Oni su ubijali Sarajevo

Post Reply
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#426 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

cyprus wrote:
Opsada je opsada... Agresija po meni nije, jer grad u opsadi nisu držale ni trupe SRJ, ni Hrvatske, ni Zimbabvea, već trupe pobunjene Republike Srpske... Istina one su obilato pomagane od strane SRJ, ali to je nešto drugo...
Kako je dosta tih o(t)p(s)adnika bilo iz samog Sarajeva dolazimo do zakljucka da su Sarajlije same sebe drzale u opsadi?
User avatar
BHCluster
Posts: 23418
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#427 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by BHCluster »

cyprus wrote:
OpusDei wrote:Znaci dotle smo dosli :D Cetnici nisu bili agresori i Senad Hadzifejzovic i Risto Djogo su isto :D A samo vam trebao sat vremena :D
Pa neka elementarna logika kaže da stanovnik Bosne i Hercegovine ne može biti agresor na Bosnu i Hercegovinu, osim ako nije član vojske neke strane države... A VRS nije bila vojska neke strane države, već pobunjenička paravojska u Bosni i Hercegovini...
Znaci teroristi?
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#428 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

OpusDei wrote:
GandalfSivi wrote: Fala kurcu da za tebe nisam normalan. Pokusavas me uvjeriti da sam kriv sto sam prezivio te jebene cetiri godine i sto ne zelim da zaboravim da su cetnici (da, cetnici, nisu bili jebeni vanzemaljci) pucali svaki dan na mene, onda za takve kao ti mi je cast da ne budem normalan.
Pusti ga. 'vamo se predstavlja kao covjek koji (citiram) "nije taj da sudi i osudjuje", a na temi "Noz" je napisao 3-4 postova o ""poturicama koji su isti kao suradnici nacista".

zar nisu?
sta sam tu pogrijesio?
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#429 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

alanskoda wrote:
OpusDei wrote:
GandalfSivi wrote: Fala kurcu da za tebe nisam normalan. Pokusavas me uvjeriti da sam kriv sto sam prezivio te jebene cetiri godine i sto ne zelim da zaboravim da su cetnici (da, cetnici, nisu bili jebeni vanzemaljci) pucali svaki dan na mene, onda za takve kao ti mi je cast da ne budem normalan.
Pusti ga. 'vamo se predstavlja kao covjek koji (citiram) "nije taj da sudi i osudjuje", a na temi "Noz" je napisao 3-4 postova o ""poturicama koji su isti kao suradnici nacista".
nisu pucali samo po tebi. ali ja ne pisem svasta po netu.
neka ti nama, lutkice, nista ne pises po netu. pa zaboli tebe ba sta neko drugi pise!? tebi ni iz dzepa ni u dzep. tebe sigurno nece policija ganjati.
alidedo
Posts: 76
Joined: 17/07/2012 14:29

#430 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alidedo »

Naravno, kontriram gdje god ima prostora za to... Na temama gdje bi se složio sa većinom diskutanata obično ne pišem, jer nije zanimljivo...[/quote]
Pa dobro. A sta je, po tebi, bila opsada Sarajeva ako ne agresija?[/quote]

Opsada je opsada... Agresija po meni nije, jer grad u opsadi nisu držale ni trupe SRJ, ni Hrvatske, ni Zimbabvea, već trupe pobunjene Republike Srpske... Istina one su obilato pomagane od strane SRJ, ali to je nešto drugo...[/quote]
sta je to drugo??
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#431 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

cyprus wrote:
and wrote:oni su ogromnavećina,u vlasti i podržavaju ovu vlast i politiku
Da, znam. Većina stanovnika ove države su nacionalisti. Na tu bolesti nisu imuni ni Srbi, čak štaviše, kod Srba je ta bolest i najteža... I šta sad... Ogradit Sarajevo, da nam četalji ne mogu ulazit i vozat se s nama u troli, ulazit u iste šoping centre, šetat se istim ulicama ko i mi?
DA! Četnici ne mogu. Srbi mogu. Srbi koji nisu četnici.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#432 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

someone_ wrote:
cyprus wrote:
Opsada je opsada... Agresija po meni nije, jer grad u opsadi nisu držale ni trupe SRJ, ni Hrvatske, ni Zimbabvea, već trupe pobunjene Republike Srpske... Istina one su obilato pomagane od strane SRJ, ali to je nešto drugo...
Kako je dosta tih o(t)p(s)adnika bilo iz samog Sarajeva dolazimo do zakljucka da su Sarajlije same sebe drzale u opsadi?
Uglavnom da... Jedne Sarajlije su držale druge Sarajlije u opsadi...
ikota
Posts: 273
Joined: 30/07/2012 19:15

