Oni su ubijali Sarajevo

Post Reply
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#101 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

stokton wrote:
alanskoda wrote:ma najjaci su mi ovi koje se kriju iza nika i siju mrznju. Ali obit ce se od glavu klixu ovakve teme. samo nek se neki prepozna na slikama, pa lijepo tuzbu i onda su ga popusili.
:D :D :D
Ta će balije vazda šire mržnju i propagandu protiv nebeskog naroda, sve ih treba u AG

ti ili sui glup ili se pravis glup. Pa nisu sa grbavice svi mogli pobjeci u inostranstvo, neko je i na silu bio obucen. I tako ga neko slucajno snimi u srpskoj uniformi, papak ga stavi na internet a nadje se neko ekstreman kao ti i prebije ga u gradu.
I je li to normalno? Ako tebi normalno odna si ti meni isti ko i cetnici.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#102 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by karanana »

jazzer wrote:
karanana wrote:i ja sam cuo neke stvari ranije ovdje na ovom forumu o brankici. ne znam je li to tacno ili nije, ali ja to okrecem na pozitivnu stranu. ok haj cugala sampanjac sa slobom i viski sa kustom i onda imala sex u troje sa njima. ok.

i sad cura dosla u sarajevo, skontala sta se desavalo, postala lojalan gradjanin ove zemlje i super. sta je problem?
Sad je meni jasan karananin stav glede Brankice :) .

Karanana, Karanana, krme te ubolo :)

Image
hehehe, opa vidi slike.
neki fotoshoot bio u slobinoj kancelariji.

ma nije mi nesto, ali odradio bih ja i to.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#103 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alibegoa »

Kako ja gledam na to, Brankica ce odgojiti djecu da budu ubice ako im se ukaze prilika i da cekaju tu priliku.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#104 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

ja vidim samo da se ovdje postavljaju inserti iz video materijala javno objavljenom na internetu. koliko sam uspio razaznati, radi se o clanovima vojnih i paravojnih formacija agresorske armade koja je vrsila teror nad civilnim stanovnistvom suverene i medjunarodno priznate drzave. sigurno se na slikama nece naci cestiti srbi koji nisu kao ostali kvislinzi ucestvovali u jurisanju na domovinu. takvih znam masu i bliski su mi prijatelji.
Last edited by visocicaguy on 11/02/2013 13:56, edited 1 time in total.
ikota
Posts: 273
Joined: 30/07/2012 19:15

#105 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by ikota »

zar je širenje istine govor mržnje halooooo
pa ako je Brankic bila sa Slobom neka je,ako je plakala sa njim neka je,sad se vratila i neće joj niko ništa-GARANT
ali,to treba da se zna,to je njena sramota,ako je istina,mi smo je opet primili,to govori o nama kakvi smo,DOBRI BOŠNJACI ALI ISTINA TREBA DA SE ZNA!!!!!
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#106 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by stokton »

alanskoda wrote:
stokton wrote:
alanskoda wrote:ma najjaci su mi ovi koje se kriju iza nika i siju mrznju. Ali obit ce se od glavu klixu ovakve teme. samo nek se neki prepozna na slikama, pa lijepo tuzbu i onda su ga popusili.
:D :D :D
Ta će balije vazda šire mržnju i propagandu protiv nebeskog naroda, sve ih treba u AG

ti ili sui glup ili se pravis glup. Pa nisu sa grbavice svi mogli pobjeci u inostranstvo, neko je i na silu bio obucen. I tako ga neko slucajno snimi u srpskoj uniformi, papak ga stavi na internet a nadje se neko ekstreman kao ti i prebije ga u gradu.
I je li to normalno? Ako tebi normalno odna si ti meni isti ko i cetnici.
Sad se u nedostatku argumenata i vrijeđamo.
Vjerovatno si na nekoj od slika poznao nekog vrlo bliskog :oops:
felsh
Posts: 284
Joined: 25/06/2012 14:12

#107 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by felsh »

Ljudi moji jel vama jasno ista,tema je dobra i sta je problem slika lika koji gusla jede prase pored minobacaca i topava iznad opkoljenog sarajeva,brade, uniforme ,redenici,cetnicka ikonografija,a dole klaonica.Sta pjeva kosta ondje sa ekipom jel ono: o lijepa turska kceri krstice te kaludjeri!?
Koji su se k..slikali?!
Jel problem sto neko objavi te slike?
Da jeste,sada jeste,sada kad smo prezivjeli i uspjeli se odbraniti od istih kad nisu oni uspjeli u svojoj nakani!!!
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#108 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by Nisrin »

ikota wrote: haha ti mora da si iz neke nevladine organizacije što štiti paščad i pedere

