Za predane Allahu dž.š.

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Chagalj

#1476 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Chagalj » 18/08/2014 10:04

nikad bolji tefsir sure Asr nisam vidio kao na ovom videu

Towelie

#1477 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Towelie » 22/08/2014 23:30

Quaresma

#1478 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Quaresma » 24/08/2014 19:26

m_l

#1479 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by m_l » 27/08/2014 21:48

Image

vatrogasac

#1480 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vatrogasac » 29/08/2014 15:15

Grupa učača Kur'ana u Tesliću.

Image

kritichar

#1481 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by kritichar » 30/08/2014 19:40

Muhammed, s.a.v.s., je rekao: ”Slijedit ćete običaje naroda prije vas, pedalj po pedalj, lakat po lakat, sve dotle da kada bi oni ušli u gušterovu rupu i vi biste za njima.”Jesu li to židovi i kršćani?”- upitali smo. ”A ko drugi?”, odgovori Muhammed, s.a.v.s. (Buhari)

prenosnik

#1482 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by prenosnik » 30/08/2014 19:45

kritichar wrote:Muhammed, s.a.v.s., je rekao: ”Slijedit ćete običaje naroda prije vas, pedalj po pedalj, lakat po lakat, sve dotle da kada bi oni ušli u gušterovu rupu i vi biste za njima.”Jesu li to židovi i kršćani?”- upitali smo. ”A ko drugi?”, odgovori Muhammed, s.a.v.s. (Buhari)
vjera predaka...drukcije ni ne moze...

m_l

#1483 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by m_l » 01/09/2014 08:45

Be whole. And learn to accept people in wholes. As parents, we need to stop teaching our kids that being imperfect makes us bad people. Learning this, we spend our lives trying to pretend we're perfect, living fake, fractured lives, terrified to make or admit a mistake, lest we get written off as unworthy.

As teachers, we need to stop telling people that only "bad people" and "bad Muslims" commit sins. And that to be a "good Muslim", you must be perfect and sinless. This thinking is so dangerous and a powerful weapon of shaytan. It leads to temporary arrogance, and eventual despair (when we inevitably do mess up).

A "good Muslim" is someone who never stops trying to be better, who repents, who doesn't lose hope because that hope is in something infinite (Allah's mercy), not in something finite (our deeds).
(Yasmin Mogahed)

Towelie

#1484 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Towelie » 01/09/2014 15:28

"Ali, u Kur'anu se mogu otkriti dubine tek kad ih covek otkrije u sebi! Kad Kur'an prijeti svojim recipijentima i kad im naredjuje da "sute", onda to takodjer znaci da recipijenti imaju sutjeti pred prizorom ovog kosmosa! Jer, Bog je Kur'an ucinio kosmosom koji zbori, a kosmos Kur'anom koji suti."
(Kako tumaciti Kur'an - Enes Karic)

miskin

#1485 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by miskin » 07/09/2014 04:47

"Na Zemlji nema nijednog živog bića, a da ga Allah ne hrani. On zna gdje će koje boraviti i gdje će sahranjeno biti. Sve to ima u jasnoj Knjizi."

Selam za staru raju, prepoznat ce se..usao sam maksuz da kazem da sam se ozenio :D

Capajebo

#1486 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Capajebo » 07/09/2014 05:01

miskin wrote:"Na Zemlji nema nijednog živog bića, a da ga Allah ne hrani. On zna gdje će koje boraviti i gdje će sahranjeno biti. Sve to ima u jasnoj Knjizi."

Selam za staru raju, prepoznat ce se..usao sam maksuz da kazem da sam se ozenio :D
wAllahi ja bi te sad bratski tako izgrlio :D
Nek je hairli, i da vam Allah dz.s podari puno bereketa, nafake i hafiza Kur'ana inshAllah :-D

m_l

#1487 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by m_l » 07/09/2014 05:38

Allah mubarek olsun! :-D

vatrogasac

#1488 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vatrogasac » 07/09/2014 14:53

miskin wrote:"Na Zemlji nema nijednog živog bića, a da ga Allah ne hrani. On zna gdje će koje boraviti i gdje će sahranjeno biti. Sve to ima u jasnoj Knjizi."

