Moje vidjenje "problema" Vehabije u BiH

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#26

Post by njonjica »

Zakljucaj, ovo smo apsolvirali....
a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#27

Post by a.basko »

njonjica wrote:Zakljucaj, ovo smo apsolvirali....
neka ba... :P
taman smo se zasmijali.......
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
zeleneberetke
Posts: 1
Joined: 29/03/2007 09:08

#28

Post by zeleneberetke »

Ako sam ispravno shvatio ovo mlako, poluartikulirano, jedva pismeno naprdjivanje, problem vehabija su konstruirali pokvareni udbasko-komunisticki mediji i unijeli razdor u inace nasu harmonicnu zajednicu zarad svojih prljavih interesa. Genijalno. Meni se cini da sam neki dan na youtubeu gledao sahranu jednog maloumnika i neostvarenog naciste kojoj je prisustvovalo 3-5000 nepostojecih vehabija i nesto malo ljudi. Uzmimo da je vecina brace koja su prisustvovala pogrebu tog velikog ilmije i mislioca ostavila kod kuce djecu koju odgaja u tom nakaradnom duhu. Uzmimo takodjer da ispracaju posmrtnih ostataka nije iz raznih razloga moglo prisustvovati jos barem toliko sljedbenika velikog vizionara i prosvijetitelja, koji takodjer imaju djecu koju poducavaju misionarskim i pirotehnickim vjestinama. I sad zakljucimo da problema zapravo nema i da su to sve zakuhali novinari. Oni isti na koje su dzenazlije nasrtali toljagama. Briljantno!

Vidis, ima nas kojima ne trebaju ni Bakir ni oba Senada nam kazu da su ti nepostojeci vehabije ono sto mi u Bosni imamo umjesto nacizma. A tebi i slicnima ocito trebaju sejhovi i muderisi da ti kazu da problema nema u zemlji u kojoj se na ukopu zagovaraca istrijebljenja 'nevjernika' skrdi 3000 grla stoke.

I na kraju, ja sam za razliku od "vjerojatno nepismene zene iz Srebrenice" (za ovaj maloumni retoricki manevar bi trebao goriti u 300 dzehennema, ali neces nazalost jer dzehennem ne postoji) pismen, i sad cu ti reci da tvoji bradati drugari nisu vukovi, nego neke druge sumske zivotinje. One koje je haram jesti.

Tuzi me na osnovu zakona o kleveti.
Kako vidim tebi treba dobar psihijatar, ili bar par sati video patriotsko-vjeskog materijala. Ko sve sebe nece nazvati pismenim. Ne mogu da u opce skontam bosnjake ako si u opce bosnjak. Zasto malo ta tvoja dva senada i taj tvoj bakir ne obrate paznju malo na cetnicki ravnogoski pokret i okrenu se malo tim bradonjama.zasto medju hrvatima ili srbina se ne nadje neki bakir pa ne laprda tako kao sto nas mali prodani bosnjo laprda o svemu i svacemu i sto ima i sto nema uporista. naravno taj primjer prostitucije ces samo naci kod bosnjackih novinara. nemoj mi samo soliti pamet o profesionalizmu i novinarstvu i tim stvarima.naravno covjek u bih ako se prikloni bogu i ako zivi stil zivota kakav njemu odgovara zar to treba da bude problem za nekoga. naravno kao sto si i uradio treba svakog muslimana povezati sa terorizmom.svaka cast.sto se tuzbe za klevetu tice ja bi to rijesio radikalnijom metogom zvanom u "potiljak" zajedno sa ostalim velikim prostitukama u bh novinarstvu.
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#29

