Jehovini svjedoci

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#426 Re: Re:

Post by fia »

Petar.Petrović wrote: A kaži mi molim te Admine da li masoni postoje ili ne?
Da li simboli piramide, obeliksa i ostali slični su masonski simboli ili obični kao i svi ostali.
Da li mi otkrivajući masone radimo Bogu ugodne stvari ili ne?
Pozdravljam te sa:
Psalam 118
8 Bolje je uzdati se u Gospoda nego li se oslanjati na čovjeka; 9 Bolje je uzdati se u Gospoda negoli se oslanjati na knezove.
Isaija 2
22 Prestanite se, dakle, uzdati u čovjeka koji ima samo jedan dah u nosnicama: jer što vredi?

For some 35 years, Pastor Russell thought that the Great Pyramid of Gizeh was God’s stone witness, corroborating Biblical time periods.

Isa. 19:19 - 18 U taj dan bit će pet gradova u zemlji egipatskoj koji će govoriti jezik kanaanski i zaklinjati se Jehovi nad vojskama. Jedan će se zvati Grad Rušenja. 19 U taj dan bit će žrtvenik Jehovin usred zemlje egipatske i stup posvećen Jehovi uz granicu njezinu. 20 To će biti znak i svjedočanstvo za Jehovu nad vojskama u zemlji egipatskoj, jer oni će prizivati Jehovu zbog tlačitelja svojih, a on će im poslati spasitelja, velikoga, koji će ih izbaviti. 21 I Jehova će postati poznat Egipćanima. Upoznat će Egipćani Jehovu u taj dan i prinosit će žrtve i darove, zavjetovat će se Jehovi i izvršavati zavjete. 22 Jehova će zadati udarac Egiptu. Zadat će udarac, ali će i izliječiti. Oni će se vratiti Jehovi, i on će uslišiti usrdne molitve njihove i izliječit će ih.

Russell je umro 1916.
Kasnije su JS ideju, da neka egipatska piramida ima nešto zajedničko sa pravim obožavanjem napustili (“Watchtower” of November 15 and December 1, 1928)

Bilo bi zanimljivo usporediti vjerovanja u to doba (1928 i ranije) tvoje religie… možda bismo bili svi veoma iznenadjeni…
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#427 Re: Jehovini svjedoci

Post by Petar.Petrović »

Kasnije su JS ideju, da neka egipatska piramida ima nešto zajedničko sa pravim obožavanjem napustili (“Watchtower” of November 15 and December 1, 1928)
Nigde u bibliji nema stihova koji ovo podržavaju. Egipat je uvek imao krivu religiju.
A stihove koje si izneo iz Isaije 19. glava su budući događaji, premda moguće je da je i u istoriji bilo nekih manjih gradova na teritoriji Egipta u kojima su se ljudi molili i klanjali Jehovi. Slab sam ti sa istorijom, pa izvini ako sam pogrešio.

Bilo bi zanimljivo usporediti vjerovanja u to doba (1928 i ranije) tvoje religie… možda bismo bili svi veoma iznenadjeni

Ovaj deo mi nije baš najjasniji. Na koga si mislio kada si napisao ''tvoje religije''.

Pozdrav, Bog s tobom.
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#428 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Petar.Petrović wrote:Kasnije su JS ideju, da neka egipatska piramida ima nešto zajedničko sa pravim obožavanjem napustili (“Watchtower” of November 15 and December 1, 1928)
Nigde u bibliji nema stihova koji ovo podržavaju. Egipat je uvek imao krivu religiju.
A stihove koje si izneo iz Isaije 19. glava su budući događaji, premda moguće je da je i u istoriji bilo nekih manjih gradova na teritoriji Egipta u kojima su se ljudi molili i klanjali Jehovi. Slab sam ti sa istorijom, pa izvini ako sam pogrešio.

Bilo bi zanimljivo usporediti vjerovanja u to doba (1928 i ranije) tvoje religie… možda bismo bili svi veoma iznenadjeni

Ovaj deo mi nije baš najjasniji. Na koga si mislio kada si napisao ''tvoje religije''.

