Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
alkalada
Posts: 22
Joined: 06/01/2008 14:24

#526 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by alkalada »

ljubav_aha wrote:
travar wrote:
ljubav_aha wrote:
seks prije braka nije veci blud

od

postojanja araniziranih brakova,tacnije,prisilna udaja za bogatog muskarca,koji joj moze biti otac :!:
Smiješna si, najblaže rečeno, jer to dvoje je nebo i zemlja:
Prvo je zabranjeno, drugo nije (mada se nigdje i ne preporučuje), pa ti sad skontaj šta je veći "blud" (sad zaguglaš blud i vidiš da "sređeni" brakovi nemaju veze sa tim pojmom, pa iz toga slijedi da se gore navedeno ne poredi)!
nije,jer je pedofilija blud :!: ako djevojka postane polno zrela/prva mensturacija/,jer moze roditi,sigurno nije psihicki spremna za seks :!: aranzirani brakovi sa osobama oceve dobi su bili prislinog karaktera za novac :!: i to je tebi sasvim normalno :?:
Stupiti u braku sa osobom koja ima 10-11-12 godina je sasvim dozvoljeno po serijatu i u to nema nikakve sumnje.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#527 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by bez_ideje »

Zivio serijat :dance: :dance: hip hip hurrrayyyy
Hocemo i kod nas serijat :dance:
Lakse je da "gluhe Bukovice" lagalizujemo,nego da trosimo pare na sudjenja i administraciju :roll: :roll:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#528 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by ljubav_aha »

alkalada wrote: Stupiti u braku sa osobom koja ima 10-11-12 godina je sasvim dozvoljeno po serijatu i u to nema nikakve sumnje.
nevjerovatno :shock: kako osoba u tim godinama moze biti psihicki spremena za brak sa osobom godina njegovog roditelja,halo,sad je travar napisao da se ne preoporucje tolika dobna razlika :!: halo,pa to je uradjeno pod prisilom :!: Bog ne podrzava prisilu :!: n emogu da vjerujem da podrzavas ovako nesto

pitanje,hoces li dati svoje dijete jendog dana na isti nacin :?:

smajli sto povraca od muke
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#529 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by ljubav_aha »

alkalada wrote: Stupiti u braku sa osobom koja ima 10-11-12 godina je sasvim dozvoljeno po serijatu i u to nema nikakve sumnje.

to ne pise u Kur'an,vec u serijatu,koji su pisali i mijenjali ljudi,dio serijata se upravo oslanja na odluke koje su donjeli ljudi,ne samo na osnovu Kur'an ili Poslanikovih savjeta
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#530 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by BHF_Manijak »

Eto ja sam svoju "duznost" oavio i naveo hadis kao dokaz da je Poslanik a.s PREPORUCIO da se djevojka ne udaje za stare kao ni obratno da starija se udaje za mladje,ali nije zabranio,no ipak moze se reci da je pokudjeno,nije preporucljivo,nadam se da me shvtas Ljubav_aha,eto imas dokaz,vjeruj drago mi nnajvise radi ovih antiislamista da sam nasao hadis koji ne propagira i ne odobrava 100% brak sa mladjim puno djevojkama! ;-)
i jos mali savjet Ljubav_aha,posto vidim da si vjernica,imas podlgou ali jos nekako nemas jasne stavove,ne mozes samo uzimati Kuran kao osnov,to jeste objava nasa i prvi i glavni izvor svega potrebnog u zivotu,ali takodjer ne mozes odbaciti tek tako hadis i ostale izvore odbacivati ;)
kodak
Posts: 12
Joined: 10/04/2009 16:47

#531 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by kodak »

Religija zabranjuje sex prije braka zato sto su "veliki mudraci" u vrijeme pisanja vjerskih knjiga tj "božjih" objava shvatili da je to najbolji nacin da sebi osiguraju sto veci broj nevinih djevojčica! Jer sto je neko imucniji to vise zena moze imati! Kreatori nasih religija su pripadali upravo tom drustvenom sloju, i jednostavno su zeljeli da stave mlado meso pod kontrolu, i da ga sacuvaju za sebe! Eto vam pojasnjenja!
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#532 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by BHF_Manijak »

