Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Mishab
Posts: 76
Joined: 18/01/2005 14:40

#126 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mishab »

Miš mekinjaš wrote:[samo ću ovo još i gotovo. Ja volim sarmu, i nemam mjere kad je jedem, i mislim da sam hedonist, uživam u dobroj :dance: , dobroj šali, i zaista se smatram hedonistom, a hedonizam nije Bog, nikakav i ne opija narod,
Sam si priznao da nemaš mere? Zašto nemaš mere? Zato što ti je sarma bog. Neumerenost otkriva da ti pokušavaš sarmom ono što nije njena svrha - da se zadovoljiš. Time osporavaš evoluciju, jer organizam koji ima motive koji nisu svrhoviti egzustenciji (ti je ugrožavaš neumerenošću), nema evolutivnu prednost u borbi za opsanak, pa ne bi niko ni postao hedonmista da su mehanizmi prirodne selekcije i evolucije zaista formirali osobine vrste. Elem, da se vratim na sarmu i tvoje priznanje da nemaš mere kada je jedeš, jer time priznaješ da si duboko nesrećan i da pokušavaš nemoguće. Da je moguće zadovoljiti se sa sarmom, ti bi imao mere. Ali hedonizam je neutoljiv, to je rupa bez dna. Dakle, priznao si da ti je sarma bog, jer od nje tražiš ono što samo bog može, a takodje, priznao si i da je besmisleno to što pokušašav, jer ostaješ i dalje nezadovoljen (sarma je dakle lažni bog).

Čovek koji je srećan, on ne traži sreću, nego je pruža. Zato susret čoveka sa Bogom rezultuje promenom pokretačkih motiva, a susret sa sa hedonističkim užicima, ne menja motive, već menja samo svest o problemu (opija i ugušuje svest o duhovnoj ispraznosti).

Bez Boga ne može niko da zadovolji žeđ duše, nego mora da zloupotrbeljava osećanja, čula i umne predstave o vrednosti i to na sledeći način (koji čoveka ugrožava u ispravnom funkcionisanju):

Image

Dokle god čovek jeste hedonista, on otkriva da je u biti duboko nezadovoljen. Kada bi bio zadovoljen u biti, onda bi prestao da bude hedonista. Njegov smisao života bi bio davanje sreće, a ne traženje sreće. Davanje sreće (ljubav) otkriva da je čovek zaista srećan, dok davanje nesreće (potreba za psihičkim pražnjenjem) i traženje sreće (sebičnost, telesnost, ponositost) otkrivaju da je čovek u bti duboko nesrećan i nezadovoljen.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#127 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo »

arzuhal wrote:
Great Cornholio wrote:
arzuhal wrote:
Stvar i jest u tome da je ovaj svijet naprosto mjesto i vrijeme patnje, to je njegova bit (a bit je ono po čemu nešto jest to što jest, a ne nešto drugo), kao i njegovo značenje (a značenje je ono po čemu nešto nije samo to što jest, nego i nešto drugo).
Ova konstatacija je izraz ekstremnog nevjerovanja u čovjeka i njegove mogućnosti da svijet učini mjestom koje će biti oslobođeno patnje, straha, mržnje, pohlepe i ostalih negativnih posljedica proizašlih iz silovanja istinske ljudske prirode. Pogrešna uputsva za "rukovanje čovjekom" data u vjerskim knjigama su dio onoga što ovaj svijet čini, kao što ti reče, mjestom patnje.
Leibniz je svojom monadologijom ustvrdio da je ovaj svijet najsavršeniji od svih svjetova. Nakon toga i upravo zbog toga, jedan od najvećih ćafira među filozofima, Voltaire, piše svog ''Candida'' :D ;-)

hebiga sad arzi, nismo baš toliko naivno blesavi skoro na nivou retarda :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#128 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by madner »

