PVC prozori vs drvena stolarija

Post Reply

Koji prozor je bolji

a/ PVC
219
47%
b/ drveni prozor
188
40%
c/ danas je kisovit dan
58
12%
 
Total votes: 465

kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#951 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by kazo »

kurty wrote:Punac hvali Yavuz... On zadovoljan... Od njih uzimao i vrata i prozora i za objekat na Nisickoj visoravni i za objekat na Jadranu... I zadovoljan i tamo i vamo...
Mada danas PVC stolarije na svakom cosku :-)
Nece punac da prizna da se zajebo :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#952 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Edin H. »

kurty wrote:Punac hvali Yavuz... On zadovoljan... Od njih uzimao i vrata i prozora i za objekat na Nisickoj visoravni i za objekat na Jadranu... I zadovoljan i tamo i vamo...
Mada danas PVC stolarije na svakom cosku :-)
Kako je izveo da se prebaci stolarija preko granice ili imaju firmu i u Hrvatskoj?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#953 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by TDK-90 »

Edin H. wrote:
kurty wrote:Punac hvali Yavuz... On zadovoljan... Od njih uzimao i vrata i prozora i za objekat na Nisickoj visoravni i za objekat na Jadranu... I zadovoljan i tamo i vamo...
Mada danas PVC stolarije na svakom cosku :-)
Kako je izveo da se prebaci stolarija preko granice ili imaju firmu i u Hrvatskoj?
Ma uhodano je to, postao pravi hit posao sa stolarijom :wink:
Narocito oni sto dovoze aute na prikolicama , usput prazni prema EU natovare stolariju..... malo nesto dadnu na kafu ( kavu :D )
i vozi misko.
Nisam vjerovao dok mi jaran nije u Njemacku narucivao za 3 stana kpl vanjsku stolariju.

Samo da kazem da se ovdje radi o prozorima koji su TOP kvalitete , ne YAVUZ koje sam se ja usudio samo na tavan i garazu ugraditi

Hrvati iz pogranicnih podrucja odu sa putnickim autom natovare cca 7 kom manjih prozora 70x70 ili 80x80 ne znam tacno kojih koji se najvise traze....a moze i po narudzbi jer je moguce svaku mjeru kupiti.
I nadju nekako kupce u Hrvatskoj i cak EU, ugrade prozor malo na prozoru zarade malo na ugradnji i puna saka brade :D


Fakat mi ljudi pricaju da je to postalo trazeno skoro kao cigare, ali ipak za snalazljive
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#954 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by tr_ba »

I kod mene je Yavuz na jednom objektu,samo cu reci koliko para toliko muzike...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#955 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Pitarrr82 »

Meni je Ideal broj 1 u omjeru cijene, kvalitete i usluge...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#956 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Maraschino »

hrasno38 wrote:
Imam ja vrlo korektne cijene i kvalitet. Ne slusaj ove sto se furaju na "markice" jer kad hodza ima masla onda sa njim i guzicu maze. Ja ima par drugova sto su isto ugradili Yavuz i sve je bez problema.
On ce tebe odvesti do vrata i reci ti ''koje smece, ne mogu vrata otvoriti dok ih ne dignem''. To se kod nas zove zajeb i sramota.
mali_balon
Posts: 11357
Joined: 12/09/2012 09:57

#957 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by mali_balon »

Dok sam radio za arape renovirali kucu i narucili stolariju od yavuza...koja je pa haman za 1500KM jeftinija od saplasta od ugarka i jedne firme iz zvornika (mislim da se zove jezero)....ugarak jezero i saplast razlika u nekih 300KM...jbga kozojeb se zaletio na cifru :izet: :izet: :izet: :izet: :izet:

Samo cu rec da smo opet mjenjali stolariju......znaci ulazna vrata koje se uvijaju, kako stoplaom drzis vrata dole i ufatis ih za vrh i vuces u kontra smjeru, ne treba puno sile uvijaju se ko da su od paira.......pa turski okovi smece da ne moze biti gore......pa onda ne njihove steke sto se moraju podici da se zakljuca.....
Ja yavuz ne bi ni na vanjsku halu....ma ni na cumez

