Deblokada Sarajeva???

Post Reply
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7951 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

internazionale wrote: 22/12/2021 20:18
exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:12

Mozda su bili rodjeni na Sokocu i zivjeli gore ali nije niko dosao maksuz da ratuje. Kao sto sam rekao trebala je jedinica da izadje iz Vogosce i zakasnila je ( neki su kasnije optuzivali da je to bilo dogovoreno i prodato al ajd ti to dokazi)
Sto se tice nastradalih, kaze nastradali u zbjegu.... kad su ratna desavanja, tesko je kontrolisat ko puca na koga i odakle znas jel to vojska i civili ili samo vojska, meni je problematicnije sta se desavalo sa onima koji su ostali a to su vecinom bili stariji ljudi.
Nalazeni su posmrtni ostatci po padinama huma i zuci, mnogi nisu pokupljeni tako da neznas ni ko su ni kako su nastradali ...kad se sjetim poceo se snijeg topit po zuci , mi kuci krenuli kad vidis samo kosti pocinju da vire ....pa kazu ratovali bi

Znam da su kasnije kritikovali sto su dozvolili da se napravi pljacka i paljevina jer su mogli izbjeglice smjestit ali komentar je bio ma ko im jebe mater...i jednim i drugim.
Na kraju su se izbjeglice i naselile gore po kucama u kojima se moglo donekle zivjet i poslije rata su im dali pare da ih otkupe ili su zamjenili za svoja imanja po istocnoj bosni. Ogromna vecina je bila opeljesena skroz i bile su bas bezuslovne za zivot, cak ni vojska ih nije koristila osim kad je trebalo tenk da se ususka negdje da ga nepoklopi artiljerija.
Može li malo više info o boldiranom, ko je davao pare?
Odakle su te pare dosle neznam, cuo sam da je sve islo preko sda , sad dali su oni djelili svoje pare ili su bili posrednici...neko je spominjao da je tu bila umjesana i ona organizacije sto su ameri zabranili...nije tibra ah ajde se sad sjeti
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#7952 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Blitz1 »

Najgore su prošli lavovi u Pionirskoj
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#7953 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by jefff »

exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:25 Malo prije pofalicke bitke ( ili par dana poslije ) desio se jedan bas pogan zlocin na Orahovistu ( ja mislim da se tako zvalo to naselje) .
Tu je bilo par kuca koje su bile smjestene na sjevernoj strani huma dole prema kobiljoj glavi ...nemogu da se sjetim kako su se prezivali ali su imali isto prezime svi......nisam vise siguran. Lokacija bila predivna, bio je put prema zuci koji se spustao na kobilju glavu i bio je isto put ali ne bas prohodan za pofalice, vise da se pjeske ide.
Pozvani su dole prema kobiljoj glavi da se dogovore oko straza posto su i jedni i drugi cuvali i kad su dosli na taj dogovor svi su uhapsni , zatvoreni i pobijeni ...ostalo je samo par maloljetnika koji su sa zenama izbjegli na zuc, sve su im kuce popalili i koliko znam niko nije za to odgovarao.
Jel to ono gdje ubijen mladic imenom Kenan Demirovic?
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#7954 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by jefff »

Sarajmen wrote: 22/12/2021 20:21 Hum je ključna kota, stanovnici Velešića ni 1991 a ni 1992. u proljeće nisu dopustili JNA da izađe kroz njihovo naselje na tu dominantnu kotu. Pofalićka bitka je u proljeće, kada je i gusta šikara oko kote Rezervoar bila olistala. Raznim sječivima krčili prolaz kroz olistalu šikaru, tako da ih četnici sa Vraca i sl. nisu primijetili. Rahmetli Eniz Srna sa svojom grupom boraca iz baze Zagreb je bio najopremljeniji , imao i par protivoklopa , odlično obavili svoj dio posla od Rezervoara preko neke pozicije što je zovu igralište pa do doma za nezbrinutu djecu.
To sam htio da podcrtam. Odbranom Huma situacija oko Pofalica je vec napola rjesena u nasu korist ali i dalje nesigurno je bilo i to najvise od Marsalke.
Prema evidenciji u borbama za Hum gine organizator odbrane Fikret Karkonja rahmetli vec 21. aprila
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#7955 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

Izvini ali me podsjeti kakve su se to borbe vodile za Hum?
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#7956 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by bilic »

exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:29
internazionale wrote: 22/12/2021 20:18

Može li malo više info o boldiranom, ko je davao pare?
Odakle su te pare dosle neznam, cuo sam da je sve islo preko sda , sad dali su oni djelili svoje pare ili su bili posrednici...neko je spominjao da je tu bila umjesana i ona organizacije sto su ameri zabranili...nije tibra ah ajde se sad sjeti
Lupetate ko je gdje novac dijelio .. hahhahahaha
.
Želili su se sastavit sa kasarnom Maršal Tito i Grbavicom ..

