Ko je smjestio Deda Mrazu

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked

Zelimo li Deda Mraza u zivotima nase djece i djece drugih?

Da, definitivno, idemo zajedno po poklone ( ho!ho!ho! )
196
71%
Ne, niposto, smrt crvenom potkupljivcu i njegovim jatacima!
14
5%
Ne u zivotu mog djeteta, ali ne zabranjujem drugima
45
16%
Svejedno mi je
20
7%
 
Total votes: 275

User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#1101 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by kockica_kockica »

Abacija je lijepo rekao

Ja sam za sekularno drustvo na citavoj teritoriji Bosne i Hercegovine.

:thumbup:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1102 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by istocnjak »

kockica_kockica wrote:Abacija je lijepo rekao

Ja sam za sekularno drustvo na citavoj teritoriji Bosne i Hercegovine.

:thumbup:
Prvo ubjedi u to one koji žive u Banja luci i Zapadnom Mostaru a sa Sarajevom ćeš lahko.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#1103 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by Air Ramiz »

Abacija wrote:
OK, mozda sam bio prebrz u izjavi i ako se ispostavi da sam pogrijesio ja cu ti se i izvinuti. Ali tvoja prica kako u pc-u nema sekularnosti me je navela da zakljucim da tako treba biti i u federaciji. Ova tema, u stvari, i nije tema o Djeda Mrazu nego da li je bih drustvo sekularno drustvo. Pa da krenemo pojedinacno... Ja sam za sekularno drustvo na citavoj teritoriji Bosne i Hercegovine. Kakav je tvoj odgovor po tom pitanju? Pazi, drustvo ili moze biti sekularno ili ne, nema nesto izmedju...
Svako normalan je za sekularno drustvo. Ono sto kazem je da mi nemamo sekularno drustvo, odnosno da ga jedino imamo (u kakvo takvom obliku) jedino na 24% teritorija pod kontrolom nekadasnje Republike BiH. A zasto to naglasavam, pa zato jer se provlacila teza, da zivimo u sekularnom drustvu (dok se jos vjerovalo Vecernjem da je DM ukinut) i da niko nema pravo ukinut DM-a u Sarajevu. Mi niti imamo sekularno drustvo, a nit je DM ukinut, medjutim posto je nase drustvo postavljeno na konfliktnim osnovama jer 75% drzave ne priznaje tu nasu "sekularnu drzavu", onda je glupo reagovat na posljedicu takvog stanja, nego je potrebno reagovat na uzrok, ako hocemo da ova zemlja normalno krene. A posljedica takvog stanja je bilo koji clanak ili inicijativa koja ce nahuskat nekog protiv nekog ili teza o ugrozenosti ili teza o trotoarima itd. Takve stvari plasiraju u 90% slucajeva ljudi sa ovih 75% nesekularnih teritorija kako bi se i definitivno urusilo i ovo malo sto imamo Bosne, i kako bi se dokazala teza da smo svi svugdje isti, te da BiH nema smisla. Takvi ljudi su za mene lesinari koji su protiv Bosne, i ne zelim da na se nasankam na njihove inicijative. Taman je Vecernjaku ili Pincomu stalo do Deda Mraza u Sarajevu, pa oni bi platili da ga nema, dali bi sve da je neko u ratu srusio Katedralu kao sto su oni rusili dzamije, likovali bi da nema pravoslavnih crkava itd.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#1104 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by piupiu »

shuriken wrote:
Compact wrote:Da se vratimo na temu! Gledam maloprije reklamu na BHT1, kad dođe ženski Djeda mraz i donese liku mobitel, pa kontam, šta je sad ovo! :shock:
ćuj to?

eee, dok se mi ovdje zamajavamo, queer mraz je preuzeo zgradu televizije i telekom operatere
vise nista nece biti kao prije
Ama, nije queer, nego jos gore transseksualac, pu, pu, pu ... Boze sacuvaj i zakloni! :-) :lol:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1105 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by istocnjak »

piupiu wrote:
shuriken wrote:
Compact wrote:Da se vratimo na temu! Gledam maloprije reklamu na BHT1, kad dođe ženski Djeda mraz i donese liku mobitel, pa kontam, šta je sad ovo! :shock:
ćuj to?

