Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#26 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by KotromanichII »

Ne znam cemu odmah sprdanje i podsmijavanje.
pa to je u krvi nekima kad vide ociti dokaz, to je i Allah potvrdio u kuranu.jednostavno vide neki dokaz oni moraju se izrugivati i sprdati jer ih je tako Allah opisao u kuranu

Allah kaze u kuranu:

"Ti se diviš a oni se rugaju,

a kada im se savjeti upućuju oni ih ne prihvataju,

i kad dokaz vide, oni jedni druge na ismijavanje podstiču,"
(Kuran)

ali zato Allah kaze:

Ali, oni u Opomenu Moju sumnjaju zato što kaznu Moju nisu iskusili (Kuran)
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#27 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Sunrise00 »

KotromanichII wrote:
Ne znam cemu odmah sprdanje i podsmijavanje.
pa to je u krvi nekima kad vide ociti dokaz, to je i Allah potvrdio u kuranu.jednostavno vide neki dokaz oni moraju se izrugivati i sprdati jer ih je tako Allah opisao u kuranu

Allah kaze u kuranu:

"Ti se diviš a oni se rugaju,

a kada im se savjeti upućuju oni ih ne prihvataju,

i kad dokaz vide, oni jedni druge na ismijavanje podstiču,"
(Kuran)

ali zato Allah kaze:

Ali, oni u Opomenu Moju sumnjaju zato što kaznu Moju nisu iskusili (Kuran)
Ti sve shvatas na pogresan nacin. Niko ovdje nije rekao da to NIJE tako kao sto ti kazes, samo smo pitali zasto je to toliko zanimljivo. I da znas, ne mozes ici okolo tek tako, optuzivati ljude da su nevjernici i procjenjivati neciji grijeh :wink:
jarancuga
Posts: 800
Joined: 28/07/2010 14:40

#28 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by jarancuga »

selam alejkum.
da Allah dz. s. nagradi sve one koji lijepo i istinu govore o posljdnjem Bozjem Poslaniku Muhammedu s.a.w.s.
U suri Es-Su'ara'-192 Allah dz.s. kaze: "On je spomenut u knjigama poslanika prijasnjih"
Allah dz.s. je prijasnjim objavama odredio njegovo mjesto, obzananio je predznake njegogo dolaska, pojasnio karakteristike Muhammeda s.a.w.s kako bi ga poznali pri njegovom pojavljivanju.
u Barnabinom Evandjelju 72 poglavlje Isa.a.s obavjestava krscane o vremenu dolaska poslanika koji ce doci poslije njega rijecima: " On nece doci u vasem vremenu, nego ce doci godinama kasnije, kada se iskrivi moj Indzil i kada ne bude vise od 30 vjernika. U to vrijeme, Allah dz.s. ce se smilovati nad svijetom, pa ce im poslati Svog Poslanika inznad cije ce glave neprestano lebdjeti bijeli oblak."
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#29 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Traktor` »

jarancuga wrote:selam alejkum.
da Allah dz. s. nagradi sve one koji lijepo i istinu govore o posljdnjem Bozjem Poslaniku Muhammedu s.a.w.s.
U suri Es-Su'ara'-192 Allah dz.s. kaze: "On je spomenut u knjigama poslanika prijasnjih"
Allah dz.s. je prijasnjim objavama odredio njegovo mjesto, obzananio je predznake njegogo dolaska, pojasnio karakteristike Muhammeda s.a.w.s kako bi ga poznali pri njegovom pojavljivanju.
u Barnabinom Evandjelju 72 poglavlje Isa.a.s obavjestava krscane o vremenu dolaska poslanika koji ce doci poslije njega rijecima: " On nece doci u vasem vremenu, nego ce doci godinama kasnije, kada se iskrivi moj Indzil i kada ne bude vise od 30 vjernika. U to vrijeme, Allah dz.s. ce se smilovati nad svijetom, pa ce im poslati Svog Poslanika inznad cije ce glave neprestano lebdjeti bijeli oblak."
meni ovo boldirano nikako nije jasno...30 vjernika?? sta su krscani? sta su pravoslavci? sta su jevreji? oni kao nisu vjernici? po ovome sto ti navodis, ispade da je tako...ja dolazim iz muslimanske porodice, ali ako ces iskreno, vjerski sam neopredjeljen, jer ne vjerujem u tri iste price s razlicitim imenima...Isus - Isa, Mojsije - Musa, Adam - Adem...tacnije, ja sam deista...vjerujem u Boga kao nesto sto postoji, a sve ostalo vidim kao suplju pricu...zbog stvari tipa ovog sto si ti reko za samo 30 vjernika, istih, a razlicitih imena u vjerskim knjigama i slicno, jednostavno nije to to...po svemu sto sam procito (Kur'an, Bibliju i jos masu religijskih knjiga vezanih za islam, krscanstvo i judizam) jednostavno je pobilo sve ono u sto sam vjerovo...tako da dokaz za ovo, dokaz za ono, pada u vodu...naci cu i ja tebi naucni dokaz za masu tvojih tvrdnji, pa pokusaj da ga pobijes...

