Visina invalidske pemzije u FBIH (Hvala na odg ) ?

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kenci234
Posts: 72
Joined: 09/11/2015 12:32

#1 Visina invalidske pemzije u FBIH (Hvala na odg ) ?

Post by kenci234 »

Pozdrav ,


Imam jedno pitanje samo zanima me koliko iznosi okvirno otprilike invalidska pemzija u FBIH (Potpuna nesposobnost za samostalan zivot i rad).
Hvala svima na infromacijama :bih:
User avatar
zgiba
Posts: 569
Joined: 05/09/2003 00:00

#2 Re: Visina invalidske pemzije u FBIH (Hvala na odg ) ?

Post by zgiba »

Invalidska penzija u slucaju invalidnosti prouzrokovane povredom na radu ili profesionalnom bolescu odredjuje se u visini od 85% od penzijskog osnova.

Invalidska penzija u slucaju invalidnosti prouzrokovane bolescu ili povredom van rada odredjuje se u procentu od penzijskog osnova, zavisno od duzine penzijskog staza i pokrivenosti radnog vijeka penzijskim stazom.

Znaci sve zavisi od pojedinacne situacije, vrste bolesti, duzine staza i visine penzijskog osnova.
kenci234
Posts: 72
Joined: 09/11/2015 12:32

#3 Re: Visina invalidske pemzije u FBIH (Hvala na odg ) ?

Post by kenci234 »

zgiba wrote:Invalidska penzija u slucaju invalidnosti prouzrokovane povredom na radu ili profesionalnom bolescu odredjuje se u visini od 85% od penzijskog osnova.

Invalidska penzija u slucaju invalidnosti prouzrokovane bolescu ili povredom van rada odredjuje se u procentu od penzijskog osnova, zavisno od duzine penzijskog staza i pokrivenosti radnog vijeka penzijskim stazom.

Znaci sve zavisi od pojedinacne situacije, vrste bolesti, duzine staza i visine penzijskog osnova.
Hvala , ja sam predao prije skoro 2 mjeseca bio na komisiji , i dobio sam ljekarsi nalaz sad samo cekam resenje.Zato sam postavio pitanje za visinu pemzije hvala pozdrav :bih: :thumbup:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#4 Re: Visina invalidske pemzije u FBIH (Hvala na odg ) ?

Post by Matijevic_Vlado »

Mirovina znaci
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#5 Re: Visina invalidske pemzije u FBIH (Hvala na odg ) ?

Post by kokuz_sa »

peNzija..

iz ovog gore napisanog ispade da imamo peMzionere
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#6 Re: Visina invalidske pemzije u FBIH (Hvala na odg ) ?

Post by emmir1 »

Zna li neko kolika je minimalna penzija.

17 godina radnog staža i 100 posto invalidnost od bolesti.
Post Reply