hrvatska-more

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#551 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

Jay Gatsby wrote:
Alfons Kauders wrote:
Neka malo :D Valja planirat unaprijed, kontam 2 apartmana uzet. :D
To je već nešto drugo :mrgreen:
Cekam samo da ovi sto voze golfove dvice i kukaju prestanu dolazit. Tad uzmem, a onda skoce cijene. :D
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#552 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Alfons Kauders wrote:
Warashii wrote:@MedenoSrce sve to X2
Dakle 1285 x 2 + 160 x2
Dakle oko nekih 2700KM za dvije osobe 8 dana, sto i nije toliko lose ali je opet mnogo kad neko nema toliko :) .
Da, a baska sto se takse racunaju po putniku... Znaci cetveroclana porodica ce platiti 640KM samo na takse... Autom do mora haman isto para, bilo da ide dvoje ili cetvero (osim ako se ide na trajekt a i to su male pare).
Jbo ih takse :S kakve su to takse? Odnosno koji su to avio prevoznici pa se na ovaj nacin to placa? Zar to ne udje u cijenu karte?
Elem ja put nekako najskuplje platim kad je u pitanju odmor u Hrv. Gorivo oko nekih 130KM + trajekt 320 kuna + 132 kune ( oba smjera ) dakle skoro isto kao i gorivo, al et jbga .
A ovo vala ne bi prezivljavao
Costs
137.58 € With a Diesel vehicle
Toll 0.00 € | Petrol 127.58 € | Road tax 10.00 €
Time
27h09 with 06h28 on motorways
Distance
2022 km with 661 km on motorways
( Zenica - Antalya )
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#553 Re: hrvatska-more

Post by Banksy »

Jay Gatsby wrote:
Meni je Hrvatska vazda bila najbolja za kupanja (kad idem zbog toga). Španija, Turska, Tunis, Jordan, Grčka, Italija... bilo mi je tamo isto super, ali mi hrvatsko more jednostavno najviše odgovara.
Naravno, zato što je najljepše.
Nezgodno je kad u djetinjstvu, ne htijući, sticajem geografskih okolnosti, udariš visoke standarde.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#554 Re: hrvatska-more

Post by MedenoSrce »

@alhemicarka, nisam ja ni trazila skuplji ili jeftiniji hotel u Tr samo sam uzela dvije ponude sa naslovne strane jedne od agencija i uporedila, vjerovatno bi se dalo svasta iskopati kada se covjke zarovi
fantabox
Posts: 220
Joined: 12/07/2007 10:11

#555 Re: hrvatska-more

Post by fantabox »

Naletih na dosta zanimljivih podataka na ovoj stranici (HGK, turizam u Splitsko-Dalmatinskoj zupaniji): http://www2.hgk.hr/komora/hrv/zupkom/Sp ... age_id=111 , a vezanih za ovu temu. Meni najzanimljivije je da cijela Split-Dalmacija zupanija cini samo oko 15% ukupnih smjestajnih kapaciteta (obalne) Hrvatske (hoteli, privatno, kampovi...), a sama Makarska rivijera cini tek nekih 5-6 % unutar HR : http://www2.hgk.hr/komora/hrv/zupkom/Sp ... age_id=121 . Ocekivao sam da su ovi procenti dosta veci...
User avatar
la_roux
Posts: 131
Joined: 10/11/2012 23:04

#556 Re: hrvatska-more

Post by la_roux »

Banksy wrote:
Jay Gatsby wrote:
Meni je Hrvatska vazda bila najbolja za kupanja (kad idem zbog toga). Španija, Turska, Tunis, Jordan, Grčka, Italija... bilo mi je tamo isto super, ali mi hrvatsko more jednostavno najviše odgovara.

