Jehovini svjedoci

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#451 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

posto u firmi imam par ovih svjedoka, interesuje me, ako neko pouzdano zna. Da li se meni cini ili oni u privatnom zivotu nezele ili nesmiju da se druze sa "nesvjedocima"???
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#452 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Rottweiler wrote:posto u firmi imam par ovih svjedoka, interesuje me, ako neko pouzdano zna. Da li se meni cini ili oni u privatnom zivotu nezele ili nesmiju da se druze sa "nesvjedocima"???

prvo - nepostoji "nesmiju" ...

drugo - ovisi kako ti zamišljaš to "družiti se" :)
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#453 Re: Jehovini svjedoci

Post by NIN »

fia wrote:
Rottweiler wrote:posto u firmi imam par ovih svjedoka, interesuje me, ako neko pouzdano zna. Da li se meni cini ili oni u privatnom zivotu nezele ili nesmiju da se druze sa "nesvjedocima"???

prvo - nepostoji "nesmiju" ...

drugo - ovisi kako ti zamišljaš to "družiti se" :)
:lol:


:D

Dje si drugrice? :)
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#454 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

Pa evo, islo je nas par da geda Felixa Sturma u Mannheim, svjedoci nisu htjeli sa nama, idemo na pice, svjedok vazda ima neke razloge zasto nemoze. Ja trebam od jednoga da uzmem neke stvari nazovem ga, i kazem mu da sam u blizini njegovog stana, pa da navratim, na telefonu se da primjetiti kako mrzovoljno smisla lazi kao da nema vremena, zuri negdje, nije kuci bla bla bla. Jos par kolega na poslu su mi ispricali istu ili slicnu pricu, pa mi je pravo cudno. Inace na poslu su super raja, raja do jaja :D
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#455 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

NIN wrote:
fia wrote:
Rottweiler wrote:posto u firmi imam par ovih svjedoka, interesuje me, ako neko pouzdano zna. Da li se meni cini ili oni u privatnom zivotu nezele ili nesmiju da se druze sa "nesvjedocima"???

prvo - nepostoji "nesmiju" ...

drugo - ovisi kako ti zamišljaš to "družiti se" :)
:lol:


:D

Dje si drugrice? :)
eh... NINu, stari druže :razz: :D .. ovo mi je uvijek problem kao strancu, prepoznati kada je to stvarno pitanje, i kada samo fraza :D
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#456 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Rottweiler wrote:Pa evo, islo je nas par da geda Felixa Sturma u Mannheim, svjedoci nisu htjeli sa nama, idemo na pice, svjedok vazda ima neke razloge zasto nemoze. Ja trebam od jednoga da uzmem neke stvari nazovem ga, i kazem mu da sam u blizini njegovog stana, pa da navratim, na telefonu se da primjetiti kako mrzovoljno smisla lazi kao da nema vremena, zuri negdje, nije kuci bla bla bla. Jos par kolega na poslu su mi ispricali istu ili slicnu pricu, pa mi je pravo cudno. Inace na poslu su super raja, raja do jaja :D

E vidi :) … prvo što je treba skontati, da su JS vrlo zaposleni ljudi. Osim normalnog zaposlenja svoje vrijeme troši na sastanke, proučavanje Biblije, ne samo svoje lično, nego i pomaganje ljudima, koji ju žele više upoznati. Dalje, puno vremena zahtijeva brinuti se za sve članove njihove skupštine u praktičnom smislu - bolesni, djeca bez očeva, ostarjele… opčenito za sve, kojim bilošta zatreba. Znači, oni puno cijene svoje slobodno vrijeme i puno će razmišljati, kako će ga potrošiti.

