kuhinje po mjeri

Post Reply
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#101 Re: kuhinje po mjeri

Post by suncica24 »

huricanes wrote:ne slažem se da stolari mogu ponuditi toliko dobru cijenu po kvaliteti koju nude renomirane firme LASER, MAMAS SOGAL, BEGEX ... postoje stvari u koje se ljudi ne razumiju pa požure kod stolara...uz to osobu koja uglavnom nema smisla za lijepo, jer je za njih izrada kuhinja i ostalog namještaja po mjeri stvar rutine. I šta se desi nakon odredjenog perioda vrata raštimana jer baglame nisu bile kvalitetne, kantovi odvaljeni jer su samo fronte bile iskantirane ABS dvomilimetarskom kant trakom. Korito puno fleka jer nije imalo mikrozaštitu, ladice raštimane jer nisu imale kugličaste vodilice niti tandem boxove i td. itd...stoga razmislite prije nego odete kod stolara. Uz to znate li koliko će vam naplatiti ukoliko naknadno dodje na adresu i popravi mehanizam recimo kod plakara ukoliko dodje do eventualnog kvara...firme poput nabrojanih vam daju sigurnost, jer nećete morati da ganjate majstora nakon što ste mu dali avans i slušate njegove laži dok on uzima druge poslove...uz to imate garanciju i kvalitet koji nijedan stolar ne može ponuditi ma koliko bio dobar. ;)
Kad su kuhinje u pitanju ispod je specifikacija koju daju naborajane firme pa sa njom otidjite kod stolara, vidjećemo hoće li razlike biti tako velike kao što ste nabrojali kad ugradi sve ove kvalitetne stvari u vašu kuhinju...

-BAGLAME: blum sa prigušivačima
-PVC stoperi (zaštita od lupanja vratima)
-IVERAL: egger
-MEDIJAPAN: lakiran po RAL karti
-KANT TRAKA: abs 2mm, ali ne samo fronte nego i unutrašnjost jer je to veoma bitna stvar.
-COKL: aluminijski a ne obični od iverala koji povuče vlagu i istruhne za godinu dana.
-KORITO: teka ili blanko sa mikrozastitom SCH
-VODILICE NA LADICAMA (JAKO BITNO) kugličaste ili tandem boxovi
-PLINSKI PODIZAČI: odgovarajuće podizne snage a ne 5KN pa vrata padnu za 6 mjeseci.
-RADNA PLOČA 4cm: EGGER, WOODEGO, FUNDERMAX, KAINDL
-lAJSNA NA RADNOJ PLOČI: tanka četvrtasta a ne trokutasta klasična koju vidjamo na najeftinijim kuhinjama.
-ZATIM ALUMINIJSKI RAMOVI SA ISPUNAMA OD STAKLA: KALJENOG a ne lakobela ili satinata najobičnijeg mliječnog stakla...I nekvalitetnih MDF ramova.
-RUČKICE napr. rujz design a ne klasične okrugle koje vidjamo na svim mogućim jeftinim i nekvalitetnim kuhinjama kao što su DOMAVIJA, STANDARD, DALAS itd. a uz to najčešćeg promjera 12 cm što izgleda veoma siromašno.

Nadam se da sam vam pomogao jer kad stolar vidi ovu specifikaciju i ako bude znao sve ovo da nabavi i postavi nisam siguran da će biti jeftiniji od firmi. To može samo da kaže neko ko se nimalo ne razumije u ovu oblast. P.s. nemam nikakve koristi od ovih uputa otidjite u sve ove firme pa ko bude najbolji taj nek vam radi kuhinju.