Evo 10 godina ugarak u kuci, nikad problema, trenutna temp u kuci 27 stupnjeva, na toplanama smo
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#958 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by kurty »

Edin H. wrote:
kurty wrote:Punac hvali Yavuz... On zadovoljan... Od njih uzimao i vrata i prozora i za objekat na Nisickoj visoravni i za objekat na Jadranu... I zadovoljan i tamo i vamo...
Mada danas PVC stolarije na svakom cosku :-)
Kako je izveo da se prebaci stolarija preko granice ili imaju firmu i u Hrvatskoj?
Nisam 100% siguran, ali mislim da je stimao racune za stolariju... 2 x po haman 500KM po turi... Sa svojim autom prebacivao, on i punica 2x500... Tako je haman sve i odradio... Laminat, keramika, namjestaj...
kazo wrote:
kurty wrote:Punac hvali Yavuz... On zadovoljan... Od njih uzimao i vrata i prozora i za objekat na Nisickoj visoravni i za objekat na Jadranu... I zadovoljan i tamo i vamo...
Mada danas PVC stolarije na svakom cosku :-)
Nece punac da prizna da se zajebo :D
Rekao bi, siguran sam... Jbg, mozda mu se posrecilo...

Inace, sad cekam ponude za jedan objekat... Pvc stolarija... Do sada 8 ponuda dobio i cijene su, vjerovali ili ne, od 14 900 do 32 300 (plus PDV)...
Isti komora, ista stakla, ista mjesta dodatno ojacana...
Armin2013
Posts: 436
Joined: 19/08/2013 15:37

#959 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Armin2013 »

Pozdrav,

Moje iskustvo sa Yavuzom, ugrađeni prozori prošle godine na jednom spratu, i uglavnom se od svih prozora 3 koriste, ono otvaraju i zatvaraju svaki dan.

Danas kod sva tri ta prozora imam isti problem, kada zatvorim prozor i povučem ručku prema sebi u donjem dijelu prozor se malo otvara i naravno tu nije sad prozor dobro zatvoren i "fura".

Ako ko zna kako to popravit a da ne rastavljam okove dobro bi mi došlo.

lp,
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#960 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Maraschino »

Armin2013 wrote:Pozdrav,

Moje iskustvo sa Yavuzom, ugrađeni prozori prošle godine na jednom spratu, i uglavnom se od svih prozora 3 koriste, ono otvaraju i zatvaraju svaki dan.

Danas kod sva tri ta prozora imam isti problem, kada zatvorim prozor i povučem ručku prema sebi u donjem dijelu prozor se malo otvara i naravno tu nije sad prozor dobro zatvoren i "fura".

Ako ko zna kako to popravit a da ne rastavljam okove dobro bi mi došlo.

lp,
Kod dobrog profila i dobrog okova imas na gornjoj strani jedan saraf koji se stima imbusom a kod Yavuza ne znam.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#961 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by mali Ninja »

Moze li neko preporuciti gdje da uradim pvc klupice za prozore, otprilike 7m duznih, sirine 16-18cm
probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#962 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by probook »

Je li normalno da se osjeti na baglamama na pvc stolariji da puse i na onoj rupi gdje ide uze od roletni? Kad je jak vjetar stavim ruku i bas osjetim da puse, pogotovo gornje baglame? Aluplast stolarija
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#963 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by kazo »

mali Ninja wrote:Moze li neko preporuciti gdje da uradim pvc klupice za prozore, otprilike 7m duznih, sirine 16-18cm
Penny Stup, nisu nesto puno ni skupe. Kod ovih poznatijih firmi su preskupe.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#964 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by mali Ninja »

kazo wrote:
mali Ninja wrote:Moze li neko preporuciti gdje da uradim pvc klupice za prozore, otprilike 7m duznih, sirine 16-18cm
Penny Stup, nisu nesto puno ni skupe. Kod ovih poznatijih firmi su preskupe.
Hvala, ugarak mi dao cijenu 28KM duzni metar.... Sramota..
User avatar
Laertes
Posts: 4248
Joined: 08/01/2015 18:25

#965 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Laertes »

Tek sad naletih na temu...
Samo da se upišem: Yavuz sobna vrata, 4 komada, prije 4 godine. Nikakvih problema.
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#966 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by DonieBrasco »

