Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.
Post Reply
Vrbaslija-BL

#101 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 20:50

moonca wrote:
04/02/2020 20:10
Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:05
moonca wrote:
04/02/2020 19:23

Ako je samo, u vrijeme kada dolaze po djecu -- i nekako ih razumijem... to je vjerujem 10 -ak minuta ..
.. jednom sam se zatekla na A.P . za vrijeme dzume.. :roll: uzas-- i tako svake sedmice..
Garaza mi je blokrana konstantno od 8-9 ujutro, zatim od 11 do 13, zatim od 16-18, i takodjer navecer do 22 sata kad imaju neke sekcije i roditeljski sastanci... Izmedju tih termina mi parkiraju povremeno... Jedino vrijeme kad je garaza uvijek slobodna je poslije 22 sata navecer do 8 ujutro, i nedeljom kad nema skole
hm, sad je jasnija situacija...
Tesko da ce ti policija pomoci- grad treba da obezbjedi parking za skolu.. vjerujem da je nemoguce - nema prostora .
Nista ne mozes uciniti, promjeniti- svugdje u svijetu, su blokirane ulice oko skola-- kada roditelji dolaze po djecu...

Kad vec znas kada dolaze- organizuj zivot u satima izmedju- ili se seli- nije ti vrijedno -zivota i nerviranja...
Pa tako godinama radim... Recimo ja ako trebam izaci iz garaze i ici negdje, ja moram gledati na sat... Ili ako se vracam kuci isto moram gledati na sat... Da dodjem izmedju tih termina... Jer u tim terminima je uvijek blokirana garaza... Znaci ja se sada snalazim tako...

moonca
Has thanked: 212 times
Been thanked: 184 times

#102 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca » 04/02/2020 20:51

Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:47
moonca wrote:
04/02/2020 20:02
@ Vrbaslija _ BL...Jel imas problem, samo u vrijeme kraja skole..? kada roditelji dolaze po djecu ??
Da... Ali to je svaki radni dan od 8 ujutro do 22 navecer
hm. bez veze se nervirash, ne mozes nista promjeniti.
Zivis u skolskoj zoni.

Organizuj zivot kako ti okolina omogucuje- ako ne mozes s posla uci u garazu, blokiraj autom tog roditelja - i neka on tebe trazi da se preparkiras.
Ali ovo nije rijesena stvar- jer ce sutradan doci neki drugi.

Zbilja, si nemocan. da nema skole ne bi imao ovaj problem. nije drzava krivac.

zposao
Has thanked: 528 times
Been thanked: 101 times

#103 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by zposao » 04/02/2020 20:52

Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:45

Gledaj... Ko može dokazati da si ti postavio neku fizičku prepreku ispred garaže? To sto si ti svako jutro stavljao znak i navečer ga unosio unuttra, na osnovu čega bi tebi inspekcija napisala kaznu?

Hajde neka dokažu da je tvoj znak. Pise li na njemu da si ti vlasnik? Ko može dokazati da si ti vlasnik i da si ga ti postavio?

Ja bi vala nastavio sa stavljanjem znaka ili neke druge fizičke prepreke ispred svoje imovine, pa baš da vidim tu inspekciju koja bi napisala kaznu.

Ako nijedna državna institucija ne moze ni pored slika kazniti ljude koji se tebi parkiraju ispred ulaza, ne vidim kako bi te iste nesposobne i korimpirane institucije mogle skontati (zapravo dokazati) čiji je znak i ko ga postavlja. Samo kazes nisam ja. I ko ih jebe.

Entropio
Has thanked: 163 times
Been thanked: 63 times

#104 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Entropio » 04/02/2020 20:53

moonca wrote:
04/02/2020 20:51
Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:47
moonca wrote:
04/02/2020 20:02
@ Vrbaslija _ BL...Jel imas problem, samo u vrijeme kraja skole..? kada roditelji dolaze po djecu ??
Da... Ali to je svaki radni dan od 8 ujutro do 22 navecer
Zivis u skolskoj zoni.

Organizuj zivot kako ti okolina omigucuje- ako ne mzoes sposla uci u garazu, blokiraj autom tog riditelja - i neka on tebe trazi da se preparkiras.

