Djevojka koju je istukla moja kcer

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

202_202pm
Posts: 14
Joined: 24/01/2020 15:37

#1 Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by 202_202pm »

Prije određenog vremena moja kćer se sukobila sa nekom djevojkom i nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta. Postoje svjedoci koji su to vidjeli i pomogli toj djevojci da sazna ime i prezime moje kcerke jer se sukob desio na otvorenom, javnom mjestu i one se do tad nisu poznavale. Ta cura ju je prijavila policiji, moja kcer je pozvana na razgovor i dala je iskaz te povela svoje prijateljice kao svjedokinje. U iskazu je navela da je ta djevojka nju prva napala, a da se ona samo branila.

Prije nekoliko dana djevojka je na svom profilu na jednoj drustvenoj mrezi objavila fotografije svojih modrica, navela ime osobe (dakle moje kceri) koja je to uradila, navela imena svjedokinja koje su bile tu kad je moja kcer davala iskaz i napisala kako je dala lazni iskaz i dovela za svjedokinje svoje prijateljice koje ustvari tu nisu ni bile, te da postoje kamere koje su snimile taj napad i na kojima se jasno vidi da je moj kcer tu bila sama isto kao i ona, te da su svjedoci slucajni prolaznici koji su se tu nasli i pruzili joj pomoc. Nakon toga je usla na moj profil i zalijepila mi svoju objavu na zid uz pitanje kako bi ja, kao majka, reagirala da su ove modrice na mojoj kcerki, a da ona ide i laze policiji ?

Zanima me da li na temelju tih njenih objava i komentara ispod objave mi mozemo nju tuziti za klevetu i narusavanje ugleda jer navodi teske optuzbe na nas racun ?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#2 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by walter kurtz »

slozi joj opet kcerku na kosti :zoka:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32165
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Bobi »

walter kurtz wrote: 18/04/2020 16:11 slozi joj opet kcerku na kosti :zoka:
Ne ne ne, mi ustvari ne znamo istinu tako da bilo kakav sud o dogadjaju ne mozemo dati...jasno . Mozda postoje snimci, mozda postoje lazni svjedoci..mnogo puta tako na+ebe neko sa namjestenim slučajem jer poicija nema nachina da utvrdi pravo stanje.
fplBosnia
Posts: 79
Joined: 30/06/2019 17:13

#4 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by fplBosnia »

...
Last edited by fplBosnia on 23/06/2020 15:34, edited 1 time in total.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#5 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by strucnjakdemagog »

fplBosnia wrote: 18/04/2020 16:24
202_202pm wrote: 18/04/2020 15:56
Zanima me da li na temelju tih njenih objava i komentara ispod objave mi mozemo nju tuziti za klevetu i narusavanje ugleda jer navodi teske optuzbe na nas racun ?
Tuziti mozes svakoga za bilo sta. Mozes mene sada tuziti za odstetu 10 miliona KM. Da li ces dobiti tuzbu je potpuno druga stvar. Ovdje neces dobiti odgovor na svoje pitanje osim ako se ne javi advokat koji moze pogledati sve dokaze pa ti tek onda dati odgovor.

Najbolje sto mozes uraditi je upravo da nadjes advokata i postavis mu ista pitanja kao i ovdje.

Sve ostalo sto ti neko napise ovdje su ciste spekulacije.
Ne može ni tada, jer advokat nema uvid u dokaze suprotne strane.

Za postavljača teme:
Najbolje vam je da izbrišete to što vam je postavila na zid, blokirate tu djevojku na svim društvenim mrežama i zaboravite slučaj. Kakva tužba, kakvi bakrači!
202_202pm
Posts: 14
Joined: 24/01/2020 15:37

#6 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by 202_202pm »

Znaci, mi smo kod odvjetnika vec bili i on joj je savjetovao da povede neka dva svjedoka da potvrde njenu pricu. Sto se tice objava, rekao je da je djevojka veoma uvjerljiva ali i da svako moze napisati sto zeli na drustvenim mrezama.
Mi za sada znamo da ona kako tvrdi ima snimak sa kamera koje joj je ustupio vlasnik objekta na kojem su se kamere nalazile, on je te snimke poslijedio i inspektoru i njoj. Posto nisu znali ko je "pocinitelj", vlasnik objekta je javno zatrazio da mu se jave osobe koje su to vidjele i onda je jedan momak poslao sliku moje kcerke i tako su dosli do nje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