Mishab wrote:
madner wrote: Mein Kampf je samo knjiga, a Jeveji su za Krscane izdajice koji ubise Bozijeg sina. Krscanstvo je izmislilo antisemitizam, Hitler ga je samo nasljedio.
Jevreji su odlično živeli u protestantskim zemljama, dok autoritet Svetog pisma nije zamenjen Majn Kampfom.
Odlicno je pogresno, zivjeli su sto je veliki pomak naspram protjerivanja. Prusija kao prva zemlja prava jeste primila veliki broj istih.
Ali Adolf je bio Bavarac/Austrijanac.
Najveci katolici.
Mishab wrote:
madner wrote:Njegova doktrina jeste bila jako inspirisana religijom, izvorno krscanstvo, anti osvjestenje itd... To sto je marketing sada malo drugaciji ne mijenja srz :D
Nema ništa sa izvornim hrišćanstvom, jer hrišćanstvo zahteva reformu iznutra, a nacizam spolja (nasiljem). Hrišćanstvoi problem vidi u čovekovom srcu, a rešenje u Bogu, dok nacizam vidim u drugima (onima koji nisu arijevci) a rešenje vidi u samom čoveku. To ne da nije slično, već je suprotno.
How yes no. Krscanstvo nije sarana laza, nego ono sto je propagirano u realnom svijetu.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#129 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by arzuhal »

Bloo wrote:
hebiga sad arzi, nismo baš toliko naivno blesavi skoro na nivou retarda :D
Što god rek'o - ne valja :D
Sila te zaskočila iz špajza :twisted:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#130 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo »

arzuhal wrote:
Bloo wrote:
hebiga sad arzi, nismo baš toliko naivno blesavi skoro na nivou retarda :D
Što god rek'o - ne valja :D
Sila te zaskočila iz špajza :twisted:

ma šta god da kažeš valja :D vidiš da te svuda vole i svaku tvoju srcu primaju ko da je Reisova :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#131 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mis mekinjas »

Mishab wrote:
Miš mekinjaš wrote:[samo ću ovo još i gotovo. Ja volim sarmu, i nemam mjere kad je jedem, i mislim da sam hedonist, uživam u dobroj :dance: , dobroj šali, i zaista se smatram hedonistom, a hedonizam nije Bog, nikakav i ne opija narod,
Sam si priznao da nemaš mere? Zašto nemaš mere? Zato što ti je sarma bog. Neumerenost otkriva da ti pokušavaš sarmom ono što nije njena svrha - da se zadovoljiš. Time osporavaš evoluciju, jer organizam koji ima motive koji nisu svrhoviti egzustenciji (ti je ugrožavaš neumerenošću), nema evolutivnu prednost u borbi za opsanak, pa ne bi niko ni postao hedonmista da su mehanizmi prirodne selekcije i evolucije zaista formirali osobine vrste. Elem, da se vratim na sarmu i tvoje priznanje da nemaš mere kada je jedeš, jer time priznaješ da si duboko nesrećan i da pokušavaš nemoguće. Da je moguće zadovoljiti se sa sarmom, ti bi imao mere. Ali hedonizam je neutoljiv, to je rupa bez dna. Dakle, priznao si da ti je sarma bog, jer od nje tražiš ono što samo bog može, a takodje, priznao si i da je besmisleno to što pokušašav, jer ostaješ i dalje nezadovoljen (sarma je dakle lažni bog).

Čovek koji je srećan, on ne traži sreću, nego je pruža. Zato susret čoveka sa Bogom rezultuje promenom pokretačkih motiva, a susret sa sa hedonističkim užicima, ne menja motive, već menja samo svest o problemu (opija i ugušuje svest o duhovnoj ispraznosti).