Alejkumu selam. :)

Neka vam je hajirli i berićetli. :thumbup:

________
Kad već uđoh da nešto i ostavim.

fatamorgana

#1489 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by fatamorgana » 07/09/2014 21:59

Baš se pitam ovih dana gdje je Miske, kontam Sirija, Afganistan etc, kad ono oženio se.
E pa nek' je sa srećom onda. nadam se da hanuma sluša. :)

nasa

#1490 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by nasa » 08/09/2014 08:10

Cestitam i nek je hairli, bas mi je drago :)

Towelie

#1491 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Towelie » 08/09/2014 20:15

m_l

#1492 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by m_l » 09/09/2014 21:53

Uzvišeni i Moćni Allah je odredio meleke koji putuju tražeći skupove u kojima se Allah spominje. Kada nađu takav skup, pridruže se okupljenim i prekriju ih krilima sve do najbližeg neba. Nakon što se okupljeni raziđu, meleki se uzdignu na nebo i Uzvišeni Allah ih zapita - a On najbolje zna:
- Odakle dolazite?
- Dolazimo između Tvojih robova sa Zemlje, koji Tebe slave, veličaju i uznose, hvale Te i mole.
- Zašto Me mole?
- Mole Te za Džennet...
- A jesu li vidjeli Moj Džennet?
- Nisu, Gospodaru naš.
- A šta bi tek da su ga vidjeli?
- ...I traže Tvoju zaštitu.
- Od čega traže Moju zaštitu?
- Od Tvoje vatre, Gospodaru.
- A jesu li vidjeli Moju vatru?
- Nisu, Gospodaru naš.
- A šta bi tek da su je vidjeli?
- ...I mole te za oprost.
- Ja sam im već oprostio, dao im ono za što su Me molili i zaštitio ih od onoga od čega su tražili Moju zaštitu.
- Gospodaru, - rekoše meleki - među njima je jedan griješnik, naišao je i sjeo uz njih?
- I njemu sam oprostio, oni su skup na kojem nijedan učesnik neće biti nesretan." (hadis kudsi)

m_l

#1493 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by m_l » 09/09/2014 22:10

... :thumbup: Da uvijek bude pokoran Uzvisenom, a radost svojim roditeljima, amin!

vazi

#1494 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi » 18/09/2014 18:25

sprema li se iko na hadz ove godine, kad se ide?

nasa

#1495 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by nasa » 21/09/2014 01:28

Šta će biti ... nemoj time mučit sebe,
nemoj srce, dušu, morit bez potrebe!
Raduj se i život veselo provodi,
jer poredak sveta pravljen je – bez tebe!

jeste, nije, mozda....mozda se samo ne trebamo boriti sa zivotom vec zivjeti ga ....a mozda je Hajjam samo filozofirao ne shvatajuci ni svoj zivot ....hm :mastakazes: :D

m_l

#1496 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by m_l » 21/09/2014 16:41

nasa wrote:Šta će biti ... nemoj time mučit sebe,
nemoj srce, dušu, morit bez potrebe!
Raduj se i život veselo provodi,
jer poredak sveta pravljen je – bez tebe!

jeste, nije, mozda....mozda se samo ne trebamo boriti sa zivotom vec zivjeti ga ....a mozda je Hajjam samo filozofirao ne shvatajuci ni svoj zivot ....hm :mastakazes: :D
lajkam Hajjama :mrgreen:

Al' fkt, ja se ne mogu nacuditi koliko se ljudi zamaraju nekim stvarima. Evo na temi o religijama toliko pitanja od kojih nikakve fajde ovdje i sada. Meni je Kur'an vodic i pouka, tj. islam stil zivota, a sta ce i kako ce biti tamo ostaje da se vidi. Dzehenema se sjetim kada ucim ajete i dove u kojima se pominje. Vjerujem u Pravednog i Milostivog.

nasa

#1497 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by nasa » 22/09/2014 00:30

Isto.
Mada shvatam iz kojeg razloga se postavljaju pitanja o dzenetu i dzehenemu, kad ne vjerujes promisljas to iz obrnutog pravca...polazi se od toga sta onaj svijet nudi, sta je uopce i imali smisla dok, kad si vjernik ti iste prihvatas kao neizbjezan dio smrti i suda te onda usmjeris misli na to sta ti nosis sa ovog svijeta....