Cuj nije drzava kriva... :lol: :-)

Pa ko je kriv? Covjek sto ima garazu na pogresnom mjestu? :-)

Halo, zabranjeno je parkirati ispred necije garaze. I kad to neko uradi, ne bude kaznjen. Zato to radi uvijek. A ko je kriv sto ne bude kaznjen? Drzava.

Vrbaslija-BL

#105 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 20:54

moonca wrote:
04/02/2020 20:16
Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:13

Pa jedino to... Ali covjece ko ce placati tog penzionera? Ja sam trazio od Opcine da oni iz svog dzepa placaju covjeka koji ce stojati ispred garaze jer mi ne dozvoljavaju da ja stavljam tu neke parkirne rampe... Ako mi oni ne dozvoljavaju to, onda sam trazio da postave covjeka i da ga plate neka dezura ispred moje garaze... Ali samo su se nasmijali kad sam im to rekao
Sta bi ti da si roditelj, i da ti dijete pohadja tu skolu- ne volim ovakva pitanja, ali nema solucije- oni ce dolaziti dok je skole...
Moras se organizovati drugacije- ili seli- ne postoji rjesenje-
Pazi oni imaju mjesta okolo dovoljno.. Nemora se niko parkirati bas meni ispred garaze... Mogu se parkirati na ulici, mada je i tu zabranjeno parkiranje, ali ja nemam problem sa tim sve dok ja mogu uci i izaci iz svoje garaze... Znaci ja nemam problem sa nepropisnim parkiranjem ispred skole, nego imam problem mi ne daju uci i izaci iz garaze kad ja hocu, nego moram cekati da oni svoje poslove obave... I jedini razlog sto meni blokiraju garazu jer im je zgodno to mjesto, to je odmah do ulaznih vrata u skolu... Ne postoji nijedan drugi razlog zasto bi se oni meni parkirali ispred garaze.. Samo eto zato sto mogu

moonca

#106 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca » 04/02/2020 20:54

Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:50

Pa tako godinama radim... Recimo ja ako trebam izaci iz garaze i ici negdje, ja moram gledati na sat... Ili ako se vracam kuci isto moram gledati na sat... Da dodjem izmedju tih termina... Jer u tim terminima je uvijek blokirana garaza... Znaci ja se sada snalazim tako...
Tako i nastavi. Nemas izbora.Jedino da prodas stan - selidba, s nekim novim problemom.. Uvijek ih ima, dok kod zivis u gradu....

zposao

#107 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by zposao » 04/02/2020 20:56

moonca wrote:

Zivis u skolskoj zoni.

Organizuj zivot kako ti okolina omogucuje- ako ne mozes s posla uci u garazu, blokiraj autom tog roditelja - i neka on tebe trazi da se preparkiras.

Nevjerovatno kakve gluposti ti pisesh... :run:

Skola kriva? Pa ja, najbolje premjestit skolu pa nece bit problema. Ili je lakse postovati prometne znakove propise i kulturu na javnoj povrsini pa ne bi bilo problema..

Po tevi je svako kriv (škola sto postoji tu, pa onda i ovaj nevoljnim) samo nisu krivi oni sto krše zakone parkirajuci se nepropisno.

mishic
Been thanked: 52 times

#108 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by mishic » 04/02/2020 20:57

Ove diskusije su malo neozbiljne. Zakoni ne dopuštaju bilo kakvu gradnju neke prepreke na javnoj površini isto kao što ne dozvoljavaju privatno postavljanje saobračajnih znakova. Policija često ne dođe ali kada eventualno i dođe jednostavno kaže da nema znaka i da oni tu ne mogu ništa izuzev što eventualno upozore dotičnog da nije trebao tu parkirati. Pored ove situacije kada ti neko parkira tik pred garažu ima i onih situacija kada na tijesnoj ulici parkira preko puta garaže i ishod je često isti. Ili ne možete uopšte izaći ili ako već i možete to je milimetarsko cimanje od po nekoliko puta da se provlačite kao kroz iglene uši. I na kraju ima i treća situacija kada pojedinci imaju "svoje" mjesto za parking na ulici kao da se radi o privatnom posjedu i ako niste od onih koji su spremni da se fizički obračunavate sa njima ili da po sudu dokazujete ko vam je oštetio auto, morate to poštovati.
Zato je ovo aktuelna i jako ozbiljna tema i mora se tražiti neko rješenje za više saobračajne kulture. Jer pored realnog nedostatka prostora nekultura i bahatost velikog broja pojedinaca postaju nepodnošljivi. Da ne govorimo da često vrlo ozbiljno ugrožavaju živote a nadležni ne reaguju. Kako ih natjerati na to?!!

