Jehovini svjedoci

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

seksan
Posts: 495
Joined: 23/07/2013 13:10

#501 Re: Jehovini svjedoci

Post by seksan »

Challenger__ wrote:
biturbo wrote:Prije 20-tak minuta probudi me nekakvo grebanje po vratima ,pitam -ko je ?
Tisina s druge strane ,niko ne odgovara ...
A ja znam da je to njihov fazon da sute ,jer ako kazu -jehovini svjedoci ,znaju da im niko nece otvoriti vrata ...
Hajd opet otvorim ,kad nekakve dvije zene ko poplasene ...
-jesmo li vas probudile ?
Samo zatvorim lagano vrata i vratim se u krevet ...
Grebale su po vratima jos 2-3 minute i odustale ...
Moj savjet je da im ne treba otvarati vrata ako covjek nije spreman da protraci uprazno 10-tak minuta
Ovo sa grebanjem je horor... Koje ludilo u tim glavama.
Zato postoji dvina naljepnica Selam alejkum wr wb koju zalijepis na vrata! nit su meni nit mojima tago rebucali po vratima
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#502 Re: Jehovini svjedoci

Post by sema911s »

u subotu neko zvoni,.,bilo je mozda i 12h ,., iz nocne tek stigao,,. otvaram vrata zaboravljam da sam samo u gacama., dvije starije gospodje stoje,.malo se prepale i u cudu,.a ja onako kroz san promrmljam ako nemate kcerku i neku bolju zemsku nemogu,.,zao mi je,., a komso kojem su gospodje zvonile prije no meni izasao,., nece semir hocu ja slobodno udjite,., sta su radili neznam samo je tu vece cova bio nasmijan,., lubenicu mi donioo,.,,.
User avatar
MissGump
Posts: 212
Joined: 21/12/2010 15:28

#503 Re: Jehovini svjedoci

Post by MissGump »

sjoooj pustite ba ljude šta ima veze nek kucaju na vrata...
ja nemam nikada problema s njima... sjednemo popričamo o svemu i svačemu najčešće o Bibliji i tumačenju iste, pošto sam jaka tu ne mogu mi ništa... malo oni vaze malo ja i svak svojoj kući... do sada mi se nikada nisu isti vratili doduše u 10 godina tri puta su mi samo dolazili...
Nemam ja problem ni sa čijom vjerom jer sam sigurna u svoja vjerovanja, a to što drugi nisu jbga, najlakše je govoriti vaki naki i gori
meni ne smetaju, kad god hoće mogu kod mene navratiti
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#504 Re: Jehovini svjedoci

Post by Bosanac sa dna kace »

u kakvim su oni odnosima za Hizmet pokretom? :lol: :lol: :lol: :lol:
empirers
Posts: 78
Joined: 09/01/2014 12:25

#505 Re: Jehovini svjedoci

Post by empirers »

Bosanac sa dna kace wrote:u kakvim su oni odnosima za Hizmet pokretom? :lol: :lol: :lol: :lol:
Pitaj turske jehovine svjedoke
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#506 Re: Jehovini svjedoci

Post by ekola »

Pokusao sam naci u isjecak iz nekog filma sa izjavom koja bi prikazivala situaciju da kod nas maksimalno mogu doci do interfona ili cak ulaznih vrata:

"Gledaj kako se zbunio kao JS kad ga pustis u kucu, sjedne i suti, ne zna sta treba dalje"
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#507 Re: Jehovini svjedoci

Post by Bosanac sa dna kace »

empirers wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:u kakvim su oni odnosima za Hizmet pokretom? :lol: :lol: :lol: :lol:
Pitaj turske jehovine svjedoke
Nema ih više po kampusu.... :roll:
HARIS96
Posts: 296
Joined: 19/06/2013 14:57

#508 Re: Jehovini svjedoci

Post by HARIS96 »

Ovo je BOLEST !