Post by aNTropocentrio »

zeleneberetke wrote: Kako vidim tebi treba dobar psihijatar, ili bar par sati video patriotsko-vjeskog materijala. Ko sve sebe nece nazvati pismenim. Ne mogu da u opce skontam bosnjake ako si u opce bosnjak. Zasto malo ta tvoja dva senada i taj tvoj bakir ne obrate paznju malo na cetnicki ravnogoski pokret i okrenu se malo tim bradonjama.zasto medju hrvatima ili srbina se ne nadje neki bakir pa ne laprda tako kao sto nas mali prodani bosnjo laprda o svemu i svacemu i sto ima i sto nema uporista. naravno taj primjer prostitucije ces samo naci kod bosnjackih novinara. nemoj mi samo soliti pamet o profesionalizmu i novinarstvu i tim stvarima.naravno covjek u bih ako se prikloni bogu i ako zivi stil zivota kakav njemu odgovara zar to treba da bude problem za nekoga. naravno kao sto si i uradio treba svakog muslimana povezati sa terorizmom.svaka cast.sto se tuzbe za klevetu tice ja bi to rijesio radikalnijom metogom zvanom u "potiljak" zajedno sa ostalim velikim prostitukama u bh novinarstvu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#30 Re: Moje vidjenje "problema" Vehabije u BiH

Post by SaraLe »

Ergot wrote:
Abu FEED el-Castro wrote: Ti si meni da prostiš ko i vehabije, samo sa skroz druge, isto naopake strane. Ne trebaju nam vehabije, ali ni takvi kao ti.
Šta ti je ba ko te diro na sabahu, jao koje frustracije, čovjek fino zapodjeo temu, a ti ko .... s kolca. Ako si u stanju normalno ko insan pričat i diskutovat i civilizovano podijelit svoje skromno mišljenje, bez obzira na stav - jah, ali ovako :roll:

Ubuduće prvo mahni jednu neskahvu..
There is one who need a hug? :lol:
Ma, raspizdio me ovaj ponavljac prvog razreda medrese za djecu sa posebnim potrebama sa onim majmunskim komentarom o "vjerojatno nepismenoj zeni iz Srebrenice." Ako se neko iz "tamo neke Kalesije" ili tamo neke Srebrenice, i to jos zena, usudi javno kritizirati ove bradate islamo-naciste, onda je "vjerojatno nepismen"! E, vjernika i pasjih govana, svaka cast. Pred "vjerojatno nepismenim zenama iz Srebrenice" ima da se stoji u stavu mirno, to je valjda jasno. Doduse, nisi ti u krivu, da sam ja neko mudo u Bosni, svaki kanton bi imao po jedan Guantanamo. Pa izvol'te, ko hoce da pravi Alzir od Bosne ima da prodje kao u Alziru.
A ovi sto su pokusavali i pokusavaju napraviti od Bosne
Srbiju ili Hrvatsku, vidim oni ti nisu problem :?
I napravi prvo Guantamo, za one sto pobise djecu po Sarajevu, Mostaru, Srebrenici,Bijeljini, Visegradu, Foci,Prijedoru,Banja Luci itd.
:x
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#31

Post by PITARKA_SA »

udari na fasizam fasizmom.
odlican izbor,nadasve inteligentan.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#32

Post by RIZVA »

Ergot je izgleda kosovac ili karina od cojeka da prosti ovi svit na forumu :P
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#33

Post by _BosanaC »

User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#34

Post by Ergot »

zeleneberetke wrote: ili bar par sati video patriotsko-vjeskog materijala.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#35

Post by Ergot »

PITARKA_SA wrote:udari na fasizam fasizmom.
odlican izbor,nadasve inteligentan.
Dobro, sad sam malo bolje raspolozen, sad ih vec ne bih guantanamizirao. Mozda malo. Samo malo. :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#36

Post by Ahmmed »

Ergot wrote:
PITARKA_SA wrote:udari na fasizam fasizmom.
odlican izbor,nadasve inteligentan.
Dobro, sad sam malo bolje raspolozen, sad ih vec ne bih guantanamizirao. Mozda malo. Samo malo. :D
A ako nastaviš sa "malo-samo malo guantanamiziranjem"možda bi , nakon tog patriotskog čina, i ti mogao u Banat il u Banoviće,gdje ti je draže, na rehabilitaciju :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#37

Post by Ahmmed »

Ergot, i pošto spadam u bogomoljce,a gle čuda, nisam vehabija :D , pojavio mi se višak knjiga, jer, valjda, spadam u onih 99 posto, što čitaju samo jednu....Pa, eto, ako imaš prostora, da ti pošaljem sve ostale knjige koje imam, i to one koje nisu vjerskog sadržaja, da mi se ne daj Bože, ne bi pokvario i zaglupio, ko i 99 posto bogomoljaca:D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#38