A što se tiče prevara da li je iko spomenuo da nije uredu da vam neko napravi nacrt a da vi odete kod stolara. Zapitajte se kakvi ste ljudi. Za to se neko školovao i da bi vam pružio kompletnu uslugu on treba da primi platu. Žalosno je da ljudi tako razmišljaju. Još ću samo dodati da po firmama ipak rade obrazovani ljudi koji nisu naivni pa ćete vrlo često dobiti nacrt sa pogrešnim kotama koji će onima koji se odluče za takvu prevaru itekako napraviti problem. Sretno sa izborom i ne zaboravite kuhinju i plakare ne pravite svake godine. JA NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM JEFTINE STVARI ZATO SAM SE IPAK ODLUČIO ZA FIRMU. ;)
Saloni, tj. firme, uzimaju 30-40% marze na cijenu kuhinje.
Stolari, tj. radionica koja pravi kuhinju (firme je projektuju i sklapaju sve ovo sto si naveo u tebi optimalnu ponudu) uzimaju nekih 10-15%
Sto znaci da je realna cijena nekih 50% od cijene koju ti placas...

E sad ti meni reci da je onaj koji preskoci ovaj prvi krug i ode direktno na drugi glup :D
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#102 Re: kuhinje po mjeri

Post by Hemel »

kokuz_sa wrote:meni je VKV stolar radio kuhinju
ja prezadovoljan vala..
kad god mi ko dodje kuci prvo ode do kuhinje da se nagleda i kaze mi koji kompliment :D :D

uglavnom lika mi preporucili..dosao lik kuci uzeo sve mjere premjerio..mi kazali hocemo ovo ono..i kaze ok nazvat cu vas kad zavrsim crtanje..nakon par dana dosao lik donio crtez sa mjerama
donio tacno koliko kojeg materijala treba i rekao cijenu..

sto se tice kupovine materijala..to je dao na mogucnost da on ode po ovim naim radnjama da pokupuje ili da j ato radim..
uglavnom isao ja s njim..vala pao s nogu jer je on trazio kvalitetnu robu a da je jeftinija ipak..
pa znali smo neke iste artikle nalaziti po cijeni razlicitoj u cak 50KM

uglavnom materijal me sav dosao 1500KM
ruke majstora su isto toliko(al covjek se opet da dogovoriti i sniziti ako vam je previse)

jeste radio nekoliko dana vala al dodje u 7h ujutro ode oko 9h navece
al isplatilo se

a komsinica ispod mene je uzela firmu da joj radi kuhinju i doslo ju je sve 5500KM a kuhinja ni blizu nije ni lijepa ni funkcionalna kao ova moja..i stalno mi se zali da je bacila pare niz vjetar a nije dobila sto je zeljela..
ovo mi zape za oko...gdje je to radio? u radionici ili u kuci/stanu?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#103 Re: kuhinje po mjeri

Post by kokuz_sa »

Hemel wrote:
kokuz_sa wrote:meni je VKV stolar radio kuhinju
ja prezadovoljan vala..
kad god mi ko dodje kuci prvo ode do kuhinje da se nagleda i kaze mi koji kompliment :D :D

uglavnom lika mi preporucili..dosao lik kuci uzeo sve mjere premjerio..mi kazali hocemo ovo ono..i kaze ok nazvat cu vas kad zavrsim crtanje..nakon par dana dosao lik donio crtez sa mjerama
donio tacno koliko kojeg materijala treba i rekao cijenu..

sto se tice kupovine materijala..to je dao na mogucnost da on ode po ovim naim radnjama da pokupuje ili da j ato radim..
uglavnom isao ja s njim..vala pao s nogu jer je on trazio kvalitetnu robu a da je jeftinija ipak..
pa znali smo neke iste artikle nalaziti po cijeni razlicitoj u cak 50KM

uglavnom materijal me sav dosao 1500KM
ruke majstora su isto toliko(al covjek se opet da dogovoriti i sniziti ako vam je previse)

jeste radio nekoliko dana vala al dodje u 7h ujutro ode oko 9h navece
al isplatilo se

a komsinica ispod mene je uzela firmu da joj radi kuhinju i doslo ju je sve 5500KM a kuhinja ni blizu nije ni lijepa ni funkcionalna kao ova moja..i stalno mi se zali da je bacila pare niz vjetar a nije dobila sto je zeljela..
ovo mi zape za oko...gdje je to radio? u radionici ili u kuci/stanu?
znaci rezanje tih ploca i sve je radio kod sebe..a ugradjivanje kod mene..jer uvijek je neka frka bila s drugm majstorima pa tako on radi jednu stranu drugi provode vodu..i tako to
uglavnom kod mene je vrsio sklapljanje..ljepljenje i ugradjivanje
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#104 Re: kuhinje po mjeri