eee, dok se mi ovdje zamajavamo, queer mraz je preuzeo zgradu televizije i telekom operatere
vise nista nece biti kao prije
Ama, nije queer, nego jos gore transseksualac, pu, pu, pu ... Boze sacuvaj i zakloni! :-) :lol:
piupiu, imaš li istu leptir mašnu kao Troka? :D
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#1106 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by Abacija »

istocnjak wrote:
Nije generaliziranje već istina. Kada bude isto za sve uredu, a ne raditi po logici "mi svoje ne damo a vaše ćemo opet da podjelimo na tri djela". Kažem ti bošnjaci su najtolerantniji narod u BiH jer Arzija je došla na televiziju i svima se nešto pravdala a u Banja luci i Zapadnom Mostaru se nikome ništa ne pravdaju. Jeli tebi to sekularna država?
Opet se krijes iza termina za nacionalnost/narodnost ili sta vec. :roll: Na direktno pitanje molim direktan odgovor.
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1107 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by istocnjak »

Abacija wrote:
istocnjak wrote:
Nije generaliziranje već istina. Kada bude isto za sve uredu, a ne raditi po logici "mi svoje ne damo a vaše ćemo opet da podjelimo na tri djela". Kažem ti bošnjaci su najtolerantniji narod u BiH jer Arzija je došla na televiziju i svima se nešto pravdala a u Banja luci i Zapadnom Mostaru se nikome ništa ne pravdaju. Jeli tebi to sekularna država?
Opet se krijes iza termina za nacionalnost/narodnost ili sta vec. :roll: Na direktno pitanje molim direktan odgovor.
Direktno sam ti odgovorio ne može biti direktnije.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#1108 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by sarlo »

Compact wrote:Da se vratimo na temu! Gledam maloprije reklamu na BHT1, kad dođe ženski Djeda mraz i donese liku mobitel, pa kontam, šta je sad ovo! :shock:
Za ovo svaka cast, nije bas orginalno ali ja te poteze cijenim. Ipak se stari alkos uspio adaptirati.
I kako je izgledala teta Mraz? Znas prema dobrom zensku treba uvijek imati dobar respekt. Mobiteli me ne zanimaju.
Last edited by sarlo on 04/12/2008 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#1109 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by rado_vidjen »

Air Ramiz wrote:
Abacija wrote:
OK, mozda sam bio prebrz u izjavi i ako se ispostavi da sam pogrijesio ja cu ti se i izvinuti. Ali tvoja prica kako u pc-u nema sekularnosti me je navela da zakljucim da tako treba biti i u federaciji. Ova tema, u stvari, i nije tema o Djeda Mrazu nego da li je bih drustvo sekularno drustvo. Pa da krenemo pojedinacno... Ja sam za sekularno drustvo na citavoj teritoriji Bosne i Hercegovine. Kakav je tvoj odgovor po tom pitanju? Pazi, drustvo ili moze biti sekularno ili ne, nema nesto izmedju...
Svako normalan je za sekularno drustvo. Ono sto kazem je da mi nemamo sekularno drustvo, odnosno da ga jedino imamo (u kakvo takvom obliku) jedino na 24% teritorija pod kontrolom nekadasnje Republike BiH. A zasto to naglasavam, pa zato jer se provlacila teza, da zivimo u sekularnom drustvu (dok se jos vjerovalo Vecernjem da je DM ukinut) i da niko nema pravo ukinut DM-a u Sarajevu. Mi niti imamo sekularno drustvo, a nit je DM ukinut, medjutim posto je nase drustvo postavljeno na konfliktnim osnovama jer 75% drzave ne priznaje tu nasu "sekularnu drzavu", onda je glupo reagovat na posljedicu takvog stanja, nego je potrebno reagovat na uzrok, ako hocemo da ova zemlja normalno krene. A posljedica takvog stanja je bilo koji clanak ili inicijativa koja ce nahuskat nekog protiv nekog ili teza o ugrozenosti ili teza o trotoarima itd. Takve stvari plasiraju u 90% slucajeva ljudi sa ovih 75% nesekularnih teritorija kako bi se i definitivno urusilo i ovo malo sto imamo Bosne, i kako bi se dokazala teza da smo svi svugdje isti, te da BiH nema smisla. Takvi ljudi su za mene lesinari koji su protiv Bosne, i ne zelim da na se nasankam na njihove inicijative. Taman je Vecernjaku ili Pincomu stalo do Deda Mraza u Sarajevu, pa oni bi platili da ga nema, dali bi sve da je neko u ratu srusio Katedralu kao sto su oni rusili dzamije, likovali bi da nema pravoslavnih crkava itd.
u sridu :thumbup:
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#1110 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by shuriken »