hajd sad lijep pozdrav i uzivajte u zivotu...manite se presipanja iz supljeg u prazno ;)
Last edited by Traktor` on 17/08/2010 13:09, edited 1 time in total.
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#30 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by bice_bice »

sto ne doda nista na stvarnu temu o kojoj se radi, sem upitnika, ciklonu?

bilo bi bar interesantno znati u sto sada vjerujes i na osnovu cega, ako vec ne zelis o Poslaniku u Bibliji..
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#31 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Traktor` »

.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#32 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Ali_G »

Pa valjda se misli na 30 ljudi koji nisu iskrivili ono sa cime je Isa a.s. dosao, ne znam sta tu ima toliko nejasno bilo da si vjernik ili ne.
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#33 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Traktor` »

bice_bice wrote:sto ne doda nista na stvarnu temu o kojoj se radi, sem upitnika, ciklonu?

bilo bi bar interesantno znati u sto sada vjerujes i na osnovu cega, ako vec ne zelis o Poslaniku u Bibliji..
fino procitaj...jos jednom...

jasno sam napiso da vjerujem u Boga kao jednog i kao neku visu silu...i fino sam napiso da sam deista...ako ne znas sta je to nadji na netu...dobro ce ti doci...ili evo da ti ja kopiram sa wikipedie da se ne mucis:

"Deizam znači vjerovanje u postojanje Boga, u racionalnom smislu, bez vezanja za ijednu od trenutnih religija. Deisti ne vjeruju da se Bog prikazao čovjeku kroz riječi iz Biblije, Kur'ana i ostalih knjiga. Deisti se ne slažu sa vjerovanjima Ateista da Bog ne postoji. Riječ Deizam potiče od latinske riječi Deus što znači Bog.

Na samom početku, na Deizam se gledalo kao na jednu vrstu radikalnog kršćanstva koje nije vjerovalo u čuda, pojave i Bibliju. U kasnim godinama 20. vijeka, Deizam se ne asocira sa kršćanstvom niti i jednom drugom religijom.

Deisti vjeruju u sljedeće stvari i principe:

* Bog je napravio svemir i sve u njemu, navio ga kao sat i distancirao se od njega.
* Bog se ne prikazuje niti je postojao u ljudskoj formi
* Čovjek se ne može približiti Bogu ni kroz jednu religiju ili rituale
* Bog nema odabrani narod
* Čuda se ne događaju"
jarancuga
Posts: 800
Joined: 28/07/2010 14:40

#34 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by jarancuga »

Cyclone` wrote:
bice_bice wrote:sto ne doda nista na stvarnu temu o kojoj se radi, sem upitnika, ciklonu?

bilo bi bar interesantno znati u sto sada vjerujes i na osnovu cega, ako vec ne zelis o Poslaniku u Bibliji..
fino procitaj...jos jednom...

jasno sam napiso da vjerujem u Boga kao jednog i kao neku visu silu...i fino sam napiso da sam deista...ako ne znas sta je to nadji na netu...dobro ce ti doci...ili evo da ti ja kopiram sa wikipedie da se ne mucis:

"Deizam znači vjerovanje u postojanje Boga, u racionalnom smislu, bez vezanja za ijednu od trenutnih religija. Deisti ne vjeruju da se Bog prikazao čovjeku kroz riječi iz Biblije, Kur'ana i ostalih knjiga. Deisti se ne slažu sa vjerovanjima Ateista da Bog ne postoji. Riječ Deizam potiče od latinske riječi Deus što znači Bog.

