Sam svoj majstor

Post Reply
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#976 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 21/04/2021 22:57 Nema mah oko lupas gluposti. Tvoje zivotno ulaganje u taj hobi nije preslo 5000km, a prostora ti je potrebno toliko da sve mozes strpati u sobu da se ne primjeti. Ne mozes svaki vid hobija gledat po svom. Ja sam imao zelju da zakupim halu vecu, poredam sve otvorim firmu i derem. Al nema. Nema niko prebijene marke. Da mu radim ogradu po zelji i crtezu, s raznim dekoracijama, a da naplatim ruke 100km. Nek mu je mater pravi. Radio sam projekte za trzne centre, banke, radio stanice, tu sam bio placen onoliko koliko vrijedi, bez natezanja. I opet pored te enormne razlike u cijeni izmedju nasa dva hobija, ja opet tebi ne pametujem kako si ti ulozio samo 2000km a naplatio bi slikanje svadbi 200 i vise maraka. Al pazi, ako valja.
Nećeš da prestaneš.

Prvo ti je hobi, ali ispade da radiš zbog para, onda uzmeš svaki mjesec hiljade maraka, ali moraš raditi drugi posao jer mušterije nemaju da ti plate. Odluči se šta želiš reći, je li hobi ili poao, je li uzmeš milju maraka svaki mjesec ili ne uzmeš.

Priča ti je kao nekoga ko je skupio da kupi Bugatti Veyron od milion eura i sada kuka jer poslije samo 1.000 km mora mijenjati gume a svaka ga košta 25.000 eura. Pa što ga je kupovao ako ga ne može finansirati?

Nisam htio ovako pisati, zato mah, ali nisi mogao šutjeti.

Usput, to omalovažavanje drugih, kao tvoje je vrijedno, skupo, ulaganje, ozbijno, a moje je ništa, jednostavno, jeftino, igrarija itd te, u suštini, diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika. Konkretno, to pokazuje da ni ti ne znaš puno o fotografiji, pogotovo analognoj, ja ne koristim digitalne aparate, ali to mi ne daje pravo da nekome kažem da "lupa gluposti". Uostalom, rječnik koji neko koristi govori o njemu samom.

Pa da sa ovim završimo. Nema razloga da se počnemo vrijeđati, a ako nastaviš, sigurno će do toga doći.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#977 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Hakiz wrote: 21/04/2021 23:28

Nećeš da prestaneš.

Prvo ti je hobi, ali ispade da radiš zbog para, onda uzmeš svaki mjesec hiljade maraka, ali moraš raditi drugi posao jer mušterije nemaju da ti plate. Odluči se šta želiš reći, je li hobi ili poao, je li uzmeš milju maraka svaki mjesec ili ne uzmeš.

Priča ti je kao nekoga ko je skupio da kupi Bugatti Veyron od milion eura i sada kuka jer poslije samo 1.000 km mora mijenjati gume a svaka ga košta 25.000 eura. Pa što ga je kupovao ako ga ne može finansirati?

Nisam htio ovako pisati, zato mah, ali nisi mogao šutjeti.

Usput, to omalovažavanje drugih, kao tvoje je vrijedno, skupo, ulaganje, ozbijno, a moje je ništa, jednostavno, jeftino, igrarija itd te, u suštini, diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika. Konkretno, to pokazuje da ni ti ne znaš puno o fotografiji, pogotovo analognoj, ja ne koristim digitalne aparate, ali to mi ne daje pravo da nekome kažem da "lupa gluposti". Uostalom, rječnik koji neko koristi govori o njemu samom.

Pa da sa ovim završimo. Nema razloga da se počnemo vrijeđati, a ako nastaviš, sigurno će do toga doći.
Pa sta je nego hobi, ako ne mozes od njega da zivis? Po projektu, kad naleti, uzme se par hiljada za 10-20dana rada. Ja od projekta do projekta ziviti ne mogu, bavim se drugim poslom. I naravno da narod nema para da plati. Svima je sve skupo. Ko zna koliko vrijedi on ne mudruje, plati i uziva u gotovom proizvodu koji ce ga nadziviti. Nisam jednom dobio ponudu otplate na rate, da mi sta kupi preko kredita, bolest, eto treba mu. Takvim ne radim, odjebem ih momentalno. Kome da sutim, nekom fotografu koji bi slikanje prirode i aparaturom od par kg dijelio filozofsko misljenje kako mu nesto nije jasno ? To nije omalozavanje, to je cinjenica koju ne mozes da prihvatis. Ti si se izvalio za taj hobi, s kojim se vise ne bavis jer nemozes da finansiras, tu sumu koja je realno mizerna.. Kad se budes bavio hobijem koji zahtjeva krupnije ulaganje, veci prostor, fabriciranje ozbiljnijih stvari, razumit ces. Do tad uporedjuj svoj problem sunceve svjetlosti s mojim podom i ravnaj ih kao isto.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#978 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 21/04/2021 23:42
Hakiz wrote: 21/04/2021 23:28

Nećeš da prestaneš.

Prvo ti je hobi, ali ispade da radiš zbog para, onda uzmeš svaki mjesec hiljade maraka, ali moraš raditi drugi posao jer mušterije nemaju da ti plate. Odluči se šta želiš reći, je li hobi ili poao, je li uzmeš milju maraka svaki mjesec ili ne uzmeš.

Priča ti je kao nekoga ko je skupio da kupi Bugatti Veyron od milion eura i sada kuka jer poslije samo 1.000 km mora mijenjati gume a svaka ga košta 25.000 eura. Pa što ga je kupovao ako ga ne može finansirati?

Nisam htio ovako pisati, zato mah, ali nisi mogao šutjeti.

Usput, to omalovažavanje drugih, kao tvoje je vrijedno, skupo, ulaganje, ozbijno, a moje je ništa, jednostavno, jeftino, igrarija itd te, u suštini, diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika. Konkretno, to pokazuje da ni ti ne znaš puno o fotografiji, pogotovo analognoj, ja ne koristim digitalne aparate, ali to mi ne daje pravo da nekome kažem da "lupa gluposti". Uostalom, rječnik koji neko koristi govori o njemu samom.

Pa da sa ovim završimo. Nema razloga da se počnemo vrijeđati, a ako nastaviš, sigurno će do toga doći.
Pa sta je nego hobi, ako ne mozes od njega da zivis? Po projektu, kad naleti, uzme se par hiljada za 10-20dana rada. Ja od projekta do projekta ziviti ne mogu, bavim se drugim poslom. I naravno da narod nema para da plati. Svima je sve skupo. Ko zna koliko vrijedi on ne mudruje, plati i uziva u gotovom proizvodu koji ce ga nadziviti. Nisam jednom dobio ponudu otplate na rate, da mi sta kupi preko kredita, bolest, eto treba mu. Takvim ne radim, odjebem ih momentalno. Kome da sutim, nekom fotografu koji bi slikanje prirode i aparaturom od par kg dijelio filozofsko misljenje kako mu nesto nije jasno ? To nije omalozavanje, to je cinjenica koju ne mozes da prihvatis. Ti si se izvalio za taj hobi, s kojim se vise ne bavis jer nemozes da finansiras, tu sumu koja je realno mizerna.. Kad se budes bavio hobijem koji zahtjeva krupnije ulaganje, veci prostor, fabriciranje ozbiljnijih stvari, razumit ces. Do tad uporedjuj svoj problem sunceve svjetlosti s mojim podom i ravnaj ih kao isto.
Je li ti nešto pokušavaš dokazati? Hajde, eto, ako će ti biti lakše, kako god ti kažeš.

Kao što rekoh, nisi ozbiljan sagovornik čim omalovažavaš druge, pa računaj ovaj odgovor kao sadaku.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#979 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

@Hakiz

Imaš li iskustva sa Dremelom? :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#980 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Hakiz wrote: 21/04/2021 23:51

Je li ti nešto pokušavaš dokazati? Hajde, eto, ako će ti biti lakše, kako god ti kažeš.

Kao što rekoh, nisi ozbiljan sagovornik čim omalovažavaš druge, pa računaj ovaj odgovor kao sadaku.
Nemam ja tebi sta dokazati jer me ti kao osoba, a ni tvoje zanimanje, ne tangiras. Vrati se na svoj prvi upis, onaj koji omalozava moj "problem" i tvoje obrazlozenje kako ti nabavljas 5kila tecnosti iz inostranstva i ne razumijes kako se neko - ja bavim necim a "stedim" na necemu. Ostavi sadaku za novi objektiv, vidim sporo te ide..
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#981 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Guadalajara wrote: 21/04/2021 23:56 @Hakiz

Imaš li iskustva sa Dremelom? :D
Ne, kod mene je Proxxon. Što pitaš?
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#982 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 21/04/2021 23:57
Hakiz wrote: 21/04/2021 23:51

Je li ti nešto pokušavaš dokazati? Hajde, eto, ako će ti biti lakše, kako god ti kažeš.

Kao što rekoh, nisi ozbiljan sagovornik čim omalovažavaš druge, pa računaj ovaj odgovor kao sadaku.
Nemam ja tebi sta dokazati jer me ti kao osoba, a ni tvoje zanimanje, ne tangiras. Vrati se na svoj prvi upis, onaj koji omalozava moj "problem" i tvoje obrazlozenje kako ti nabavljas 5kila tecnosti iz inostranstva i ne razumijes kako se neko - ja bavim necim a "stedim" na necemu. Ostavi sadaku za novi objektiv, vidim sporo te ide..
A jest te pogodilo. Hajde, sve si u pravu, je li ti sada lakše?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#983 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Hakiz wrote: 21/04/2021 23:58
Guadalajara wrote: 21/04/2021 23:56 @Hakiz

Imaš li iskustva sa Dremelom? :D
Ne, kod mene je Proxxon. Što pitaš?
Nije bitno može i Proxxon. Šta ti radiš sa njim? Kupio ovo zbog zabave i sad gledam šta bi se moglo sa tim praviti? :-D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#984 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Hakiz wrote: 22/04/2021 00:00

A jest te pogodilo. Hajde, sve si u pravu, je li ti sada lakše?
Pravo. Nije mi ni bilo tesko.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#985 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 22/04/2021 00:01
Hakiz wrote: 22/04/2021 00:00

A jest te pogodilo. Hajde, sve si u pravu, je li ti sada lakše?
Pravo. Nije mi ni bilo tesko.
Bolan, ne volim muškarce, šta si me napao. Idi traži topog brata negdje drugo.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#986 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:00
Hakiz wrote: 21/04/2021 23:58
Guadalajara wrote: 21/04/2021 23:56 @Hakiz

Imaš li iskustva sa Dremelom? :D
Ne, kod mene je Proxxon. Što pitaš?
Nije bitno može i Proxxon. Šta ti radiš sa njim? Kupio ovo zbog zabave i sad gledam šta bi se moglo sa tim praviti? :-D
Kupio za sitne radove. Probaj nešto ovako:

STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#987 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Hakiz wrote: 22/04/2021 00:03
Bolan, ne volim muškarce, šta si me napao. Idi traži topog brata negdje drugo.
Malo si pobrko redoslijed. Nalozio te moj alfa stav, pa kad sam te otreso prosipas mi pricu nezainteresovanosti.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#988 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Hakiz wrote: 22/04/2021 00:05
Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:00
Hakiz wrote: 21/04/2021 23:58

Ne, kod mene je Proxxon. Što pitaš?
Nije bitno može i Proxxon. Šta ti radiš sa njim? Kupio ovo zbog zabave i sad gledam šta bi se moglo sa tim praviti? :-D
Kupio za sitne radove. Probaj nešto ovako:

Pokušat ću...Imam grana tovar :lol:

Danas sam brusio drvo i neku jako tvrdu plastiku..užas nakon pola sata pun mi je nos bio crne prašine. Kakve su ove mašinice kad se metal obrađuje? Sa sajlom...onim produžetkom mi se svidja raditi.

Radiš li ti sa metalom...imaš iskustva ili neki savjet?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#989 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Moras masku koristiti kada brusis. Drvo, metal, lak, nebitno. Pocni sa crtezom i jednostavnim oblicima, a onda ih prenesi na drvo. Ako mislis da ces kao amater uraditi ovo sa klipa.. bojim se da ces se brzo razocarati. Mnogo je teza obrada metala od drveta. Nadji mekse drvo. Pravi igracke za zivotinje, dok se ne ustelis za sta krupnije.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#990 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:09
Hakiz wrote: 22/04/2021 00:05
Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:00
Nije bitno može i Proxxon. Šta ti radiš sa njim? Kupio ovo zbog zabave i sad gledam šta bi se moglo sa tim praviti? :-D
Kupio za sitne radove. Probaj nešto ovako:

Pokušat ću...Imam grana tovar :lol:

Danas sam brusio drvo i neku jako tvrdu plastiku..užas nakon pola sata pun mi je nos bio crne prašine. Kakve su ove mašinice kad se metal obrađuje? Sa sajlom...onim produžetkom mi se svidja raditi.

Radiš li ti sa metalom...imaš iskustva ili neki savjet?
Ja radim sa drvetom. Ove mašinice su super za metal, naravno male i tanke komade. Većina pribora je upravo za metal, malo je za drvo. Skoro sav pribor koji dođe uz mašinicu kada je kupiš je pogodan za metal, za drvo može se, ali. Za drvo ti treba ovako nešto:

https://www.proxxon.com/en/micromot/too ... utters.php

I još nešto, diskovi za rezanje, ovi: https://www.proxxon.com/en/images/produ ... _28818.png nisu ni za šta. Ja bih na tvom mjestu, a i mom, kupio bolje diskove za rezanje, na primjer ovako nešto: https://www.proxxon.com/en/images/produ ... _28846.png

Za drvo ti trebaju ovakvi: https://us.dremel.com/en_US/products/-/ ... ping-wheel ili https://us.dremel.com/en_US/products/-/ ... scut-blade ili eventualno neki dijamantski predviđen za rezanje različitih materijala.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#991 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 22/04/2021 00:07
Hakiz wrote: 22/04/2021 00:03
Bolan, ne volim muškarce, šta si me napao. Idi traži topog brata negdje drugo.
Malo si pobrko redoslijed. Nalozio te moj alfa stav, pa kad sam te otreso prosipas mi pricu nezainteresovanosti.
Alfa, a problem napraviti pod u radioni.

Izvini alfa, ne prepoznah te odmah.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#992 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:09
Hakiz wrote: 22/04/2021 00:05
Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:00
Nije bitno može i Proxxon. Šta ti radiš sa njim? Kupio ovo zbog zabave i sad gledam šta bi se moglo sa tim praviti? :-D
Kupio za sitne radove. Probaj nešto ovako:

Pokušat ću...Imam grana tovar :lol:

Danas sam brusio drvo i neku jako tvrdu plastiku..užas nakon pola sata pun mi je nos bio crne prašine. Kakve su ove mašinice kad se metal obrađuje? Sa sajlom...onim produžetkom mi se svidja raditi.

Radiš li ti sa metalom...imaš iskustva ili neki savjet?
Dobro ti je STARx rekao, ovo sa videa nećeš napraviti kao početnik. Imaš na youtube puno klipova kako početi sa mikroalatima, pa i rezbarenje ako te interesuje, pripremne radnje i ostalo.

I da, masku obavezno, kao i zaštitne naočale. Ne samo zbog materijala koji može da se otkine i odleti, nego i dijelovi pribora, na primjer oni diskovi za rezanje se pravo lako lome i kada počnu da lete dijelovi diska a brzina okretaja je 20.000 u minuti...

Ove alate kupuju elektroničari na primjer, bušenje rupica za lemljenje elektronskih elemenata je teško sa standardnim ručnim bušilicama, a uz to većina ih ima najmanji borer 1,5 a elektroničarima treba uglavnom od 0,8 do 1. Zatim juveliri, dakle pravljenje nakita, modelari, ljudi koji prave manje diorame i svi oni koji prave male stvari od metala, plastike, drveta itd.

A ponekada svima nama treba neki mali posao, pa može zatrebati :)
Last edited by Hakiz on 22/04/2021 00:33, edited 1 time in total.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#993 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Hakiz wrote: 22/04/2021 00:25

Alfa, a problem napraviti pod u radioni.

Izvini alfa, ne prepoznah te odmah.
Ma nije. Problem je manjak prostora. Nemam gdje odloziti. A ne smijem se usuditi ostavljati bez kljucanja, odradit ce marva sve preko noci. Nije frka, bitno je da si nadoso.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#994 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

STARx wrote: 22/04/2021 00:17 Moras masku koristiti kada brusis. Drvo, metal, lak, nebitno. Pocni sa crtezom i jednostavnim oblicima, a onda ih prenesi na drvo. Ako mislis da ces kao amater uraditi ovo sa klipa.. bojim se da ces se brzo razocarati. Mnogo je teza obrada metala od drveta. Nadji mekse drvo. Pravi igracke za zivotinje, dok se ne ustelis za sta krupnije.
Pokušat cu prvo da vidim kako ovaj mini alat funkcioniše sa mekšim drvetom. Nisu ni drva sva ista. :thumbup:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#995 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Hakiz wrote: 22/04/2021 00:21
Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:09
Hakiz wrote: 22/04/2021 00:05

Kupio za sitne radove. Probaj nešto ovako:

Pokušat ću...Imam grana tovar :lol:

Danas sam brusio drvo i neku jako tvrdu plastiku..užas nakon pola sata pun mi je nos bio crne prašine. Kakve su ove mašinice kad se metal obrađuje? Sa sajlom...onim produžetkom mi se svidja raditi.

Radiš li ti sa metalom...imaš iskustva ili neki savjet?
Ja radim sa drvetom. Ove mašinice su super za metal, naravno male i tanke komade. Većina pribora je upravo za metal, malo je za drvo. Skoro sav pribor koji dođe uz mašinicu kada je kupiš je pogodan za metal, za drvo može se, ali. Za drvo ti treba ovako nešto:

https://www.proxxon.com/en/micromot/too ... utters.php

I još nešto, diskovi za rezanje, ovi: https://www.proxxon.com/en/images/produ ... _28818.png nisu ni za šta. Ja bih na tvom mjestu, a i mom, kupio bolje diskove za rezanje, na primjer ovako nešto: https://www.proxxon.com/en/images/produ ... _28846.png

Za drvo ti trebaju ovakvi: https://us.dremel.com/en_US/products/-/ ... ping-wheel ili https://us.dremel.com/en_US/products/-/ ... scut-blade ili eventualno neki dijamantski predviđen za rezanje različitih materijala.
Da jeste vecina alata za metal.

Ovo mi je pod obavezno. :D

https://us.dremel.com/en_US/products/-/ ... scut-blade
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#996 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Hakiz wrote: 22/04/2021 00:29
Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:09
Hakiz wrote: 22/04/2021 00:05

Kupio za sitne radove. Probaj nešto ovako:

Pokušat ću...Imam grana tovar :lol:

Danas sam brusio drvo i neku jako tvrdu plastiku..užas nakon pola sata pun mi je nos bio crne prašine. Kakve su ove mašinice kad se metal obrađuje? Sa sajlom...onim produžetkom mi se svidja raditi.

Radiš li ti sa metalom...imaš iskustva ili neki savjet?
Dobro ti je STARx rekao, ovo sa videa nećeš napraviti kao početnik. Imaš na youtube puno klipova kako početi sa mikroalatima, pa i rezbarenje ako te interesuje, pripremne radnje i ostalo.

I da, masku obavezno, kao i zaštitne naočale. Ne samo zbog materijala koji može da se otkine i odleti, nego i dijelovi pribora, na primjer oni diskovi za rezanje se pravo lako lome i kada počnu da lete dijelovi diska a brzina okretaja je 20.000 u minuti...

Ove alate kupuju elektroničari na primjer, bušenje rupica za lemljenje elektronskih elemenata je teško sa standardnim ručnim bušilicama, a uz to većina ih ima najmanji borer 1,5 a elektroničarima treba uglavnom od 0,8 do 1. Zatim juveliri, dakle pravljenje nakita, modelari, ljudi koji prave manje diorame i svi oni koji prave male stvari od metala, plastike, drveta itd.

A ponekada svima nama treba neki mali posao, pa može zatrebati :)
Imam iskustva sa klasičnim bušilicama, brusilicama...znam da ne treba jako pritiskati...
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#997 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

STARx wrote: 22/04/2021 00:30
Hakiz wrote: 22/04/2021 00:25

Alfa, a problem napraviti pod u radioni.

Izvini alfa, ne prepoznah te odmah.
Ma nije. Problem je manjak prostora. Nemam gdje odloziti. A ne smijem se usuditi ostavljati bez kljucanja, odradit ce marva sve preko noci. Nije frka, bitno je da si nadoso.
Eto, taman sam htio reći nešto lijepo, ali ovo "bitno je da si nadošo" je sve upropastilo.

Baš ne znaš razgovarati da ne šukneš. Džaba sve, karakter se ne da sakriti.

Opet kažem, ako će ti to pomoći samopouzdanju, ako ne znaš cijeniti sebe dok ne šukneš drugom, tebi na čast.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#998 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:35

Pokušat cu prvo da vidim kako ovaj mini alat funkcioniše sa mekšim drvetom. Nisu ni drva sva ista. :thumbup:
S meksim ti je najlakse, dok osjetis kako radi pod rukom. Kreni od prostih stvari, komplikovanije i ozbiljnije radove bez dosta prakse i osjecaja neces moci uraditi. Ono sto zamislis prenesi na papir, crtez ispred sebe i opleti. Ukoliko masina previse zuji, a kod mene je pneumatska UBI, stavi cepice za usi. Nije mi se jednom desilo da mi zuji u usima po sedmicu dana. I cuvaj oci.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#999 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Guadalajara wrote: 22/04/2021 00:36 ...

Ovo mi je pod obavezno. :D

https://us.dremel.com/en_US/products/-/ ... scut-blade
Ne znam gdje si, ali ako si blizu OBI-ja, ovo: https://us.dremel.com/en_US/products/-/ ... attachment

košta 75 KM.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1000 Re: Sam svoj majstor

Post by STARx »

Hakiz wrote: 22/04/2021 00:38

Eto, taman sam htio reći nešto lijepo, ali ovo "bitno je da si nadošo" je sve upropastilo.

Baš ne znaš razgovarati da ne šukneš. Džaba sve, karakter se ne da sakriti.

Opet kažem, ako će ti to pomoći samopouzdanju, ako ne znaš cijeniti sebe dok ne šukneš drugom, tebi na čast.
Sta se primas isto kakva tetka. Malo zajebancije, ne mozemo uvijek ozbilju furati. Odgovorim ti u tvom stilu ti se uvrijedis, a ja ne uvrijedim. Kakvo samopouzdanje preko interneta brate mili..
Post Reply