Još jedna jako bitna stvar koje trebate biti svjesni je način kako se starješine JS u zajednici odnose prema optužbama da je netko od članova seksualno zlostavljao dijete, tj. da je pedofil. Starješine takve optužbe neće zaprimiti ako nisu bila nazočna bar dva svjedoka, što je u slučaju seksualnog zlostavljanja djeteta gotovo nemoguće. Pod novom odredbom starješine i nisu ti koji mogu donijeti ikakve odluke po tom pitanju: optužbe ne smiju proslijediti policiji nego ih sve moraju proslijediti Podružnici koja onda može odlučiti je li netko pedofil ili nije. Ovim pravilom "dva svjedoka" mnogi su se pedofili okoristili i nesmetano zlostavljali djecu Jehovinih svjedoka jer starješine nisu upozorili roditelje da među članovima postoji pedofil. Žrtvama se naprotiv kaže da to stave "Jehovi u ruke" i zadrže za sebe kako se ne bi okaljalo ime Jehovinih svjedoka.

Na teološkom planu JS od vas će zahtijevati:

-da vjerujete da se Isus "nevidljivo" vratio 1914. godine te da je 1919. organizaciju Watchtower odabrao za svoju jedinu vidljivu organizaciju kroz koju djeluje na Zemlji.

-da ne primate tranfuziju krvi ni pod kakvim okolnostima, pa makar to značilo vašu smrt ili smrt vašeg djeteta

-da ne prisustvujete nikakvom vjerskom obredu ili sastanku drugih vjerskih zajednica (uključujući svadbenom obredu ili sahrani)

-da se ne učlanjujete ni u kakva društva ili udruge: npr. planinarska, vatrogasna, ribička, kulturna, sportska itd.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#510 Re: Jehovini svjedoci

Post by fatamorgana »

Ovaj empirers je po svemu sudeći klon/dupli nick truepatha ....
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#511 Re: Jehovini svjedoci

Post by Great Cornholio »

HARIS96 wrote:Ovo je BOLEST !


Još jedna jako bitna stvar koje trebate biti svjesni je način kako se starješine JS u zajednici odnose prema optužbama da je netko od članova seksualno zlostavljao dijete, tj. da je pedofil. Starješine takve optužbe neće zaprimiti ako nisu bila nazočna bar dva svjedoka, što je u slučaju seksualnog zlostavljanja djeteta gotovo nemoguće. Pod novom odredbom starješine i nisu ti koji mogu donijeti ikakve odluke po tom pitanju: optužbe ne smiju proslijediti policiji nego ih sve moraju proslijediti Podružnici koja onda može odlučiti je li netko pedofil ili nije. Ovim pravilom "dva svjedoka" mnogi su se pedofili okoristili i nesmetano zlostavljali djecu Jehovinih svjedoka jer starješine nisu upozorili roditelje da među članovima postoji pedofil. Žrtvama se naprotiv kaže da to stave "Jehovi u ruke" i zadrže za sebe kako se ne bi okaljalo ime Jehovinih svjedoka.

Na teološkom planu JS od vas će zahtijevati:

-da vjerujete da se Isus "nevidljivo" vratio 1914. godine te da je 1919. organizaciju Watchtower odabrao za svoju jedinu vidljivu organizaciju kroz koju djeluje na Zemlji.

-da ne primate tranfuziju krvi ni pod kakvim okolnostima, pa makar to značilo vašu smrt ili smrt vašeg djeteta

-da ne prisustvujete nikakvom vjerskom obredu ili sastanku drugih vjerskih zajednica (uključujući svadbenom obredu ili sahrani)

-da se ne učlanjujete ni u kakva društva ili udruge: npr. planinarska, vatrogasna, ribička, kulturna, sportska itd.
Fakat nerazumna pravila slijede, a ako je nešto nerazumno, po čovjeka loše, to ne može dolaziti od Boga.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#512 Re: Jehovini svjedoci

Post by Hodidid »

Ma meni je glavna fora da po tom ucenju samo ce 42 000 dusa prezivjeti smak svijeta kad nastupi i naravno to ce biti oni koji potraze spas kod jehove i njegovih sljedbenika. E sad niko mi od njih nije bas znao dobro objasniti zasto cijelo vrijeme pokusavajuda regrutuju nove clanove. Vec ih ima oko 6 miliona u svijetu. Znaci najveci broj tih se dzabe satire smarajuci ljude po kucama.