Na samom početku, na Deizam se gledalo kao na jednu vrstu radikalnog kršćanstva koje nije vjerovalo u čuda, pojave i Bibliju. U kasnim godinama 20. vijeka, Deizam se ne asocira sa kršćanstvom niti i jednom drugom religijom.

Deisti vjeruju u sljedeće stvari i principe:

* Bog je napravio svemir i sve u njemu, navio ga kao sat i distancirao se od njega.
* Bog se ne prikazuje niti je postojao u ljudskoj formi
* Čovjek se ne može približiti Bogu ni kroz jednu religiju ili rituale
* Bog nema odabrani narod
* Čuda se ne događaju"


* Bog je napravio svemir i sve u njemu, slazem se ....ali se nije distancirao og njega,naprotiv, Uzviseni sve vidi,sve cuje,sve zna, cak i ono sto krijemo u sebi...
* 100% tacno
* Covjek se itekako moze pribliziti Bogu...kroz namaz, post, zekjat, hadz, cineci dobro i sprecavanjem loseg...
* Bog je stvorio sve ljude na dunjaluku i ne sudi po njihovom polozaju, bogatstvu, moci, rodbinskim vezama, boji koze iili lica, porijeklu...vec po imanu u njihovim srcima i njihovim djelima
* Nema dana a da se ne desi Bozije cudo i mi ta cuda koristimo a da toga nismo svjesni...nek se nadje neko, sem Allaha dz. da stvori vazduh i vodu itd....
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#35 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Traktor` »

jarancuga wrote: * Bog je napravio svemir i sve u njemu, slazem se ....ali se nije distancirao og njega,naprotiv, Uzviseni sve vidi,sve cuje,sve zna, cak i ono sto krijemo u sebi...
* 100% tacno
* Covjek se itekako moze pribliziti Bogu...kroz namaz, post, zekjat, hadz, cineci dobro i sprecavanjem loseg...
* Bog je stvorio sve ljude na dunjaluku i ne sudi po njihovom polozaju, bogatstvu, moci, rodbinskim vezama, boji koze iili lica, porijeklu...vec po imanu u njihovim srcima i njihovim djelima
* Nema dana a da se ne desi Bozije cudo i mi ta cuda koristimo a da toga nismo svjesni...nek se nadje neko, sem Allaha dz. da stvori vazduh i vodu itd....
ja sam citiro ono sto pise na wikipediji u vezi deizma, a ne ono o cemu ti pricas...mozes ti meni pricati cijeli dan Allah je ovo, Muhammed je ono, Isus je peto, a Mojsije je deseto...dzaba ti, kad to meni pricas...ja imam svoj stav prema religiji, a ti svoj...ti zivi u svom vjerovanju, a ja cu u svom...ja postujem tvoje i ne namecem ti svoje, zato i ti ispotuj moje i ne nameci mi svoje, bez obzira koliko ti mislio da je to tvoje ispravno...
jarancuga
Posts: 800
Joined: 28/07/2010 14:40

#36 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by jarancuga »

Cyclone` wrote:
jarancuga wrote: * Bog je napravio svemir i sve u njemu, slazem se ....ali se nije distancirao og njega,naprotiv, Uzviseni sve vidi,sve cuje,sve zna, cak i ono sto krijemo u sebi...
* 100% tacno
* Covjek se itekako moze pribliziti Bogu...kroz namaz, post, zekjat, hadz, cineci dobro i sprecavanjem loseg...
* Bog je stvorio sve ljude na dunjaluku i ne sudi po njihovom polozaju, bogatstvu, moci, rodbinskim vezama, boji koze iili lica, porijeklu...vec po imanu u njihovim srcima i njihovim djelima
* Nema dana a da se ne desi Bozije cudo i mi ta cuda koristimo a da toga nismo svjesni...nek se nadje neko, sem Allaha dz. da stvori vazduh i vodu itd....
ja sam citiro ono sto pise na wikipediji u vezi deizma, a ne ono o cemu ti pricas...mozes ti meni pricati cijeli dan Allah je ovo, Muhammed je ono, Isus je peto, a Mojsije je deseto...dzaba ti, kad to meni pricas...ja imam svoj stav prema religiji, a ti svoj...ti zivi u svom vjerovanju, a ja cu u svom...ja postujem tvoje i ne namecem ti svoje, zato i ti ispotuj moje i ne nameci mi svoje, bez obzira koliko ti mislio da je to tvoje ispravno...



