Problem sa bhtelecomom

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
ljubijankic
Posts: 1324
Joined: 20/11/2011 21:38

#1 Problem sa bhtelecomom

Post by ljubijankic »

Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by Tesla Edison »

ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:03 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
Moj Krajišniku, mislim da ćeš taj dug morati platiti. Mogli su ti oni reći da ti poklanjaju i kuću sa bazenom ali potpisao si to što si potpisao i to se jedino pika. To sto nisi platio misleći da nisi obavezan, u krivu si. Ugovorom si se obavezao na uslove akcije koje pišu u Ugovoru a pišu upravo onako kako su ti i oni rekli. Ne može ti tu pomoći ni ombudsmen, ni advokat ni sud, samo bi otišao u dodatni trošak.

Prijedlog je da platiš dug, nastaviš koristiti do isteka ugovorne obaveze i to je to. Druge opcije nema.
ljubijankic
Posts: 1324
Joined: 20/11/2011 21:38

#3 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by ljubijankic »

TESLA_EDISON wrote: 15/09/2020 13:29
ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:03 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
Moj Krajišniku, mislim da ćeš taj dug morati platiti. Mogli su ti oni reći da ti poklanjaju i kuću sa bazenom ali potpisao si to što si potpisao i to se jedino pika. To sto nisi platio misleći da nisi obavezan, u krivu si. Ugovorom si se obavezao na uslove akcije koje pišu u Ugovoru a pišu upravo onako kako su ti i oni rekli. Ne može ti tu pomoći ni ombudsmen, ni advokat ni sud, samo bi otišao u dodatni trošak.

Prijedlog je da platiš dug, nastaviš koristiti do isteka ugovorne obaveze i to je to. Druge opcije nema.
Nisam ja potpisao nista, ugovor je sklopljen telefonski.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#4 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by boshniak »

E cuj telefonski, zar i to može. Možda da pitaš na temi bhtelecom all about dobit ćeš prije odgovor, ovaj pravni dio slabo ko otvara.
bhtelecom-all-about-t78624.html
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#5 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by Veigar »

Samo da mi neko objasni kako to telefonski se ugovor može potpisati?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#6 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by vjeshalica »

Ne zna ni on sta je potpisao ni bilo sta...realno
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by Tesla Edison »

ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:40
TESLA_EDISON wrote: 15/09/2020 13:29
ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:03 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
Moj Krajišniku, mislim da ćeš taj dug morati platiti. Mogli su ti oni reći da ti poklanjaju i kuću sa bazenom ali potpisao si to što si potpisao i to se jedino pika. To sto nisi platio misleći da nisi obavezan, u krivu si. Ugovorom si se obavezao na uslove akcije koje pišu u Ugovoru a pišu upravo onako kako su ti i oni rekli. Ne može ti tu pomoći ni ombudsmen, ni advokat ni sud, samo bi otišao u dodatni trošak.

Prijedlog je da platiš dug, nastaviš koristiti do isteka ugovorne obaveze i to je to. Druge opcije nema.
Nisam ja potpisao nista, ugovor je sklopljen telefonski.
U BiH Zakon o elektronskom potpisu nije ni u formi prednacrta tako da, nije moguće da si Ugovor potpisao telefonski, elektornski ili online. S druge strane, da nisi potpisao Ugovor, nisu ti ni mogli pustiti uslugu niti slati račun a pogotovo isključiti. Sve je provizionirano i uvezano.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#8 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by Maraschino »

Ako su mu citali ugovor a on se izjasnjavao to oni racunaju kao telefonski pristanak.
U tom slucaju postoji vasa konverzacija vezana za popuste.
ljubijankic
Posts: 1324
Joined: 20/11/2011 21:38

#9 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by ljubijankic »