Haj ba ziv bio smanjji ta slova i ukloni bold niko nije corav ba!!a usput,neces mi nista reci time,taman da si font 100 stavio i pored bolda jos i podvukao!jer apsolutno gluposti pises!kad ti kazem da od svih Muhammedovih a.s zena,je samo jedna nevina usla u brak sa njim bice ti dovoljno da se pobije ta tvoja levatska teorija!!cuj da sacuvaju mlado meso za sebe,koje se tebi samoo perverzije vrte po glavi majko mila...
pricitaj koju knjigu o tom covjeku pa skontaj kakv je kao covjek bio,pa onda lupaj a ne u praznu pucati!!
kodak
Posts: 12
Joined: 10/04/2009 16:47

#533 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by kodak »

Image
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#534 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by BHF_Manijak »

Jako duhovito momak,evo jarane pukoh od smijaha,jako si simpatican :roll: :-) :x
sram te bilo,sta zelis sa tom slikom?!ccc ne mogud a vjerujem....nego privati se knjiga kojem sam ti preporucio pa onda pricaj!
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#535 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by ljubav_aha »

BHF_Manijak wrote:Eto ja sam svoju "duznost" oavio i naveo hadis kao dokaz da je Poslanik a.s PREPORUCIO da se djevojka ne udaje za stare kao ni obratno da starija se udaje za mladje,ali nije zabranio,no ipak moze se reci da je pokudjeno,nije preporucljivo,nadam se da me shvtas Ljubav_aha,eto imas dokaz,vjeruj drago mi nnajvise radi ovih antiislamista da sam nasao hadis koji ne propagira i ne odobrava 100% brak sa mladjim puno djevojkama! ;-)
i jos mali savjet Ljubav_aha,posto vidim da si vjernica,imas podlgou ali jos nekako nemas jasne stavove,ne mozes samo uzimati Kuran kao osnov,to jeste objava nasa i prvi i glavni izvor svega potrebnog u zivotu,ali takodjer ne mozes odbaciti tek tako hadis i ostale izvore odbacivati ;)
BHF_Manijak,hvala :) ali meni je Kur'an ipak osnova pozitivnog,samo sto je vrlo tesko razumjeti pojedine dijelove Kur'an,ali mogla bih se vise potruditi,naravno,samo mi smetaju dijelovi serijatskog zakona,koji su modificirani u pojedinim drzavama,zakon se mijenja,srazmjerno promjenama nacina zivljenja koje nisu iskljucivo uslovljenje promjenom drustvenih normi,zivot na Zemlji se proceisira konstantno,ali sto se tice hadisa i ostalih izvora prilazim sa rezervom,iz jednostavnog ralzoga,nedovoljan izvor jasnih informacija,postoji konfuzija,znas vlro dobro,kako su nastajli sukobi prilikom pisanja i prenosenja informacija,trebala bih provesti aktivan studij npr. na Sorboni i sl. kao i godine procavanja,ne kao dervis,ali dovoljno da kazem,oh,OK,slazem se,no ,jedno znam ,cijenim Boga i religiju,samo me nekad njeni sljedbenici mogu izbaciti iz takta,jer jednostavno pogresno objsanjavjau$ s/misao religije,svrhe i ljepotu :)
mostary
Posts: 21
Joined: 04/12/2007 08:38

#536 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by mostary »

ljubav_aha wrote:
BHF_Manijak wrote:Eto ja sam svoju "duznost" oavio i naveo hadis kao dokaz da je Poslanik a.s PREPORUCIO da se djevojka ne udaje za stare kao ni obratno da starija se udaje za mladje,ali nije zabranio,no ipak moze se reci da je pokudjeno,nije preporucljivo,nadam se da me shvtas Ljubav_aha,eto imas dokaz,vjeruj drago mi nnajvise radi ovih antiislamista da sam nasao hadis koji ne propagira i ne odobrava 100% brak sa mladjim puno djevojkama! ;-)
i jos mali savjet Ljubav_aha,posto vidim da si vjernica,imas podlgou ali jos nekako nemas jasne stavove,ne mozes samo uzimati Kuran kao osnov,to jeste objava nasa i prvi i glavni izvor svega potrebnog u zivotu,ali takodjer ne mozes odbaciti tek tako hadis i ostale izvore odbacivati ;)
BHF_Manijak,hvala :) ali meni je Kur'an ipak osnova pozitivnog,samo sto je vrlo tesko razumjeti pojedine dijelove Kur'an,ali mogla bih se vise potruditi,naravno,samo mi smetaju dijelovi serijatskog zakona,koji su modificirani u pojedinim drzavama,zakon se mijenja,srazmjerno promjenama nacina zivljenja koje nisu iskljucivo uslovljenje promjenom drustvenih normi,zivot na Zemlji se proceisira konstantno,ali sto se tice hadisa i ostalih izvora prilazim sa rezervom,iz jednostavnog ralzoga,nedovoljan izvor jasnih informacija,postoji konfuzija,znas vlro dobro,kako su nastajli sukobi prilikom pisanja i prenosenja informacija,trebala bih provesti aktivan studij npr. na Sorboni i sl. kao i godine procavanja,ne kao dervis,ali dovoljno da kazem,oh,OK,slazem se,no ,jedno znam ,cijenim Boga i religiju,samo me nekad njeni sljedbenici mogu izbaciti iz takta,jer jednostavno pogresno objsanjavjau$ s/misao religije,svrhe i ljepotu :)