Air Ramiz wrote:
Abacija wrote:
OK, mozda sam bio prebrz u izjavi i ako se ispostavi da sam pogrijesio ja cu ti se i izvinuti. Ali tvoja prica kako u pc-u nema sekularnosti me je navela da zakljucim da tako treba biti i u federaciji. Ova tema, u stvari, i nije tema o Djeda Mrazu nego da li je bih drustvo sekularno drustvo. Pa da krenemo pojedinacno... Ja sam za sekularno drustvo na citavoj teritoriji Bosne i Hercegovine. Kakav je tvoj odgovor po tom pitanju? Pazi, drustvo ili moze biti sekularno ili ne, nema nesto izmedju...
Svako normalan je za sekularno drustvo. Ono sto kazem je da mi nemamo sekularno drustvo, odnosno da ga jedino imamo (u kakvo takvom obliku) jedino na 24% teritorija pod kontrolom nekadasnje Republike BiH. A zasto to naglasavam, pa zato jer se provlacila teza, da zivimo u sekularnom drustvu (dok se jos vjerovalo Vecernjem da je DM ukinut) i da niko nema pravo ukinut DM-a u Sarajevu. Mi niti imamo sekularno drustvo, a nit je DM ukinut, medjutim posto je nase drustvo postavljeno na konfliktnim osnovama jer 75% drzave ne priznaje tu nasu "sekularnu drzavu", onda je glupo reagovat na posljedicu takvog stanja, nego je potrebno reagovat na uzrok, ako hocemo da ova zemlja normalno krene. A posljedica takvog stanja je bilo koji clanak ili inicijativa koja ce nahuskat nekog protiv nekog ili teza o ugrozenosti ili teza o trotoarima itd. Takve stvari plasiraju u 90% slucajeva ljudi sa ovih 75% nesekularnih teritorija kako bi se i definitivno urusilo i ovo malo sto imamo Bosne, i kako bi se dokazala teza da smo svi svugdje isti, te da BiH nema smisla. Takvi ljudi su za mene lesinari koji su protiv Bosne, i ne zelim da na se nasankam na njihove inicijative. Taman je Vecernjaku ili Pincomu stalo do Deda Mraza u Sarajevu, pa oni bi platili da ga nema, dali bi sve da je neko u ratu srusio Katedralu kao sto su oni rusili dzamije, likovali bi da nema pravoslavnih crkava itd.

oko Vecernjeg smo se slozili davno
pincom ne pratim, nemam kad
oko fasista na 75% teritorije se nemamo sta slagat, to je cinjenica

preostaje DM, kojem su smjestili bosnjacki ideolozi
smjestili su mu kukavicje jaje krscanstva
da bi stisak oko malih vjernickih srca bio sto cvrsci i ekskluzivniji

meni licno DM nije neki fetish
valjda sto sam bio strasno neposlusno i relativno siromasno dijete
nije me nesto impresionirao

ali mi je zao u ovom razhebanom drustvu kad vidim da neko ima volje i zelje i energije da ostatke ostataka neceg zajednickog dodatno razhebava

i ako hoces, manjina ugrozava vecinu, kao sto rece psihologinja iz vecerasnje emisije jer sve religije unisono napadaju ateiste i "ne dovoljno dobre vjernike"

a ako to znaci ljude koji ne klanjaju 5 namaza i koji ponekad piju alkohol i koji ne idu u crkvu i koji psuju i koji nemaju sve sakramente i koji nisu serijatski vjencani itd. itd. onda je takvih vecina
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#1111 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by Abacija »

Air Ramiz wrote:
Abacija wrote:
OK, mozda sam bio prebrz u izjavi i ako se ispostavi da sam pogrijesio ja cu ti se i izvinuti. Ali tvoja prica kako u pc-u nema sekularnosti me je navela da zakljucim da tako treba biti i u federaciji. Ova tema, u stvari, i nije tema o Djeda Mrazu nego da li je bih drustvo sekularno drustvo. Pa da krenemo pojedinacno... Ja sam za sekularno drustvo na citavoj teritoriji Bosne i Hercegovine. Kakav je tvoj odgovor po tom pitanju? Pazi, drustvo ili moze biti sekularno ili ne, nema nesto izmedju...
Svako normalan je za sekularno drustvo. Ono sto kazem je da mi nemamo sekularno drustvo, odnosno da ga jedino imamo (u kakvo takvom obliku) jedino na 24% teritorija pod kontrolom nekadasnje Republike BiH. A zasto to naglasavam, pa zato jer se provlacila teza, da zivimo u sekularnom drustvu (dok se jos vjerovalo Vecernjem da je DM ukinut) i da niko nema pravo ukinut DM-a u Sarajevu. Mi niti imamo sekularno drustvo, a nit je DM ukinut, medjutim posto je nase drustvo postavljeno na konfliktnim osnovama jer 75% drzave ne priznaje tu nasu "sekularnu drzavu", onda je glupo reagovat na posljedicu takvog stanja, nego je potrebno reagovat na uzrok, ako hocemo da ova zemlja normalno krene. A posljedica takvog stanja je bilo koji clanak ili inicijativa koja ce nahuskat nekog protiv nekog ili teza o ugrozenosti ili teza o trotoarima itd. Takve stvari plasiraju u 90% slucajeva ljudi sa ovih 75% nesekularnih teritorija kako bi se i definitivno urusilo i ovo malo sto imamo Bosne, i kako bi se dokazala teza da smo svi svugdje isti, te da BiH nema smisla. Takvi ljudi su za mene lesinari koji su protiv Bosne, i ne zelim da na se nasankam na njihove inicijative. Taman je Vecernjaku ili Pincomu stalo do Deda Mraza u Sarajevu, pa oni bi platili da ga nema, dali bi sve da je neko u ratu srusio Katedralu kao sto su oni rusili dzamije, likovali bi da nema pravoslavnih crkava itd.
OK, potpuno se slazem s tobom. Ali pazi sad ovo... Da li i ta vaspitacica, koja je uvela vjeronauku u SA-vrtice, spada u ovu grupu lesinara koji su protiv Bosne i Hercegovine?!

P.S. A ste tebi govori o tim osobama sto nasjedaju na lazi Vecernaka ili Pincoma? Ja sam npr. danas po raznim evropskim novinama procitao toliko lazi i petljanije o BiH da je Pincom maciji kasalj za te novine. Nemoj se sikirati sta drugi pisu, samo tjeraj svoju pricu ako znas da si u pravu.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#1112 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by Abacija »

istocnjak wrote:
Abacija wrote:
istocnjak wrote:
Nije generaliziranje već istina. Kada bude isto za sve uredu, a ne raditi po logici "mi svoje ne damo a vaše ćemo opet da podjelimo na tri djela". Kažem ti bošnjaci su najtolerantniji narod u BiH jer Arzija je došla na televiziju i svima se nešto pravdala a u Banja luci i Zapadnom Mostaru se nikome ništa ne pravdaju. Jeli tebi to sekularna država?
Opet se krijes iza termina za nacionalnost/narodnost ili sta vec. :roll: Na direktno pitanje molim direktan odgovor.
Direktno sam ti odgovorio ne može biti direktnije.
Mozda bi prvo trebao pocistiti pred svojim vratima kad se vec krijes iza termina 'Bosnjaci'. Ako nista, nemoj davati materijala cetnicima.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#1113 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by piupiu »

istocnjak wrote:
piupiu wrote:
shuriken wrote:
eee, dok se mi ovdje zamajavamo, queer mraz je preuzeo zgradu televizije i telekom operatere
vise nista nece biti kao prije
Ama, nije queer, nego jos gore transseksualac, pu, pu, pu ... Boze sacuvaj i zakloni! :-) :lol:
piupiu, imaš li istu leptir mašnu kao Troka? :D
NeImam, mada znam Troku iz mladih dana, ali nije na mene uticao u tom smislu, ja sam buduca Baka Mrazica u crvenom minjaku i crvenim cizmicama, pu, pu, pu ... :lol: :D . A kakav ce tek nastati lom kad muski probaju da me ukinu zbog 'gender discrimination' Djeda Mraza koji je oduvijek bio muskarac, sta muskarac -- muskarcina! :lol:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1114 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by istocnjak »

