Razvod braka

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
konektovan
Posts: 40480
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#851 Re: Razvod braka

Post by konektovan »

Kako sam na forumu,..a dugo sam :mrgreen: kakavdanakneiskustvu ima problema sa brakom a i poslije braka. Ne treba čovjeku prisjedati na muku što bi rekli..
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#852 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

konektovan wrote: 13/01/2022 19:48 Kako sam na forumu,..a dugo sam :mrgreen: kakavdanakneiskustvu ima problema sa brakom a i poslije braka. Ne treba čovjeku prisjedati na muku što bi rekli..
U suštini, kao u brojnim životnim situacijama - ne treba se petljati jer tu nema pomoći.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58657
Joined: 03/08/2010 19:04

#853 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

konektovan wrote: 13/01/2022 19:48 Kako sam na forumu,..a dugo sam :mrgreen: kakavdanakneiskustvu ima problema sa brakom a i poslije braka. Ne treba čovjeku prisjedati na muku što bi rekli..
hvala ti
User avatar
sime_cipol
Posts: 16225
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#854 Re: Razvod braka

Post by sime_cipol »

Sta god da je covjek uradio u braku, to ne amnestira majku da mu zabrani da vidja dijete.

Znam dosta ljudi koji su se razveli, kao gospoda, svako na svoju stranu, ali dijete redovno vidja oca. Oboje podjednako ucestvuju u djetetovom društvenom životu, vode ga na treninge i utakmice, kada ko moze. Vode na casove klavira, odvlače i dovlace, nema odredjen termin kada ce vidjeti oca itd. Jeste, vise je sa majkom, ali otac participira maksimalno.

S druge strane, znam i bilmeza, sto muskih sto zenskih, a sve prebijaju preko djece.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58657
Joined: 03/08/2010 19:04

#855 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

sime_cipol wrote: 13/01/2022 20:00 Sta god da je covjek uradio u braku, to ne amnestira majku da mu zabrani da vidja dijete.

Znam dosta ljudi koji su se razveli, kao gospoda, svako na svoju stranu, ali dijete redovno vidja oca. Oboje podjednako ucestvuju u djetetovom društvenom životu, vode ga na treninge i utakmice, kada ko moze. Vode na casove klavira, odvlače i dovlace, nema odredjen termin kada ce vidjeti oca itd. Jeste, vise je sa majkom, ali otac participira maksimalno.

S druge strane, znam i bilmeza, sto muskih sto zenskih, a sve prebijaju preko djece.
tako rade normalni roditelji,jer su podjednako potrebna oba roditelja,normalno ako to oba roditelja žele
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#856 Re: Razvod braka

Post by -Chesterfield- »

konektovan wrote: 13/01/2022 19:48 Kako sam na forumu,..a dugo sam :mrgreen: kakavdanakneiskustvu ima problema sa brakom a i poslije braka. Ne treba čovjeku prisjedati na muku što bi rekli..
Ja kada čitam njegove žalopojke, motiviše me da se nikada ne ženim. A već sam i okasnio.
Nisu ni žene više što su nekada bile. Ne znam ni ja kako bi ih opisao? Što bi onaj forumaš rekao izgleda da su mutirale u nešto..? :nokti:
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#857 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

-Chesterfield- wrote: 13/01/2022 20:14
konektovan wrote: 13/01/2022 19:48 Kako sam na forumu,..a dugo sam :mrgreen: kakavdanakneiskustvu ima problema sa brakom a i poslije braka. Ne treba čovjeku prisjedati na muku što bi rekli..
Ja kada čitam njegove žalopojke, motiviše me da se nikada ne ženim. A već sam i okasnio.
Nisu ni žene više što su nekada bile. Ne znam ni ja kako bi ih opisao? Što bi onaj forumaš rekao izgleda da su mutirale u nešto..? :nokti:
Ne treba se ravnati prema tuđim verzijama njihovih životnih istina. Ljudi rijetko drugima govore išta iskreno o sebi. Zbog pritiska nekih svojih ili tuđih očekivanja ili zbog toga što i nemaju realnu percepciju sebe, drugih ili onoga kroz šta prolaze.
Ništa nije kao što je bilo jer se nije dešavalo tebi i u vremenu u kojem ti živiš. Možda ni ti za nečije standarde nisi muškarac, posebno u površnim, instant odnosima gdje niko nema puno stvarnog interesa ni strpljenja za onog drugog.
User avatar
konektovan
Posts: 40480
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#858 Re: Razvod braka