a gdje sam ja to napisao da TI moras to prakticirati i da ne postujem tvoje ubjedejenje?
i da, slazemo se, meni moja, tebi tvoja vjera ili ubjedjenje...
User avatar
murat arslan
Posts: 177
Joined: 18/07/2009 14:07

#37 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by murat arslan »

kokuz_sa wrote:nista ti ja ovo ne kontam vala..
al ima ona kao poslovica ako nesto trazis to ces naci i tamo gdje toga nema :)
dobra ti ova baja gore na mjestu slike.
3 puta sam je skido sa ekrana. :D
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#38 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by PRO testant »

jarancuga wrote:selam alejkum.
da Allah dz. s. nagradi sve one koji lijepo i istinu govore o posljdnjem Bozjem Poslaniku Muhammedu s.a.w.s.
U suri Es-Su'ara'-192 Allah dz.s. kaze: "On je spomenut u knjigama poslanika prijasnjih"
Allah dz.s. je prijasnjim objavama odredio njegovo mjesto, obzananio je predznake njegogo dolaska, pojasnio karakteristike Muhammeda s.a.w.s kako bi ga poznali pri njegovom pojavljivanju.
u Barnabinom Evandjelju 72 poglavlje Isa.a.s obavjestava krscane o vremenu dolaska poslanika koji ce doci poslije njega rijecima: " On nece doci u vasem vremenu, nego ce doci godinama kasnije, kada se iskrivi moj Indzil i kada ne bude vise od 30 vjernika. U to vrijeme, Allah dz.s. ce se smilovati nad svijetom, pa ce im poslati Svog Poslanika inznad cije ce glave neprestano lebdjeti bijeli oblak."
Je si ikada pročitao "Evanđelje po Barnabi?"
Da jesi znao bi da ga nije dobro koristiti.

De ti to malo bolje "izgoglaj."

http://en.wikipedia.org/wiki/Gospel_of_Barnabas
"Other passages however conflict with the text/teachings of the Qur'an; as for instance in the account of the Nativity, where Mary is said to have given birth to Jesus without pain;[37] or as in Jesus's ministry, where he permits the drinking of wine and enjoins monogamy,[38] though the Qur'an acknowledges each prophet had a set of their own laws that might differ in some aspects from each other. Other examples include that hell will only be for the committers of the seven death sins (Barnabas: 4-44/135), anyone who refuses to be circumcised will not enter paradise (Barnabas 17/23), that God has a soul (Barnabas 6/82), that there are 9 heavens (Barnabas 3/105)."
http://www.muslimhope.com/ForgeryOfTheG ... rnabas.htm
Contradicting both the Bible and Qur’an
Jesus is not the Messiah. ch.83 p.181 ch.97 p.223 ch.42 p.97 (Jesus is called the Messiah/Christ in Suras 5:75; 5:17 (2x), 3:45; 4:157, 171, 172, 9:30)
The Messiah is Mohammed. ch.97 p.225-227
A prophet’s words are only to the people they were sent to. ch.43 p.101 (Sura 4:150-151 says not to separate between messengers)
Ishmael was the ancestor of the Messiah. ch.190 p.425; ch.191 p.407; ch.208 p.459; ch.43 p.103
God created all things for the Messiah. ch.191 p.427
God created everything for Mohammed ch.39 p.91 "[Mohammed] shall be my messenger, for whom I have created all things; who shall give light to the world when he shall come; whose soul was set in a celestial splendour sixty thousand years before I made anything."
"The messenger of God [Mohammed] shall answer: ‘O Lord, I remember that when though didst create me, thou saidst that thou hadst willed to make for love of me the world and paradise, and angels and men, that they might glorify thee by me thy servant."ch.55 p.131. Also ch.56. p.133
Without faith in Mohammed, none will be saved. (Most Muslims do not believe you should have saving faith in Mohammed.) ch.192 p.429
Generalna pretraga:
gospel of barnabas contradicts quran - http://www.google.ba/search?hl=bs&clien ... an&spell=1
Pozdrav
erlman
Posts: 80
Joined: 15/07/2010 13:34
Location: Sarajevo

#39 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by erlman »

To ti nije nista novo evo i dokaza,

http://www.youtube.com/watch?v=Hhazm0UdlTc

pozdrav i selam
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#40 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by PRO testant »

erlman wrote:To ti nije nista novo evo i dokaza,

http://www.youtube.com/watch?v=Hhazm0UdlTc

pozdrav i selam
Jel to to? HAHAHAHAHAHAAHAH!!!!

