Ubistvo Blaža Kraljevića

Post Reply
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#601 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by dustaban »

50 nijansi crnokosuljasa...
:roll:
PM72
Posts: 17785
Joined: 30/04/2012 16:54

#602 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by PM72 »

Džaba doktorske disertacije.Blaž je bio ekstrem i ustaša kako god okreneš.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#603 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by dr.gog »

Samo vrlo mrtav ustaša je dobar ustaša. :D

Banda se poklala među sobom. Neka dignu Šuškov spomenik u Širokom u zrak je**o ih on...

Bilo mi je zlo i 92 kad sam im vidio oznake po gradu. Šta "Za dom spremni"?, kakva nostalgija? Kakve veze ima priča o komunjarama sa pričom o najvećem uniformisanom šljamu i psihopatama koje je vidjelo balkansko ratište i 1941. godine? Pa i SS generalima su se gadili.

U BiH su prodali laž o "hrvatstvu" muslimana, gurali fukaru u bratoubilačke pokolje nad Srbima, regrutovali bijedu po Sarajevu za vreću brašna, kriminalce, batinaše.

Nisu mi jasni ovi momci koji su pregurali rat ovdje. Pa kako neko može stavit oznaku bande koja je sarajlije vješala po trgovima, klala po podrumima i brutalno mučila.

Je**m vam i HOS i HSP, i Paragu i vašu sentimentalnost, i srbofobiju i pukovnike tipa Jure. Stoko bolesna.
PM72
Posts: 17785
Joined: 30/04/2012 16:54

#604 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by PM72 »

Nisu mi jasni ovi momci koji su pregurali rat ovdje. Pa kako neko može stavit oznaku bande koja je sarajlije vješala po trgovima, klala po podrumima i brutalno mučila.
Koliko sam uspio primjetiti - niti jedan od pomenutih ne podržava ovog ustašu.Balavurdija i naloženi dijasporci lože se na četništvo i ustaštvo.Moja rahmetli nana je morala prevrnuti na desetine poklanih mladića,aprila 1945 ,da nađe svog rođaka ispred vile Luburića na Skenderiji.A poklani i izmasakrirani od strane ovih u crnim košuljama "za dom spremni" i Hrvatska do Drine.
zenit dozic
Posts: 2415
Joined: 07/09/2014 11:48

#605 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by zenit dozic »

PM72 wrote:Džaba doktorske disertacije.Blaž je bio ekstrem i ustaša kako god okreneš.
Ko se god borio protiv četnika i bio protiv sranje i konpanije iz UZP je ljudina kako god okreneš :zzzz:
PM72
Posts: 17785
Joined: 30/04/2012 16:54

#606 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by PM72 »

Pazi jednu stvar.Da je pokojni Blaž Kraljević došao sa brigadom u Sarajevo pa krenuo u proboj na Ilidžu,ja bih ga u guzicu poljubio.Međutim,on je u Hercegovini potrefio na veće ustaše od sebe,tipa Šušak,Tuta i Boban pa stradao.To što je on napravio neku akciju pa upao u dva sela na obodu Trebinja - za mene je akcija zarad lične promocije.Pobio par staraca koji ni M48 nisu imali,popalio pa se povukao.Je li unitšio kakvo artiljerisko uporište? Nije.Je li zarobio ili uništio koji tenk? Nije.Šta je uradio? Ništa.proširio priču kako mu Tuđman nije dao da uđe u Trebinje a "haman" došao do trebinjske čaršije.Na tu priču se prvi primio glupi Alija pa mu i generalski čin dao - kad ga nije imao ni Safet Zajko.

Samo se glupi bošnjo može naložiti na ustaške dimne bombe.
zenit dozic
Posts: 2415
Joined: 07/09/2014 11:48

#607 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by zenit dozic »

PM72 wrote:Pazi jednu stvar.Da je pokojni Blaž Kraljević došao sa brigadom u Sarajevo pa krenuo u proboj na Ilidžu,ja bih ga u guzicu poljubio.Međutim,on je u Hercegovini potrefio na veće ustaše od sebe,tipa Šušak,Tuta i Boban pa stradao.To što je on napravio neku akciju pa upao u dva sela na obodu Trebinja - za mene je akcija zarad lične promocije.Pobio par staraca koji ni M48 nisu imali,popalio pa se povukao.Je li unitšio kakvo artiljerisko uporište? Nije.Je li zarobio ili uništio koji tenk? Nije.Šta je uradio? Ništa.proširio priču kako mu Tuđman nije dao da uđe u Trebinje a "haman" došao do trebinjske čaršije.Na tu priču se prvi primio glupi Alija pa mu i generalski čin dao - kad ga nije imao ni Safet Zajko.