Abacija wrote:
Mozda bi prvo trebao pocistiti pred svojim vratima kad se vec krijes iza termina 'Bosnjaci'
Šta se krije iz sekularizma na 24% teritorije?
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1115 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by istocnjak »

piupiu wrote:NeImam, mada znam Troku iz mladih dana, ali nije na mene uticao u tom smislu, ja sam buduca Baka Mrazica u crvenom minjaku i crvenim cizmicama, pu, pu, pu ... :lol: :D . A kakav ce tek nastati lom kad muski probaju da me ukinu zbog 'gender discrimination' Djeda Mraza koji je oduvijek bio muskarac, sta muskarac -- muskarcina! :lol:
Nije Troka uticao na tebe ??? :D Baš čudno. ;-)
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#1116 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by piupiu »

istocnjak wrote:
piupiu wrote:NeImam, mada znam Troku iz mladih dana, ali nije na mene uticao u tom smislu, ja sam buduca Baka Mrazica u crvenom minjaku i crvenim cizmicama, pu, pu, pu ... :lol: :D . A kakav ce tek nastati lom kad muski probaju da me ukinu zbog 'gender discrimination' Djeda Mraza koji je oduvijek bio muskarac, sta muskarac -- muskarcina! :lol:
Nije Troka uticao na tebe ??? :D Baš čudno. ;-)
Jok, nit' stomaka, nit' leptir masne! :D
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1117 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by istocnjak »

piupiu wrote:
istocnjak wrote:
piupiu wrote:NeImam, mada znam Troku iz mladih dana, ali nije na mene uticao u tom smislu, ja sam buduca Baka Mrazica u crvenom minjaku i crvenim cizmicama, pu, pu, pu ... :lol: :D . A kakav ce tek nastati lom kad muski probaju da me ukinu zbog 'gender discrimination' Djeda Mraza koji je oduvijek bio muskarac, sta muskarac -- muskarcina! :lol:
Nije Troka uticao na tebe ??? :D Baš čudno. ;-)
Jok, nit' stomaka, nit' leptir masne! :D
Zato ti je avatar stradao. :D
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#1118 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by Abacija »

istocnjak wrote:
Abacija wrote:
Mozda bi prvo trebao pocistiti pred svojim vratima kad se vec krijes iza termina 'Bosnjaci'
Šta se krije iz sekularizma na 24% teritorije?
Je li to pokusavas da plasis sa 'sekularizmom' kao sto Dodo plasi sa 'unitarizmom'?
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1119 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by istocnjak »

Abacija wrote:
istocnjak wrote:
Abacija wrote:
Mozda bi prvo trebao pocistiti pred svojim vratima kad se vec krijes iza termina 'Bosnjaci'
Šta se krije iz sekularizma na 24% teritorije?
Je li to pokusavas da plasis sa 'sekularizmom' kao sto Dodo plasi sa 'unitarizmom'?
Ma šta će on koga plašiti nema potrebe, tamo je sve več rečeno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1120 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by hrasno38 »