Bez Boga ne može niko da zadovolji žeđ duše, nego mora da zloupotrbeljava osećanja, čula i umne predstave o vrednosti i to na sledeći način (koji čoveka ugrožava u ispravnom funkcionisanju):

Image

Dokle god čovek jeste hedonista, on otkriva da je u biti duboko nezadovoljen. Kada bi bio zadovoljen u biti, onda bi prestao da bude hedonista. Njegov smisao života bi bio davanje sreće, a ne traženje sreće. Davanje sreće (ljubav) otkriva da je čovek zaista srećan, dok davanje nesreće (potreba za psihičkim pražnjenjem) i traženje sreće (sebičnost, telesnost, ponositost) otkrivaju da je čovek u bti duboko nesrećan i nezadovoljen.

'Alo ne brkaj stvari, ili šuti.
Dakle, ja sam provela stanovito vrijeme po raznim centrima volontirajući. Brkaš kruške i jabuke, jer ti neko očigledno u srednjoj školi nije objasnio kako se čitaju teze, ti ih iščitavaš na neki samo terbi svojstven način.
Ja sam i te kako zadovoljna osoba, savršeno nesavršena, ali zadovoljna, zato jer ne gladujem, zato jer sam vidjela patnju, zato jer sam vidjela ljude koji se kunu u Boga, kako ostavljaju djecu u domu za napuštenu djecu. Tako da, pokrij se po ušima sa pričom o hedonizmu, davanjem ljubavi, ja sam ateist, ali bolje od tebe čini mi se znam šta je davanje ljubavi... moja duša nije žedna, ja sam je nahranila vodom pomažući djeci i starijima Ne napadam vjeru, ali sad si navaljao/la smiješnih izjava čudo, ti zvučiš kao horoskop.... :-) :-)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#132 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by madner »

Rekoh ja da joj treba obloga odmah. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#133 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo »

sva sreca pa se svi mozemo klasificirati u dijagrame....

pik ja zuti ovalni hedonisticki
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#134 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by bez_ideje »

Haj jos pocni i sa youtube prezentacijama.....pa da reinkarniras jednog sto je usao u forumske antologije
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#135 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mis mekinjas »

ne znam što dozvolih sebi, da prisustvujem vrijeđanju ljudske initiligencije, pa da ponovim taj Darwin je stvarno bio romantičar :-) :-) :run:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#136 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo »

.
User avatar
mavcs
Posts: 288
Joined: 06/03/2007 13:33
Location: Sa

#137 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by mavcs »

Miš mekinjaš wrote:Dakle, ja sam provela stanovito vrijeme po raznim centrima volontirajući. moja duša nije žedna, ja sam je nahranila vodom pomažući djeci i starijima :-)
:thumbup: :bih:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#138 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo »

Mishab wrote: Da je moguće zadovoljiti se sa sarmom, ti bi imao mere. Ali hedonizam je neutoljiv, to je rupa bez dna. Dakle, priznao si da ti je sarma bog, jer od nje tražiš ono što samo bog može, a takodje, priznao si i da je besmisleno to što pokušašav, jer ostaješ i dalje nezadovoljen (sarma je dakle lažni bog).

jel samo meni ova recenica perverzna :mrgreen:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#139 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by bez_ideje »

Slazem se sa Mishabom ,nije moguce zadovoljiti se sa sarmom
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#140 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Bloo »

bez_ideje wrote:Slazem se sa Mishabom ,nije moguce zadovoljiti se sa sarmom

zavisi od velicine i konzistencije sarme :D
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#141 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by 5 0 5 »

Al-Kindi wrote:Ako je iko učinio više zla ljudima onda su to ateističke ideologije

Od trenutka kada je Komunistička partija Kine (KPK) došla na vlast 1949. godine, pa do današnjeg dana, između 65 i 80 miliona ljudi je ubijeno ili umrlo neprirodnom smrću. Da ne spominjemo SSSR Lenjina i Staljina, Hitlera, Tita - svi su bili protiv vjere i zagovarali su ateizam, radili na njegovom nametanju narodima. I svi su propali.

Samo ova brojka je dovoljna da pokaže šta ateizam uradi.