moonca

#109 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca » 04/02/2020 21:00

Entropio wrote:
04/02/2020 20:53

Cuj nije drzava kriva... :lol: :-)

Pa ko je kriv? Covjek sto ima garazu na pogresnom mjestu? :-)

Halo, zabranjeno je parkirati ispred necije garaze. I kad to neko uradi, ne bude kaznjen. Zato to radi uvijek. A ko je kriv sto ne bude kaznjen? Drzava.
Naravno da je zabranjeno- ali grad /opstina nije stavila znak-zasto- ima razlog.

Jeste na pogresnom --uz skolu- neko ko mu je prodao garazu nije mu rekao da je ne moze koristiti kad hoce ..

Vrbaslija-BL

#110 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 21:01

nekome wrote:
04/02/2020 20:24
Kako su opstinari znali da tu ima znak? Jesu li ti prijetili nekom kaznom ako to nastavis stavljati?
Pa to sa znakom je fukncioniralo neke 2 godine... I onda su dosli... Pretpostavljam da mi je inspekciju zvao neko od tih koji zele tu da se parkiraju.. To je najveca ironija, da meni dolazi inspekcija, a ne njima koji meni blokiraju garazu... Pretpostavljam da je neko zvao inspekciju, ali nemogu reci sa sigurnoscu, jer sam ja sa tim znakom tako radio 2 godine i to je funkcioniralo...

Ostavili su mi natpis na garazi da se hitno javim u opcinu u inspekciju, i tamo su mi sljedeci dan tako objasnili... Da ce mi kao ovaj put oprostiti, ali sljedeci put da ce biti kazna, i da je kazna 1500 konvertibilnih maraka... I ja vise ne iznosim taj znak vani od tada... Dolazili su cak i da provjere da vise znaka nema, i dobio sam poslije obavjestenje da se obustavlja upravni postupak protiv mene...

Ja sam njima bio sve objasnio, sve ovo sto pricam i ovdje vama... I oni kao sve razumiju... Ali... Nemoze... Drugim rijecima, ne smijes stavljati nikakvu parkirnu rampu ispred svoje garaze, a to sto ti se parkiraju... Zovi policiju

tr_ba
Has thanked: 1 time

#111 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by tr_ba » 04/02/2020 21:02

moonca wrote:
04/02/2020 20:54
Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:50

Tako i nastavi. Nemas izbora.Jedino da prodas stan - selidba, s nekim novim problemom.. Uvijek ih ima, dok kod zivis u gradu....
Bit ce da se bahatim, al eto...
Uzmi par svjecica od auta, poskidaj onaj kvarc, kljestima i cekicem, ne trebaju ti veci komadici od nokta jednog, baci na sofersajbu, ima da se saspe sajba u hiljadu komada.
I tako sve dok se ne uvede neki zakon i red.
Jebi ga.

shandrprcSA
Has thanked: 36 times
Been thanked: 57 times

#112 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by shandrprcSA » 04/02/2020 21:03

Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:08

Ja cu sve predati pismeno na protokol, samo mi reci na protokol kojeg MUP-a? Novo Sarajevo ili nekog Kantonalnog? Gdje taj protokol jel znas?
Predaj u MUP KS

zposao

#113 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by zposao » 04/02/2020 21:05

Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 21:01
Da mi je vidjeti kako bi inspekcija dokazala da si ti postavio znak... Po kojem zakonu? Koji dokazi?
Mogu samo zapisati da se nalazi nekakav predmet na javnoj povrsini i skloniti ga. Koga ce kazniti za to? Po kojem osnovu?