Naravno, zato što je najljepše.
Nezgodno je kad u djetinjstvu, ne htijući, sticajem geografskih okolnosti, udariš visoke standarde.
Potpisujem. Bila na svim pobrojanim destinacijama osim Jordana, dodala bih još CG, Egipat i Albaniju, drago mi je što sam vidjela, većina mjesta jesu lijepa (jedino mi u Albaniji nije bilo lijepo, al sreća pa mi je boravak tamo trajao samo 3 dana ), ali ipak mi je Hrvatska najljepša, naročito otoci kojima ništa od pobrojanog nije ni do koljena.
A i Hrvatska mi je uvijek u konačnoj računici ispala najjeftinija opcija.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#557 Re: hrvatska-more

Post by alphonse kauders »

Pozdrav iz Makarske:)

Da odmah razjasnimo neke dileme oko ovogodišnjeg ljetovanja:

1. Prelazak granice preko Crvenog Grma (Vrgorac), čekanje 3-4 minute (granica pređena u subotu, dakle najprometniji dan), bez pretresanja, bez pitanja o lovi, ništa, samo "sretan put";
2. Cijene pića u kafanama (upravo pišem iz jedne, a cijene su u 95% slučajeva iste): kafa 6kn (s mlijekom 7kn), kapućino 7kn, Nes 12 kn, kisela 12 kn, cola/fanta/schweppes 12 kn, Ožujsko 0,33l 12kn, najskuplje pivo - Becks 18kn. Kugla sladoleda 7kn. Generalno, cijene u kafanama su u pet deka sa BiH cijenama, osim u prodavnicama gdje su cijene više za 10%-20% što je logično obzirom na standard Hrvatske.
3. Ono što je za nas skupo - parking (1h - 8-10kn) i skoro se nigdje ne može naći za džabe (u Brelima bi se moglo reći da postoji tzv. "parking mafija",koja dere 100kn dnevnu kartu za parkiranje, a nema teoretske šanse da bilo gdje džaba ostaviš auto a da ti ne zovnu pauka, rašireni su ko Commora:)), ali ko ima smještaj obično ima obezbijeđen parking.
Dalje, voće i povrće na pijaci je fakat dosta skuplje, ali u Konzumu i drugim supermarketima se može većina stvari naći za pristojnu cijenu.
4. Konobari i svi inače prodavači su većinom malo "slinavi" i lijeni, i mrsko im je živjeti iako je sezona tek počela, ali ne može se reći da su sad ono nešto plaho neljubazni (slično kao u BiH).
5. Vrijeme je super trenutno, plaže su pristojno pune, ali ne prenatrpane tako da možeš stvarno s lakoćom naći mjesta na svakoj (pa i hlada). More standardno ujutro dosta čisto, popodne se malo smrlja zbog silnih krema za sunčanje, ali i dalje ništa ono da ti je gadljivo.
6. Smještaj - može se naći polupansion u hotelu za 40 EUR po osobi 50 m od plaže koji je više nego pristojan, čist, hrana super + internet. Naravno, postoji i skupljih varijanti, ali kome još treba bazen, sauna i masaža na moru???:)


Sve u svemu, teško da se igdje može jeftinije ljetovati, a da možeš biti na moru za 3,5-4 sata.
Stvarno ne znam kako je u julu/augustu, jer godinama u tom periodu ne idem na more, ali za kraj juna/početak septembra Hrvatska je idealna za odmor za sve sa nekim normalnim budžetom.

Pozdrav!
fantabox
Posts: 220
Joined: 12/07/2007 10:11

#558 Re: hrvatska-more

Post by fantabox »

alphonse kauders wrote:Pozdrav iz Makarske:)
Pozdrav!
Batali forum i uzivaj!!!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#559 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

fantabox wrote:Naletih na dosta zanimljivih podataka na ovoj stranici (HGK, turizam u Splitsko-Dalmatinskoj zupaniji): http://www2.hgk.hr/komora/hrv/zupkom/Sp ... age_id=111 , a vezanih za ovu temu. Meni najzanimljivije je da cijela Split-Dalmacija zupanija cini samo oko 15% ukupnih smjestajnih kapaciteta (obalne) Hrvatske (hoteli, privatno, kampovi...), a sama Makarska rivijera cini tek nekih 5-6 % unutar HR : http://www2.hgk.hr/komora/hrv/zupkom/Sp ... age_id=121 . Ocekivao sam da su ovi procenti dosta veci...
Naravno, to ja govorim svo vrijeme, a raja se uhvatila Makarske ko da Hrvatska nema jos par stotina kilometara obale i 1000 otoka.

