Oni su ubijali Sarajevo

Post Reply
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#376 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

OpusDei wrote:...koji spamuju temu s ciljem da se zakljuca.
Mislim da je to sasvim logična opcija... Posebno ako se uzme u obzir da je glavna zvijezda teme Brankica... Stiče se dojam da je ona glavni ubica Sarajeva...
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#377 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cindrlimindrli »

cyprus wrote:Biti bivši pripadnik VRS?
Teski smrad.
fixer wrote:Citas li ti naslov teme?
Ponovi lekciju u vezi implicitnih poruka.
Ja, i gdje je poziv na linc?
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#378 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

cindrlimindrli wrote:
fixer wrote:Temom se implicira da je doticna osoba haman dobro i kvalitetno uprljala svoje ruke tudjom krvi.
Ma nemoj, a gdje se to implicira? Kopiraj post gdje je to neko napisao i pozivao na linc zdronfulje?

pa tema se zove oni su ubijali sarajevo. mislio sam da si inteligentniji.
Stagolee
Posts: 118
Joined: 24/01/2013 13:07

#379 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by Stagolee »

visocicaguy wrote:
cyprus wrote:
visocicaguy wrote:u domenu legalnog djelovanja otezat djubretu zivot koliko je god moguce.
A definicija đubreta je...? Biti Srbin? Biti bivši pripadnik VRS?
neko ko je vrsio agresiju na suverenu i medjunarodno priznatu drzavu. neko ko je drzao grad pod opsadom, uskracivao ljudima hranu, vodu, ogrjev, zivot. neko ko je pucao po civilnom stanovnistvu. neko ko je unistavao kulturno-historijsku bastinu. itd., nastavi niz...
..i pio šampanjac sa Slobom na raspustu između prvog i drugog srednje.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#380 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

alanskoda wrote:
cindrlimindrli wrote:
fixer wrote:Temom se implicira da je doticna osoba haman dobro i kvalitetno uprljala svoje ruke tudjom krvi.
Ma nemoj, a gdje se to implicira? Kopiraj post gdje je to neko napisao i pozivao na linc zdronfulje?

pa tema se zove oni su ubijali sarajevo. mislio sam da si inteligentniji.
A STA SU RADILI? igrali kriketa????
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#381 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

visocicaguy wrote:
cyprus wrote:
visocicaguy wrote:u domenu legalnog djelovanja otezat djubretu zivot koliko je god moguce.
A definicija đubreta je...? Biti Srbin? Biti bivši pripadnik VRS?
neko ko je vrsio agresiju na suverenu i medjunarodno priznatu drzavu. neko ko je drzao grad pod opsadom, uskracivao ljudima hranu, vodu, ogrjev, zivot. neko ko je pucao po civilnom stanovnistvu. neko ko je unistavao kulturno-historijsku bastinu. itd., nastavi niz...
Ali mi govorimo na ovoj temi o pojedincima, tj. o imenima i prezimenima ljudi... Kako možemo znati ko je od tih konkretnih imena pucao po civilnom stanovništvu, uništavao kulturno-historijsku baštinu itd?
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#382 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cindrlimindrli »

alanskoda wrote:pa tema se zove oni su ubijali sarajevo. mislio sam da si inteligentniji.
Podrska Zlobi je u isto vrijeme i podrska ubijanju Sarajeva.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#383 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

cyprus wrote:
visocicaguy wrote:
neko ko je vrsio agresiju na suverenu i medjunarodno priznatu drzavu. neko ko je drzao grad pod opsadom, uskracivao ljudima hranu, vodu, ogrjev, zivot. neko ko je pucao po civilnom stanovnistvu. neko ko je unistavao kulturno-historijsku bastinu. itd., nastavi niz...
Ali mi govorimo na ovoj temi o pojedincima, tj. o imenima i prezimenima ljudi... Kako možemo znati ko je od tih konkretnih imena pucao po civilnom stanovništvu, uništavao kulturno-historijsku baštinu itd?
svi su opsjedali grad (pa su time cinili zivot civilnom stanovnistvu nemogucim - sto je zlocin!) i bili clanovi agresorskih vojnih i/ili paravojnih formacija.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#384 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