Pitam se je li ti IQ veci od sobne temperature kad donosis tako "dubokoumne" zakljucke!
PM72
Posts: 17795
Joined: 30/04/2012 16:54

#109 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by PM72 »

Felsh,
Kahva/kafa/kava ide obavezno :bih: dušmani ovog grada i zemlje mogu...
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#110 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by gurabija78 »

alanskoda wrote:
stokton wrote:
alanskoda wrote:ma najjaci su mi ovi koje se kriju iza nika i siju mrznju. Ali obit ce se od glavu klixu ovakve teme. samo nek se neki prepozna na slikama, pa lijepo tuzbu i onda su ga popusili.
:D :D :D
Ta će balije vazda šire mržnju i propagandu protiv nebeskog naroda, sve ih treba u AG

ti ili sui glup ili se pravis glup. Pa nisu sa grbavice svi mogli pobjeci u inostranstvo, neko je i na silu bio obucen. I tako ga neko slucajno snimi u srpskoj uniformi, papak ga stavi na internet a nadje se neko ekstreman kao ti i prebije ga u gradu.
I je li to normalno? Ako tebi normalno odna si ti meni isti ko i cetnici.
mislim da onaj ko nema oraha u dzepu i nema bas razloga da se boji da mu se tako nesto moze dogoditi (doduse, naruceni su novi lavovi u pionirskoj - ne reci nikad :D ).
masa ljudi u Sarajevu je bila pod oruzjem u ArBiH ili HVO pa ne vidim da se iko boji toga sto je uslikan u ratu u uniformi ili sa oruzjem. vecina se time ponosi... a koliko znam i nemaju bas strahova kad hodaju po RS jer znaju sta su i ko su i sta su radili 92-95...
a znam masu ljudi koji su bili na 'onoj' strani i pod oruzjem, i ne vidim nikakvog razloga da s njima ne pijem kafu ili nesto vise, jer znam kakvi su i sta su, i sta su radili - mjesto stanovanja im je bilo na okupiranoj teritoriji, ime i prezime prihvatljivo i ljudi uzeli pusku i pucali jbg.... ali s druge strane znam i one koji su pouzdano bili u prvim redovima i gurali se kad je trebalo pucati po Sa i koji su fasistoidne ideje prosipali puno prije rata. mogu se nazvati i organizatorima svega sto se desavalo sa srpske strane 92-95. danas mirno setaju gradom na koji su pucali i uzimaju platu najcesce u drzavnim institucijama koje ne priznaju jer su na nivou BiH. i sta sad, treba sutit o tome?
a ova mahalska :-) o BR sa TVSA nidje veze....
Last edited by gurabija78 on 11/02/2013 14:03, edited 1 time in total.
ikota
Posts: 273
Joined: 30/07/2012 19:15

#111 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by ikota »

Nisrin wrote:
ikota wrote: haha ti mora da si iz neke nevladine organizacije što štiti paščad i pedere

Pitam se je li ti IQ veci od sobne temperature kad donosis tako "dubokoumne" zakljucke!
nije ja sam zadrti,glupi balija a ti si pametna,proeuropska intelektualka :D
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#112 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by gurabija78 »

visocicaguy wrote:ja vidim samo da se ovdje postavljaju inserti iz video materijala javno objavljenom na internetu. koliko sam uspio razaznati, radi se o clanovima vojnih i paravojnih formacija agresorske armade koja je vrsila teror nad civilnim stanovnistvom suverene i medjunarodno priznate drzave. sigurno se na slikama nece naci cestiti srbi koji nisu kao ostali kvislinzi ucestvovali u jurisanju na domovinu. takvih znam masu i bliski su mi prijatelji.
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#113 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by OpusDei »

Vi Sarajlije ste sjajni, zaista. Lik stavi slike ljudi koji su vam gadjali grad 4 god, koji guslaju o tome kako u Sarajevu nece biti "Turaka", a vi ih branite :lol: Hvala Bogu pa je Sarajevo bilo miljenik zapada koji ga je na kraju spasio...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#114 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by It_is_a_Leclerc »