202_202pm wrote: 18/04/2020 15:56 Prije određenog vremena moja kćer se sukobila sa nekom djevojkom i nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta
:shock:
Cuj, nisu bog zna sta.. :zoka:

Besmisleno pisati. :run:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#8 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by strucnjakdemagog »

202_202pm wrote: 18/04/2020 16:47 Znaci, mi smo kod odvjetnika vec bili i on joj je savjetovao da povede neka dva svjedoka da potvrde njenu pricu. Sto se tice objava, rekao je da je djevojka veoma uvjerljiva ali i da svako moze napisati sto zeli na drustvenim mrezama.
Mi za sada znamo da ona kako tvrdi ima snimak sa kamera koje joj je ustupio vlasnik objekta na kojem su se kamere nalazile, on je te snimke poslijedio i inspektoru i njoj. Posto nisu znali ko je "pocinitelj", vlasnik objekta je javno zatrazio da mu se jave osobe koje su to vidjele i onda je jedan momak poslao sliku moje kcerke i tako su dosli do nje.

Advokat vam je to savjetovao vezano za slučaj u kojem je pokrenut postupak protiv vaše kćerke, da li krivični ili prekršajni, to vi znate.
To nema veze sa ovom objavom na vašem zidu.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#9 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by hillbill »

202_202pm wrote: 18/04/2020 15:56 Prije određenog vremena moja kćer se sukobila sa nekom djevojkom i nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta. Postoje svjedoci koji su to vidjeli i pomogli toj djevojci da sazna ime i prezime moje kcerke jer se sukob desio na otvorenom, javnom mjestu i one se do tad nisu poznavale. Ta cura ju je prijavila policiji, moja kcer je pozvana na razgovor i dala je iskaz te povela svoje prijateljice kao svjedokinje. U iskazu je navela da je ta djevojka nju prva napala, a da se ona samo branila.

Prije nekoliko dana djevojka je na svom profilu na jednoj drustvenoj mrezi objavila fotografije svojih modrica, navela ime osobe (dakle moje kceri) koja je to uradila, navela imena svjedokinja koje su bile tu kad je moja kcer davala iskaz i napisala kako je dala lazni iskaz i dovela za svjedokinje svoje prijateljice koje ustvari tu nisu ni bile, te da postoje kamere koje su snimile taj napad i na kojima se jasno vidi da je moj kcer tu bila sama isto kao i ona, te da su svjedoci slucajni prolaznici koji su se tu nasli i pruzili joj pomoc. Nakon toga je usla na moj profil i zalijepila mi svoju objavu na zid uz pitanje kako bi ja, kao majka, reagirala da su ove modrice na mojoj kcerki, a da ona ide i laze policiji ?

Zanima me da li na temelju tih njenih objava i komentara ispod objave mi mozemo nju tuziti za klevetu i narusavanje ugleda jer navodi teske optuzbe na nas racun ?
tvoja bezgresna treba da odgovara za nanosenje povreda......koliko je kriva ?????? ima sud
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

Lijepa Amerika- dotaknesh nekoga - godina zatvora- a, ne nanijeti vidljive ozljede.. :roll:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#11 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by studiorum_tuzlaensis »

Gomila gluposti, obje ce dobiti narušavanje JRM i vozdra.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#12 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Alles-Tamam »

U sustini to ce se posmatrati kao dva odvojena slucaja,jedan je taj oko tuce,a drugi slucaj ukoliko bi doslo do njega je to objavljivanje imena,slika i navoda.
Jer vasa kcerka nije ni kriva po optuzbi niti oslobodjena dok se slucaj okonca.

A da li postoje osnove za tuzbu,u vezi toga ce vam najbolje advokat reci,po nekim slicnim situacijama bih rekao da postoje
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#13 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by L u c i f e r »

Odgoi šćer
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#14 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by prof. »

202_202pm wrote: 18/04/2020 15:56 Prije određenog vremena moja kćer se sukobila sa nekom djevojkom i nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta. Postoje svjedoci koji su to vidjeli i pomogli toj djevojci da sazna ime i prezime moje kcerke jer se sukob desio na otvorenom, javnom mjestu i one se do tad nisu poznavale. Ta cura ju je prijavila policiji, moja kcer je pozvana na razgovor i dala je iskaz te povela svoje prijateljice kao svjedokinje. U iskazu je navela da je ta djevojka nju prva napala, a da se ona samo branila.