Zanima me da li mogu da zadrzim postojeca stakla tj. prozore u slucaju da krenem mjenjati stolariju, konkretno preci na PVC. Jer imam stakla koja imaju ugrađene žalzine (između stakala).
User avatar
holowey
Posts: 8423
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#967 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by holowey »

DonieBrasco wrote:Zanima me da li mogu da zadrzim postojeca stakla tj. prozore u slucaju da krenem mjenjati stolariju, konkretno preci na PVC. Jer imam stakla koja imaju ugrađene žalzine (između stakala).
tesko...pvc profil i tvoj stari profil nisu identicni pa ima odstupanja u dimenzijama stakla... kada rade nove pvc prozore na uzete mjere, dok je pvc u izradi oni narucuju stakla maksuzije za tvoje prozore...

jedino da po tvojim staklima rade okvir ali onda racunaj da je velika vjerovatnoca dodatnih zidarskih radova da se koriguje portal za postavljanje prozora...pa pvc proizvodjac ceka zidara sa uradjenim prozorima da zavrsi svoj posao da tek onda izvrse montazu...a ti u medjuvremenu imas propuh u kuci...
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#968 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by DonieBrasco »

Hvala na odgovoru ali ipak cu jos da provjerim jer se radi o jako skupim staklima jos u sebi imaju zaluzine i mehanizam za iste. A u pitanju je novija zgrada tako da mislim da ne bi bilo problema ni sa zidarskim radovima sem sto bi vremenski dan-dva najvise potrojalao.
User avatar
Hakuna Matata
Posts: 180
Joined: 24/03/2008 23:35

#969 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Hakuna Matata »

Da li je neko imao iskustva sa BBI PVC Plast oni rade kao salamander ili sa Saplast?
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#970 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by use your illusion »

Zanima me kako se kreće cijena pvc prozora sa roletnom (140-120)..5 komora- salamander...kazu da su roletne skupe kao i sam prozor skoro..nesto ne vjerujem da je bas tako
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#971 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by JoseMujica »

Opcija A (Ideal Kakanj):
profil: Aluplast ideal 8000 Uf= 1,0, tri dihtunga, štok šestokomorni 80x85, krilo šestokomorno 77x85,
okov: Sigenia,
stakla: 36mm 4Luw-E*16ar*4*16arg4 Luw-E Ug=0,6
+ vanjska ALU roletna

Opcija B (Prima commerc):
profil: Veka Softline 82 MD, sedam komora, tri dihtunga, okvir 73/82, krilo 84/82
okov: Sigenia Favorit-N
staklo: 4/16/4 LOW-E/16/4 LOW-E
+vanjska ALU roletna

Može li mi neko ko se razumije malo pojasniti šta mi je bolje od ovo dvoje? Opcija A je skuplja za cca 200KM
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#972 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Maraschino »

Ove ponude su bas priblizne. Mala razlika u premazima stakla.

Imam kompletnu stolariju Aluplastovu koju sam ugradio 2009.god.(zaobljeni profili). Kako tad i dan danas. Kada otvaras bilo koje krilo ono osjetis masivnos profila, kvalitet okova a o deformacijama da ne pricamo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#973 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by JoseMujica »

Maraschino wrote:Ove ponude su bas priblizne. Mala razlika u premazima stakla.

Imam kompletnu stolariju Aluplastovu koju sam ugradio 2009.god.(zaobljeni profili). Kako tad i dan danas. Kada otvaras bilo koje krilo ono osjetis masivnos profila, kvalitet okova a o deformacijama da ne pricamo.
ovaj 8000 je ravni profil...tako su mi rekli a zaobljeni je 4000 i na toj ponudi mi je baš neko low E staklo 0,6 koeficijent
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#974 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by JoseMujica »

zna li iko koja je razlika između stakala sa oznakama Ug=0,96 i Ug= 0,6?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#975 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Maraschino »

JoseMujica wrote:zna li iko koja je razlika između stakala sa oznakama Ug=0,96 i Ug= 0,6?
Hoze, sto je manji ovaj koeficient toplotne provodljivosti(Ug) to je bolja izolacija stakla.

To je citava nauka ali ukratko.
Post Reply