visocicaguy wrote:
cyprus wrote:
visocicaguy wrote:
neko ko je vrsio agresiju na suverenu i medjunarodno priznatu drzavu. neko ko je drzao grad pod opsadom, uskracivao ljudima hranu, vodu, ogrjev, zivot. neko ko je pucao po civilnom stanovnistvu. neko ko je unistavao kulturno-historijsku bastinu. itd., nastavi niz...
Ali mi govorimo na ovoj temi o pojedincima, tj. o imenima i prezimenima ljudi... Kako možemo znati ko je od tih konkretnih imena pucao po civilnom stanovništvu, uništavao kulturno-historijsku baštinu itd?
svi su opsjedali grad (pa su time cinili zivot civilnom stanovnistvu nemogucim - sto je zlocin!) i bili clanovi agresorskih vojnih i/ili paravojnih formacija.
Da li onda ima elemenata za krivično gonjenje svih njih pred sudom za ratne zločine?
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#385 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

visocicaguy wrote:
cyprus wrote:
visocicaguy wrote:
neko ko je vrsio agresiju na suverenu i medjunarodno priznatu drzavu. neko ko je drzao grad pod opsadom, uskracivao ljudima hranu, vodu, ogrjev, zivot. neko ko je pucao po civilnom stanovnistvu. neko ko je unistavao kulturno-historijsku bastinu. itd., nastavi niz...
Ali mi govorimo na ovoj temi o pojedincima, tj. o imenima i prezimenima ljudi... Kako možemo znati ko je od tih konkretnih imena pucao po civilnom stanovništvu, uništavao kulturno-historijsku baštinu itd?
svi su opsjedali grad (pa su time cinili zivot civilnom stanovnistvu nemogucim - sto je zlocin!) i bili clanovi agresorskih vojnih i/ili paravojnih formacija.

kasko neko moze biti agresor na svoju zemlju? ili su bas svi srbi dosli iz srbije pa napadali?
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#386 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

Image

User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#387 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by and »

@alanskoda
potraži pod kvisling
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#388 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

cyprus wrote:
visocicaguy wrote:
cyprus wrote: Ali mi govorimo na ovoj temi o pojedincima, tj. o imenima i prezimenima ljudi... Kako možemo znati ko je od tih konkretnih imena pucao po civilnom stanovništvu, uništavao kulturno-historijsku baštinu itd?
svi su opsjedali grad (pa su time cinili zivot civilnom stanovnistvu nemogucim - sto je zlocin!) i bili clanovi agresorskih vojnih i/ili paravojnih formacija.
Da li onda ima elemenata za krivično gonjenje svih njih pred sudom za ratne zločine?
to neka utvrde sudski organi. ja znam da za mene tu ima elemenata da nikome sa tih snimaka ne bih pomogao kad bi mu za lijeka trebalo
Last edited by visocicaguy on 12/02/2013 00:09, edited 1 time in total.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#389 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by hamza_sa »

OpusDei wrote:
ikota wrote: ma ja ba,kakav linč,hoćemo samo da znamo jel plakala za slobom
Izgleda da se ovi ne mogu dogovoriti sta da misle ukoliko je to zaista uradila. Neki kazu "sta ima veze ba, vratila se i sve je ok", neki da je razumljivo sto je "branila svoj narod", neki da to nije bas bilo lijepo ali jbg.

Inace izgleda da je pocela masovna invazija salonaca koji spamuju temu s ciljem da se zakljuca.
Takodje je indikativno, ako o nekome kazes nesto za sta si spreman pravno i moralno odgovarati, to je onda poziv na linc. Narocito ako se radi o nekome ko je simpatisao agresiju na R BiH. To mi nije bio cilj niti ce kada biti. O njenoj prosloti sam napisao samo iz raloga sto je postavljac teme napisao:" Da neki mozda danas i rade sa nama ili ih javno vidjamo.".

