Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post Reply
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#826 Re: Prijedorska polja smrti

Post by Šveđanin »

Juce se film prikazivao na face tv zar ne?

Niko nije uspio snimiti? Ako pronadjete film postavite slobodno..

Skickat från min iPhone 5 via Tapatalk
User avatar
mp3sa
Posts: 278
Joined: 09/08/2008 18:56

#827 Re: Prijedorska polja smrti

Post by mp3sa »

Nakon sto sinoc nisam oka mogao sklopiti poslije filma, samo su mi se vrtile scene u kojima su i clanovi moje porodice i familije, odlucio sam da sto prije posjetim udruzenja koja su spomenuta u filmu (prije nisam imao snage jer sam preemotivno reagovao na sve informacije o sudbini svojih najdrazih). Sada tek shvatam da moram da saznam sto vise informacija i da na svaki moguci nacin pomognem ljudima koji su u ovim udruzenjima. Zato molim da ako neko zna tacne nazive, adrese, broj telefona, web adrese bilo sta da napise i pomogne mi, jer ovako preko neta sto sam trazio nisam nasao konkretne informacije. Takodjer i ako neko zna gdje se mogu kupiti svi Avdini dokumentarci i gdje cemo kupovinom orginal DVD-ova i na drugi nacin pomoci ljudima koji rade na ovim filmovima, molim da napise.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#828 Re: Prijedorska polja smrti

Post by BHCluster »

Ja se nadam da ci biti i prevodi uradjeni barem na engleski, francuski, njemacki, ruski.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#829 Re: Prijedorska polja smrti

Post by karanana »

Evo ide na alfi
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#830 Re: Odg: Prijedorska polja smrti

Post by Šveđanin »

Nemam taj kanal. Javljajte ako još negdje bude..
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#831 Re: Prijedorska polja smrti

Post by Dionysios »

Bice kroz par dana na youtube-u sigureno.
User avatar
route_66
Posts: 99
Joined: 29/05/2014 23:58

#832 Re: Prijedorska polja smrti

Post by route_66 »

prijedorska polja smrti

potrebno se registrovat

http://balkanelite.org/details.php?id=60070
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#833 Re: Prijedorska polja smrti

Post by Šveđanin »

route_66 wrote:prijedorska polja smrti

potrebno se registrovat

http://balkanelite.org/details.php?id=60070
Ne može da se registruje.. pređen neki limit.
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#834 Re: Prijedorska polja smrti

Post by Djuro11 »

Odgledao sam ja to uzivo.Samo kad su snimali 1992 nisu mi rekli da nema kamera tad.

Nego, nagradno pitanje.

Kako se zove prijeratni direktor posta.Notorni alkoholicar i osoba koja je ponosno u ratnim vremenima rekla.Ponosam sam sto sam ''Turcima'' iskljucio telefone.Mozda niste znali da su sve medije preuzeli Srbi jos prije napada.Posta, struja, telefoni,releji.Direktori preduzeca.Tako naprimjer nisi mogao da zovnes nikog, jer bas svim Bosnjacima i Hrvatima na podrucju opcine Prijedor su imali iskljucene telefone za vrijeme genocida i zlocina

Sad,moje nagradno pitanje je?

Znate li kako se zove bivsi direktor posta koji je iskljucio telefone, i sta se je desilo s njim danas?


Ja sam nesto zaboravan :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#835 Re: Prijedorska polja smrti

Post by vjesticanametli »

nema filma na netu jos
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#836 Re: Prijedorska polja smrti

Post by dudlov »

vjesticanametli wrote:nema filma na netu jos
I ja čekam da neko postavi, pa da pogledam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#837 Re: Prijedorska polja smrti

Post by agnostic_front »

Sabur, ljudi.
User avatar
smasma
Posts: 441
Joined: 27/12/2010 21:19

#838 Re: Prijedorska polja smrti

Post by smasma »

PRIJEDORSKA POLJA SMRTI

User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#839 Re: Prijedorska polja smrti

Post by shibonja »

Nema zvuka
User avatar
smasma
Posts: 441
Joined: 27/12/2010 21:19

#840 Re: Prijedorska polja smrti

Post by smasma »

izbrisali video.
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#841 Re: Prijedorska polja smrti

Post by Djuro11 »

Kad ce taj video?
User avatar
argyle
Posts: 1850
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#842 Re: Prijedorska polja smrti

Post by argyle »

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#843 Re: Prijedorska polja smrti

Post by vjesticanametli »

visegrad je bio brzo na yt a ovog filma nema
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#844 Re: Prijedorska polja smrti

Post by vjesticanametli »

argyle wrote:
hvala argyle :) ima zvuk
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#845 Re: Prijedorska polja smrti

Post by Djuro11 »

Mjestani sela Podvidace Srpskim vlastima.