Ovo gore navedeno prosto nije istinito. Tacnije, nista od gore navedenog nije istina. Ako vec postavis tvrdnju onda bi je trebao bar potkrijepiti kakvim primjerom (ili istorijskom cinjenicom). Ja ne znam niti jednog vodju ili sistem koji je ubijao u ime ateizma, dok primjera gdje religiozni sistemi i ljudi ubijaju, siluju, pale u ime vjere i rade kojekakve uzasne stvari. Lenjin, Staljin i Tito mozda jesu bili ateisti (to ne znamo), ali sigurno nisu ubijali u ime ateizma. Isto tako kao sto postoje i neke druge vodje koji jesu bili religiozni i jesu ubijali u ime religije i u ime boga. U tome je velika razlika. I kad se vec volis bavit brojkama i statistikom, molim te pronadji i broj ubijenih u ime boga.



Za ostale, moj prilog ovoj diskusiji




Nadam se reakcijama.
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#142 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by dr.Gonzo »

Sarma je i meni Bog :lol:
Mishab
Posts: 76
Joined: 18/01/2005 14:40

#143 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mishab »

Miš mekinjaš wrote: Dakle, ja sam provela stanovito vrijeme po raznim centrima volontirajući. ... moja duša nije žedna, ja sam je nahranila vodom pomažući djeci i starijima Ne napadam vjeru, ali sad si navaljao/la smiješnih izjava čudo, ti zvučiš kao horoskop.... :-) :-)
Tvoja duša nie zadovoljena nego je svest o njenoj žeđi ugušena. Doživljaj na koji se pozivaš nije relevantan. I narkoman koji je uzeo narkotika se oseća ispunjeno i zadovoljeno. Tvoj motiv volontiranja nije nesebičan, jer priznaješ da si to radila radi sebe, da bi svoju dušu zadovoljila, a ne radi tih ljudi kojima je pomoć potrebna. Time si otkrila svoje nezadovoljeno srce. Čovek koji je istinski zadovoljen u svojoj duši, on ono što radi, radi iz sreće koju već ima, a ne zato da bi postao srećan.

A sada da vidimo da li je to što radiš zaista moglo da te zadovolji. Ti kažeš:

"Ja sam i te kako zadovoljna osoba, savršeno nesavršena, ali zadovoljna, zato jer ne gladujem, zato jer sam vidjela patnju, zato jer sam vidjela ljude koji se kunu u Boga, kako ostavljaju djecu u domu za napuštenu djecu."

Dakle, izvor tvojeg zadovoljenja nije u tebi, u tvom stanju, nego je u okolnostima koje su na tebe delovale i tako izazvale određena osećanja i predstave u umu koje ti kažeš da te čine zadovoljnom. Pa sama priznaješ da su to predstave na nivou osećanja i uma. To nisi ti, to su doživljaji spoljne stvarnosti. A osećaji i umne predstave su samo osećaji i predstave o nečemu (a ne i bit), pa je besmisleno tvrditi da oni mogu da izazovu nekakvu promenu u tebi i da te zadovolje, isto koliko je besmisleno tvrditi da osećaj vlažnog i mokrog može da zadovolji potrebe organizma za vodom, ili miris i ukus hrane da mogu da zadovolje tvoju potrebu za hranom. Jedino što čovek može da postigne umnim predstavama i osećanjima jeste opijanje i ugušivanje svesti o svom unutrašnjem nezadovoljstvu. Dokaz da i dalje nisi zadovoljena jeste u tvojim i dalje nepromenjenim motivima ponašanja. Tu i dalje imaš one iste pokretačke motive koje si imala pre nego što si krenula da volontiraš, što znači da te samo volontiranje nije moglo zadovoljiti, inače bi došlo do radikalne promene motiva.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#144 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by psydelija »

žuta wrote:i još živili ateisti koji se vole .ebavat
...tu ti i ja mogu pomoci, iako nisam ateista! :lol:
Mishab
Posts: 76
Joined: 18/01/2005 14:40

