Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Mishab

#176 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mishab » 23/02/2011 22:28

Optimus Prime wrote: Pa evo ja ti govorim da se osjecam olaksano i zadovoljnije otkako sam spoznao da su bliskoistocna praznovjerja u rangu Andersenovih bajki. ... Kad bi ja sada tebe uvjeravao da bi se osjecala "punog srca" ako bi ipak povjerovala da Deda Mraz postoji, cisto sumnjam da bi prestala biti A-DedaMrazica.
Pa valjda smo objasnili da je pozivanje na osećanja i uverenja nerelevantno?!

Kakve vajde ima što se ti u svom hedonizmu osećaš olakšano i zadovoljno ako svojim motivima ponašanja i dalje tražiš sreću?

I narkoman se oseća super kada uzme drogu, pa nećeš reći da je to dokaz da je on istinski srećan.

Shema pokazuje da su motivi ti koji otkrivaju naše stvarno stanje sreće ili nesreće, a ne naša osećanja.

Da bi se čovek samo osećao srećnim Bog mu ne treba. Ali bez Boga ne možeš da budeš srećan.
Last edited by Mishab on 23/02/2011 22:28, edited 1 time in total.

Bloo
Globalna šefica
Has thanked: 116 times
Been thanked: 249 times

#177 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo » 23/02/2011 22:28

Optimus Prime wrote:
Great Cornholio wrote:
hail all mighty sarma :D
Bosanska verzija Leteceg Sphagetti Cudovista!

but with the difference:

" Kad jednom osjetis to jedinstvo i spoznas da ste ti i sarma jedno, posadjena je klica ljubavi koja vremenom postaje sveobuhvatna. "

Mishab

#178 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mishab » 23/02/2011 22:34

Bloo wrote: ja osjecam da pripadam lijevoj strani, strani srece
Nije važno šta mi osećamo, već šta nas zaista pokreće (i šta kao rezultat toga činimo).
Bloo wrote:ja sam sretna
najsretnija kad pomazem drugima
A kada se ne bi zbog toga osećala srećno, na primer, ako bi pomaganje drugima podrazumevalo tvoju žrtvu, poniženje i opasnost, ti im ne bi pomagala jer ne bi imala koristi?

Prava ljubav nije u pomaganju drugima da bismo se tafda najsretnije osećali, već pomaganje drugima jer smo u biti zadovoljeni pa tu sreću koju imamo pružamo drugima nesebično.
Bloo wrote:ako bismo se bavili samoklasifikacijom ili klasifikacijom drugih na osnovu toga jesu li ateisti ili ne, hedonisti ili ne...prođe nam život :)
Život prolazi i ovako ili onako, a odgovoran čovek koristi razum pa preispituje smisao svojih motiva i postupaka. Kada shvati da ga ne pokreće ljubav nego sebičnost, jer čini dobra dela da bi se on sam lepo osećao, a ne zbog drugih, tada ima šanse i da prevaziđe to sbvoje iskustvo sa novim iskustvo, duhovnog sadržaja.

iskušenja od nas teraju ili da ih pobedimo ili da padnemo kao njihove žrtve. Pobeda zahtreva razum, a pad zahteva odricanje od razuma, jer razum raskrinkava glupost kojom izgovaramo naše padove.

Bloo
Globalna šefica

#179 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo » 23/02/2011 22:43

Image

Bloo
Globalna šefica

#180 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo » 23/02/2011 22:48

Great Cornholio wrote:

just for you :D
http://www.motifake.com/image/demotivat ... 133710.jpg

Great Cornholio

#181 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Great Cornholio » 24/02/2011 13:35

Bloo wrote:
Great Cornholio wrote:

just for you :D
http://www.motifake.com/image/demotivat ... 133710.jpg
Što samo meni prijetiš, pa ima i gorih od mene :( :lol:

dr.Gonzo

#182 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by dr.Gonzo » 24/02/2011 14:44