Znate...Jevreji su, nakon što su preživjeli genocid, bez obzira na Nirnberški proces, organizovali jedinicu na čelu sa Simonom Vizentalom koja je otkrivala, pronalazila, hapsila i uzručivala svakog za koga se bez rezervno utvrđivalo da se radi o nacističkom zločincu... Da su se Jevreji ponašali kao što se ponašaju pojedini egzemplari dobrih Bošnjana koji nam ovdje pjevuše - "Giv pis a čens", "Mi se volimo", "Ko nas zavadi", "Potok teče tok-tok, ja te ljubim cmok-cmok", vraga bi danas Jevreji imali jednu od politički, vojno i ekonomski najhomogenijih nacija na svijetu.

Da budem do kraja jasan - Bošnjaci neće oprostiti, zaboraviti, amnestirati niti odustati od otkrivanja istine o stravičnom projektu velikosrpskog genocida nad Bošnjaci ! Mi smo se izborili da se genocid, pred međunarodnom pravnom istancom, nazove pravim imenom, i nećemo, dok ima i poslijednjeg od nas, odustati dok ne dokažemo agresiju Srbije i Crne Gore na međunarodno priznatu državu Republiku Bosne i Hercegovine !

Ja podržavam ovu temu. Želim da se zna ime svakog onog kome se učinilo zabavnim pucati na ljude u redu za kruh, djecu dok se sanjkaju, momke i djevojke dok ašikuju. Želim da se zna gdje je, šta radi, kako spava...

Bošnjaci se neće pomiriti da im zlončici paradiraju pred očima, prodaju priču o altruizmu i pomirenju...To možete komotno zaboraviti..
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#115 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by visocicaguy »

OpusDei wrote:Vi Sarajlije ste sjajni, zaista. Lik stavi slike ljudi koji su vam gadjali grad 4 god, koji guslaju o tome kako u Sarajevu nece biti "Turaka", a vi ih branite :lol: Hvala Bogu pa je Sarajevo bilo miljenik zapada koji ga je na kraju spasio...
Historia est Magistra Vitae
- Cicero, De Oratore, 55 BCE

Ma, nema veze
- Neimenovani građanin BiH, klix.ba, 2013.
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#116 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by pOZz »

Da je sreće, svaka osoba koja ima prebivalište u ovom gradu bi morala, uz sve što je neophodno, priložiti biografiju svoje porodice i svojih roditelja šta su radili i gdje su bili tokom rata. Ova tema nije loša, ali bi se morali stavljati dokazi i argumenti za pojedina imena, a ne samo ih prozivati.

Opušteno sa ovim padobrancima, na ignore, mosa ganola. :thumbup:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#117 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by duh_sa_sjekirom »

It_is_a_Leclerc wrote:Znate...Jevreji su, nakon što su preživjeli genocid, bez obzira na Nirnberški proces, organizovali jedinicu na čelu sa Simonom Vizentalom koja je otkrivala, pronalazila, hapsila i uzručivala svakog za koga se bez rezervno utvrđivalo da se radi o nacističkom zločincu... Da su se Jevreji ponašali kao što se ponašaju pojedini egzemplari dobrih Bošnjana koji nam ovdje pjevuše - "Giv pis a čens", "Mi se volimo", "Ko nas zavadi", "Potok teče tok-tok, ja te ljubim cmok-cmok", vraga bi danas Jevreji imali jednu od politički, vojno i ekonomski najhomogenijih nacija na svijetu.

Da budem do kraja jasan - Bošnjaci neće oprostiti, zaboraviti, amnestirati niti odustati od otkrivanja istine o stravičnom projektu velikosrpskog genocida nad Bošnjaci ! Mi smo se izborili da se genocid, pred međunarodnom pravnom istancom, nazove pravim imenom, i nećemo, dok ima i poslijednjeg od nas, odustati dok ne dokažemo agresiju Srbije i Crne Gore na međunarodno priznatu državu Republiku Bosne i Hercegovine !

Ja podržavam ovu temu. Želim da se zna ime svakog onog kome se učinilo zabavnim pucati na ljude u redu za kruh, djecu dok se sanjkaju, momke i djevojke dok ašikuju. Želim da se zna gdje je, šta radi, kako spava...