Drugo – trude se živjeti na način, koji če se svidjeti Bogu. To znači - ne puše, ne opijaju se, ne psuju, izbjegavaju sve vrste zabave, koja na neki način promiče nasilje, sex, uzvisivanje jedne nacije iznad druge, spiritizam, mržnju, idolopoklonstvo… i tako dalje, ima toga puno, što danas „svijet“ radi i svi znamo, da to nije baš ok ;-), samo što je to danas postalo „normalno“.

E sad, ti pišeš – "išli smo da gledamo Felixa Sturma" (morala sam potražiti :-D )… sad možeš i sam zaklljučiti, kakva je to vrsta „zabave“ a da li je moguće ju uklopiti u gornje navedeno.

„Idemo na piće“ – a opet, malo razmisli kako to obično izgleda – svi oko puše, o čemu se priča, koja vrsta šala, tračanja itd. Zar misliš da nam je to ugodno? Ili suprotno, da li će biti ugodno tebi, kada budeš počeo sa nekom, za tebe bezveze pričom, koja ali će smetati meni pored tebe, jer moja mjerila za pristojnost su skroz drugačija, i ja ću ti reči – nemoj to pričati, ne želim ja to čuti. I to će se ponavljati više puta tokom te večere. To neće biti ugodno ni tebi, ni meni. Ima komplikacija puno i tamo, gdje družtvo želi poštovati moja mjerila, ali večinom nije tako.

Čisto sumnjam, da te lažu preko telefona, jer laž za nas je neprihvatljiva… to što mu je neugodno, jer teško je vama sve to objasniti, to se može naravno očitovati i u traženju riječi tokom tog razgovora.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#457 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

Hvala na odgovoru, iako je to meni visa matematika, ali postujem

Jos jednom HVALA
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#458 Re: Jehovini svjedoci

Post by Ateista »

fia wrote:
Rottweiler wrote:Pa evo, islo je nas par da geda Felixa Sturma u Mannheim, svjedoci nisu htjeli sa nama, idemo na pice, svjedok vazda ima neke razloge zasto nemoze. Ja trebam od jednoga da uzmem neke stvari nazovem ga, i kazem mu da sam u blizini njegovog stana, pa da navratim, na telefonu se da primjetiti kako mrzovoljno smisla lazi kao da nema vremena, zuri negdje, nije kuci bla bla bla. Jos par kolega na poslu su mi ispricali istu ili slicnu pricu, pa mi je pravo cudno. Inace na poslu su super raja, raja do jaja :D

E vidi :) … prvo što je treba skontati, da su JS vrlo zaposleni ljudi. Osim normalnog zaposlenja svoje vrijeme troši na sastanke, proučavanje Biblije, ne samo svoje lično, nego i pomaganje ljudima, koji ju žele više upoznati. Dalje, puno vremena zahtijeva brinuti se za sve članove njihove skupštine u praktičnom smislu - bolesni, djeca bez očeva, ostarjele… opčenito za sve, kojim bilošta zatreba. Znači, oni puno cijene svoje slobodno vrijeme i puno će razmišljati, kako će ga potrošiti.

Drugo – trude se živjeti na način, koji če se svidjeti Bogu. To znači - ne puše, ne opijaju se, ne psuju, izbjegavaju sve vrste zabave, koja na neki način promiče nasilje, sex, uzvisivanje jedne nacije iznad druge, spiritizam, mržnju, idolopoklonstvo… i tako dalje, ima toga puno, što danas „svijet“ radi i svi znamo, da to nije baš ok ;-), samo što je to danas postalo „normalno“.

E sad, ti pišeš – "išli smo da gledamo Felixa Sturma" (morala sam potražiti :-D )… sad možeš i sam zaklljučiti, kakva je to vrsta „zabave“ a da li je moguće ju uklopiti u gornje navedeno.

