Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
BHF_Manijak

#201 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by BHF_Manijak »

Meni je dovoljno bilo kad su rekli da ima kontakta sa zenama, mislim da dira zene po tijelu(pojedine, ako je to potrebno da bi lijecenje imalo "efekta" :roll: )a lik hafiz...Ako vec mozes lijecitit preko slike i na daljinu kako kaze Kuduzovic, sto onda i ovdje makar to ne radis preko odjece ili sa metar udaljenosti a ne zavlaciti ruke ispod bluze i slicno... :zzzz: :roll:
sindzerveza

#202 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by sindzerveza »

bas u onom intervijuu tvrdi da prije moze dodirom uspostaviti dijagnozu nego ijedan pomocni apart medicinski i kaze donesete pa cu dokazati.Meni je jako cudno sto niko nece da se pobrine da se to dokaza a bune se.
A i kad kod doktoro odes nemoze ivrsit ni jedan doktor pregled bez dodira.Al to ocito nikome ne smeta.Cak je i islamom dozvoljeno ako ne postoji druga metoda.Pa i musko zensko da dodirne ako ne postoji druga solucija.
Eto bas u knjizi cini mi se dzenetski napitak pise kako je jedan doktor englez u saudijskoj arabiji vrsio ispitivanja materice kod zena i ispitivanja je subila na 30 000 njih.I dokazao da s zene tog podneblja jako zdrave matnice.
:) Budimo malo realno
bijela

#203 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by bijela »

sindzerveza wrote: :) Budimo malo realno
:thumbup:
BHF_Manijak

#204 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by BHF_Manijak »

sindzerveza wrote:bas u onom intervijuu tvrdi da prije moze dodirom uspostaviti dijagnozu nego ijedan pomocni apart medicinski i kaze donesete pa cu dokazati.Meni je jako cudno sto niko nece da se pobrine da se to dokaza a bune se.
A i kad kod doktoro odes nemoze ivrsit ni jedan doktor pregled bez dodira.Al to ocito nikome ne smeta.Cak je i islamom dozvoljeno ako ne postoji druga metoda.Pa i musko zensko da dodirne ako ne postoji druga solucija.
Eto bas u knjizi cini mi se dzenetski napitak pise kako je jedan doktor englez u saudijskoj arabiji vrsio ispitivanja materice kod zena i ispitivanja je subila na 30 000 njih.I dokazao da s zene tog podneblja jako zdrave matnice.
Pa sama si sebi odgovorila u ovom boldiranom... :oops: AKO ne postoji druga metoda, a Turabi je sam sebi skocio u stomak sa izjavom da mozes ljude lijeciti na daljinu i preko slike, a ovamo kad mu na lice mjesta dodjes mora te dirati...Pa ko je ovdje lud?!Ako je tako eminentan isjeljitelj, zasto zaboga ne radi na nekoj od klinika u svijetu i lijeci ugrozene slucajeve, sto to dodje kod Bosnje da mu prodaje maglu?! :oops: Znas sto?!Zna gdje najbolje prolazi suplja...

Usput, nadam se da znas hadis koji govori da izlazi iz islama, cineci sirk, onaj ko vjeruje u sihirbaza tj onaj koji mu povjeruje!

Sama "metoda" lijecenja Tuabija sve mi je samo ne islamska!Ja gledah milione ljudi u svijetu kako dove i svi imaju isti nacin, samo on to ne cini dizuci ruke vec pravi sa rukama kojekakve piramidalne oblike i slicno...Ne znam, ne zelim nikome da sufliram, ali daleko mu kuca od moje...Ko misli da ce mu pomoci neka ide, ali oprez, tanka je nit izmedju vjere i nevjere! :wink:
sindzerveza

#205 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by sindzerveza »

:)
jos se nije rodio ko je narodu ugodio.Kako god vazda ce biti onima koji traze dlaku u jajetu i kojima da sve das i pomognes opet ce reci e ovo ne valja i iznalaziti razloge obcno neke glupe da nisu vrijedni komentarisanja.