Na cijeloj "Makarskoj rivijeri" ne zivi vise od 30,000 ljudi... U Makarskoj mozda 15,000, ostatak nek je po okolnim selima i gradicima. Zasto onda ocekivati da bi Makarska rivijera trebala ciniti vise od 5-6% smestajnih kapaciteta u Hrvatskoj, kad manje od 5% stanovnistva na hrvatskoj obali zivi na tom potezu?

I onda se iznenade kada cuju da Bosanci ne prave ni 2% nocenja u Hrvatskoj - jer svaka druga kuca u Zaostrogu, Podacama i sl. je puna Bosanaca... I jesu, tamo su vazda Bosanci bili najcesci gosti, ali ta mala mjesta su zasluzna za vrlo, vrlo malo nocenja kada se gleda ostatak obale.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#560 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

fantabox wrote:
alphonse kauders wrote:Pozdrav iz Makarske:)
Pozdrav!
Batali forum i uzivaj!!!
Pridruzujem se toplim zeljama. :D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#561 Re: hrvatska-more

Post by MedenoSrce »

Alfonse kol'ko placas smjestaj :mrgreen:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#562 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

MedenoSrce wrote:Alfonse kol'ko placas smjestaj :mrgreen:
Ne placam, vec naplacujem :D
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#563 Re: hrvatska-more

Post by Alhemicarkaa »

A koliko naplaćuješ? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#564 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

Alhemicarkaa wrote:A koliko naplaćuješ? :D
Cijena sitnica...

Ma slabo se bavim time, em nisam vise registrovan, em nema se ni kad. Dok se svi redovni izredaju.... to je to
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#565 Re: hrvatska-more

Post by palamuda »

Evo iz prve ruke:
- Doljani u šest ujutru niko te ništa ne pita graničari pospani, samo gledaju da te se kutarišu, mogli smo kravu vozit u gepeku ne bi je skontali
- Igrane, dvokrevetna soba sa upotrebom kuhinje (kupatilo u sastavu sobe), klima, lijepo uglađeno, terasa, 50 - 100 m od plaže, malo brdo, nedavno renovirano 25 eura
- Kafa 6 kuna
- jelo u restoranu pizza is l od 60 do 100 kn ono što mene zanima ostalo nisam upućen, al slabo konzumiram restoransku ponudu.
- U prodavnici cijene slične našim, nešto malo skuplje, nešto jeftinije, uglavnom se sve svede na 20 km razlike u konačnici. U Metkoviću smo dosta toga kupili u konzumu i potrošili oko 300 KN nek bude 100 KM mada je manje, mislim da će nam ostati hrane ne znam kako da je prenesem u Bosnu :-) :-)

Računica za 4 noći ili ti pet dana:
- spavanje 200 KM
- hapa, metković 100 KM, dnevno ode oko 150 KN ili ti 40 - 50 KM
TOTAL (sa gorivom oko 600 KM) nije loše, mada je juni još su cijene ok

Da ne zaboravim plaže prelijepe bio sam u Egiptu, al ipak mi je lijepa njihova izmislila plaže.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#566 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

palamuda wrote:Evo iz prve ruke:
- Doljani u šest ujutru niko te ništa ne pita graničari pospani, samo gledaju da te se kutarišu, mogli smo kravu vozit u gepeku ne bi je skontali
- Igrane, dvokrevetna soba sa upotrebom kuhinje (kupatilo u sastavu sobe), klima, lijepo uglađeno, terasa, 50 - 100 m od plaže, malo brdo, nedavno renovirano 25 eura
- Kafa 6 kuna
- jelo u restoranu pizza is l od 60 do 100 kn ono što mene zanima ostalo nisam upućen, al slabo konzumiram restoransku ponudu.
- U prodavnici cijene slične našim, nešto malo skuplje, nešto jeftinije, uglavnom se sve svede na 20 km razlike u konačnici. U Metkoviću smo dosta toga kupili u konzumu i potrošili oko 300 KN nek bude 100 KM mada je manje, mislim da će nam ostati hrane ne znam kako da je prenesem u Bosnu :-) :-)

