Hajmo malo o religijama..

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#801 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by bosna123 »

Gonzo, molim te, fakat mislis da zena moze zivjeti sa vise muskaraca normalno... Nadam se da imas zenu, pa je pitaj... Pa sta bi mi s njima... Je li to znaci da ako ja nemam dara za pjevanje, nepravedno je da ne budem pobjednica Evrovizije (lupam)...

Zena nije stvorena i prilagodjena zivotu sa vise muskaraca istovremeno... Mi ne funkcioniramo tako... A muskarac je prirodno poligaman... Pitaj okolo, ako sam ne pogledas i pozelis i jednu zenu sem one s kojom si...

Izuzetaka uvijek ima, ali oni potvrdjuju pravilo...
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#802 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by NIN »

bosna123 wrote:Gonzo, molim te, fakat mislis da zena moze zivjeti sa vise muskaraca normalno... Nadam se da imas zenu, pa je pitaj... Pa sta bi mi s njima... Je li to znaci da ako ja nemam dara za pjevanje, nepravedno je da ne budem pobjednica Evrovizije (lupam)...

Zena nije stvorena i prilagodjena zivotu sa vise muskaraca istovremeno... Mi ne funkcioniramo tako... A muskarac je prirodno poligaman... Pitaj okolo, ako sam ne pogledas i pozelis i jednu zenu sem one s kojom si...

Izuzetaka uvijek ima, ali oni potvrdjuju pravilo...
Jooooj....

Dakle, muskarac je prirodno poligaman, dok je poliandrija neprirodna? Ma hajde de... :-)

Uzmi ti malo knjigu (a moRe vala i gugl) u ruke pa protabiri o raznolikosti bracnih zajednica sirom planete, i koliko je ustvari poliandrija cesta! Da ne naglabam dalje o relativnosti drustvenih normi u zavisnosti od kulture do kulture, moRe bit' da me se opet zajmi da sam 'vaki 'naki, i to...

P.S. Poliandrija je kada jedna zena stupa u bracnu zajednicu sa dva ili vise rutomuda.
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#803 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by bosna123 »

Znam to iz sociologije, ne moras mi objasnjavati... Pa svasta ima ali nije sve normalno, a ja govorim o onome sto je normalno na odredjenom civilizacijskom stupnju razvoja...
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#804 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by Loulou »

bosna123 wrote:Gonzo, molim te, fakat mislis da zena moze zivjeti sa vise muskaraca normalno...
A što ne bi mogla? Da pri tome oni nju dvore na način na koji žene dvore muškarce u poligamnim zajednicama? :mrgreen:
bosna123 wrote:A muskarac je prirodno poligaman... Pitaj okolo, ako sam ne pogledas i pozelis i jednu zenu sem one s kojom si...
Pogleda on i poželi... ali za sex. Ko kaže da poželi i živjet s njom? :mrgreen:
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#805 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by bosna123 »

Pa o tome i pricam... Ljubavnice, metrese, prileznice, to se zvalo razlicitim imenima...
Zapravo modificirana poligamija...
Ispricavam se ako ti je libido takav da zahtjeva veci broj muskaraca...
Mrs.Zurbrigen
Posts: 696
Joined: 25/09/2008 11:27

#806 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by Mrs.Zurbrigen »

NIN wrote:
bosna123 wrote:Gonzo, molim te, fakat mislis da zena moze zivjeti sa vise muskaraca normalno... Nadam se da imas zenu, pa je pitaj... Pa sta bi mi s njima... Je li to znaci da ako ja nemam dara za pjevanje, nepravedno je da ne budem pobjednica Evrovizije (lupam)...

Zena nije stvorena i prilagodjena zivotu sa vise muskaraca istovremeno... Mi ne funkcioniramo tako... A muskarac je prirodno poligaman... Pitaj okolo, ako sam ne pogledas i pozelis i jednu zenu sem one s kojom si...

Izuzetaka uvijek ima, ali oni potvrdjuju pravilo...
Jooooj....

Dakle, muskarac je prirodno poligaman, dok je poliandrija neprirodna? Ma hajde de... :-)

Uzmi ti malo knjigu (a moRe vala i gugl) u ruke pa protabiri o raznolikosti bracnih zajednica sirom planete, i koliko je ustvari poliandrija cesta! Da ne naglabam dalje o relativnosti drustvenih normi u zavisnosti od kulture do kulture, moRe bit' da me se opet zajmi da sam 'vaki 'naki, i to...

