U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#51 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by therrarrius »

@komentar
Jarane ohani malo, popij nesto za smirenje i polako...
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#52 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

Image
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#53 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

therrarrius wrote:@komentar
Jarane ohani malo, popij nesto za smirenje i polako...
:lol: :lol: :lol:
Jarane, knjigu u ruke pa nauči da na Islandu crkve nisu katoličke već protestantske.
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#54 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by therrarrius »

komentar wrote:
therrarrius wrote:@komentar
Jarane ohani malo, popij nesto za smirenje i polako...
:lol: :lol: :lol:
Jarane, knjigu u ruke pa nauči da na Islandu crkve nisu katoličke već protestantske.
Buraz, zavjera je zavjera ma koji god krst da je simbolizira, ne?
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#55 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

therrarrius wrote:
komentar wrote:
therrarrius wrote:@komentar
Jarane ohani malo, popij nesto za smirenje i polako...
:lol: :lol: :lol:
Jarane, knjigu u ruke pa nauči da na Islandu crkve nisu katoličke već protestantske.
Buraz, zavjera je zavjera ma koji god krst da je simbolizira, ne?
Sad bukvar/početnicu u ruke da naučiš da u protestantizmu nema krst u onom smislu kako ga ima u katoličkoj crkvi npr iako je kriščanska crkva.
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#56 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by therrarrius »

komentar wrote: Sad bukvar/početnicu u ruke da naučiš da u protestantizmu nema krst u onom smislu kako ga ima u katoličkoj crkvi npr iako je kriščanska crkva.
Cuj to?
Znaci iako na ovoj slici jasno stoji krst, to ustvari nije krst u onom tipicnom smislu krsta, nego je protestanski krst koji nije isti kaokatolicki krst.

Mislim da je to opet neka zavjera... sacu prelistat bukvar.
User avatar
BHCluster
Posts: 23380
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#57 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by BHCluster »

Sta vam je u Sar ovaj Teheranu takvo nesto se negradi gdje ce Katolicka crkva biti u Teheranu izgradena to je nemoguce!
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#58 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

Image

Do you see the crescent on the cross? Do you know why it is there? I’ll tell you, it is the crescent of Islam and it is put there in some Orthodox crosses to represent Islam as the footstool of Christ (some are under the footstool). These crosses are on the tops of churches to demonstrate Christ and His Church’s dominion.
If you asked me, I would say that this is bolder than burning a Qur’an.

Zanimljivo je mišljenje jednog od forumaša na stranim forumimam koji gore navodi da smatra da je upotreba krsta u polumjesecu na crkvenim tornjevima hrabrije nego spaljivanje Kur'ana.
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#59 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

BHCluster wrote:Sta vam je u Sar ovaj Teheranu takvo nesto se negradi gdje ce Katolicka crkva biti u Teheranu izgradena to je nemoguce!
JA lično uopće nisam da se, kako navodiš u Teheranu gradi crkva.

Katolička crkva sa svojim uobičajenim simbolima.

Ali crkva sa simbolom križa u polumjesecu koja će vrijeđati sve građane koji nisu kriščansko-militaristički (ratnički) raspoloženi.

Onda NE! NE, hvala.
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#60 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

Bobi wrote:Izgled...užas, ako misle da privuku vjernike...wroooooong :cry: .
Apsolutno se lažem.
Ovo je tako pogrešno da više pogrešno ne može biti.
seshat
Posts: 359
Joined: 18/07/2008 22:03

#61 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by seshat »

došli smo i do spaljivanja Kurana :-) . spomeni i karikature i nekako ih uveži u cijelu priču. Tebe puca strašna paranoja
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#62 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by therrarrius »

seshat wrote:došli smo i do spaljivanja Kurana :-) . spomeni i karikature i nekako ih uveži u cijelu priču. Tebe puca strašna paranoja
:thumbup:
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#63 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by Chisum »

Za pokretaca teme, posto vidim da, kao, dijeli lekcije.