„Idemo na piće“ – a opet, malo razmisli kako to obično izgleda – svi oko puše, o čemu se priča, koja vrsta šala, tračanja itd. Zar misliš da nam je to ugodno? Ili suprotno, da li će biti ugodno tebi, kada budeš počeo sa nekom, za tebe bezveze pričom, koja ali će smetati meni pored tebe, jer moja mjerila za pristojnost su skroz drugačija, i ja ću ti reči – nemoj to pričati, ne želim ja to čuti. I to će se ponavljati više puta tokom te večere. To neće biti ugodno ni tebi, ni meni. Ima komplikacija puno i tamo, gdje družtvo želi poštovati moja mjerila, ali večinom nije tako.

Čisto sumnjam, da te lažu preko telefona, jer laž za nas je neprihvatljiva… to što mu je neugodno, jer teško je vama sve to objasniti, to se može naravno očitovati i u traženju riječi tokom tog razgovora.
A sta je problem sa sexom, jel' to nesto lose?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#459 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

Kod njih jeste, ja iz zayebancije u firmi otpocnem temu o pi*kama, karanju i ostalim "vulgarnostima", oni pod obavezno se iskljucuju iz diskusije i u vidu magle nestanu :D
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#460 Re: Jehovini svjedoci

Post by Ateista »

Rottweiler wrote:Kod njih jeste, ja iz zayebancije u firmi otpocnem temu o pi*kama, karanju i ostalim "vulgarnostima", oni pod obavezno se iskljucuju iz diskusije i u vidu magle nestanu :D
Znam da jeste, ali me zanima obrazlozenje, sta je to stvarno lose u sexu, sasvim prirodnoj i normalnoj radnji, koja cak ako se ne pazi dovoljno dovodi i do povecanja nataliteta. Mislim, svi smo mi nastali upravo sexom, nisu nas rode donijele. :-) :D
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#461 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Ma ok, malo netačno sam se izrazila, mada mislim da u kontextu se vidi, kako sam to mislila….

Nemoj sad očekivati senzacije, naravno da nema problema u sexu, to je jedan divan dar, u kojem uživamo.

Samo što bi trebao biti u nekim okvirima, kako je to Bog zamišljao.. znači u privatnosti i u okvirima braku, ali to će biti tebi kao ateistu možda neshvatljivo.

A ne kao danas, da izgleda da nema ništa od zabave, ako nema bar jedna sexualna scena u filmu, ili kao da vic, u kojem nema barem jedna vulgarna riječ na tu temu, nije vic.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#462 Re: Jehovini svjedoci

Post by Ateista »

fia wrote:Ma ok, malo netačno sam se izrazila, mada mislim da u kontextu se vidi, kako sam to mislila….

Nemoj sad očekivati senzacije, naravno da nema problema u sexu, to je jedan divan dar, u kojem uživamo.

Samo što bi trebao biti u nekim okvirima, kako je to Bog zamišljao.. znači u privatnosti i u okvirima braku, ali to će biti tebi kao ateistu možda neshvatljivo A ne kao danas, da izgleda da nema ništa od zabave, ako nema bar jedna sexualna scena u filmu, ili kao da vic, u kojem nema barem jedna vulgarna riječ na tu temu, nije vic.
Sad bih te pitao sta je problem sa sexom prije braka, kao i sa scenama sex-a u filmovima, ali tema ce otici u off topic. :D
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#463 Re: Jehovini svjedoci

Post by sumirprimus »

sve sto kazu lose o njima nije istina, i gore je...
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#464 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Ateista wrote:
fia wrote:Ma ok, malo netačno sam se izrazila, mada mislim da u kontextu se vidi, kako sam to mislila….

Nemoj sad očekivati senzacije, naravno da nema problema u sexu, to je jedan divan dar, u kojem uživamo.