Vrbaslija-BL

#114 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 21:06

moonca wrote:
04/02/2020 20:26
Pa ne moze on sam znak staviti- i ako je njegova garaza. Moguce da je zgrada dobila dozvol ali nema restrikcija za parking oko zgrade.
Ali, to je skolska zona. zasto se gluvirate- nema pomoci- moraju se negdje parkirati .. i to je po 15 minuta.
Jeste da je samo jedan... Ali njih 20 danas parkira po 15 minuta svaki i meni je garaza blokirana... I nemoraju se parkirati bas meni ispred ulaza... Mogu se parkirati na ulici... Ali oni tu parkiraju jer im je lakse... To je odmah na ulazu... To sto ti nemozes izaci iz garaze i sto moras cekati svaki put po 15-20 minuta to njih ne zanima... Znaci ja nemogu izaci iz garaze kad ja hocu, nego kad mi oni puste... Zamisli sada da trebam majku voziti u hitnu? Ili zenu? Ili dijete? Znaci neko moze umrijeti tu dok gospodin ne uvede svoje dijete u ucionicu, pa malo porazgovara sa uciteljicom usput.. Pa jos nekog sretne poznatog u skoli, pa se malo ispricaju... A ti cekas vani imas hitan slucaj, trebas negdje da ides...

moonca

#115 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca » 04/02/2020 21:06

zposao wrote:
04/02/2020 20:56
moonca wrote:

Zivis u skolskoj zoni.

Nevjerovatno kakve gluposti ti pisesh... :run:

Skola kriva? Pa ja, najbolje premjestit skolu pa nece bit problema. Ili je lakse postovati prometne znakove propise i kulturu na javnoj povrsini pa ne bi bilo problema..

Po tevi je svako kriv (škola sto postoji tu, pa onda i ovaj nevoljnim) samo nisu krivi oni sto krše zakone parkirajuci se nepropisno.
Zbilja ne mogu da vjerujem kako tako rezonujete.

Skola je gdje je- u naselju kao sto je i dzamija -
Pa gdje da se toliki roditelji parkiraju, ako nema skolsko- samo za skolu obezbjedjeno- i ako ima- ako ne mOe da primi sve roditelje s autima- parkiraju se gdje mogu... a to je i ispred Vrbaslija garaze.. kao i na drugim zabranjenim mjestima i rizikuju kaznu.

Vrbaslija-BL

#116 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 21:09

Entropio wrote:
04/02/2020 20:28
Bas divlji zapad. Kakvi debili zive u Sarajevu, i kakve generacije tek dolaze jer ta djeca sto idu tu u skolu odrastaju uz takve roditelje.

Jedino rjesenje koje mi pada na pamet je da kupis neko staro auto za 500 maraka, registraciju ces placati par stoja godisnje, i to ti auto sluzi kao placeholder. Parkiras ga ispred svoje garaze. Kad trebas ici, pomjeris ga, izvuces svoje auto, vratis to staro opet ispred. Kad dodjes, pomjeris staro, parkiras se u garazu, opet staro ispred. Jeste, debilna ideja, i kosta, ali sta da radis...
Razmisljao sam i o tome... Ali prvo nemam bas para na bacanje, drugo imam dvojicu komsija, garaza lijevo i desno... Morao bi i njihove garaze blokirati jer se mora parkirati uzduzno... Znaci da ne bi cestu blokirao, moras stati uzduzno i tako blokiras minimalno 2 ili sve 3 garaze... Tako da ni ta varijanta ne dolazi u obzir.. A vjeruj mi da mi je i to padalo na pamet

moonca

#117 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca » 04/02/2020 21:10

Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 21:06
moonca wrote:
Pa ne moze on sam znak staviti- i ako je njegova garaza. Moguce da je zgrada dobila dozvol ali nema restrikcija za parking oko zgrade.
Ali, to je skolska zona. zasto se gluvirate- nema pomoci- moraju se negdje parkirati .. i to je po 15 minuta.
Jeste da je samo jedan... Ali njih 20 danas parkira po 15 minuta svaki i meni je garaza blokirana... I nemoraju se parkirati bas meni ispred ulaza... Mogu se parkirati na ulici... Ali oni tu parkiraju jer im je lakse... To je odmah na ulazu... To sto ti nemozes izaci iz garaze i sto moras cekati svaki put po 15-20 minuta to njih ne zanima... Znaci ja nemogu izaci iz garaze kad ja hocu, nego kad mi oni puste... Zamisli sada da trebam majku voziti u hitnu? Ili zenu? Ili dijete? Znaci neko moze umrijeti tu dok gospodin ne uvede svoje dijete u ucionicu, pa malo porazgovara sa uciteljicom usput.. Pa jos nekog sretne poznatog u skoli, pa se malo ispricaju... A ti cekas vani imas hitan slucaj, trebas negdje da ides...
Tacno to je ogroman problem -ako hitna treba da dodje -ali kako si napisao oni cekaju - tu su uz auta, tako da je za ocekivati da ce pomjriti autio ako dodje hitna pomoc-