Mogao bi komotno i ti kakve knjige da se uhvatis... Mozda naletis na kakav datum, pa skontas da je danas 21. vijek, te da se danas ratuje, osvaja i pobjedjuje na mnogo sofisticiranije nacine od ovih srednjovjekovnih, u kojima si ti, izgleda, zaglavio.

A paralele izmedju Tatara, ruskih careva, madjarsko-osmanskih ratova i Dobrinje... Mislim da je smijesno i onima koji se na ovim temama tesko daju nasmijati... sto se dalo vidjeti na prve dvije stranice.
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#64 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

therrarrius wrote:
seshat wrote:došli smo i do spaljivanja Kurana :-) . spomeni i karikature i nekako ih uveži u cijelu priču. Tebe puca strašna paranoja
:thumbup:
evo link: http://classicalchristianity.com/category/why-orthodox/

Uzeto sa navedene stranice na kojoj hriščanin objašnjava zašto je bolje biti pravoslavac nego neka druga denominacija.

"Zato što oni na svojim crkvama imaju simbol koji je tako jak i odvažan u napadu na muslimane da je odvažniji od spaljivanja Kur'ana."

Pogledaj slobodno link, neće ti oko ispasti.
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#65 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

Chisum wrote:Za pokretaca teme, posto vidim da, kao, dijeli lekcije.

Mogao bi komotno i ti kakve knjige da se uhvatis... Mozda naletis na kakav datum, pa skontas da je danas 21. vijek, te da se danas ratuje, osvaja i pobjedjuje na mnogo sofisticiranije nacine od ovih srednjovjekovnih, u kojima si ti, izgleda, zaglavio.

A paralele izmedju Tatara, ruskih careva, madjarsko-osmanskih ratova i Dobrinje... Mislim da je smijesno i onima koji se na ovim temama tesko daju nasmijati... sto se dalo vidjeti na prve dvije stranice.
Nije ni malo smiješno.

Ovo je jako ozbiljna stvar koja se hoće progurati na mala vrata.

Pa nismo mi u Sarajevu travu pasli da pristanemo na ovo kao oni na istočnoj strani Mostara koji svakodnevno moraju gledati na križ na Debelom brijegu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23380
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#66 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by BHCluster »

Ovo na slici vise izgleda kao sidro:
Image

I nema sanse da su ovi u "Teheranu" dopustili da se tako nesto gradi jer "oni" nisu takvi ljudi...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5597
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#67 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by azurna_obala »

[quote="USAblues"]Image


Izgleda ko sidro ovaj krst....
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#68 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by ivannn »

BHCluster wrote:Ovo na slici vise izgleda kao sidro:
Image

I nema sanse da su ovi u "Teheranu" dopustili da se tako nesto gradi jer "oni" nisu takvi ljudi...
Sidro - simbol kršćanske nade

http://www.katolici.org/dogadjanja.php? ... i&id=11951
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#69 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by metar_drva »

ovaj grad se guši u licemjerju.
@komentar; premlad si da bi bio toliko napet, neko ti je dobro ispr'o i to malo mozga što imaš. gdje ti ideš po svoje mišljenje?
Last edited by metar_drva on 28/05/2011 00:27, edited 1 time in total.
seshat
Posts: 359
Joined: 18/07/2008 22:03

#70 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by seshat »

Da skratimo ovu smiješnu diskusiju. Tebi smeta izgradnja crkve u Sarajevu (bilo na mala ili velika vrata). Ni meni se ne sviđa izgled crkve (samo sa estetskog i arhitektonskog aspekta) ali neću gledati u svaki ekser i svaki blok betona i tražiti u njemu nekakav kršćansko-ekstremno-militantni element. Ti hoćeš i zbog takvog razmišljanja ćeš uvijek naći razlog zašto crkva ne treba da se gradi u Sarajevu.
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#71 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

Ne izgleda kao sidro!!!!