I tako prepolovit grad ,, al kurkooo.... :bih: :bih:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7957 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

Sarajmen wrote: 22/12/2021 20:21 Hum je ključna kota, stanovnici Velešića ni 1991 a ni 1992. u proljeće nisu dopustili JNA da izađe kroz njihovo naselje na tu dominantnu kotu. Pofalićka bitka je u proljeće, kada je i gusta šikara oko kote Rezervoar bila olistala. Raznim sječivima krčili prolaz kroz olistalu šikaru, tako da ih četnici sa Vraca i sl. nisu primijetili. Rahmetli Eniz Srna sa svojom grupom boraca iz baze Zagreb je bio najopremljeniji , imao i par protivoklopa , odlično obavili svoj dio posla od Rezervoara preko neke pozicije što je zovu igralište pa do doma za nezbrinutu djecu.
Ako si ikad bio u pofalicima tacno si mogao da povuces liniju ko je gdje zivio....krenes pofalickom pored hotela italija pa samo pravo u brdo, bio je put koji nije bio asfaltiran sa zapadne strane bila ogromna livada cangalovica, sa desne strane kuce i dom za djecu ( koji je imao prilaz sa humske) . zapadna strana srbi , istocna mjesana ali vecinom bosnjaci....i tako skroz gore fakticki do kraja gdje humska prestaje a pocinje orlovacka ( poznata cangalovica cesma) Naselje oko doma je bilo kompletno izgradjeno nikakve sikare i klinci....autobus 18 tuda prolazio bez ikakvih problema
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7958 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

PM72 wrote: 22/12/2021 21:10 Izvini ali me podsjeti kakve su se to borbe vodile za Hum?
Nikakve borbe nije bilo ni ja nekontam o cemu pricaju
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7959 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

jefff wrote: 22/12/2021 21:00
exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:25 Malo prije pofalicke bitke ( ili par dana poslije ) desio se jedan bas pogan zlocin na Orahovistu ( ja mislim da se tako zvalo to naselje) .
Tu je bilo par kuca koje su bile smjestene na sjevernoj strani huma dole prema kobiljoj glavi ...nemogu da se sjetim kako su se prezivali ali su imali isto prezime svi......nisam vise siguran. Lokacija bila predivna, bio je put prema zuci koji se spustao na kobilju glavu i bio je isto put ali ne bas prohodan za pofalice, vise da se pjeske ide.
Pozvani su dole prema kobiljoj glavi da se dogovore oko straza posto su i jedni i drugi cuvali i kad su dosli na taj dogovor svi su uhapsni , zatvoreni i pobijeni ...ostalo je samo par maloljetnika koji su sa zenama izbjegli na zuc, sve su im kuce popalili i koliko znam niko nije za to odgovarao.
Jel to ono gdje ubijen mladic imenom Kenan Demirovic?
fakat neznam, to je bilo bas malo naselje ( par kuca i vikendica)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7960 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

bilic wrote: 22/12/2021 21:25
exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:29

Odakle su te pare dosle neznam, cuo sam da je sve islo preko sda , sad dali su oni djelili svoje pare ili su bili posrednici...neko je spominjao da je tu bila umjesana i ona organizacije sto su ameri zabranili...nije tibra ah ajde se sad sjeti
Lupetate ko je gdje novac dijelio .. hahhahahaha
.
Želili su se sastavit sa kasarnom Maršal Tito i Grbavicom ..

I tako prepolovit grad ,, al kurkooo.... :bih: :bih:
Samo da te pitam , odakle izbjeglici koji je protjeran negdje iz IB odjednom pare da otkupi neciju popaljenu kucu u kojoj je zivio tokom rata?
A vise kuca je otkupljeno nego zamjenjeno
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#7961 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by jefff »

exliberal-ex wrote: 22/12/2021 21:35
jefff wrote: 22/12/2021 21:00
Jel to ono gdje ubijen mladic imenom Kenan Demirovic?
fakat neznam, to je bilo bas malo naselje ( par kuca i vikendica)
Aha, pa nista. Neko vec zna pa ce pojasniti. Pokusali su JNA da izadju na Hum ali su negdje zaustavljeni. Na to sam mislio. Ovaj dom je u stvari popravni dom za maloljetnike?
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#7962 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