Bošnjaci se neće pomiriti da im zlončici paradiraju pred očima, prodaju priču o altruizmu i pomirenju...To možete komotno zaboraviti..
...i što je nagore, velika većina tih "pjevača" još je uvijek dojila maminu sisu dok su granate ubijale nedužne ljude i djecu po gradu.
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#118 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni »

pOZz wrote:Da je sreće, svaka osoba koja ima prebivalište u ovom gradu bi morala, uz sve što je neophodno, priložiti biografiju svoje porodice i svojih roditelja šta su radili i gdje su bili tokom rata. Ova tema nije loša, ali bi se morali stavljati dokazi i argumenti za pojedina imena, a ne samo ih prozivati.

Opušteno sa ovim padobrancima, na ignore, mosa ganola. :thumbup:
odlično! :thumbup:

slažem se s tim. pa da vidimo i kako je nekom rat bio rat a nekome brat.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#119 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by It_is_a_Leclerc »

duh_sa_sjekirom wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Znate...Jevreji su, nakon što su preživjeli genocid, bez obzira na Nirnberški proces, organizovali jedinicu na čelu sa Simonom Vizentalom koja je otkrivala, pronalazila, hapsila i uzručivala svakog za koga se bez rezervno utvrđivalo da se radi o nacističkom zločincu... Da su se Jevreji ponašali kao što se ponašaju pojedini egzemplari dobrih Bošnjana koji nam ovdje pjevuše - "Giv pis a čens", "Mi se volimo", "Ko nas zavadi", "Potok teče tok-tok, ja te ljubim cmok-cmok", vraga bi danas Jevreji imali jednu od politički, vojno i ekonomski najhomogenijih nacija na svijetu.

Da budem do kraja jasan - Bošnjaci neće oprostiti, zaboraviti, amnestirati niti odustati od otkrivanja istine o stravičnom projektu velikosrpskog genocida nad Bošnjaci ! Mi smo se izborili da se genocid, pred međunarodnom pravnom istancom, nazove pravim imenom, i nećemo, dok ima i poslijednjeg od nas, odustati dok ne dokažemo agresiju Srbije i Crne Gore na međunarodno priznatu državu Republiku Bosne i Hercegovine !

Ja podržavam ovu temu. Želim da se zna ime svakog onog kome se učinilo zabavnim pucati na ljude u redu za kruh, djecu dok se sanjkaju, momke i djevojke dok ašikuju. Želim da se zna gdje je, šta radi, kako spava...

Bošnjaci se neće pomiriti da im zlončici paradiraju pred očima, prodaju priču o altruizmu i pomirenju...To možete komotno zaboraviti..
...i što je nagore, velika većina tih "pjevača" još je uvijek dojila maminu sisu dok su granate ubijale nedužne ljude i djecu po gradu.
Nema to baš puno veze.. I ja sam bio dijete u ratu, i nisam Sarajlija, ali i moj je grad bio u okruženju, gađan sa svih strana.. Ja bih im možda i oprostio, ali se sjetim svog djetinjstva koje je provedeno u vlažnoj garaži, sjetim se djetinjstva mog druga koji je živ izgorio sa samo 12 godina. Sjetim se mojih sunarodnjaka diljem BiH koji su crkavali od gladi, živjeli u logorima, palili knjige i odjeću, na pragu 21. vijeka ! Sjetim se Srebrenice, Sarajeva, Goražda, Mostara, Bihaća, Travnika, Višegrada, Vlasenice, Prijedora, Kozarca, Bosanske Gradiške, Bosanskog Broda, Čajniča, Zvornika, Trebinja, Han Pijeska, Foče, Ugljevika...

Ko oprosti, dabogda mu se ponovilo !
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#120 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by Ras Al Ghul »

Energy_star wrote:Zasto ne pokrenuti ovakvu temu,jel to nas stid treba da bude ako se neki velikosrbski cetnik prepozna na slici ?