Post by konektovan »

-Chesterfield- wrote: 13/01/2022 20:14
konektovan wrote: 13/01/2022 19:48 Kako sam na forumu,..a dugo sam :mrgreen: kakavdanakneiskustvu ima problema sa brakom a i poslije braka. Ne treba čovjeku prisjedati na muku što bi rekli..
Ja kada čitam njegove žalopojke, motiviše me da se nikada ne ženim. A već sam i okasnio.
Nisu ni žene više što su nekada bile. Ne znam ni ja kako bi ih opisao? Što bi onaj forumaš rekao izgleda da su mutirale u nešto..? :nokti:
Nikad nije kasno,.. :mrgreen: ne treba tako posmatrati stvari.
Ovo što kolega forumaš @kakavdanakneiskustvu prolazi u životu, nije sigurno nimalo lako. Ko je roditelj, zna kakve su to emocije prema djeteu, i nadam se da ce što prije riješiti te probleme kako bi mogao provoditi dovoljno vremena sa djetetom, a nikad ga nije dovoljno..koliko ga god imali. :thumbup:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#859 Re: Razvod braka

Post by -Chesterfield- »

crveni_makovi wrote: 13/01/2022 20:39
-Chesterfield- wrote: 13/01/2022 20:14

Ja kada čitam njegove žalopojke, motiviše me da se nikada ne ženim. A već sam i okasnio.
Nisu ni žene više što su nekada bile. Ne znam ni ja kako bi ih opisao? Što bi onaj forumaš rekao izgleda da su mutirale u nešto..? :nokti:
Ne treba se ravnati prema tuđim verzijama njihovih životnih istina. Ljudi rijetko drugima govore išta iskreno o sebi. Zbog pritiska nekih svojih ili tuđih očekivanja ili zbog toga što i nemaju realnu percepciju sebe, drugih ili onoga kroz šta prolaze.
Ništa nije kao što je bilo jer se nije dešavalo tebi i u vremenu u kojem ti živiš. Možda ni ti za nečije standarde nisi muškarac, posebno u površnim, instant odnosima gdje niko nema puno stvarnog interesa ni strpljenja za onog drugog.
Ma generalno muškarci traže ženu - običnu ženu i komad vruće pogače.
Većinu današnjih žena školuje Mitrović (parovi, farma, safunice, Facebook...)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7407
Joined: 16/01/2007 23:38

#860 Re: Razvod braka

Post by banjaluka078 »

Tesla Edison wrote: 13/01/2022 19:25 A ako se u braku promijenila na gore, nisi joj trebao dijete napraviti, već to riješiti u startu.
Nije valjda da se dijete pravi samo ženi, a ne i sebi, tj. zar ga bračni par ne pravi sebi zajedno?

Sretni su oni koji na drugoj strani imaju normalnu osobu koja stavlja dijete na prvo mjesto i koja neće izvoditi bijesne gliste i držati se toga da je djetetu dovoljno 4 dana s drugim roditeljem (i sretne su žene čiji će bivši muž htjeti vidjeti djecu i redovno ispunjavati svoje obaveze). Dijete treba oboje, što više. Ja sam u vezi s muškarcem koji ima brak iza sebe i dvoje djece i vrlo dobro znam kakve drame i faze se prošlo što se tiče djece, od ekstrema da ih ne da vidjeti, do pakovanja i slanja da žive s ocem. Sretna sam što mogu reći da je on od starta držao konstantu, da su djeca na prvom mjestu i da ne treba trzati na hirove i drame bivše žene. Naravno, on ispunjava sve svoje obaveze i puno više od toga. Djeca su u međuvremenu odrasla, postala svjesna njihovog odnosa, majčinih pokušaja manipulacije, ali i toga da je on tu sve vrijeme za njih i da mogu računati na taj odnos. Često mu znaju reći da im je jako nedostajao, ali da su bili sretni da je prestala galama koje je bilo jako puno pred kraj braka.