Pozdrav, Bog s tobom.
Pa...naravno, da danas to znamo...

i to je i svrha mog posta - i po stoti put ovdje moram naglasiti, da isto kao svaki istraživači, tako i Istraživači Biblije, kako se tada JS zvali, s vremenom sve više razumiju.... tako možeš naprimjer u staroj literaturi JS vidjeti nešto, što danas više se ne koristi, ne vjeruje u to...

i što se danas nas tiče, prije nego uradimo neki brzopleti zaključak, dobro da pitamo - kako, zašto...

da to pitaš u vezi Russella i piramida, saznao bi da u 1886. Russell objavio je knjigu s naslovom The Divine Plan of the Ages (Božanski plan vjekova) i ona je sadržavala tabelu koja je razdoblja ljudske povijesti povezivala s Keopsovom piramidom u Egiptu. Smatralo se da ovaj spomenik faraona Khufua predstavlja stup koji se spominje u Izaiji 19:19. Smatralo se da duljina pojedinih hodnika u Keopsovoj piramidi pokazuje vrijeme, kada će započeti ”velika nevolja“ iz Mateja 24:21, prema tadašnjem razumijevanju.
Ova takozvana Biblija u kamenu nekoliko se desetljeća smatrala vrlo važnom, sve dok istraživači Biblije nisu razjasnili da Jehovi nije potreban kameni spomenik koji su izgradili poganski faraoni i koji sadrži demonske astrološke znakove da bi potvrdio svjedočanstvo dano u Bibliji.. i tako dalje.... neću u detalje..

što sam mislila, kad sam pisala "tvoje religije" - nije bitno da li tvoje, ili nekog drugog, bitno je, da ako budemo tražili u vjerovanjima bilokoje religije u davnoj prošlosti, pronadjemo stvari, koje danas nisu relevantne i te religije su je napustile i tzv. "bacili u kantu za smeće".....

samo što nam je uvijek lakše tražiti "po kanti" susjeda...
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#429 Re: Jehovini svjedoci

Post by Petar.Petrović »

fia wrote:Pa...naravno, da danas to znamo...

i to je i svrha mog posta - i po stoti put ovdje moram naglasiti, da isto kao svaki istraživači, tako i Istraživači Biblije, kako se tada JS zvali, s vremenom sve više razumiju.... tako možeš naprimjer u staroj literaturi JS vidjeti nešto, što danas više se ne koristi, ne vjeruje u to...

i što se danas nas tiče, prije nego uradimo neki brzopleti zaključak, dobro da pitamo - kako, zašto...

da to pitaš u vezi Russella i piramida, saznao bi da u 1886. Russell objavio je knjigu s naslovom The Divine Plan of the Ages (Božanski plan vjekova) i ona je sadržavala tabelu koja je razdoblja ljudske povijesti povezivala s Keopsovom piramidom u Egiptu. Smatralo se da ovaj spomenik faraona Khufua predstavlja stup koji se spominje u Izaiji 19:19. Smatralo se da duljina pojedinih hodnika u Keopsovoj piramidi pokazuje vrijeme, kada će započeti ”velika nevolja“ iz Mateja 24:21, prema tadašnjem razumijevanju.
Ova takozvana Biblija u kamenu nekoliko se desetljeća smatrala vrlo važnom, sve dok istraživači Biblije nisu razjasnili da Jehovi nije potreban kameni spomenik koji su izgradili poganski faraoni i koji sadrži demonske astrološke znakove da bi potvrdio svjedočanstvo dano u Bibliji.. i tako dalje.... neću u detalje..

što sam mislila, kad sam pisala "tvoje religije" - nije bitno da li tvoje, ili nekog drugog, bitno je, da ako budemo tražili u vjerovanjima bilokoje religije u davnoj prošlosti, pronadjemo stvari, koje danas nisu relevantne i te religije su je napustile i tzv. "bacili u kantu za smeće".....

samo što nam je uvijek lakše tražiti "po kanti" susjeda...
Perdon sestro, nisam dobro obratio pažnju. Mislio sam da je brat u pitanju. Izvini, žao mi je.
Razumem te o čemu govoriš, ali bih ti na to nešto rekao:
Razlika između lažnih i Božijih prorka je u tome što su Božji proroci uvek do detalja pogađali buduće događaje, a lažni iz 10-tog ili 18-mog ili 100-tog puta ili nikad.
Jer Bog svojim vernim slugama to vrlo brzo otkrije. Pismo tako kaže. Jednostavno nije Bog mučitelj pa će sada pustiti njegove verne sluge da greše 200 godina i biti u zabludi. Ne. On će im vrlo brzo odgovoriti ako ga iskreno umole.
Tako da i ne osudimo više ni jednu odbačenu pogrešku JS - opet nisu u pravu. Mnogo lutanja za jednu istinsku i pravu denomnaciju!
A da uopšte i ne spominjem današnje velike zablude kojih se čvrsto drže (krv, kolac, Spašava Jehova, neuzimanje euharistije, 144.000............)
Svako dobro. Hvala na objašnjenju, pozdrav, Bog s tonom.
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#430 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Petar.Petrović wrote:
fia wrote:Pa...naravno, da danas to znamo...

