Kristijanizacija Kabilije

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

SF-Mujo
Posts: 128
Joined: 23/12/2003 00:00
Location: Atlanta

#101

Post by SF-Mujo »

zlata wrote:Bo'me Mujaga...ti ces se preko ONE STVARI, povlashiti! Komuniste su bar uz'to imale i drustveno-partijske povlastice. "Partijski brakovi" su bili dokaz "naprednosti"........a tebi samo koka!!!!
Necu zlato, ne boj se. A komunisti su se borili za povlastice samo da bi lakse dosli do koke. Citav se svijet vrti oko koke, non-stop, pa i ja.
SF-Mujo
Posts: 128
Joined: 23/12/2003 00:00
Location: Atlanta

#102

Post by SF-Mujo »

beharrr wrote:
SF-Mujo wrote:
A wrote: Ili krace receno - jedan musliman mi je drazi nego pet hriscana :roll:
Vidiš, ja i ti nismo ni slični. Meni je draža jedna vlahinja nego 5 muslimana :D :D :D !
Mujcine :D kako se da primjetiti postujes multietnicnost.... :D
Ne samo multieticnost nego i sexualne navike (vidi gore sta je A rekao) :-).
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#103

Post by ragib »

A wrote:Nego imate li novosti - kako ovih dana nasi stoje u Kabiliji? :oops: 8-)
masAllah :lol:
evo klanjaju ikindiju
Last edited by ragib on 12/09/2006 22:42, edited 1 time in total.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#104

Post by _BosanaC »

A wrote:Nego imate li novosti - kako ovih dana nasi stoje u Kabiliji? :oops: 8-)
Igraju produzetke :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#105

Post by forUMASH »

...dok ih Richard Gere ne posjeti, ne zasluzuju ni temu na forumu.... :roll:

....cuj, svi primaju, samo se oni oduzimaju... :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#106

Post by vatrogasac »

A wrote:Nego imate li novosti - kako ovih dana nasi stoje u Kabiliji? :oops: 8-)
Oko 80% stanovnika su Arapi, 18% Berberi, te Francuzi i Jevreji. Islam ispovjeda 99% stanovnika.
Ovaj članak je izmijenjen 15:37, 31 august 2006

http://bs.wikipedia.org/wiki/Al%C5%BEir

..jest da je wikipedia...ali ne znači da nije tačno....
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#107

Post by cernica »

Ma kakav prelazak muslimana u hriscanstvo. Laz cista. Neka Andjelina navede svoje izvore.
To moze palit samo kod sirotinje bez vjere u Boga.
Gdje su god bili hriscanski kolonizatori poznato je da su nasilno (macem i vatrom)
pokrstavali stanovnistvo.
U novijoj istoriji, konkretno u africkim zemljama npr. Etiopija, fratar u jednoj ruci drzi casu sa rizom a u drugoj krst,
a kilometarska kolona jadnika se uhvatila.
Ko poljubi krst dobija rizu - a ko ne - mrs napolje dok se nepredomislis (a stomak na kraju odigra
glavnu rijec )
eto otkud krscana kod crnaca u africi.
(ucjena, strah, smrt, ropstvo, laz itd.)
Ovo znam jer mi je jedan francuz uproforac prico, koji je bio tamo na licu mjesta
i svojim ocima gledo.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#108

Post by BECHO »

A wrote:Nego imate li novosti - kako ovih dana nasi stoje u Kabiliji? :oops: 8-)
Neznam za Kabilju ali mi je poznato da su nasi ovih dana stajali po onom celopeku u Bavarskoj i molili se zajedno s' Papom NACI-ngerom! :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#109

Post by forUMASH »

cernica wrote:Ma kakav prelazak muslimana u hriscanstvo. Laz cista. Neka Andjelina navede svoje izvore.
To moze palit samo kod sirotinje bez vjere u Boga.
Gdje su god bili hriscanski kolonizatori poznato je da su nasilno (macem i vatrom)
pokrstavali stanovnistvo.
U novijoj istoriji, konkretno u africkim zemljama npr. Etiopija, fratar u jednoj ruci drzi casu sa rizom a u drugoj krst,
a kilometarska kolona jadnika se uhvatila.
Ko poljubi krst dobija rizu - a ko ne - mrs napolje dok se nepredomislis (a stomak na kraju odigra
glavnu rijec )
eto otkud krscana kod crnaca u africi.
(ucjena, strah, smrt, ropstvo, laz itd.)
Ovo znam jer mi je jedan francuz uproforac prico, koji je bio tamo na licu mjesta
i svojim ocima gledo.
....mogao si nam dati primjer iz nase proslosti i prezentovati nacin oporezivanja za vrijeme turske okupacije....
.....to se tako radi jos od prije Krista....
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#110