Ljudi se tokom braka mijenjaju i ne uvijek na način koji nam se dopada i koji je prihvatljiv. Nekad promjena dođe poslije djeteta. I ne treba ostajati u vezi/braku u kojem se više ne osjećaš dobro ni iskreno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58657
Joined: 03/08/2010 19:04

#861 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

konektovan wrote: 13/01/2022 20:48
-Chesterfield- wrote: 13/01/2022 20:14

Ja kada čitam njegove žalopojke, motiviše me da se nikada ne ženim. A već sam i okasnio.
Nisu ni žene više što su nekada bile. Ne znam ni ja kako bi ih opisao? Što bi onaj forumaš rekao izgleda da su mutirale u nešto..? :nokti:
Nikad nije kasno,.. :mrgreen: ne treba tako posmatrati stvari.
Ovo što kolega forumaš @kakavdanakneiskustvu prolazi u životu, nije sigurno nimalo lako. Ko je roditelj, zna kakve su to emocije prema djeteu, i nadam se da ce što prije riješiti te probleme kako bi mogao provoditi dovoljno vremena sa djetetom, a nikad ga nije dovoljno..koliko ga god imali. :thumbup:
Nije lako, djetetu nije lako
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58657
Joined: 03/08/2010 19:04

#862 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

banjaluka078 wrote: 13/01/2022 20:50
Tesla Edison wrote: 13/01/2022 19:25 A ako se u braku promijenila na gore, nisi joj trebao dijete napraviti, već to riješiti u startu.
Nije valjda da se dijete pravi samo ženi, a ne i sebi, tj. zar ga bračni par ne pravi sebi zajedno?

Sretni su oni koji na drugoj strani imaju normalnu osobu koja stavlja dijete na prvo mjesto i koja neće izvoditi bijesne gliste i držati se toga da je djetetu dovoljno 4 dana s drugim roditeljem (i sretne su žene čiji će bivši muž htjeti vidjeti djecu i redovno ispunjavati svoje obaveze). Dijete treba oboje, što više. Ja sam u vezi s muškarcem koji ima brak iza sebe i dvoje djece i vrlo dobro znam kakve drame i faze se prošlo što se tiče djece, od ekstrema da ih ne da vidjeti, do pakovanja i slanja da žive s ocem. Sretna sam što mogu reći da je on od starta držao konstantu, da su djeca na prvom mjestu i da ne treba trzati na hirove i drame bivše žene. Naravno, on ispunjava sve svoje obaveze i puno više od toga. Djeca su u međuvremenu odrasla, postala svjesna njihovog odnosa, majčinih pokušaja manipulacije, ali i toga da je on tu sve vrijeme za njih i da mogu računati na taj odnos. Često mu znaju reći da im je jako nedostajao, ali da su bili sretni da je prestala galama koje je bilo jako puno pred kraj braka.

