u proslost. Bosnjaci su zivjeli u varosima ili na boljim poljoprivrednim gazdinstvima a ostali na selima i zabacenim krajevima. To se odrazavalo i na sve druge socijalne aspekte. Cijelo vrijeme Srbi se osjecaju nezadovoljno. Cak i u socijalizmu, a narocito u zadnjih 20. godina najbolji zivot je bio u manjim varosima gdje preovladavaju Bosnjaci i mnogi od njih sa uhodanim privatnim poslovima. U opcini Glamoc, recimo samo 15. posto Bosnjaka ali grad i okolna bolja poljoprivredna dobra su bila Bosnjacka. U gradu golobradi Bosnjacki mladici imali su svoje kafice i diskoteke. U ratu, zna se - svi odvedeni na stadion i poubijani a imovina opljackana. Glamoc je primjer a stvar je stajala isto u svim drugim mjestima.
Hocu da kazem, ne mozemo mi lomiti preko koljena i razmisljati iz perspektive Srba.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#323 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

jefff wrote: 25/04/2021 16:06
tempuser wrote: 25/04/2021 15:39 Samo jedan argument zbog čega je Juka Pušina bio gori od prošlog?
Čovjek je postao enormno bogat jer je obavljao mutne radnje.
Ne odgvaraš mi pa da te pitam ponovo: Gdje je sad taj tvoj pošteni i prepošteni Alija Delimustafić? Jel mu Dahić napakovao hapšenje u Beogradu, jel mu napakovao i ovo sad?
Što se taj tvoj pošteni i prepošteno Delimustafić smucao po blatu Istočnog Sarajeva, umjesto da uživa u šeheru?
Ja se iskreno nadam da si na negovom platnom spisku...
Gdje je da je, niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno. I Istocno Sarajevo je valjda u Bosni.
Game over! :D :D :D :D
Tromblon
Posts: 2174
Joined: 18/01/2015 19:37

#324 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by Tromblon »

jefff wrote: 25/04/2021 15:17
tempuser wrote: 25/04/2021 14:27 Nije bitno da li je imao karijeru u MUP-u, a svi kasniji ministri su bili kadrovi MUP-a, bitno je da je Alija I. doveo čovjeka sa flekama u karijeri na talvo mjesto.
Awwwww jadni Delimustafić, kako mu je samo dahić napakovao da je lopov... Šmrc! Ako mu je Dahić napakovao za cenex, BH Banku itd, samo ne znam ko mu napakovao 2012. kad je uhapšen u Srb i ko mu je napakovao ovo zbog čega sad prdi u zatvoru?????
Kako će Delimustafić dati velika sredstva SDA dok nije bila na vlasti, kad je SDA osnovana 26.6.1990, a već 18.11.1990 postali vlast????
Zbog tvoje inteligencije i mentalnog zdravlja se iskreno nadam da se neko od tvoje familije, u tom pregomilavanju robe, dobro opario od Delimustafićevog lopovluka pa imaš tu neku neobjašnjivu obavezi da braniš ortodoksnog kriminalca.
I svaki naredni ministar bio je losiji od goreg. Imal neke logike da enormno bogat covjek obavlja te mutne radnje? Nema.
SDA je osnovana 26.05.1990. Pomenuti je logisticirao predizbornu kampanju. Bio je u poslovnoj vezi sa Enverom Hodzicem Enkerom iz SK. Alija je kupio 180. kamiona tegljaca Americkih - Mack. U tome je bio Enker. Oni je Mackove okicene SDA zastavama i plakatama vozao po SDA skupovima. Tada je vec bila firma CENEX a i danas postoji i svo ovo vrijeme radi. Uglavnom se bavi trgovinom i transportom roba. Alija ima firme u Sloveniji i Kosovu gdje krstare njegovi sleperi a plate njegovih radnika su 4. do 5. hiljada KM.
Bio je tu jedan problem od pocetka. Srbi su uglavnom nastojali da budu u proizvodnji u poduzecima ali krah socijalisticke ekonomije bacao ih je u drugorazredan polozaj pred Bosnjacima i Hrvatima jer su se ovi okrenuli privatnim poslovima i emigraciji. Krah socijalizma Bosnjaci i Hrvati su bolje docekali od Srba i to je kod Srba pobudilo jos vise nacionalni naboj.
Tita mi gdje si ti živio u 80-im? Na čemu si ti? Čuj srbi bili u drugorazrednom položaju. Čuj bošnje i hrvati emigracijom i privatlukom pomeli srbe?!?!? Bogami, svašta internet trpi. Otporniji je od papira 😂. De, nemoj više analizirati situaciju.

P. S. Delimusrafića neću ni spominjati.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#325 Re: Hronologija rata u BiH od 1992 do 1995

Post by tempuser »

Tromblon wrote: 25/04/2021 16:43 Tita mi gdje si ti živio u 80-im? Na čemu si ti? Čuj srbi bili u drugorazrednom položaju. Čuj bošnje i hrvati emigracijom i privatlukom pomeli srbe?!?!? Bogami, svašta internet trpi. Otporniji je od papira 😂. De, nemoj više analizirati situaciju.

P. S. Delimusrafića neću ni spominjati.
Jah i onda predratni milijarder nakon 25 godina uspješnog biznisa, firme u 3 zemlje u kojima zaposleni imaju 5 milja platu, kamiona , aviona, padne na krađi nekretnina po Sarajevu i uhapse ga k'o olinjalog štakora u ćumezu u blatu novogradnje u I. Sarajevu! :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply