Usisivac sa vodenim filterom

User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1 Usisivac sa vodenim filterom

Post by chuchumbamayumbe »

Pozdrav!
Interesuju me vasa iskustva gleda upotrebe usisivaca sa vodenim filterom u domacinstvu.
Plusevi, minusi, preporuke.
Imam Gorenje mega-giga usisivac, ali onaj regularni, sa papirnom kesom i stvarno dobro chupa, ali sam iz price sa poznanicima zakljucio da se ne moze usporediti sa usisivacima sa vodenim filterom.
Malo sam razgledao, ima razniih ponuda, od 99km do oko 1300km.
Interesuju me vase preporuke, koji model, itd?
Ja sam bacio oko na jedan slovenacki Liv, cijena oko 270km.
Hvala unaprijed na korisnim savjetima.

p.s. ne spominjite mi kirbije, rainbow-e i ostale igracke od nekoliko hiljada km, pls.
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#2 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by arbosan »

Pozdrav,

Ja sam gledao Rainbow prezentaciju, i naravno sto je logicno da usisivaci sa vodenim filterom su bolji, zbog toga sto kesice ili vrecice kod obicnih usisivaca se zacepe, a i prasina i alergija. Dok kod vodenih toga nema, niti pad snage prilikom usisavanja.

A lose strane, ako si ljena osoba, to znaci da ces morati svaki put prosuti prljavstinu iz usisivaca, a ne kao kod kesica, gdje mozes sacekati. Ostalo jedno pitanje koje neznam, sta ako nema vode!!! :?
User avatar
Adriatic
Posts: 3389
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#3 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by Adriatic »

Nemoj samo da bi kupio onaj blesavi ROVUS, što ga reklamiraju na TOP SHOP-u.
Ja sam ga kupio i zeznuo se. Vrlo slabo vuče.
Pa sam kupio SAMSUNG sa onom plastičnom posudom. I prezadovoljan sam.
Nema kesa, samo istreseš iz posude a vuče ko lud.
Uglavnom, gledaj snagu usisavanja.
A ROVUS nikako.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#4 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by holowey »

chuchumbamayumbe wrote:Pozdrav!
Interesuju me vasa iskustva gleda upotrebe usisivaca sa vodenim filterom u domacinstvu.
Plusevi, minusi, preporuke.
Imam Gorenje mega-giga usisivac, ali onaj regularni, sa papirnom kesom i stvarno dobro chupa, ali sam iz price sa poznanicima zakljucio da se ne moze usporediti sa usisivacima sa vodenim filterom.
Malo sam razgledao, ima razniih ponuda, od 99km do oko 1300km.
Interesuju me vase preporuke, koji model, itd?
Ja sam bacio oko na jedan slovenacki Liv, cijena oko 270km.
Hvala unaprijed na korisnim savjetima.

p.s. ne spominjite mi kirbije, rainbow-e i ostale igracke od nekoliko hiljada km, pls.
poslije peglanja sa istresanjem platnene vercice iz obicnog usisivaca, odlucio da kupim uber aman zaman usisivac sa vodenim filterom...prvo usisavanje, ja presretan....drugo, isto tako...nakon cetiri dana, dodje na red trece usisavanje, i katastrofa, kuca se usmrdila kao kanalizacija... rjesenje, poslije svakog usisavanja oprati usisivac inace ce da se zestoko usmrdi... dva mjeseca se peglao sa ciscenjem usisivaca poslije svakog jbng usisavanja, i na kraju bacio usisivac u smece... jedina korisna stvar od investicije teske 300km je bila dobar kabl dug pet metara koji sam odsjekao sa usisivaca prije bacanja...
moja preporuka, zaobici u sirokom luku...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by chuchumbamayumbe »

holowey wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Pozdrav!
Interesuju me vasa iskustva gleda upotrebe usisivaca sa vodenim filterom u domacinstvu.
Plusevi, minusi, preporuke.
Imam Gorenje mega-giga usisivac, ali onaj regularni, sa papirnom kesom i stvarno dobro chupa, ali sam iz price sa poznanicima zakljucio da se ne moze usporediti sa usisivacima sa vodenim filterom.
Malo sam razgledao, ima razniih ponuda, od 99km do oko 1300km.
Interesuju me vase preporuke, koji model, itd?
Ja sam bacio oko na jedan slovenacki Liv, cijena oko 270km.
Hvala unaprijed na korisnim savjetima.

p.s. ne spominjite mi kirbije, rainbow-e i ostale igracke od nekoliko hiljada km, pls.
poslije peglanja sa istresanjem platnene vercice iz obicnog usisivaca, odlucio da kupim uber aman zaman usisivac sa vodenim filterom...prvo usisavanje, ja presretan....drugo, isto tako...nakon cetiri dana, dodje na red trece usisavanje, i katastrofa, kuca se usmrdila kao kanalizacija... rjesenje, poslije svakog usisavanja oprati usisivac inace ce da se zestoko usmrdi... dva mjeseca se peglao sa ciscenjem usisivaca poslije svakog jbng usisavanja, i na kraju bacio usisivac u smece... jedina korisna stvar od investicije teske 300km je bila dobar kabl dug pet metara koji sam odsjekao sa usisivaca prije bacanja...
moja preporuka, zaobici u sirokom luku...
Koja je marka (tip) bio u pitanju?!
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#6 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by saga »

ah, i mi imamo neki taj vodeni...
fakat je pegla to ciscenje nakon svakog usisavanja... meni ga mrsko i pripremit za usisavanje, izvuci, naspi tolko vode stavi filter, ha hu... jos je ogroman nekakav, hah
al jbg... buduci da je mali dlakavi pas u kuci... ovaj usisivac nam mnogo vise odgovara, pokupi dosta toga... a onda polako istresi vodu u solju... i istusiraj usisvac u kadi, pa operi kadu :D
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#7 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by holowey »

chuchumbamayumbe wrote:
holowey wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Pozdrav!
Interesuju me vasa iskustva gleda upotrebe usisivaca sa vodenim filterom u domacinstvu.
Plusevi, minusi, preporuke.
Imam Gorenje mega-giga usisivac, ali onaj regularni, sa papirnom kesom i stvarno dobro chupa, ali sam iz price sa poznanicima zakljucio da se ne moze usporediti sa usisivacima sa vodenim filterom.
Malo sam razgledao, ima razniih ponuda, od 99km do oko 1300km.
Interesuju me vase preporuke, koji model, itd?
Ja sam bacio oko na jedan slovenacki Liv, cijena oko 270km.
Hvala unaprijed na korisnim savjetima.

p.s. ne spominjite mi kirbije, rainbow-e i ostale igracke od nekoliko hiljada km, pls.
poslije peglanja sa istresanjem platnene vercice iz obicnog usisivaca, odlucio da kupim uber aman zaman usisivac sa vodenim filterom...prvo usisavanje, ja presretan....drugo, isto tako...nakon cetiri dana, dodje na red trece usisavanje, i katastrofa, kuca se usmrdila kao kanalizacija... rjesenje, poslije svakog usisavanja oprati usisivac inace ce da se zestoko usmrdi... dva mjeseca se peglao sa ciscenjem usisivaca poslije svakog jbng usisavanja, i na kraju bacio usisivac u smece... jedina korisna stvar od investicije teske 300km je bila dobar kabl dug pet metara koji sam odsjekao sa usisivaca prije bacanja...
moja preporuka, zaobici u sirokom luku...
Koja je marka (tip) bio u pitanju?!
Elit, a model nemam pojma...uglavnom, marka i model su nebitni, ista je stvar i sa najjeftinijim i najskupljim, moraju se cistiti poslije svakog usisavanja... kome nije mrsko, dobro obavljaju svoju funkciju usisavanja, ali im je odrzavanje robija...
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#8 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by vnm »

mi imamo rainbow vec nekih 12 godina a kupljen je jer sam teski alergicar. sve u svemu najbolje, za neku tehniku, potrosene pare.