Pjesma nad pjsmama 5:16 - ".... Muhamidin...."

Klasično izvrtanje značenja i svega poznatog u vezi jezikih studuja. Što se može i očekivati od jednog senzacionaliste Dedata.

Ako je tako onda se i JA, a i mnogi drugi danas prisutni na ovom forumu spominjemo u "mnogim" svetim knjigama, naravno po ovim kriterijumima. I šta to nas čini?

Primjer: shoshana - nf1-119 - http://www.biblicalbabyname.com/item.cfm?itemid=841
"SHOSHANA is from the Hebrew, meaning ROSE or LILY (Sidi, Smadar Shir. 1989. The Complete Book of Hebrew Baby Names. San Francisco: Harper. 155). " :D
adna - http://www.biblicalbabyname.com/results.cfm?catid4=3717 - moja nećaka
kenan - http://www.biblicalbabyname.com/results.cfm?catid4=3777 - i otac joj

De ljudi malo razmislite šta znači to što ste postirali.
Šta je značilo to tadašnjim hebrejima koji su koristili tu riječ je ono što odrđuje njeno značenje. Ne ono što to znači sada nama. Govorite o tekstu koji se koristio mnogo mnogo prije vremena Islama.

Pozdrav
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#41 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Zox »



* Bog je napravio svemir i sve u njemu, slazem se ....ali se nije distancirao og njega,naprotiv, Uzviseni sve vidi,sve cuje,sve zna, cak i ono sto krijemo u sebi...
* 100% tacno
* Covjek se itekako moze pribliziti Bogu...kroz namaz, post, zekjat, hadz, cineci dobro i sprecavanjem loseg...
* Bog je stvorio sve ljude na dunjaluku i ne sudi po njihovom polozaju, bogatstvu, moci, rodbinskim vezama, boji koze iili lica, porijeklu...vec po imanu u njihovim srcima i njihovim djelima
* Nema dana a da se ne desi Bozije cudo i mi ta cuda koristimo a da toga nismo svjesni...nek se nadje neko, sem Allaha dz. da stvori vazduh i vodu itd....
Nisam bas deista, da ne ulazim sad u detalje, ali jos uvijek, i dan danas, nakon toliko godina promisljanja, ne mogu shvatiti da Stvaralacki entitet, Bog, pozitivna snaga Univerzuma, ono sto je stvorilo beskonacni svemir, beskonacne galaksije, zeli od mene, quarka na atomu koji je jedna beznacajna zvijezda u beznacajnoj galaksiji, da stavim ili ne stavim kondom, da se obucem ovako ili onako. Po meni, to je jednostavno pridavanje vaznosti covjeku koju covjek, po svemu sudeci, bas i nema.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#42 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by travar »

Nešto što mnogi zaboravljaju ili jednostavno zanemaruju (namjerno ili nenamjerno), jeste, da sve što radimo Bogu ne treba. Ne radiš to radi njega, nego radi sebe. Eh da bi u ovo povjerovao moraš vjerovati u onaj svijet, i činjenicu da je nagrada/kazna upravo tamo. Znači, ovdje, radi šta god hoćeš, ali budi spreman na posljedice svojih djela. Sve što je Bog naredio, nije zato eto što On ima koristi od toga, već zato da nam da uputu kako se pripremiti za ono iza.
Naravno, nekome ko ne vjeruje u samog Boga pa ni sve što to podrazumjeva, ovo je samo isprazna priča, koja će se opet svesti na kraju na "ali zašto".
User avatar
Elmir_bug
Posts: 30
Joined: 10/05/2009 15:48
Location: Sarajevo

#43 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Elmir_bug »

Cyclone` wrote:
bice_bice wrote:sto ne doda nista na stvarnu temu o kojoj se radi, sem upitnika, ciklonu?

bilo bi bar interesantno znati u sto sada vjerujes i na osnovu cega, ako vec ne zelis o Poslaniku u Bibliji..
fino procitaj...jos jednom...

jasno sam napiso da vjerujem u Boga kao jednog i kao neku visu silu...i fino sam napiso da sam deista...ako ne znas sta je to nadji na netu...dobro ce ti doci...ili evo da ti ja kopiram sa wikipedie da se ne mucis:

"Deizam znači vjerovanje u postojanje Boga, u racionalnom smislu, bez vezanja za ijednu od trenutnih religija. Deisti ne vjeruju da se Bog prikazao čovjeku kroz riječi iz Biblije, Kur'ana i ostalih knjiga. Deisti se ne slažu sa vjerovanjima Ateista da Bog ne postoji. Riječ Deizam potiče od latinske riječi Deus što znači Bog.