Samo što bi trebao biti u nekim okvirima, kako je to Bog zamišljao.. znači u privatnosti i u okvirima braku, ali to će biti tebi kao ateistu možda neshvatljivo A ne kao danas, da izgleda da nema ništa od zabave, ako nema bar jedna sexualna scena u filmu, ili kao da vic, u kojem nema barem jedna vulgarna riječ na tu temu, nije vic.
Sad bih te pitao sta je problem sa sexom prije braka, kao i sa scenama sex-a u filmovima, ali tema ce otici u off topic. :D
pa.. onda bih ja možda pitala tebe, šta misliš da je tako dobro na sexu prije braka i na scenama sex-a u filmovima... i ozbiljno to mislim... :)

samo što isto tako sumnjam da bi to ostalo u okviru dostojnog razgovora (ne mislim sad radi tebe)

ali opčenito nema puno smisla, nas dvoje gledamo na svijet različitom optikom... onda nećemo... :) ... pozz :)
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#465 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

Najjace im je ovo
Zivim u Njemackoj i ovdje je obicaj da se na kraju godine u firmama pravi proslava Bozica, tzv. Weihnachtsfeier.
Svi ovi svjedoci sto rade kod mene u firmi striktno odbijaju da dodju zbog naziva proslave, jer kako oni kazu, oni neslave Bozic i nepriznaju to, pa im je sef izasao u susret, pa se to u mojoj firmi zbog njih ne zove vise proslava Bozica, nego proslava kraja godine, bukvalno prevedeno tzv. Jahresabschlußfeier, ali na stolovima nesmiju biti bilo kakve dekoracije koje ukazuju na Bozic, jer im i to smeta.
A sad dolazi onaj bolji dio price, ovdje je takodjer dobar obicaj da firme uoci Bozica radnicima daju "bozicnicu" tzv. Weihnachtsgeld, u folu da bi ljudi od toga mogli da kupe bozicne poklone. Eh to nijedan od njih nije odbio, pitao sam zenu koja nam radi obracune, kako njima isplacuje, tj. sta im pise u obracunu, ona mi je rekla da im pise isto kao i svima, tj. Weihnachtsgeld. Tu im i Bozic valja. Posto sam po prirodi takav, ja sam to moro da im nabijem na nos prosle godine, pa su bili ljuti na mene dosta dugo vremena, a ja nebi bio ja da jednom to nisam i ove godine spomenuo, pa evo vec treca sedmica kako neprica samnom :D
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#466 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Rottweiler wrote:Najjace im je ovo
Zivim u Njemackoj i ovdje je obicaj da se na kraju godine u firmama pravi proslava Bozica, tzv. Weihnachtsfeier.
Svi ovi svjedoci sto rade kod mene u firmi striktno odbijaju da dodju zbog naziva proslave, jer kako oni kazu, oni neslave Bozic i nepriznaju to, pa im je sef izasao u susret, pa se to u mojoj firmi zbog njih ne zove vise proslava Bozica, nego proslava kraja godine, bukvalno prevedeno tzv. Jahresabschlußfeier, ali na stolovima nesmiju biti bilo kakve dekoracije koje ukazuju na Bozic, jer im i to smeta.
A sad dolazi onaj bolji dio price, ovdje je takodjer dobar obicaj da firme uoci Bozica radnicima daju "bozicnicu" tzv. Weihnachtsgeld, u folu da bi ljudi od toga mogli da kupe bozicne poklone. Eh to nijedan od njih nije odbio, pitao sam zenu koja nam radi obracune, kako njima isplacuje, tj. sta im pise u obracunu, ona mi je rekla da im pise isto kao i svima, tj. Weihnachtsgeld. Tu im i Bozic valja. Posto sam po prirodi takav, ja sam to moro da im nabijem na nos prosle godine, pa su bili ljuti na mene dosta dugo vremena, a ja nebi bio ja da jednom to nisam i ove godine spomenuo, pa evo vec treca sedmica kako neprica samnom :D
znaš šta Rottweiler :), možda bi bilo bolje, umjesto toga da se pravimo prepametni i da sve razumijemo, da njih lično pitaš koja je razlika izmedju Božičně proslave i novca koji se u firmi daje u vremenu Božiča.... ako ćeš to pitati pristojno sa poštovanjem prema ljudima, sigurno će ti to objasniti. Ako neće, to znači da možda znaju da nema smisla ti nešto objašnjavati....i onda neću ni ja :P ...