Samo se glupi bošnjo može naložiti na ustaške dimne bombe.
Shvati jednu stvar, BiH nije samo Sarajevo, da je pao Mostar kurac bi sad pisali ovdje i ja i ti. I Trebinje je najmanje bitno, bitno je da je bio protiv ovih iz UZP i uz TO BiH. I čim su ga smakli otklonili su jedinu prepreku za dogovor iz karađorđeva i podjelu BiH.

A ove priče kako je HOS bio šaka jada u Hercegovini nisu tačne, u to vrijeme bili su jača i organizovanija vojska i od HVOa i od TOa, s tim da HVO bez HVa je bio u rangu domobrana iz WW2
PM72
Posts: 17785
Joined: 30/04/2012 16:54

#608 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by PM72 »

Tačno je da BiH nije samo Sarajevo uz opasku da je pao Mostar ja bih i dalje pisao a možda ti ne bi.Veći bi problem bio da je pala Bradina ili Konjic a Mostar je ionako bio pred padom,opkoljen sa skoro svih strana i čini mi se da ga je Alija i halalio...

Sumnjam da sam igdje napisao kako je HOS bio šaka jada ali je njihov vojni učinak bio minoran i ja sem tog upada u ta dva trebinjska sela -nisam čuo za neki vojni uspjeh.Imao sam dvojcu kolega koji su na početku rata bili u HVO-u u Mostaru,jedan je okusio i logora.Na pitanje šta ste radili u HVO-u rekli su da je TO BiH u Čapljini (tačnije Počitelju) bio totalno neopremljen,bez oružja,uniformi i jasne komande.Otišli su u HVo jer su imali uniforme,plate i Podravkine pakete a svoje sunarodnike u Počitelju su čak zezali pitanjima "kad će vam plata"...onda su ipak došli na armijski kazan,sretni što su živi...
zenit dozic
Posts: 2415
Joined: 07/09/2014 11:48

#609 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by zenit dozic »

PM72 wrote:Tačno je da BiH nije samo Sarajevo uz opasku da je pao Mostar ja bih i dalje pisao a možda ti ne bi.Veći bi problem bio da je pala Bradina ili Konjic a Mostar je ionako bio pred padom,opkoljen sa skoro svih strana i čini mi se da ga je Alija i halalio...

Sumnjam da sam igdje napisao kako je HOS bio šaka jada ali je njihov vojni učinak bio minoran i ja sem tog upada u ta dva trebinjska sela -nisam čuo za neki vojni uspjeh.Imao sam dvojcu kolega koji su na početku rata bili u HVO-u u Mostaru,jedan je okusio i logora.Na pitanje šta ste radili u HVO-u rekli su da je TO BiH u Čapljini (tačnije Počitelju) bio totalno neopremljen,bez oružja,uniformi i jasne komande.Otišli su u HVo jer su imali uniforme,plate i Podravkine pakete a svoje sunarodnike u Počitelju su čak zezali pitanjima "kad će vam plata"...onda su ipak došli na armijski kazan,sretni što su živi...
Šta ti misliš da je pao Mostar Konjic bi osto, onako okružen između četalja i ustaša :run:

Da je narod gledo šta su Aljo i oni KOSovci oko njega halalili danas bi bili svi dijasporci, ali drugačije je kad nemaš izlaza i boriš se za opstanak.

A Bošnjaci u ljubuškom, Stocu, Čapljini su mahom bili u HOSu, tek raspadom istog su otišli u HVO kao i njihove kolege Hrvati iz HOSa, a TO u tim krajevima koliko ja znam nije ni postojao, prvi je bio u Mostaru.