jefff wrote: 22/12/2021 22:08
exliberal-ex wrote: 22/12/2021 21:35

fakat neznam, to je bilo bas malo naselje ( par kuca i vikendica)
Aha, pa nista. Neko vec zna pa ce pojasniti. Pokusali su JNA da izadju na Hum ali su negdje zaustavljeni. Na to sam mislio. Ovaj dom je u stvari popravni dom za maloljetnike?
Nije JNA nikad pošla na Hum...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7963 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

jefff wrote: 22/12/2021 22:08
exliberal-ex wrote: 22/12/2021 21:35

fakat neznam, to je bilo bas malo naselje ( par kuca i vikendica)
Aha, pa nista. Neko vec zna pa ce pojasniti. Pokusali su JNA da izadju na Hum ali su negdje zaustavljeni. Na to sam mislio. Ovaj dom je u stvari popravni dom za maloljetnike?
popravni dom za napustenu djecu i maloljetne prestupnike.
da je jna htjela izac na hum mogli su to hladno preko zuci, nije bilo potrebe prolazit kroz gradska naselja i rizikovat napade.
srbi su vec kontrolisali zuc i plato do iznad gradskog smetljista, izlazak jna na hum preko kote 850 bi bilo izlet.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40702
Joined: 29/06/2011 23:39

#7964 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by dječak sa šibicama »

exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:25 Malo prije pofalicke bitke ( ili par dana poslije ) desio se jedan bas pogan zlocin na Orahovistu ( ja mislim da se tako zvalo to naselje) .
Tu je bilo par kuca koje su bile smjestene na sjevernoj strani huma dole prema kobiljoj glavi ...nemogu da se sjetim kako su se prezivali ali su imali isto prezime svi......nisam vise siguran. Lokacija bila predivna, bio je put prema zuci koji se spustao na kobilju glavu i bio je isto put ali ne bas prohodan za pofalice, vise da se pjeske ide.
Pozvani su dole prema kobiljoj glavi da se dogovore oko straza posto su i jedni i drugi cuvali i kad su dosli na taj dogovor svi su uhapsni , zatvoreni i pobijeni ...ostalo je samo par maloljetnika koji su sa zenama izbjegli na zuc, sve su im kuce popalili i koliko znam niko nije za to odgovarao.
Grahoviste.

Prezime je vjerovatno Sikiras, muskarci su strijeljani u maju a malo kasnije pobijeno je i desetak civila, ali vec je spremno izlizano opravdanje zlocina "pa i oni su ubili tog i tog".
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7965 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

dječak sa šibicama wrote: 23/12/2021 03:01
exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:25 Malo prije pofalicke bitke ( ili par dana poslije ) desio se jedan bas pogan zlocin na Orahovistu ( ja mislim da se tako zvalo to naselje) .
Tu je bilo par kuca koje su bile smjestene na sjevernoj strani huma dole prema kobiljoj glavi ...nemogu da se sjetim kako su se prezivali ali su imali isto prezime svi......nisam vise siguran. Lokacija bila predivna, bio je put prema zuci koji se spustao na kobilju glavu i bio je isto put ali ne bas prohodan za pofalice, vise da se pjeske ide.
Pozvani su dole prema kobiljoj glavi da se dogovore oko straza posto su i jedni i drugi cuvali i kad su dosli na taj dogovor svi su uhapsni , zatvoreni i pobijeni ...ostalo je samo par maloljetnika koji su sa zenama izbjegli na zuc, sve su im kuce popalili i koliko znam niko nije za to odgovarao.
Grahoviste.

Prezime je vjerovatno Sikiras, muskarci su strijeljani u maju a malo kasnije pobijeno je i desetak civila, ali vec je spremno izlizano opravdanje zlocina "pa i oni su ubili tog i tog".
Jest Grahoviste, bio sam gore par puta davno al nisam mogao da se sjetim. Prezime jest Sikiras nisam htjeo da postavljam da nebude ...
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#7966 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

