Oni su ubijali Sarajevo

alanskoda

#751 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda » 12/02/2013 13:51

PM72 wrote:Alanskoda,

Zar tebi ovo nije simpatično?

svugdje kretena, ja i ne citam nezavisne novine. od srpskih sajtova samo e-novine posjecujem, za ostalo nemam zivce a ni volje.
a i ovdje malo se prepirem sa ovim iz minhenskih brigada. sad oni veci patrioti od nas koji smo godine proveli u rovu.
Last edited by alanskoda on 12/02/2013 13:54, edited 2 times in total.

visocicaguy

#752 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy » 12/02/2013 13:52

alanskoda wrote:visocicaGAY , sta se ti bolan javljas kad rata nisi ni vidio. kako te bolan nije stid. vratio si se 96 iz njemacke i solis narodu pamet ovdje.
O-D-J-E-B-I marvo

alanskoda

#753 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda » 12/02/2013 13:53

visocicaguy wrote:
alanskoda wrote:visocicaGAY , sta se ti bolan javljas kad rata nisi ni vidio. kako te bolan nije stid. vratio si se 96 iz njemacke i solis narodu pamet ovdje.
O-D-J-E-B-I marvo

istina te vrijedja? visocicaGAY

PM72

#754 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by PM72 » 12/02/2013 13:55

alanskoda wrote:

svugdje kretena, ja i ne citam nezavisne novine. od srpskih sajtova samo e-novine posjecujem, za ostalo nemam zivce a ni volje.
Nije to pisao kreten nego vrlo pametan čova iz Prijedora.Pismeno ih mezeti i handri a oni lude...pročitaj malo bolje,nemoj sve primati na prvu.

varijabilni

#755 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni » 12/02/2013 13:55

visocicaguy wrote:
a jok, necemo tako. pokusali ste vec jednom praviti racun bez krcmara, pa nije islo. nece ici. preduslov da prestane mrznja je DA SE ZLOCINCI KAZNE. preduslov za prestanak i pomirenje je stavljanje fasista tamo gdje im je mjesto, katarza srpskog naroda i prepoznavanje losih duhova proslosti, stavljanje na stub srama cetnika i ostalih gnjida koji nisu dostojni da predstavljaju perjanicu srpskog naroda. zlocince u zatvore, fasiste na rub drustva, a normalan narod ce onda da gradi drustvo i drzavu onako kako treba.
srpski zločinci se kažnjavaju što u hagu, što na sudu bih. dok se bošnjački šetaju na slobodi. samo na ovoj temi dao sam ti tri primjera klasičnog ratnog zločina koji nisu procesuirani a koji su se dogodili na početku rata. a gdje su kazani (nije caco sam ubijao, niti su to bila obična ubistva za šta su "osuđeni" dželati iz devete i desete brdske nego ratni zločin), isti slučaj i sa ubistvima u hrasnom gdje su takođe bila siloovanja pa ubistva (jagoda jankvoć i drugi) njihovi krvnici takođe osuđeni za ubistva a ne za ratni zločin, pa ubistva na alipašinom polju (stana šehovac i ostali...)

a gdje su ubistva po zenici, poznati zenički doktor odveden iz svog stana, pa ubistva u visokom, pa bihać, pa konjic, pa tuzla... ima toga koliko hoćeš. nisu samo srbi činili zločine.

PM72

#756 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by PM72 » 12/02/2013 13:58

Gdje li je moj komšo sa Alipašinog - Chmoljo? Vidi li on šta mu rade četalji od sajta.Psovke,uvrede,prijetnje...ja na to nisam navikao dok je dirigentska palica kod njega.