Kakv crni linc. Pa o njenoj proslosti vecina danasnjih njenih prijatelja zna sve, pa joj ne fali dlaka sa glave. Hvala Bogu pa u mojoj Bosni ne vlada anarhija da bi mogao raditi svako sta mu ceif. Ali, molim vas nemojte da to bude razlog da se suti.



P.S.

Da jednu stvar rascistimo. Klip ne postoji i ne mogu ga postaviti, jer sam njeno obracanje gledao na TV Srbija u vrijeme turbulentnih desavanja u Srbiji kada su Milosevica skidali sa vlasti.
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#390 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by OpusDei »

^@someone

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#391 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by Ripicipi »

alanskoda wrote:

kasko neko moze biti agresor na svoju zemlju? ili su bas svi srbi dosli iz srbije pa napadali?
Moze, iako se ne slazem sa stavovima ikote, visocice itd.
Last edited by Ripicipi on 12/02/2013 00:11, edited 1 time in total.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#392 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

hamza mogu i ja reci da si ti golubu zgnjecio jaja a ne hanka pa se ti vadi.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#393 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

visocicaguy wrote:
cyprus wrote:Da li onda ima elemenata za krivično gonjenje svih njih pred sudom za ratne zločine?
to neka utvrde sudski organi. ja znam da za mene tu ima elemenata da nikome sa tih snimaka ja ne bih pomogao kad bi mu za lijeka trebalo
Apsolutno se slažem... Za koga sudski organi kažu da je ratni zločinac neka bude kažnjen... Ali šta sa onima ostalim?
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#394 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by OpusDei »

Znaci dotle smo dosli :D Cetnici nisu bili agresori i Senad Hadzifejzovic i Risto Djogo su isto :D A samo vam trebao sat vremena :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18276
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#395 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by GandalfSivi »

Nevjerovatno, ali fakat nevjerovatno. Jebo mater, stomak mi se okrece. Prvo, pade dobar snijeg da se mnogi otkriju na ovom forumu. Drugo, nakon cetiri godine opsade, 17 godina poslijeratnog perioda, stotina presuda domacih I medjunarodnih sudova, meni ne pada na pamet da objasnjavam ikome ko je zrtva, a ko zlocinac. Dalje, pojave se ponekad ovi "nasi cetnici" koji velicaju Cacu. Jebo vas on sve redom, zlocinac koji je bacio ljagu na odista svijetlu borbu branioca Sarajeva, koji se nisu (a to agresora najvise boli) nikada dijelili po nacionalnoj pripadnosti. Dalje, izjednacavanje I ovaj levat koji spominje pojedinacna ubitstva. Prvi sam koji ce to usuditi, ali majstore, jesi ti normalan da postavis pojedinacne incidente i cetiri godine sistematskog ubijanja u istu recenicu??? Dalje, ovi sto brane komsije sto su otisli jer su "svi morali otici". Pa jebem im ja mater, sto i meni ne rekose da idem, odrasli smo zajedno, nego odose, ne u Australiju nego na Trebevic, da pucaju po meni. Ko bi meni bolan naredio da pucam na nekoga s kim sam odrastao? Jebem ti i narod i vodje i paranoje, ono ljudsko ce uvijek biti jace u meni. Na kraju i prica o ovima koji nisu cinili zlocine, nego su "samo" podrzavali politiku i naredbodavce istih. I vama isto jebem mater, popusili ste ga, izgubili, zato mrs u lijepu picku materinu gdje god hocete, nemojte meni dolaziti u Sarajevo da radite do pet ili da izadjete navece u civilizaciju, sve sa pricom "ko nas bre zavadi" pa onda opet kuci da se dojite pricama o "muslimanskim zlocinima i vekovmom prvu na osvetu". I samo za kraj, veliki naklon svim braniocima Sarajeva, kao i onima koji su opstali u gradu kroz cetiri najduze godine, bez obzira na vjeru i naciju...
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#396 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

alanskoda wrote:hamza mogu i ja reci da si ti golubu zgnjecio jaja a ne hanka pa se ti vadi.
a gdje je pecat? nemojmo se ljudi zajebavat... morate shvatiti da u bosni nema suzivota ako se stvari ne iznesu na cistac. srbi moraju da se odvoje od cetnicke ideologije i da je osude. dok se to ne desi, ovdje mira nece biti.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#397 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by cyprus »