Sidro izgleda ovako ako ne znaš:


Image

Nema polumjeseca na dnu, već kuku!

A simbol krščanske nade, sad ću te naučiti je riba!
Riba!
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#72 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by arzuhal »

komentar wrote:
arzuhal wrote:Jeko ovaj kinez, vijetnamac, dvometraš, ispred crkve?
Vidim da se svim silama trudiš da ismiješ i skreneš pažnju sa teme.
Možda bi ti bilo bolje da uzaludno ne trošiš vrijeme na ovoj temi i da ga negdje korisnije utrošiš.
Ako misliš da se baš svim silama trudim da miniram temu, onda me baš potcjenjuješ :D A da mogu bolje utrošit vrijem - mogu, tu si u pravu. Napravio sam pauzu od ovog da klanjam jaciju.
Prvi moj post na temi je bio ozbiljan jer sam mislio da se hoće govoriti o izgradnji crkve, jer je žele vjernici katoličke vjeroispovijesti, pa eto...podržavam izgradnju crkve i rekoh par riječi o izgledu. Nisam obraćao toliko pažnju na križ u zdjeli polumjeseca, meni više ličilo na neku barku, sa križom kao jarbolom i onim linijama kao jedrom...Eto, naučih da ima i tu neku povijesnu simboliku, ok.
Zezam se, naprosto, zato što, ako je to istina (ne ovi citati koje navodiš i fotke, nego konkretna ideja arhitekte i namjera nekog da na taj način, kao, ponizi islam, ugrađujući to u buduću crkvu na Dobrinji itd.), onda to samo govori o obrazu tih ljudi (konkretnih ljudi, ne generaliziram), odnosu prema komšiji, poštivanju tuđih vrijednosti, itd. i ništa više. Jer to bi onda bili neki kompleksaši koji liječe neke vlastitite frustracije. Zato mi je šega, UKOLIKO je to zaista namjera tih ljudi.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#73 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by Sezam »

Bas lijepo sto se gradi crkva u sarajevu. tako i treba.
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#74 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by ivannn »

komentar wrote:Ne izgleda kao sidro!!!!

Sidro izgleda ovako ako ne znaš:


Image

Nema polumjeseca na dnu, već kuku!

A simbol krščanske nade, sad ću te naučiti je riba!
Riba!
KRIŽ SIDRO
Simbolizira nadu koju krscani polazu u Krista. Ovaj je kriz bio takoder amblem sv. Klementa, rimskoga biskupa (pape), koji je prema predaji u doba cara Trajana bio vezan za sidro i bacen u more
mada, mene podsjeća uz sidro i na lađu, barku...
Last edited by ivannn on 28/05/2011 00:32, edited 1 time in total.
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#75 Re: U Sarajevu se gradi katolička crkva.....

Post by komentar »

seshat wrote:Da skratimo ovu smiješnu diskusiju. Tebi smeta izgradnja crkve u Sarajevu (bilo na mala ili velika vrata). Ni meni se ne sviđa izgled crkve (samo sa estetskog i arhitektonskog aspekta) ali neću gledati u svaki ekser i svaki blok betona i tražiti u njemu nekakav kršćansko-ekstremno-militantni element. Ti hoćeš i zbog takvog razmišljanja ćeš uvijek naći razlog zašto crkva ne treba da se gradi u Sarajevu.
Ne smeta mi gradnja crkve.

Smeta mi militaristički simbol koji je predložen.

Ne vidim zbog čega bi se krst nalazio u polumjesecu kad sam već elaborirao čega je to simbol.

I volio bi da se ovdje uključio neko ko se stvarno razumije u nauk katoličke crkve da objasni simboliku ostalih simbola koje upotrebljava crkva, krščanstvo, katolička crkva a ne quazi-sekularisti, amateri i cinici iz ranijih postova.
Locked