Na samom početku, na Deizam se gledalo kao na jednu vrstu radikalnog kršćanstva koje nije vjerovalo u čuda, pojave i Bibliju. U kasnim godinama 20. vijeka, Deizam se ne asocira sa kršćanstvom niti i jednom drugom religijom.

Deisti vjeruju u sljedeće stvari i principe:

* Bog je napravio svemir i sve u njemu, navio ga kao sat i distancirao se od njega.
* Bog se ne prikazuje niti je postojao u ljudskoj formi
* Čovjek se ne može približiti Bogu ni kroz jednu religiju ili rituale
* Bog nema odabrani narod
* Čuda se ne događaju"
Deisti ne vjeruju da se Bog prikazao čovjeku kroz riječi iz Biblije, Kur'ana i ostalih knjiga. Nadji mi ajet u Kur'anu u kojem pise da se Allah ikada prikazao ijendom covjeku.Kazes da si procitao kur'an,pa mi navedi molim te
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#44 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Sunrise00 »

Elmir_bug wrote:
Cyclone` wrote:
bice_bice wrote:sto ne doda nista na stvarnu temu o kojoj se radi, sem upitnika, ciklonu?

bilo bi bar interesantno znati u sto sada vjerujes i na osnovu cega, ako vec ne zelis o Poslaniku u Bibliji..
fino procitaj...jos jednom...

jasno sam napiso da vjerujem u Boga kao jednog i kao neku visu silu...i fino sam napiso da sam deista...ako ne znas sta je to nadji na netu...dobro ce ti doci...ili evo da ti ja kopiram sa wikipedie da se ne mucis:

"Deizam znači vjerovanje u postojanje Boga, u racionalnom smislu, bez vezanja za ijednu od trenutnih religija. Deisti ne vjeruju da se Bog prikazao čovjeku kroz riječi iz Biblije, Kur'ana i ostalih knjiga. Deisti se ne slažu sa vjerovanjima Ateista da Bog ne postoji. Riječ Deizam potiče od latinske riječi Deus što znači Bog.

Na samom početku, na Deizam se gledalo kao na jednu vrstu radikalnog kršćanstva koje nije vjerovalo u čuda, pojave i Bibliju. U kasnim godinama 20. vijeka, Deizam se ne asocira sa kršćanstvom niti i jednom drugom religijom.

Deisti vjeruju u sljedeće stvari i principe:

* Bog je napravio svemir i sve u njemu, navio ga kao sat i distancirao se od njega.
* Bog se ne prikazuje niti je postojao u ljudskoj formi
* Čovjek se ne može približiti Bogu ni kroz jednu religiju ili rituale
* Bog nema odabrani narod
* Čuda se ne događaju"
Deisti ne vjeruju da se Bog prikazao čovjeku kroz riječi iz Biblije, Kur'ana i ostalih knjiga. Nadji mi ajet u Kur'anu u kojem pise da se Allah ikada prikazao ijendom covjeku.Kazes da si procitao kur'an,pa mi navedi molim te
Prikazao KROZ RIJECI IZ SVETIH KNJIGA. Znacilo bi da su svete knjige ustvari Bozije rijeci? Kontas?
drenmajster
Posts: 482
Joined: 10/12/2009 07:55

#45 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by drenmajster »

KotromanichII wrote:Pogledaj te cijeli ovaj video, i cuj te kako zidoviski rabin uci ove stihove i spominje muhammeda



mozete se sami uvjeriti tako sto ce te otici na http://www.freetranslation.com/
kopiraj te ovo מחמד
i rezultat je ovo

http://i37.klix.com/sm4nyt.jpg
Image


A Allah kaze u kuranu:

20. Oni kojima smo Knjigu dali poznaju Poslanika kao što poznaju sinove svoje; oni koji su sebe upropastili, pa – oni neće vjerovati.