i to je i svrha mog posta - i po stoti put ovdje moram naglasiti, da isto kao svaki istraživači, tako i Istraživači Biblije, kako se tada JS zvali, s vremenom sve više razumiju.... tako možeš naprimjer u staroj literaturi JS vidjeti nešto, što danas više se ne koristi, ne vjeruje u to...

i što se danas nas tiče, prije nego uradimo neki brzopleti zaključak, dobro da pitamo - kako, zašto...

da to pitaš u vezi Russella i piramida, saznao bi da u 1886. Russell objavio je knjigu s naslovom The Divine Plan of the Ages (Božanski plan vjekova) i ona je sadržavala tabelu koja je razdoblja ljudske povijesti povezivala s Keopsovom piramidom u Egiptu. Smatralo se da ovaj spomenik faraona Khufua predstavlja stup koji se spominje u Izaiji 19:19. Smatralo se da duljina pojedinih hodnika u Keopsovoj piramidi pokazuje vrijeme, kada će započeti ”velika nevolja“ iz Mateja 24:21, prema tadašnjem razumijevanju.
Ova takozvana Biblija u kamenu nekoliko se desetljeća smatrala vrlo važnom, sve dok istraživači Biblije nisu razjasnili da Jehovi nije potreban kameni spomenik koji su izgradili poganski faraoni i koji sadrži demonske astrološke znakove da bi potvrdio svjedočanstvo dano u Bibliji.. i tako dalje.... neću u detalje..

što sam mislila, kad sam pisala "tvoje religije" - nije bitno da li tvoje, ili nekog drugog, bitno je, da ako budemo tražili u vjerovanjima bilokoje religije u davnoj prošlosti, pronadjemo stvari, koje danas nisu relevantne i te religije su je napustile i tzv. "bacili u kantu za smeće".....

samo što nam je uvijek lakše tražiti "po kanti" susjeda...
Perdon sestro, nisam dobro obratio pažnju. Mislio sam da je brat u pitanju. Izvini, žao mi je. nema problema, nisam ja preosjetliva :D
Razumem te o čemu govoriš, ali bih ti na to nešto rekao:
Razlika između lažnih i Božijih prorka je u tome što su Božji proroci uvek do detalja pogađali buduće događaje, a lažni iz 10-tog ili 18-mog ili 100-tog puta ili nikad.
Jer Bog svojim vernim slugama to vrlo brzo otkrije. Pismo tako kaže. Jednostavno nije Bog mučitelj pa će sada pustiti njegove verne sluge da greše 200 godina i biti u zabludi. Ne. On će im vrlo brzo odgovoriti ako ga iskreno umole.
Tako da i ne osudimo više ni jednu odbačenu pogrešku JS - opet nisu u pravu. Mnogo lutanja za jednu istinsku i pravu denomnaciju!
A da uopšte i ne spominjem današnje velike zablude kojih se čvrsto drže (krv, kolac, Spašava Jehova, neuzimanje euharistije, 144.000............)
Svako dobro. Hvala na objašnjenju, pozdrav, Bog s tonom.

A možda je i razlika izmedju „proricanjem“ i i toga, kad drugi se napreže da razumije značenje i ispunjeje tog proročanstva. Nemojmo to sad miješati.
Dakle u Bibliji čitamo ono, što je neki prorok prorekao, a mi se samo trudimo to razumijeti.

