Par pitanja za one koji poznaju islam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1826 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by pustopoljina »

tvorih novu temu-posto mi se cini da ova bas i ne spada tu-a puno se redova ispisalo. nazalost,necu moci pratiti temu-do sutra ili mozda nekad kasno navece,ali bilo bi mi drago da ljudi pisu sta misle, jer ovo je sigurno tema koju svaka veza ili brak zive. naravno-vise vezana za islam, jer smo ovdje nominalno vecinom muslimani,ali na ovoj temi sam dovoljno citata iz biblije stavila da bi bilo jasno da dvije religije,koje su sukobu od njihovg postanka- u pogledu uloge zene imaju jednak stav.
tako da su svi pozvani da kazu koju.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =6&t=74495
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1827 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by kamen spoticanja »

arzuhal wrote:ne upropaštavaj svoj ugled i čast govereći gluposti.

uh kako je ovo dobro :sax:
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#1828 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by CiCiban »

imam jedan mali problem :cry: ..
kakva je razlika između vozača autobusa koji je zaspao za volanom i vozača autobusa koji je zaspao za volanom a niko se ne usuđuje da nešto učini u vezi s tim, samo zato što on nije stao kod jaja bez slanine već otišao do kraja?
edit
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1829 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by arzuhal »

CiCiban wrote:imam jedan mali problem :cry: ..
kakva je razlika između vozača autobusa koji je zaspao za volanom i vozača autobusa koji je zaspao za volanom a niko se ne usuđuje da nešto učini u vezi s tim, samo zato što on nije stao kod jaja bez slanine već otišao do kraja?
edit
Tajna odgovora se krije u jednoj epizodi A.Forda u kojoj Joe Mitraljez, u prugastom odijelu i duboko natisnutim šeširom na čelu, oslonjen na zid i sa čačkalicom u ustima procijedi:

- Predmnijevao sam takvo što...

Stvar je u predmnijevanju.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#1830 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by CiCiban »

a ima li kakva epizoda o razlici između imama na službenom putu(jede jaja bez slanine).. i mog starog na nišićima (pije samo čašicu uz ručak) ?
probitačan
Posts: 138
Joined: 22/01/2010 21:54

#1831 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by probitačan »

........................
Last edited by probitačan on 26/05/2010 22:48, edited 1 time in total.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#1832 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by CiCiban »

pardon, emir njet imam
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1833 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by arzuhal »

CiCiban wrote:pardon, emir njet imam
Uzmi sve brojeve A.F., pa udri redom...A nakon što sve pročitaš, ponovi se vrati pa onda i između redova... ;-)
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#1834 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by CiCiban »

AF mi sad djeluje nekako degradiran, s obzirom na... obzire
tako da cu se drzati Hans Christian Andersena ako mi dopustite :skoljka:

and noW..doviđenja i hvala na svim ribama gospodo :P
probitačan
Posts: 138
Joined: 22/01/2010 21:54

#1835 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by probitačan »

..........................
Last edited by probitačan on 26/05/2010 22:47, edited 1 time in total.
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#1836 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by idealnaM »

arzuhal wrote:
BHF_Manijak wrote:Mani se Šu`ara-a ...
Manio bih se ja njih, ali oni ne puštaju :-D ...Malo me, na ovom svijetu, može tako obuzet, prodrmat, preplavit, zamislit, obradovat i rastužit, kao lijepa poezija, kao lijepi stihovi..I baš zbog njih, onih koje postavi IdealnaM, prekoravajući i mene, ja se odlučih napisat post..eto...
idealnaM wrote:Ljudi su dijelovi jednoga tijela,
jer čovjek je stvoren od iste materije.

Kad jedan dio oboli,
ni drugi ne ostaju u miru.

Imetak se ne zadržava u rukama rasipnika,
ni strpljenje u srcu zaljubljenoga, ni voda u rešetu.

Dok ne vidiš da je prilika i mjesto da nešto kažeš,
ne upropaštavaj svoj ugled i čast govereći gluposti.

Niko ne može vidjeti da se žedni putnici Hidžaza,
skupljaju na obali slane rijeke.