Ima kod nas prirodna jama gdje biste mogli da bacite leseve Prijedorskih Muslimana

Masovna grobnica Hrastova Glavica kod S.Mosta, selo Podvidaca

I tako ubacise u tu masovnu grobnicu 140 tak Prijedorskih Bosnjaka mahom

I da bude gore, ako vidis samo Tomasicu, Kevljane, pa i pretpostavka je da su u selu Oborci kod Donjeg Vakufa streljani Prijedorski Bosnjaci i zakopani poslije pokraj njive jednog Bosnjaka.Da ne pricam da u vise od 30 lokaliteta izvan Prijedorske opcine, znaci od Donjeg Vakufa, Jajca, Sanskog Mosta, Bos Novog, Bos Krupe, pa neke su cak i u Srbiji sahranjivali.Bacane su kosti Prijedorskih Bosnjaka

Ko nije gledao nek gleda, posebno ovi momci sto su rodjeni poslije 1990.


Ja sam sve to dozivio.Fala, ali ubrzano sam odgledao ono
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#846 Re: Prijedorska polja smrti

Post by Djuro11 »

Bivsi direktor posta i covjek koji je rekao.Ponosan sam sto sam Turcima iskljucio telefone u ratu

Evo igre vjesala.
M.... ..V..

Jednostavno, zar ne

Ko ukljuci glavu.No fazon je da su Srpskim vlastima pomagali im seljaci.Tako seljaci sela Podvidaca rekose da kod nas ima prirodna jama, pa da ih i tamo ubacite

Nemam rijeci

Sjebali ste mi cijeli dan s ovim, ali dobro.Dobro da sam i to odgledao
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#847 Re: Prijedorska polja smrti

Post by BornInHell »

.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#848 Re: Prijedorska polja smrti

Post by vjesticanametli »

stravicno..... nisam ni ja znala mnogo i .... nemam rijeci :sad:
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#849 Re: Prijedorska polja smrti

Post by karanana »

ne mogu pogoditi tu igru vjesala. pa reci jeboga ako je tako bitno i ako je sada bitan lik.
najstrasnije je to sto ove stvari i desavanja i prijedoru i drugim stratistima ustvari dokazuju ono sto se uvijek negira i sto dokazuje da u mnogim slucajevima nije tacno ono kada se kaze da su pojedinci zlocinci a ne citavi narodi.

eh sada, po meni i sda lopovska vlast 91-92 je jedan veliki krivac za ovo sto se desilo. ono sto sam ja cuo, a ako neko moze nek potvrdi ili negira je da je sda snabdjela tamo nesto oruzja. ustvari, navodno, prijedor je trebalo braniti 3000 naoruzanih ljudi i navodno je bilo toliko dugih cijevi obezbjedjeno. e sad ne znam je li istina, ali ako jeste to sto su obezbjedili oruzje i apsolutno nista drugo je ustvari saucesce u zlocinu. ako se nije mogla napraviti organizacija odbrane nego samo tutnes ljudima oruzje znajuci da ce cetnici zakucati na vrata i jedva docekati da nadju oruzje kod muslimana da im bude izgovor za klanje, e pa to je gore nego da im nista nisu dali. bolje je da su ljudi zive glave izvukli a ne da malte ne nije ni metak ispaljen iz tih 3000 cijevi a ljudi najebali zbog njih.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#850 Re: Prijedorska polja smrti

Post by shibonja »

karanana wrote:ne mogu pogoditi tu igru vjesala. pa reci jeboga ako je tako bitno i ako je sada bitan lik.
najstrasnije je to sto ove stvari i desavanja i prijedoru i drugim stratistima ustvari dokazuju ono sto se uvijek negira i sto dokazuje da u mnogim slucajevima nije tacno ono kada se kaze da su pojedinci zlocinci a ne citavi narodi.

eh sada, po meni i sda lopovska vlast 91-92 je jedan veliki krivac za ovo sto se desilo. ono sto sam ja cuo, a ako neko moze nek potvrdi ili negira je da je sda snabdjela tamo nesto oruzja. ustvari, navodno, prijedor je trebalo braniti 3000 naoruzanih ljudi i navodno je bilo toliko dugih cijevi obezbjedjeno. e sad ne znam je li istina, ali ako jeste to sto su obezbjedili oruzje i apsolutno nista drugo je ustvari saucesce u zlocinu. ako se nije mogla napraviti organizacija odbrane nego samo tutnes ljudima oruzje znajuci da ce cetnici zakucati na vrata i jedva docekati da nadju oruzje kod muslimana da im bude izgovor za klanje, e pa to je gore nego da im nista nisu dali. bolje je da su ljudi zive glave izvukli a ne da malte ne nije ni metak ispaljen iz tih 3000 cijevi a ljudi najebali zbog njih.

Bile nebile te famozne cijevi Bosnjacima u Prijedoru je bilo sudjeno da budu ubijeni...
Post Reply