Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post Reply
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#1651 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by asurbanipal »

iz Mostara wrote:Majstore ja sam iz Mostara :D pa najviše su muslimani u HOS i HVO išli, bio lov na srbe 92 koga su uhvatili nikad se vratio nije.Nosali su muslimani s ponosom ustaške bedževe i U na kapama i srcima, pa sama Mostarska SDA na čelu sa hadžiosmanovićima i hadžiomerovićima je bila kompletna ustaška, pa ima u Mostarskoj SDA likova kojima su partizani objesili očeve javno na musali zbog saradnje sa ustašama i zločina počinjenih 0d 1941-45 danas su isti ne svi ali većina na dobrim funkcijama ili su se dobro nakrali pa sad uživaju.
Koliko je ljudi bilo uz Hadžiosmanoviće? Na prste jedne ruke si ih mogao izbrojati. Pa na samom početku rata su dobili nogu u guzicu od raje sa Luke i Mahale. Dobio je nogu i Mate Šarlija na Musali, zna se dobro i od koga. Čuj s "ponosom" nosili ustaške bedževe? Valjaš i petljaš, i to dobro.

Kakvo vješanje od strane partizana na Musali? Tačno, na Musali je bilo vješanja, ali se zna ko je to radio:


Image

Vješanje skojevaca Drage Palavestre i Alice Rizikalo od strane okupatora u Mostaru, 15. jula 1943.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#1652 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by iz Mostara »

asurbanipal wrote:
Koliko je ljudi bilo uz Hadžiosmanoviće?
Više nego što ti misliš.

Raspitaj se koje su ljude partizani javno objesili na musali i zbog čega, inače kada razni tipovi koji rata vidjeli nisu pođu lupat svoje teorije i događaje koje su negdje čuli u podrumima ili im pričo neko iz treće ruke dođe mi da povraćam.

Da zaokružimo 92 u Mostaru nisu nestajale cijele srpske porodice, nije bilo logora za srbe CIVILE, nisu ubijani ko zečevi, eto jel može tako!
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#1653 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by asurbanipal »

iz Mostara wrote: Više nego što ti misliš.
Mnogo manje nego što bi ti želio.


Štela, jesi li to ti?
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#1654 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by iz Mostara »

asurbanipal wrote:
iz Mostara wrote: Više nego što ti misliš.
Mnogo manje nego što bi ti želio.


Štela, jesi li to ti?
Ma ok sve!
Tromblon
Posts: 2089
Joined: 18/01/2015 19:37

#1655 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Tromblon »

mostarac_2009 wrote:
Tromblon wrote:
mostarac_2009 wrote: Sto se tice 1992. godine, da hrvati nisu prenijeli rat iz Hrvatske u BiH, ne bi ni doslo do rata u BiH, nego bi se izbjegao rat i ne bi poginulo 100,000 ljudi. Kad je vec doslo do rata, 90% HVO vojnika 1992. godine su bili bosnjaci, pogotovo kad je trebalo ici u prve redove.
Ovo je jedna tako nebulozna tvrdnja, da ne kažem idiotska. Hrvati nisu prenijeli rat iz Hrvatske u BiH. Rat u BiH je planiran i za njegov početak izdato naređenje u Beogradu.
Sta je sa cinjenicom da su se Tudjman i Milosevic sastali najmanje 48 puta za vrijeme rata? Tek tako samo kaficu pili? :lol:

Da li si ikad razmisljao da Hrvati nisu uvukli Bosnjake i BiH u rat, sta bi se desilo sa Hrvatskom? Ne kazem da bi cetnicka strana bila idealna, ali sigurno ne bi 100,000 ljudi izginulo u BiH, a Hrvatska bi bila pokorena za par sedmica.
Ja u potpunosti razumijem tvoj bijes i frustracije prema Hrvatima i Hrvatskoj, ali to ne mijenja jednu stvar, a to je da je rat isplaniran u Beogradu.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1656 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by stakasa »

iz Mostara wrote:
asurbanipal wrote:
Koliko je ljudi bilo uz Hadžiosmanoviće?
Više nego što ti misliš.

