Oni su ubijali Sarajevo

Post Reply
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#701 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

ikota wrote:ova tema se pretvorila u pravdanje i objašnjavanje srbima sta je zlocin a sta nije
u pravu si. treba se vratiti izvornoj tematici.
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#702 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

varijabilni wrote:
someone_ wrote:
VRS se borila za fasisticku ideju, a to je ocistiti djelove BiH koji su pod njihovom kontrolom od "nesrpskog zivlja". Vojnici koji si bili u toj vojsci su se borili za ideju etnickog ciscenja i genocida. Vojnici u toj vojsci su ispalili stotine hiljada granata na grad pod opsadom. Vojnici te vojske su ubili preko 8000 ljudi u Srebrenici. Vojnici te vojske su zlocinci i fasisti. Svi oni koji podrzavaju ideje koje ta vojska predstavlja su fasisti.
a onda je mrmot zavio cokoladu u foliju...
Mozes ti zatvarti oci i stavljati prste u usi i govorit la la la. To te ne cini nista manje fasistom ukoliko podrzavas Karadjiceve ideje.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#703 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

visocicaguy wrote:
ikota wrote:ova tema se pretvorila u pravdanje i objašnjavanje srbima sta je zlocin a sta nije
u pravu si. treba se vratiti izvornoj tematici.
je li me to ignorises visocicgay? reci nam gdje si bio od 92 do 96
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#704 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by jazzer »

alanskoda wrote:a sta cemo sa Bosnjacima koju su bili u toj vojsci. Brigada iz bjeljine? Banjalucani?
Cuj sta cemo? Pa ista govna kao i suborci im.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#705 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

vec sam rekao da te ne smatram relevantnim. prihvati to
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#706 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by The 51st State »

alanskoda wrote:
The 51st State wrote:
fakat ne znam zasto trosis vrijeme na forumu onda ako ne zelis tudja misljenja ili ako ti je neko ko misli drugacije nesto sebi umislio.
to te uopste nije briga, kakvi ste moralni supci govori cinjenica kako perete vrs-a usljed cina srdjana aleksica i uvijek i na svim temama relativizirate, serendate i provlacite pricu kako smo svi krivi, e pa nismo...

ti ili si glup ili se pravis glup. niko ovdje ne kaze da smo svi isto krivi. zna se ko je prvi poceo, ko je najvise zocina uradio ali ne mozes citav jedan narod poistovjetiti sa tim zlocincima. koliko god da su oni pristalice sds-a ili bili u vrs.
sam se taj narod poistovjetio sa tim zlocinima i projektom..., ne moze i podrzavati rs i biti moralno cist prema nama, ovdje konkretno sarajlijama.
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#707 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

Evo nam i napacenog Zoke.



Mozemo upitat Filipa imal jos kakvih snimaka.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#708 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »



sami se snimali, zeljni da svijet cuje njihovu poruku
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#709 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni »

visocicaguy wrote:
varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:
sta je bio cilj danonocnog granatiranja civilnog stanovnistva grada sarajeva tokom 4 godine? snajperskom paljbom po civilima? sta znaci mladiceva izjava "tuci po velUsicima, tamo nema srba"? ko je bio mladic u VRS?
sta je bio cilj, ne znam ni ja koga, da strelja po kratkom postupku zarobljenike, 8 ljudi, u sred sarajeva, 20. aprila 1992.? eto, to je bilo prije mladica. za taj zlocin jos niko nije odgovarao a tijela tih ljudi ni do danasnjeg dana nisu nadjena. je li to zlocin po tebi?
jeste
pa hvala bogu da jeste. zasto se o tome šuti sve ove godine? gdje su tijela ljudi? moras da shvatiš da je to april 1992., prije toga je bio svat za kojeg takodje niko nije odgovarao, nakon toga dolazi dobrovoljacka, skenderija... svi ti vojnici su neciji rod a okolina sva pod vojskom i teskim naoruzanjem. ljudi su bijesni, dolaze svakakve vijesti i onda je lakse razumjeti (ne i opravdati!) sto je mladic trazio neku svoju pravdu udaranjem po velusicima. a seljaka na brdu boli k...c kad povuce kanap on nema predstavu kakvu je tragediju i dramu prouzrokovao nekoj porodici u gradu, takodje ni krivoj ni duznoj.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#710 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