m_l

#1498 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by m_l » 24/09/2014 20:44

Malo podsjecanje: sa aksam namazom je nastupio 1. zul-hidzdze.
Posebnost prvih 10 dana zul-hidždžeta

Uzvišeni Allah je sve stvorio sa svrhom i svemu stvorenom je dao mjeru. Stvorio je noći, dane, mjesece... Neke mjesece, noći i dane odlikovao je nad ostalim. Odlikovano ima svoju cijenu. I ono što smatramo manje važnim ima vrijednost koje najčešće nismo svjesni. Allah, dž.š., i Njegov Poslanik Muhammed, a.s., su riječima izraženim u Kur'anu i hadisu posebno istakli važnost nekih mjeseci, noći i dana. U svemu imamo dokaze, oni postoje da nama koriste i tu su zbog nas. Oči, uši i razum služe da njima zamjećujemo, da im se divimo i da Tvorca poštujemo. Nadahnjuju nas da čvršće koračamo pravim putem, da ga razaznajemo od stranputice, da se uspinjemo milosti bez koje nema konačnog uspjeha. Želeći spoznati koje vrijednosti u sebi nosi prvih deset dana i noći zul-hidžeta, nastojeći ih iskoristiti u svrhu približavanja Allahu, dž.š., žudeći da se učini više dobra nego inače, tražeći kroz njih sigurniju ahiretsku poziciju, otvaramo vrata mjeseci, noći i dana kako bi njihova svjetlost lakše doprla do nas, ozarila nas i učinila dostojanstvenijim u izvršavanju obaveza prema našem Stvoritelju, zatim prema sebi i drugima. Srčanim slavljenjem Vječnoga, zahvalnošću Milostivom, veličanjem Najvećeg, potvrđujemo da tragamo za onim što će nam pomoći u razumijevanju Allahovih, dž.š., ajeta - dokaza koji su u nama, oko nas i sa nama.

Broj mjeseci i važnost nekih od njih

Allahove, dž.š., zakonitosti kojima se treba potčinjavati olakšavaju čovjeku da se snađe i orijentiše u dunjalučkim prostranstvima, izazovima i prilikama. Savršeni red, sklad i harmonija, što ih Sveznajući Stvoritelj podari, pozivaju nas da ne remetimo potpunu perfekciju vidljivu u prirodi, smjeni noći i dana, mjeseci i godina.
Svevišnji Allah nedvosmisleno govori o dvanaest mjeseci koji datiraju od dana stvaranja nebesa i Zemlje, što je jasan znak čovjeku da shvati njihovu važnost i nepovredivost, bez obzira sa kojeg aspekta ih posmatrao. Prenosi El-Imam Ahmed od Ebu-Bekra, a on od Vjerovjesnika, s.a.v.s., kada je držao govor na hadžu, da je rekao: Osim mjeseca posta, spomenutog imenom u Kuranu, pročelnog ispred drugih mjeseci objavom časnog Kur'ana, Allah, dž.š., i Njegov Poslanik, a.s., upućuju i na četiri sveta mjeseca, kako svraćaju pozornost na sebe da bi nas čuvali i držali na distanci prema onom što skrnavi svetost čiju nam mudrost nije u potpunosti razotkrio Stvoritelj svega. Mudrost je što je, ni manje ni više nego, dvanaest mjeseci i što su baš četiri sveta sa određenim i nepromjenjivim redoslijedom. Riječima "U njima ne griješite!" (Et-Tevbe, 36), naglašeno je upozorenje da su grijesi učinjeni u svetim mjesecima veći od grijeha učinjenih mimo svetih mjeseci i da se zabrane ne smiju smatrati dozvoljenim kao što su to činili mnogobošci premještanjem svetih mjeseci.