Licno bi mi jako bilo drago da se dokaze da li je stvarno prevarat i sihirbas kako mu vehabije odmah dadose titulu ili je stvarno ono sto tvrdi.
Do tada sve je nagadjanje i presipanje iz supljeg u prazno.Pa mozda i potvore od vehabijske uleme koja se nerjetko bavi time kad su vjernici nevehabije u pitanju.
Bitte_Halt_ja_ja

#206 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Bitte_Halt_ja_ja »

sindzerveza wrote:bas u onom intervijuu tvrdi da prije moze dodirom uspostaviti dijagnozu nego ijedan pomocni apart medicinski i kaze donesete pa cu dokazati.Meni je jako cudno sto niko nece da se pobrine da se to dokaza a bune se.
ignorises sasvim logicno pitanje manijaka i skreces u stranu. Postavio je logicno pitanje: ako moze preko slike
zasto mora pipati ispod bluze. Pustimo na stranu jel ok pipati zene ispod bluze(just lol) nego nema logike ako moze preko slike, vode a jos energija fura do 150m oko njega onda koji dzavo pipa bilo koga a pogotovo zene ispod bluze. Zar nebi svima ustedio i vrijeme i muke da ljudi prosetaju krug oko njega i izadju. Prvo nebi se cekalo 5 sati nego bi ljudi za 15-20min dosli na red, jos bi se broj smanjio ako svi ponesu slike sa sobom pa ih nebi po 5-6 islo nego samo jedno.

Ili sto nam ne ucini uslugu, kad je vec takva dusa od covjeka pa nam odmah "energizira" vodu koju pijemo iz cesme? Ak oje voda previse necista ond aima i za to rijesenje, nek upita kornjace da mu malo pojacaju energiju slijedeci put kad bude komunicirao. Sta je njima problem srediti vodu cijeloj bosni kad su tehnoloski milionima godina ispred nas.

Pogledaj sta smo mi sve dostigli a nismo ni milion godina stari dje su tek oni sa par miliona godina razvoja hebote.
sindzerveza

#207 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by sindzerveza »

reko je da dodirim uspostavlja dijagnozu.Ko sto sam i rekla samo vjerovatno nisi citao a ja ni najmanje izblegla pitanje.
BHF_Manijak

#208 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by BHF_Manijak »

A kako tim insanima preko slike uspostavi dijagnozu?!Preko pixela jel?! :-) :roll:

Price za malu djecu...Ali eto, ja sam objasnio, odnosno citirao profesora Kuduzovica, sa vjerske strane zasto nije ok ,a i sam doktor Ljevakovic se izjasnio, pametnom dosta! :wink: Mada, meni je taj lik od pocetka sumnjiv i odmah sam reko mene Zetra nece vidjeti, jer se zna u Koga je jedina Snaga i Moc, te Ko Jedini lijeci...
Bitte_Halt_ja_ja

#209 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Bitte_Halt_ja_ja »

Da je Asad Sabo Ajel pomalo nervozan već zbog same činjenice da su stvari krenule puno lošije nego lani, bilo je posve očito i kad je u petak poslije podne fizički nasrnuo na fotoreportera Nacionala Krasnodara Peršuna koji je mirno sjedio u automobilu izvan službenog dijela parkinga Zagrebačkog velesajma i s pristojne udaljenosti fotografirao što se događa oko Paviljona 2.
U Maroku su snimili i mnoge Hrvate koji su ondje teško bolesni išli po izlječenje, a među njima je bio i poznati vizažist Tomo Vrban koji je bolovao od karcinoma mozga. U nadi da mu Mekki Torabi može pomoći, najprije ga je u studenome prošle godine posjetio u Zagrebu, a potom se uputio na naporan put u Maroko. Globus je u veljači ove godine objavio i fotografiju Tome Vrbana s Mekkijem Torabijem i Asadom Sabom Ajelom u Maroku. Dva mjeseca poslije toga Tomo Vrban na žalost podlegao je zloćudnoj bolesti, ali više nikoga nije zanimalo kako to da ga “čudotovorac” Mekki nije uspio izliječiti iako je on osobno vjerovao u njegove moći.
bosna123

#210 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by bosna123 »

Krasnodar Persun :lol: :lol:

Nadrealisticno, kao i sve sa Torabijem.
PRO testant

#211 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by PRO testant »

Samo jedan UPDATE na razne stvari (čitaj tračeve) rečene u vezi Torabija.
Evo sada mi kolega reče da je neko provalio da je Torabi sada navodno "krščanski" iscjelitelj. :D :-)
Dođe čovjek i tako mi reče. Ja čisto sumnjam. Nije da nešto pokušavam ali šta naš svijet neće izvaliti.
Kaže, da je valjda neko gledao TBN, ili neki film, i vidio valjda kako to oni rade, pa to povezao sa njime, sa dizanejm ruku, sa tim dodirivanjem, i "vodicom" te pjevanjem ili molitvom i eto ti ga sada. :-)

A kaže i da je izašlo u novinama, ali nezna u kojim.