Kad smo kod Počitelja evo ti jedan poučan link http://tacno.net/mostar/konacni-mir-za- ... ta-kapu-2/
PM72
Posts: 17785
Joined: 30/04/2012 16:54

#610 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by PM72 »

Mostar je bio "halaljen" od strane Alije i njegove vrhuške a koliko se sjećam,iz Sarajeva je za Mostar otišla da ratuje samo jedna grupa MUP-ovaca i to iz OPSN Lasta.I pored svih problema u vlastitom gradu.Nisu imali neki vojni uspjeh ali je to kod mostaraca dobro odjeknulo.Znam da su se debelo napatili dok su došli do Mostara,preko nekakvih gudura,kolona konjskih zaprega...

Ovaj moj čapljinac mi je tvrdio ja je bila neka jedinica TOBiH u Počitelju i da su je brzo razjebali.
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#611 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by mudrac2 »

PM72 wrote:Pazi jednu stvar.Da je pokojni Blaž Kraljević došao sa brigadom u Sarajevo pa krenuo u proboj na Ilidžu,ja bih ga u guzicu poljubio.Međutim,on je u Hercegovini potrefio na veće ustaše od sebe,tipa Šušak,Tuta i Boban pa stradao.To što je on napravio neku akciju pa upao u dva sela na obodu Trebinja - za mene je akcija zarad lične promocije.Pobio par staraca koji ni M48 nisu imali,popalio pa se povukao.Je li unitšio kakvo artiljerisko uporište? Nije.Je li zarobio ili uništio koji tenk? Nije.Šta je uradio? Ništa.proširio priču kako mu Tuđman nije dao da uđe u Trebinje a "haman" došao do trebinjske čaršije.Na tu priču se prvi primio glupi Alija pa mu i generalski čin dao - kad ga nije imao ni Safet Zajko.

Samo se glupi bošnjo može naložiti na ustaške dimne bombe.
ne znam da li si primjetio, al čovjeka ubiše. Kako mrtav čovjek može bilo gdje upasti?
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#612 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Prolaznick »

odmetnuti wrote:
Prolaznick wrote: Svašta si ti ovdje nadrobio i ostao živ, crni Jusufe ! :(

Hrvatska Stranka Prava nije fašistička, već demokratska.
Ona nije Pavelićeva, već Starčevićeva. Osnovao ju je ( utemeljio ) dr. Ante Starčević,
godine 1861., kad se u susjednim zemljama nije ni znalo za političke stranke, odnosno partije.
Hrvatska Stranka Prava je jedna od prvih i najstarijih političkih stranaka u Europi !
Nastala je, dakle, kad je pojam fašizma bio potpuno nepoznat. ( Fašizam je nastao sedamdesetak godina kasnije ! )

Toliko o tome i tvojoj jugonostalgičarskoj propagandi protiv najstarije hrvatske političke stranke !

Za sva ostala trabunjanja, koja si iznio nakon toga, dobar bi lažov postavio i nekakav link, kojim bi ( barem pokušao ... )
potkrijepio svoje tvrdnje. Kod tebe toga nema. Nekakav blentavi copy & paste, ovdje ti nema prolaza.
Ovdje se nećeš napiti ni vruće vode, a kamoli one studene, sa Drine...!

Neka ti je dragi Allah na pomoći ! :(
Trebalo bi ovdje dosta toga objasniti malo detaljnije jer koliko se može vidjeti u historiografiji je još više vidi komunistički/srpski pogled, tako da bi trebalo razjasniti. Istina za volju i u samoj Hrvatskoj je također krivo uvrježeno među hejterima i podržavateljima pravaštva.
Dakle, Stranka prava je nastala 1861. godine i po svojem usmjerenju bila je stranka koja je zagovarala liberalizam i sam Starčević je bio liberal te se kao takav zalagao za vjersku toleranciju, osobnu slobodu čovjeka, zaštite privatne imovine... Dakle, sve ono što je recimo to tako bilo u duhu vremena. Starčević je tako među prvim u Europi pisao afirmativno o Islamu. Naravno i otuda dolazi ime Stranka prava.

Naravno u taj liberalizam 19. stoljeća naravno spada i borba za suverenitet svakog naroda. I naravno da je Starčević s te pozicije branio pravo Hrvatske na samostalnost. Međutim, ono što treba shvatiti da je taj njegov zahtjev tek manji dio njegovog opusa. Puno više je branio pravo na slobodu mišljenja, govora, vjersku toleranciju itd. Ponekad je dolazio u konflikt sa srpskim nacionalistima i nijekao postojanje srpske nacije, međutim to je daleko od onoga što mu današnji Srbi predbacuju.