Računica za 4 noći ili ti pet dana:
- spavanje 200 KM
- hapa, metković 100 KM, dnevno ode oko 150 KN ili ti 40 - 50 KM
TOTAL (sa gorivom oko 600 KM) nije loše, mada je juni još su cijene ok

Da ne zaboravim plaže prelijepe bio sam u Egiptu, al ipak mi je lijepa njihova izmislila plaže.
Skupo mnogo
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#567 Re: hrvatska-more

Post by NeenaSa »

Koliko para , toliko muzike.
Lijepo je putovati i obic' , al' , .... ukoliko zelis odmor sa svim mirisima (ovo me asocira na Arsena i njegovu - Sa okusom mora, sa okusom soli) Hrvatska , ima prednost.
Dokle, vidjet' cemo.
Vec su poceli sa betoniranjem i bazenima u sklopu.
Koji ku'a' :D more i plaza. :roll:
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#568 Re: hrvatska-more

Post by Juni »

la_roux wrote:
Banksy wrote:
Jay Gatsby wrote:
Meni je Hrvatska vazda bila najbolja za kupanja (kad idem zbog toga). Španija, Turska, Tunis, Jordan, Grčka, Italija... bilo mi je tamo isto super, ali mi hrvatsko more jednostavno najviše odgovara.

Naravno, zato što je najljepše.
Nezgodno je kad u djetinjstvu, ne htijući, sticajem geografskih okolnosti, udariš visoke standarde.
Potpisujem. Bila na svim pobrojanim destinacijama osim Jordana, dodala bih još CG, Egipat i Albaniju, drago mi je što sam vidjela, većina mjesta jesu lijepa (jedino mi u Albaniji nije bilo lijepo, al sreća pa mi je boravak tamo trajao samo 3 dana ), ali ipak mi je Hrvatska najljepša, naročito otoci kojima ništa od pobrojanog nije ni do koljena.
A i Hrvatska mi je uvijek u konačnoj računici ispala najjeftinija opcija.
:thumbup:
gost iz ZG
Posts: 286
Joined: 25/01/2011 18:39
Location: Zagreb

#570 Re: hrvatska-more

Post by gost iz ZG »

elcaliente wrote: Lave de mi malo molim te navedi neke cijene gore kod vas Rab/ Pag?
Interesuje me to piva, kafa , jelo i iznajmljivanje skutera( ovo me najvise interesuje ), cisto malo radi orijentacije, ove godine cu gore u taj dio, hvala ti.
8-)
Kao što sam rekao, ja sam (na pola) s Raba, pa ću o njem detaljnije: ( Euro= 7,5 kn)

-trajekt 85 kuna (auto+vozač), ostali 15, djeca 6 kn
-dvokrevetni apartman 30-40 Eura, soba malo jeftinija
-pivo ... malo od 12 kn, veliko od 15 kn na više
-kava ... od 5-6 kuna na više
-jelo ... prosječno od 50-60 kn (+ piće), pizza od 40 kn na više ... imaš reastorane s "dnevnim menuom" (juha, jelo, salata, kolač) za 6-7 Eura (45-50 kn)
-skuteri ... cca. 15 Eura=2 sata ili 25/30 Eura cijeli dan
To mislim na "cestovne" skutere; vodeni/morski skuteri su puno skuplji skoro 100 Eura/po satu; čamac 4 metra s motorom oko 70 Eura po danu/cca. 500-600 kn. Obavezno moraš imati dozvolu za plovidbu; nema više iznajmljivanja na "lijepe oči"