Pa ako ime neko da je slučajno naletio na članak, neka javne, živo me interesuje da li je izvala potvrđena.
bijela

#212 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by bijela »

NIJE!!!!!
Turabi je naš!!!
:lol:
theTruePath

#213 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

Turabi je nash :D ,,covjek stalno spominje i Kuran i Allaha dz-s i covjek pravi pauze tokom svojih "seansi" kako bi klanjao
Palavra

#214 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Palavra »

Bosanac sa dna kace wrote:nije mi cilj trolat, ako moderatori misle da temi nije mjesto tu neka brisu.
Nevjerovatna je sutnja, haman pa ona grobna od strane IZ koja se samo nejasnom fetvom od Ljevakovica oglasila povodom Torabija, a i fetva je u stilu pa et more ga bit' bi'ne a more ga ne bit ne bi'ne do tad nas ne zanima! :-? :-? :-?
dje su sad oni sto ih placamo od clanarina, zekata i raznoraznih drugih doprinosa za IZ da jasno kazu izgubljenom narodu da je taj covjek cisti prevarant?
sad na kraju tzv.vhbije ispadose opet dezurni krivci, jer je samo jedan od njih i to ne bs ostro kritikovo' Torabija! :-? :shock:
slozili se mi ili ne A.Izetbegovic je fino napiso za stalez u IZ ovo:
Alija Izetbegović u Islamskoj deklaraciji o našem problemu: Glavni, mada ne i jedini, nosilac konzervativnog shvaćanja u muslimanskom svijetu danas je stalež hodža i šejhova, koji su se nasuprot jasnim stavovima o nepostojanju svećenstva u Islamu organizirali kao poseban stalež, koji je za sebe monopolizirao tumačenje Islama i stavio se kao posrednik između Kur’ana i ljudi... Bilo bi, međutim, pogrešno misliti da je u rukama teologa Islam ostao zatvorena knjiga. Uvijek sve više zatvorena prema nauci i sve više otvorena prema mistici, teologija je dopustila da se u ovu knjigu upišu mnoge iracionalne, islamskoj nauci potpuno strane stvari pa čak i jasne praznovjerice. Tko pozna prirodu teologije bit će mu jasno zašto se ona nije mogla oduprijeti iskušenju mitologije i zašto je čak u ovome gledala izvjesno obogaćivanje vjerske misli. Monoteizam Kur’ana, najčišći i najsavršeniji u povijesti vjerskih učenja, bio je postupno kompromitiran, a u praksi se pojavila odvratna trgovina vjerom. Oni koji su sebe nazivali tumačima i čuvarima vjere, napravili su od nje zanimanje, uostalom vrlo ugodno i unosno, i bez mnogo grižnje savjesti prihvatili stanje u kojem se njene poruke nisu uopće provodile. Teolozi su tako postali pogrešni ljudi na pogrešnom mjestu. I sada kada muslimanski svijet pokazuje sve znake buđenja, ovaj stalež postaje izraz svega turobnog i sklerotičnog u tom svijetu. On se pokazao potpuno nesposobnim da preuzme bilo kakav konstruktivan korak da se islamski svijet suoči s nevoljama koje ga pritišću.
Kako je kod tebe svijet crn ili bijel. Dragi moj, bolestan covijek se hvata za poslednju slamku spasa. Tesko je narodu objasniti da on nije spasitelj, ali je mozda je jos veci grijeh ubiti mu i tu poslednju nadu. Nas narod je zaista pomalo naivan i zaostao. Dovoljno je vidjeti raznorazne iscjeljiteljske i gatarske emisije na svim tv kanalima. Pa nemoze IZ BiH uzimati sebi za pravo i mijesati se u sve i svasta. Jer ipak ti ljudi koji posjecuju Torabija su najvjerovatnije ljudi koji nisu bas duboko u Islamu.
odiol

#215 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by odiol »

Ako neko zeli da provjeri da li Torabi govori istinu, to moze uraditi na vrlo jednostavan nacin. A to je da zamoli Torabija da prouci nesto iz Kur'ana, naravno, neku suru koja bi bila odabrana nasumicno otvaranjem Kur'ana.

