Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MissGump
Posts: 212
Joined: 21/12/2010 15:28

#4201 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MissGump »

dog_killer wrote:U Doboju pronađeno 6 mrtvih ( 10 ukupno u genocidstanu)
komentar ti je odvratan genocidstan... nit je mjesto nit vrijeme za ovakva sranja

čovjek je fino reko sad na presici na RTRSu da ne zna odakle su žrtve, možda ih je donijela voda iz drugih mjesta... loša je komunikacija još uvijek pa nema prijava o nestanku osoba još uvijek

Čini mi se da će biti još ovakvih žrtava
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#4202 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Pismonosa »

Trenutno:

FTV - Naša mala klinika, igrana serija (45 min) FUJ

BHT - Anja i Anton (30 min) FUJ

Hayat - Pokemoni, crtani film, 15. i 16. epizoda (45 min) FUJ

Na RTRS-u normalno ide emisija uživo, pres konferencije i vanredni izvještaji o stanju u zemlji. U desnom gornjem uglu velikim slovima stoji ispisan humanitarni broj. I tako. :thumbup: :thumbup:

Pa koga to mi biramo i koga to mi uhljebljujemo u pičku lijepe materine!!!!
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#4203 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by m_l »

O'zone wrote:Želim da se izvinem što ovako postavljam snimak momku koji ga je postavio ali nema linka za YT

Mjesto je Orahovica

https://www.facebook.com/photo.php?v=748345581862373

Razaranje je užasno :(
Strasno. :(
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4204 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by DaffyDuck »

Janjicar wrote:
Kompanija Centrotrans spremna je osigurati autobus za sve koji žele pomoći poplavljenim područjima. Potrebno je samo organizovati se u grupu.
To ne pali vodu kod nas, nece Sarajlija da makne iz Sarajeva da nekom pomogne ;)

U Beogradu 5 000 ljudi ide za Sabac a kod nas nema ni 100 ljudi ;)
KAKO TE NIJE SRAMOTA ?????
Ko je dopremio i isao spasavati ovoliko dana??? Znas li ti koliko je ljudi jucer zvalo i trazilo nacina da ide pomoci?? Bolje ti je pljuj po stabovima CZ koji prebacuju odgovornost jedni na druge i pojma nemaju kako da te upute gdje i kako da ides!
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4205 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by 5 0 5 »

b0sAnChE
Posts: 175
Joined: 26/01/2007 17:37

#4206 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by b0sAnChE »

Može ovo još bolje ... Ajmo #dijsaspora dignite se na noge

POMOĆ STIŽE SA SVIH STRANA: Dijaspora prikupila preko $25.000 za 24 sata

http://www.magazin.ba/featured/pomoc-st ... 41564.html
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#4207 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by shibonja »

Pronadjeni stradali u Doboju nisu identifikovani,postoji mogucnost da ih je voda donijela ...RTVRS
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#4208 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

Alfons Kauders wrote:
O'zone wrote:
Alfons Kauders wrote:u bijeljini fakat ne znaju kud udaraju...

sinoc ona vijest o pucanju nasipa i evakuaciji... pa sad evakuacija, s tim sto NIJE rikno nasip, vec se radi preventivno...

jasno mi je da ljudi imaju pametnija posla i da su komunikacije u kurcu, al cak i kad plasiraju zvanicne informacije to je totalna zbunjoza... nejasno mi je kako opstina ili CZ nisu barem nesto organizovale da se bezveze ne spekulise i ne siri panika
Jbga ljudi nemaju struje, telefona ostala sredstva veze su K.


Zbog popuštanja nasipa na rijeci Savi, Gradski štab za vanredne situacije, na sjednici koja je jutros održana, donio je odluku da se evakuiše stanovništvo iz sela - Batković, Brodac, Ostojićevo, Velino selo. Pravac evakuacije je Ostojićevo- Velino selo - Brodac - Marići - Batković - Bijeljina. Prvi punkt za smještaj evakuisanog stanovništva je Osnovna škola Knez Ivo od Semberije u Bijeljini.
Ekipe na terenu nastavljaju radove na odbrani savskog nasipa!
ma znam, al opet jbg... imaju struje da se cuju s novinarima, al nemaju struje da redovno izbacuju zvanicna saopstenja i provjerene informacije... ima nacina
ne kontaš - oni nemaju federaciju ili rs iza leđa .......... oni su SAMI .....to je nevolja činjenice da su distrikt - lokalni mediji rade, ali niko neće dalje ništa da prenosi
User avatar
Janjicar
Posts: 5456
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#4209 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