visocicaguy

#757 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy » 12/02/2013 13:58

varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:
a jok, necemo tako. pokusali ste vec jednom praviti racun bez krcmara, pa nije islo. nece ici. preduslov da prestane mrznja je DA SE ZLOCINCI KAZNE. preduslov za prestanak i pomirenje je stavljanje fasista tamo gdje im je mjesto, katarza srpskog naroda i prepoznavanje losih duhova proslosti, stavljanje na stub srama cetnika i ostalih gnjida koji nisu dostojni da predstavljaju perjanicu srpskog naroda. zlocince u zatvore, fasiste na rub drustva, a normalan narod ce onda da gradi drustvo i drzavu onako kako treba.
srpski zločinci se kažnjavaju što u hagu, što na sudu bih. dok se bošnjački šetaju na slobodi. samo na ovoj temi dao sam ti tri primjera klasičnog ratnog zločina koji nisu procesuirani a koji su se dogodili na početku rata. a gdje su kazani (nije caco sam ubijao, niti su to bila obična ubistva za šta su "osuđeni" dželati iz devete i desete brdske nego ratni zločin), isti slučaj i sa ubistvima u hrasnom gdje su takođe bila siloovanja pa ubistva (jagoda jankvoć i drugi) njihovi krvnici takođe osuđeni za ubistva a ne za ratni zločin, pa ubistva na alipašinom polju (stana šehovac i ostali...)

a gdje su ubistva po zenici, poznati zenički doktor odveden iz svog stana, pa ubistva u visokom, pa bihać, pa konjic, pa tuzla... ima toga koliko hoćeš. nisu samo srbi činili zločine.
i sta sad? posto nisu "samo srbi cinili zlocine" treba im gledati kroz prste? ili treba sve kazniti?

someone_

#758 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ » 12/02/2013 14:00

varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:

Svi se kaznjavaju na sudovima u Hagu i u BiH. Sad sto se tebi realna proporcija ne poklapa sa mitomanijom to izlazi iz pravnog i zalazi u medicinski domen.

varijabilni

#759 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni » 12/02/2013 14:00

visocicaguy wrote:
i sta sad? posto nisu "samo srbi cinili zlocine" treba im gledati kroz prste? ili treba sve kazniti?
treba sve kazniti a ne samo srbe kako ti reče.

ikota

#760 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by ikota » 12/02/2013 14:00

varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:

jes jes,jadni vi,citav svijet je protiv vas,ugroženi srbi ovo ono buhuhuhuhu
http://www.youtube.com/watch?v=cReDDVHp5Ow

alanskoda

#761 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda » 12/02/2013 14:04

ikota wrote:
varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:

jes jes,jadni vi,citav svijet je protiv vas,ugroženi srbi ovo ono buhuhuhuhu
http://www.youtube.com/watch?v=cReDDVHp5Ow
evo nama ikote koji je bosnu samo na razglednicama i na internetu vidio. zivio ti meni dugo u dijaspori.
Last edited by alanskoda on 12/02/2013 14:06, edited 1 time in total.

visocicaguy

#762 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy » 12/02/2013 14:05

varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:
ja sam rekao da se trebaju kazniti svi zlocinci. e, sad, sto su u cinjenju zlocina natproporcionalno zastupljeni cetnici (koji su opet skoro 100% srbi), to je vec neki drugi problem.

alanskoda

#763 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda » 12/02/2013 14:06

PM72 wrote:
alanskoda wrote:

Nije to pisao kreten nego vrlo pametan čova iz Prijedora.Pismeno ih mezeti i handri a oni lude...pročitaj malo bolje,nemoj sve primati na prvu.

ma ja procitam par prvih recenica i nemam volje za dalje. i nisam za to da se slike vojnika stavlja po sajtovima za koje nema konkretne optuznice. isto sad kad bi tvoju sliku stavili na nekom sajtu u r srpskoj. bi li ti jednostavno bilo? meni ne bi.

varijabilni

#764 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni » 12/02/2013 14:08

visocicaguy wrote:
varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:
ja sam rekao da se trebaju kazniti svi zlocinci. e, sad, sto su u cinjenju zlocina natproporcionalno zastupljeni cetnici (koji su opet skoro 100% srbi), to je vec neki drugi problem.
nije nikakav problem, nek je hiljadu cetnika zlocinaca i nek se kazne i kaznjavaju se, treba tako.

a sto je onda problem kazniti recimo deset bosnjackih zlocinaca?

alanskoda

#765 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda » 12/02/2013 14:08

micki125 wrote:
varijabilni wrote:[
s takvim razmišljam neće nigdje dogurati, ova je zemlja osuđena na propast. tavoriće u mržnji i bijedi, svako iole normalan će bježati iz nje, para biti neće, radnih mjesta biti neće jer ko će uložiti pare gdje vlada mržnja. kriminal će se povećavati, bijela kuga će uzimati svoj danak i na kraju će ovo postati pustara, zemlja penzionera bez ikakve šanse za razvoj i napredak koju ce hrvatska i srbija podijeliti izmedju sebe.
na to ste trebali misliti kad ste opsjedali gradove, ubijali sve što nije nebeski srbin, činili genocid. i sada imaš obraza pričati o nekakvom boljitku.
micki idi pravi rampe na ulazu u sarajevo. zaposli par ljudi da drze straze. sa carapama na glavama. poznat ti scenario?