Sada, među hrvatskim jugoslavenima i općenito srpskim nacionalistima često se voli dovoditi u vezu Pavelić i Stranka prava. Problematično je iz više razloga. Sama Stranka prava se tamo do kraja 1918. raspala na mnogo frakcija.

Već 1895. sam Ante Starčević i njemu najbliži suradnici odcijepljuju se od Stranke prava i osnova novu stranku koja se zvala Čista stranka prava. Razlog tome je taj tip koji se zvao Fran Folnegović (zanimljivo komunisti su dali ime jednom zagrebačkom kvartu po njemu). Ako moža ne znate te 1895. godine Zagreb je posjetio sam car Franjo Josip gdje su studenti pred njim spalili mađarsku zastavu. Fran Folnegović je osudio to paljenje dok Starčević nije. Zatim je otkriveno da je Folnegović bio mason trećeg reda. Otuda je nastao cirkus.

Sada ne ulazim u sada pojedine frakcije jer je već komplicirano. Postojali su domovinaši, frankovci, obzoraši, pa zatim neka nova Hrvatska stranka prava osnovana 1903., pa je zatim nećak Ante Starčevića osnovao neku svoju stranku.... uglavom teški rusvaj. To je uostalom bio jedan razloga zašto u periodu 1895.-1918. uopće nisu ni imali nikakvog izbornog uspjeha.

Valjda napomenuti da su se neke pravaške frakcije zalagale za jugoslavenstvo. To su primjerice ovi domovinaši. Kada je došla Jugoslavija nastala je nova Hrvatska stranka prava 1919. godine. Oni su uglavnom do 1926. bili u koaliciji sa HSSom ali su onda dobili odjeb. 1929. su zabranjene sve stranke i iz članova ovoga HSP-a iz 1919. je nastao Ustaški pokret. Ostatak je povijest.

1990. je nastao onaj Paragin HSP čiji je član bio Blaž Kraljević i oni su sebe volili smatrati nasljednicima pravaštva doduše osobno ih smatram klaunovima, a ovaj Paraga je čak više ličio na agenta provokatora nego što je uistinu bio koristan te 1991. naravno to ne umanjuje zasluge HOS-a koji se s vremenom postao dijelom regularne HV-a.

Ovaj HSP iz 1991. danas vodi Daniel Srb, ta stranka je bila relativno uspješna do pojave Sanadera kada su je Anto Đapić uništio. Anto Đapić je bivši HDZovac koji je doslovice uništio stranku svojim lošim vodstvom i ulizivanjem HDZ-u, a Daniel Srb još više kada je odlučio da postane "europejska demokrašćanska stranka". U međuvremenu su nastali HSP Ante Starčević koju je vodila Ruža Tomašić, ali je sama iz nje odlučila istupiti i osnovati novu stranku. Zatim tu su još Autohtona HSP koju vodi Keleminec i HČSP koja po meni najvše sliči onoj Paraginoj verziji iz 1991. Paraga je naravno osnovao isto svoj posebni HSP 1861 koja se ne natječe na izborima. Tako da sveukupno danas je oko 7-8 pravaških strančica u Hrvatskoj.


Dobro si se potrudio ! Odlično si informiran i jako dobro poznaješ ovu materiju !
Ono što mi se posebno sviđa je činjenica da nisi pisao po sistemu - "copy & paste", već si sve rekao iz svoje ( poštene i pametne ) glave !
Od mene imaš više nego prolaznu ocjenu ! :)

Image
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#613 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Prolaznick »

dustaban wrote:50 nijansi crnokosuljasa...
:roll:


Palac dolje ! To ponekad može značiti i SIKTER ! :D

Image
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#614 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Prolaznick »

PM72 wrote:Džaba doktorske disertacije.Blaž je bio ekstrem i ustaša kako god okreneš.