Odabranost deset noći zul-hidžeta

Uzvišeni Allah je noći dao značajno mjesto u Kur'anu. Spominje je u raznim kontekstima i prilikama. Poziva razum da shvati nemogućnost življenja bez nje, uzima je primjerom rađanja, življenja i nestajanja. Njom se zaklinje i navodi je Svojim ajetom-dokazom. Atributira je, čini je bližom i životnijom: Naziva je: "Lejletun mubareketun - Blagoslovljena noć", "Lejletul-Kadr - Noć-Kadr", a devedeset treću suru naslovljava imenom El-Lejl - Noć. Brojna su spominjanja noći i zaklinjanja njome u Kur'anu. Karakteristično je, i temom blisko, zaklinjanje na početku 89. sure "Tako mi zore, i deset noći, i parnih i neparnih...(El-Fedžr, 1,2,3) "Tako mi zore", tj. tako mi svitanja. Riječ fedžr je poznata i znači zora. Ovdje se naročito misli na zoru prvog dana Kurban-bajrama. "...i deset noći", tj. prvih deset noći mjeseca zul-hidžeta. Imam Ahmed prenosi od Džabira da je Vjerovjesnik, s.a.v.s., rekao: "Deset je - deset noći zul-hidže, neparni je - Dan Arefata, a parni - prvi dan Kurban-bajrama, jer je on deseti dan u mjesecu. Allahovim, dž.š., spominjanjem deset noći i zaklinjanjem njima istaknuta je njihova specifičnost, prednost i važnost. Pokušaj razumijevanja Allahove, dž.š., zakletve sa deset noći (zul-hidžeta) ostaje nedokučen. Veo tajne pokriva mudrost koja ostaje da se o njoj razmišlja i pretpostavlja. Ipak, bez sumnje, naslućuje se njihova prioritetnost i važnost. Dakako, zadnjih deset ramazanskih noći u kojima se nalazi noć Lejletul-Kadr imaju svoju artikulaciju, snagu i dimenzionalnost. Ali, i prvih deset noći zul-hidžeta na svoj način. "Nema dana u kojima je draže Allahu da Mu se čini ibadet od deset dana zul-hidžeta. Jedan dan posta u njima vrijedan je koliko godina posta, a vrijednost ibadeta u jednoj od noći deset dana zul-hidžeta ravna je ibadetu u noći Lejletul-Kadr." (prenose Tirmizija, Ibn Madže i Bejheki) Budnost u njima, prožeta raznim vrstama ibadeta, preporučljiv je put ka duhovnom sazrijevanju i profilisanju. Obogaćivanje njihovim blagodatima dokaz je neutaljene žeđi za spasom, kako na dunjaluku tako i na ahiretu.
Allah, dž.š., u početnih šest ajeta sure El-Muzzemmil podstiče na noćno bdijenje radi slavljenja Allaha, dž.š., koje u noći djeluje dublje i jače proniče u dušu. "O ti umotani! Probdij noć, osim malog dijela; polovinu njezinu i malo manje od nje; ili malo više od nje, i izgovaraj Kur'an pažljivo, Mi ćemo ti, doista, teške riječi slati; ta ustajanje noću, zaista, jače djeluje i izgovara se jasnije." Noćni ibadet, bilo učenje Kur'ana, spominjanje Allaha ili noćni namaz naročito se nagrađuju. Ajet: "Ta ustajanje noću, zaista, jače djeluje i izgovara se jasnije" , ističe da je ustajanje noću radi namaza najbolja potvrda sjedinjenja srca i jezika, i da je najpogodnije za učenje Kur'ana.
Koliko i da li je moguće po vrijednosti razlučivati noći od dana ili dane od noći prve trećine mjeseca zul-hidžeta? I, kako ne prihvatiti da se odabranost i vrijednost dana ne odslikava na vrijednost i odabranost noći i obratno. Prihvatljivije je da odabranost dana ne isključuje i odabranost noći, odnosno da odabranost noći ne isključuje i odabranost dana. Uostalom, Allah, dž.š., i Njegov Poslanik, a.s., istakli su i noći i dane zul-hidžeta i tako, direktno ili indirektno, ukazali na njihovu važnost. Na pitanje upućeno Poslaniku zašto se toliko predaje noćnom nafila-namazu, od čega su mu oticale noge, slijedio je odgovor Poslanika, a.s., "Zašto da ne budem zahvalni Allahov rob!"