Kao prvo vrlo je degutantno uporedjivati prilike i neprilike na necemu sto je nastalo silom i genocidom sa onim u sta je svoje zivote ulozilo na hiljade hrabrih ljudi svih nacija samo se braneci. Kad u poredjuje neko RS sa Federacijom ja smatram da je to bezobrazno i za za mene licno je vrlo provokativno. Dakle masa nas 92 godine je reklo necemo da budemo isti kao oni i lijepo me zaboli ona stvar sta je trenutno u onom zaraslijem dijelu nase zajednicke basce. Hocu da u mojoj sve bude kako treba da bi sa argumentima mogao da udjem i u taj drugi dio.
Dakle ponavljam, Djed (Deda) ili kako god hocete "Mraz" nije neko ko treba da razgali srca velikih nego neko ko treba da na lica navuce one predivne osmjehe malih. Ti mali ne znaju ni za vjeru ni za naciju ni za federraciju, ni za RS, ni za Dodika i Silajdzica, ni za zenu koja je direktor neke javne ustanove, oni samo znaju za igru, igracke, sareni svijet sa neiskvarenim razmisljanjima. Jednom prilikom sam se obreo u Zetri sa svojim klincom i medju 10-15.000 djecijih veselih glasova u reziji naseg Troke i Kiketa sam se osjecao najljepse na svijetu. Onaj radosni vrisak pri pojavi DM-a i tolikog broja grla je najljepsa pjesma i najbolji argument koliko svi debili koji ga osporavaju nisu u pravu.
Da sad pocnem pricu o doticnoj gospodji Mahmutovic svasta bih mogao da napisem jer svasta i znam ali ovdje je neka druga tema. Medjutim jedan dio price je dans bio bar za mene posebno interesantan i mada skrece malo od teme moram da ga napisem. Na vijestima danas slusam kako su tri djecaka od 11 godina istukla, premlatila i polomila svoju drugaricu iz razreda za vrijeme casa vjeronauke jer oni jednostavno na taj cas ne idu. Vjeronauka se ubacila u rasporede kao ravnopravan predmet i djeca koja je ne pohadjuju su hendikepirana jer zbog casova u sred nastave oni su na ulici. Isto tako ce biti i hendikepriana i ona u obdanistima koja nece biti sa svojim drugovima kao i ona sto nece biti opet sa svojim drugovima kada "strasni" Djed Mraz bude dijelio poklone. U svim pogledima ovdje pricamo o djecici a ne o nama niti o njima koji vrse strasnu represiju nad tim malim glavicama.
Izmedju Djeda Mraza i bivse gospodje Mahmutovic mislim da ce svaki iole normalan roditelj izabrati srecu svoga djeteta tj ovog prvog na listi nego nekoga tko je produzena ruka onihkoji hoce da vladaju nasim zivotima i nasim umovima. Gospodja Mahmutovic je procitala iz zakona ono sto joj odgovara ali nije procitala iz zakona koji je to mora da bude odnos zaposlenih u njenoj instituciji sto isto pise u zakonu jer lako je provesti svaku odluku kad su vecina vrlo slicni bivsoj gospodji Mahmutovic.
Da se vrati na sam pocetak i na kraju da kazem da se mi trudimo da ne budemo isti kao oni u drugom djelu nase baste ali u zadnje vrijeme nam dosta dijela nikako ne idu u prilog i korov sve vise i vise izjeda sve ono cime smo se dicili i cime se dicimo.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1121 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by pemanapemani »

"muslimani ateisti" predivna izjava gospodje Mahmutovic.
Crvena spodoba nije ukinuta samo u Sarajevu nego u svim dijelovima BiH.
Super je da je ukidaju oni koji su magisterije i doktorate odbranili u tom jebeno zlom sistemu zatiranja i najmanjeg atoma religioznosti.
Djeci od 1. do 3. godine bi trebalo prezentirati pitagorinu teoremu, a onim malo starijim teoriju relativiteta, koji ce im kurac ove imaginarne spodobe, tipa Djeda Mraza, Zubic Vile i inih nepostojecih pizdi materina.
Svi sasuli drvlje i kamenje na gospodju, a ona ista kao i likvidatori Djeda Mraza na svim podrucjima BiH. Mraz se samoubio dok su DGS-ovci pili pive na granicnim prijelazima
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1122 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by istocnjak »

hrasno38 wrote:Kao prvo vrlo je degutantno uporedjivati prilike i neprilike na necemu sto je nastalo silom i genocidom sa onim u sta je svoje zivote ulozilo na hiljade hrabrih ljudi svih nacija samo se braneci. Kad u poredjuje neko RS sa Federacijom ja smatram da je to bezobrazno i za za mene licno je vrlo provokativno.
Pa to i govorim čitavo vrijeme - neuporedivo je, ali uvijek treba naglasiti gdje je istinska tolerancija i suživot a ne samo kritikovati bez osnove. Arzija je izašla na televiziju da se opravda za nešto što nije rekla a tamo se niko nikome ne pravda - u pravu si neuporedivo je.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#1123 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by piupiu »

istocnjak wrote:
piupiu wrote:
istocnjak wrote:
Nije Troka uticao na tebe ??? :D Baš čudno. ;-)
Jok, nit' stomaka, nit' leptir masne! :D
Zato ti je avatar stradao. :D
:lol: Jest', boga mi, sad imam podvojenu licnost, pa ti ne ukini DM-a! :lol:
User avatar
TheOne
Posts: 107
Joined: 22/06/2008 04:49