Raspitaj se koje su ljude partizani javno objesili na musali i zbog čega, inače kada razni tipovi koji rata vidjeli nisu pođu lupat svoje teorije i događaje koje su negdje čuli u podrumima ili im pričo neko iz treće ruke dođe mi da povraćam.

Da zaokružimo 92 u Mostaru nisu nestajale cijele srpske porodice, nije bilo logora za srbe CIVILE, nisu ubijani ko zečevi, eto jel može tako!
Covjek te fino pito ali mjesto konkretnog odgovora ti se vracas na opsta mjesta... Ime covjece, ne moze ti Luster vise nista. Ili je do radnog mjesta pa ne smijes Dzidice uzet usta?
Koja cijela srpska porodica je nestala? Valjda imaju prezime. Ima SIPA, prijava, te su stvari javno osudene i nije ih problem nazvati pravim imenom iza anonimnog nicka na forumu. Time samo umanjujes zrtvu i patnju srpskog naroda u Mostaru 92-e. Naravno da je bio logor za srpske civile, nisu izabrali VRS i ostali u gradu a gazio ih je ko je stigao (mada je broj zrtava i dalje manji od Uborka npr, granate da ne racunamo), nije mi samo jasno kako tako brzo oprostise katilima. 92-95 razumijem. Strah. Nije im zivot vrijedio pet para. Ali nakon toga...
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#1657 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by iz Mostara »

stakasa wrote: Covjek te fino pito ali mjesto konkretnog odgovora ti se vracas na opsta mjesta... Ime covjece, ne moze ti Luster vise nista. Ili je do radnog mjesta pa ne smijes Dzidice uzet usta?
Koja cijela srpska porodica je nestala? Valjda imaju prezime. Ima SIPA, prijava, te su stvari javno osudene i nije ih problem nazvati pravim imenom iza anonimnog nicka na forumu. Time samo umanjujes zrtvu i patnju srpskog naroda u Mostaru 92-e. Naravno da je bio logor za srpske civile, nisu izabrali VRS i ostali u gradu a gazio ih je ko je stigao (mada je broj zrtava i dalje manji od Uborka npr, granate da ne racunamo), nije mi samo jasno kako tako brzo oprostise katilima. 92-95 razumijem. Strah. Nije im zivot vrijedio pet para. Ali nakon toga...
Iskreno jebe se meni za srbima u Mostaru nego sam reagovao na neistine i laži koje se pišu, a luster i kompanija me interesuju ko lanjski snjeg.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1658 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by stakasa »

iz Mostara wrote:
stakasa wrote: Covjek te fino pito ali mjesto konkretnog odgovora ti se vracas na opsta mjesta... Ime covjece, ne moze ti Luster vise nista. Ili je do radnog mjesta pa ne smijes Dzidice uzet usta?
Koja cijela srpska porodica je nestala? Valjda imaju prezime. Ima SIPA, prijava, te su stvari javno osudene i nije ih problem nazvati pravim imenom iza anonimnog nicka na forumu. Time samo umanjujes zrtvu i patnju srpskog naroda u Mostaru 92-e. Naravno da je bio logor za srpske civile, nisu izabrali VRS i ostali u gradu a gazio ih je ko je stigao (mada je broj zrtava i dalje manji od Uborka npr, granate da ne racunamo), nije mi samo jasno kako tako brzo oprostise katilima. 92-95 razumijem. Strah. Nije im zivot vrijedio pet para. Ali nakon toga...
Iskreno jebe se meni za srbima u Mostaru nego sam reagovao na neistine i laži koje se pišu, a luster i kompanija me interesuju ko lanjski snjeg.
Znaci opet suplja i opsta mjesta... Prosipanje zuci, opomena, ban, reinkarnacija u novom nicku. Blago tebi
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#1659 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by iz Mostara »

stakasa wrote: Znaci opet suplja i opsta mjesta... Prosipanje zuci, opomena, ban, reinkarnacija u novom nicku. Blago tebi
Šta bola? :lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1660 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by stakasa »