minusi u odnosu na obicne usisivace su da je dosta kabast i da voda ne smije stajati, jer se naravno usmrdi, pa je malo problematicno ako treba nabrzaka usisati nesto sto se prosulo.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#9 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by chuchumbamayumbe »

Ja rekoh da mi ne spominjete rainbow-e i kirby-je koji kostaju po nekoliko hiljada maraka, za to para neJmam. :-)
Nisam lijen ( a nije ni supruga) sto se tice ciscenja usisivaca.
Interesuje me da li fakat bolje eliminise kucnu prasinu u odnosu na konvencionalne usisivace, da li je vrijedno ulaganja (posto imamo dvoje djece) i da li ce kuca biti iole cischa sa usisivacem sa vodenim filterom u poredjenju sa standardnim?
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#10 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by cHupjahalic@ »

...................
Last edited by cHupjahalic@ on 23/06/2009 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#11 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by chuchumbamayumbe »

cHupjahalic@ wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Ja rekoh da mi ne spominjete rainbow-e i kirby-je koji kostaju po nekoliko hiljada maraka, za to para neJmam. :-)
Nisam lijen ( a nije ni supruga) sto se tice ciscenja usisivaca.
Interesuje me da li fakat bolje eliminise kucnu prasinu u odnosu na konvencionalne usisivace, da li je vrijedno ulaganja (posto imamo dvoje djece) i da li ce kuca biti iole cischa sa usisivacem sa vodenim filterom u poredjenju sa standardnim?
ovdje su dosta usisivaca izbacili sa trzista kad su u pitanju bas usisivaci sa vodenim filterom. koristim usisivac sa filterom koji je namjenjen za alergicare i mogu ti reci da kupi puno bolje od "obicnog".
pitala sam ih zasto su takvi usisivaci izbaceni, odgovor koji sam dobila je bio da je kroz testove dokazano da ne odrzavaju onaj standard iza kojeg stoje i da ispusta dosta prasine (ne pitaj mene na koji nacin, jer meni su objasnili sve te razlicite filtere i kako nisu dobri). u svakom slucaju takve usisivace nisu preporucili za alergicare, pa ako oni lazu onda lazem i ja.

ps ovdje pisem i mislim na usisivace iz nize klase. za usisivace sa vodenim filterom potrebno je dati vise hiljada km-ova ako hoces kvalitetan (ps ovo nisu moje rijeci :D ).
Izvini sto sam radoznao, gdje je to "ovdje"? :)
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#12 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by cHupjahalic@ »

...........
Last edited by cHupjahalic@ on 23/06/2009 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#13 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by chuchumbamayumbe »

Ima li neko Beko usisivac sa vodenim filterom, kakvi su oni?!
sorrow
Posts: 49
Joined: 08/07/2008 17:33

#14 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by sorrow »

ja imam beko usisivac s vodenim filterom...i jako sam zadovoljna....dobro kupi i ne dize prasinu pri usisavanju, a meni nije mrsko ni da ga ocistim poslije usisavanja...jedina losa stvar (ne samo bekovog nego vecine tih usisivaca s vodenim filterom) jeste velicina - ne mozes ga bas ostavit negdje da ne smeta :D , ali prilikom usisavanja nije nikakav problem jer se dobro 'krece' na tockicima. ja sam svoj platila 170km, jacina 1800 W.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#15 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by Skyfox »

Rovus slabije vuce ali je kvalitetan i mali. mala posuda koju samo trehnes u WC i saperes kao i filtere manje peglanja nego kad treses obicnu platnenu vrecu a sva prasina ostaje u toj vodi znaci nista ne ostaje niti bjezi, meni je dovoljna i snaga jer jednom godisnje mi dodu oni sto dubinski usisavaju i to je to , za svakodnevnu uskugu Rovus mi je dovoljan.