Najbolje rampe na ulazu u grad i da visocicaGAY kontrolise ko smije a ko ne uci. Nego koja si minhenska bio? 28 brdska minhenska?
Last edited by alanskoda on 12/02/2013 12:16, edited 1 time in total.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#711 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

varijabilni wrote:
visocicaguy wrote:
varijabilni wrote: sta je bio cilj, ne znam ni ja koga, da strelja po kratkom postupku zarobljenike, 8 ljudi, u sred sarajeva, 20. aprila 1992.? eto, to je bilo prije mladica. za taj zlocin jos niko nije odgovarao a tijela tih ljudi ni do danasnjeg dana nisu nadjena. je li to zlocin po tebi?
jeste
pa hvala bogu da jeste. zasto se o tome šuti sve ove godine? gdje su tijela ljudi? moras da shvatiš da je to april 1992., prije toga je bio svat za kojeg takodje niko nije odgovarao, nakon toga dolazi dobrovoljacka, skenderija... svi ti vojnici su neciji rod a okolina sva pod vojskom i teskim naoruzanjem. ljudi su bijesni, dolaze svakakve vijesti i onda je lakse razumjeti (ne i opravdati!) sto je mladic trazio neku svoju pravdu udaranjem po velusicima. a seljaka na brdu boli k...c kad povuce kanap on nema predstavu kakvu je tragediju i dramu prouzrokovao nekoj porodici u gradu, takodje ni krivoj ni duznoj.
pa otvori temu. radi i ti nesto, nemoj zajebavat raju
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4824
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#712 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by duh_sa_sjekirom »

Sve su ovo montirani snimci, sa ciljem da se oblati i ukalja časna, poštena i junačka borba mladićevih 'eroja... :D
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#713 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

someone_ wrote:VRS se borila za fasisticku ideju, a to je ocistiti djelove BiH koji su pod njihovom kontrolom od "nesrpskog zivlja". Vojnici koji si bili u toj vojsci su se borili za ideju etnickog ciscenja i genocida. Vojnici u toj vojsci su ispalili stotine hiljada granata na grad pod opsadom. Vojnici te vojske su ubili preko 8000 ljudi u Srebrenici. Vojnici te vojske su zlocinci i fasisti. Svi oni koji podrzavaju ideje koje ta vojska predstavlja su fasisti.
Moj zadnji pokušaj na ovoj temi...

Sa ostatkom posta bih se mogao složiti, ali ne i sa istaknuti dijelom... Svi pripadnici VRS-a nisu zločinci i fašisti... To je jednostavno LAŽ, a laganjem se ne približavamo istini... Ne može se reći ni da su većina pripadnika VRS zločinci... Ne postoji vojska (ni Hitlerova to nije bila), čiji su svi pripadnici zločinci... Dakle, takav način generalizacije je pogrešan i ne odgovara istini.

A ima li veće relativizacije ko kad izjadnačiš onoga koji jeste činio zločine sa onim koji nije?
Last edited by cyprus on 12/02/2013 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4824
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#714 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by duh_sa_sjekirom »

varijabilni wrote: pa hvala bogu da jeste. zasto se o tome šuti sve ove godine? gdje su tijela ljudi? moras da shvatiš da je to april 1992., prije toga je bio svat za kojeg takodje niko nije odgovarao, nakon toga dolazi dobrovoljacka, skenderija... svi ti vojnici su neciji rod a okolina sva pod vojskom i teskim naoruzanjem. ljudi su bijesni, dolaze svakakve vijesti i onda je lakse razumjeti (ne i opravdati!) sto je mladic trazio neku svoju pravdu udaranjem po velusicima. a seljaka na brdu boli k...c kad povuce kanap on nema predstavu kakvu je tragediju i dramu prouzrokovao nekoj porodici u gradu, takodje ni krivoj ni duznoj.
Koji idiotizam, Bože dragi!!!
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#715 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

velicanje...

someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#716 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

cyprus wrote:
someone_ wrote:VRS se borila za fasisticku ideju, a to je ocistiti djelove BiH koji su pod njihovom kontrolom od "nesrpskog zivlja". Vojnici koji si bili u toj vojsci su se borili za ideju etnickog ciscenja i genocida. Vojnici u toj vojsci su ispalili stotine hiljada granata na grad pod opsadom. Vojnici te vojske su ubili preko 8000 ljudi u Srebrenici. Vojnici te vojske su zlocinci i fasisti. Svi oni koji podrzavaju ideje koje ta vojska predstavlja su fasisti.
Moj zadnji pokušaj na ovoj temi...

Sa ostatkom posta bih se mogao složiti, ali ne i sa istaknuti dijelom... Svi pripadnici VRS-a nisu zločinci i fašisti... To je jednostavno LAŽ, a laganjem se ne približavamo istini... Ne može se reći ni da su većina pripadnika VRS zločinci... Ne postoji vojska (ni Hitlerova to nije bila), čiji su svi pripadnici zločinci... Dakle, takav način generalizacije je pogrešan i ne odgovara istini.