P.S. Poliandrija je kada jedna zena stupa u bracnu zajednicu sa dva ili vise rutomuda.
samo tu relativnost nitko ne zeli vidjeti...

a za ovo sto stoji u gornjem postu, da zene nisu stvorene za poliandrju - molim, ako moze, najmanje 5 do 10 naucnih studija. i to ne samo rezultate, nego sve, od pocetka do kraja. bilo bi super kad bi sve studije bile sprovedene od razlicitih znanstvenika iz razlicitih kultura, da garantujemo diverzitet i objektivnost, jer ne daj boze, da ovdje tradicije pomute istrazivanja...
i nemoj me pogresno shvatiti, ja niti sam tvog misljenja, niti mu se protivim. ja samo zelim znati, da li imas objektivno objasnjenje ili dokaz za tu tvoju tezu ili ona ima svoj izvor u tvom kulturno-tradicionalnom inputu.
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#807 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by bosna123 »

Sam zivot mi je dovoljan pokazatelj... Imate li vi dokaza za svoje tvrdnje, ali iz perioda suvremene civilizacije... Dokazivati da je mlijeko bijelo ako covjek nije slijep je gubitak vremena...
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#808 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by ružmarin-a »

koliko imate primjera uopšte da u BiH neko ima više žena/muževa?
Gost123
Posts: 457
Joined: 05/06/2006 12:03

#809 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by Gost123 »

bosna123 wrote:Znam to iz sociologije, ne moras mi objasnjavati... Pa svasta ima ali nije sve normalno, a ja govorim o onome sto je normalno na odredjenom civilizacijskom stupnju razvoja...
a normalno je ono sto tvoja(i moja) civilizacija uci, i normalan je tvoj(i moj) civilizacijski stupanj razvoja?
klasicni egocentrizam. a ono sto rece: "Zena nije stvorena i prilagodjena zivotu sa vise muskaraca istovremeno... Mi ne funkcioniramo tako... A muskarac je prirodno poligaman... "

to stoji iz perspektive patrijarhalnog drustva. daj si truda i procitaj stogod iz antropologije i sociologije o raznim ljudskim drustvima, pa ces vidjeti kako uloge i definicije muskaraca i zena nisu iste svugdje u svijetu danas, a kamoli tijekom ljudske povijesti.
a to muskarac je prirodno poligaman... pa sta i ako jest? covjek je prirodno svakakav, ali to ne znaci automatski da je sve prirodno dobro. prirodno je i silovanje, pa to ne znaci da je dobro i da ga treba tolerirati u ljudskom drustvu kao nesto normalno.
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#810 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by bosna123 »

Ako je meni Stvoritelj nesto objasnio, a ja potvrdu toga nalazim svugdje oko sebe, nema potrebe da se vracam na nivo i svijest plemena neznamtiotkud... Ja vjerujem svome Gospodaru, svojim ocima i svom iskustvu...

Vi imate svoja vjerovanja i taman... Svi sretni...
Gost123
Posts: 457
Joined: 05/06/2006 12:03

#811 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by Gost123 »

posljedica dogmatskog misljenja. zasto bi ti ista ucila i saznavala o ljudima, svijetu, nasoj proslosti, razvoju drustva kad bi mogla tako naci nesto sto bi se moglo razlikovati od onoga sto tebi stvoritelj objasni.
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#812 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by bosna123 »

Mislim malo mi je bezze o sebi na taj nacin pisati, ali ja sam jako obrazovana... Tone knjiga sam u zivotu procitala... I jedna od strasti koje imam otkada znam za sebe je ucenje, proucavanje, istrazivanje, tako sam i pronasla vjeru... Ovo sto si mi predlozila u prethodnom postu meni nije nepoznanica, ali me ne zadovoljava...

Vjernik jednostavno vjeruje, ne mogu ti to objasniti kada ti ne posjedujes taj osjecaj...

Tako da nemam nikakav strah, mislim vi slobodno mozete vjerovati da imam naravno, ali ako me vec pitate...
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#813 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by Loulou »

bosna123 wrote:Pa o tome i pricam... Ljubavnice, metrese, prileznice, to se zvalo razlicitim imenima...
Zapravo modificirana poligamija...
Ispricavam se ako ti je libido takav da zahtjeva veci broj muskaraca...
A... za što se tačno ispričavaš? :mrgreen:

Što se ostalog tiče, @gost123 je pojasnio...
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#814 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by istocnjak »

Brak sa vise zena je potpuno ispravan za sve one koji imaju prije svega materijalne mogucnosti.

Pa skontajte samo koliko je bluda u Sarajevu. Skoro svaki džahil koji je u braku ima najmanje dvije zene sa kojima cini blud a da ne govorimo o onima koji imaju i po vise onih sa kojima nezakonito bludnice.