Deset najboljih dana u godini

Najodabranija generacija muslimana je prvih deset dana zul-hidžeta doživljavala i prema njima se ophodila kao prema zadnjoj trećini mjeseca ramazana. Kako i ne bi kad je Muhammed, s.a.v.s., na njihovu veličinu i značaj ukazao tako jasno i nedvosmisleno. Cijeneći to, istinski su se predavali ibadetu (duhovnom, fizičkom i materijalnom) i neprikosnoveno potvrđivali vjeru u Allaha, dž.š., i Njegovog Poslanika, s.a.v.s. I na taj način su se svrstavali u najodabraniju generaciju islama. Svevišnji Allah, dž.š., kaže u Svojoj Knjizi, dvadeset osmi ajet sure El-Hadždž: "...i da bi ime Allahovo spominjali u danima poznatim..." Od Ibn-Abbasa, r.a., prenosi se da se pod "određenim danima" misli na deset dana zul-hidžeta. Muhammed, s.a.v.s., je o prvih deset dana zul-hidžeta rekao: "Nema dana u kojima je dobro djelo draže Allahu, dž.š., od ovih deset dana (prvih deset dana mjeseca zul-hidžeta). Ashabi su rekli: "Zar ni džihad na Allahovom putu? Poslanik im je odgovorio: "Ni džihad na Allahovom putu, osim onog čovjeka koji ode u borbu žrtvujući i sebe i svoj imetak pa se ne vrati ni sa čim od toga." Ibn Omer, r.a., prenosi da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: Nema važnijih dana Allahu, dž.š., niti ima dana u kojima Mu je činjenje dobrih djela draže od ovih deset dana, pa puno u njima donosite tekbire, tehlile i tahmide (Allahu ekber, La ilahe illallah i Elhamdulillah).Prednost ovih deset dana nad ostalim danima zasniva se na tome što su prožeti najvažnijim ibadetima, počevši od namaza, posta, obavljanja hadždža, klanja kurbana, dijeljenja sadake. Kako neki drugi dani ne sadrže mogućnost za obavljanje takvih ibadeta vjernici su počašćeni da, snagom imana, ove mubarek-dane iskoriste za činjenje spomenutih ibadeta, natječući se u izvršavanju dobrih djela, traženju oprosta, učenju dova...

Fadileti Dana Arefata i značaj posta u njemu

Deveti dan zul-hidžeta je Dan Arefata ili dan uoči Kurban-bajrama. Aiša, r.a., prenosi da je Poslanik, s.a.v.s., poredio fadilet (blagodat) tog dana sa hiljadu drugih dana. (Taberani i Bejheki, hasen) Misli se na to da su dobra djela koja se u tom danu urade priznatija u Allaha, dž.š., od djela koja se urade u hiljadu drugih dana, tj. da jedan rekat ili dobro djelo učinjeno u njemu vrijedi hiljadu djela učinjenih mimo tog dana i mimo mjeseca ramazana. Upravo zbog toga se vjernici podstiču da taj dan poste, jer je to dan Allahove, dž.š., milosti, dan kada se otvaraju vrata bereketa i dan kada se prima dova. U Muslimovom "Sahihu" prenosi se od Ebu-Katade da je rekao: "Allahov Poslanik, s.a.v.s., upitan je za post na Dan Arefata, pa je odgovorio da je Allah, dž.š., preuzeo u obavezu da za post na Dan Arefata oprosti grijehe iz prošle i tekuće godine." Ako bi neko upitao kako se opraštaju grijesi u godini koja još nije ni nastupila, odgovor bi glasio: - To znači da će ga Allah, dž.š., sačuvati od grijeha u narednoj godini ili da će mu Allah dati veliku nagradu i podarit će mu od svoga rahmeta – milosti onoliko koliko je dovoljno da mu se pobrišu mali grijesi, koje bi eventualno počinio u narednoj godini. (Tuhfetu-l-Ahvezi, 3/453.) Grijesi koji će biti oprošteni su mali grijesi i to je stav ehli-s-sunneta ve-l-džema'ata. Što se tiče velikih grijeha, njih ne može pobrisati ništa osim tevbe – iskrenog pokajanja, ili da Allah, dž.š., oprosti čovjeku mimo bilo kakve njegove inicijative u tom pravcu. Prenosi Bejheki da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: "Post na Dan Arefata je kao post hiljadu drugih dana." Na pitanje o postu na Dan Arefata Abdullah ibn Omer je odgovorio: "U vrijeme Poslanika post toga dana smo poredili sa postom dvije godine." Nesaija bilježi: "Sa postom jedne godine." Na Dan Arefata post je predviđen za one koji nisu na hadžu, jer je poželjno da hadžije taj dan ne poste, s obzirom da su taj dan na Arefatu, kako bi se što više posvetili ibadetu. To mišljenje zastupaju Šafija, Malik, Ebu Hanife, većina učenjaka, kao i Ebu Bekr, Omer, Osman, Ibn Omer, Sevri i drugi. Dokaz nalaze u hadisu koji prenosi Ebu Hurejre, r.a., u kojem je rečeno da je Poslanik, s.a.v.s., zabranio postiti na Dan Arefata onima koji su na Arefatu. Iz navedenih hadisa zaključuje se da je Dan Arefata vjernicima velika blagodat koju treba cijeniti i iskoristiti. Najbolji put približavanja Allahu, dž.š., u tom danu je post. Postom u ime Njega Uzvišenog potvrđuje se bogobojaznost i zaslužuje ogromna nagrada koja neće izostati.