Naravno svi bi da udju u tih 42 000 pa se slomise od davanja sto para sto materijalnih dobara hadzijama sto sjede u izvrsnom i upravnom odboru kompanije. Potapsu ih po ledjima i obecaju im mjesto spasa i to je to.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#513 Re: Jehovini svjedoci

Post by irac300 »

Hodidid wrote:Ma meni je glavna fora da po tom ucenju samo ce 42 000 dusa prezivjeti smak svijeta kad nastupi i naravno to ce biti oni koji potraze spas kod jehove i njegovih sljedbenika. E sad niko mi od njih nije bas znao dobro objasniti zasto cijelo vrijeme pokusavajuda regrutuju nove clanove. Vec ih ima oko 6 miliona u svijetu. Znaci najveci broj tih se dzabe satire smarajuci ljude po kucama.

Naravno svi bi da udju u tih 42 000 pa se slomise od davanja sto para sto materijalnih dobara hadzijama sto sjede u izvrsnom i upravnom odboru kompanije. Potapsu ih po ledjima i obecaju im mjesto spasa i to je to.
Pa to ti je u fazonu Binga. :D Ako ne igraš, nećeš ni dobit', tj. ako se ne priključiš njima 100% te čeka smak svijeta, a ako im se pridružiš bar imaš šansu da budeš među tih 42 000 sretnika. :D
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#514 Re: Jehovini svjedoci

Post by BadCopy »

I jehovine svijedoke isto nabijem

od zla oca od gore matere
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#515 Re: Jehovini svjedoci

Post by Tesla10 »

Danas su mi dolazili na vrata. Lijepo sam porazgovarao sa njima, uzeo one letke i zatvorio vrata.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#516 Re: Jehovini svjedoci

Post by Matijevic_Vlado »

Tesla10 wrote:Danas su mi dolazili na vrata. Lijepo sam porazgovarao sa njima, uzeo one letke i zatvorio vrata.
Pa to je krasno. odusevljen sam, kakva gesta
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#517 Re: Jehovini svjedoci

Post by Tesla10 »

Image
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#518 Re: Jehovini svjedoci

Post by pinokio04 »

ma ja sam ih poslo u 3 pm, i mene su probudili, Hebo vas reko jehva u taj mozak zatupljeni hehhehe
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#519 Re: Jehovini svjedoci

Post by Truba »

tvoj post je bas za internet meme :mrgreen:
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#520 Re: Jehovini svjedoci

Post by broj dva »

Matijevic_Vlado wrote:
Tesla10 wrote:Danas su mi dolazili na vrata. Lijepo sam porazgovarao sa njima, uzeo one letke i zatvorio vrata.
Pa to je krasno. odusevljen sam, kakva gesta
--------
Ja uvijek uzmem letke, a kad ih vidim na ulici idem sam po njih i pitam da ih dobijem. Kontam ja sam imun, bolje da daju meni nego nekom djetetu...
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#521 Re: Jehovini svjedoci

Post by Matijevic_Vlado »

broj dva wrote:
Matijevic_Vlado wrote:
Tesla10 wrote:Danas su mi dolazili na vrata. Lijepo sam porazgovarao sa njima, uzeo one letke i zatvorio vrata.
Pa to je krasno. odusevljen sam, kakva gesta
--------
Ja uvijek uzmem letke, a kad ih vidim na ulici idem sam po njih i pitam da ih dobijem. Kontam ja sam imun, bolje da daju meni nego nekom djetetu...
skidam kapu :kakoste:
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#522 Re: Jehovini svjedoci

Post by Tesla10 »

Imun sam na takve kao što su oni. Imam jedan feler a to je da volim svojom glavom razmišljati. Džabe im njihove manifestacije i rituali :D .
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#523 Re: Jehovini svjedoci

Post by Crithagra »

Poslalo mi pismo sa svojim ideološkim sranjima.

Ko dijeli tako lične podatke građana, odakle im?
šarf
Posts: 793
Joined: 20/12/2012 00:35

#524 Re: Jehovini svjedoci

Post by šarf »

Imam utisak da bi većina onih koji razgovaraju na ovoj temi zabranili sve ono što im nije po volji.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#525 Re: Jehovini svjedoci

Post by broj dva »

šarf wrote: 03/02/2023 07:08 Imam utisak da bi većina onih koji razgovaraju na ovoj temi zabranili sve ono što im nije po volji.
Ja bi zabranio i pokoju stvar sto mi je po volji cisto da napakostim drugima
Post Reply