Obzirom da je Torabi rekao da je hafiz, tu bi se vrlo lako saznalo da li govori istinu, makar kada je rijec o tome. Zasto niko od "novinara" to nije pitao, drugo je pitanje.
Great Cornholio

#216 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Great Cornholio »

BHF_Manijak wrote: Mada, meni je taj lik od pocetka sumnjiv i odmah sam reko mene Zetra nece vidjeti, jer se zna u Koga je jedina Snaga i Moc, te Ko Jedini lijeci...
Ako uzmemo da je Bog taj koji liječnicima ( a i ostalim ljudima) daje razum koji je neophodan za otkrivanje raznih bolesti i načina liječenja istih, da li smo griješnici ako vjerujemo ljekarima i kažemo da su oni ti koji nas liječe :) Torabi nije ljekar, on je nadriljekar, prevarant, šarlatan itd.
theTruePath

#217 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

Ne odlazite na sumnjive iscjeliteljske seanse!

mekki-torabiAktivnosti navodnog marokanskog iscjelitelja Mekija Torabija u Sarajevu izazvale su veliku pažnju javnosti. Neuobičajeno velika medijska pozornost prati ovog iscjelitelja, čemu pridonosi njegova spremnost da učestvuje i gostuje u različitim medijima, što mu još dalje pojačava propagandu i marketing. Također, veliki je broj poziva i različitih vrsta upita upućenih Islamskoj zajednici u kojima se traži mišljenje ili neka preporuka.

Dati cjelovit stav o bilo kojem, pa tako i ovom, pitanju zahtjeva prikupljanje relevantnih informacija i potpun uvid u različite aspekte problema. Dolazak Torabija u Sarajevo i njegov rad prati niz nepoznanica i postoji mnogo pitanja na koje do sada nije bilo zadovoljavajućeg odgovora. Nisu prezentirani argumenti koji bi išli u prilog uvjerenju da se ovaj rad može smatrati u granicama onoga što islam prepoznaje kao legitimne metode duhovnog liječenja i iscjeljivanja. Naravno, medicina i druge znanstvene discipline su pozvane da daju svoje sudove o njegovim metodama i bioenergetskim sposobnostima i u tim segmentima IZ nije pozvana da se očituje. U onom dijelu koji se odnosi na islamske izvore, referira na islamske metode moguće je očitovanje IZ.

Fetva-emin: Seanse s islamom nemaju ništa zajedničko

Dr. Enes Ljevaković fetva-emin Vijeća za fetve Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini ranije je iznio svoju sumnju u Torabijeve aktivnosti i kazao da se ne može preporučiti odlazak na iscjeliteljske seanse, iskazujući bojazan da se radi o obmani za lahkovjerne. Nakon određenih novih saznanja, dr. Ljevaković ističe ne samo da se ne može preporučiti odlazak, nego traži od muslimanima da ne idu na seanse Mekija Torabija koje nemaju ništa zajedničko s islamom. U posljednjem stavu koje je dostavio Rijasetovom web portal dr. Ljevaković ističe:

- Više puta smo naglasili u odgovorima na pitanje u vezi odlaska na Torabijeve seanse da Islamska zajednica nema ništa s njegovim dolaskom, boravkom i "ordiniranjem" u Sarajevu. Prvih dana njegovog "iscjeliteljskog" djelovanja u Sarajevu govorilo se o tome da je riječ o liječenju tzv. bioenergijom, a budući da je ona još uvijek nepoznanica, izražavali smo stanovitu rezervu spram takvog načina liječenja dok se to pitanje dodatno ne razjasni. Od početka je, također, bilo primjetno da se tokom seanse, kada je riječ o tretmanu žena, Torabi ne pridržava islamskih propisa. To što spomenuti (ili bilo koji drugi) čovjek tvrdi da je hafiz, da klanja namaz itd., ne utiče na šerijatsko-pravnu kvalifikaciju njegovih djela.

