Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#51 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by nlt »

BJB wrote:Ma sto je najgore starci su mi izludjeni renoviranjem kuhinje, sad ih je kupatilo dokrajcilo...Svi smo na rubu zivaca, izmoreni, iscrpljeni uzasno..
KEramicar danas dosao da zalijepi 9 plocica u hodniku koje je vodoinstalater obio kad je provodio vodu iz kupatila u kuhinju..
Uglavnom tih 9 plocica je ljepio 3 sata, poravnao cosak zida i kao to je an kafu..Oko 12 išareti mami "de mi isprzi 3 jaja i stavi paradajza domaceg, ja sam gladan"..Inace je poznat kao skrtac i osoba koja gleda da doruckuje, popije kafu, ruča tamo gdje radi da ne biispraznio frizider kuci..

I kad je doslo placanje na red, pocelo je pravdanje..Imao sam jako puno posla koji nije moja obaveza, ugradnja klupice na prozoru, priprema za ljepljenje plocica (Ja platila drugog covjeka da uradi hidroizolaciju da ubrzam stvari, ovaj je samo ispravio na jednom dijelu njegovu gresku i ogulio jupol sa zida)-i sve se svelo na to da je naplatio 50KM po danu..Ja sam trazila da mi napise fiskalni racun--.da izlista sta je koliko, eto kao ne zna koliko bi zacijenio zamjernu starih vratanaca na odzaku novim bijelim..Svelo se na 220 KM za keramiku, i 230KM za te dodatne poslove, ukupno 450..
Platili ga i rekli, "hvala Bogu da ode" nakon sto je izasao..NE bih ga vise nikad angazovala...Covjek je prespor i priglup, osim toga je uzasna stipsa.
Ja mu jesam rekla da cu anggazovati nekoga da ispravi njegovu gresku, na sto me kreten poceo ubjedjivati "nemoj, steta je, lijep je i onaj motiv"..kontam u sebi "mrs konju jedan bnezobrazni, ako ti je lijep nosi ga kuci"..
@nlt, bas me briga sto su tebi bezveze plocice..Meni se svidjaju, zato sam ih i odabrala i kupila..Svakome svoje..
Ali mislim da majstor bilo koji treba ispostovati zelje klijenta/musterije a ne provoditi neku samovolju.. A ako pogrijesi, ispravit, barem pokusati ispraviti svoju gresku.
Ne govorim za tvoje pločice, nego ove kod komšije hahah.
Tvoje su zaista lijepe
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#52 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by VladaFBiH »

majstori, taksisti i ugostitelji su najveća govna s kojim se susrećeš u životu - čast izuzecima

btw. ako još kaže da je radio u Njemačkoj otjeraj ga s noge na nogu jer da je imalo valjao ili da nije bio pomoćni radnik tamo radio bi i dalje u Njemačkoj za puno više para
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#53 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by BJB »

amko761 wrote:Pa zar ne reče da mu nećeš platiti?

Svi zajebani po forumima po internetima.
Da zivim sama, ja mu ne bih platila, i natjerala bih ga da skida pogresno postavljene plocice, ali mama (70godina) "Pa nemoj tako, pa sta ces mu tesko njemu, radio je, itd. Ubij me ali nemoj da ih skida, ostace jos 2 dana.." DA je do mene ja bih mu rekla ili ispravi ili se tornjaj iz kuce i neces ni 1KM ni za ono do sad uradjeno..Ili ce biti po mom, ili nikako"..
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#54 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by amko761 »

Ah da, pokazala bi ti njemu ali ti ne dadoše.

Klasika. :)

Po internetu svi zajebani a u stvarnosti sve miševi. Valjda ovi zajebani ne izlaze, samo su po netu.
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#55 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by kabal1337 »

Imas jednu americku izreku :
You don't get what u expect, you get what you inspect.
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#56 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by BJB »

amko761 wrote:Ah da, pokazala bi ti njemu ali ti ne dadoše.

Klasika. :)

Po internetu svi zajebani a u stvarnosti sve miševi. Valjda ovi zajebani ne izlaze, samo su po netu.
Joj Amko bi li ti rodjenu majku u grob otjerao zbog plocica?
Ima slabo srce, na lijekovima, place i moli me da ga ne tjeram da ih skida..Hajde reci sta bi tiuradio u takvoj situaciji?
Zderem se iovako sto ga nisam iz kuce istjerala kad je rekao da nece ispraviti sto je pokvario..
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#57 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by Bloo »

BJB wrote:
amko761 wrote:Pa zar ne reče da mu nećeš platiti?

Svi zajebani po forumima po internetima.
Da zivim sama, ja mu ne bih platila, i natjerala bih ga da skida pogresno postavljene plocice, ali mama (70godina) "Pa nemoj tako, pa sta ces mu tesko njemu, radio je, itd. Ubij me ali nemoj da ih skida, ostace jos 2 dana.." DA je do mene ja bih mu rekla ili ispravi ili se tornjaj iz kuce i neces ni 1KM ni za ono do sad uradjeno..Ili ce biti po mom, ili nikako"..
Super, reci mami da mu plati (pretpostavljam penzionerka).
Do tebe je.
Ti plaćaš, tvoje pločice, tvoja ideja.


Meni se jednom desilo da mi pravno lice vrati prevod da se ispravi i odrezali mi 10% manji honorar jer sam pogriješila.
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#58 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by BJB »

Ja platila plocice, a mama majstora..Mama ima dobru penziju.. Ja sam majstora hjela odlezati..
Plocice na kadi i podu je uradio kako treba, nacrtala idiotu kako da ig poreda, a ono sto se najvise vidi iznad kade pokvario..
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#59 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by Not My Idea »

HAVANA wrote:
dzipalo wrote:
HAVANA wrote:Jesi ziva i pri pameti? :D
Gdje ti nalazis majstore za renoviranja stanove koje rentas i imas li kakve preporuke? :D
Ako sam dobro upratio na nekoj od tema, dosta stvari sam uradis, ali pretpostavljam da za parket, vodoinstalacije, elektroinstalacije i slicno imas neke majstore?
Imam jednog super momka za rigips i krecenje,gletovanje...Posto je picajzla i dobro radi,nagovorio sam ga da mi i keramiku radi.Odlican. :D Al je kod mene i nece izaci jos 2 mjeseca.Vodoinstalatera imam druga,dobro radi,vjecito zauzet.Struju zavisi sta je,ako je sitnije imam par ljudi a sad mi je trebao i projekat i sve.Electra doo.Skupo ali dobro.
Imas li nekog ko bi izmjestio radijator.?
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#60 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by muha_sa »

Not My Idea wrote: Imas li nekog ko bi izmjestio radijator.?
imam ja

sad cu ti na PP poslat broj
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#61 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by HAVANA »

Eto muhe,rijeseno. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#62 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:Eto muhe,rijeseno. :D
onaj moj haver što je kod tebe aVto kupio :-D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#64 Re: Greske majstora pri majstorisanju, kako spriječiti ili kako liječiti?

Post by Not My Idea »

Treba znat koga pitat :mrgreen: hvala :sax:
Post Reply