DaffyDuck wrote:
Janjicar wrote:
Kompanija Centrotrans spremna je osigurati autobus za sve koji žele pomoći poplavljenim područjima. Potrebno je samo organizovati se u grupu.
To ne pali vodu kod nas, nece Sarajlija da makne iz Sarajeva da nekom pomogne ;)

U Beogradu 5 000 ljudi ide za Sabac a kod nas nema ni 100 ljudi ;)
KAKO TE NIJE SRAMOTA ?????
Ko je dopremio i isao spasavati ovoliko dana??? Znas li ti koliko je ljudi jucer zvalo i trazilo nacina da ide pomoci?? Bolje ti je pljuj po stabovima CZ koji prebacuju odgovornost jedni na druge i pojma nemaju kako da te upute gdje i kako da ides!
Vidio sam u Skenderiji sinoc...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4210 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Challenger__ »

m_l wrote:U RS-u pres konferencije Vlade, uzivo program, konekcija s narodom. Kod nas nista. Cast obicnim ljudima na netu. :cry:
Čekaj, zar nije riknuo signal? Ja ih nemam u kablu...
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#4211 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

Podijelite / Minka Miljkovic

Hitno potrebna pomoc za selo "Serici"kod "Nemile-Zenica ,,ljudi su izbjegli u planinu ima starijih osoba ,trudnica,djece prespavali su na livadi bez icega ,citavu noc je kisa padala ...tako i selo "Bistrica" kod Zeljeznog polja!!! HITNO HITNO MOLIM VAs djelite dalje da se narod spasi!!
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#4212 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by splinter »

Ako nekome treba prevoz robe i sredstava do prijemnih centara u Sa nek se javi na pp
Isto tako jel istina ovo za Centrotrans i kako to ide oko toga
unaprijed hvala
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#4213 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dog_killer »

Elmar wrote:
dog_killer wrote:U Doboju pronađeno 6 mrtvih ( 10 ukupno u genocidstanu)
odakle info
pa gledas li ti tv uopste i citas li ista.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4214 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by 5 0 5 »

Challenger__ wrote:
m_l wrote:U RS-u pres konferencije Vlade, uzivo program, konekcija s narodom. Kod nas nista. Cast obicnim ljudima na netu. :cry:
Čekaj, zar nije riknuo signal? Ja ih nemam u kablu...
http://www.rtrs.tv/program/uzivo
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#4215 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

Janjicar wrote:
jahhjer wrote: A gdje da idem? Sta da radim?
Barem je to sada lahko se organizovat samo treba neko da pokrene, gdje da se sakupi i posaljes klixu nek objavi na fb mjesto sakupljanja i eto problem rijesen...

Sad sam zvala Centrotrans, dva puta mi dadoše neki drugi broj, a taj broj je zauzet, pokušat' ću opet za koji minut.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4216 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Zbog trovanja vodom u Kliniku za infektivne bolesti primljeno dvoje djece

U Kliniku za infektivne bolesti UKC-a TK tokom noći primljeno je dvoje djece iz sela Vučkovci, općina Gradačac. Prema riječima dežurnog ljekara dr. Seada Ahmetagića, djeca su primljena sa stomačnim tegobama praćena prolivom, povraćanjem i povišenom tjelesnom temperaturom. Roditelji djece te još nekoliko mještana imali su takođe stomačne tegobe ali se nisu javili ljekaru. Uzrok stomačnih tegoba je kako navodi dr. Ahmetagić konzumacija zagađene vode. U Kliniku je primljena i jedna žena sa stomačnim tegobama iz Živinica ali se za nju sa sigrunošću ne može reći da je konzumirala zagađenu vodu.
Prokuhvajte vodu
jahhjer
Posts: 243
Joined: 16/05/2014 01:56

#4217 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by jahhjer »

b0sAnChE wrote:Može ovo još bolje ... Ajmo #dijsaspora dignite se na noge

POMOĆ STIŽE SA SVIH STRANA: Dijaspora prikupila preko $25.000 za 24 sata

http://www.magazin.ba/featured/pomoc-st ... 41564.html
E jebem mu ja mater nije to samo dijaspora uplacivala na gofund me
User avatar
soccerfan88
Posts: 802
Joined: 04/08/2011 00:37

#4218 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by soccerfan88 »

b0sAnChE wrote:Može ovo još bolje ... Ajmo #dijsaspora dignite se na noge

POMOĆ STIŽE SA SVIH STRANA: Dijaspora prikupila preko $25.000 za 24 sata

http://www.magazin.ba/featured/pomoc-st ... 41564.html
Ima vise ovih grupa na gofundme. Moja u kojoj sam ja i u kojoj donoram isto ima preko 11 000 $. Taj novac ce biti poslan danas tokom dana ili sutra najdalje.
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#4219 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by m_l »

