Poziv

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#26

Post by KOGOD KADGOD »

patrius wrote:KGKG,ne bih zelio da me pogresno shvatis,cijenim tvoje napore i uvidjam dobre namjere,ali,zaboga,ti,vidim,znas sve sto i bog zna.Iznosis svoje stavove kao da ih direktno od boga primas,ne ostavljajuci nikakvu mogucnost da se o njima polemise.Da li boga ima ili nema,mi to ne znamo,znat cemo kad i ako za to dodje vrijeme(ponaosob,svako za sebe).Sudeci prema nasem ovozemaljskom iskustvu,a ja ne vidim nista relevantnije da se donese zakljucak,vise ga nema nego sto ga ima.Ako nista drugo,bog se dosad trebao na bilo koji nacin ogradit od neshvatljivih zlocina koji su pocinjeni,i koji se i dan-danas cine u njegovo ime.
Kao sto sam dosta puta pomenula @partius, sto vise saznajem - to vise shvatam kako malo znam...

O bilo cemu sto iznesem kao svoje misljenje - moze da se polemise, zasto da ne?

Ako svoje misljenje iznosim sa uvjerenjem i sa pocetnom premisom da Bog postoji - to je kada se obracam vjernicima koji, kao i ja, nemaju ni tracka sumnje da Bog postoji, i s tim na umu, naravno da moj stav ima tu osnovu.

Naci ces da je jedan od mojih prvih postova bio bas o tome da nema svrhe nekome ko ne vjeruje u, recimo, Bozije Objave, citirati nesto iz svetih knjiga kao "dokaz" za odredjeni stav, jer ako za tu osobu taj izvor nije "autoritet" onda ga se ne moze koristiti kao argument.
Besmisleno je da se npr. osobi koja ne vjeruje da Bog postoji reci da "treba" da radi to i to "zato sto je to Bog rekao" - to nije nikakav argument jer ta osoba ne smatra Boga za autoritet na osnovu kojeg bi nesto cinio ili se od necega ustrucavao.

Dakle, prioritet ima rasprava o postojanju Boga i tek kada i ako ta osoba prihvati da Bog postoji, moze se reci da "treba" to i to - mada i tada treba prvo ustanoviti da li ta osoba vjeruje da je Bog to rekao - jer ako se uvjerila u Bozije Postojanje - ne znaci da se uvjerila da sve sto se "pripise" Bogu da je "rekao" je neophodno zaista istina i zaista On to rekao (naravno "rekao" ne u smislu koristenja fizickih grlenih i glasnih zica kao sto to cine ljudska bica, nego na potpuno drugi nacin, a izraz "Boziji
govor" je samo najpristupacniji nacin da se iskaze nesto sto je neiskazivo i vecini ljiudi nepojmljivo).

Bog se odgradio mnogo puta i u svakoj Objavi od onoga sto ljudi cine u "Njegovo Ime" a sto je nehumano i zlocinacki. U stvarnosti zlo ne postoji - zlo je samo neprisustvo dobra, kao sto tama ne postoji vec je tama samo neprisutnost svjetlosti. U odsustvu prosvijetljenosti uma, u odstunosti znanja i poimanja dobra i "zla" ljudi cine stvari koje su odraz njihovog neshvatanja na primjer, cinjenice da svako ima pravo na zivot, i da zivot jedne osobe nije nista manje ili vise vrijedan od zivota druge.

Ima puno toga sto bih mogla iznijeti o tome, ali ce me opet "optuziti" da pisem "kilometarski" - mada licno, volim da vidim kada neko pise duze postove koji odrazavaju njegovo / njeno misljenje - to znaci da nesto znaju i da nesto imaju da kazu u obliku formiranog misljenja, a ne samo kopirajuci neciji tudji tekst kao "svoje misljenje" - sto ne znaci nista drugo do njihovog slaganja sa misljenjem onoga ko je taj tekst napisao - ne govori nista o njihovom sopstvenom misljenju ili stavu na odredjenu temu. Tako da se ostali forumasi ukljuce u raspravu sa, u stvarnosti, osobom koja je napisala tekst (a koja ga nije tu postavila niti je tu da odbrani svoj stav) a ne sa osobom koja je postavila citat...

Jedino kada je vjerniku dozvoljeno da primjeni silu je kada je sam (fizicki) napadnut, i to samo u onolikoj mjeri koliko je sam ostecen (a ne, npr. neko ga osamari a ovaj ga, zauzvrat, izmlati "na mrtvo ime").

O tome da li Boga "ima" ili "nema" se vec diskutovalo ranije, i ako bi htio da otvorimo ponovo tu diskusiju, predlozila bih da procitas (ja sam vecinu vec procitala ali cu to ponovo uciniti ako treba) ranije postove na tu temu ili, barem (pretragom postova pod tim i tim nick-om) ti moje a ja tvoje misljenje o tome (ako nisi za to da uzimamo u obzir misljenje drugih), da bismo izbjegli ponavljanja i vodili raspravu o pitanjima kojima se jos nije obratila paznja.