Samo ti čitaj Kur'an, to je vrlo pohvalno i poželjni, nešto mi idu na živce oni koji govore o Kur'anu a nikad ga nisu uzeli u ruke, a kamoli šta pročitali.
Samo kad dodješ do nečeg u Kur'anu, nekih ajeta koji ti nisu jasni - slobodno upitaj one koji znaju značenje tih ajeta, u najmanju ruku će te posavjetovati, a imaš i tefsir Kur'ana, tj. objašnjenje ajeta, npr. povod objave ajeta, dogadjaj u vezi tog ajeta, ili navodjenje drugog ajeta koji objašnjava prvi i slično - bit će ti puno jasnije.
mostary
Posts: 21
Joined: 04/12/2007 08:38

#537 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by mostary »

ljubav_aha wrote:
alkalada wrote: Stupiti u braku sa osobom koja ima 10-11-12 godina je sasvim dozvoljeno po serijatu i u to nema nikakve sumnje.
nevjerovatno :shock: kako osoba u tim godinama moze biti psihicki spremena za brak sa osobom godina njegovog roditelja,halo,sad je travar napisao da se ne preoporucje tolika dobna razlika :!: halo,pa to je uradjeno pod prisilom :!: Bog ne podrzava prisilu :!: n emogu da vjerujem da podrzavas ovako nesto

pitanje,hoces li dati svoje dijete jendog dana na isti nacin :?:

smajli sto povraca od muke
Zabranjeno je prisiljavati djevojke na udaju, otac ili staratelj moze nekog preporuciti, nekog s cijom je vjerom zadovoljan, ali ne smije prisiliti, posebno ti brakovi iz nekog interesa kao što je novac i slicno.
Da navedem jednu cinjenicu - kod nas i u Evropi djevojke sazrijevaju tek prvom menstruacijom, koja je većinom iza 13 godine, dok u zarkom pojasu djevojke ranije dobivaju menstruaciju, čak od 9 godina, tako da je tu jedna razlika u podneblju u kojem zivimo. Drugo, sto se tice mentalne sposobnosti - na to utiče odgoj i drustvo.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#538 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by HAVANA »

alkalada wrote:
ljubav_aha wrote:
travar wrote:
seks prije braka nije veci blud

od

postojanja araniziranih brakova,tacnije,prisilna udaja za bogatog muskarca,koji joj moze biti otac :!:
Smiješna si, najblaže rečeno, jer to dvoje je nebo i zemlja:
Prvo je zabranjeno, drugo nije (mada se nigdje i ne preporučuje), pa ti sad skontaj šta je veći "blud" (sad zaguglaš blud i vidiš da "sređeni" brakovi nemaju veze sa tim pojmom, pa iz toga slijedi da se gore navedeno ne poredi)!
nije,jer je pedofilija blud :!: ako djevojka postane polno zrela/prva mensturacija/,jer moze roditi,sigurno nije psihicki spremna za seks :!: aranzirani brakovi sa osobama oceve dobi su bili prislinog karaktera za novac :!: i to je tebi sasvim normalno :?:
Stupiti u braku sa osobom koja ima 10-11-12 godina je sasvim dozvoljeno po serijatu i u to nema nikakve sumnje.[/quote]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