Dobro, ako se parkiraju i na ulici- hoces li ti moci proci pored njih, ako ti blokiraju uzaz /izlaz na ulici.
I policiji je jasno da su to roditelji, koji dolaze, po djecu, ne idu u kockarnicu ili kafanu... :-)

Vrbaslija-BL

#118 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 21:14

zposao wrote:
04/02/2020 20:33
moonca wrote:
Gdje piše da se mora tu parkirati? Možeš li parkirati 5 minuta dalje? Hoce se djetetu ili tebi oduzeti noge ako napraviš 100 koraka?

Zbog takvog razmisljanja i živimo na Divljem Zapadu gdje vlada bezvlaštće a zakoni se selektivno primjenjuju najčešće preko leđa običnog građanina.
Pa okolo ima dovoljno parkinga, ali se parkiraju meni ispred garaze jer im je blize... Moja garaza je bukvalno do ulaza u osnovnu skolu i to je jedini razlog... U krugu od 50 metara ima parkinga za 3 puta toliko auta koji dolaze po djecu... Ali nece da hoda ni 10 metara kad moze parkirati odmah do ulaza u skolu... A to sto ja njega onda moram cekati da zavrsi svoj posao kojim je dosao u skolu, bas njega to briga... Meni jedna zena parkira 100 puta i svaki put kaze jaoooo izvinite, pa jel to vi nemozete izaci od mene... kao lafo... ona nije znala... a 100 puta mi parkirala, i 100 puta joj rekao... i jednom mi kaze, znate sta, nemojte biti drski i bezobrazni... kao ja bezobrazan sto joj kazem, pa gospodjo 100 puta sam vam rekao da mi ne blokirate garazu... kao zvace ona meni policiju jer je navodno napadam sto mi je parkirala :D

username_here
Been thanked: 2 times

#119 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by username_here » 04/02/2020 21:17

Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 21:09
Entropio wrote:
04/02/2020 20:28
Bas divlji zapad. Kakvi debili zive u Sarajevu, i kakve generacije tek dolaze jer ta djeca sto idu tu u skolu odrastaju uz takve roditelje.

Jedino rjesenje koje mi pada na pamet je da kupis neko staro auto za 500 maraka, registraciju ces placati par stoja godisnje, i to ti auto sluzi kao placeholder. Parkiras ga ispred svoje garaze. Kad trebas ici, pomjeris ga, izvuces svoje auto, vratis to staro opet ispred. Kad dodjes, pomjeris staro, parkiras se u garazu, opet staro ispred. Jeste, debilna ideja, i kosta, ali sta da radis...
Razmisljao sam i o tome... Ali prvo nemam bas para na bacanje, drugo imam dvojicu komsija, garaza lijevo i desno... Morao bi i njihove garaze blokirati jer se mora parkirati uzduzno... Znaci da ne bi cestu blokirao, moras stati uzduzno i tako blokiras minimalno 2 ili sve 3 garaze... Tako da ni ta varijanta ne dolazi u obzir.. A vjeruj mi da mi je i to padalo na pamet
Kupi smarta :)

Vrbaslija-BL

#120 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 21:20

moonca wrote:
04/02/2020 20:37
zposao wrote:
moonca wrote:
Gdje piše da se mora tu parkirati? Možeš li parkirati 5 minuta dalje? Hoce se djetetu ili tebi oduzeti noge ako napraviš 100 koraka?

Zbog takvog razmisljanja i živimo na Divljem Zapadu gdje vlada bezvlaštće a zakoni se selektivno primjenjuju najčešće preko leđa običnog građanina.
Ne pise izgleda i da ne moze.

On zivi blizu skole - kao sto neko zivi blizu dzamije - i zna se da je parking petkom za vrijeme dzume i na ' drvecu'..

Dakle, zao mi je BL ali ne mzoes nista uciniti po tom pitanju.
Ali nemora bas meni zatvarati ulaz u garazu ako ima prostora na cesti... A ima uvijek prostora, tako da se radi o cistom bezobraluku, vjeruj mi...

A sto se tice dzume, ona je samo petkom, i to nekih sat, sat i po... A meni svakodnevno je blokirana garaza visesatno ako saberes sveukupno... Svaki radni dan po nekoliko sati... Ja sam racunao minimalo nekih 5-6 sati dnevno...