Zato Islam ima rjesenje, ako zelis vise zena onda snosi odgovornost pravnu i materijalnu to je pošteno i ispravno a ne neposteno iskoristavati djevojke i nemati nikakvu obavezu prema toj osobi, vec kada im dosadi samo je "nogiraju".

U Islamu toga nema, vec se sve posteno i pravno rjesava u zemljama gdje se taj zakon primjenjuje.

Zar nije licemjerno što su zabranili bigamiju dok se ista u praksi svakodnevno i nezakonito praktikuje na svakom koraku?

Gdje je tu pravna odgovornost prema tim ženama koje se na taj nacin iskoristavaju?
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#815 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by dr.Gonzo »

Znam to iz sociologije, ne moras mi objasnjavati... Pa svasta ima ali nije sve normalno, a ja govorim o onome sto je normalno na odredjenom civilizacijskom stupnju razvoja...
Nema to veze sa civilizacijskim nivoom, to je stvar kulture.

Stvarno mi je neobicno da neko boziju poruku moze tumaciti bez trunke univerzalnosti. Npr. tvrdnja da zene ne mogu imati vise partnera jer se ne moze utvrditi ko je otac djece. Ovo je mozda bilo istina u 7. vijeku, ali danas nije. Moze se utvrditi, i to sa gotovo 100% sigurnoscu.
Kako neko moze povjerovati da bi poruka stvaraoca bila tako neuniverzalna? :-?
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#816 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by Shoshana »

bosna123 wrote:Pa o tome i pricam... Ljubavnice, metrese, prileznice, to se zvalo razlicitim imenima...
Zapravo modificirana poligamija...
Ispricavam se ako ti je libido takav da zahtjeva veci broj muskaraca...
Pa, pobogu, ne mislis valjda da zene koje imaju veze sa vise muskaraca imaju seksualne odnose sa svima njima istovremeno? Cuj libido zahtijeva veci broj muskaraca. Jos je ljepse kada se zenina potreba za seksualnim zadovoljavanjem (bez obzira na to dali je zadovoljava jedan muskarac, ili vise njih naizmjenicno) proglasava neprirodnom, a muska potreba za seksualnim zadovoljavanjem se, eto, ne samo prihvata nego je jos nekako ispade - eto, hoce mu se, pa valjda je prirodno. Onda je isto tako prirodno ako se i zeni hoce, bez obzira na necije misljenje o 'civilizacijskom stupnju razvoja' ( kao da takvo nesto postoji).

Ja se pridruzujem svedskom feministickom pokretu koji se vec par godina zalaze da se definicija braka po zakonu preinaci u "brak je zajednica jedne ili vise individua". Pa ko hoce - bujrum.
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#817 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by planamac »

Hajmo malo o religijama...

Hajmo!

Svim religijama su zajedničke dvije stvari:
1. Svaka za sebe (za svoje poimanje svijeta) tvrdi da je jedino istinito ono tumačenje koje ona 'daje'.
2. Sve su u krivu (sa postojećim tumačenjima); je najjednostavniji logički zaključak i 'malog djeteta'.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#818 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by Latina »

dr.Gonzo wrote:Mogucnost izbora koju ima samo jedan spol ;)

Mada je brak kao drustvena institucija svakako zastario, nadam se da ce u narednih par decenija zakonodavstvo u razvijenim zemljama pronaci neka bolja rjesenja za regulisanje odredjenih zakonskih pitanja u privatnim zajednicama.
Hm. Ne znam samo kako ce zakonodavstvo u razvijenim zemljama naci rjesenje za podizanje djece u takvim zajednicama ? Ljudska ( uglavnom muska nazalost ) sebicnost je neizmjerna zaista.
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#819 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by dr.Gonzo »

Hm. Ne znam samo kako ce zakonodavstvo u razvijenim zemljama naci rjesenje za podizanje djece u takvim zajednicama ? Ljudska ( uglavnom muska nazalost ) sebicnost je neizmjerna zaista.
Ne znam o kakvoj sebicnosti govoris. Sto se tice podizanja djece, ne vidim zasto bi brak bio preduslov za uspjeh.
Cinjenica je da su osobe u braku privilegovane pred zakonom u odredjenim situacijama.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#820 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by arzuhal »