:evil: :x Mrshhhhhhhhhhhhhhhhh
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#539 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by ljubav_aha »

mostary wrote:Samo ti čitaj Kur'an, to je vrlo pohvalno i poželjni, nešto mi idu na živce oni koji govore o Kur'anu a nikad ga nisu uzeli u ruke, a kamoli šta pročitali.
Samo kad dodješ do nečeg u Kur'anu, nekih ajeta koji ti nisu jasni - slobodno upitaj one koji znaju značenje tih ajeta, u najmanju ruku će te posavjetovati, a imaš i tefsir Kur'ana, tj. objašnjenje ajeta, npr. povod objave ajeta, dogadjaj u vezi tog ajeta, ili navodjenje drugog ajeta koji objašnjava prvi i slično - bit će ti puno jasnije.
mostary,hvala :)
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#540 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

BHF_Manijak wrote:Ama sreco draga ti radi kako mislis da je po tebe najbolje...meni prije mama kad bi rekla seine nemoj se tome i toem ni priblizavati to mi je dovoljno bilo jasno,da ni ne pomislim na to a kamo li da odem tu i tu,pa tako i vezano za ajet "i ne priblizavajte se zinaluku",dakle ne priblizavaj se prevedeno u logiku znaci=ni slucajno to ne cinite i zdravo
ako hoces prihvati,ako neces ne moras,tvoja licna stvar i tvoje ubjedjenje! ;-)
selam sestro.........
Vidis, to ja smatram osnovnom razlikom izmedju vecine vjernika i vecine ateista, ateista ce se za sve pitati, traziti odgovore. Ja i kad me banuju ili mi zakljucaju temu trazim objasnjenje, nervira me kad se to samo uradi a ja to moram da postujem, ako postujem neka pravila, zelim da znam zasto, jer nisu sva pravila dobronamjerna, zato, ako cu postovati neka pravila, moram prvo znati razlog, da vidim jesu li dobronamjerna ili zlonamjerna, ili mozda dobronamjerna ali neosnovana, pa cu ih onda postovati, nikad se ne zadovoljim sa tim "to se ne smije i to mi je dovoljno", ili "to se tako radi", bilo da se radi o religijskim, zakonskim propisima, ili zabranama od strane roditelja kad sam bio mali, uvijek sam trazio objasnjenje i bio sam jako ljut ako ga ne dobijem.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#541 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by ljubav_aha »

Ateista wrote:
BHF_Manijak wrote:Ama sreco draga ti radi kako mislis da je po tebe najbolje...meni prije mama kad bi rekla seine nemoj se tome i toem ni priblizavati to mi je dovoljno bilo jasno,da ni ne pomislim na to a kamo li da odem tu i tu,pa tako i vezano za ajet "i ne priblizavajte se zinaluku",dakle ne priblizavaj se prevedeno u logiku znaci=ni slucajno to ne cinite i zdravo
ako hoces prihvati,ako neces ne moras,tvoja licna stvar i tvoje ubjedjenje! ;-)
selam sestro.........
Vidis, to ja smatram osnovnom razlikom izmedju vecine vjernika i vecine ateista, ateista ce se za sve pitati, traziti odgovore. Ja i kad me banuju ili mi zakljucaju temu trazim objasnjenje, nervira me kad se to samo uradi a ja to moram da postujem, ako postujem neka pravila, zelim da znam zasto, jer nisu sva pravila dobronamjerna, zato, ako cu postovati neka pravila, moram prvo znati razlog, da vidim jesu li dobronamjerna ili zlonamjerna, ili mozda dobronamjerna ali neosnovana, pa cu ih onda postovati, nikad se ne zadovoljim sa tim "to se ne smije i to mi je dovoljno", ili "to se tako radi", bilo da se radi o religijskim, zakonskim propisima, ili zabranama od strane roditelja kad sam bio mali, uvijek sam trazio objasnjenje i bio sam jako ljut ako ga ne dobijem.
Ateista,nisu svi vjernici isti,polazim od sebe,postavljam pitanja,ali vjerujem u Boga/citaj moje postove/
receno je ,ali je i logicno,dobar vjernik objasnjava smisao vjere,i treba znati odogovoriti na pitanja
Ateists,iato tako,moras se i samostalno potruditi ,znaci,uci i citaj ;-)
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#542 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