A ima li veće relativizacije ko kad izjadnačiš onoga koji jeste činio zločine sa onim koji nije?
Dobar pokusaj, ali kratak. Svi su fasisti, a dosta su i zlocinci tako da je to druzina fasista i zlocinaca. Happy?
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#717 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

someone_ wrote:Dobar pokusaj, ali kratak. Svi su fasisti, a dosta su i zlocinci tako da je to druzina fasista i zlocinaca. Happy?
Opet ne. Laž. Al od mene dosta, više se ne oglašavam na ovoj temi, vama prijatno...
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#718 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by blue best »

prva bošnjačka internet brigada?Uradiste li šta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vrlo hrabro od vas što sam i očekivao!Spomenuli ste neku Brankicu i taksistu bez noge :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Last edited by blue best on 12/02/2013 12:27, edited 1 time in total.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#719 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

blue best wrote:prva bošnjačka internet brigada?Uradiste li šta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
evo, hvala Bogu, pokrenusmo temu, ima nekih slika, filmova, taman. kod tebe?
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#720 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni »

duh_sa_sjekirom wrote:
varijabilni wrote: pa hvala bogu da jeste. zasto se o tome šuti sve ove godine? gdje su tijela ljudi? moras da shvatiš da je to april 1992., prije toga je bio svat za kojeg takodje niko nije odgovarao, nakon toga dolazi dobrovoljacka, skenderija... svi ti vojnici su neciji rod a okolina sva pod vojskom i teskim naoruzanjem. ljudi su bijesni, dolaze svakakve vijesti i onda je lakse razumjeti (ne i opravdati!) sto je mladic trazio neku svoju pravdu udaranjem po velusicima. a seljaka na brdu boli k...c kad povuce kanap on nema predstavu kakvu je tragediju i dramu prouzrokovao nekoj porodici u gradu, takodje ni krivoj ni duznoj.
Koji idiotizam, Bože dragi!!!
nije uopšte idiotizam. probaj da shvatiš kontekst tog vremena gdje su usijane glave na vrhuncu. i gdje je jedna rijec mogla da prouzrokuje katastrofu a kamoli ubijanje ljudi. kad se lavina zakotrljala bilo je kasno. ponavljam, ne opravdavam ali to su cinjenice.

ali je tome doprinijela i druga strana. ako juka nekome odvede oca ili neki njegov siluje neciju sestru ili majku ili ako se o tome samo proturi glasina koja ne mora biti istinita, to se na drugoj strani odmah cuje i dodatno preuvelica. anarhija je vladala pocetkom rata i bilo je svakakvih vijesti, ima ih i sada a kamoli u aprilu i maju 1992. ovi su imali nadmoc u artiljeriji i bolje polozaje i lupali su ne obaziruci se na civile, nikakvih moralnih normi tu nije bilo.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#721 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

blue best wrote:prva bošnjačka internet brigada?Uradiste li šta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kako da ne. Organizovali su se po netu. Sad ce svi bivsi pripadnici VRS najebati.
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#722 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

blue best wrote:prva bošnjačka internet brigada?Uradiste li šta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vrlo hrabro od vas što sam i očekivao!Spomenuli ste neku Brankicu i taksistu bez noge :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
blue best wrote:Čitao sam temu sa velikim uživanjem i sa nestrpljenjem sam očekivao svaki novi post ali i ona se pretvorila u vođenje politike!O otesu ne mogu nešto puno reći mada sam bio indirektni učesnik!O Neđarićima,Aerodromskom N. i Kasindolskoj ulici znam mnogo toga!Moje učešće u ratu je počelo 92-e u Neđarićima(rov do reke Dobrinje prema naselju Dobrinja 5) i tu se završilo 95-e!Mi smo taj rov zvali "ROV U KALKANA KUĆI" a vi ste ga nazivali "KRMETNJAKOM".Još 2-3 puta bio na Olovu po 7 dana!Bio sam i par smena u Aerodromskom naselju,tačno naspram slastičarne "Tifany",tako se zvala ako se dobro sećam!Inače nas iz Neđarića su slabo gde slali na teren jer je ionako tamo bilo žestoko i samo se po kazni dolazilo u to naselje u ispomoć!Pokušavam se sad setiti nekih događaja tokom rata ali sam ja to sve ukopao u sebe pa imam osećaj kao da se to sve nekome drugom dešavalo,valjda se čovek seća samo lepih stvari!
Veseli fasista.
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#723 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by blue best »