Cijene su manje-više podjednake na cijelom HR Jadranu - osim Dubrovnika, Opatije, Rovinja ... razlika je samo u kvaliteti usluge i profesionalnosti. Kod nas na "sjeveru" je malo Bosanaca, istina, znam da vam je daleko ...
Ipak, ovo moram ispričati; nije(samo) reklama!
Prošle godine sam imao kod sebe na otoku Rabu/gradu Rabu u pansionu, dva para iz Sarajeva-krasni, prekrasni ljudi. Bili su oduševljeni boravkom. Reći ću samo tj. citirati ih: "ovo je raj-vrijedi svaki kilometar puta što smo napravili"
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#571 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Ma meni samo nije jasno koja je potreba nekom da pokusava nekom objasniti kako mu u Hrv. nije dobro ljetovati.
Jbte, sta koga briga, to su odrasli ljudi koji znaju gdje im je dobro, sta im se isplati i gdje zele da idu.
Ja ni u jednom momentu nisam gvorio ovamo je bolje ili onamo je bolje, nek ide ko gdje zeli.
Mislim cemu toliko lobiranje oko CG, Grcke a pogotovo Turske :-) .
Ljetujem vec duzi niz godina u Hrv. i sve mi je potaman.
Igrane, Rivanj, Stari Grad (Hvar) , Splitska (Brac), Makarska, Brela, Uble (Lastovo) neka mjesta i po par puta i svaki put mi bilo sve za 5 i onda meni neko govori biz ba ne valja ti tamo idi ovamo ili onamo. Ici cu, volim putovanja, Kotor mi je prvi na listi koje zelim posjetiti al ne zelim tamo ljetovati :) . Draga mi je Dalmacija, pogotovo otoci.
Svi koji imaju vise novca treba da furaju Tunis, Egipat, Francusku, Spaniju ma sve sto mogu.
Usput ljudi koji nisu bas pri novcu i nisu bas ljubitelji mora, zele provod i nesto cega ce se sjecati je Exit, za malo novca je lijep provod.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#572 Re: hrvatska-more

Post by deer_hunter »

Warashii wrote:Ma meni samo nije jasno koja je potreba nekom da pokusava nekom objasniti kako mu u Hrv. nije dobro ljetovati.
Jbte, sta koga briga, to su odrasli ljudi koji znaju gdje im je dobro, sta im se isplati i gdje zele da idu.
Ja ni u jednom momentu nisam gvorio ovamo je bolje ili onamo je bolje, nek ide ko gdje zeli.
Mislim cemu toliko lobiranje oko CG, Grcke a pogotovo Turske :-) .
Ljetujem vec duzi niz godina u Hrv. i sve mi je potaman.
Igrane, Rivanj, Stari Grad (Hvar) , Splitska (Brac), Makarska, Brela, Uble (Lastovo) neka mjesta i po par puta i svaki put mi bilo sve za 5 i onda meni neko govori biz ba ne valja ti tamo idi ovamo ili onamo. Ici cu, volim putovanja, Kotor mi je prvi na listi koje zelim posjetiti al ne zelim tamo ljetovati :) . Draga mi je Dalmacija, pogotovo otoci.
Svi koji imaju vise novca treba da furaju Tunis, Egipat, Francusku, Spaniju ma sve sto mogu.
Usput ljudi koji nisu bas pri novcu i nisu bas ljubitelji mora, zele provod i nesto cega ce se sjecati je Exit, za malo novca je lijep provod.
ma u redu je kad ljudima kažeš šta nije OK u Hrvatskoj i to potkrijepiš nekim činjenicama. nije ni dole idealno,daleko od toga. al brate kad mi lik dođe s pričom "nemojte tamo,tamo nas ne vole" ili kad je nedavno jedan biseraš kao nedostatak naveo to što ne puštaju muziku VESELIJEG RITMA na plaži :D , dođe mi da si pucam u koljeno
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#573 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

gost iz ZG wrote:
elcaliente wrote: Lave de mi malo molim te navedi neke cijene gore kod vas Rab/ Pag?
Interesuje me to piva, kafa , jelo i iznajmljivanje skutera( ovo me najvise interesuje ), cisto malo radi orijentacije, ove godine cu gore u taj dio, hvala ti.
8-)
Kao što sam rekao, ja sam (na pola) s Raba, pa ću o njem detaljnije: ( Euro= 7,5 kn)