Posto vidim da je kult sarme naisao na razumjevanje u forumskim narodnim masama (sto ocigledno ukazuje na postojecu glad dusa i tijela nasih kolega clanova), namece se pitanje đe sam tu ja, hocu rec, kako svojim bogatim iskustvom mogu doprinijeti sirenju znanja o blagodetima sarme. Zbog toga sam se odlucio da postanem oficijelni sarma guru, i posvetim se kontinuiranoj edukaciji i certifikaciji sljedbenika koji bi to znanje prenosili sirom planete, a mozda i dalje. Pa ako Sarma Da i pos'o krene, mozda ga dignemo i na sljedeci nivo, odnosno u profi ligu gdje bi se sarmologija nadmetala sa ljutom konkurencijom monoteizma. Shodno aktivnostima konkurencije, trebalo bi postaviti i ciljeve. Treba se baviti politikom, obezbjediti religijsku ravnopravnost za sve ljubitelje sarme, onda vremenom istu ukinut za sve koji je ne vole, a mozda vremenom dodjemo i do drustva u kome ce etika ali i zakonodavstvo prije svega na umu imati covjekovu odanost prema sarmi...

Bloo
Globalna šefica

#183 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo » 24/02/2011 14:55

sanabe wrote:fuj, bla vas slika vaka, prepade me :twisted:

but but...

to je Darth Maul pravo cool lik :D

ne volješ ratove zvijezda :D?

Mis mekinjas

#184 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mis mekinjas » 24/02/2011 15:03

Mishab wrote:
Miš mekinjaš wrote: Dakle, ja sam provela stanovito vrijeme po raznim centrima volontirajući. ... moja duša nije žedna, ja sam je nahranila vodom pomažući djeci i starijima Ne napadam vjeru, ali sad si navaljao/la smiješnih izjava čudo, ti zvučiš kao horoskop.... :-) :-)
Tvoja duša nie zadovoljena nego je svest o njenoj žeđi ugušena. Doživljaj na koji se pozivaš nije relevantan. I narkoman koji je uzeo narkotika se oseća ispunjeno i zadovoljeno. Tvoj motiv volontiranja nije nesebičan, jer priznaješ da si to radila radi sebe, da bi svoju dušu zadovoljila, a ne radi tih ljudi kojima je pomoć potrebna. Time si otkrila svoje nezadovoljeno srce. Čovek koji je istinski zadovoljen u svojoj duši, on ono što radi, radi iz sreće koju već ima, a ne zato da bi postao srećan.

A sada da vidimo da li je to što radiš zaista moglo da te zadovolji. Ti kažeš:

"Ja sam i te kako zadovoljna osoba, savršeno nesavršena, ali zadovoljna, zato jer ne gladujem, zato jer sam vidjela patnju, zato jer sam vidjela ljude koji se kunu u Boga, kako ostavljaju djecu u domu za napuštenu djecu."

Dakle, izvor tvojeg zadovoljenja nije u tebi, u tvom stanju, nego je u okolnostima koje su na tebe delovale i tako izazvale određena osećanja i predstave u umu koje ti kažeš da te čine zadovoljnom. Pa sama priznaješ da su to predstave na nivou osećanja i uma. To nisi ti, to su doživljaji spoljne stvarnosti. A osećaji i umne predstave su samo osećaji i predstave o nečemu (a ne i bit), pa je besmisleno tvrditi da oni mogu da izazovu nekakvu promenu u tebi i da te zadovolje, isto koliko je besmisleno tvrditi da osećaj vlažnog i mokrog može da zadovolji potrebe organizma za vodom, ili miris i ukus hrane da mogu da zadovolje tvoju potrebu za hranom. Jedino što čovek može da postigne umnim predstavama i osećanjima jeste opijanje i ugušivanje svesti o svom unutrašnjem nezadovoljstvu. Dokaz da i dalje nisi zadovoljena jeste u tvojim i dalje nepromenjenim motivima ponašanja. Tu i dalje imaš one iste pokretačke motive koje si imala pre nego što si krenula da volontiraš, što znači da te samo volontiranje nije moglo zadovoljiti, inače bi došlo do radikalne promene motiva.
šta reče ovaj mišhab :? :-?
dakle, ti sjediš kod kuće i tražiš motive i nazivaš se zadovoljnom/im, e pa ja sam zadovoljna sobom, ja reagujem na motive, i vanjske podražaje....