Prije nekoliko dana djevojka je na svom profilu na jednoj drustvenoj mrezi objavila fotografije svojih modrica, navela ime osobe (dakle moje kceri) koja je to uradila, navela imena svjedokinja koje su bile tu kad je moja kcer davala iskaz i napisala kako je dala lazni iskaz i dovela za svjedokinje svoje prijateljice koje ustvari tu nisu ni bile, te da postoje kamere koje su snimile taj napad i na kojima se jasno vidi da je moj kcer tu bila sama isto kao i ona, te da su svjedoci slucajni prolaznici koji su se tu nasli i pruzili joj pomoc. Nakon toga je usla na moj profil i zalijepila mi svoju objavu na zid uz pitanje kako bi ja, kao majka, reagirala da su ove modrice na mojoj kcerki, a da ona ide i laze policiji ?

Zanima me da li na temelju tih njenih objava i komentara ispod objave mi mozemo nju tuziti za klevetu i narusavanje ugleda jer navodi teske optuzbe na nas racun ?
sama činjenica da je druga djevojka završila sa modricma i da su prolaznici pomagali njoj a ne vašoj kćerci dosta govori ko je žrtva a ko se 'branio'.
i ovo pitanje koja vam je postavila govori da se ne radi o agresivnoj soobi jer bi vam vrlo vjerovatno uputila prijetnje i slično.

ovo je klasičan primjer svega što ne valja u današnjem odgoju, umjesto da se javno izvinete djevojci i malo 'prevaspitate' svoju kćerku vi još tvrdite da vam je narušen ugled?! da je vaša kćerka napadnuta nekako bi bilo logično da vi tužite tu djevojku i da vi tražite snimak kamere?

a o vašem poimanju cijele situacije nabolje govori prvi boldirani dio - 'nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta' :-) baš se pitam da li biste to rekli i svojoj kćerci da je ona završila sa modricama
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#15 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by channel10 »

Bobi wrote: 18/04/2020 16:17
walter kurtz wrote: 18/04/2020 16:11 slozi joj opet kcerku na kosti :zoka:
Ne ne ne, mi ustvari ne znamo istinu tako da bilo kakav sud o dogadjaju ne mozemo dati...jasno . Mozda postoje snimci, mozda postoje lazni svjedoci..mnogo puta tako na+ebe neko sa namjestenim slučajem jer poicija nema nachina da utvrdi pravo stanje.
:thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#16 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by channel10 »

prof. wrote: 18/04/2020 17:13
202_202pm wrote: 18/04/2020 15:56 Prije određenog vremena moja kćer se sukobila sa nekom djevojkom i nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta. Postoje svjedoci koji su to vidjeli i pomogli toj djevojci da sazna ime i prezime moje kcerke jer se sukob desio na otvorenom, javnom mjestu i one se do tad nisu poznavale. Ta cura ju je prijavila policiji, moja kcer je pozvana na razgovor i dala je iskaz te povela svoje prijateljice kao svjedokinje. U iskazu je navela da je ta djevojka nju prva napala, a da se ona samo branila.

Prije nekoliko dana djevojka je na svom profilu na jednoj drustvenoj mrezi objavila fotografije svojih modrica, navela ime osobe (dakle moje kceri) koja je to uradila, navela imena svjedokinja koje su bile tu kad je moja kcer davala iskaz i napisala kako je dala lazni iskaz i dovela za svjedokinje svoje prijateljice koje ustvari tu nisu ni bile, te da postoje kamere koje su snimile taj napad i na kojima se jasno vidi da je moj kcer tu bila sama isto kao i ona, te da su svjedoci slucajni prolaznici koji su se tu nasli i pruzili joj pomoc. Nakon toga je usla na moj profil i zalijepila mi svoju objavu na zid uz pitanje kako bi ja, kao majka, reagirala da su ove modrice na mojoj kcerki, a da ona ide i laze policiji ?