visocicaguy

#766 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy » 12/02/2013 14:10

varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:
varijabilni wrote: treba sve kazniti a ne samo srbe kako ti reče.
nije nikakav problem, nek je hiljadu cetnika zlocinaca i nek se kazne i kaznjavaju se, treba tako.

a sto je onda problem kazniti recimo deset bosnjackih zlocinaca?
sto se mene tice ne da nije problem, nego je potrebno i pozeljno

duh_sa_sjekirom

#768 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by duh_sa_sjekirom » 12/02/2013 14:13

varijabilni wrote: nije uopšte idiotizam. probaj da shvatiš kontekst tog vremena gdje su usijane glave na vrhuncu. i gdje je jedna rijec mogla da prouzrokuje katastrofu a kamoli ubijanje ljudi. kad se lavina zakotrljala bilo je kasno. ponavljam, ne opravdavam ali to su cinjenice.

ali je tome doprinijela i druga strana. ako juka nekome odvede oca ili neki njegov siluje neciju sestru ili majku ili ako se o tome samo proturi glasina koja ne mora biti istinita, to se na drugoj strani odmah cuje i dodatno preuvelica. anarhija je vladala pocetkom rata i bilo je svakakvih vijesti, ima ih i sada a kamoli u aprilu i maju 1992. ovi su imali nadmoc u artiljeriji i bolje polozaje i lupali su ne obaziruci se na civile, nikakvih moralnih normi tu nije bilo.
Kao prvo, ne može meni, koji sam u to vrijeme već dobrano bio punoljetan, jedan golobradi balavac, koji '92. nije ni znao da sam postoji, objašnjavati šta je bilo i govoriti da shvatim kontekst tog vremena. Stvar je u tome da sam ja sve to doživio i osjetio na svojoj koži, dok si ti o svemu tome saznao iz izvještaja Riste Djoge i ostalog novinarskog smeća ili na guslarskim večerima deda milojka. I sad ti, balavac napumpane glave i mozga ispranog velikosrpskom ideologijom dođeš ovdje meni da objašnjavaš šta se desilo!?? Ti meni sad objašnjavaš šta su činjenice?? Eeej, čovječe, koji idiotizam!!!
Kao drugo, samo kompletan idiot može tvrditi kako je rat počeo zbog ubijenog svata na Baščaršiji, ali to pumpanje mozga dolazi upravo iz istih onih medijskih huškača koji su objavljivali kako se u Sarajevu srpska nejač baca kao hrana lavovima. Raspravljati sa takvim zombijima nema nikakvog smisla niti svrhe.
Kao treće, spominješ Dobrovoljačku i Skenderiju. Šta se to desilo u Dobrovoljačkoj? Ratni zločin? Pa čak tri međunarodna suda ( sud u Haagu, sud u Londonu i sud u Beču) jasno su utvrdili da je kolona tzv JNA u Dobrovoljačkoj bila legitimna vojna meta! I šta sad tebi nije jasno? Kad je u pitanu Skenderija: četničke formacije u sadejstvu sa tzv JNA pokušale su zauzeti zgradu Predsjedništva i presječi grad na dva dijela. Naišli su na runjav nos, dobro ga popušili i dobili po ušima! I sad se taj VOJNIČKI poraz prikazuje kao ratni zločin? Čak su i mrtve vojnike iz te bitke dodali kao nastradale u Dobrovoljačkoj, manipulišući na taj način ukupnim brojem nastradalih (iako je general Kukanjac lično potvrdio kako je u Dobrovoljačkoj poginulo ukupno 4 pripadnika tzv JNA).Kompletan idiotizam, čovječe!!!
I na kraju, ako sam ne možeš uvidjeti koje idiotizme pišeš, teško će ti bilo ko to objasniti ili nacrtati.

alanskoda

#769 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda » 12/02/2013 14:13

ikota sta ima u usa? kakvo je vrijeme kod tebe?