iz Mostara wrote:
stakasa wrote: Znaci opet suplja i opsta mjesta... Prosipanje zuci, opomena, ban, reinkarnacija u novom nicku. Blago tebi
Šta bola? :lol:
A ko te iz ratne garniture SDA interesuje: Hadziosmanovici, Pinca Nozic, Semso Fazlagic...? Ko je jos bio, vise sam i zaboravio
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#1661 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by iz Mostara »

stakasa wrote: A ko te iz ratne garniture SDA interesuje: Hadziosmanovici, Pinca Nozic, Semso Fazlagic...? Ko je jos bio, vise sam i zaboravio
Mene ne interesuje niko od pomenutih ako je to meni bilo upućeno, a za ostale ne znam možda im nadođe!
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1662 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by stakasa »

iz Mostara wrote:
stakasa wrote: A ko te iz ratne garniture SDA interesuje: Hadziosmanovici, Pinca Nozic, Semso Fazlagic...? Ko je jos bio, vise sam i zaboravio
Mene ne interesuje niko od pomenutih ako je to meni bilo upućeno, a za ostale ne znam možda im nadođe!
Pa ti si ih izvadio iz riznica sjecanja misa mu jebem inace ih vise ni u haustoru ne znaju
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#1663 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by iz Mostara »

stakasa wrote:
iz Mostara wrote:
stakasa wrote: A ko te iz ratne garniture SDA interesuje: Hadziosmanovici, Pinca Nozic, Semso Fazlagic...? Ko je jos bio, vise sam i zaboravio
Mene ne interesuje niko od pomenutih ako je to meni bilo upućeno, a za ostale ne znam možda im nadođe!
Pa ti si ih izvadio iz riznica sjecanja misa mu jebem inace ih vise ni u haustoru ne znaju
još si zaboravio memana i tetka :lol: kažem ne interesuju me ti ljudi.
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#1664 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by mostarac_2009 »

Evo sta su hrvati radili sa svojim hrvatima koji bi se suprostavili podjeli BiH:

https://www.youtube.com/watch?v=S9TmYV0hNmY
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#1665 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by mostarac_2009 »

A evo takozvane HVO koja se predstavlja kao "hrvatsko vijece oBrane" na smotri u Mostaru:

https://www.youtube.com/watch?v=WcXUxnm40f8

I jos glume da se kao nadju uvrijedjeni kad se nazovu ustasama? Pa oni sami sebe nazivaju ustasama i s tim se ponose. :-)
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#1666 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Liska »

A evo i postrojavanja Blaža Kraljevića u Livnu. Neki čudni pozdravi, nekima zabranjeni a nekima ne. Ili kako netko može biti ustaša i general Armije BiH a netko ne može.
https://www.youtube.com/watch?v=wcy7HQlv4as
Commendatore91
Posts: 19
Joined: 29/03/2017 19:22

#1667 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Commendatore91 »

HVO je bio karina od vojske. Sve sama sminka. Krunica i cvike. Pozeri. :lol:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1668 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by KENJAC »

Ovo koketiranje sa ustasama je otjeralo mnogo Srba, a nije privolilo ni jednog Hrvata. Totalni promasaj Bosnjacke politike. Sto je najgore to koketiranje se nastavlja. I dan danas sa Hrvatima se naziva "sukob" ( jos malo pa svadja) !
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#1669 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Liska »

Commendatore91 wrote:HVO je bio karina od vojske. Sve sama sminka. Krunica i cvike. Pozeri. :lol:
I za to je moćna Armija BiH potpisivala sporazum sa tim HVO-om i išla u zajedničke akcije. Nije mi jasno kako te pozere niste pojeli za 15 dana a kamoli za godinu. Ako tu karinu od vojske niste porazili, postavlja se pitanje kakva ste vi onda vojska? Bilo, ne ponovilo se više nikada i nikome.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#1670 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by PM72 »