Post by vatrogasac »

forUMASH wrote: ....mogao si nam dati primjer iz nase proslosti i prezentovati nacin oporezivanja za vrijeme turske okupacije....
...ali ta grupa poreskih obveznika je bila oslobođena mobilizacije u vrijeme vrlo čestih vojnih pohoda.....Radovan Samardžić 'Sulejman i Rokselana'.....
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#111

Post by forUMASH »

vatrogasac wrote:
forUMASH wrote: ....mogao si nam dati primjer iz nase proslosti i prezentovati nacin oporezivanja za vrijeme turske okupacije....
...ali ta grupa poreskih obveznika je bila oslobođena mobilizacije u vrijeme vrlo čestih vojnih pohoda.....Radovan Samardžić 'Sulejman i Rokselana'.....
....ja ga pitam "koliko je sati", a ti odgovaras "zato sto pada kisa"....nidje veze.... :-)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#112

Post by vatrogasac »

forUMASH wrote:....ja ga pitam "koliko je sati", a ti odgovaras "zato sto pada kisa"....nidje veze.... :-)
....aha.... ;-)
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#113

Post by forUMASH »

vatrogasac wrote:
....aha.... ;-)
....Kabilijanci koji odbiju solju rize ce na onome svijetu imati kuce blize centru....
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#114

Post by Šandor »

forUMASH wrote:....mogao si nam dati primjer iz nase proslosti i prezentovati nacin oporezivanja za vrijeme turske okupacije....
.....to se tako radi jos od prije Krista....
Kršćani jesu bili u podređenom položaju u vrijeme Turaka. Ono što mi je poznato je.....otimanje beba (janjičari)....porez....
Taj period je glavni uzrok posljednjeg rata. :oops: :D
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#115

Post by Šandor »

BECHO wrote:
A wrote:Nego imate li novosti - kako ovih dana nasi stoje u Kabiliji? :oops: 8-)
Neznam za Kabilju ali mi je poznato da su nasi ovih dana stajali po onom celopeku u Bavarskoj i molili se zajedno s' Papom NACI-ngerom! :D
Nije fer da edituješ! Sad Anđa neće vidjet šta si mislio..... :oops: :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#116

Post by forUMASH »

Šandor wrote:
forUMASH wrote:....mogao si nam dati primjer iz nase proslosti i prezentovati nacin oporezivanja za vrijeme turske okupacije....
.....to se tako radi jos od prije Krista....
Kršćani jesu bili u podređenom položaju u vrijeme Turaka. Ono što mi je poznato je.....otimanje beba (janjičari)....porez....
Taj period je glavni uzrok posljednjeg rata. :oops: :D
....nisam ovo spomenuo zbog necije ugrozenosti nego samo kao prezentaciju generalnog "alata" uz ciju pomoc su se, kroz istoriju, sirile sve religij.....sargarepa i stap....
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#117

Post by BECHO »

Jos minut i po do kraja, nasi vode 16 razlike! :D
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#118

Post by Šandor »

forUMASH wrote:....nisam ovo spomenuo zbog necije ugrozenosti nego samo kao prezentaciju generalnog "alata" uz ciju pomoc su se, kroz istoriju, sirile sve religij.....sargarepa i stap....
Znam šta si mislio. Al većina nikad neće skontat to.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#119

Post by vatrogasac »

Šandor wrote:
forUMASH wrote:....nisam ovo spomenuo zbog necije ugrozenosti nego samo kao prezentaciju generalnog "alata" uz ciju pomoc su se, kroz istoriju, sirile sve religij.....sargarepa i stap....
Znam šta si mislio. Al većina nikad neće skontat to.
...šta je ovdje šargarepa, a šta štap..... :D

http://thetruereligion.org/modules/xfse ... category=1
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#120

Post by forUMASH »

vatrogasac wrote:
Šandor wrote:
forUMASH wrote:....nisam ovo spomenuo zbog necije ugrozenosti nego samo kao prezentaciju generalnog "alata" uz ciju pomoc su se, kroz istoriju, sirile sve religij.....sargarepa i stap....
Znam šta si mislio. Al većina nikad neće skontat to.
...šta je ovdje šargarepa, a šta štap..... :D

http://thetruereligion.org/modules/xfse ... category=1
...ok, sad se mozemo vratiti na pitanje koje si elegantno preskocio...
...sistem placanja poreza pod turskom okupacijom i motivi bas takvog dizajna....
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#121