Nadalje, kako ističe dr. Ljevaković, dodatno razjašnjenje ovog fenomena dao je sam Torabi tokom više nastupa u medijima tvrdnjama da on "energiju" dobija od nekakvih "bića kornjačolike kože", visine 60 ili 80 cm sa pet ili više neidentificiranih "planeta", koje on vidi, s kojima komunicira i koji mu, uz energiju, daju i uputstva šta da radi i kako da postupa.

- Ovakvim tvrdnjama, ako im se može povjerovati, Torabi je sam sebe razotkrio i demaskirao kao osoba koja ima veze s tzv. džinskim svijetom, što inače tvrdi ulema u njegovoj domovini Maroku. Doduše, Torabi se donekle ogradio tvrdnjom da Allah daje izlječenje kome hoće, ali spominjanje tih "bića" ostaje veoma upitno. Pozivanje na ta "bića" i sama seansa doima se kao magijski ritual. Ulema u arapskom svijetu se, također, ograđuje od njegovih djelatnosti, ocjenjujući ga bolesnom i opsjednutom osobom. Sve gore rečeno dovoljan je indikator da snažno preporučimo muslimanima da se okane odlaska na krajnje sumnjive seanse koje s islamom i njegovim sistemom duhovnog usmjerenja i liječenja (namaz, post, učenje Kur'ana, zikr, dove...), medicinskom naukom i sa zdravim razumom nemaju ničeg zajedničkog, ističe u najnovijem stavu fetva-emin Vijeća za fetve Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

rijaset

Torabi suradjuje s dzinima sudeci prema rijasetu
ultima_palabra

#218 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by ultima_palabra »

Fetva-emin: Seanse s islamom nemaju ništa zajedničko

Dr. Enes Ljevaković fetva-emin Vijeća za fetve Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini ranije je iznio svoju sumnju u Torabijeve aktivnosti i kazao da se ne može preporučiti odlazak na iscjeliteljske seanse, iskazujući bojazan da se radi o obmani za lahkovjerne. Nakon određenih novih saznanja, dr. Ljevaković ističe ne samo da se ne može preporučiti odlazak, nego traži od muslimanima da ne idu na seanse Mekija Torabija koje nemaju ništa zajedničko s islamom. U posljednjem stavu koje je dostavio Rijasetovom web portal dr. Ljevaković ističe:

- Više puta smo naglasili u odgovorima na pitanje u vezi odlaska na Torabijeve seanse da Islamska zajednica nema ništa s njegovim dolaskom, boravkom i "ordiniranjem" u Sarajevu. Prvih dana njegovog "iscjeliteljskog" djelovanja u Sarajevu govorilo se o tome da je riječ o liječenju tzv. bioenergijom, a budući da je ona još uvijek nepoznanica, izražavali smo stanovitu rezervu spram takvog načina liječenja dok se to pitanje dodatno ne razjasni. Od početka je, također, bilo primjetno da se tokom seanse, kada je riječ o tretmanu žena, Torabi ne pridržava islamskih propisa. To što spomenuti (ili bilo koji drugi) čovjek tvrdi da je hafiz, da klanja namaz itd., ne utiče na šerijatsko-pravnu kvalifikaciju njegovih djela.

Nadalje, kako ističe dr. Ljevaković, dodatno razjašnjenje ovog fenomena dao je sam Torabi tokom više nastupa u medijima tvrdnjama da on "energiju" dobija od nekakvih "bića kornjačolike kože", visine 60 ili 80 cm sa pet ili više neidentificiranih "planeta", koje on vidi, s kojima komunicira i koji mu, uz energiju, daju i uputstva šta da radi i kako da postupa.

- Ovakvim tvrdnjama, ako im se može povjerovati, Torabi je sam sebe razotkrio i demaskirao kao osoba koja ima veze s tzv. džinskim svijetom, što inače tvrdi ulema u njegovoj domovini Maroku. Doduše, Torabi se donekle ogradio tvrdnjom da Allah daje izlječenje kome hoće, ali spominjanje tih "bića" ostaje veoma upitno. Pozivanje na ta "bića" i sama seansa doima se kao magijski ritual. Ulema u arapskom svijetu se, također, ograđuje od njegovih djelatnosti, ocjenjujući ga bolesnom i opsjednutom osobom. Sve gore rečeno dovoljan je indikator da snažno preporučimo muslimanima da se okane odlaska na krajnje sumnjive seanse koje s islamom i njegovim sistemom duhovnog usmjerenja i liječenja (namaz, post, učenje Kur'ana, zikr, dove...), medicinskom naukom i sa zdravim razumom nemaju ničeg zajedničkog, ističe u najnovijem stavu fetva-emin Vijeća za fetve Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.
Sve se ovo moglo reći i prije 20 dana, i kontaktirati marokanska ulema... nadam se da će sad ova frka polako jenjavati, a valjda se i nadležni organi pođu baviti svojim poslom.
Great Cornholio

#219 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

theTruePath wrote:Ne odlazite na sumnjive iscjeliteljske seanse!