Baby Blue wrote:Auuuuu, kako samo uspjeste tako banalizirati Boziji propis :shock: Ispadose muskarci haman zivotinje, i bez emocija i bez razuma, kod kojih apsolutno preovladava nagon cim vide zenku :D
Ja bih od pocetka vis a vis teme visezenstva koje je u islamu dozvoljeno. Ne odredjeno, naredjeno, propisano, nego dozvoljeno. I to pod daleko vaznijim uslovima negoli je to zadovoljenje muskog libida ;-) . Kako u islamu porodica ima jedno od najvaznijih mjesta u zivotu covjeka, tako je i brak na visokom stupnju. Da sad ne trazim ajet da citiram, parafraziracu: zenite se s jednom zenom, a AKO mozete onda vam je dopusteno i dvije, tri ili cetiri. "Ako mozete" ne znaci tip lafac, ljepotan, vakav-nakav, pa zene lete za njim i moze mu se :D . "Ako mozete" ne znaci cak ni ako ih volite jednako pa se od jedne ne mozete rastati. Ah, pa i muskarci imaju jedno srce a tesko se jedno srce moze prepoloviti ili cetvrtati :-) . "Ako mozete" podrazumijeva daleko vise stvarnih zivotnih obaveza koje muskarac treba ispunjavati prema svakoj od tih zena. Od toga da svaka mora biti jednako obezbijedjena, u materijalnom , duhovnom, pa i ljubavnom smislu, pa do toga da bez obzira sto ih ne moze jednako voljeti mora biti pravedan u svom ponasanju prema svakoj od njih, da nijednu ne uvrijedi, omalovazi i sl. Eh, bilo bi zanimljivo danas cuti nekog ozenjenog muskarca sta misli o tome da mu se uduplaju racuni, briga za kucu/e, djecu, pa sve kupuj duplo, pa dupli trosak za odmor, pa balansiraj emotivno i racionalno i tako dalje (da ne pricam o x4 :D ).
S druge strane, ova dozvola je data za one koji je mogu ispuniti (pod navedenim uslovima) jer cinjenicno je da veci procenat populacije cine zene (ponajvise zbog ratova). Kako zene ne bi ostajale same, nezbrinute, nezasticene, ili uskracene za sopstvenu porodicu data je ova mogucnost. Sad da li neko zaista ovo moze sprovoditi u svom zivotu zavisi valjda od tih ljudi. Ukoliko zena moze prihvatiti da njen suprug ima drugu, trecu i cetvrtu pored nje, i ukoliko je on zaista takav kalibar muskarca koji to moze ispuniti - bujrum. Takodjer, zena ima pravo ne pristati na to, pa makar se ni ne udala ili razvela. Stvar izbora. Osim toga, i ta druga/treca/cetvarta zena u ovom slucaju svakako ima status. Ona postaje njegova zena, supruga, nije skrivena, ne sapce se o njoj, nije ljubavnica, vec ima priznat status. I pored svega, uslov za brak je da bude javan, najavljen zarukama, tako da ako se muz zeli ponovo ozeniti njegova zena mora za to znati i ne moze biti tajno. :D
Helem, cijela ova prica ima daleko ozbiljniju i mudriju konotaciju iza sebe, nego sto vi to ovdje predstaviste. A u islamu je muskarcima kao i zenama, ili jednostavno receno ljudskim bicima :) , svakako odredjena borba razuma s nefsom (nagonima, jakim emocijama), tako da prica o jakim muskim nagonima i nemogucnost borbe s istim opet pada u vodu. A Bogme ima itekako muskaraca i koji su vjernici i koji nisu vjernici, pa su itekako monogamno kodirani :) . Hm... bice da je do ljubavi :)
Nego, veceras je lijepa noc - Noc zelja, pa vam ja svima od srca zelim da stagod pozelite bude ono najbolje za vas i da vam se sto prije ostvari :)
Sviđa mi se način razmišljanja :)

Prevod značenja ajeta je ovakav:

Ako se bojite da prema ženama sirotama nećete biti pravedni, onda se ženite onim ženama koje su vam dopuštene, sa po dvije, sa po tri i sa po četiri. A ako strahujete da nećete pravedni biti, onda samo sa jednom; ili - eto vam onih koje posjedujete. Tako ćete se najlakše nepravde sačuvati.(Nisa, 3)

Uvijek se javlja onaj problem tumačenja nekog propisa. Naime, prema ovom ajetu, neki su tumači zaključili da je poligamija poželjnija, ukoliko se može ispuniti uvjet pravednosti. Ukoliko ne, ostaje monogamni brak, kao DRUGA varijanta. To je, napominjem, mišljenje jednog dijela uleme, a samo na osnovu redoslijeda iz samog ajeta. Ono se ne smije odbaciti, kao što se ne smije ni postavljati kao jedino tačno.

