Sam svoj majstor

Post Reply
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20500
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1351 Re: Sam svoj majstor

Post by Bullet Tooth Tony »

STARx wrote: 25/08/2021 17:32
Bullet Tooth Tony wrote: 25/08/2021 17:23

Cink se radi u Konjicu
Nabaci masku, prostor da ima dobru ventilaciju. Ja sam imo velikih, a imam i sad, problema s plucima radi ispusnih gasova.. Od tad, a proslo je godina i godina, bez full htz opreme ne prilazim. koji je gas u pitanju, posto si pretpostavljam s nasih podrucja 100% co2? Ili kombinacija argon-co2
Upravu si 100 % cink poslije cincanja.. Kad se treba obraditi je zeznut.. Prah iritira kozu drama.. Da.. Co2 100 %.. Btw Samo da se zna da je meni ovo neki hobi, niaam profesionalac ali jeste stari koji ima radnju 40 godina a ja sa njim od 10te godine se motam :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1352 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Bullet Tooth Tony wrote: 25/08/2021 17:52

Upravu si 100 % cink poslije cincanja.. Kad se treba obraditi je zeznut.. Prah iritira kozu drama.. Da.. Co2 100 %.. Btw Samo da se zna da je meni ovo neki hobi, niaam profesionalac ali jeste stari koji ima radnju 40 godina a ja sa njim od 10te godine se motam :D
Taj prah i izduvni gasovi zavara pocincanih materijala je smrt za pluca.. Dobro treba paziti kad se radi s tim. Respiratorna maska je par maraka, a ako maska za zavarivanje dozvoljava moze se ispod staviti i maska sto koriste u lakirnici. Ja skupljam lovu za masku s filterom za zrak i sistemom dovoda svjezeg zraka u masku. Perverzna stvar.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20500
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1353 Re: Sam svoj majstor

Post by Bullet Tooth Tony »

U vecini slucajeva se zavari i obrusi prije cincanja... Ovo toplo cincanje u kadama se nekada radilo na stupu sad u konjicu neki momci imaju firmu... Dobro rade

To sa zrakom je top.. Ali se treba imati posao za to..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1354 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Jel surtec eurosjaj? Ma posla realno u ovoj oblasti nema. Slabo ko je voljan da plati, svi ganjaju vec gotovo. Kad mu kazes cijenu vriska ga stoji ima u peniju, a kvalitetom se poredit ne moze.. Ja ubodem 1-2 dobra projekta u godini dana, naplatim 7-10.000km za ruke. Nekad ni toliko. Da mi je ubosti 3-4 krupnija projekta po godini, odma bih napustio trenutni poso.. A do tad pusti snovi
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#1355 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

-Chesterfield- wrote: 25/08/2021 17:27
Hakiz wrote: 25/08/2021 00:20 Da pojasnim ko ne prati, birati između Boscha, DeWalta, Makite, ili Gedore za ključeve itd je kao birati između BMW, Mercedes, Audi...

Kada se spomenu Festool, Mafel, Stahlwille, Hazet, Hilti itd to je kao da pričamo o Jaguaru, Aston Martinu, Rolce Royceu, Bentleyu, Bugattiju itd

Spomentui Ingco je kao da pomenem Stojadin ili Yugo. Tu su negdje i Scheppach, Parkdide, Ferm...

Einhell, bi došao onda kao Dacia, Unior kao Renault ili Peugeot.
https://www.testberichte.de/p/einhell-t ... richt.html

Nije einhell tako loš za hobi. Švabe vole praviti testiranja. Recenzije kupaca...
Osim ako recenzije nisu lažirane.
Imam nekoliko Einhell alata. Služe svrsi. Već smo pričali o tome, akumulatorski brushless odvijači su im dobri, pogotovo za hobiste, imam dva "obični" i impact, neki SDS čekići takođe, imam tračnu brusilicu koja radi kako sam očekivao. Ali, ne bih kupio njihove stone, preklopne pile, za tračne pile ne znam kakve su, a stupne bušilice.... Onako, ako se nema para za šta bolje. Ostalo ne znam, ne smijem ništa reći.

Osima spomenutih odvijača i SDS čekića, kako ja vidim, kupio neko Einhell, Scheppach, Parkside, Ferm i slične, svejedno mu je, sve je to u 5 deka.
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#1356 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Bobi wrote: 25/08/2021 17:33 Cim vidite ko koliku garanciju daje sve vam je jasno, Ingco aje 1 godinu einhell 2+1 kao i Vilager, ostale nisam upratio, sta cu gledat nesto preko 1000 KM :lol:
Sve zavisi. Imaš recimo hobi aku odvijač sa 60 Nm od 200 KM i profi od 800 KM.