#433 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by ikota »

varijabilni wrote:
OpusDei wrote:Znaci dotle smo dosli :D Cetnici nisu bili agresori i Senad Hadzifejzovic i Risto Djogo su isto :D A samo vam trebao sat vremena :D
Ne. Došli smo dotle da se optužuje djevojka koja nije imala ni punih 18 godina u vrijeme pada sRebrenice. Došli smo dotle da se veličaju notorni koljači, da se prijeti, da se tvrdi kako treba otežavavati život svakome za koga se sumnja da je bio u VRS, ustvari svakom Srbinu. Ako se tako napada maloljetna djevojka šta se tek onda misli o punoljetnim muškarcima? Jer ako nije pucao na grad, bio je u kuhinji, ako nije ni to onda je bar dao krv za srpske borce, ako nije ni to onda što nije ostao u gradu, ako nije ni to onda je petokolonaš.
I sve to 20 godina nakon rata.
TAKO JE,treba otežavati život svakom bivšem pripadniku VRS-a,svakome ko radi na uništenju BIH i bošnjačkog naroda u cjelini(tu mislim i na pojedince iz bošnjačkog naroda)u svakom segmentu i na svaki način ih treba sprečavati u njihovim nakanama,treba ih prepoznati(a to nije teško jel se i ne kriju puno)i sprečavati .rat nije stao.agresija jos uvijek traje,sa svih strana.i treba osuđivati sve koji su bili i u kuhinji,i koji su davali krv za srpske borce,i koji su veličali zločince i sve one koji su na bilo koji način dali podršku agresije na BIH i bošnjački narod
i pamtit 10000 godina unaprijed,s koljena na koljeno prenosit šta je bilo i kako je bilo
AMIN
Last edited by ikota on 12/02/2013 00:31, edited 1 time in total.
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#434 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni »

problem je što su počeli da stavljaju imena nekih ljudi koji veze nemaju s likovima sa slika.

a čak i ovi likovi sa slike nisu svi "ubijali sarajevo" i jedan srdjan aleksic je nosio uniformu, mozda cak bio i na sarajevskom ratistu jer su i trebinjci dolazili, pa niko normalan nece reci da je on ubijao sarajevo.
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#435 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by OpusDei »

alanskoda wrote: zar nisu?
sta sam tu pogrijesio?
Poenta je da ti nemas problema da osudjujes ljude koji su presli na Islam prije 500 godina, ali si pun izgovora za ljude koji su obukli vojnu uniformu i pucali po svom gradu i svojim bivsim prijateljima.

Eto, "morali su" :-)

A moderatori neka se brine za tvoje komentare o "poturicama".
Last edited by OpusDei on 12/02/2013 00:30, edited 1 time in total.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#436 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

cyprus wrote:
someone_ wrote:
cyprus wrote:
Opsada je opsada... Agresija po meni nije, jer grad u opsadi nisu držale ni trupe SRJ, ni Hrvatske, ni Zimbabvea, već trupe pobunjene Republike Srpske... Istina one su obilato pomagane od strane SRJ, ali to je nešto drugo...
Kako je dosta tih o(t)p(s)adnika bilo iz samog Sarajeva dolazimo do zakljucka da su Sarajlije same sebe drzale u opsadi?
Uglavnom da... Jedne Sarajlije su držale druge Sarajlije u opsadi...
MA MRS!
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#437 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

visocicagay, nece mene policija ganjati, ali tek sad vidim da sam normalan pored vas takvih.
alidedo
Posts: 76
Joined: 17/07/2012 14:29

#438 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alidedo »

cyprus wrote:
someone_ wrote:
cyprus wrote:
Opsada je opsada... Agresija po meni nije, jer grad u opsadi nisu držale ni trupe SRJ, ni Hrvatske, ni Zimbabvea, već trupe pobunjene Republike Srpske... Istina one su obilato pomagane od strane SRJ, ali to je nešto drugo...
Kako je dosta tih o(t)p(s)adnika bilo iz samog Sarajeva dolazimo do zakljucka da su Sarajlije same sebe drzale u opsadi?
Uglavnom da... Jedne Sarajlije su držale druge Sarajlije u opsadi...
Znaci 4 godine,pobile se sarajlije,zanimljivo
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#439 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

BHCluster wrote:
cyprus wrote:
OpusDei wrote:Znaci dotle smo dosli :D Cetnici nisu bili agresori i Senad Hadzifejzovic i Risto Djogo su isto :D A samo vam trebao sat vremena :D
Pa neka elementarna logika kaže da stanovnik Bosne i Hercegovine ne može biti agresor na Bosnu i Hercegovinu, osim ako nije član vojske neke strane države... A VRS nije bila vojska neke strane države, već pobunjenička paravojska u Bosni i Hercegovini...
Znaci teroristi?
To oko terorizma bi bilo diskutabilno, ali pobunjenici zasigurno da...
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#440 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by OpusDei »

cyprus wrote: To oko terorizma bi bilo diskutabilno.
:lol: :lol: Nisam ni sumnjao :lol:
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#441 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

OpusDei wrote:
alanskoda wrote: zar nisu?
sta sam tu pogrijesio?
Poenta je da ti nemas problema da osudjujes ljude koji su presli na Islam prije 500 godina, ali si pun izgovora za ljude koji su obukli vojnu uniformu i pucali po svom gradu i svojim bivsim prijateljima.