196. on je spomenut u knjigama poslanika prijašnjih, -

197. zar ovima nije dokaz to što za njega znaju učeni ljudi sinova Israilovih?
rabin u spotu zaista spominje rijec MUHAMAD-da li se radi o licnom imenu Muhamed ili je to mozda rijec iz hebrejskog koja ima konkretno znacenje-sve mi to lici na one jeftine ratne i poratne brosurice koje su se poturale kao dokaz-EVO VIDITE STA TU PISE I STA JE REKAO NEKI abu od abija ko biva apsolutna istina-ma idji bizi-pusti teokomunisticku ideologiju secerne vune i rijeka od limunade i planina od marmelade
erlman
Posts: 80
Joined: 15/07/2010 13:34
Location: Sarajevo

#46 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by erlman »

PRO testant wrote:
erlman wrote:To ti nije nista novo evo i dokaza,

http://www.youtube.com/watch?v=Hhazm0UdlTc

pozdrav i selam
Jel to to? HAHAHAHAHAHAAHAH!!!!

Pjesma nad pjsmama 5:16 - ".... Muhamidin...."

Klasično izvrtanje značenja i svega poznatog u vezi jezikih studuja. Što se može i očekivati od jednog senzacionaliste Dedata.

Ako je tako onda se i JA, a i mnogi drugi danas prisutni na ovom forumu spominjemo u "mnogim" svetim knjigama, naravno po ovim kriterijumima. I šta to nas čini?

Primjer: shoshana - nf1-119 - http://www.biblicalbabyname.com/item.cfm?itemid=841
"SHOSHANA is from the Hebrew, meaning ROSE or LILY (Sidi, Smadar Shir. 1989. The Complete Book of Hebrew Baby Names. San Francisco: Harper. 155). " :D
adna - http://www.biblicalbabyname.com/results.cfm?catid4=3717 - moja nećaka
kenan - http://www.biblicalbabyname.com/results.cfm?catid4=3777 - i otac joj

De ljudi malo razmislite šta znači to što ste postirali.
Šta je značilo to tadašnjim hebrejima koji su koristili tu riječ je ono što odrđuje njeno značenje. Ne ono što to znači sada nama. Govorite o tekstu koji se koristio mnogo mnogo prije vremena Islama.

Pozdrav

Interesantna je ova tema, a sta onda kazes na ono "If I go i will send him, an if I dont go I will not send him." Ili vec nemogu se sjetiti kako ide tacno?
A i pogledaj sve dijelove, a ne samo jedan.
deedat senzacionalista??? Gledao sam njegove debate i niko ga nije uspio pobiti, a i Papa ga je odbio???
pozz
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#47 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by PRO testant »

erlman wrote:Interesantna je ova tema, a sta onda kazes na ono "If I go i will send him, an if I dont go I will not send him." Ili vec nemogu se sjetiti kako ide tacno?
A i pogledaj sve dijelove, a ne samo jedan.
deedat senzacionalista??? Gledao sam njegove debate i niko ga nije uspio pobiti, a i Papa ga je odbio???
pozz
Da li nadglasati nekoga ili iskrivljivanjem se koristiti znači da je taj neko bolji?
U jednom trenuku spomene "muhamidin" onda ode do skroz druge teme, te malo o hebrejskom, te malo o više vrsta množina (prvo i drugo pakovanje), i tako dalje.

Nemoj me pogrešno shvatiti, dobar je on orator, ali to ne znači i da ima nešto da kaže što je pažnje vrijedno.
Ja ti navedoh primjer koncepta koji on zagovara.
Tek tako se koristiti riječima iz jezika koji je upotrebaljavan toliko godina prije, i to po principu "ono što u ovom vremenu nama znači, nalazimo tamo daleko u prošlosti."

I koliko je ukupno bilo debata sa njim?
Za koliko se zna, i koje su zvanične? Možda nekih desetak, jel tako.

A što se tiče Pape, i to samo po sebi dokazuje senzacionalizam:
"In 1984, he challenged John Paul II to a public dialogue in the Vatican Square, but the Pope responded that he only agreed to a closed conference in his cabin.[4] However, Deedat wrote back that he insisted "that such meeting should be public,". When the Pope stopped answering, Deedat distributed a pamphlet in January 1985 headlined His Holiness Plays Hide and Seek With Muslims.[17]" - http://en.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Deedat

Zar ovakvo ponašenje nije nepoštivajuće prema Papim kao osobi i kao instituciji (ma koliko ja to teološki i na druge načine osporavao) a podilazeće prema Dedatu? Zar iz poštovanja prema katolicima nije moralnije da se ponašao dostojanstvenije, i "popustio" sa nametanjem daljeg pritiska? Što je u stvari pamflet i bio.
Je li to ponašanje jednog učenjaka i "obrazovanog" čovjeka, ili jednog "uglednog" apologete koji je javna ličnost i posvetio je svoj život "odbrani" imana?
Za nije očigledno da je pamfletom nastojao da privuče pažnju na sebe kada več nije mogao "dijalogom" sa Papom?