Ovaj od 800 KM je pouzdaniji. Daće 60 Nm sigurno, daće uvijek, kada baterija oslabi neće dati 35 Nm, nego će stati a to znači ili će dati 60 Nm ili neće raditi, neće te "slagati", daće tih 60 Nm i na - 30 i na +50, radiće nekoliko godina pod punim opterećenjem svaki dan po 10 sati prije nego zatreba servis itd.

Najveća razlika između profesionalnog i hobi alata, makar i kvalitetnog hobi alata, su pouzdanost i konzistentnost. Kada radiš i zarađuješ moraš vjerovati alatu, znati da te neće "izdati", da će da stane samo kada nešto ozbiljno nije uredu. A sve dok radi davaće uvijek iste rezultate.

Druga prednost profi alata su ergonomija i zdravlje korisnika, taj alat se pravi tako da korisnik može što duže u toku dana raditi sa što manje umaranja, opterećenja mišića, zglobova itd, i što manje opasnosti da će alat uzrokovati povrede korisnika pri pravilnom korištenju.

Ne zaboravimo i podršku. Neki profi alati imaju brz servis, vrate se sa servisa unutar 24 sata, mogućnost da se drugi alat da na korištenje dok je osnovni na servisu, pa čak i tako da serviser dođe na lokaciju i donese zamjenski alat dok preuzima onaj koji treba servisirati.

I tako dalje.

Sve to jedan alat čini nekoliko puta skupljim od drugog, iako oba "na papiru" izgledaju isto.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1357 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Bolje kupiti dobar kompresor. Pa na crijevo stavljaj šta hoćeš. Normalno kome treba jaka i profesionalna oprema.

Za sitne i male radove nisu loši ni ovi hobi proizvođači. Što da čovjek baca pare na nešto skupo i što profesionalci koriste, ako ćeš par puta godišnje alat da koristiš.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1358 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

A znas li glupane da dobar kompresor sa sobom vuce kvalitetnu predgrupu, nauljivac, regulator pritiska na izlaznom crijevu? Da ne mozes na jak kompresor nabit pneumatski alat, razvalit ce ga odma, a o farbanju mozes zaboraviti. Samo prestani lagat narod da se razumijes u nesto, a veze nemas.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1359 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Zanatlija, evo te i na trecoj temi.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#1360 Re: Sam svoj majstor

Post by Snake Eyes »

kuli1961
Posts: 2426
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#1361 Re: Sam svoj majstor

Post by kuli1961 »

STARx wrote: 26/08/2021 15:13 A znas li glupane ....(da dobar kompresor sa sobom vuce kvalitetnu predgrupu, nauljivac, regulator pritiska na izlaznom crijevu? Da ne mozes na jak kompresor nabit pneumatski alat, razvalit ce ga odma, a o farbanju mozes zaboraviti. Samo prestani ) lagat (narod da se razumijes u nesto, a veze nemas.)
Koliko pratim ovaj PF, do ovog posta uvazenog , a citiranog clana, bio je lišen uvreda i nepotrebnih epiteta.
Bilo je i bice neslaganja u misljenjima, stavovima, ali nije bilo vrijedjanja.
Zato bih zamolio clana STARX-a da se uzdrzi od boldiranog nacina izrazavanja. to nikome ne koristi, a ovaj interesantan PF vodi u sivilo ostalih PF. To nam ne treba!
HVALA
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#1362 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

kuli1961 wrote: 26/08/2021 22:45
STARx wrote: 26/08/2021 15:13 A znas li glupane ....(da dobar kompresor sa sobom vuce kvalitetnu predgrupu, nauljivac, regulator pritiska na izlaznom crijevu? Da ne mozes na jak kompresor nabit pneumatski alat, razvalit ce ga odma, a o farbanju mozes zaboraviti. Samo prestani ) lagat (narod da se razumijes u nesto, a veze nemas.)
Koliko pratim ovaj PF, do ovog posta uvazenog , a citiranog clana, bio je lišen uvreda i nepotrebnih epiteta.
Bilo je i bice neslaganja u misljenjima, stavovima, ali nije bilo vrijedjanja.
Zato bih zamolio clana STARX-a da se uzdrzi od boldiranog nacina izrazavanja. to nikome ne koristi, a ovaj interesantan PF vodi u sivilo ostalih PF. To nam ne treba!
HVALA
I mene je začudilo.

A onda sam vidio temu o tig zavarivanju.