Ljudi se tokom braka mijenjaju i ne uvijek na način koji nam se dopada i koji je prihvatljiv. Nekad promjena dođe poslije djeteta. I ne treba ostajati u vezi/braku u kojem se više ne osjećaš dobro ni iskreno.
Ti baš znaš lijepo i pametno objasniti neke stvari pa i ovo
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#863 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

-Chesterfield- wrote: 13/01/2022 20:50 Ma generalno muškarci traže ženu - običnu ženu i komad vruće pogače.
Većinu današnjih žena školuje Mitrović (parovi, farma, safunice, Facebook...)
Dvije generalizacije između kojih ima puno stvarnog života i puno ljudi koji su izvan obe ove generalizacije.
User avatar
konektovan
Posts: 40480
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#864 Re: Razvod braka

Post by konektovan »

@banjaluka078

Aferim.. :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58657
Joined: 03/08/2010 19:04

#865 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

konektovan wrote: 13/01/2022 21:11 @banjaluka078

Aferim.. :thumbup:
ali baš aferim na napisanom
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7407
Joined: 16/01/2007 23:38

#866 Re: Razvod braka

Post by banjaluka078 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/01/2022 21:02
Ti baš znaš lijepo i pametno objasniti neke stvari pa i ovo
Hvala. Iskustvo.
I meni je prioritet bio da s djecom sve štima, ali i da on bude dobro, kad je odnos bio prilično neprijateljski prema njemu. Tako da sam bila prilično uključena, barem kroz slušanje njega i pokušavanje da posavjetujem kao neko ko je hladne glave i gleda to sa strane.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58657
Joined: 03/08/2010 19:04

#867 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

banjaluka078 wrote: 13/01/2022 21:24
kakavdanakneiskustvu wrote: 13/01/2022 21:02
Ti baš znaš lijepo i pametno objasniti neke stvari pa i ovo
Hvala. Iskustvo.
I meni je prioritet bio da s djecom sve štima, ali i da on bude dobro, kad je odnos bio prilično neprijateljski prema njemu. Tako da sam bila prilično uključena, barem kroz slušanje njega i pokušavanje da posavjetujem kao neko ko je hladne glave i gleda to sa strane.
Svaka čast
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#868 Re: Razvod braka

Post by nepass1 »

-Chesterfield- wrote: 13/01/2022 20:14
konektovan wrote: 13/01/2022 19:48 Kako sam na forumu,..a dugo sam :mrgreen: kakavdanakneiskustvu ima problema sa brakom a i poslije braka. Ne treba čovjeku prisjedati na muku što bi rekli..
Ja kada čitam njegove žalopojke, motiviše me da se nikada ne ženim. A već sam i okasnio.
Nisu ni žene više što su nekada bile. Ne znam ni ja kako bi ih opisao? Što bi onaj forumaš rekao izgleda da su mutirale u nešto..? :nokti:
Zenidba je precjenjena :thumbup:
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#869 Re: Razvod braka

Post by Spiritbreaker »

Tesla Edison wrote: 13/01/2022 16:08
kakavdanakneiskustvu wrote: 13/01/2022 16:04 ne može se sve riješiti
Vjeruj mi može. Kad nekog voliš, sve može. Prevara, jebiga poseksala se, ispraznila histeriju i ostarasila se stresa i šta je tu je. Štaš, dešava se. Ubila nekoga, jebiga, odležaće, ideš u posjetu,....

Ja iskreno, ne znam šta da se desi, razvod mi nije ni na kraju krajeva razmišljanja.
Kakav si ti papucar i levat...
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#870 Re: Razvod braka

Post by Spiritbreaker »

banjaluka078 wrote: 13/01/2022 20:50
Tesla Edison wrote: 13/01/2022 19:25 A ako se u braku promijenila na gore, nisi joj trebao dijete napraviti, već to riješiti u startu.
Nije valjda da se dijete pravi samo ženi, a ne i sebi, tj. zar ga bračni par ne pravi sebi zajedno?