:thumbup:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#121 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by duh_sa_sjekirom »

It_is_a_Leclerc wrote: Nema to baš puno veze.. I ja sam bio dijete u ratu, i nisam Sarajlija, ali i moj je grad bio u okruženju, gađan sa svih strana.. Ja bih im možda i oprostio, ali se sjetim svog djetinjstva koje je provedeno u vlažnoj garaži, sjetim se djetinjstva mog druga koji je živ izgorio sa samo 12 godina. Sjetim se mojih sunarodnjaka diljem BiH koji su crkavali od gladi, živjeli u logorima, palili knjige i odjeću, na pragu 21. vijeka ! Sjetim se Srebrenice, Sarajeva, Goražda, Mostara, Bihaća, Travnika, Višegrada, Vlasenice, Prijedora, Kozarca, Bosanske Gradiške, Bosanskog Broda, Čajniča, Zvornika, Trebinja, Han Pijeska, Foče, Ugljevika...

Ko oprosti, dabogda mu se ponovilo !
Ima veze, kako nema!
Ne možeš svoga babu učit' kako se djeca prave! Pojedinci bi htjeli da se više vjeruje PTPC-u, SRNI itd nego što vjerujemo sami sebi. I onda tako napumpani mozgovi dolaze na ove forume da prosipaju neku svoju istinu...
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#122 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by hamza_sa »

varijabilni wrote:
felsh wrote:Ma pusti vise brankicu varijabilni ,hoces imena ,evo dam ti imena mojih poginulih a ti kad si pametan pa sve znas nadji mi imena onih koji su dvoje djece od 2 i 5godina uzeli iz ruku majci i ubili,petorica ih je bilo najmanje.Na to hoces da me natjeras supak ,da ti objasnjavam i pravdam se zasto pisem da treba sve zlocince pronaci i da isti slobodno hodaju i da bi danas ovim gradom hodali jedan momak i jedna djevoka ali umjesto njih taxiraju i hodaju monstrumi
Pa mi reci da sve znas i kako su procesuirani i kako brankicu rudan cekas da je procesuiraju i stavi smajlija molim te!
neću da pustim brankicu jer je ona po svim prilikama nedužna a treba da ispašta za neke koji zločince koji su tebi nanijeli bol.
ne trebaš ti meni ništa davati, nego policiji, tužilaštvu, sudstvu... ili misliš da treba oko za oko, zub za zub?
A, sto si se ti ufatio Brankice?!?!? Da nisi mozda njen prijatelj??

Doduse ona ovdje i nije spomenuta kao neko ko je ubijao po Bosni i Sarajevu, nego u kontekstu nekoga ko je podrzavao sve ono sto nam se radilo, a sada je ovdje. Radi i pravi se budala. (procitaj uvodni post)

Pitaj je gdje je bila za vrijeme agresije, gdje je zavrsila fakultet i koga je podrzavala (javno) u to vrijeme?

I da budemo jasni, ovdje se ne pravi nikakva lista za odstrjel niti je ko imao to naum.

Samo da budemo nacisto gdje je ko bio, sta je radio i sta je podrzavao.

Sto se tice pomirenja i suzivota, ja kada sam u pitanju toga nema niti ce biti sa cetnicima. Imam puno prijatelja Srba koji su sve vrijeme agresije proveli zajedno samnom i sa njima gradim ne samo suzivot nego svakodnevno ucvrscujem prijateljstvo.

Tokom agresije platio sam visoku cijenu. Pocev od oca koji je poginuo, preko mene koji sam vise puta ranjavan, pa do mamine familije koja je u jednom danu istrjebljena. Od bebe koja je bila stara godinu dana pa do onih starijih.

Nemam pravo da sutim.
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#123 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

Mozemo li se vratiti na temu. Ako imate jos slika oslobodilaca srpske zemlje u akciji da postavite. Ja nazalost nemam.

A evo posto se u zadnje vrijeme na ovom forumu pojavljuje sve vise specijalaca tipa varijabilni ciji je cilj da svaku temu koja se tice politike i rata zamute i relativiziraju i ogade. Zato cu da ponudim par svojih stavova.

Sta je cilj ovakve teme?
Cilj je da se oni koji su ucestvovali u akciji unistavanja grada Sarajeva pokazu u vrsenju tog djela. Materijali su prisutni u mnogim dokumentarcima koji su izvodjaci zlodjela s ponosom snimali. To su javni materijali i kao takvi su svima dostupni. Postavljanje takvih slika ce imati dvostruku reakciju kod aktera: ponos, ili barem blagu nelagodu, a cilj je izazivnje ove druge. Takodje svi oni koji su ucestvovali u opsadi se mogu zapitat da li su snimljeni i da li ce se njihova slika pojaviti, sto bi opet moglo izazvat nelagodu kod istih.