Dani vredniji od zlata, izražajnijeg čuvanja od grijeha, činjenja dobra, lijepog ponašanja

U pokušaju formiranja slikovite predodžbe o dimenzionalnosti prvih deset dana zul-hidžeta i sljedbom kur'ansko-hadiskih argumenata, prvih deset dana zul-hidžeta možemo nazvati danima vrednijim od zlata. Bilo kakvim imenom da ih nazovemo, ne možemo ih imenovati pravim nazivom. Uzvišeni Allah u njima nudi čovjeku da Ga još više veliča, da Mu intenzivnije zahvaljuje, da bude pravedniji, iskreniji i da stiče bogatstvo koje će mu biti od značaja na ahiretu. Kroz njih je Allah iskazao Svoju plemenitost kojoj treba težiti i na čemu Mu se treba iskreno zahvaljivati. Osim što se mogu zvati danima vrednijim od zlata, mogu se zvati i danima izražajnijeg čuvanja od grijeha, jer se nalaze u mjesecu zul-hidžetu, jednom od četiri sveta mjeseca za koje Allah,dž.š., kaže: "U njima ne griješite!" Iz ovih riječi proizilazi da je grijeh u svetim mjesecima prodorniji, jači i opasniji. U skladu s tim, obaveza čuvanja od griješenja prema Allahu, dž.š., i ljudima još je prioritetnija. Činjenje dobra uvijek oplemenjuje i čini dušu punijom. Činjenja dobrih djela u deset dana zul-hidžeta izraz je želje - zasluge Allahovog, dž.š., zadovoljstva, zaštite i pomoći. Lijepo ponašanje prema drugima, bližnjima, siromašnim, obespravljenim, napuštenim, posebno u svetim mjesecima, zasnovano na načelima Kur'ana i sunneta, izoštrava sliku vjernika i upotpunjuje saznanje da je razumio i vrijednost svetih mjeseci i odabranost nekih dana i noći u njima.

breza_vi

#1499 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by breza_vi » 25/09/2014 11:19

Selam, znam da je malo van teme ali opet vezano za nju.
Zelim da KURBAN dostavim u Zeljezno polje jer ima ljudi koji nemaju za hljeba barem tako sam cuo. e sada pitanje ima li iko informaciju kako je stanje tamo i da li ljudi imaju struju frizider itd svaki info bi bilo super....
Selam

vazi

#1500 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi » 26/09/2014 21:51

breza_vi wrote:Selam, znam da je malo van teme ali opet vezano za nju.
Zelim da KURBAN dostavim u Zeljezno polje jer ima ljudi koji nemaju za hljeba barem tako sam cuo. e sada pitanje ima li iko informaciju kako je stanje tamo i da li ljudi imaju struju frizider itd svaki info bi bilo super....
Selam
selam

ne znam gdje zivis ali ako si u Bosni pokusaj preko medzlisa doci do nekoga ko te moze informisati

http://www.medzlis-zepce.info/index.php ... &Itemid=53

Post Reply