Oprosti, ali stvarno da ne koristim logiku, jer je ovdje ispljuvana više puta, tebi nisu umne predstave i osjećanja baš najjasnija, iako ih koristiš u pismu.
Kakava je ovo rečenica: "Dokaz da i dalje nisi zadovoljena jeste u tvojim i dalje nepromenjenim motivima ponašanja"

ponašanje nije motiv, ponašanje je reakcija na motiv, podražaj....
aj malo prouči sociologiju, filozofiju, i da LOGIKU, pa onda se javi... :wink:

HAVANA
Been thanked: 2 times

#185 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by HAVANA » 24/02/2011 15:07

Mishab wrote:
Miš mekinjaš wrote: Dakle, ja sam provela stanovito vrijeme po raznim centrima volontirajući. ... moja duša nije žedna, ja sam je nahranila vodom pomažući djeci i starijima Ne napadam vjeru, ali sad si navaljao/la smiješnih izjava čudo, ti zvučiš kao horoskop.... :-) :-)
Tvoja duša nie zadovoljena nego je svest o njenoj žeđi ugušena. Doživljaj na koji se pozivaš nije relevantan. I narkoman koji je uzeo narkotika se oseća ispunjeno i zadovoljeno. Tvoj motiv volontiranja nije nesebičan, jer priznaješ da si to radila radi sebe, da bi svoju dušu zadovoljila, a ne radi tih ljudi kojima je pomoć potrebna. Time si otkrila svoje nezadovoljeno srce. Čovek koji je istinski zadovoljen u svojoj duši, on ono što radi, radi iz sreće koju već ima, a ne zato da bi postao srećan.

"Ja sam i te kako zadovoljna osoba, savršeno nesavršena, ali zadovoljna, zato jer ne gladujem, zato jer sam vidjela patnju, zato jer sam vidjela ljude koji se kunu u Boga, kako ostavljaju djecu u domu za napuštenu djecu."

Dakle, izvor tvojeg zadovoljenja nije u tebi, u tvom stanju, nego je u okolnostima koje su na tebe delovale i tako izazvale određena osećanja i predstave u umu koje ti kažeš da te čine zadovoljnom. Pa sama priznaješ da su to predstave na nivou osećanja i uma. To nisi ti, to su doživljaji spoljne stvarnosti. A osećaji i umne predstave su samo osećaji i predstave o nečemu (a ne i bit), pa je besmisleno tvrditi da oni mogu da izazovu nekakvu promenu u tebi i da te zadovolje, isto koliko je besmisleno tvrditi da osećaj vlažnog i mokrog može da zadovolji potrebe organizma za vodom, ili miris i ukus hrane da mogu da zadovolje tvoju potrebu za hranom. Jedino što čovek može da postigne umnim predstavama i osećanjima jeste opijanje i ugušivanje svesti o svom unutrašnjem nezadovoljstvu. Dokaz da i dalje nisi zadovoljena jeste u tvojim i dalje nepromenjenim motivima ponašanja. Tu i dalje imaš one iste pokretačke motive koje si imala pre nego što si krenula da volontiraš, što znači da te samo volontiranje nije moglo zadovoljiti, inače bi došlo do radikalne promene motiva.

Ja ću kratko.
Haj ne seri matere ti.

Mis mekinjas

#186 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mis mekinjas » 24/02/2011 15:10

i na kraju sam zaključila da mi ateisti volimo sarmu, a za ostale ne znam... :roll:
rado bih vjernika nekog ponudila loncem iste, jer je dobro pravim...., inače ovaj vikend ću je nositi u javnu kuhinju... :roll:

dr.Gonzo

#187 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by dr.Gonzo » 24/02/2011 15:16

rado bih vjernika nekog ponudila loncem iste, jer je dobro pravim...., inače ovaj vikend ću je nositi u javnu kuhinju...
Dzaba dijeliti sirotinji, ako ti motivi nisu cisti. Trebalo bi to sve da radis iz ljubavi prema sarmi i jakih unutrasnjih poriva da to zadovoljstvo podijelis sa ostalima...