----------------------------------
E sad, što mišliš, da li je svaki prorok razumijo, što znači i kako će se ispuniti njegovo proročanstvo? Vidi par primjera -
1. Dan. 12:8,9: 8 "A ja sam to čuo, ali nisam razumio. Stoga sam rekao: “Gospodaru moj, kakav će biti kraj tome?”... 9 “Idi, Danijele, jer ove su riječi tajna i zapečaćene su do vremena kraja!”
2. 2. Petr. 1:10, 11: “To su spasenje pomno ispitivali i istraživali proroci (...). Istraživali su na koje je ili na kakvo vrijeme duh u njima ukazivao s obzirom na Krista kad je svjedočio o patnjama koje su očekivale Krista i o svemu slavnom što dolazi poslije njih.”
3. 1. Kor. 13:9, 10: “Naše je znanje djelomično i naše je proricanje djelomično. A kada dođe ono koje je potpuno, nestat će ono koje je djelomično.”
4. Izr. 4:18: “Pravednička je staza kao sjajna svjetlost koja sve jače svijetli, dok ne bude potpuni dan.”

I još nešto – vidi ove primjere i stavke -

Luka 19:11 Dok su to slušali, ispričao im je još jednu usporedbu, jer je bio blizu Jeruzalema, a oni su mislili da će kraljevstvo Božje odmah biti uspostavljeno.

Ivan 21:22-23 Isus mu je odgovorio: “Ako ja želim da on ostane dok ne dođem, što se ti brineš za to? Ti idi za mnom!” 23 Zbog toga se među braćom pronio glas da taj učenik neće umrijeti. No Isus mu nije rekao da on neće umrijeti, nego: “Ako ja želim da on ostane dok ne dođem, što se ti brineš za to?”

Djela apostolska 1:6-7 6 A kad su se okupili, upitali su ga: “Gospodine, hoćeš li u ovo vrijeme Izraelu obnoviti kraljevstvo?” 7 On im je odgovorio: “Nije vaše znati vremena ili razdoblja koja Otac ima u svojoj vlasti,

Apostoli i drugi učenici u to vrijeme gajili su odredjena pogrešna očekivanja, no Biblija ih ne ubraja medju “lažne proroke“

Prorok Natan je potaknuo kralja Davida da u vezi s gradnjom Jehovinog hrama učini sve što mu je na srcu. No kasnije je Jehova preko Natana rekao Davidu da ne želi da mu on sagradi hram. Jehova nije odbacio Natana zbog onoga što je Natan ranije rekao, nego ga je i dalje koristio jer je Natan ponizno ispravio svoje gledište kad mu je Jehova obznanio svoju volju (1. Ljet. 17:1-4, 15).

JS ne tvrde a nisu nikad ni tvrdili, da su proroci koji govore pod Božjim nadahnućem. Činili su pogreške. Ponekad su imali pogrešna očekivanja, kao što su ih imali i apostoli.

Kad čitaš, što je rekao Isus, po čemu će se prepoznati njegovi učenici… za razliku od lažnih proroka –

Mat. 7:15-20: “Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem runu, a iznutra su grabežljivi vukovi. Prepoznat ćete ih po plodovima njihovim. (...) Svako dobro drvo donosi dobar plod, a svako nevaljalo drvo donosi bezvrijedan plod. (...) Dakle, prepoznat ćete ih po plodovima njihovim.”-

I to mora svatko vidjeti sam, koje plodove donosi religija, koju on smatra tom pravom i istinitom, jer svatko je Bogu sam za sebe odgovoran.

A za ovo ostalo… to sve je stvar telmeljitog proučavanja Biblije.. naravno možemo i o tome, ali bez uvrede, nisam baš sigurna, da to stvarno želiš.

:)
PR-player
Posts: 395
Joined: 01/11/2011 17:02

#431 Re: Jehovini svjedoci

Post by PR-player »

Jedno pitanjce. Jesu li oni iz svakistudent jehovini svjedoci ili nesto slicno...?
Hvala
Dava
Posts: 8
Joined: 12/11/2011 23:24

#432 Re: Jehovini svjedoci

Post by Dava »

[
Лука 21:23-28 Али тешко труднима и дојилицама у те дане! Јер ће бити велика невоља на земљи, гнев на овом народу. И пашће од оштрица мача, и одвешће се у ропство по свим народима; и Јерусалим ће газити незнабошци док се не изврше времена незнабожаца. И биће знаци у сунцу и у месецу и у звездама; и људима на земљи туга од сметње и од хуке морске и валова. Људи ће умирати од страха и од чекања оног што иде на земљу; јер ће се и силе небеске покренути. И тада ће угледати Сина човечијег где иде на облацима са силом и славом великом. 28. А кад се почне ово збивати, гледајте и подигните главе своје; јер се приближује избављење ваше.
PS:
Inače često se ljudi nerazumeju. Ne razume se kući sa rođenom ženom a ne sa nepoznatim sagovornikom na forumu.[/quote]
Pa evo odmah tvoj prvi stih koji si dao pocinje sa TESKO itd...
Malo kontradiktorno zar ne:)?
Dava
Posts: 8
Joined: 12/11/2011 23:24