samo možda jedno - ključ za razumijevanje je u stavu vašeg šefa :wink:
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#467 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

Pa cuj fia, nepravim se prepametan niti me plaho interesuju, svako ima svoje, i ja to cijenim. Sa momcima sam u super odnosu, dobre su to radne kolege i nek svako vjeruje u sta hoce.
Vec sam ih jednom pitao na pristojan nacin da mi objasne razliku, ali su se oni nasli uvrijedjeni, i drsko su mi odgovorili, nesto u stilu, ko jebe sefa treba mu uzeti pare, i tu je nebitno jeli lova za Bozic
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#468 Re: Jehovini svjedoci

Post by pustopoljina »

boze, pa ljudi su te pare zaradili...koga je bitno kako se zove- je li bozicnica ili 13. plata :-)
zakon je isti za sve. isplate su tako organizirane i zasto njima ne bi pripao njihov dio, ako su radili kao i ti :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#469 Re: Jehovini svjedoci

Post by pustopoljina »

Ateista wrote:
fia wrote:Ma ok, malo netačno sam se izrazila, mada mislim da u kontextu se vidi, kako sam to mislila….

Nemoj sad očekivati senzacije, naravno da nema problema u sexu, to je jedan divan dar, u kojem uživamo.

Samo što bi trebao biti u nekim okvirima, kako je to Bog zamišljao.. znači u privatnosti i u okvirima braku, ali to će biti tebi kao ateistu možda neshvatljivo A ne kao danas, da izgleda da nema ništa od zabave, ako nema bar jedna sexualna scena u filmu, ili kao da vic, u kojem nema barem jedna vulgarna riječ na tu temu, nije vic.
Sad bih te pitao sta je problem sa sexom prije braka, kao i sa scenama sex-a u filmovima, ali tema ce otici u off topic. :D
problem je u otupljenju, prezasicenju i pogresnim ocekivanjima.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#470 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

pustopoljina wrote:boze, pa ljudi su te pare zaradili...koga je bitno kako se zove- je li bozicnica ili 13. plata :-)
zakon je isti za sve. isplate su tako organizirane i zasto njima ne bi pripao njihov dio, ako su radili kao i ti :-)
Prvo procitaj moj prvi post vezano za to, pa mi tek onda repliciraj. Kakav je problem i u Bozicnoj veceri, isto su ga zaradili kao i ja, ali im je problem jer se zove Bozicna vecera, a kad su u pitanju Bozicne pare tu im nesmeta naziv.
Oni su meni isti ko ovi nasi novokomponovani muslimani, tj. vehabije
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#471 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Rottweiler wrote:
pustopoljina wrote:boze, pa ljudi su te pare zaradili...koga je bitno kako se zove- je li bozicnica ili 13. plata :-)
zakon je isti za sve. isplate su tako organizirane i zasto njima ne bi pripao njihov dio, ako su radili kao i ti :-)
Prvo procitaj moj prvi post vezano za to, pa mi tek onda repliciraj. Kakav je problem i u Bozicnoj veceri, isto su ga zaradili kao i ja, ali im je problem jer se zove Bozicna vecera, a kad su u pitanju Bozicne pare tu im nesmeta naziv.
Oni su meni isti ko ovi nasi novokomponovani muslimani, tj. vehabije
Mislila sam da neću više, ali ipak moram. Malo si mi kontradiktoran. Prvo se žališ, da se s tobom tvoj radni kolega JS ne želi družiti. Pokušala sam ti objasniti. To sve je bilo sasvim ok i još sam razmišljala, da ću napisati da cijenim način na kojim si razgovarao.