Post by Bosanac sa dna kace »

Abu FEED el-Castro wrote:..bem ti miša, vidi teme a vidi mene - još ću na kraju JA počet branit vehabije... :o :shock: :roll:
a ja sve do sad mislio da si ti brat, kad nuto nisi bijo, al sad znaci jesi masallah. :D
herzeg
Posts: 20
Joined: 12/03/2007 04:54

#39

Post by herzeg »

Zao mi je svjedociti ovakvom gorkom cinizmu i retorici. Nekad me je prosto sram sto sam od ovog naroda, jer slicno pokvaren mentalitet je stvarno tesko naci drugdje. Napadno omalozavanje rahmetlije je istinski nizak cin
koji izaziva bol i potistenost u iskrenom covjeku, i citajuci vecinu komentara, zaista je tesko ostati nedirnut.
Molim Allaha swt da nam otvori razum i da nas uzdrzi na pravom putu.

A sto se tice cinika (ergot & co); molim vas postavite neke konstruktivne argumente zasto ste vi visi ljudi i nudite li ikakve alternative, jer vasa trenutna autorska djela ne ukazuju na nista vise nego simptome psiholoskog poremecaja mehanizma za balans egoizma i kompleksa vise vrijednosti.

Selam vjernicima.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#40

Post by Dori »

Ne bih da otvaram novu temu, ali moze li mi neko objasniti zasto vehabije skracuju hlace? Jel' to ima neko znacenje ili je neki obicaj? Pokusavala sam ici nekom svojom logikom, ali ni jedno normalno objasnjenje nisam mogla naci. :?

Ovo pitam bez trunke zlobe. Samo iz radoznalosti.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#41

Post by Bosanac sa dna kace »

Dena wrote:Ne bih da otvaram novu temu, ali moze li mi neko objasniti zasto vehabije skracuju hlace? Jel' to ima neko znacenje ili je neki obicaj? Pokusavala sam ici nekom svojom logikom, ali ni jedno normalno objasnjenje nisam mogla naci. :?

Ovo pitam bez trunke zlobe. Samo iz radoznalosti.
cisti formalizam u vjeri, i pretjerivanje.
Temelji se na hadisu, po kojem je haram da se odjeca vuce po zemlji dok hodas, tad u to vrijeme to je bio znak oholosti, raskalasenosti i neke vrste statusa kod tadasnjih mnogobozaca, je osoba koja je radila nije se mogla kretat kako treba sa odjecom koja joj se vuce po podu.
previse su bukvalni u vecini svojih stavova, mada su u mnogim stavrima 100% upravu.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#42

Post by Bosanac sa dna kace »

zaboravih rec da im je 2. argument za to potkracivanje hlaca hadis po kom se muslimani trebaju razlikovat u svemu od nemuslimana pa cak i u odijevanju, medjutim ulmea smatra po pitanju odjece da ne smije bit izrazito karakteristicna odjeca nemuslimana koju koriste iz njima specificnih razloga; npr. kao sto je crna ( ako si primijetila/o nase nane nisu nikad nosile cisto crne marame)
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#43

Post by Dori »

Bosanac sa dna kace wrote:
Dena wrote:Ne bih da otvaram novu temu, ali moze li mi neko objasniti zasto vehabije skracuju hlace? Jel' to ima neko znacenje ili je neki obicaj? Pokusavala sam ici nekom svojom logikom, ali ni jedno normalno objasnjenje nisam mogla naci. :?

Ovo pitam bez trunke zlobe. Samo iz radoznalosti.
cisti formalizam u vjeri, i pretjerivanje.
Temelji se na hadisu, po kojem je haram da se odjeca vuce po zemlji dok hodas, tad u to vrijeme to je bio znak oholosti, raskalasenosti i neke vrste statusa kod tadasnjih mnogobozaca, je osoba koja je radila nije se mogla kretat kako treba sa odjecom koja joj se vuce po podu.
previse su bukvalni u vecini svojih stavova, mada su u mnogim stavrima 100% upravu.
Hvala ;-)
lija86
Posts: 96
Joined: 11/03/2007 15:07
Location: Između vrata i prozora

#44

Post by lija86 »

alvooria wrote:Mislim da je velika steta, ljaga i uzas izvjestaj pojedinih TV-kuca sa dzenaze rahmeli Jusufa Barcica. Covijek ne moze da povjeruje, da razumije toliki nagon mrznje koji je prosula Federalna i BHT1.
Kuku nama s nama.