Trebalo je ostati tamo da se ne prenosi ovdje.
kuli1961
Posts: 2426
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#1363 Re: Sam svoj majstor

Post by kuli1961 »

Idemo dalje...bez teskih rijeci...
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1364 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

kuli1961 wrote: 26/08/2021 22:45
STARx wrote: 26/08/2021 15:13 A znas li glupane ....(da dobar kompresor sa sobom vuce kvalitetnu predgrupu, nauljivac, regulator pritiska na izlaznom crijevu? Da ne mozes na jak kompresor nabit pneumatski alat, razvalit ce ga odma, a o farbanju mozes zaboraviti. Samo prestani ) lagat (narod da se razumijes u nesto, a veze nemas.)
Koliko pratim ovaj PF, do ovog posta uvazenog , a citiranog clana, bio je lišen uvreda i nepotrebnih epiteta.
Bilo je i bice neslaganja u misljenjima, stavovima, ali nije bilo vrijedjanja.
Zato bih zamolio clana STARX-a da se uzdrzi od boldiranog nacina izrazavanja. to nikome ne koristi, a ovaj interesantan PF vodi u sivilo ostalih PF. To nam ne treba!
HVALA
Djaba pises, nisi upucen u tematiku. Sda troll bot spinuje, laze, izmislja, provaljuje se, na vise tema koje ja pratim i pisem na njima. Nije on piso da bude TEBI interesantan nego da mene provocira. PRIJATNO

I nije to tema o tig zavarivanju nego pretisu/namjenskoj industriji. Gdje me selefija proziva da ja nesto lazem, a dokazano je u vise navrata s moje strane da gore pomenuti placenik sda stranke nema pojma i da mu je jedini cilj provociranje. Tako da nema potrebe da se mijesas tamo gdje ti nije mjesto, a ovdje nije sigurno. Ja nikog pogrdnim imenom nisam nazvao, a da nije zasluzeno. Dok pomenuti upucuje meni smijesne prijetnje nabadanja organa, slanja na kcus. A svim silama odbija susret.
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#1365 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 27/08/2021 00:24
kuli1961 wrote: 26/08/2021 22:45

Koliko pratim ovaj PF, do ovog posta uvazenog , a citiranog clana, bio je lišen uvreda i nepotrebnih epiteta.
Bilo je i bice neslaganja u misljenjima, stavovima, ali nije bilo vrijedjanja.
Zato bih zamolio clana STARX-a da se uzdrzi od boldiranog nacina izrazavanja. to nikome ne koristi, a ovaj interesantan PF vodi u sivilo ostalih PF. To nam ne treba!
HVALA
Djaba pises, nisi upucen u tematiku. Sda troll bot spinuje, laze, izmislja, provaljuje se, na vise tema koje ja pratim i pisem na njima. Nije on piso da bude TEBI interesantan nego da mene provocira. PRIJATNO

I nije to tema o tig zavarivanju nego pretisu/namjenskoj industriji. Gdje me selefija proziva da ja nesto lazem, a dokazano je u vise navrata s moje strane da gore pomenuti placenik sda stranke nema pojma i da mu je jedini cilj provociranje. Tako da nema potrebe da se mijesas tamo gdje ti nije mjesto, a ovdje nije sigurno. Ja nikog pogrdnim imenom nisam nazvao, a da nije zasluzeno. Dok pomenuti upucuje meni smijesne prijetnje nabadanja organa, slanja na kcus. A svim silama odbija susret.
Da nije mjesto da se forumaši miješaju, vi biste to obavili preko privatnih poruka.

A ako ćemo javno, Guadalahara podjebava, a ti si preosjetljiv.

Sad, nevezano za vas dvojicu, najčešći način na koji nastane svađa je ovaj:

1. Forumaš A: Objavi neki post.

2. Forumaš B: Odgovori na taj post govoreći da A nije u pravu.

3. A: Ljut što mu je rečeno da nije u pravu kaže A šta se on petlja, ko ga je zvao.

4. B: Ljut zbog toga kaže A da je glup.

5. A: Ljut što je nazvan glupanom odgovori uvredom forumašu B.

I spektakl.

Koraci 2 i 3 su kritični. Kada se forumaš B ne bi našao prozvanim da pokazuje kako je A pogriješio čak i ako A jeste pogriješio, ili kada bi to uradio na način koji neće naljutiti forumaša A (neće niko prihvatiti kritiku ako kritika počinje sa nekim od sljedećih konstrukcija: Lupetaš, pojma nemaš, totalno si fulio itd), ili kada bi forumaš A na ukazivanje kako je pogriješio ostao miran i ne odgovorio forumašu B, ne bi nastala svađa.

Ali to ne ide tako.