Sarajmen wrote: 23/12/2021 08:45
jefff wrote: 22/12/2021 21:09
To sam htio da podcrtam. Odbranom Huma situacija oko Pofalica je vec napola rjesena u nasu korist ali i dalje nesigurno je bilo i to najvise od Marsalke.
Prema evidenciji u borbama za Hum gine organizator odbrane Fikret Karkonja rahmetli vec 21. aprila
Tako je, rečeno mi je da je ubijen snajperom i koliko se sjećam sa kote Rezervoar školski utvrđenoj. Rahmetli Fikret Krakonja je tog 21 aprila bio pripadnik MUP-a koliko se sjećam. Tog 21 aprila se desio pokušaj presijecanja grada preko tri mosta na Miljacki, od kojih je most Bratstva i jedinstva u Pofalićima bio srednji pravac, a onaj iznad kod Elektroprivrede glavni, da se preko njega povežu sa snagama na Obadu. Poznato je da su sa područja Grbavice to bile četnici vojvode Gavrilovića , a po njegovom priznanju desila se izdaja (nisu podržani).
Hum je granatiran i u par navrata tokom april-maj mjeseca je djelovala avijacija JNA, nemam saznanja da je od avio bombe bilo ljudskih žrtava, tek brzo shvaćena pouka o važnosti ukopavanja prve borbene linije.
Mislim da je rahmetli Fikret Krakonja opisan kao naša prva žrtva na području Pofalića/Velešića.
Repetitor Hum obezbjeđivao je MUPRBiH tačnije pripadnici SJB Novo Sarajevo,većinom rezervni sastav.Nisam čuo za pokušaj zauzimanja istog od strane agresora a znam da je po njemu dejstvovala artiljerija i tenk sa Vraca.

21 aprila četnici Brneta Gavrilovića pokušali su prići mostu kod Elektroprivrede pa su vraćeni snažnom paljbom pripadnika MUP-a iz Elektroprivrede pa su pokušali da se uvale na Trg Pere Kosorića odakle su također istjerani dejstvom pripadnika MUP-a i par pojedinaca TOBiH.Borbe oko Palme vođene su čitav dan,četnici su se izvukli transporterima JNA uz gubitke (nekoliko poginulih i ranjenih) a dvojca su ostala sakrivena u Palmi i kasnije se predali.

Nisam upoznat sa pokušajem prelaska agresorkih snaga u Pofalićima a poznajem osobu iz MUP-a koja je oštetila oklopni transporter agresora kod Majmunovića mesare taj dan na Grbavici.Poprilična udaljenost za gađanje iz ručnog bacača a dejstvovao je sa Ekonomske škole.
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7967 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by _Reds_ »

"Tuci Velušiće....", ako povežete ovo i Hum, možda bude jasnije.
zigson
Posts: 2987
Joined: 04/04/2015 22:17

#7968 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by zigson »

jefff wrote: 22/12/2021 21:00
exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:25 Malo prije pofalicke bitke ( ili par dana poslije ) desio se jedan bas pogan zlocin na Orahovistu ( ja mislim da se tako zvalo to naselje) .
Tu je bilo par kuca koje su bile smjestene na sjevernoj strani huma dole prema kobiljoj glavi ...nemogu da se sjetim kako su se prezivali ali su imali isto prezime svi......nisam vise siguran. Lokacija bila predivna, bio je put prema zuci koji se spustao na kobilju glavu i bio je isto put ali ne bas prohodan za pofalice, vise da se pjeske ide.
Pozvani su dole prema kobiljoj glavi da se dogovore oko straza posto su i jedni i drugi cuvali i kad su dosli na taj dogovor svi su uhapsni , zatvoreni i pobijeni ...ostalo je samo par maloljetnika koji su sa zenama izbjegli na zuc, sve su im kuce popalili i koliko znam niko nije za to odgovarao.
Jel to ono gdje ubijen mladic imenom Kenan Demirovic?
Nije to je Orlic, ja mislim da on govori o Humu prema Kobiljoj Glavi.

Edit: tek sad vidim sa je grahoviste, to je odmah sa druge strane brda Orlic, gdje je ubijen rhm. Kenan
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7969 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by _Reds_ »

zigson wrote: 23/12/2021 11:37
jefff wrote: 22/12/2021 21:00
Jel to ono gdje ubijen mladic imenom Kenan Demirovic?
Nije to je Orlic, ja mislim da on govori o Humu prema Kobiljoj Glavi.