Neki su bili kuhari!
Prema UN-ovim izvjestajima na Sarajevo je dnevno u prosjeku padalo 329 granata, sto ako se uzme da je grad bio pod opsadom 4 godine iznosi 467,180 granata. Ovo ne ukljucuje djelovanje snajpera i sl. Ubijeno je preko 11,000 civila od koji preko 1,500 su bili djeca. Neko je trebao ispalit 467,180 granata, neko ih je trebao kupit, neko prevesti do polozaja, neko je trebao nahranit ispaljivace, neko ih je trebao zabavit i ohrabrit. Svi oni su ili ubice ili saucesnici u ubistvu.

Kako cemo se pomirit? Nemojmo naljutit ubice.
Evo mi odmah pada napamet par naslova iz zadnjih par sedmica. Hanka Paldum mucila Srbe u Sarajevu. Masakr u Tuzli podmetnut. Srpska zastava na izlazu iz Sarajeva. Ako pogledamo malu unazad: Divija, Jurisic, Ganic...
Pomiricemo se kada: manji entitet promjeni naziv da ne bude iskljuciv ili se ukine, kada bude zabranjeno nostati fasisticka obiljezja (majice sa likom Mladica i Karadjica), kada predstavnici iz manjeg entiteta dodju da se poklone zrtvama na Markalama, kada dobijemo tekst himne. Evo zahtjevi su normalni i nisu previse komplikovani. Kad se sve ovo rjesi ja sam spreman da pocnem razmisljat o pomirenju, do tad nista.

Ali tako razaras Bosnu jer ljutis Srbe i onda oni nece htjeti da zive sa nama!
Srbi vec svakako ne zele da zive sa nama (bar velika velika vecina).

Dokle vise teme o ratu?
Razumijem da je nekim preko glave ovih tema i bar ih je na internetu lako zaobic. A tema ce bit sve dok je i rata, jer se vise ne puca ali borba za BiH i dalje traje. Pustite ovim koji imaju energije da se bore (da to ukljucuje i internet ratnike).
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#124 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by hamza_sa »

I da, zaboravio sam dodati.

Eto, neka me tuze za klevetu. Do mojih podataka nije tesko doci. Ima administracija Klix-a.

Ja stojim iza svake svoje napisane rijeci.
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#125 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni »

hamza_sa wrote:
A, sto si se ti ufatio Brankice?!?!? Da nisi mozda njen prijatelj??

Doduse ona ovdje i nije spomenuta kao neko ko je ubijao po Bosni i Sarajevu, nego u kontekstu nekoga ko je podrzavao sve ono sto nam se radilo, a sada je ovdje. Radi i pravi se budala. (procitaj uvodni post)

Pitaj je gdje je bila za vrijeme agresije, gdje je zavrsila fakultet i koga je podrzavala (javno) u to vrijeme?

I da budemo jasni, ovdje se ne pravi nikakva lista za odstrjel niti je ko imao to naum.

Samo da budemo nacisto gdje je ko bio, sta je radio i sta je podrzavao.

Sto se tice pomirenja i suzivota, ja kada sam u pitanju toga nema niti ce biti sa cetnicima. Imam puno prijatelja Srba koji su sve vrijeme agresije proveli zajedno samnom i sa njima gradim ne samo suzivot nego svakodnevno ucvrscujem prijateljstvo.

Tokom agresije platio sam visoku cijenu. Pocev od oca koji je poginuo, preko mene koji sam vise puta ranjavan, pa do mamine familije koja je u jednom danu istrjebljena. Od bebe koja je bila stara godinu dana pa do onih starijih.

Nemam pravo da sutim.
Nisam joj prijatelj, ne znam je lično, čak mi je i odvratna sa svojim napadnim ulizivanjem. Isto kao što mi je odvratan i Hršum sa svojim naglo probuđenim bosanstvom.
Ali sam protiv toga da se ljudi etiketiraju na osnovu nekih glasina ili zbog toga što nisu bili u Sarajevu za vrijeme rata.
A i sam naslov teme je pretenciozan i senzacionalistički. Nije svaki vojnik VRS ubijao Sarajevo, baš kao što nije ni svaki vojnik ARBiH cvjećka.
Post Reply