Napad na Mekku i Medinu

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#1 Napad na Mekku i Medinu

Post by venera888 »

Republikanski kongresmen i predsjednički kandidat, Tom Tancredo, je izjavio da je najbolji način koji mu može naumpasti kako bi spriiječio napad jednog teroriste sa nuklearkom na SAD prijetnja uzvratnim napadom i to bombardovanjem najsvetijih islamskih mjesta.



„Što se mene tiče, mi ćemo objasniti da bi napadu na ovu domovinu nacije slijedio napad na sveta mjesta u Meki i Medini,“ citirala je AFP u petak izjavu konresmena iz Colorada.

On je ovo izjavio u utorak, ali su svjetske agencije izjavu prenijele tek u petak. Njegove izjave su postirane na stranici Iowapolitics.com. On je prisustvovao sjednici gradskog vijeća u Iowi. Tancredo je u Kongresu od 1999. i predsjednički je kandidat za izbore u 2008.

Tancredo je rekao da bi napad na islamska sveta mjesta bio opravdan ukoliko bi Amerika bila napadnuta od strane „muslimanskih ekstremista“. „Pored gubitka ljudskih života i devastacije, to bi izazvalo svjetski ekonomski kolaps,“ izjavio je Tancredo, prema spomenutoj web stranici.

Ove izjave Tancreda nisu usamljene. Tokom jednog razgovora na jednom radiju u Orlandu 2005., Tancredo je odgovorio jednom pitaocu, oko američkog odgovora na nuklearni napad na domovinu (SAD) od strane Al-Qaide, rekavši da bi jedan mogući odgovor mogao biti napad na islamska sveta mjesta. Za svoje izjave se nije nikad izvinuo.(Islamonline)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2

Post by cyprus »

Pih, ako je ovo stvarno vako rečeno, onda je to užasno i skandalozno, pogotovo zato što je dotični predsjedički kandidat.

:x :x :x
Last edited by cyprus on 06/08/2007 19:18, edited 1 time in total.
Will Nix
Posts: 35
Joined: 12/07/2007 01:34
Location: -=Zenica=-

#3

Post by Will Nix »

Sto je pametan jebote....
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#4

Post by forUMASH »

....ovak'e teme su mi najdraze.... :D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#5

Post by Harrys »

forUMASH wrote:....ovak'e teme su mi najdraze.... :D
:D Te tvoje najdraze teme uvijek otvaraju klonci. :lol:
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6

Post by black »

Harrys wrote:
forUMASH wrote:....ovak'e teme su mi najdraze.... :D
:D Te tvoje najdraze teme uvijek otvaraju klonci. :lol:
vidim ne bunis se nesto za ovakve teme, jer se ne pominje izrael :oops:
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#7

Post by Harrys »

black wrote:
Harrys wrote:
forUMASH wrote:....ovak'e teme su mi najdraze.... :D
:D Te tvoje najdraze teme uvijek otvaraju klonci. :lol:
vidim ne bunis se nesto za ovakve teme, jer se ne pominje izrael :oops:
:D Ti si inace corav.slabo sta vidis,a ikad vidis veoma lose. :oops:
bibliotekar
Posts: 126
Joined: 19/02/2007 23:21

#8

Post by bibliotekar »

pa bilo je ovo isto, ista tema, kad je i prosli put to isto reko, pa nikom nista...
a i on mi neki kandidat... isto ko kad bi se fuad backovic kod nas kandidiro
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#9

Post by ztluhcs »

Harrys wrote:
black wrote:
Harrys wrote: :D Te tvoje najdraze teme uvijek otvaraju klonci. :lol:
vidim ne bunis se nesto za ovakve teme, jer se ne pominje izrael :oops:
:D Ti si inace corav.slabo sta vidis,a ikad vidis veoma lose. :oops:
To nije bilo politièki korektno... De nabrzinu prepravi...

Black on je mislio u stvari napisati da si ti divan :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#10

Post by pitt »

pojeo je on poparu radi takvih izjava.... :-D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#11

Post by Bosanac sa dna kace »

Ama zar to nije izjavio prije godinu-divje? :roll:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by _BosanaC »

forUMASH wrote:....ovak'e teme su mi najdraze.... :D
Sad htjedoh reci :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by _BosanaC »

bosmen wrote:ko je spomenuo Izrael :D :D
Izrael? :D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#14

Post by karanana »

Pa dobro, kad bi stvarno roknula atomska u Americi, onda je otvorena igra i ako neko moze detonirati atomsku i ubiti milione u New Yorku ili bilo gdje drugo, da se stavim u kozu amerikanca, pa i ja bih prvo rokno nesto sto predstavlja najznacajnije mjesto tih koji su bacili atomsku na moju zemlju.
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#15

Post by seljak_cojek »

Ovo je fakat dobro. :D Pakistanci roknu atomsku u Vašingtonu, a onda amerikanci roknu u Meki. Ovo me podsjeća na ono iz rata. Kaže neko srušili nam hrvati džamiju. Neka su i mi ćemo njima onu u Zagrebu.
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#16

Post by venera888 »

karanana wrote:Pa dobro, kad bi stvarno roknula atomska u Americi, onda je otvorena igra i ako neko moze detonirati atomsku i ubiti milione u New Yorku ili bilo gdje drugo, da se stavim u kozu amerikanca, pa i ja bih prvo rokno nesto sto predstavlja najznacajnije mjesto tih koji su bacili atomsku na moju zemlju.
E glupo ti razmisljanje,,rokne jedan saudijac zgradu u Vasingtonu-realno bi bilo da ameri roknu neku zgradu u Rijadu,a ne svete gradove koji su najvaznija mjesta muslimanima od Indonezije i Kine,do Bosne i Maroka.Sta bi bilo sljedece? tad bi sigurno najebali i to pravo,cijeli islamski svijet bi se okrenuo protiv njih.Napad na sveta hriscanska mjesta,napad na hriscanske manjine itd.Tad bi svjetski rat definitivno poceo.
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#17