Tamo gdje je slatkovodni izvor,
tu se skupljaju i ljudi i ptice i mravi!
:roll:

Mislim da je ovo Attar, možda griješim..
ahaM...Širazi je ustvari"O životu careva" , pjesma druga
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1837 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by arzuhal »

idealnaM wrote:
ahaM...Širazi je ustvari"O životu careva" , pjesma druga
Ne prepoznah 'aklom riječi svog šejha, dobrog Sadija, nego kalbskim besiretom sagledah :D ...odo se sad kaznit zbog zaborava i nemara :-D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1838 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by arzuhal »

CiCiban wrote:and noW..doviđenja i hvala na svim ribama gospodo :P
I drugi put, delfine dragi...Pa ću ti malo postirat i vogonske poezije... ;-)
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#1839 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by idealnaM »

arzuhal wrote:
idealnaM wrote:
ahaM...Širazi je ustvari"O životu careva" , pjesma druga
Ne prepoznah 'aklom riječi svog šejha, dobrog Sadija, nego kalbskim besiretom sagledah :D ...odo se sad kaznit zbog zaborava i nemara :-D
:oops: Dabome.....Nije čudo ako umukne slavuj,zatvoren u krletku s vranom..đulistan :)
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#1840 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by CiCiban »

no thnx,
tvoja šutnja je daleko impresivnija poezija
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1841 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by kamen spoticanja »

CiCiban wrote:no thnx,
tvoja šutnja je daleko impresivnija poezija
:-)
no cime ste nas vi tako zaduzili,da nadjete za pravo traziti arzuhalovu sutnju...nesto ste mudro kazali do sada ili sto?
ne volite pismene muslimane...ne uklapaju se more bit' u matricu koju preferirate?
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#1842 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by CiCiban »

ne trazim njegovu sutnju, nego je slusam
i mogu ti reci da je strasna
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#1843 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by oridjidji »

pustopoljina wrote:dobro, ja takve nikako da sretnem.
ni na zapadu, ni u BiH?
gdje su te? sta rade te?
uglavnom cujes od muskaraca- posprdno o nekim feministkinjama,ali nikako takvu sresti.
na kraju uvijek ispada da muskarci nemaju precih problema, nego havizati zene.
Znas sta zapadnjaci kazu za feministkinje: "Bogu hvala sto izmisli feministkinje, nikad vise seksa i manje prava zena "
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25781
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1844 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by BHF_Manijak »

Cicibane,nesto se ne sjecam da si ista ikoga pitao,a tema je "par pitanja...", a jos vaznije,ono drugo,isto tako ne znam da je tebe iko ista pitao! :mrgreen: :oops: Stoga,ohladi malo,Arzuhlov nivo kad dostignes,onda nam se opet javis na temu,a do tad,malo biblioteku zijareti,vidi ima li sta tamo zanimljivo,mozda neki AF pronadjes u arhivi,nikad se ne zna...Hajd sad zdra`o,glumi nam malo kengura pa....Dalje ne smijem,opasno bi mi se smijesila karta za banovice :wink:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1845 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by kamen spoticanja »

CiCiban wrote:ne trazim njegovu sutnju, nego je slusam
i mogu ti reci da je strasna
naravno da je strasna...strasno je lijepo znati da je arzuhal tu kad umoran dodjes s posla i nadjes post koji ti razgali dusu...a i kad ga ne bude znas da ce post doci i strasno je lijepo :)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1846 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by arzuhal »

kamen spoticanja, i tebi ću morat bacit prašinu u oči ;-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1847 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by kamen spoticanja »

arzuhal wrote:kamen spoticanja, i tebi ću morat bacit prašinu u oči ;-)
moze,samo bacaj sejh malo cesce...onako kvalitetno...ti ostavi beskorisne diskusije...samo te zamajavaju da ne radis ono sto najbolje znas :)
probitačan
Posts: 138
Joined: 22/01/2010 21:54

#1848 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by probitačan »

.......................
Last edited by probitačan on 26/05/2010 22:47, edited 1 time in total.
udilemi
Posts: 8
Joined: 26/03/2010 04:12

#1849 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by udilemi »