Post by Hemel »

kokuz_sa wrote:
Hemel wrote:a komsinica ispod mene je uzela firmu da joj radi kuhinju i doslo ju je sve 5500KM a kuhinja ni blizu nije ni lijepa ni funkcionalna kao ova moja..i stalno mi se zali da je bacila pare niz vjetar a nije dobila sto je zeljela..
ovo mi zape za oko...gdje je to radio? u radionici ili u kuci/stanu?
znaci rezanje tih ploca i sve je radio kod sebe..a ugradjivanje kod mene..jer uvijek je neka frka bila s drugm majstorima pa tako on radi jednu stranu drugi provode vodu..i tako to
uglavnom kod mene je vrsio sklapljanje..ljepljenje i ugradjivanje[/quote]

znam da je taj sistem najjeftiniji (kupovina materijala, iskrajanje, ugradnja) samo ako majstor ima dobre masine za sve to. velike zarade uzimaju ovi sto prodaju gotove kuhinje.

kolika je to kuhinja?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#105 Re: kuhinje po mjeri

Post by kokuz_sa »

Hemel wrote:
kokuz_sa wrote:
Hemel wrote:a komsinica ispod mene je uzela firmu da joj radi kuhinju i doslo ju je sve 5500KM a kuhinja ni blizu nije ni lijepa ni funkcionalna kao ova moja..i stalno mi se zali da je bacila pare niz vjetar a nije dobila sto je zeljela..
ovo mi zape za oko...gdje je to radio? u radionici ili u kuci/stanu?
znaci rezanje tih ploca i sve je radio kod sebe..a ugradjivanje kod mene..jer uvijek je neka frka bila s drugm majstorima pa tako on radi jednu stranu drugi provode vodu..i tako to
uglavnom kod mene je vrsio sklapljanje..ljepljenje i ugradjivanje
znam da je taj sistem najjeftiniji (kupovina materijala, iskrajanje, ugradnja) samo ako majstor ima dobre masine za sve to. velike zarade uzimaju ovi sto prodaju gotove kuhinje.

kolika je to kuhinja?[/quote]
ma gledaj on ja napravio meni komplet projekt u crtezima..tacno navedeno koliko ima rezova i tako toga..i kad smo uzimali ploce u firmi toj tu smo sve odrezali osmah..po 1 rezu su naplacivali 1KM..
laserski se radilo sve..a sada kod njega je to trebalo ono staviti zastitna lajsna..te izrezati neke druge otvore..probusiti rupe za baglame i sve tako to nesto..

kuhinja je eto povelika 3 strane stanu..nesto tipa ove slike zadnje na prvoj stranici..sam oima jos nekih dodatnih elemenata u staklu na izvlacenje i podizanje vrata

radio sam ja predracun u laseru mislim ..i rekli mi oko 6500KM da ce me doci sve s ugradnjom i odustao..znaci iste zelje ista kuhinja..
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#106 Re: kuhinje po mjeri

Post by ibizza »

Meni radili,prezadovoljan!
http://www.facebook.com/ROMANTIKli
:thumbup:
merik
Posts: 202
Joined: 15/06/2010 12:12
Location: Između jave i sna

#107 Re: kuhinje po mjeri

Post by merik »

kokuz_sa wrote:meni je VKV stolar radio kuhinju
ja prezadovoljan vala..
kad god mi ko dodje kuci prvo ode do kuhinje da se nagleda i kaze mi koji kompliment :D :D

uglavnom lika mi preporucili..dosao lik kuci uzeo sve mjere premjerio..mi kazali hocemo ovo ono..i kaze ok nazvat cu vas kad zavrsim crtanje..nakon par dana dosao lik donio crtez sa mjerama
donio tacno koliko kojeg materijala treba i rekao cijenu..