Nema mi gluplje rečenice nego "O mrtvima sve najbolje.". Ako je čovjek umro znači tu se povuče jedna crta i dosta, nemoralno je govoriti loše o mrtvom čovjeku... O njemu najbolje govore njegova djela. Svi dobro znamo ko je bio pomenuti gospodin, bez dileme vjernik, svaka mu čast. Ali kakav vjernik??? Takav što je utjerivao strah u kosti svojim komšijama, fizički se obračunavao s njima, provaljivao u medžlise i džamije bez dozvole Islamske zajednice, vozio neprimjerenom brzinom i bez dozvole ugrožavajući tako živote drugih ljudi, a i svoj na koncu. A taj pomenuti gospodin je živio u prošlosti i nije čuo za izdatu fetvu od strane islamskih učenjaka da svako ko pogine u vožnji automobilom svojom krivicom, smatra se da je izvršio samoubistvo???
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#45

Post by PITARKA_SA »

Ergot wrote:
PITARKA_SA wrote:udari na fasizam fasizmom.
odlican izbor,nadasve inteligentan.
Dobro, sad sam malo bolje raspolozen, sad ih vec ne bih guantanamizirao. Mozda malo. Samo malo. :D
nisam mislila na tebe :D
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#46

Post by SaraLe »

Ergot wrote:
PITARKA_SA wrote:udari na fasizam fasizmom.
odlican izbor,nadasve inteligentan.
Dobro, sad sam malo bolje raspolozen, sad ih vec ne bih guantanamizirao. Mozda malo. Samo malo. :D
Po uzoru, na Manjacu Karaterm itd.
Jos nam reci da su bili u pravu oni sto su otvarali te logore :x :oops:
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#47

Post by DONY »

Abu FEED el-Castro wrote:..bem ti miša, vidi teme a vidi mene - još ću na kraju JA počet branit vehabije... :o :shock: :roll:
bas te nesto gledam(citam) i pitam se ,da ti nije neko nesto stavio u kafu.... :lol:
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#48

Post by Ergot »

SaraLe wrote:
Ergot wrote:
PITARKA_SA wrote:udari na fasizam fasizmom.
odlican izbor,nadasve inteligentan.
Dobro, sad sam malo bolje raspolozen, sad ih vec ne bih guantanamizirao. Mozda malo. Samo malo. :D
Po uzoru, na Manjacu Karaterm itd.
Jos nam reci da su bili u pravu oni sto su otvarali te logore :x :oops:
Znaci ako mrzim ekstremiste iz vlastite avlije automatski sam ustasa i/ili cetnik? Genijalno.

Kad sam vec tu, htio bih se izviniti normalnim poboznim ljudima za neprimjeren rjecnik i pretjerano generaliziranje. Pisao sam u huji, i napisao par stvari iza kojih zapravo ne stojim. I dalje, dakako, smatram da je ideologija 'nepostojecih' vehabija zlocin, i da se treba tretirati u skladu s tim. Ahmede, neka ti knjiga ziv bio, ja bih se svojih volio kurtalisati. :D
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#49

Post by PITARKA_SA »

naravno da je tako,cim si protiv lokalnih fasista(ovog ili onog oblika) i slijedi ti epitet ustase i cetnika :oops:
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#50

Post by SaraLe »

PITARKA_SA wrote:naravno da je tako,cim si protiv lokalnih fasista(ovog ili onog oblika) i slijedi ti epitet ustase i cetnika :oops:
A ako ne pljujes po vehabijama, onda si islamski fanatik ili vehabija :oops:
Daleko od toga da sam ja na njihovoj strani, ali od tih "fasista" nisam nikad dozivila nista ruzno ni za vrijeme rata ni poslije rata 8)
A od FASISTA jesam :sad:
Post Reply