Commendatore91 wrote:HVO je bio karina od vojske. Sve sama sminka. Krunica i cvike. Pozeri. :lol:
Ako me ijedna vojna komponenta podsjeća na domobrane iz Drugog svjetskog rata onda je to definitivno HVO.Za dom spremni,hljeb pod ruku i hajmo kući.Svaku su bitku zijanili a od totalnog poraza spasila ih je jedino činjenica da nam je trebala Hrvatska.
Apoll0
Posts: 168
Joined: 20/08/2013 19:21

#1671 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Apoll0 »

PM72 wrote:
Commendatore91 wrote:HVO je bio karina od vojske. Sve sama sminka. Krunica i cvike. Pozeri. :lol:
Ako me ijedna vojna komponenta podsjeća na domobrane iz Drugog svjetskog rata onda je to definitivno HVO.Za dom spremni,hljeb pod ruku i hajmo kući.Svaku su bitku zijanili a od totalnog poraza spasila ih je jedino činjenica da nam je trebala Hrvatska.
Kamo srece da su se ugledali na ABIH,,nemoze se osporti Armiji "blitzkrieg" poduhvat oslobadanja Srebrenice,bihacke krajine i obrucoko samog Sarajeva jos masu stvari i operacija al eto,sta da se radi.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1672 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by KENJAC »

...ali treba reci i istinu. I Srbi i Hrvati su imali iza ledja starijeg brata pa im se lako bilo kurcit.
Naravno , ovo ne opravdava politicku maloumnost Bosanskih glavesina !
Jbg. sad je kasno ......
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#1673 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by PM72 »

Apoll0 wrote:
PM72 wrote:
Commendatore91 wrote:HVO je bio karina od vojske. Sve sama sminka. Krunica i cvike. Pozeri. :lol:
Ako me ijedna vojna komponenta podsjeća na domobrane iz Drugog svjetskog rata onda je to definitivno HVO.Za dom spremni,hljeb pod ruku i hajmo kući.Svaku su bitku zijanili a od totalnog poraza spasila ih je jedino činjenica da nam je trebala Hrvatska.
Kamo srece da su se ugledali na ABIH,,nemoze se osporti Armiji "blitzkrieg" poduhvat oslobadanja Srebrenice,bihacke krajine i obrucoko samog Sarajeva jos masu stvari i operacija al eto,sta da se radi.
:lol:

HVO je imao kompletnu logističku potporu HV i VRS,od čizama do podravkinih konzervi a da ne pominjem otimačinu oružja i opreme za saveznike kojima su zabili nož u leđa.Kvarno,mučki i podlo.Uvijek sam govorio da je trebalo izabrati Srbe za saveznike,bar su pošteniji i korektniji.

A za pad Srebrenice i stanje u istočnoj bosni jako veliku ulogu odigralo je krivousto đubre sa Pantovčaka.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1674 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by LBVIEW »

KENJAC wrote:...ali treba reci i istinu. I Srbi i Hrvati su imali iza ledja starijeg brata pa im s e lako bilo kurcit.
Naravno , ovo ne opravdava politicku maloumnost Bosanskih glavesina !
Jbg. sad je kasno ......
Tebi je malouman svako ko nije pokleknuo pred srpskim ultimatumom i prijetnjom nestankom jednom narodu.
Upravo bi to bilo maloumno, ali tesko je biti objektivan kad srpstvo udari u glavu. Btw., nastavi s tom jugo spikom, mozda se na istu upeca koji maloumni.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1675 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by LBVIEW »

PM72 wrote:
HVO je imao kompletnu logističku potporu HV i VRS,od čizama do podravkinih konzervi a da ne pominjem otimačinu oružja i opreme za saveznike kojima su zabili nož u leđa.Kvarno,mučki i podlo.Uvijek sam govorio da je trebalo izabrati Srbe za saveznike,bar su pošteniji i korektniji.

A za pad Srebrenice i stanje u istočnoj bosni jako veliku ulogu odigralo je krivousto đubre sa Pantovčaka.
Sve za HVO stoji, samo Srbi nisu htjeli saveznike vec podanike. To je bilo jasno vec 91-e u pogranicnim podrucjima s Hrvatskom, samo "obektivni" dopisnici Oslobodjenja nisu o tome izvestavali.
Post Reply