#145 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mishab »

505sCrtom wrote:Ja ne znam niti jednog vodju ili sistem koji je ubijao u ime ateizma, dok primjera gdje religiozni sistemi i ljudi ubijaju, siluju, pale u ime vjere i rade kojekakve uzasne stvari. Lenjin, Staljin i Tito mozda jesu bili ateisti (to ne znamo), ali sigurno nisu ubijali u ime ateizma.
Kakve vez eima u ime čega neko radi neke stvari? Ljudi ubijaju u ime slobode, istine, pravde, pa čak i ljubavi i dobrote, pa to ne znači da je to u ime čega ubijaju loše. Pitanje je zašto ubijaju, a ne u ime kojih izgovora. Pitanje je da li ih njihova životna fillzofija čuva od zla, ili ne čuva. Sve ateističke idoelogije su utemeljene na nasilju, jer jednostavno ne poznaju način rešavanja čovekovih karakternih problema iznutra. Oni moraju da te prisiljavaju totalitarnim sistemom od spolja da budeš ispravan, jer ne poznaju put ostvarenja ljubavi. Svaki ateistički sistem je bio represivan, jer je pokušavao da ljude nasilje primora na ispravnost, a ne Duhom ljubavi koji menja ljudska srca. I crkva srednjeg veka nije bila ništa manje ateistička od nosilaca francuske revolucije ili komunista ili nacista. Crkva srednjeg veka nije videla rešenje čovekovog problema u reformi srca već u nasilju, isto kao i svi ostali totalitarni režimi koji su to svoje zlo radili u ime ateizma. Samo oni ljudi koji su zastupali reformu srca, oni su iznedrili civilizaciju Zapada iz tame srednjeg veka, a to su bili protestanti onog vremena, koji su propovedali ljubav, a ne državno nasilje kao put spasenja.
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#146 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Zlata M. »

Mishab wrote:
Miš mekinjaš wrote: Dakle, ja sam provela stanovito vrijeme po raznim centrima volontirajući. ... moja duša nije žedna, ja sam je nahranila vodom pomažući djeci i starijima Ne napadam vjeru, ali sad si navaljao/la smiješnih izjava čudo, ti zvučiš kao horoskop.... :-) :-)
Tvoja duša nie zadovoljena nego je svest o njenoj žeđi ugušena. Doživljaj na koji se pozivaš nije relevantan. I narkoman koji je uzeo narkotika se oseća ispunjeno i zadovoljeno. Tvoj motiv volontiranja nije nesebičan, jer priznaješ da si to radila radi sebe, da bi svoju dušu zadovoljila, a ne radi tih ljudi kojima je pomoć potrebna. Time si otkrila svoje nezadovoljeno srce. Čovek koji je istinski zadovoljen u svojoj duši, on ono što radi, radi iz sreće koju već ima, a ne zato da bi postao srećan.

A sada da vidimo da li je to što radiš zaista moglo da te zadovolji. Ti kažeš:

"Ja sam i te kako zadovoljna osoba, savršeno nesavršena, ali zadovoljna, zato jer ne gladujem, zato jer sam vidjela patnju, zato jer sam vidjela ljude koji se kunu u Boga, kako ostavljaju djecu u domu za napuštenu djecu."