#433 Re: Jehovini svjedoci

Post by Dava »

Samo si ti skontao dobru foru ,bolje da svjedocis na forumu nego da hodas od vrata do vrata:)
Ko zna zna:):)
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#434 Re: Jehovini svjedoci

Post by Petar.Petrović »

fia wrote:A možda je i razlika izmedju „proricanjem“ i i toga, kad drugi se napreže da razumije značenje i ispunjeje tog proročanstva. Nemojmo to sad miješati.
Dakle u Bibliji čitamo ono, što je neki prorok prorekao, a mi se samo trudimo to razumijeti.
Upravo tako. Znači neki prorok je nešto prorekao. Zato što mu je to Bog otkrio. On sam nije znao o čemu se radi, jer je to daleka budućnost za njega. A mi koji to pokušavamo odgonetnuti i razumeti nemamo šanse bez Božje pomoći. Znači moramo pre svakog tumačenja tražiti od Boga da nam da Duha Svetoga kao pomoć. Mada i onda ne mora značiti da će nam Bog odgonetnuti – jer lepo stih kaže: Dan. 12:9 “Idi, Danijele, jer ove su riječi tajna i zapečaćene su do vremena kraja!”
Jer da je prorok razumeo viziju – on bi nam je i saopštio. Međutim, pošto nije on je samo zapisao.
Ima i još neka treća varijanta, koja nije zapisana u bibliji – Bog je otkrio proroku šta znači vizija i kada će se zbiti, ali mu je zabranio da je i zapiše. Ali ovo je samo moja pretpostavka.
fia wrote:JS ne tvrde a nisu nikad ni tvrdili, da su proroci koji govore pod Božjim nadahnućem. Činili su pogreške. Ponekad su imali pogrešna očekivanja, kao što su ih imali i apostoli.
Da li su tvrdili ili ne – isto im se hvata. Izigravali su Božje proroke – predviđajući kada će Armagedon, iako je Isus rekao da o tom danu i času jedino zna Njegov Otac. Znači stavljali su se iznad Isusa. Što meni puno toga govori.
fia wrote:Kad čitaš, što je rekao Isus, po čemu će se prepoznati njegovi učenici… za razliku od lažnih proroka –

Mat. 7:15-20: “Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem runu, a iznutra su grabežljivi vukovi. Prepoznat ćete ih po plodovima njihovim. (...) Svako dobro drvo donosi dobar plod, a svako nevaljalo drvo donosi bezvrijedan plod. (...) Dakle, prepoznat ćete ih po plodovima njihovim.”-

I to mora svatko vidjeti sam, koje plodove donosi religija, koju on smatra tom pravom i istinitom, jer svatko je Bogu sam za sebe odgovoran.
Eeeeee, te plodove, nažalost ni jedna crkva nema. Sve su pale – što govori Otkrovenje o 7 Maloazijskih crkava. Ostali su samo pojedinci. Kako u crkvama tako i van njih. Ali crkva pod imenom i prezimenom, nema.
fia wrote:A za ovo ostalo… to sve je stvar telmeljitog proučavanja Biblije.. naravno možemo i o tome, ali bez uvrede, nisam baš sigurna, da to stvarno želiš. :)
Nadam se da me nećeš pogrešno razumeti. Ali mene jedino interesuje Bog i biblija. Sve ostale stvari su za mene trice. Ne želim ovim nikog vređati. Ja tako vidim život. To je moje opredeljenje.