Pozdrav
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#48 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by statix »

travar wrote:Nešto što mnogi zaboravljaju ili jednostavno zanemaruju (namjerno ili nenamjerno), jeste, da sve što radimo Bogu ne treba. Ne radiš to radi njega, nego radi sebe. Eh da bi u ovo povjerovao moraš vjerovati u onaj svijet, i činjenicu da je nagrada/kazna upravo tamo. Znači, ovdje, radi šta god hoćeš, ali budi spreman na posljedice svojih djela. Sve što je Bog naredio, nije zato eto što On ima koristi od toga, već zato da nam da uputu kako se pripremiti za ono iza.
Naravno, nekome ko ne vjeruje u samog Boga pa ni sve što to podrazumjeva, ovo je samo isprazna priča, koja će se opet svesti na kraju na "ali zašto".
Upravo prica o ljudskoj egzistenciji se svodi na pitanje "zasto", i dolazi se na ideju Boga.

Ljudska bica ne mogu da podnesu prazninu i beznadje i sklona su aluzijama o "onom zivotu" i uzaludnim sanjarijama. To sto ti nazivas cinjenicom nije cinjenica, nego spekulacija. Najteze je pogledati zivot u oci, pronocai vedrinu u sebi i radovati se zivotu, bez obzira ne sve sto on nosi. Tvoje objasnjenje je najbolji pokazatelj da je covjek egocentricno bice, koje samo misli na sebe, pa cak i u svojoj vjeri, ne obazirujuci se na motive Boga.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#49 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by travar »

statix wrote:
travar wrote:Nešto što mnogi zaboravljaju ili jednostavno zanemaruju (namjerno ili nenamjerno), jeste, da sve što radimo Bogu ne treba. Ne radiš to radi njega, nego radi sebe. Eh da bi u ovo povjerovao moraš vjerovati u onaj svijet, i činjenicu da je nagrada/kazna upravo tamo. Znači, ovdje, radi šta god hoćeš, ali budi spreman na posljedice svojih djela. Sve što je Bog naredio, nije zato eto što On ima koristi od toga, već zato da nam da uputu kako se pripremiti za ono iza.
Naravno, nekome ko ne vjeruje u samog Boga pa ni sve što to podrazumjeva, ovo je samo isprazna priča, koja će se opet svesti na kraju na "ali zašto".
Upravo prica o ljudskoj egzistenciji se svodi na pitanje "zasto", i dolazi se na ideju Boga.

Ljudska bica ne mogu da podnesu prazninu i beznadje i sklona su aluzijama o "onom zivotu" i uzaludnim sanjarijama. To sto ti nazivas cinjenicom nije cinjenica, nego spekulacija. Najteze je pogledati zivot u oci, pronocai vedrinu u sebi i radovati se zivotu, bez obzira ne sve sto on nosi. Tvoje objasnjenje je najbolji pokazatelj da je covjek egocentricno bice, koje samo misli na sebe, pa cak i u svojoj vjeri, ne obazirujuci se na motive Boga.
Kao što rekoh, uslov za sve je vjera u Boga, ako toga nemaš, onda su moje činjenice tvoje spekulacije, moje nadanje tvoja aluzija i uzaludna sanjarija.
Ako ništa, naučio sam da sam egocentričan i da se ne radujem životu i svemu što nosi, valjda zato što razmišljam unaprijed a ne "nek mi je danas dobro, pa sutra kako bude".
No, skrenusmo s teme, pa za kraj, svi umiremo, poslije, kom' opanci, a kom' obojci, a ja se nadam adidasu :mrgreen:
User avatar
Vrteska
Posts: 661
Joined: 23/05/2010 05:10
Location: iza tebe

#50 Re: Muhammed spomenut u Bibliji imenom, evo dokaza

Post by Vrteska »

reni-90 wrote:zasto masu glavom pred onim zidom?
:lol:
Post Reply