Eto, "morali su" :-)

A moderatori neka se brine za tvoje komentare o "poturicama".

pa zar nisu ? opet ih ne osudjujem niti bi im slike stavljao po netu.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#442 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

visocicaguy wrote:
cyprus wrote:
and wrote:oni su ogromnavećina,u vlasti i podržavaju ovu vlast i politiku
Da, znam. Većina stanovnika ove države su nacionalisti. Na tu bolesti nisu imuni ni Srbi, čak štaviše, kod Srba je ta bolest i najteža... I šta sad... Ogradit Sarajevo, da nam četalji ne mogu ulazit i vozat se s nama u troli, ulazit u iste šoping centre, šetat se istim ulicama ko i mi?
DA! Četnici ne mogu. Srbi mogu. Srbi koji nisu četnici.
Dobro, i kako ti zamišljaš budućnost ove države?
clarKKent
Posts: 693
Joined: 01/09/2011 09:51

#443 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by clarKKent »

iste one sarajlije što izgovaraše velUšići umjesto...
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#444 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

ikota hoce li ta opklada? ti svoju vojnu ja svoju i ko je vise bio? 3000€
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#445 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

alanskoda wrote:visocicagay, nece mene policija ganjati, ali tek sad vidim da sam normalan pored vas takvih.
sta god da si ti, meni je izuzetno drago sto sam dijametralno na drugoj strani, ppq
User avatar
BHCluster
Posts: 23418
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#446 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by BHCluster »

cyprus wrote:
BHCluster wrote:
cyprus wrote:
Pa neka elementarna logika kaže da stanovnik Bosne i Hercegovine ne može biti agresor na Bosnu i Hercegovinu, osim ako nije član vojske neke strane države... A VRS nije bila vojska neke strane države, već pobunjenička paravojska u Bosni i Hercegovini...
Znaci teroristi?
To oko terorizma bi bilo diskutabilno, ali pobunjenici zasigurno da...
Pa zar jedan od generala te pobunjenicke vojske nije osuden za terorisanje gradana Sarajeva? Znaci pravno osuden!
Stagolee
Posts: 118
Joined: 24/01/2013 13:07

#447 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by Stagolee »

visocicaguy wrote:
Stagolee wrote:
to ti meni tako odgovaras na ono sto sam rekao da se srbi moraju ograditi od cetnicke ideologije? je li to ti branis tu ideologiju? ti ne osudjujes cetnistvo? uslovljavas opstanak drzave opstankom cetnistva? parade svakog 12. jula u srebrenici?
Pu pu daleko bilo. Odgovaram na samoproklamovanu moralnu policiju koja će diljem interneta i po ulicama odvajati srpsko žito od kukolja. Ova tema je započeta pozivom na šikaniranje mlade voditeljke koja se vratila u Sarajevo i kao takva je najbolji primer da je suživot i normalizacija odnosa moguća, a budućnost Bosne svetla. Ona i svi ostali koji se nađu na meti ove moralne policije, kad bi ovaj trend uzeo maha, morali bi dići sidro i vratiti se u svoje torove, i fizički i mentalno.

Ratni dugovi se u ratu i namiruju. Nakon 1945. niko ni pisnuti nije smeo a kamoli pomisliti da vodi ovakve istrage. Već su se dojučerašnji dušmani prisilili na suživot. E onda je neko kao ti došao krajem osamdesetih i rekao da se stvari moraju isterati na čistac i stari dugovi namiriti. Pametno, a?
Last edited by Stagolee on 12/02/2013 00:34, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#448 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

alidedo wrote:
cyprus wrote:Uglavnom da... Jedne Sarajlije su držale druge Sarajlije u opsadi...
Znaci 4 godine,pobile se sarajlije,zanimljivo
Naravno, bilo je tu i ljudi koji nisu sa područja Sarajeva, ali većinom su to bile Sarajlije...
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#449 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

clarKKent wrote:iste one sarajlije što izgovaraše velUšići umjesto...

rijetki su tako izgovarali.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#450 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

visocicaguy wrote:
cyprus wrote:Uglavnom da... Jedne Sarajlije su držale druge Sarajlije u opsadi...
MA MRS!
Nema potrebe za tim.
Post Reply