Hvala na poučnim stihovima, i uloženom trudu. Bog s tobom
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#435 Re: Jehovini svjedoci

Post by Petar.Petrović »

Dava wrote:Samo si ti skontao dobru foru ,bolje da svjedocis na forumu nego da hodas od vrata do vrata:)
Ko zna zna:):)
ZNAČI JA SAM JS!?
I malo propovedi da iskoristim priliku:
Isus je sišao sa neba, sa svetog prestolja, da ljude uskrsava, leči, poučava da žive u miru i ljubavi, da ih nauči kako da zadobiju večni život u raju......... I te veličanstvene stvari su mu ljudi uzvratili sa pljuvanjem, ruganjem, šamaranjem, bičevanjem, razapinjanjem na krst.......
Zaista su ljudi neverovatna bića. Zar ne? :?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#436 Re: Jehovini svjedoci

Post by mrtva kokoš »

Petar.Petrović wrote:
Dava wrote:Samo si ti skontao dobru foru ,bolje da svjedocis na forumu nego da hodas od vrata do vrata:)
Ko zna zna:):)
ZNAČI JA SAM JS!?
I malo propovedi da iskoristim priliku:
Isus je sišao sa neba, sa svetog prestolja, da ljude uskrsava, leči, poučava da žive u miru i ljubavi, da ih nauči kako da zadobiju večni život u raju......... I te veličanstvene stvari su mu ljudi uzvratili sa pljuvanjem, ruganjem, šamaranjem, bičevanjem, razapinjanjem na krst.......
Zaista su ljudi neverovatna bića. Zar ne? :?
dotakni me sveti covjece :mrgreen: :sax:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#437 Re: Jehovini svjedoci

Post by dr.gog »

šime.sparina wrote:
dotakni me sveti covjece :mrgreen: :sax:
Joj Šime...daj da te ja, otpadnik kršćanski, dotaknem :D

Image

pusti na miru učenike Stolara iz Nazareta, kaVu ljudima ponudi...
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#438 Re: Jehovini svjedoci

Post by dr.gog »

Petar.Petrović wrote:
Dava wrote:Samo si ti skontao dobru foru ,bolje da svjedocis na forumu nego da hodas od vrata do vrata:)
Ko zna zna:):)
ZNAČI JA SAM JS!?
I malo propovedi da iskoristim priliku:
Isus je sišao sa neba, sa svetog prestolja, da ljude uskrsava, leči, poučava da žive u miru i ljubavi, da ih nauči kako da zadobiju večni život u raju......... I te veličanstvene stvari su mu ljudi uzvratili sa pljuvanjem, ruganjem, šamaranjem, bičevanjem, razapinjanjem na krst.......
Zaista su ljudi neverovatna bića. Zar ne? :?
Petre, i onaj ko ne vjeruje, zna da su ljudi tome skloni..ono- da ujedu onoga ko im je valjao, jel tako..
Pa kad već propovjedaš, kreni od čovjeka ka usporedbi sa Kristom, a ne obratno...upašćeš u čudnu logiku,a Isus čini mi se, imaše dio prirode nečeg većeg od čovjeka..Ali tu ti je Fia , ima bolje živce od mene..

I sve je to predviđeno i zapisano još i prije nego se pojavio (svojima dođe, a oni ga ne prepoznaše..), pa opet ništa...I ne treba stvari gledati tragično i sa previše zebnje, ko sluša, neka razumije, ko ne želi i neće, već će Gospod za njega smisliti nešto ako je čovjek čistog srca, nije na nama da sudimo...
ZNAČI JA SAM JS!?
Nemam ja pojma šta si ti niti je bitno jesil' Jehovin svjedok. Nije spasenje čovjeka uvjetovano pripadnošću i vjeronaukom jedne zajednice.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#439 Re: Re:

Post by dr.gog »

Petar.Petrović wrote: Obe denominacije su konstituisali vođe-masoni . Pogledajte grob Charles Taze Russell-a (Piramida) i EGW (Obelisk) pa će vam sve biti jasno.
.
:lol: :lol: oooo, baš me nasmija...pa gdje ćeš bolan Elen Vajt trpati u Masoneriju :lol: ...
Sinko, prije ovakvih copy-paste izjava i paranoje od masona(oblik nečije nadgrobne ploče), prouči istoriju kršćanstva mimo blogova i opskurnih skripti...

Ja kada sam htio saznati suštinu nečijeg vjeronauka i temelje vjerovanja onih koji su bili istaknute vođe unutar jedne zajednice, čitao sam i učio bez predrasuda koje ti imaš.

Predrasude su jer u jednoj rečenici svodiš vjerovanje miliona ljudi na "masonski" science fiction, i to kao ti je David Icke napisao rečenicu, a ne kao da si izučio novi zavjet...Izvini, ali si se zaletio..