Forumaš B "mora ispraviti krivu Drinu", a forumaš A neće dozvoliti da neko kaže kako on ne poznaje to o čemu govori.

Tako da je svađa često neizbježna.
Last edited by Hakiz on 27/08/2021 00:50, edited 2 times in total.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1366 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Hakiz wrote: 27/08/2021 00:40
STARx wrote: 27/08/2021 00:24

Djaba pises, nisi upucen u tematiku. Sda troll bot spinuje, laze, izmislja, provaljuje se, na vise tema koje ja pratim i pisem na njima. Nije on piso da bude TEBI interesantan nego da mene provocira. PRIJATNO

I nije to tema o tig zavarivanju nego pretisu/namjenskoj industriji. Gdje me selefija proziva da ja nesto lazem, a dokazano je u vise navrata s moje strane da gore pomenuti placenik sda stranke nema pojma i da mu je jedini cilj provociranje. Tako da nema potrebe da se mijesas tamo gdje ti nije mjesto, a ovdje nije sigurno. Ja nikog pogrdnim imenom nisam nazvao, a da nije zasluzeno. Dok pomenuti upucuje meni smijesne prijetnje nabadanja organa, slanja na kcus. A svim silama odbija susret.
Da nije mjesto da se forumaši miješaju, vi biste to obavili preko privatnih poruka.
Fino otvoris temu pa procitas od pocetka. Dobio je 101 poziv da se obrati privatno, ne zeli i nastavlja da toksicno trola i pokusava da podjebaje. Supljira da se razumije u tematiku, a veze nema. Sve s jednim ciljem, provociranje. Takve provokatore treba sibat na sve strane, kome ne odgovara ima foe.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1367 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Taj tvoj edit je jednostavno netacan. Iznosi tvrdnje koje su argumentima unistene. Licnim slikama. Shvata da je uhvacen u lazi pa krene da vrijedja, baca neke ublehe oko istocne bosne, rogatice, pripizdina iz kojih sam, prijetnji o nabadanju i zabijanju noza u odredjene organe tijela, porodicom. Ja takve stvari shvatam licno, kome smeta moze razgulit. Kada je ljigavac uvidio da je totalno razotkriven krene da prati time na kojima pisem, pa dodaje nebulozne komentare s ciljem podjebavanja.
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#1368 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 27/08/2021 00:43
Hakiz wrote: 27/08/2021 00:40

Da nije mjesto da se forumaši miješaju, vi biste to obavili preko privatnih poruka.
Fino otvoris temu pa procitas od pocetka. Dobio je 101 poziv da se obrati privatno, ne zeli i nastavlja da toksicno trola i pokusava da podjebaje. Supljira da se razumije u tematiku, a veze nema. Sve s jednim ciljem, provociranje. Takve provokatore treba sibat na sve strane, kome ne odgovara ima foe.
Ma, vaša stvar, ali kada je iznosite u javni prostor onda se i mi upetljamo. Ti i ja smo prije neki dan krenuli sličnim putem, ali smo se zaustavili prije nego što je došlo do svađe. Na tvoje "ja to radim 20 godina i niko osim muha-sa nije veći autoritet od mene" je bio znak da se počne smirivat isituacija jer će eskalirati. pa smo došli d ošala, smajlija i smirivanja.

Razumijem da ti dobro znaš svoj posao, voliš ga, i da ne možeš da podneseš da neko govori pogrešne stvari o tome kako se taj posao obavlja, suviše ti je stalo do toga da ljudi daju tačne informacije o tome kako se šta radi, možda čak želiš i sa najboljom namjerom da pomogneš time što ćeš ispraviti nekoga da ne griješi u budućnosti, ali ako to uradiš i nesvjesno "sa visine" snagom svog autoriteta i poznavanja materije, osoba kojoj se uputi takva kritika neće ostati dužna.

Opet, sve je to prolazno...

P. S. pročitao sam temu.

tig-varenje-t142877s125.html

Svih 6 stranica.

Kako su muha_sa i topcam smirili svoju diskusiju koja je mogla takođe eskalirati, to je primjer šta treba uraditi.
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#1369 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 27/08/2021 00:55 Taj tvoj edit je jednostavno netacan. Iznosi tvrdnje koje su argumentima unistene. Licnim slikama. Shvata da je uhvacen u lazi pa krene da vrijedja, baca neke ublehe oko istocne bosne, rogatice, pripizdina iz kojih sam, prijetnji o nabadanju i zabijanju noza u odredjene organe tijela, porodicom. Ja takve stvari shvatam licno, kome smeta moze razgulit. Kada je ljigavac uvidio da je totalno razotkriven krene da prati time na kojima pisem, pa dodaje nebulozne komentare s ciljem podjebavanja.
I da, ako ti meni odgovoriš, ja više neću. Neka završi na tome. Bolje to nego da i nas dvojica počnemo svađu.