-trajekt 85 kuna (auto+vozač), ostali 15, djeca 6 kn
-dvokrevetni apartman 30-40 Eura, soba malo jeftinija
-pivo ... malo od 12 kn, veliko od 15 kn na više
-kava ... od 5-6 kuna na više
-jelo ... prosječno od 50-60 kn (+ piće), pizza od 40 kn na više ... imaš reastorane s "dnevnim menuom" (juha, jelo, salata, kolač) za 6-7 Eura (45-50 kn)
-skuteri ... cca. 15 Eura=2 sata ili 25/30 Eura cijeli dan
To mislim na "cestovne" skutere; vodeni/morski skuteri su puno skuplji skoro 100 Eura/po satu; čamac 4 metra s motorom oko 70 Eura po danu/cca. 500-600 kn. Obavezno moraš imati dozvolu za plovidbu; nema više iznajmljivanja na "lijepe oči"

Cijene su manje-više podjednake na cijelom HR Jadranu - osim Dubrovnika, Opatije, Rovinja ... razlika je samo u kvaliteti usluge i profesionalnosti. Kod nas na "sjeveru" je malo Bosanaca, istina, znam da vam je daleko ...
Ipak, ovo moram ispričati; nije(samo) reklama!
Prošle godine sam imao kod sebe na otoku Rabu/gradu Rabu u pansionu, dva para iz Sarajeva-krasni, prekrasni ljudi. Bili su oduševljeni boravkom. Reći ću samo tj. citirati ih: "ovo je raj-vrijedi svaki kilometar puta što smo napravili"
Jap... Slicne cijene su me docekale od Splita do Cilipa. DU je papreno skup, ali moze im se. U Opatiji nazalost nisam bio, ali sam cuo sve najbolje (osim cijena naravno) :D

Kafa 6-8 kuna, ovisno od lokacije, mala tocena piva 10-12kn, jelo 40-60kn, pizza 40... Ko hoce nesto prosjecno, naravno - svjeza riba je skupa ko djavo i nema je uvijek u jeftinim restoranima koji nas zanimaju. Piva kosta ko u Sarajevu, sokovi znaju biti skuplji, kao i neka zestoka pica - ili sto bi rekao moj omiljeni konobar "a jeben ti drzavu di je toceno jeftinije od soka"...

Dnevni menu je dobar fol, ali nije bas popularan na jugu. Da za 45-50kn mogu poderati rucak sa salatom i nekom juhicom, nikad ne bih kuhao dok sam dole, osim kad se sjedi s drustvom i baca nesto na gradele. Prvo usteda na vremenu, a drugo - da se napravi rucak za dvoje sa salatom, juhom i desertom u vlastitoj reziji, to ce kostati barem 70kn, nerijetko i vise. Nema toliko ustede.

Problem u manjim mjestima je neprofesionalizam. Jednostavno ne mozete ocekivati da u mjestu sa 1000 stanovnika nadjete 20-30 dobrih kuhara, i jos par stotina konobara, sankera i ostalog osoblja. Dosta radnika dolazi sa strane, ja znam sezonaca iz Slavonije, Zagorja, Bosne itd... I naravno redovno se desi da na posao zaluta neko ko nema veze sa zivotom, pa onako usput sjebe nekom odmor (ili gazdi lokal - bude i takvih situacija). Jbg, oni koji su dobro ispekli zanat rade u kvalitetnim (i skupim) objektima - zato na jeftinu klopu iskljucivo idem po preporuci, tj. idem tamo gdje jede lokalna ekipa.

Najjednostavniji nacin da za malo love dobijete dobru uslugu je da se raspitate kod mjestana, a ne kao muhe bez glave u prvi "tourist trap" gdje su smrznute lignje i pomfrit iz Konzuma 100 kuna, a litra stolnog vina koje se nabavlja za 15kn je 120kn. Doduse, ko ne cijeni svoj zeludac i novcanik i ne zasluzuje nista bolje. Sto bi se u narodu reklo - onom kome je sudjeno da bude jeban, gace same spadaju.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#574 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