Mislim da je našem drugaru NIN-U ta površnost izvukla nerve :D :D

Eto tako moj Petre 8)
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#440 Re: Jehovini svjedoci

Post by sumirprimus »

Petar.Petrović wrote:
Dava wrote:Samo si ti skontao dobru foru ,bolje da svjedocis na forumu nego da hodas od vrata do vrata:)
Ko zna zna:):)
ZNAČI JA SAM JS!?
I malo propovedi da iskoristim priliku:
Isus je sišao sa neba, sa svetog prestolja, da ljude uskrsava, leči, poučava da žive u miru i ljubavi, da ih nauči kako da zadobiju večni život u raju......... I te veličanstvene stvari su mu ljudi uzvratili sa pljuvanjem, ruganjem, šamaranjem, bičevanjem, razapinjanjem na krst.......
Zaista su ljudi neverovatna bića. Zar ne? :?
zar nije isusa rodila marija,doduse bezgresno,al porodila i rodila :skoljka:
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#441 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Petar.Petrović wrote: To im je maska finoće i dobrote, a ne srce i duša.
Petar.Petrović wrote: Da li su tvrdili ili ne – isto im se hvata. Izigravali su Božje proroke – predviđajući kada će Armagedon, iako je Isus rekao da o tom danu i času jedino zna Njegov Otac. Znači stavljali su se iznad Isusa. Što meni puno toga govori. .
i meni ovo puno toga govori … o tebi :)
I gdje se ti sada stavljaš, samo ti mi reci :). Tko si ti, da sudiš motive i procijenjuješ što je nečija maska i što nije.

Da li se stavljali iznad Isusa, ili nisu, to će Bog suditi i ne ti, niti ja :) .
Petar.Petrović wrote: Jednostavno nije Bog mučitelj pa će sada pustiti njegove verne sluge da greše 200 godina i biti u zabludi. Ne. On će im vrlo brzo odgovoriti ako ga iskreno umole.
Petar.Petrović wrote: Znači moramo pre svakog tumačenja tražiti od Boga da nam da Duha Svetoga kao pomoć. Mada i onda ne mora značiti da će nam Bog odgonetnuti – jer lepo stih kaže: Dan. 12:9 “Idi, Danijele, jer ove su riječi tajna i zapečaćene su do vremena kraja!”
Još ti treba puno proučavanja dragi Petar, da skontaš o čemu se radi…

Svako dobro :), mislim da je kraj ovog našeg razgovora....
Last edited by fia on 18/11/2011 17:15, edited 1 time in total.
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#442 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

dr.gog wrote: Ali tu ti je Fia , ima bolje živce od mene..
:-D a možda i ima bolje živce od tebe... ali neda joj se gubit vrijeme bezveze :)

Pozdravljam te "doktore" u Sarajevo :)... mada nisam ja tako daleko :D
Last edited by fia on 18/11/2011 16:55, edited 1 time in total.
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#443 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

PR-player wrote:Jedno pitanjce. Jesu li oni iz svakistudent jehovini svjedoci ili nesto slicno...?
Hvala

e... tebe smo skroz zaboravili :-D ... s JS nema ništa zajedničko..
User avatar
Petar.Petrović
Posts: 10
Joined: 07/11/2011 08:09

#444 Re: Jehovini svjedoci

Post by Petar.Petrović »

Матеј, глава 22
37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом.
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе.
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци.
I
Откровење, глава 5
9. И певаху песму нову говорећи: Достојан си да узмеш књигу, и да отвориш печате њене; јер си се заклао, и искупио си нас Богу крвљу својом од сваког колена и језика и народа и племена,
Dava
Posts: 8
Joined: 12/11/2011 23:24

#445 Re: Jehovini svjedoci

Post by Dava »

Petar.Petrović wrote:
Dava wrote:Samo si ti skontao dobru foru ,bolje da svjedocis na forumu nego da hodas od vrata do vrata:)
Ko zna zna:):)
ZNAČI JA SAM JS!?
I malo propovedi da iskoristim priliku:
Isus je sišao sa neba, sa svetog prestolja, da ljude uskrsava, leči, poučava da žive u miru i ljubavi, da ih nauči kako da zadobiju večni život u raju......... I te veličanstvene stvari su mu ljudi uzvratili sa pljuvanjem, ruganjem, šamaranjem, bičevanjem, razapinjanjem na krst.......
Zaista su ljudi neverovatna bića. Zar ne? :?
Eh da je malo misliti samo svojom glavom a ne samo recitirati naucene odgovore sa neke kvazi obuke..
Sa ljudima je malo drugacije nismo svi JS ,!
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#446 Re: Jehovini svjedoci