Maraschino wrote: 15/09/2020 15:06 Ako su mu citali ugovor a on se izjasnjavao to oni racunaju kao telefonski pristanak.
U tom slucaju postoji vasa konverzacija vezana za popuste.
Potpisao nisam nista, to 100% znam, sve je obavljeno telefonski, dosli nakon 2 dana, instalirali opremu i to je bilo to.Postoji konzervacija gdje se cuje kako mi govori za taj popust, međutim oni kazu da je to njegova greška ali da svejedno moram platiti.Po toj logici mogli su mi poslati racun od 1000km i reci da je on pogrijesio cijenu, ali da ja svejedno moram platiti.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#10 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by kica »

ljubijankic wrote: 15/09/2020 15:27
Maraschino wrote: 15/09/2020 15:06 Ako su mu citali ugovor a on se izjasnjavao to oni racunaju kao telefonski pristanak.
U tom slucaju postoji vasa konverzacija vezana za popuste.
Potpisao nisam nista, to 100% znam, sve je obavljeno telefonski, dosli nakon 2 dana, instalirali opremu i to je bilo to.Postoji konzervacija gdje se cuje kako mi govori za taj popust, međutim oni kazu da je to njegova greška ali da svejedno moram platiti.Po toj logici mogli su mi poslati racun od 1000km i reci da je on pogrijesio cijenu, ali da ja svejedno moram platiti.
Znaci nisu ti telefonski instalirali opremu.

Pokusaj se sjetiti kad su ti dosli monteri da li si potpisao bilo sta (jer jesi 100%).
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#11 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by zLatk0 »

Svi ti razgovori se snimaju, ako oni prihvataju taj telefonski zaključen ugovor, tj. ugovor na daljinu, onda i ti traži da se presluša razgovor, jer ti u slučaju promjenjenih okolnosti imaš pravo raskida ugovora. Mislim da čak i po broju telefona mogu naći kad je koji poziv bio i šta je snimljeno - zavisi od vremenskog intervala u kojem čuvaju podatke
ljubijankic
Posts: 1324
Joined: 20/11/2011 21:38

#12 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by ljubijankic »

zLatk0 wrote: 18/09/2020 10:28 Svi ti razgovori se snimaju, ako oni prihvataju taj telefonski zaključen ugovor, tj. ugovor na daljinu, onda i ti traži da se presluša razgovor, jer ti u slučaju promjenjenih okolnosti imaš pravo raskida ugovora. Mislim da čak i po broju telefona mogu naći kad je koji poziv bio i šta je snimljeno - zavisi od vremenskog intervala u kojem čuvaju podatke
Slusao sam razgovore, imam i mail koji su mi poslali gdje kazu da je njihov operater pogrijesio, ubacio dio od 50% koji se ne odnosi na ponudu, da ce on biti sankcionisan od strane firme ali da ja svejedno moram platiti, van pameti.Ugovora nema, 100% ga nisam potpisao, kad sam ih zvao govorio zeni de nadji moj ugovor, da ima moj potpis na njemu, nije ga nasla, kaze odite na salter.
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#13 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by zLatk0 »

To sto su rekli da je njihova greska, samim time su priznali da su promjenili uslove ugovora, sto je osnov za raskid - mislim da ima period u kojem se moze traziti raskid ugovora u slucaju promjenjenih uslova
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by un1ted »

ljubijankic wrote: 18/09/2020 10:45 ali da ja svejedno moram platiti
Ne moraš platiti ako si pogrešno informisan, to se zove obmana. Eh sada, ako si ti potpisao ugovor gdje nema te ponude, onda i ti snosis dio greške. Ako nisi potpisao, onda im mozes reci neka plati sef poslovnice, ti neces :)
ljubijankic
Posts: 1324
Joined: 20/11/2011 21:38

#15 Re: Problem sa bhtelecomom

Post by ljubijankic »

un1ted wrote: 18/09/2020 13:30
ljubijankic wrote: 18/09/2020 10:45 ali da ja svejedno moram platiti
Ne moraš platiti ako si pogrešno informisan, to se zove obmana. Eh sada, ako si ti potpisao ugovor gdje nema te ponude, onda i ti snosis dio greške. Ako nisi potpisao, onda im mozes reci neka plati sef poslovnice, ti neces :)
To sam im i govorio, kazu ne moze se raskinuti ugovor dok se ne izmiore dugovi i to je sva njihova prica.Potpisa na ugovor nema 100%.Napravio sam i zahtjev za raskid, nisu ga htjeli ni uzeti. Sad cekam da prodju 3 mjeseca pa da me pozovu na sud.
Post Reply