Mis mekinjas

#188 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mis mekinjas » 24/02/2011 15:18

dr.Gonzo wrote:
rado bih vjernika nekog ponudila loncem iste, jer je dobro pravim...., inače ovaj vikend ću je nositi u javnu kuhinju...
Dzaba dijeliti sirotinji, ako ti motivi nisu cisti. Trebalo bi to sve da radis iz ljubavi prema sarmi i jakih unutrasnjih poriva da to zadovoljstvo podijelis sa ostalima...
dođi na sarmu :D

žuta

#189 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by žuta » 24/02/2011 15:21

Ovi će doć na sarmu samo ako si je pravila čistog srca za
ne zovi svakog na sarmu samo ateisti istinski osječaju sarmu

mavcs

#190 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by mavcs » 24/02/2011 15:22

Mis mekinjas wrote:i na kraju sam zaključila da mi ateisti volimo sarmu, a za ostale ne znam... :roll:
rado bih vjernika nekog ponudila loncem iste, jer je dobro pravim...., inače ovaj vikend ću je nositi u javnu kuhinju... :roll:
:thumbup:

dr.Gonzo

#191 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by dr.Gonzo » 24/02/2011 16:12

Mis mekinjas wrote:
dr.Gonzo wrote:
dođi na sarmu :D
Dje me nadje :mrgreen: Samo reci je treba da dodjem u javnu kuhinju ili? :mrgreen:

fatamorgana

#192 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by fatamorgana » 24/02/2011 16:15

Zašto je bolja sarma od dva-tri dana od one tek skuhane?

bez_ideje

#193 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by bez_ideje » 24/02/2011 16:38

HAVANA wrote:
Mishab wrote:

Ja ću kratko.
Haj ne seri matere ti.
Taman tako :mrgreen:

Optimus Prime
Been thanked: 1 time

#194 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Optimus Prime » 24/02/2011 16:42

fatamorgana wrote:Zašto je bolja sarma od dva-tri dana od one tek skuhane?
Cudni su putevi gospodnji! :D

PRO testant

#195 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by PRO testant » 24/02/2011 17:13

madner wrote:Da da, samo jos da ne citiras izvor koji je dokazani plagijat nastao poslje rata :D
Mislim da bi bilo u redu da povučeš svoju izjavu o Hitleru kao kršćaninu.
I zbog samih imlikacija koje nisu tačne ("svi su kršćani poput ...."), a i stvarnog stanja koje je daleko od onoga što ti pokušavaš da pokažeš.
Zna se da je koristio kompilaciju raznih vjerovanja (npr. satanizma i Zoroastrianizma +++),
a između ostalog i djelove (dakle ne sva) učenja krščanstva.
Da ne nabrajam, i da skratim, ponovo i sa poštovanjem molim da povučeš izjavu.

Hvala unaprijed.
PRO

PRO testant

#196 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by PRO testant » 24/02/2011 17:26

Bloo wrote:
bez_ideje wrote:Slazem se sa Mishabom ,nije moguce zadovoljiti se sa sarmom

zavisi od velicine i konzistencije sarme :D
I ja se slažem, šta imaš od jedne kolika god da je?
Što manje veličine i što kvantitativnije to bolje. 8-) Zalogajčeki su najboljši :thumbup:

A zna te li da su naučnjaci otrili da je sarma najbolje gorivo za ljudsku rasu. :run:

bez_ideje

#197 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by bez_ideje » 24/02/2011 18:36

PRO testant wrote:
madner wrote:Da da, samo jos da ne citiras izvor koji je dokazani plagijat nastao poslje rata :D
I zbog samih imlikacija koje nisu tačne ("svi su kršćani poput ...."), a i stvarnog stanja koje je daleko od onoga što ti pokušavaš da pokažeš.
Zna se da je koristio kompilaciju raznih vjerovanja (npr. satanizma i Zoroastrianizma +++),

Hvala unaprijed.
PRO
A sta je sa stvaranjem "Novog krscanstva"?

PRO testant

#198 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by PRO testant » 24/02/2011 19:15

bez_ideje wrote:
PRO testant wrote:

Hvala unaprijed.
PRO
A sta je sa stvaranjem "Novog krscanstva"?
O čemu govoriš? :?
Mošeš li biti malo jasnija?
Hvala

Static-X

#199 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Static-X » 24/02/2011 19:18

Mishab wrote: Image
statistika ti je boli glava :-)

bez_ideje

#200 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by bez_ideje » 24/02/2011 20:50

PRO testant wrote: PRO
A sta je sa stvaranjem "Novog krscanstva"?[/quote]
O čemu govoriš? :?
Mošeš li biti malo jasnija?
Hvala[/quote]

O tome da je Hitler krenuo od praga umjerenog krscanstva ....pa poceo da petlja po misticizmu sa jedne strane i stvaranju "novog krscanstva" sa druge.....
Tako kaze dokumentarac na TVSA :mrgreen:

Post Reply