Image
feebyy
Posts: 4
Joined: 10/04/2008 21:57

#16 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by feebyy »

potpisujem " Adriatica"...identicno iskustvo sa Rovusom, koji je po kvalitetu izrade NULA u odnosu na novu liniju Samsungovih usisivaca-sa plasticnim "bokalicem", 5x jednostavniji za istresti i ocistiti od ovih sa vodenim...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#17 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by StupskaBitanga »

moja sestra je kupila neki Samsung u TM na koreji
ne treba ti ni voda ni vrečice
samo istreseš posudu opereš je osušiš i usisavaš dalje

i ima na ručki opcije min max
a kad max uključiš
vuče ko ludo

ko god da može odvojiti novac za to topla preporuka
a + prodavačica nam je rekla da za te usisivače na vodu treba mjenjati filter nakon god
a ovaj samsung
niš mu ne treba ni voda ni vreca ni filter
niš
samo usisavaš
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#18 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by shipak »

moji roditelji imaju onaj sa top shopa sa vodenim filterom. Što se tiče prašine stvarno je puno manje prašine u stanu čak i odmah nakon prvog usisavanja. Vidi se po namještaju, jer je kod njih komoda visoki sjaj, drvo pa se svaka praška vidi.


Eh sad u njemu dođe onaj neki specijalni HEPA filter. Ništa nije vukao dok tata nije izvadio hepa filter sad dobro vuče. I dalje nema prašine.



Ja imam ovaj gorespominjani usisivač koji ima plastičnu kutiju, ali nema vode. Jako je mali i dođe u praktičnoj kutiji koju poslije koristiš kao spremište a vuče kao lud. Kutiju samo prospeš, ne moraš je svaki put oprati, ako ti je mrsko. Filter svako nekoliko usisavanja otreseš i to je to. Meni je super. Što se tiče prašine po stanu, mislim da je bolji vodeni, ali ni ovaj nije loš.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#19 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by semmy »

ja imam elit 2000w natural i prezadovoljna sam..nije mi mrsko istresati vodu jer znam da sam pokupila svaku prasku, vuce ko lud..mislim da je oko 150km...dobila na poklon pa nisam sigurna...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#20 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by Skyfox »

feebyy wrote:potpisujem " Adriatica"...identicno iskustvo sa Rovusom, koji je po kvalitetu izrade NULA u odnosu na novu liniju Samsungovih usisivaca-sa plasticnim "bokalicem", 5x jednostavniji za istresti i ocistiti od ovih sa vodenim...
kolika je cijena tog Samsungovog i gdje ima uzet u SA???
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#21 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by shipak »

bilo je u merkuru na stupu.
bilo je i u robotu (u hrasnom i u rajlovcu sam svojim očima vidjela).

valjda ima još uvijek
amla
Posts: 17
Joined: 02/12/2008 17:26

#22 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by amla »

Ja imam LIV 2000 koji moze i da pere i da usisava, nesto slicno kirbiju ali puno manje para .
Odlican je, vuce k'o lud a praske nigdje nema. Nije ni skup, 300 KM .
anda 1
Posts: 41
Joined: 01/05/2008 20:24

#23 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by anda 1 »

ja sam nedavno kupila elit usisivač na vodu.istina snaga mu je 1600w ali vuče ko lud. cijena mu je 117,00 km u tehno magu.
ovo je neki noviji model koji je malo i manji od onih starijih modela. a što se tiče čišćenja na koje se svi žale nije tako komplikovano , a ni teško kad znaš da prašine više nema.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#24 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by chuchumbamayumbe »

amla wrote:Ja imam LIV 2000 koji moze i da pere i da usisava, nesto slicno kirbiju ali puno manje para .
Odlican je, vuce k'o lud a praske nigdje nema. Nije ni skup, 300 KM .
Upravo me je ovaj model posebno zainteresirao!
Da li je to onaj LIV sto ima dodatak sa strane, nesto kao manja posuda?
Mozes li mi objasniti za sta to sluzi?
amla
Posts: 17
Joined: 02/12/2008 17:26

#25 Re: Usisivac sa vodenim filterom

Post by amla »

Jeste to je bas taj. U tu posudu sa strane sipas deterdzent, litar dobijes uz usisivac, i vodu .Imas prskalicu kao dodatak s kojom vlazis tepihe, podove ili plocice i peres, odnosno, usisas tu vodu. Odlican je i za pranje i usisavanje.
Post Reply