Onoliko koliko sam mogu zaključiti, pitanje poligamije je ostavljen kao izbor koji može upropastiti čovjeka, jer će se mnogi pozvati na svoju pravednost ali je neće ispuniti, te će time napraviti belaj u životima svojih supruga a pogotovo sebi, svojom nepravednošću. Allah upozorava na to. Treba dobro razmisliti i pogledati sebe onaj koji se usudi na to.

Smatram da je monogamni brak osnov, jer ga imamo u paradigmi Adema i Havve, alejhime-selam. Poligamija je posljedica društvene zbilje, kako to objasni baby blue.
Nekoliko primjera kojima sam svjedočio u Siriji:
Upoznao sam čovjeka i družio se sa njim, koji je oženjen sa dvije žene. Prva žena mu je Sirijka, a druga je izbjeglica iz neke zemlje, zaboravio sam koje. Došla je u Siriju sa majkom. On je, u dogovoru sa prvom suprugom, oženio i nju jer teško da bi ona opstala u stranoj zemlji bez ikog svog. Slažu se kao sestre, idu zajedno na pijacu u kupovinu. Meni je to bilo nevjerovatno iskustvo.
Jedan islamski učenjak, u Halepu, je imao veoma bolesnu ženu. Dugo je bila prikovana na postelju. On nije dozvoljavao drugima da se brinu oko nje, već je sam provodio dane i noći uz njenu postelju, čineći joj hizmet, brinući se o njenim potrebama, hrani, itd. Nakon par godina, ona je ozdravila i stala na noge. Sama je otišila i našla jednu ženu koja je pristala da mu bude druga supruga. On se tome začudio, a njegova prva žena je rekla:"Cijelo vrijeme si bio uz mene i brinuo se, a ja ti nisam mogla nikako olakšati ili uraditi nešto što bi inače supruga uradila. Zato ja sad želim da oženiš još jednu ženu."

Ovakvi primjeri, po meni, kao vjerniku, potpuno opravdavaju poligamiju. Na žalost, svjedočio sam i jednom slučaju kada je neki lik došao kod jednog učenjaka da ga oženi jer mu je jedna od supruga umrla. Ima 4 žene i samo nadopunjuje.

Mislim da je ovo pitanje same vjere kod nekog.

Naravno, prema ajetu, ne traži se posebno razlog ženidbe sa više žena (libido itsl), već je uvjet samo pravednost. Hoću da kažem da je potpuno blesavo ili još preciznije, izvire iz slabe vjere ukoliko neki čovjek, ma ko on bio, određuje ko može, kad može i ZAŠTO može oženiti više žena. Allah je postavio samo JEDAN uvjet. Ljudi vole zakomplicirat, zbog svojih manjkavosti, pa počnu pričat: ok, može, ali ako je nijet da se žene zbrinu, a ne zbog nekog muškog prestiža, itd. NIJE VAŽNO, prema božanskom propisu, ZAŠTO neko ulazi u poligamiju. JEDINO je važno ispuniti uvjet pravednosti prema svakoj od njih. A to rijetki mogu.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#821 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by madner »

Dobro, a taj dio za ove sto posjedujemo?
Sta je to? :D
User avatar
sistem
Posts: 650
Joined: 04/06/2008 19:09

#822 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by sistem »

ma krasni primjeri.
ja tako znam jednog hadziju iz komsiluka, ozenjen, u godinama. i dosla jedna sirota, izbjeglica, bez muza, samo jedan sin. i hadzija joj dao sobu i kupatilo u svojoj kuci, rekao - moja sofra je i tvoja sofra, od sada si dio porodice. i tom hadziji ne pade na pamet da zeni sirotu.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#823 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by ružmarin-a »

madner wrote:Dobro, a taj dio za ove sto posjedujemo?
Sta je to? :D

posjedujete :? :-) :? :-)


definiši de mi robu ili nekretninu i imovinsko-pravne odnose i posjedovne klauzule u zakonima


c-c-c-c-c-c-

svašta

P.S koja je tržišna cijena sad ženama :shock:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#824 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by madner »

ružmarin-a wrote:
madner wrote:Dobro, a taj dio za ove sto posjedujemo?
Sta je to? :D

posjedujete :? :-) :? :-)


definiši de mi robu ili nekretninu i imovinsko-pravne odnose i posjedovne klauzule u zakonima


c-c-c-c-c-c-

svašta

P.S koja je tržišna cijena sad ženama :shock:
Ne znam ja, pise u ajetu.
Mozda ima neko da moze i tebi odgovoriti.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#825 Re: Hajmo malo o religijama..

Post by ružmarin-a »

vjerovatno je do prevoda i prevoditelja

neadekvatna riječ na našem jeziku
Post Reply