Image

Svi koji su se borili protiv Radovana, Slobodana i Mileta "Ronhilla" - junačine su i dobro su došli !
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#615 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by dustaban »

Prolaznick wrote:
dustaban wrote:50 nijansi crnokosuljasa...
:roll:

Palac dolje ! To ponekad može značiti i SIKTER ! :D
Image
Ispricavam se sto remetim ustasluke na klix-u (koji, haman, nikog ne uznemiravaju?!)
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#616 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by aldinjo »

volta dzontra wrote:Trebalo ga je uhititi i razoruzati zbog stvaranja privatne vojske, nediscipline i zlocina koje su Hosovci pocinili u dolini Neretve.
Zao mi je momaka iz njegove pratnje a njega mi je zao ko Juke Prazine. Nije u redu da onako skoncaju i jedan i drugi
:lol: :-) :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#617 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by aldinjo »

Cybernetic wrote:Ako je HVO ucinio ista pozitivno, onda je to smaknuce ove budaletine iz emigracije.
:-) :-) :-)
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#618 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by aldinjo »

Leons wrote:
das auto wrote:
Cybernetic wrote:Ako je HVO ucinio ista pozitivno, onda je to smaknuce ove budaletine iz emigracije.

ova ,, budaletina,, je bila protiv rata sa Bosnjacima!
Ova ,,budaletina,,je bila za rat protiv cetnika a ne za rat protiv Armije BiH!
Ali se tako nisu dogovorili Franjo i Slobo Radovan i Mate, Ratko mladic i milvoj Petkovic. od ove setorke trojica su mrtva a trojica odnosno cetvorica ( Slobo)su u Hagu.nemoj sumnjati da bi i Mate Boban bio u holandiji.
A znaci ipak valjaju i deklarisane Ustase ako su uz ARBiH?
Pisam se po Kraljevicu i njegovoj granici do Drine i mokrim snovima o hrvatskim Muslimanima.
:run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#619 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by aldinjo »

HV je procijenio da ljudski gubitak ne vrijedi drzanja Posavine.
[/quote]

Pa naravno kada je hrvatska vlada vodila politiku iseljavanja Hrvata iz Bosanske Posavine.[/quote]

Sto nije politika Sarajeva vodila brigu o Hrvatima i Bosnjacima u Posavini.[/quote]

To pitaj ove Alijine i Erdoganove poklonike ovdje.[/quote]
:lol: :lol: :lol:
PM72
Posts: 17785
Joined: 30/04/2012 16:54

#620 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by PM72 »

mudrac2 wrote:
PM72 wrote:Pazi jednu stvar.Da je pokojni Blaž Kraljević došao sa brigadom u Sarajevo pa krenuo u proboj na Ilidžu,ja bih ga u guzicu poljubio.Međutim,on je u Hercegovini potrefio na veće ustaše od sebe,tipa Šušak,Tuta i Boban pa stradao.To što je on napravio neku akciju pa upao u dva sela na obodu Trebinja - za mene je akcija zarad lične promocije.Pobio par staraca koji ni M48 nisu imali,popalio pa se povukao.Je li unitšio kakvo artiljerisko uporište? Nije.Je li zarobio ili uništio koji tenk? Nije.Šta je uradio? Ništa.proširio priču kako mu Tuđman nije dao da uđe u Trebinje a "haman" došao do trebinjske čaršije.Na tu priču se prvi primio glupi Alija pa mu i generalski čin dao - kad ga nije imao ni Safet Zajko.

Samo se glupi bošnjo može naložiti na ustaške dimne bombe.
ne znam da li si primjetio, al čovjeka ubiše. Kako mrtav čovjek može bilo gdje upasti?
Dobro jutro Kolumbo!
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#621 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Prolaznick »

PM72 wrote:Pazi jednu stvar.Da je pokojni Blaž Kraljević došao sa brigadom u Sarajevo pa krenuo u proboj na Ilidžu,ja bih ga u guzicu poljubio.Međutim,on je u Hercegovini potrefio na veće ustaše od sebe,tipa Šušak,Tuta i Boban pa stradao.To što je on napravio neku akciju pa upao u dva sela na obodu Trebinja - za mene je akcija zarad lične promocije.Pobio par staraca koji ni M48 nisu imali,popalio pa se povukao.Je li unitšio kakvo artiljerisko uporište? Nije.Je li zarobio ili uništio koji tenk? Nije.Šta je uradio? Ništa.proširio priču kako mu Tuđman nije dao da uđe u Trebinje a "haman" došao do trebinjske čaršije.Na tu priču se prvi primio glupi Alija pa mu i generalski čin dao - kad ga nije imao ni Safet Zajko.

Samo se glupi bošnjo može naložiti na ustaške dimne bombe.