Post by vatrogasac »

forUMASH wrote:...ok, sad se mozemo vratiti na pitanje koje si elegantno preskocio...
...sistem placanja poreza pod turskom okupacijom i motivi bas takvog dizajna....
....ja izvadih objašnjenje koje je dao poznati srpski historičar R.Samardžić.....neko je morao u rat, a neko je morao taj rat finansirati....Turci nisu osvajali samo područja koja su naseljavali nemuslimani.....išli su u osvajačke pohode i prema već islamiziranim Arapima.....zato ne vidim posebnu povezanost sa širenjem vjere.....
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#122

Post by forUMASH »

vatrogasac wrote:
forUMASH wrote:...ok, sad se mozemo vratiti na pitanje koje si elegantno preskocio...
...sistem placanja poreza pod turskom okupacijom i motivi bas takvog dizajna....
....ja izvadih objašnjenje koje je dao poznati srpski historičar R.Samardžić.....neko je morao u rat, a neko je morao taj rat finansirati....Turci nisu osvajali samo područja koja su naseljavali nemuslimani.....išli su u osvajačke pohode i prema već islamiziranim Arapima.....zato ne vidim posebnu povezanost sa širenjem vjere.....
...znaci krscani prelazili na Islam da bi mogli ici ubijat Arape....aferim, sad sve dobija smisao... :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#123

Post by vatrogasac »

forUMASH wrote:
vatrogasac wrote:
forUMASH wrote:...ok, sad se mozemo vratiti na pitanje koje si elegantno preskocio...
...sistem placanja poreza pod turskom okupacijom i motivi bas takvog dizajna....
....ja izvadih objašnjenje koje je dao poznati srpski historičar R.Samardžić.....neko je morao u rat, a neko je morao taj rat finansirati....Turci nisu osvajali samo područja koja su naseljavali nemuslimani.....išli su u osvajačke pohode i prema već islamiziranim Arapima.....zato ne vidim posebnu povezanost sa širenjem vjere.....
...znaci krscani prelazili na Islam da bi mogli ici ubijat Arape....aferim, sad sve dobija smisao... :D
:?
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#124

Post by forUMASH »

vatrogasac wrote:
forUMASH wrote:
vatrogasac wrote: ....ja izvadih objašnjenje koje je dao poznati srpski historičar R.Samardžić.....neko je morao u rat, a neko je morao taj rat finansirati....Turci nisu osvajali samo područja koja su naseljavali nemuslimani.....išli su u osvajačke pohode i prema već islamiziranim Arapima.....zato ne vidim posebnu povezanost sa širenjem vjere.....
...znaci krscani prelazili na Islam da bi mogli ici ubijat Arape....aferim, sad sve dobija smisao... :D
:?
...pa, s obzirom da negiras taktiku "sargarepe i stapa" ja pokusavam pronaci motivirajuci faktor mjenjanja religije....sta drugo da zakljucim iz tvog obrazlozenja... :?
....sve je krenulo od biblije u jednoj i solje rize u drugoj ruci, sto je po meni bio multireligijski metod (alat) uvecanja clanstva kroz posljednjih par hiljada godina....
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#125

Post by SiSaJuMe »

cernica wrote:Ma kakav prelazak muslimana u hriscanstvo. Laz cista. Neka Andjelina navede svoje izvore.
To moze palit samo kod sirotinje bez vjere u Boga.
Gdje su god bili hriscanski kolonizatori poznato je da su nasilno (macem i vatrom)
pokrstavali stanovnistvo.
U novijoj istoriji, konkretno u africkim zemljama npr. Etiopija, fratar u jednoj ruci drzi casu sa rizom a u drugoj krst,
a kilometarska kolona jadnika se uhvatila.
Ko poljubi krst dobija rizu - a ko ne - mrs napolje dok se nepredomislis (a stomak na kraju odigra
glavnu rijec )
eto otkud krscana kod crnaca u africi.
(ucjena, strah, smrt, ropstvo, laz itd.)
Ovo znam jer mi je jedan francuz uproforac prico, koji je bio tamo na licu mjesta
i svojim ocima gledo.

Jel to VOKRI il se pravis LUDA. De nam objasni dali si sigurna da tvoj pra-dido ili moj pra-dido nije mozda bio neki Savo il Ivo. Kako su to turci prosirili islam na Balkan. Najlakse je kakit i pljuvat po drugima.
Post Reply