DaffyDuck wrote:
Janjicar wrote:
Kompanija Centrotrans spremna je osigurati autobus za sve koji žele pomoći poplavljenim područjima. Potrebno je samo organizovati se u grupu.
To ne pali vodu kod nas, nece Sarajlija da makne iz Sarajeva da nekom pomogne ;)

U Beogradu 5 000 ljudi ide za Sabac a kod nas nema ni 100 ljudi ;)
KAKO TE NIJE SRAMOTA ?????
Ko je dopremio i isao spasavati ovoliko dana??? Znas li ti koliko je ljudi jucer zvalo i trazilo nacina da ide pomoci?? Bolje ti je pljuj po stabovima CZ koji prebacuju odgovornost jedni na druge i pojma nemaju kako da te upute gdje i kako da ides!
Ma, pusti! Ne sikiraj se!

Kod nas je problem sto nema koordinacije, organizacije. Vucic je jucer odrzao bukvicu kriznom stabu. Kod nas se niko ne javlja, ne znam da l' su gori mediji ili vlast.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#4220 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by _mufljuz_ »

uz duboko postovanje ali nama ce trebat 1000 puta vise od tih 25000$....

sta je mostova otislo, sta je kuca otislo -to je poezija.....

najmanje 400-500 miliona maraka stete a valja ljude smjestit...

dakle po stanovniku treba izdvojit 150-200 maraka svakom iz usta.... u prosjeku... :roll:
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#4221 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

Challenger__ wrote:
m_l wrote:U RS-u pres konferencije Vlade, uzivo program, konekcija s narodom. Kod nas nista. Cast obicnim ljudima na netu. :cry:
Čekaj, zar nije riknuo signal? Ja ih nemam u kablu...
nije - čak šta više, u bijeljinu je jutros stigao mobilni link i još dvije mobilne ekipe, išli su iz banja luke preko hrvatske i srbije na višegrad, pa okolnim putevima do grada

iako imam gelere u nozi - bravo za RTRS ..........ovi naši neka se dobro sakriju u mišju rupu ....jebite vi to srbi znaju kako se brine za svoj narod
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#4222 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by CoCoLoCo »

DaffyDuck wrote:
Janjicar wrote:
Kompanija Centrotrans spremna je osigurati autobus za sve koji žele pomoći poplavljenim područjima. Potrebno je samo organizovati se u grupu.
To ne pali vodu kod nas, nece Sarajlija da makne iz Sarajeva da nekom pomogne ;)

U Beogradu 5 000 ljudi ide za Sabac a kod nas nema ni 100 ljudi ;)
KAKO TE NIJE SRAMOTA ?????
Ko je dopremio i isao spasavati ovoliko dana??? Znas li ti koliko je ljudi jucer zvalo i trazilo nacina da ide pomoci?? Bolje ti je pljuj po stabovima CZ koji prebacuju odgovornost jedni na druge i pojma nemaju kako da te upute gdje i kako da ides!
ma de ba pusti debila, nije mrdulo iz kuce pa proserava, cuj sabac 5000 ljudi, gdje si to gledo kralju, kakve ti basne citas, sinoc im doslo par stotina nadrogiranih i mortus pjanih huligaancica iz bg, i fol 5000, koja propaganda u pm.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#4223 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mračajski proto »

Jedinstvo_Manchester wrote:
dog_killer wrote:U Doboju pronađeno 6 mrtvih ( 10 ukupno u genocidstanu)
Jebo ti cijeli genocidstan mater ušljivu i rakljavu, ima tu i "tvojih" koji su mrtvi, kako te nije stid tako da pišeš.
P.S. Sad me možete i banovati.
Jesi li ti Miroslav Toholj?
User avatar
htcxone
Posts: 2187
Joined: 01/11/2012 12:54

#4224 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by htcxone »

eluna wrote:Podijelite / Minka Miljkovic

Hitno potrebna pomoc za selo "Serici"kod "Nemile-Zenica ,,ljudi su izbjegli u planinu ima starijih osoba ,trudnica,djece prespavali su na livadi bez icega ,citavu noc je kisa padala ...tako i selo "Bistrica" kod Zeljeznog polja!!! HITNO HITNO MOLIM VAs djelite dalje da se narod spasi!!
ima li neki kontakt telefon
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4225 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Challenger__ »

505sCrtom wrote:
Challenger__ wrote:
m_l wrote:U RS-u pres konferencije Vlade, uzivo program, konekcija s narodom. Kod nas nista. Cast obicnim ljudima na netu. :cry:
Čekaj, zar nije riknuo signal? Ja ih nemam u kablu...
http://www.rtrs.tv/program/uzivo
Hvala.
Post Reply