ikota

#770 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by ikota » 12/02/2013 14:14

alanskoda wrote:
hihihihihihih :-D :lol:

ikota

#771 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by ikota » 12/02/2013 14:16

alanskoda wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=aUTmk1vANkM
spremte spremt četnici :run:

bl4de

#772 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by bl4de » 12/02/2013 14:18

varijabilni

#773 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni » 12/02/2013 14:20

duh_sa_sjekirom wrote:
varijabilni wrote: nije uopšte idiotizam. probaj da shvatiš kontekst tog vremena gdje su usijane glave na vrhuncu. i gdje je jedna rijec mogla da prouzrokuje katastrofu a kamoli ubijanje ljudi. kad se lavina zakotrljala bilo je kasno. ponavljam, ne opravdavam ali to su cinjenice.

ali je tome doprinijela i druga strana. ako juka nekome odvede oca ili neki njegov siluje neciju sestru ili majku ili ako se o tome samo proturi glasina koja ne mora biti istinita, to se na drugoj strani odmah cuje i dodatno preuvelica. anarhija je vladala pocetkom rata i bilo je svakakvih vijesti, ima ih i sada a kamoli u aprilu i maju 1992. ovi su imali nadmoc u artiljeriji i bolje polozaje i lupali su ne obaziruci se na civile, nikakvih moralnih normi tu nije bilo.
Kao prvo, ne može meni, koji sam u to vrijeme već dobrano bio punoljetan, jedan golobradi balavac, koji '92. nije ni znao da sam postoji, objašnjavati šta je bilo i govoriti da shvatim kontekst tog vremena. Stvar je u tome da sam ja sve to doživio i osjetio na svojoj koži, dok si ti o svemu tome saznao iz izvještaja Riste Djoge i ostalog novinarskog smeća ili na guslarskim večerima deda milojka. I sad ti, balavac napumpane glave i mozga ispranog velikosrpskom ideologijom dođeš ovdje meni da objašnjavaš šta se desilo!?? Ti meni sad objašnjavaš šta su činjenice?? Eeej, čovječe, koji idiotizam!!!
Kao drugo, samo kompletan idiot može tvrditi kako je rat počeo zbog ubijenog svata na Baščaršiji, ali to pumpanje mozga dolazi upravo iz istih onih medijskih huškača koji su objavljivali kako se u Sarajevu srpska nejač baca kao hrana lavovima. Raspravljati sa takvim zombijima nema nikakvog smisla niti svrhe.
Kao treće, spominješ Dobrovoljačku i Skenderiju. Šta se to desilo u Dobrovoljačkoj? Ratni zločin? Pa čak tri međunarodna suda ( sud u Haagu, sud u Londonu i sud u Beču) jasno su utvrdili da je kolona tzv JNA u Dobrovoljačkoj bila legitimna vojna meta! I šta sad tebi nije jasno? Kad je u pitanu Skenderija: četničke formacije u sadejstvu sa tzv JNA pokušale su zauzeti zgradu Predsjedništva i presječi grad na dva dijela. Naišli su na runjav nos, dobro ga popušili i dobili po ušima! I sad se taj VOJNIČKI poraz prikazuje kao ratni zločin? Čak su i mrtve vojnike iz te bitke dodali kao nastradale u Dobrovoljačkoj, manipulišući na taj način ukupnim brojem nastradalih (iako je general Kukanjac lično potvrdio kako je u Dobrovoljačkoj poginulo ukupno 4 pripadnika tzv JNA).Kompletan idiotizam, čovječe!!!
I na kraju, ako sam ne možeš uvidjeti koje idiotizme pišeš, teško će ti bilo ko to objasniti ili nacrtati.
ti si totalno promašio temu.
čak me nisi ni uvrijedio.

duh_sa_sjekirom

#774 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by duh_sa_sjekirom » 12/02/2013 14:22

varijabilni wrote: ti si totalno promašio temu.
čak me nisi ni uvrijedio.
A jel'? Šta sam konkretno promašio?
P.S. Nisam ni imao namjeru vrijeđati.

Dionysios

#775 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by Dionysios » 12/02/2013 14:24

Jao cetnika sto su navalili... Bolje vam da ulozite ovu snagu i trud da pojacate malo natalitet, ne pise vam se dobro :)

Post Reply