#1124 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by TheOne »

Evo nacitah se ja poprilicno... Ceteres' i kusur "stranica"... Mos mislit? :D Vragu malo bilo... Nego prije svega, respecta selecta MIRCERKA! A sada, osvrt na istipkane misli. Neki malo ga kake, pa opet kake, pa malo piske, pa opet piske, sto je ok, cak stavise legitimno, ali pitam se what a faaaaak is goin' on? Nema vise onog neceg, onog neceg... Jel se ono multi-kulti tolerancionne zvase? Povrsinski, svi ogrnuti u bijeli pekskir laznog morala, lafo na hodocascu zivota, jednaki pred Bogom, a unutra, iskonski odron generiran krvlju nevinih majki da bi ga se i Juda postidio! Divi sto dobro kombiniram religije! Na kraju se sve svede na to da smo mi, balkanci... Ustvari, ma kakvi balkanci... Bosanci i Hercegovci, srbi, bosnjaci, hrvati, svi iz Bosne i Hercegovine etc etc, gamad koju je za dobrobit nas samih trebalo sprovest u gasnu komoru! Long, long time ago! Pitam se, Vazdusni, kakav ces ti ili bilo tko od nas trag ostaviti koji ce biti relevantan u globalnim razmjerima? I prije smo pljuvali izdanke koji su nam svjetlali obraz, pocev od Andrica, Preloga... "Pisac adj nam napisi nesto!?" "Arrane bil' nam iskemijao nesto?!?" Sta to dade Travnik Ivi mom? Ulicu? Jeah right! Sta dade Sarajevo Vladimiru mom? Ulicu!? Gdje?! Ahaaaa, tako znaci... A u nebesa smo dizali one manje zasluzne! Ili nismo?
Nisam mogao a da ne zapazim quote-anje odredjenog postulata "svima nam dragog predsjednika Alije"! - Ima li i jedan quote o Ravnom na ovom forumu?
Evo jednog - "To nije nas rat!"???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Yeah right!!!
Vazdusni, cekam te ovdje! Obrazlozi nam svima o cemu pricam, jer djeca ne znaju, a ja imam linkove koje postam nakon tvog odgovora! :D Ti ces to bolje svakako??? Neka ti bijeli peskir bude zvijezda vodilja dok pises!
No da se mi vratimo na Mrazeka... Svi nesto, kake, piske, iznose svoja neka vidjenja, sto je, kao sto sam vec rekao legitimno, ali da ja sviha vas nesto pitam! Koliko je vas/nas pitalo tu istu djecu kojih se ovo najvise tice, sto oni misle o tome? Uistinu bi vam bio zahvalan na odgovoru! Hvala!
User avatar
lord-executioner
Posts: 463
Joined: 29/09/2008 22:40

#1125 Re: Ko je smjestio Deda Mrazu

Post by lord-executioner »

Donio sam odluku da vise uopce ne postiram na ovoj temi, ali pregledah ovaj skec Nadrealista iz ( mislim ) 1991., pa nisam nikako mogao izdrzati, a da ga ne postiram danas, na kraju 2008. g., kako bi se jos jednom podvukla predvidljivost bh. nacionalistickih, fundamentalistickih i fasistickih skupina i njihovih retorickih doskocica kojima umjesto pruga i puteva grade nove generacije, koje ce jednog dana, svjeze indoktrinirane i lisene cistog djetinjstva, pojuriti pod svojim maticnim zastavama da brane srpstvo, bosnjastvo i hrvatstvo, jer su ih umjesto Deda Mraza u obdanistima mnogo redovnije pohodili Stjepan, Uros i Hamo.



Ovo je danasnja situacija, danasnje razmisljanje, danasnji potezi, danasnja politika, danasnji sistem. :x

Hepek time! :dance:
Locked