Onda dodješ, i tvoj post je pun ismijavanja, kakvi su oni…. mada istovremeno pišeš da njih poštuješ. Koristiš izjave, kao „nabijem im na nos“, „ja sam već takav“ „ja nebi bio ja“ (drugim riječima - morate to poštovati, svidja li vam se ili ne).
Koliko ti u stvari poštuješ druge, može se vidjeti i na ovome – ja ti napišem, da JS ne psuju i da je to i meni neugodno, i onda ti napišeš ovo -
"drsko su mi odgovorili, nesto u stilu, ko jebe sefa treba mu uzeti pare, i tu je nebitno jeli lova za Bozic" kao da su oni tako to rekli…. Ja ti garantiram, da nisu tako rekli … jel ti stalno želiš znati zašto nemaju želju iči s tobom na piće?

A zadnja – ti sam si napisao, da nije se samo promijenio naziv te večeri, negu su uklonili i sve što je podsječalo na Božič… onda nije stvar u nazivu, nego u čitavom okviru te večeri. Znači šef toliko cijeni te momke, da je odlučio poštovati njihove osječaje i istovremeno pokazuje koji je a koji nije pravi razlog tog sastanka.

Moj zaključak iz ovog razgovora lako može biti, da ti ustvari ne želiš razumijeti tim ljudima, nego misliš sve tumačiti na način, koji tebi odgovara.

Iskreno rečeno, bilo bi mi draže, ako bih se u tom zaključku varala.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#472 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

Ma bolan mi smo radne kolege, u privatnom zivotu nemam veze sa njima, ali sam par puta imao situaciju da nesto onako izmedju sebe mi na poslu organizujemo, najobicniji odlazak na pice, ne opijanje, ne kurvanje, ne drogiranje, odemo na obicno pice ili sto bi kod nas rekli na kafu, oni to nekako mrzovoljno kao prihvate, pa na kraju nekim glupim izgovorima izbjegnu. Iz toga sam donio neki svoj zakljucak kao da nezele da izlaze iz okvira te svoje "zajednice". Isto tako je bilo i sa boxom, do zadnje minute kao ide jedan od njih, na kraju opet muljaza, iskreno boli me racku jeli to tako ili ne. Ja sam sa jednim od njih izuzetno dobar na poslu, momak je za deset, grk je inace, ispijamo kafe skupa na poslu, zajebavamo se, bas je raja, ali samo na poslu. I njemu sam te neke stvari "nabijo na nos", jer imamo takav odnos, on meni isto tako nabije neke stvari na nos i ja to ne uzimam za zlo, jer smo izfgradili takav odnos, pa se osjecam slobodnim da mu tako i pristupim
A nepodcjenjujem ja nikog, samo sam uvijek misljenja, sto na srcu - to na jeziku, pa tako i njima kazem sta mislim. O vjeri sa njima nepricam, jer vjera je privatna stvar svakog pojedinca, oni mene postuju - ja njih postujem i tu se zavrsava nasa prica o vjerama.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9887
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#473 Re: Jehovini svjedoci

Post by Bosanac sa dna kace »

@Rottweiler ti pises kao da su oni obavezni da odu sa tom na pice, da pricaju s tobom i svima ostalima, ne van poslovne proesionalnosti su jedino obavezni da te uljudno pozdrave i to je to. :)
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#474 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Mislim, da ovjde i možemo završiti i ovu priču :)

-----------------

Bosanac, obavezno idemo zajedno na piće, kad se slučajno istovremeno nadjemo u istom gradu ;-) .
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#475 Re: Jehovini svjedoci

Post by Rottweiler »

Naravno da nisu duzni, pa rodjeni brat nije duzan da mi bude prijatelj, pa zasto bi i oni to bili. Ali je ljudski reci, nezelimo sa vama da imamo posla, jer vi ste na pogresnom putu i amin, a ne muljati, neznaju bil piskili ili bi kakili
Post Reply