BHF_Manijak wrote:Cicibane,nesto se ne sjecam da si ista ikoga pitao,a tema je "par pitanja...", a jos vaznije,ono drugo,isto tako ne znam da je tebe iko ista pitao! :mrgreen: :oops: Stoga,ohladi malo,Arzuhlov nivo kad dostignes,onda nam se opet javis na temu,a do tad,malo biblioteku zijareti,vidi ima li sta tamo zanimljivo,mozda neki AF pronadjes u arhivi,nikad se ne zna...Hajd sad zdra`o,glumi nam malo kengura pa....Dalje ne smijem,opasno bi mi se smijesila karta za banovice :wink:
svima zelim dobro i da svi prozivimo ovaj prolazni zivot kako bi se nasli skupa u Dzenetu.E
evo moj prvi post i postavljat cu pitanja imam ih vise ali jedno po jedno cu i kad vise nebudem u dilemi na dato pitanje preci cu na drugo.Ne ntrebaju mi nikakvi komentari kao ono tvoj avtar ne zasluzuje to da ti se objasnjava tj odgovara.
moje prvo pitanje .
1.Mene su uz boziju pomoc na ovaj prolazni svijet donijeli tj porodili-a mati i otac koji su odrasli i nauceni od svojih roditelja da treba ici u crkvu i moliti se bogu.Kako oni meni kazu u vjeri treba biti cvsrt i vjerovati ono sto je doslo od Boga, kao objava preko bozijih poslanika.E ja sam sam u dilemi sta da radim kako da zivim ovaj prolazni zivot a da ne budem u paklu tj u dzehenemu.Postoje 4 bozije objave, po kojoj da zivim ovaj prolazni zivot a da se nadam da ne gorim u bozijoj vatri na sudnjem danu.
01.Stoga,ohladi malo,Arzuhlov nivo kad dostignes,onda nam se opet javis na temu,a do tad,malo biblioteku zijareti,vidi ima li sta tamo zanimljivo.Ovakav odgovor nista mi ne pomaze a ni bilo kom drugom ,budite mudri kao sto sam bog kaze prosvijetlite nas razum .
User avatar
Bosna i Hercegovina
Posts: 110
Joined: 05/12/2009 13:21

#1850 Re: Par pitanja za one koji poznaju islam

Post by Bosna i Hercegovina »

udilemi wrote:
BHF_Manijak wrote:Cicibane,nesto se ne sjecam da si ista ikoga pitao,a tema je "par pitanja...", a jos vaznije,ono drugo,isto tako ne znam da je tebe iko ista pitao! :mrgreen: :oops: Stoga,ohladi malo,Arzuhlov nivo kad dostignes,onda nam se opet javis na temu,a do tad,malo biblioteku zijareti,vidi ima li sta tamo zanimljivo,mozda neki AF pronadjes u arhivi,nikad se ne zna...Hajd sad zdra`o,glumi nam malo kengura pa....Dalje ne smijem,opasno bi mi se smijesila karta za banovice :wink:
svima zelim dobro i da svi prozivimo ovaj prolazni zivot kako bi se nasli skupa u Dzenetu.E
evo moj prvi post i postavljat cu pitanja imam ih vise ali jedno po jedno cu i kad vise nebudem u dilemi na dato pitanje preci cu na drugo.Ne ntrebaju mi nikakvi komentari kao ono tvoj avtar ne zasluzuje to da ti se objasnjava tj odgovara.
moje prvo pitanje .
1.Mene su uz boziju pomoc na ovaj prolazni svijet donijeli tj porodili-a mati i otac koji su odrasli i nauceni od svojih roditelja da treba ici u crkvu i moliti se bogu.Kako oni meni kazu u vjeri treba biti cvsrt i vjerovati ono sto je doslo od Boga, kao objava preko bozijih poslanika.E ja sam sam u dilemi sta da radim kako da zivim ovaj prolazni zivot a da ne budem u paklu tj u dzehenemu.Postoje 4 bozije objave, po kojoj da zivim ovaj prolazni zivot a da se nadam da ne gorim u bozijoj vatri na sudnjem danu.
01.Stoga,ohladi malo,Arzuhlov nivo kad dostignes,onda nam se opet javis na temu,a do tad,malo biblioteku zijareti,vidi ima li sta tamo zanimljivo.Ovakav odgovor nista mi ne pomaze a ni bilo kom drugom ,budite mudri kao sto sam bog kaze prosvijetlite nas razum .

A ti lijepo pročitaj te Božije objave i prouči preko ljudi koji su poznavaoci određene vjere, a ne preko "slobodnih strijelaca"-laika, šta je osnova vjerovanja-akide, svake od tih vjera, pa češ nadam se sam bez oslanjanja na tradiciju ili naciju kojoj pripadaš, doći do zaključka šta je to najlogičnije i koja to vjera nema kontradiktornosti u svome učenju ?!
Locked