Post by Bosanac sa dna kace »

fia wrote:
PR-player wrote:Jedno pitanjce. Jesu li oni iz svakistudent jehovini svjedoci ili nesto slicno...?
Hvala

e... tebe smo skroz zaboravili :-D ... s JS nema ništa zajedničko..
nu, a znal se sta su? :-D
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#447 Re: Jehovini svjedoci

Post by fia »

Bosanac sa dna kace wrote:
fia wrote:
PR-player wrote:Jedno pitanjce. Jesu li oni iz svakistudent jehovini svjedoci ili nesto slicno...?
Hvala

e... tebe smo skroz zaboravili :-D ... s JS nema ništa zajedničko..
nu, a znal se sta su? :-D
:cry: .. nemam pojma... samo znam što sigurno nisu :P
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#448 Re: Re:

Post by NIN »

Petar.Petrović wrote:A kaži mi molim te Admine da li masoni postoje ili ne?
Ja rekoh!

Banned user for reason “Ignorisanje upozorenja”
» Petar.Petrović
1 mjesec
User avatar
svojnasvom
Posts: 297
Joined: 25/07/2011 23:01

#449 Re: Jehovini svjedoci

Post by svojnasvom »

Sarayman wrote:Maloprije zvoni neko odozdo, javljam se na interfon, kad ženski glas:
-"Možete li otvoriti, imamo jednu ohrabrujuću vijest za vas..".
-"O čemu se radi" - odgovorih.
-"Mi smo Jehovini svjedoci...".
-"Hvala, nisam zainteresovan.."

Minut poslije, supruga ulazi u haustor kad oni već unutra zapisuju prezimena sa sandučića, onda su se okomili na nju, pitajuci da obave razgovor. Odbila je izgovorom da nema vremena, a onda su tražili prezime da se najave za sljedeći put.. Uljudno je odgovorila da ona ima svoju vjeru i da ne želi biti gruba neki idući put kada opet pozvone.. Nekako su shvatili, valjda...

E sad, moje mišljenje je da ovakav nastup nije u redu, čak ga lično vidim kao agresivan.
Potom se nameće pitanje da li oni stvarno uspjevaju preobratiti neke ljude, i koje.. Na koju skupinu ljudi oni mogu računati?

Razmišljam ovako jer znam da ogroman postotak ljudi Jehovine svjedoke smatra čudacima. Ako griješim, neka me neko razuvjeri (svakako smo tu da polemišemo).
Ovo mi lici na one vehabijske "dawe/misionarstva" poslije rata kad su ljude hvatali po ulicama da im prenesu koju. Ih kakvih je tu samo dogodovština bilo... Znao sam jednog tipa koji samnom nekad radio ove "ulicne" pozive a opsesija su mu bili jehovnjaci. Nit je on od njih imao mira niti oni od njega, kad sretnem ti tipa prije nekih godinu u Zenici ( inace tu Zenicu izbjegavam ) a ono na njemu nikakve promjene, prepozna me i onako mi se u lice unese i veli: Selam brate! Jes se pokajo? Od cega rekoh ( kontajuci da me opazio kako gledam u zgodnu damu pred sobom ). KAže od "šiizma". Kontam u sebi kakav te šiizam budalo snašo ja gledam kako preživit sa tad troje djece ( a sad četvero ), a ti meni oko toga mlatit našo. Veli: ako se ne pokaješ do slijedecg namaza mrtav si!!!!... Kontam dal budalu da prijavim policiji i nisam a mes cini da su ga sa onim Maocašima privodili kasnije.
Toliko o Jehovnjacima i vehabijama.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#450 Re: Jehovini svjedoci

Post by Hadzi Lojo »

http://www.svjedoci.net/index.php?fnc=Art&aid=G09

Ovdje mozete naci dosta stvari o ucenju JS. Osnivac ove stranice je katolik, medjutim izgleda da je dobro istrazio vjerovanja JS.
Post Reply