Dakle, izvor tvojeg zadovoljenja nije u tebi, u tvom stanju, nego je u okolnostima koje su na tebe delovale i tako izazvale određena osećanja i predstave u umu koje ti kažeš da te čine zadovoljnom. Pa sama priznaješ da su to predstave na nivou osećanja i uma. To nisi ti, to su doživljaji spoljne stvarnosti. A osećaji i umne predstave su samo osećaji i predstave o nečemu (a ne i bit), pa je besmisleno tvrditi da oni mogu da izazovu nekakvu promenu u tebi i da te zadovolje, isto koliko je besmisleno tvrditi da osećaj vlažnog i mokrog može da zadovolji potrebe organizma za vodom, ili miris i ukus hrane da mogu da zadovolje tvoju potrebu za hranom. Jedino što čovek može da postigne umnim predstavama i osećanjima jeste opijanje i ugušivanje svesti o svom unutrašnjem nezadovoljstvu. Dokaz da i dalje nisi zadovoljena jeste u tvojim i dalje nepromenjenim motivima ponašanja. Tu i dalje imaš one iste pokretačke motive koje si imala pre nego što si krenula da volontiraš, što znači da te samo volontiranje nije moglo zadovoljiti, inače bi došlo do radikalne promene motiva.
:shock:
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#147 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by PRO testant »

Decerto wrote:Pogledaj ovo,od pocetka do kraja :)

A Ranking of the Most Influential Scientists, Past and Present
http://www.adherents.com/people/100_scientists.html
- obrati pažnnju na desnu stranu gdje se nalazi kolona sa njihovim vjerskim afinitetima.


100 Scientists Who Shaped World History
http://www.adherents.com/people/100_sci ... tml#shaped
- Isto važi i za ovu stranicu. Interesantno je da su neki likovi koji se navode na videu u stvari namjanje deisti (npr. Benjamin Franklin 1706-1790 Presbyterian; Deist) ;-) a neki drugi i mnogo više. Da ne tražim sada po internetu.
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#148 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Priorat »

koji ste vi ludjaci!!! :D
Mishab
Posts: 76
Joined: 18/01/2005 14:40

#149 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by Mishab »

dr.Gonzo wrote:Sarma je i meni Bog :lol:
Uzalud ti je sarma, ako ti je srce prazno. Ne sumnjam da iskreno osećaš sreću i blaženstvo dok jedeš sarmu, ali to je samo osećanje. Nije isto osećati sreću i biti srećan. Samo onaj ko jeste u biti srećan može na pravi način da uživa u sarmi, jer tada sva prijatna osećanja koja mu proizvodi sarma imaju funkciju POVODA za izražavanje sreće koju on već ima u sebi, i koju izržava kroz zahvalnost. A ovako možeš samo da grebeš sa one strane kroz stalko, da osećaš ono što zapravo nema u srcu

Kako je to žalosno kada neko ima sarmu, a nema pravog Boga u srcu. Možeš samo da osetiš prijatnost sarme, a srce ostaje lišeno odgovora jer je duhovno prazno. Pa kako je i dalje prazno, onda bi još sarme. I tu nema kraja. Unutrašnje nezadovoljstvo ostaje i dalje na nivou stanja a u ponašanju čoveka navodi na neumerenost i zatim na perverznost. Osećati i biti srećan nije isto. Prijatna osećanja ne mogu da zamene Boga.

“U srcu svakog čoveka postoji vakuum koji jedino Bog može da ispuni.” (Blez Paskal)
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#150 Re: Zašto su vernici u proseku gori od onih koji ne veruju?

Post by psydelija »

Miš mekinjaš wrote:
psydelija wrote:nisu gori, naprotiv... problem u tome sto se kod tzv "vernika" svaka "greska" stavlja pod mikroskop, a kod tzv "nevernika" je to kao normalno.

ko smo mi na kraju da odlucujemo ili slutimo ko je (ne)vernik?! Bog je jedini taj koji zna koliko su (ne)dela (ne)vernika ispravna!
Ne znam što bi meni iko sudio ili znao šta ja radim, osim državnih institucija, ako se utvrdi da sam kriva.... :? :-?
problem je u ubedjenju... ako neko ne veruje u "zivot nakon smrti", onda i ne treba da polemise o onozemaljkoj kazni.

tebi/ meni/ nama, na zemlji ce svakako shodno nasoj krivici suditi zemaljski sud. da najzad, i u bozjim knjigama nas opominju da postujemo vlast, vladare i zakon na ovome svetu. :mrgreen:
Post Reply