OpusDei wrote:Znaci dotle smo dosli :D Cetnici nisu bili agresori i Senad Hadzifejzovic i Risto Djogo su isto :D A samo vam trebao sat vremena :D
Pa neka elementarna logika kaže da stanovnik Bosne i Hercegovine ne može biti agresor na Bosnu i Hercegovinu, osim ako nije član vojske neke strane države... A VRS nije bila vojska neke strane države, već pobunjenička paravojska u Bosni i Hercegovini...
alidedo
Posts: 76
Joined: 17/07/2012 14:29

#398 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alidedo »

alanskoda wrote:hamza mogu i ja reci da si ti golubu zgnjecio jaja a ne hanka pa se ti vadi.
a mozda nije golubu mozda je bila jarebica,sta cemo sad KASKO
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#399 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

potres_mozga wrote:
alanskoda wrote:

kasko neko moze biti agresor na svoju zemlju? ili su bas svi srbi dosli iz srbije pa napadali?
Moze, iako se ne slazem sa stavovima ikote, visocice itd.

onda pricamo o dvostrukim arsinima sto se tice medjunarodnog prava. onda su pobunjenici u siriji takodje agresori?

druga je stvar sto su srbi prvi poceli, cinili zlocine i bili bolje naoruzani.
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#400 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by OpusDei »

GandalfSivi wrote:Nevjerovatno, ali fakat nevjerovatno. Jebo mater, stomak mi se okrece. Prvo, pade dobar snijeg da se mnogi otkriju na ovom forumu. Drugo, nakon cetiri godine opsade, 17 godina poslijeratnog perioda, stotina presuda domacih I medjunarodnih sudova, meni ne pada na pamet da objasnjavam ikome ko je zrtva, a ko zlocinac. Dalje, pojave se ponekad ovi "nasi cetnici" koji velicaju Cacu. Jebo vas on sve redom, zlocinac koji je bacio ljagu na odista svijetlu borbu branioca Sarajeva, koji se nisu (a to agresora najvise boli) nikada dijelili po nacionalnoj pripadnosti. Dalje, izjednacavanje I ovaj levat koji spominje pojedinacna ubitstva. Prvi sam koji ce to usuditi, ali majstore, jesi ti normalan da postavis pojedinacne incidente i cetiri godine sistematskog ubijanja u istu recenicu??? Dalje, ovi sto brane komsije sto su otisli jer su "svi morali otici". Pa jebem im ja mater, sto i meni ne rekose da idem, odrasli smo zajedno, nego odose, ne u Australiju nego na Trebevic, da pucaju po meni. Ko bi meni bolan naredio da pucam na nekoga s kim sam odrastao? Jebem ti i narod i vodje i paranoje, ono ljudsko ce uvijek biti jace u meni. Na kraju i prica o ovima koji nisu cinili zlocine, nego su "samo" podrzavali politiku i naredbodavce istih. I vama isto jebem mater, popusili ste ga, izgubili, zato mrs u lijepu picku materinu gdje god hocete, nemojte meni dolaziti u Sarajevo da radite do pet ili da izadjete navece u civilizaciju, sve sa pricom "ko nas bre zavadi" pa onda opet kuci da se dojite pricama o "muslimanskim zlocinima i vekovmom prvu na osvetu". I samo za kraj, veliki naklon svim braniocima Sarajeva, kao i onima koji su opstali u gradu kroz cetiri najduze godine, bez obzira na vjeru i naciju...
Najnormalniji post na temi :thumbup:


Za Cypruse zaista nemam komentar, ti si (vjerujem) i sam priznao da volis da kontriras.
Post Reply