sto se tice kupovine materijala..to je dao na mogucnost da on ode po ovim naim radnjama da pokupuje ili da j ato radim..
uglavnom isao ja s njim..vala pao s nogu jer je on trazio kvalitetnu robu a da je jeftinija ipak..
pa znali smo neke iste artikle nalaziti po cijeni razlicitoj u cak 50KM

uglavnom materijal me sav dosao 1500KM
ruke majstora su isto toliko(al covjek se opet da dogovoriti i sniziti ako vam je previse)

jeste radio nekoliko dana vala al dodje u 7h ujutro ode oko 9h navece
al isplatilo se

a komsinica ispod mene je uzela firmu da joj radi kuhinju i doslo ju je sve 5500KM a kuhinja ni blizu nije ni lijepa ni funkcionalna kao ova moja..i stalno mi se zali da je bacila pare niz vjetar a nije dobila sto je zeljela..
Može li fotka da vidimo kako izgleda? :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#108 Re: kuhinje po mjeri

Post by kokuz_sa »

merik wrote:
kokuz_sa wrote:meni je VKV stolar radio kuhinju
ja prezadovoljan vala..
kad god mi ko dodje kuci prvo ode do kuhinje da se nagleda i kaze mi koji kompliment :D :D

uglavnom lika mi preporucili..dosao lik kuci uzeo sve mjere premjerio..mi kazali hocemo ovo ono..i kaze ok nazvat cu vas kad zavrsim crtanje..nakon par dana dosao lik donio crtez sa mjerama
donio tacno koliko kojeg materijala treba i rekao cijenu..

sto se tice kupovine materijala..to je dao na mogucnost da on ode po ovim naim radnjama da pokupuje ili da j ato radim..
uglavnom isao ja s njim..vala pao s nogu jer je on trazio kvalitetnu robu a da je jeftinija ipak..
pa znali smo neke iste artikle nalaziti po cijeni razlicitoj u cak 50KM

uglavnom materijal me sav dosao 1500KM
ruke majstora su isto toliko(al covjek se opet da dogovoriti i sniziti ako vam je previse)

jeste radio nekoliko dana vala al dodje u 7h ujutro ode oko 9h navece
al isplatilo se

a komsinica ispod mene je uzela firmu da joj radi kuhinju i doslo ju je sve 5500KM a kuhinja ni blizu nije ni lijepa ni funkcionalna kao ova moja..i stalno mi se zali da je bacila pare niz vjetar a nije dobila sto je zeljela..
Može li fotka da vidimo kako izgleda? :D
nije frka..cim mi vrate digitalac..nakacim fotku :D :D
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#109 Re: kuhinje po mjeri

Post by Mariella »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

:D :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#110 Re: kuhinje po mjeri

Post by Ma.Le.Na »

:cry:
ovdje se pita ne moze razvit da si...pita :cry: :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#111 Re: kuhinje po mjeri

Post by Mariella »

:lol:

Mislim da ljudi koji bi ovo kupili ni inace ne razvijaju pite :D Ovo je za na vikendicu kad se nema prostora :D
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#112 Re: kuhinje po mjeri

Post by butterfly_01 »

meni je ovo cool... samo u mojoj multifunkcionalnoj kuhinji za ovakvu nema mjesta.. mozda za vikendicu
mammamia00
Posts: 4
Joined: 31/10/2011 15:18

#113 Re: kuhinje po mjeri

Post by mammamia00 »

cao svima, evo pratim ovu temu, jer sam se odlucila za novu kuhinju, i dosta mi je savjeta pomoglo...pa sam odlucila da vam postavim koju fotku kuhinje koja je legla prije 2 dana, jos fali bijela tehnika...pozz


http://imageshack.us/photo/my-images/834/img451w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/img450f.jpg/
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#114 Re: kuhinje po mjeri

Post by 6.april »