BHF_Manijak wrote:
ljubav_aha wrote:
BHF_Manijak wrote:Da je covjek (travar)Saudijac vjerovatno bi mu bilo normalno!! :wink:
molim :shock:

ne razumijem te,ti ne zelis seks prije braka,jer je zijan,a podrzavas saudijca u 21 vijeku ,koji je vlro dobro svejstan sto radi,da on i dalje prakticira aranzirani brak sa osobom koja mu moze biti dijete :shock: nevjerovatno :!:
cekaj malo sad ti,kakve veze ima sex PRIJE braka i sex saudijca U BRAKU pa bila to makar i curica od 12 godina?!nidje veze ti je teza majkemi,ti brakovi su kod njih normlani i vozdra,ne kazem da to podrzvam ali ne mogu ja kulutur staru nekoliko hiljada godina sad mijenjati,i ne znam sto ti je nevjerovatno kad sam reko da je kojim slucajem Travar Saudijac da bi mu bilo normlano dati ili kcerku nekome ili uzeti neciju...to je dole normlanla pojava,ceim curica postane punoljetna moze se udati po serijatu i to je to....
Kad vec pominjes tu kulturu, staru nekoliko hiljada godina, zar ne vidis da je i sam kur'an pisan sa velikim uticajem te kulture? Ocigledno je da je zabrana sexa prije braka zahvaljujuci kulturi bliskog istoka iz tog vremena, kao na primjer zabrana svinjetine koja je tamo na tim vrucinama, bez frizidera, bila jako opasna, kao i dosta drugih stvari. Koliko god mislio da su to univerzalna pravila, cinjenica je da su jako vezana za tu kulturu i to vrijeme, te da su sad prevazidjena.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#543 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

travar wrote:
ljubav_aha wrote:
travar wrote:Islamsko pravo nije napisano u smislu da je neko sjeo i napisao pravila po svom nahođenju!
Islamsko pravo je prije svega bazirano na Kur'anu i Sunnetu, i na osnovu čega je i sastavljen i napisan!
travar,upravo tako samo jedan dio iz Kur'an,a sunnet i ostali dijelovi u zakonu su upravo pisani od strane osobe ;-) sto znaci,da nije sve kako pise u Kur'an,ap tako i o bludu prije braka,kao i o punoljetnosti baziranoj na polnoj zrelosti,koja se,pazi ovo,kod djeovojcica "naglasava" pocetkom nosenja marame,to je dio tradicije,a ne Kur'an/o temi nosenja marame smo davno razlogovarali,nema potrebe da pisem ponovo o tome/sve je vrlo razumljivo

Code: Select all

.
.
.
17:32. I što dalje od bluda, jer to je razvrat, kako je to ružan put!
.
.
.
25:68. i oni koji se mimo Allaha drugom bogu ne klanjaju, i koji, [b]one koje je Allah zabranio, ne ubijaju, osim kada pravda zahtijeva[/b], i koji ne bludniče; - a ko to radi, iskusiće kaznu,
.
.
.
Ko hoće prihvatiće, ko neće...
Ovo boldirano je jako zanimljivo, "osim kada pravda zahtijeva", to ostavlja toliko prostora za manipulaciju i opravdavanje nekih stvari, a puno je ovakvih stvari u kur'anu.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#544 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

ljubav_aha wrote:
BHF_Manijak wrote:Eto ja sam svoju "duznost" oavio i naveo hadis kao dokaz da je Poslanik a.s PREPORUCIO da se djevojka ne udaje za stare kao ni obratno da starija se udaje za mladje,ali nije zabranio,no ipak moze se reci da je pokudjeno,nije preporucljivo,nadam se da me shvtas Ljubav_aha,eto imas dokaz,vjeruj drago mi nnajvise radi ovih antiislamista da sam nasao hadis koji ne propagira i ne odobrava 100% brak sa mladjim puno djevojkama! ;-)
i jos mali savjet Ljubav_aha,posto vidim da si vjernica,imas podlgou ali jos nekako nemas jasne stavove,ne mozes samo uzimati Kuran kao osnov,to jeste objava nasa i prvi i glavni izvor svega potrebnog u zivotu,ali takodjer ne mozes odbaciti tek tako hadis i ostale izvore odbacivati ;)
BHF_Manijak,hvala :) ali meni je Kur'an ipak osnova pozitivnog,samo sto je vrlo tesko razumjeti pojedine dijelove Kur'an,ali mogla bih se vise potruditi,naravno,samo mi smetaju dijelovi serijatskog zakona,koji su modificirani u pojedinim drzavama,zakon se mijenja,srazmjerno promjenama nacina zivljenja koje nisu iskljucivo uslovljenje promjenom drustvenih normi,zivot na Zemlji se proceisira konstantno,ali sto se tice hadisa i ostalih izvora prilazim sa rezervom,iz jednostavnog ralzoga,nedovoljan izvor jasnih informacija,postoji konfuzija,znas vlro dobro,kako su nastajli sukobi prilikom pisanja i prenosenja informacija,trebala bih provesti aktivan studij npr. na Sorboni i sl. kao i godine procavanja,ne kao dervis,ali dovoljno da kazem,oh,OK,slazem se,no ,jedno znam ,cijenim Boga i religiju,samo me nekad njeni sljedbenici mogu izbaciti iz takta,jer jednostavno pogresno objsanjavjau$ s/misao religije,svrhe i ljepotu :)
Ma ja mislim da za tebe ipak jos ima nade, da vidis pravu istinu i postanes ateista, samo polako i strpljivo. ;-)
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#545 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