Pozdrav.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1370 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Hakiz wrote: 27/08/2021 01:00
Ma, vaša stvar, ali kada je iznosite u javni prostor onda se i mi upetljamo. Ti i ja smo prije neki dan krenuli sličnim putem, ali smo se zaustavili prije nego što je došlo do svađe. Na tvoje "ja to radim 20 godina i niko osim muha-sa nije veći autoritet od mene" je bio znak da se počne smirivat isituacija jer će eskalirati. pa smo došli d ošala, smajlija i smirivanja.

Razumijem da ti dobro znaš svoj posao, voliš ga, i da ne možeš da podneseš da neko govori pogrešne stvari o tome kako se taj posao obavlja, suviše ti je stalo do toga da ljudi daju tačne informacije o tome kako se šta radi, možda čak želiš i sa najboljom namjerom da pomogneš time što ćeš ispraviti nekoga da ne griješi u budućnosti, ali ako to uradiš i nesvjesno "sa visine" snagom svog autoriteta i poznavanja materije, osoba kojoj se uputi takva kritika neće ostati dužna.

Opet, sve je to prolazno...

P. S. pročitao sam temu.

tig-varenje-t142877s125.html

Svih 6 stranica.

Kako su muha_sa i topcam smirili svoju diskusiju koja je mogla takođe eskalirati, to je primjer šta treba uraditi.
Nije to ta tema, citas pogresnu temu. Tema je o namjenskoj industriji, pretisu. Boli mene kurac vezano za poso i hoce li neko poslusati, nemam ja od tog nikakve koristi. Sve je krenulo o njegovom laznom iznosenju odredjenih informacija o poslovanju jedne od namjenskih industrija, pravdajuci svoju propalu stranku. Nemaju muha i topcam sta diskutovati, muha je otac te teme i uvazava veci respekt i znanje od pomenutog, a to on i sam zna. Muha je gospodin, carsijaner, takve osobe se ne podjebavaju, a pogotovo ne uce poslu kojim se bave. To je respekt koji moras imati prema nekome ko je u odredjenom biznisu dugo, a nije saner.
User avatar
pezzar
Posts: 591
Joined: 14/07/2009 13:16

#1371 Re: Sam svoj majstor

Post by pezzar »

STARx bi trebao malo ohladiti od foruma, zbog sebe. Odoše ti bolan živci na gluposti. Ti i guadalajara ste već tri teme usrali s vašim prepucavanjem, i tig varenje i masinski fakultet, i pretis i ovu nastavljate.

Boli nas pe*is više. I za to ko više zna o pretisu i to što ti misliš da se na mfs ne uči o kvalitetu vijaka i toleranciji i vrsti navoja pa si to morao naučiti sam. i o guadalajirinim vjerskim i stranačkim pripadanjima, i to nas boli pe*is. I o bazenu u hercegovini s kojim se hvališ i na ljubav&sex i na politici i na svim drugim podforumima, i to nas boli pe*is.

Tema je sam svoj majstor, ti to nisi, ti si majstor profesionalac, popusti malo ljude koji bi sami da nešto zamalterišu i ofarbaju.

Guadalajara te loži i smije ti se, a ti ili ne kontaš ili ne možeš da se iskontrolišeš.

Hakiz je u pravu u ovom slučaju, zadnjih par dana se ne može ništa pročitati osim vas dvojice.

Iako i Hakiz počesto preĆeruje u postovima, ne pegla ko vas dvojica. Voli čovjek detaljisat al' bar je na temu. No offence, @Hakiz :D
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#1372 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Sve 5.
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#1373 Re: Sam svoj majstor

Post by topcam »

Bullet Tooth Tony wrote: 25/08/2021 11:35 Djeste metalci .. malo smo se igrali modernim nadstresnicama 8) 8)

Ko ce pogoditi sto su se pravili ovi usjeci :D

Image

Image

ufalcana top 8-)

Image

Image

final :-D ... nigdje se sastav ne vidi , na kraju izgleda kao da je izronila iz fasade :D

Image
Jesu li uopste bili potrebni?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20500
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1374 Re: Sam svoj majstor

Post by Bullet Tooth Tony »

topcam wrote: 27/08/2021 19:42 Jesu li uopste bili potrebni?
Jesu.. Da bi cink prosao u svaku komoru..

Na kraju je nisam ni cincao.. Al helem..
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1375 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Topcam je zavarivac, ne radi on hemijsku obradu/zastitu
Post Reply