Image

Image
merik
Posts: 202
Joined: 15/06/2010 12:12
Location: Između jave i sna

#115 Re: kuhinje po mjeri

Post by merik »

mammamia00 wrote:cao svima, evo pratim ovu temu, jer sam se odlucila za novu kuhinju, i dosta mi je savjeta pomoglo...pa sam odlucila da vam postavim koju fotku kuhinje koja je legla prije 2 dana, jos fali bijela tehnika...pozz


http://imageshack.us/photo/my-images/834/img451w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/img450f.jpg/
Lijepa kuhinja.
Ko vam je radio, privatno ili firma?
Koliko je kostala?
mammamia00
Posts: 4
Joined: 31/10/2011 15:18

#116 Re: kuhinje po mjeri

Post by mammamia00 »

[/quote] Lijepa kuhinja.
Ko vam je radio, privatno ili firma?
Koliko je kostala? [/quote]

Hvala! Privatno smo radili, jedan majstor iz Tuzle, izasla nas je oko 2,700 plus plocice posebno
mamicala
Posts: 38
Joined: 28/11/2011 14:02

#117 Re: kuhinje po mjeri

Post by mamicala »

Ima li ko kakvih prijedloga za izradu kuhinje po mjeri, cijene, kvalitet u Sarajevu?
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#118 Re: kuhinje po mjeri

Post by pajero »

@kokuz_sa

Je li se vratio digitalac? Ima li tih fotki...
mamicala
Posts: 38
Joined: 28/11/2011 14:02

#119 Re: kuhinje po mjeri

Post by mamicala »

.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#120 Re: kuhinje po mjeri

Post by Pasiflora »

mammamia00 wrote:cao svima, evo pratim ovu temu, jer sam se odlucila za novu kuhinju, i dosta mi je savjeta pomoglo...pa sam odlucila da vam postavim koju fotku kuhinje koja je legla prije 2 dana, jos fali bijela tehnika...pozz


http://imageshack.us/photo/my-images/834/img451w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/img450f.jpg/
Sta je ovo na zidu iznad sudopere?
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#121 Re: kuhinje po mjeri

Post by LieToMe »

mamicala wrote:Ima li ko kakvih prijedloga za izradu kuhinje po mjeri, cijene, kvalitet u Sarajevu?
ja sam radila u begexu, sve zavisi kakvu i koliku kuhinju hoces. kod mene je kuhinja povelika, visoki sjaj u dvije boje, sank, besumne ladice i pofino je i kostala ali totalno se isplatilo :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#122 Re: kuhinje po mjeri

Post by otherside »

mammamia00 wrote:cao svima, evo pratim ovu temu, jer sam se odlucila za novu kuhinju, i dosta mi je savjeta pomoglo...pa sam odlucila da vam postavim koju fotku kuhinje koja je legla prije 2 dana, jos fali bijela tehnika...pozz


http://imageshack.us/photo/my-images/834/img451w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/img450f.jpg/
meni se ne svidja, previse pruga.
ukusi su razliciti...
mammamia00
Posts: 4
Joined: 31/10/2011 15:18

#123 Re: kuhinje po mjeri

Post by mammamia00 »

Pasiflora wrote:
mammamia00 wrote:cao svima, evo pratim ovu temu, jer sam se odlucila za novu kuhinju, i dosta mi je savjeta pomoglo...pa sam odlucila da vam postavim koju fotku kuhinje koja je legla prije 2 dana, jos fali bijela tehnika...pozz


http://imageshack.us/photo/my-images/834/img451w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/img450f.jpg/
Sta je ovo na zidu iznad sudopere?

Plocice u tri boje, u imitaciji drveta, rezane 3 cm debljine, i 10cm duzine
pozz
pedja1
Posts: 32
Joined: 29/04/2009 14:46

#124 Re: kuhinje po mjeri

Post by pedja1 »

Da li je iko radio kuhinje ili bilo koji drugi namjestaj u MOS-u Sarajevo.Kakva iskusta imate sanjima i da li je kvalitet zadovolajvajuci...
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#125 Re: kuhinje po mjeri

Post by butterfly_01 »

je li ovo kuhinja u stanu na adresi hajrudina sabanije???
Post Reply