someone_ wrote:
blue best wrote:prva bošnjačka internet brigada?Uradiste li šta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vrlo hrabro od vas što sam i očekivao!Spomenuli ste neku Brankicu i taksistu bez noge :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
blue best wrote:Čitao sam temu sa velikim uživanjem i sa nestrpljenjem sam očekivao svaki novi post ali i ona se pretvorila u vođenje politike!O otesu ne mogu nešto puno reći mada sam bio indirektni učesnik!O Neđarićima,Aerodromskom N. i Kasindolskoj ulici znam mnogo toga!Moje učešće u ratu je počelo 92-e u Neđarićima(rov do reke Dobrinje prema naselju Dobrinja 5) i tu se završilo 95-e!Mi smo taj rov zvali "ROV U KALKANA KUĆI" a vi ste ga nazivali "KRMETNJAKOM".Još 2-3 puta bio na Olovu po 7 dana!Bio sam i par smena u Aerodromskom naselju,tačno naspram slastičarne "Tifany",tako se zvala ako se dobro sećam!Inače nas iz Neđarića su slabo gde slali na teren jer je ionako tamo bilo žestoko i samo se po kazni dolazilo u to naselje u ispomoć!Pokušavam se sad setiti nekih događaja tokom rata ali sam ja to sve ukopao u sebe pa imam osećaj kao da se to sve nekome drugom dešavalo,valjda se čovek seća samo lepih stvari!
Veseli fasista.
Sine ja sam ponosan na svoju prošlost,ja nisam bio agresor!VRS je i danas legitimni deo ORUZANIH SNAGA BOSNE I HERCEGOVINE!!!
Last edited by blue best on 12/02/2013 12:37, edited 1 time in total.
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#724 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

blue best wrote:
someone_ wrote:
blue best wrote:prva bošnjačka internet brigada?Uradiste li šta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vrlo hrabro od vas što sam i očekivao!Spomenuli ste neku Brankicu i taksistu bez noge :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
blue best wrote:Čitao sam temu sa velikim uživanjem i sa nestrpljenjem sam očekivao svaki novi post ali i ona se pretvorila u vođenje politike!O otesu ne mogu nešto puno reći mada sam bio indirektni učesnik!O Neđarićima,Aerodromskom N. i Kasindolskoj ulici znam mnogo toga!Moje učešće u ratu je počelo 92-e u Neđarićima(rov do reke Dobrinje prema naselju Dobrinja 5) i tu se završilo 95-e!Mi smo taj rov zvali "ROV U KALKANA KUĆI" a vi ste ga nazivali "KRMETNJAKOM".Još 2-3 puta bio na Olovu po 7 dana!Bio sam i par smena u Aerodromskom naselju,tačno naspram slastičarne "Tifany",tako se zvala ako se dobro sećam!Inače nas iz Neđarića su slabo gde slali na teren jer je ionako tamo bilo žestoko i samo se po kazni dolazilo u to naselje u ispomoć!Pokušavam se sad setiti nekih događaja tokom rata ali sam ja to sve ukopao u sebe pa imam osećaj kao da se to sve nekome drugom dešavalo,valjda se čovek seća samo lepih stvari!
Veseli fasista.
Sine ja sam ponosan na svoju prošlost!!!
Ne sumnjam. Cega se...
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#725 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

blue best wrote:
someone_ wrote:
blue best wrote:Čitao sam temu sa velikim uživanjem i sa nestrpljenjem sam očekivao svaki novi post ali i ona se pretvorila u vođenje politike!O otesu ne mogu nešto puno reći mada sam bio indirektni učesnik!O Neđarićima,Aerodromskom N. i Kasindolskoj ulici znam mnogo toga!Moje učešće u ratu je počelo 92-e u Neđarićima(rov do reke Dobrinje prema naselju Dobrinja 5) i tu se završilo 95-e!Mi smo taj rov zvali "ROV U KALKANA KUĆI" a vi ste ga nazivali "KRMETNJAKOM".Još 2-3 puta bio na Olovu po 7 dana!Bio sam i par smena u Aerodromskom naselju,tačno naspram slastičarne "Tifany",tako se zvala ako se dobro sećam!Inače nas iz Neđarića su slabo gde slali na teren jer je ionako tamo bilo žestoko i samo se po kazni dolazilo u to naselje u ispomoć!Pokušavam se sad setiti nekih događaja tokom rata ali sam ja to sve ukopao u sebe pa imam osećaj kao da se to sve nekome drugom dešavalo,valjda se čovek seća samo lepih stvari!
Veseli fasista.
Sine ja sam ponosan na svoju prošlost,ja nisam bio agresor!VRS je i danas legitimni deo ORUZANIH SNAGA BOSNE I HERCEGOVINE!!!
vjerujem da su i ovi na slikicama ponosni pa im, stoga, i ne smeta sto su popularni u svom ponosnom izdanju. bas su se ono isturenih prsa slikali na obroncima grada gdje su ljudi kao psi umirali i ginuli
Post Reply