ljubav_aha wrote:
Ateista wrote:
BHF_Manijak wrote:Ama sreco draga ti radi kako mislis da je po tebe najbolje...meni prije mama kad bi rekla seine nemoj se tome i toem ni priblizavati to mi je dovoljno bilo jasno,da ni ne pomislim na to a kamo li da odem tu i tu,pa tako i vezano za ajet "i ne priblizavajte se zinaluku",dakle ne priblizavaj se prevedeno u logiku znaci=ni slucajno to ne cinite i zdravo
ako hoces prihvati,ako neces ne moras,tvoja licna stvar i tvoje ubjedjenje! ;-)
selam sestro.........
Vidis, to ja smatram osnovnom razlikom izmedju vecine vjernika i vecine ateista, ateista ce se za sve pitati, traziti odgovore. Ja i kad me banuju ili mi zakljucaju temu trazim objasnjenje, nervira me kad se to samo uradi a ja to moram da postujem, ako postujem neka pravila, zelim da znam zasto, jer nisu sva pravila dobronamjerna, zato, ako cu postovati neka pravila, moram prvo znati razlog, da vidim jesu li dobronamjerna ili zlonamjerna, ili mozda dobronamjerna ali neosnovana, pa cu ih onda postovati, nikad se ne zadovoljim sa tim "to se ne smije i to mi je dovoljno", ili "to se tako radi", bilo da se radi o religijskim, zakonskim propisima, ili zabranama od strane roditelja kad sam bio mali, uvijek sam trazio objasnjenje i bio sam jako ljut ako ga ne dobijem.
Ateista,nisu svi vjernici isti,polazim od sebe,postavljam pitanja,ali vjerujem u Boga/citaj moje postove/
receno je ,ali je i logicno,dobar vjernik objasnjava smisao vjere,i treba znati odogovoriti na pitanja
Ateists,iato tako,moras se i samostalno potruditi ,znaci,uci i citaj ;-)
Znam, zato sam i napisao "vecine vjernika i vecine ateista", nisu svi isti, a iz istog razloga sam napisao i gornji post da za tebe jos ima nade. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#546 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

kodak wrote:Religija zabranjuje sex prije braka zato sto su "veliki mudraci" u vrijeme pisanja vjerskih knjiga tj "božjih" objava shvatili da je to najbolji nacin da sebi osiguraju sto veci broj nevinih djevojčica! Jer sto je neko imucniji to vise zena moze imati! Kreatori nasih religija su pripadali upravo tom drustvenom sloju, i jednostavno su zeljeli da stave mlado meso pod kontrolu, i da ga sacuvaju za sebe! Eto vam pojasnjenja!
Ovo je ono sto bi se reklo brutalna istina!

Izvinjavam se na ovoliko postova, samo me ne bude dugo, a onda pokusam da dam na sve komentar, sta cu.

Toliko od mene zasad.

Pozdrav svima! :run:
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#547 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by travar »

Ateista wrote:
Ovo boldirano je jako zanimljivo, "osim kada pravda zahtijeva", to ostavlja toliko prostora za manipulaciju i opravdavanje nekih stvari, a puno je ovakvih stvari u kur'anu.
Ali je još zanimljivije kako znaš skrenuti sa teme (i ne samo ti), i toga si svjestan!
Stavio sam cijeli ajet jer ne volim stavljati polovične!
Ako ti je do rasprave o "manipulaciji" ajetima, bujrum, otvori novu temu!