Kao što rekoh prije, Torabi je ili prevarant ili duševni bolesnik (simptomi šizofrenije su sumanute ideje o vlastitoj veličini , vidne i slušne halucinacije)!
theTruePath

#220 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

Great Cornholio wrote:

Kao što rekoh prije, Torabi je ili prevarant ili duševni bolesnik (simptomi šizofrenije su sumanute ideje o vlastitoj veličini , vidne i slušne halucinacije)!

ili ima kontakt s dzinima
ovolen

#221 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by ovolen »

ako kazemo da Mekki govori lazi u vezi svoje energije i nacina primanja onda govorimo protiv sebe
govorim protiv sebe jer i kad dragi Allah odluci da nam pomogne nama to smeta , nas to nervira mi u to nevjerujemo ,a kad nema dokaza da nam pomaze onda se odaljavamo od njega pa idemo hodzama po zapise koje kakve ,zar vijerujete u zapise u hamajlije a znate da je u Kur anu receno da to nisu cista posla ,sada ste dobili covjeka koji to ne pravi... radi javno pred svima al vama opet to nisu cista posla , cudno vam kako sa 5 planeta i kako postoje ta bica na toj planeti, e pa postoje ljudi moji, jer sve sto je u svemiru velica Allaha !!!!!! zasto nevjerujete da su cista posla i da covjek nema nista sa crnom magijom,kao sto je i on sam rekao gdje ste vidjeli da sejtan pomaze ljudima , danas svako i radi u IZ danas svako ima dedine knjige sa sela u kojima su neki zapisi i carolije ,malo se ljudi prepali .,.. cudno mi je to sto se IZ nije oglasila u samom pocetku nego tek onda kad su pocele ove sihrbazice da se uvijaju ,vriste i placu dok ih meki drzi pa se islamsak zajednica ogradila od Mekkija haha ko veli ako ga zovnemo da vidimo jel istina ili nije covjek bi se mogao rukovat s nama pa sta onda BRUKA.

ima jedna prica kad se jedan covjek u vodi gusio ,bio je vjernik i to njegovo gusenje je primjetio slucajni prolaznik i odmah je prisao i pruzio ruku ,
ovaj odgovori ma ne treba Allah ce mi pomoci ,
a ovaj opet covjece primi me za ruku ,
ama meni ce Allah pomoc ja vjerujem u njaga ,
ako me ne primis sad za ruku ugusit ces se
ovaj odbi i ugusio se ,
i sad kad je preselio pita on ,dragi Boze ja sam bio vjernik i vjerovao u Tebe zasto si pustio da se ugusim,
odogovor je glasio ja sam ti tri puta pruzao ruku a ti si odbio ,

tako da Mekki nije nista drugo nego samo posrednik ,on nije poslanik on ne govori ljudima kako da se ponasaju cak sto vise prima sve ljude bez obzira na religuju,pol... itd
Last edited by ovolen on 25/10/2010 20:30, edited 1 time in total.
Great Cornholio

#222 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

theTruePath wrote:
Great Cornholio wrote:

ili ima kontakt s dzinima
Možda i nema, a možda džini i ne postoje
Great Cornholio

#223 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Ljudi, nemojte se igrati sa zdravljem, ne vjerujte ni u kakvu magiju, , zapise,ne vjerujte hodžama koji "liječe" zapisima. Bolest se može izliječiti ako se na vrijeme dođe ljekaru, i zato ne trošite dragocjeno vrijeme posjećujući raznorazne šarlatane, nepismene nene koje saljevaju strave, hodže koji duševne bolesti liječe zapisima i ostale prevarante i nadriljekare.
theTruePath

#224 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

Postoje postoje
Great Cornholio

#225 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

theTruePath wrote:
Postoje postoje
Znaš da postoje, ili vjeruješ da postoje ?
Locked