Pozor !
O pokojniku Blažu - sve najbolje !
Svi koji su se borili isključivo protiv velikosrpskog agresora - junačine su koje neće biti zaboravljene !
Slava im i hvala im !

P.s.
Pokojni Blaž Kraljević nije dobio generalski čin od rahm. Alije Izetbegovića, već ga je dobio iz Zagreba, od Glavnog stožera HOS-a.
Sarajevo ( i Alija ) mu je taj čin - kao savezniku i suborcu - samo potvrdilo i tim postupkom poslalo poruku javnosti,
pa - 'ko je skont'o, skont'o je !
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#622 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Prolaznick »

dustaban wrote:
Prolaznick wrote:
dustaban wrote:50 nijansi crnokosuljasa...
:roll:

Palac dolje ! To ponekad može značiti i SIKTER ! :D
Image
Ispricavam se sto remetim ustasluke na klix-u (koji, haman, nikog ne uznemiravaju?!)


Nema ovdje nikakvih "ustašluka", osim ako "ustašlukom" smatraš napade na velikosrpsku ideologiju, nostalgiju za Beogradom i sl. ! ( ?!? )
Ništa ti ovdje ne remetiš, ali se ne može sa sigurnošću ustvrditi da kod tebe ne postoji izvjesna poremećenost ! Sorry ! :(
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#623 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by dustaban »

Neki ovdje ne kontaju (ili se prave ludi) da ne moras nuzno voljeti ustashe da bi mrzio cetnike!
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#624 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Prolaznick »

dustaban wrote:Neki ovdje ne kontaju (ili se prave ludi) da ne moras nuzno voljeti ustashe da bi mrzio cetnike!


Kao i mnogi drugi, i ti si opterećen "ustašama", "četnicima", "partizančinama"... i sl.
A Bosna...? A gdje mi je Bosna ?! Ona ostaje u drugom, trećem planu ! :(
Za njezinu neovisnost, išao bih pod ruku i sa crnim đavolom, dok traje rat...
A kasnije, kad rat bude završen, neka narod iziđe na birališta i neka kaže što želi i koga želi za gazdu !

Pobjegulje su najglasnije i najupornije u prodavanju magle, te bacanju pjeska u oči.
Na svu sreću, la(h)ko su repoznatljive, pa im priča "ne pije vode". :D

EMOS ! ( Eeee, moj sinko ! ) :(
PM72
Posts: 17785
Joined: 30/04/2012 16:54

#625 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by PM72 »

Prolaznick wrote:
PM72 wrote:Pazi jednu stvar.Da je pokojni Blaž Kraljević došao sa brigadom u Sarajevo pa krenuo u proboj na Ilidžu,ja bih ga u guzicu poljubio.Međutim,on je u Hercegovini potrefio na veće ustaše od sebe,tipa Šušak,Tuta i Boban pa stradao.To što je on napravio neku akciju pa upao u dva sela na obodu Trebinja - za mene je akcija zarad lične promocije.Pobio par staraca koji ni M48 nisu imali,popalio pa se povukao.Je li unitšio kakvo artiljerisko uporište? Nije.Je li zarobio ili uništio koji tenk? Nije.Šta je uradio? Ništa.proširio priču kako mu Tuđman nije dao da uđe u Trebinje a "haman" došao do trebinjske čaršije.Na tu priču se prvi primio glupi Alija pa mu i generalski čin dao - kad ga nije imao ni Safet Zajko.

Samo se glupi bošnjo može naložiti na ustaške dimne bombe.


Pozor !
O pokojniku Blažu - sve najbolje !
Svi koji su se borili isključivo protiv velikosrpskog agresora - junačine su koje neće biti zaboravljene !
Slava im i hvala im !

P.s.
Pokojni Blaž Kraljević nije dobio generalski čin od rahm. Alije Izetbegovića, već ga je dobio iz Zagreba, od Glavnog stožera HOS-a.
Sarajevo ( i Alija ) mu je taj čin - kao savezniku i suborcu - samo potvrdilo i tim postupkom poslalo poruku javnosti,
pa - 'ko je skont'o, skont'o je !
Nisam znao da su generalske činove Armije BiH djelili u glavnom stožeru HOS-a.Ko biva,oni dodjele pa zovnu Aliju - de potvrdi ovo - majke ti. :mrgreen:

Slabo si ti to skont'o.
Post Reply