deer_hunter wrote: ma u redu je kad ljudima kažeš šta nije OK u Hrvatskoj i to potkrijepiš nekim činjenicama. nije ni dole idealno,daleko od toga. al brate kad mi lik dođe s pričom "nemojte tamo,tamo nas ne vole" ili kad je nedavno jedan biseraš kao nedostatak naveo to što ne puštaju muziku VESELIJEG RITMA na plaži :D , dođe mi da si pucam u koljeno
Ma nije idealno, zato i kazem da ljudi treba sve da vide pa onda da sude. Ja nisam isao dalje od Hrv. sto se ljetovanja tice pa zato i ne pricam. Ima jedna moja komsinka ljetovala samo u Neumu, nikad nije isla na drugo mjesto i veli "nema ljepseg mora nego u Neumu, tamo je najljepse" .
Meni je u odnosu ulozeni-dobijeno idealno :) .
A to, pa ne vole me ovdje jbte ako ce me voljet tamo hehehe, i mora da je taj dan bio dan zalosti zbog ulaska u EU pa nije bilo nekog veselijeg ritma ;) .
Jbmu i EU , nisam EU skeptik al prosto nisam odusevljen EU u danasnji vakat, nije ni blizu onog sto je bila.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#575 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

deer_hunter wrote:
Warashii wrote:Ma meni samo nije jasno koja je potreba nekom da pokusava nekom objasniti kako mu u Hrv. nije dobro ljetovati.
Jbte, sta koga briga, to su odrasli ljudi koji znaju gdje im je dobro, sta im se isplati i gdje zele da idu.
Ja ni u jednom momentu nisam gvorio ovamo je bolje ili onamo je bolje, nek ide ko gdje zeli.
Mislim cemu toliko lobiranje oko CG, Grcke a pogotovo Turske :-) .
Ljetujem vec duzi niz godina u Hrv. i sve mi je potaman.
Igrane, Rivanj, Stari Grad (Hvar) , Splitska (Brac), Makarska, Brela, Uble (Lastovo) neka mjesta i po par puta i svaki put mi bilo sve za 5 i onda meni neko govori biz ba ne valja ti tamo idi ovamo ili onamo. Ici cu, volim putovanja, Kotor mi je prvi na listi koje zelim posjetiti al ne zelim tamo ljetovati :) . Draga mi je Dalmacija, pogotovo otoci.
Svi koji imaju vise novca treba da furaju Tunis, Egipat, Francusku, Spaniju ma sve sto mogu.
Usput ljudi koji nisu bas pri novcu i nisu bas ljubitelji mora, zele provod i nesto cega ce se sjecati je Exit, za malo novca je lijep provod.
ma u redu je kad ljudima kažeš šta nije OK u Hrvatskoj i to potkrijepiš nekim činjenicama. nije ni dole idealno,daleko od toga. al brate kad mi lik dođe s pričom "nemojte tamo,tamo nas ne vole" ili kad je nedavno jedan biseraš kao nedostatak naveo to što ne puštaju muziku VESELIJEG RITMA na plaži :D , dođe mi da si pucam u koljeno
Hrvatska je daleko od idealne, al jebes ga, nigdje drugo ne mozemo otici za vikend, ili na nekoliko dana. Hrvati imaju debilnih zakona, koji doduse vise smetaju ljudima koji zive od turizma nego meni, ali sta je tu je. Mogu do sutra nabrajati sta mi sve nije po volji, ali isto tako mogu i pricati o pozitivnim stvarima. A o ukusima se ne raspravlja, pogotovo ne o ritmu na plazi. :D

Nego meni se cini da najvise pohvala na racun Turske dolazi od ljudi koji su se godinama povlacili po krs apartmanima u Hrvatskoj, kojima su derali kozu u gorenavadenim losim lokalima, gdje je najsvjeziji sastojak u jelu jebeno ulje. I gle cuda, super im odgovara da budu u all inclusive hotelu i da ne hodaju po lokalima. I to ima svoje cari, ali meni nije odmor svedski sto - hotelska plaza - svedski sto - krevet. Pitam se kakav li bi bio njihov dojam da u Turskoj pokusaju voziti nekoliko sati, pa traziti apartman, pa svaku noc traziti lokal u kojem ih nece odrat ko budale. :D
Post Reply