Hvala!
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#548 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

travar wrote:
Ateista wrote:
Ovo boldirano je jako zanimljivo, "osim kada pravda zahtijeva", to ostavlja toliko prostora za manipulaciju i opravdavanje nekih stvari, a puno je ovakvih stvari u kur'anu.
Ali je još zanimljivije kako znaš skrenuti sa teme (i ne samo ti), i toga si svjestan!
Stavio sam cijeli ajet jer ne volim stavljati polovične!
Ako ti je do rasprave o "manipulaciji" ajetima, bujrum, otvori novu temu!

Hvala!
Izvini, ali ja sam otvorio ovu temu, a cilj mi i jeste bio da prikazem kako religija manipulise ljudima, a jedan od nacina je upravo sex, zbog cega i jesam postavio pitanje zasto reliija zabranjuje sex prije braka. Naravno, ni jedan pravi odgovor niasm dobio.

To da mnogi skrecu sa teme je cinjenica, upravo zbog toga sto nemaju odgovora.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#549 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by beautyfool »

kodak wrote:Religija zabranjuje sex prije braka zato sto su "veliki mudraci" u vrijeme pisanja vjerskih knjiga tj "božjih" objava shvatili da je to najbolji nacin da sebi osiguraju sto veci broj nevinih djevojčica! Jer sto je neko imucniji to vise zena moze imati! Kreatori nasih religija su pripadali upravo tom drustvenom sloju, i jednostavno su zeljeli da stave mlado meso pod kontrolu, i da ga sacuvaju za sebe! Eto vam pojasnjenja!
Jest, vidis meni to nije naum palo, eh nek si mi vala objasnio da sad i ja znam :D a ja sve kontala da nije onaj ajet o odobravanju 4 zene bio donesen iz razloga da nebi bilo prostitutki, nezbrinutih zena i da bi se zene sacuvale, da bi imale muza da se brine o njima, kako finansiski, tako i na druge nacine jer su se stalno vodili ratovi na nekim mjestima a i jos uvijek se vode ratovi pa tako da muskarci vecinom stradaju i uvijek ostane vise zena nego muskaraca, ali eto koga briga za zene ! ha ja! nek rade, nek kopaju, sta bi one da ko hanume zbrinute sjede u kuci, neMERE to tako !!!
nek si ti nama rekao, hoce mlado meso jelde :roll: pitam se sto li je Poslanik onoliko udovica ozenio :roll: mora da su mlade bile ili izgledale mladje!!
:roll: :roll:

Da nas Allah sacuva !
Selam
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#550 Re: Zasto religija zabranjuje sex prije braka i kontracepciju

Post by Ateista »

beautyfool wrote:
kodak wrote:Religija zabranjuje sex prije braka zato sto su "veliki mudraci" u vrijeme pisanja vjerskih knjiga tj "božjih" objava shvatili da je to najbolji nacin da sebi osiguraju sto veci broj nevinih djevojčica! Jer sto je neko imucniji to vise zena moze imati! Kreatori nasih religija su pripadali upravo tom drustvenom sloju, i jednostavno su zeljeli da stave mlado meso pod kontrolu, i da ga sacuvaju za sebe! Eto vam pojasnjenja!
Jest, vidis meni to nije naum palo, eh nek si mi vala objasnio da sad i ja znam :D a ja sve kontala da nije onaj ajet o odobravanju 4 zene bio donesen iz razloga da nebi bilo prostitutki, nezbrinutih zena i da bi se zene sacuvale, da bi imale muza da se brine o njima, kako finansiski, tako i na druge nacine jer su se stalno vodili ratovi na nekim mjestima a i jos uvijek se vode ratovi pa tako da muskarci vecinom stradaju i uvijek ostane vise zena nego muskaraca, ali eto koga briga za zene ! ha ja! nek rade, nek kopaju, sta bi one da ko hanume zbrinute sjede u kuci, neMERE to tako !!!
nek si ti nama rekao, hoce mlado meso jelde :roll: pitam se sto li je Poslanik onoliko udovica ozenio :roll: mora da su mlade bile ili izgledale mladje!!
:roll: :roll:

Da nas Allah sacuva !
Selam
Vjerujem da je lakse zivjeti u iluzijama nego znajuci bolnu istinu.
Locked