Zanima me da li na temelju tih njenih objava i komentara ispod objave mi mozemo nju tuziti za klevetu i narusavanje ugleda jer navodi teske optuzbe na nas racun ?
sama činjenica da je druga djevojka završila sa modricma i da su prolaznici pomagali njoj a ne vašoj kćerci dosta govori ko je žrtva a ko se 'branio'.
i ovo pitanje koja vam je postavila govori da se ne radi o agresivnoj soobi jer bi vam vrlo vjerovatno uputila prijetnje i slično.

ovo je klasičan primjer svega što ne valja u današnjem odgoju, umjesto da se javno izvinete djevojci i malo 'prevaspitate' svoju kćerku vi još tvrdite da vam je narušen ugled?! da je vaša kćerka napadnuta nekako bi bilo logično da vi tužite tu djevojku i da vi tražite snimak kamere?

a o vašem poimanju cijele situacije nabolje govori prvi boldirani dio - 'nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta' :-) baš se pitam da li biste to rekli i svojoj kćerci da je ona završila sa modricama
Ne mora znaciti da je kriva i da je ova druga zrtva. Ne znas ko je zapoceo? Koliko se puta desilo da neko zapocne belaj, pa poslije naje.e zbog svoje lose procjene.
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#17 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Sunculish »

Sama stvar da su se sukobile indicira da se znaju od ranije i da ima nešto između njih neriješeno. Tako su se cure vazda znale namarisati, ali se to završavalo na druge načine.
Ako je cura prva napala i dobila batine, šta hoće onda?
Ovdje je samo jedna strana priče a istina je uvijek negdje između
202_202pm
Posts: 14
Joined: 24/01/2020 15:37

#18 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by 202_202pm »

Ne poznaju se zaista, da se poznaju sigurno da mi preko policije ne bi isli razgovarati s njom vec bi otisli do nje da vidimo sta hoce.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#19 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by JThomas »

ako se izvineš đuri on će ti oprostiti što te tukao :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#20 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Edin H. »

moonca wrote: 18/04/2020 16:50
202_202pm wrote: 18/04/2020 15:56 Prije određenog vremena moja kćer se sukobila sa nekom djevojkom i nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta
:shock:
Cuj, nisu bog zna sta.. :zoka:

Besmisleno pisati. :run:

Vala bas
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#21 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by prof. »

channel10 wrote: 18/04/2020 17:21

Ne mora znaciti da je kriva i da je ova druga zrtva. Ne znas ko je zapoceo? Koliko se puta desilo da neko zapocne belaj, pa poslije naje.e zbog svoje lose procjene.
ok, slažem se da ima i tih slučajeva ali nekako mi na osnovu načina na koji je ovo sve obrazloženo ne miriše baš na tu verziju. Roditelj koji kako treba odgoji svoje dijete neće nikad za modrice koje je dijete nanijelo nekome drugom čak i u odbrani reći 'nisu Bog zna šta'.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#22 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by channel10 »

Zato ima policija pa neka rjesavaju slucaj. Najbolje je cmoljo ili bobi(ne sjecam se ko je) rekao i ne treba se uopste petljati. Ako ima policija, snimak i svjedoci, rijesit ce se nekako... Ovako niko od nas ne zna sta je bilo i ko je koga napao.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#23 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by freelancerusk »

Šta je Baba Vanga kazivala za 2020. godinu:

- pojavit će se jedan opasni virus,
- svjetska ekonomija će propadati,
- majke će po forumima ganjati pravdu za svoju djecu koja su drugoj djeci nanosili modrice, koje nisu Bog zna šta.
- za sve će biti kriva nova 5G mreža.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#24 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by exliberal-ex »

freelancerusk wrote: 18/04/2020 18:16 Šta je Baba Vanga kazivala za 2020. godinu:

- pojavit će se jedan opasni virus,
- svjetska ekonomija će propadati,
- majke će po forumima ganjati pravdu za svoju djecu koja su drugoj djeci nanosili modrice, koje nisu Bog zna šta.
- za sve će biti kriva nova 5G mreža.
:thumbup: :hajmooo:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#25 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Maraschino »

Potukle se djevojke :roll:
Majka se zali na onu drugu. :roll:
Ipak je neko zakazao u odgoju. :roll:
Post Reply