Edit: tek sad vidim sa je grahoviste, to je odmah sa druge strane brda Orlic, gdje je ubijen rhm. Kenan
Grahovište je uvala, do između Orlića i Huma.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#7970 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by jefff »

Sarajmen wrote: 23/12/2021 08:45 Tako je, rečeno mi je da je ubijen snajperom i koliko se sjećam sa kote Rezervoar školski utvrđenoj. Rahmetli Fikret Krakonja je tog 21 aprila bio pripadnik MUP-a koliko se sjećam. Tog 21 aprila se desio pokušaj presijecanja grada preko tri mosta na Miljacki, od kojih je most Bratstva i jedinstva u Pofalićima bio srednji pravac, a onaj iznad kod Elektroprivrede glavni, da se preko njega povežu sa snagama na Obadu. Poznato je da su sa područja Grbavice to bile četnici vojvode Gavrilovića , a po njegovom priznanju desila se izdaja (nisu podržani).
Hum je granatiran i u par navrata tokom april-maj mjeseca je djelovala avijacija JNA, nemam saznanja da je od avio bombe bilo ljudskih žrtava, tek brzo shvaćena pouka o važnosti ukopavanja prve borbene linije.
Mislim da je rahmetli Fikret Krakonja opisan kao naša prva žrtva na području Pofalića/Velešića.
Da li je bio u rezervnom sastavu MUPa rahmetli Fikret, to ne znam.

Image

U spomenutim borbama na Grbavici i drugim lokacujama tog 21. aprila od pripadnika ZB zivot su izgubili jos i Edib Cutuna kod Palme, Hasanovic Teofik i Pilav Irfan na Wilsu, Salcin Elmedin na Jevrejskom, Suceska Rasim na Zlatistu cije tijelo je nestalo, rahmet im dusi. Od ostalih pripadnika ostalih formacija nemam podataka a takodjer i za civilne zrtve. Podaci, djelomicni imaju u Bosanska knjiga mrtvih ali za istrazivanje istih treba cijeli dan.
Brat Ediba Cutune je preminuo ove godine kao i majka Teofika Hasanovica rahmet im dusama. Pilav Irfan rahmetli mladji od mene tri dana i gotovo identicne zivotne price, stojim da sam ja naravno ziv i idem na zivce ovdje, nekima. Salcin rođen 1973. godine. Neki Suceska se doselio u blizini i nikada da ga pitam jel zna za Rasima rahmetli i jesu li mu kosti nađene.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#7971 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by aldinjo »

dječak sa šibicama wrote: 23/12/2021 03:01
exliberal-ex wrote: 22/12/2021 20:25 Malo prije pofalicke bitke ( ili par dana poslije ) desio se jedan bas pogan zlocin na Orahovistu ( ja mislim da se tako zvalo to naselje) .
Tu je bilo par kuca koje su bile smjestene na sjevernoj strani huma dole prema kobiljoj glavi ...nemogu da se sjetim kako su se prezivali ali su imali isto prezime svi......nisam vise siguran. Lokacija bila predivna, bio je put prema zuci koji se spustao na kobilju glavu i bio je isto put ali ne bas prohodan za pofalice, vise da se pjeske ide.
Pozvani su dole prema kobiljoj glavi da se dogovore oko straza posto su i jedni i drugi cuvali i kad su dosli na taj dogovor svi su uhapsni , zatvoreni i pobijeni ...ostalo je samo par maloljetnika koji su sa zenama izbjegli na zuc, sve su im kuce popalili i koliko znam niko nije za to odgovarao.
Grahoviste.

Prezime je vjerovatno Sikiras, muskarci su strijeljani u maju a malo kasnije pobijeno je i desetak civila, ali vec je spremno izlizano opravdanje zlocina "pa i oni su ubili tog i tog".
Eto taman da budeš svjedok Tužilaštva BiH, njima takvi trebaju. Pod uslovom da nisi čuo od nekoga.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#7972 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

aldinjo wrote: 24/12/2021 01:50
dječak sa šibicama wrote: 23/12/2021 03:01

Grahoviste.

Prezime je vjerovatno Sikiras, muskarci su strijeljani u maju a malo kasnije pobijeno je i desetak civila, ali vec je spremno izlizano opravdanje zlocina "pa i oni su ubili tog i tog".
Eto taman da budeš svjedok Tužilaštva BiH, njima takvi trebaju. Pod uslovom da nisi čuo od nekoga.
Ovo se zna odavno, cak je bila emisija gdje su tacno rekli ko je ubijen I ko ih je pobio.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#7973 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Woody »

jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#7974 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by jefff »

Odakle Avlijasu ingerencije da on bilo sta vrslja van RSa?
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#7975 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

jefff wrote: 24/12/2021 12:21 Odakle Avlijasu ingerencije da on bilo sta vrslja van RSa?
Isto kao kad bi neko sa druge strane pitao šta radi Amor Mašović van Federacije...a ne pitaš se ko pobi ove starce u Grahovištu?
Post Reply