Post by Citizen-X »

Vec je poceo draga! Samo mi to ne vidimo!
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#18

Post by karanana »

venera888 wrote:
karanana wrote:Pa dobro, kad bi stvarno roknula atomska u Americi, onda je otvorena igra i ako neko moze detonirati atomsku i ubiti milione u New Yorku ili bilo gdje drugo, da se stavim u kozu amerikanca, pa i ja bih prvo rokno nesto sto predstavlja najznacajnije mjesto tih koji su bacili atomsku na moju zemlju.
E glupo ti razmisljanje,,rokne jedan saudijac zgradu u Vasingtonu-realno bi bilo da ameri roknu neku zgradu u Rijadu,a ne svete gradove koji su najvaznija mjesta muslimanima od Indonezije i Kine,do Bosne i Maroka.Sta bi bilo sljedece? tad bi sigurno najebali i to pravo,cijeli islamski svijet bi se okrenuo protiv njih.Napad na sveta hriscanska mjesta,napad na hriscanske manjine itd.Tad bi svjetski rat definitivno poceo.
A atomska u New Yorku ne bi pocela svjetski rat? O tome se i govori a ne o jednoj zgradi u Washingtonu.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#19

Post by terapija »

venera888 wrote:
karanana wrote:Pa dobro, kad bi stvarno roknula atomska u Americi, onda je otvorena igra i ako neko moze detonirati atomsku i ubiti milione u New Yorku ili bilo gdje drugo, da se stavim u kozu amerikanca, pa i ja bih prvo rokno nesto sto predstavlja najznacajnije mjesto tih koji su bacili atomsku na moju zemlju.
E glupo ti razmisljanje,,rokne jedan saudijac zgradu u Vasingtonu-realno bi bilo da ameri roknu neku zgradu u Rijadu,a ne svete gradove koji su najvaznija mjesta muslimanima od Indonezije i Kine,do Bosne i Maroka.Sta bi bilo sljedece? tad bi sigurno najebali i to pravo,cijeli islamski svijet bi se okrenuo protiv njih.Napad na sveta hriscanska mjesta,napad na hriscanske manjine itd.Tad bi svjetski rat definitivno poceo.
Koliko je samo svetih mjesta oskrnavila i unistila US vojska u Iraku pa opet ujeo vuk magarca :(

Ne mislim samo na Islamsku kulturu vec i na Babilonsku, poznato je da najstarije civilizacije potjecu upravo iz te doline.
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#20

Post by Citizen-X »

Nista je to.... Samo:

- Legitimna "akcija koalicijskih snaga protiv terorista"...
- "Sloboda za Irak"...
- "Sprecavanje sirenja oruzja za masovno unistenje"...
- "Borba protiv terorizma"
- "Borba protiv "Al - Kaide"
- "Demokratiziranje Iraka"

Nek se jos neko javi ja se ne mogu sjetit' :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#21

Post by forUMASH »

.....vala, arapska atomska bomba nije ni u pola jaka k'o americka..... :roll: ......bolje im je da se ne kurce..... :D






ps- jos samo odaberite ko ce glumit predsjednika US u ovome filmu...Sean Penn???.....ono, on se nesto sekira kako ce ga istorija zapamtiti al' sto se mora i sto je za boga i naciju..... :roll:
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#22

Post by venera888 »

terapija wrote:
venera888 wrote:
karanana wrote:Pa dobro, kad bi stvarno roknula atomska u Americi, onda je otvorena igra i ako neko moze detonirati atomsku i ubiti milione u New Yorku ili bilo gdje drugo, da se stavim u kozu amerikanca, pa i ja bih prvo rokno nesto sto predstavlja najznacajnije mjesto tih koji su bacili atomsku na moju zemlju.
E glupo ti razmisljanje,,rokne jedan saudijac zgradu u Vasingtonu-realno bi bilo da ameri roknu neku zgradu u Rijadu,a ne svete gradove koji su najvaznija mjesta muslimanima od Indonezije i Kine,do Bosne i Maroka.Sta bi bilo sljedece? tad bi sigurno najebali i to pravo,cijeli islamski svijet bi se okrenuo protiv njih.Napad na sveta hriscanska mjesta,napad na hriscanske manjine itd.Tad bi svjetski rat definitivno poceo.
Koliko je samo svetih mjesta oskrnavila i unistila US vojska u Iraku pa opet ujeo vuk magarca :(

Ne mislim samo na Islamsku kulturu vec i na Babilonsku, poznato je da najstarije civilizacije potjecu upravo iz te doline.

Oni to rade u ime "demokratije"-"brane" ljudska prava i vrijednosti :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by _BosanaC »

Ja kad vidim Biscanku aktivnu na ovakvim temama nesto mi pravo zao bude sto i Zavalonca nema :oops: :D
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#24

Post by ahmed&nedzad »

Jel' se ovo 'Tancredo' čita kao TENKREdo? :roll: :D
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#25

Post by Bosanac_21 »

To je to ujedinjenje krscanstva :roll: Pravi su vjernici, kad se samo
granatiranjem moze doci do zeljenog rezultata. :x
Svijet je puko.
Post Reply