Vrbaslija-BL

#121 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 21:20

moonca wrote:
04/02/2020 20:37
zposao wrote:
moonca wrote:

Ne pise izgleda i da ne moze.

On zivi blizu skole - kao sto neko zivi blizu dzamije - i zna se da je parking petkom za vrijeme dzume i na ' drvecu'..

Dakle, zao mi je BL ali ne mzoes nista uciniti po tom pitanju.
Ali nemora bas meni zatvarati ulaz u garazu ako ima prostora na cesti... A ima uvijek prostora, tako da se radi o cistom bezobraluku, vjeruj mi...

A sto se tice dzume, ona je samo petkom, i to nekih sat, sat i po... A meni svakodnevno je blokirana garaza visesatno ako saberes sveukupno... Svaki radni dan po nekoliko sati... Ja sam racunao minimalo nekih 5-6 sati dnevno...

mishic
Been thanked: 52 times

#122 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by mishic » 04/02/2020 21:21

Daj uozbiljite se. Da se kod nas poštuju propisi i zakoni ovih problema nebi ni bilo. Fazon je što kabadahije i bezobrazni iz dana u dan život čine sve nepodnošljivijim. Evo čak da škola ima parking na koji treba ući pojedinci bi opet parkirali pred garažom jer je lakše.
To je do mentaliteta nije samo do prostora.

Vrbaslija-BL

#123 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 21:23

moonca wrote:
04/02/2020 20:39
Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 20:36

Jeste... Od 8 do 9 ujutro, pa onda od 11 do 13, i od 16-18... Znaci tad je konstantno neko auto ispred garaze... Izmedju tih termina se povremeno parkiraju, ne stalno... Ali u tim terminima kad dovoze djecu tad je konstantno garaza blokirana i moras traziti ko je parkirao da skloni auto... Navecer mi isto parkiraju kad su sekcije u skoli, onda non stop firme iznajmljuju u vecernjim satima gimnasticku salu... Tek poslije 22 sata nocu mozes biti siguran da je garaza slobodna... I nedeljom kad nema skole... Tad je garaza slobodna uvijek
Dobro- sta ti radis - pa ti toliko treba garaza- u tim navedenim periodima.. - jel ' u tim terminima i ti izalzis -izvozis auto i ides negdje ..
Pa radim privatno... Dolazim preko dana nekoliko puta kuci.. I opet idem.. Sta trebam traziti neki posao na koji odlazim prije 8 ujutro i vracam se poslije 22 svaki dan? Mislim ti meni zvucis ko onaj inspektor iz Opcine koji mi kaze... Ko ti je kriv sto ti je garaza na nezgodnom mjestu

Vrbaslija-BL

#124 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by Vrbaslija-BL » 04/02/2020 21:26

belafonte wrote:
04/02/2020 20:38
kupi neku trulju za 50 km, peglicu neku, ne moras je ni palit, parkiras je ispred garaze i pomjeras kad hoces izac
A ko mi garantuje da nece meni policija doci i napisati kaznu za parkiranje? Prijatelju vjeruj mi... Za mjesec dana bi pocela policija dolaziti redovno meni kazne da pise... Neko bi prijavio da tu stoji stalno ta peglica, non stop... Vjeruj mi... Pa kad su mi za znak dosli, koji nikome ne smeta osim onima koji zele tu da se parkiraju... A kamoli da ja parkiram nesto ispred svoje garaze i da stoji non stop tu parkiran :D

moonca

#125 Re: Parkiranje ispred garaze, i blokiranje ulaza i izlaza

Post by moonca » 04/02/2020 21:28

Vrbaslija-BL wrote:
04/02/2020 21:20

U pravu si -slazem se s tobom .. ali, i sam si napisao, da ti je garaza prva do skole. Nista licno nije vezano za tebe- ves prostor--

Isto bih se osjecala da sam na tvom mjestu- imam slican problem - i zbog toga se upustih u diskusiju.

Ti kao pojedinac, nista ne mozes uciniti. Ne moze ni policija, ili moze - nakupila bi se kazni i prihoda, ali ocito im to nije prioritet iz nekog razloga.
Mozda moze grad da ogradi tvoju zgradu- izoluje od skolskog prostora, ili vi , vlasnici stanova - trazite dozvolu da postavite ogradu o vasem trosku.

Post Reply