Sretni su oni koji na drugoj strani imaju normalnu osobu koja stavlja dijete na prvo mjesto i koja neće izvoditi bijesne gliste i držati se toga da je djetetu dovoljno 4 dana s drugim roditeljem (i sretne su žene čiji će bivši muž htjeti vidjeti djecu i redovno ispunjavati svoje obaveze). Dijete treba oboje, što više. Ja sam u vezi s muškarcem koji ima brak iza sebe i dvoje djece i vrlo dobro znam kakve drame i faze se prošlo što se tiče djece, od ekstrema da ih ne da vidjeti, do pakovanja i slanja da žive s ocem. Sretna sam što mogu reći da je on od starta držao konstantu, da su djeca na prvom mjestu i da ne treba trzati na hirove i drame bivše žene. Naravno, on ispunjava sve svoje obaveze i puno više od toga. Djeca su u međuvremenu odrasla, postala svjesna njihovog odnosa, majčinih pokušaja manipulacije, ali i toga da je on tu sve vrijeme za njih i da mogu računati na taj odnos. Često mu znaju reći da im je jako nedostajao, ali da su bili sretni da je prestala galama koje je bilo jako puno pred kraj braka.

Ljudi se tokom braka mijenjaju i ne uvijek na način koji nam se dopada i koji je prihvatljiv. Nekad promjena dođe poslije djeteta. I ne treba ostajati u vezi/braku u kojem se više ne osjećaš dobro ni iskreno.
Dugo nista bolje nisam procitao, bravo potpisujem od rijeci do rijeci i zivim po tim principima.
NediM17
Posts: 21600
Joined: 05/11/2009 11:49

#871 Re: Razvod braka

Post by NediM17 »

Kazivao jedan stari ciko, brak je veliko bure govana, malo na vrhu prekriveno medom.
Kaze dalje, med se brzo pokusa, ostanu samo govna.
Pa kaze, samo izgleda ja okrenuo bure naopako pa nikako do meda da dodjem.
I umro je, ne znam je li do meda dosao. :(
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#872 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

Stari ljudi u mom okruženju su govorili da krpež i trpež drže kuću pa i taj brak. Danas se malo krpi i malo trpi za zajedničke ciljeve.
no_sikiriki
Posts: 17059
Joined: 11/12/2012 13:21

#873 Re: Razvod braka

Post by no_sikiriki »

Mislim da je malo bezveze "pišati" po braku zbog toga što nekome nije uspjelo. Brak je onakav kakvim ga naprave dvoje ljudi.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8216
Joined: 25/05/2013 23:49

#874 Re: Razvod braka

Post by apsidejzi »

I zato sam ja za legalizaciju homoseksualnih brakova. Nek i oni vide kako je :lol: Misle ovamo cvjetaju ruze. Cvjetaju dok ne budes morao dijeliti imovinu i starateljstvo.
no_sikiriki wrote: 14/01/2022 12:50 Mislim da je malo bezveze "pišati" po braku zbog toga što nekome nije uspjelo. Brak je onakav kakvim ga naprave dvoje ljudi.
Ovo je najrealniji upis na temi i ne odnosi se samo na brak. I drzava je onakva kakvu je njeni stanovnici naprave. Naselje i mjesna zajednica takodjer. Ako ja bacim papir na ulicu nisam ga tebi bacio. I sebi sam. Ako ja nesto ne uradim u kuci nece ni biti uradjeno. Moze partner raditi sve ali i on/ona ima ogranicene resurse. Dvoje uvijek moze vise uraditi zajedno nego pojedinacno. Stvari u braku funkcionisu sve dok obje strane imaju osjecaj da jednako doprinose. Cim jedna strana pocne osjecati nepravdu, pocinju i problemi. Na njima je da li mogu pronaci izvor nepravde ili ce sve gurnuti pod tepih.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#875 Re: Razvod braka

Post by Tesla Edison »

Spiritbreaker wrote: 14/01/2022 12:34
Tesla Edison wrote: 13/01/2022 16:08

Vjeruj mi može. Kad nekog voliš, sve može. Prevara, jebiga poseksala se, ispraznila histeriju i ostarasila se stresa i šta je tu je. Štaš, dešava se. Ubila nekoga, jebiga, odležaće, ideš u posjetu,....

Ja iskreno, ne znam šta da se desi, razvod mi nije ni na kraju krajeva razmišljanja.
Kakav si ti papucar i levat...
Nije bitno šta mi se kaže, već ko kaže ;)
Post Reply