Hvala na upucenom mi komentaru.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#27

Post by Bosanac sa dna kace »

Ma more ba ja, ev js se javlajm prvi za mahalanje, u SA sam u srijedu, u BiH cu bit do 11.02. pa samo recte termin, ja mahalm sa svima o svacemu, sa zenama, sa turcima, s misionarima, s homicima...a mahalamo o polticic, vjeri, frajerima, autima, sportu itd...
daklem kad je termin, ponijecu i makinu da to sve ubiljezim! :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#28 Re: Poziv

Post by Bosanac sa dna kace »

KOGOD KADGOD wrote: Eto, pozivala sam ja ovdje, da se slozimo oko jedne stvari koja nam je zajednicka - Qur'an - i niko se nije javio - kud ces veci dokaz da ne ZELE da smo jedan ummet nego da se ovako mogu okomljavati i vrijedjati bilo koga ciji im stav ne odgovara.
Vidis mi smo se odavno ovjde slozili da nam je zajednicka stvar Kuran, koji je milost svima nama, knjigu koja nece bit promijenjena do Sudnjeg dana, al eto tvoja sekta je mijenja, i sto bi smo se slozili s tobom!?
Mi smo se slozili, al medjutim ti se ne slazes, jer nam podmeces ovdje tam svoj neki Kuran!
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#29

Post by Kwaheri »

KOGOD KADGOD wrote:
Ahmmed wrote:Kakogod, moj poziv i dalje važi....Neke stvari, jednostavno, kad se vidi ljudsko lice, promijene se....Postajemo obzirniji, pažljiviji, pristojniji...i o međusobnim razlikama, razgovaramo s puno više uvažavanja....A ovo su, čini mi se, ozbiljne stvari...Ponešto se pogrešno protumači, ponešto pogrešno pročita, padnu teške riječi,i eto belaja :)

Dakle, bilo bi lijepo da se organiziramo, naravno u skladu sa željama i mogućnostima :)


Selam!
Sto se mene tice, bujrum i kod mene na kahvu / caj / sok...

Moj ce efendija da nas sve posluzi jer on voli kada se kod nas sakupi vjernika (svakakvih) ali posto sam nije bas nacitan i hazur da se ukljuci, on radije "hizmeti" - i meni ne da da ustajem i da posluzujem - vise voli da me pusti da razgovaram jer me cijeni a ja njega jos vise, on u meni cijeni moje vrline ja u njemu njegove - mada su razlicite, u tome i jeste ljepota ravnopravnosti bez jednakosti...

Sad ce da "zapjene" ovi sto bi me "lupili" (onako "po Qur'anu") i zatvorili u kucu, i rekli kako mi je muz "papucar" ili tako nesto sto im je vazda na vrh jezika da uvrijede - ali meni to ne smeta, moj je efendija, da ga Bog nagradi najvisim Dzennetom i Svojim Rizalukom, bolji musliman u praksi nego vecina bradonja i "sveznajucih" zakonodavaca zajedno.

I kad bi im uspjelo da me zatvore (ne izlazim puno svakako osim poslom) - opet i sestre i braca koji su cijenjeni, ili nepoznati, u gradskoj IZ vole doci na sohbet sa mnom, Bog zna zasto, beli ima nesta sto vole da cuju ili pitaju, ili svoje znanje sa mnom podijele - sto ovima ovdje (koje si pozvao na skup) dodje k'o "neislamski" makar to ne bilo tako pretsjedniku IZ ili imamu najvece dzamije koji dolazi i sa hanumom, i bez nje, s vremena na vrijeme na sohbet, nasihat, muzakkaru...


Kako su se sastajali prvi muslimani? Zar zaista neko misli da su sjedili odvojeno i da nisu jedni s drugima razgovarali? Jedni druge su poucavali Qur'anu, i jedino ogranicenje kretanja im je bilo iz razloga predislamskih obicaja koje nije bilo moguce iskorijeniti u nekoliko dekada.

Cak su i zene hriscanke do prije par stoljeca bile smatrane posjedom muzeva i bez ikakvih prava, dok su muslimanke uzivale, u TEORIJI slobodu u svakom smislu, iako u praksi sovinisti nisu mogli da podnesu Istinu koja im je potvrdjena ni manje ni vise nego od Boga. Cak su se i najblizi sljedbenici Muhammedove poruke Qur'ana, kao Omar bin Al-Khattab, otvoreno protivili Poslaniku sto je zenama davana sloboda misljenja i izbora - ali samo iz postovanja prema njemu nisu javno iznosili svoje misljenje (dok su u privatnosti svojih kuca prema svojim zenama bili takvi da su se neke dolazile zaliti Poslaniku)...

Sta mislite da se desilo nakon njegove smrti? Sta drugo nego (stoljecima uspjesni) pokusaji da se zene vrate "gdje pripadaju" tj. "sto nize" i kao podrsku izmislili i pripisali Poslaniku izreke koje on nikad ne bi rekao, ne samo sto je vjerovao u ravnopravnost zena, nego zato sto je cvrsto vjerovao u ono sto mu je objavljivano...

Nakon smrti Poslanika, njegove zene (koje nisu kao ostale) su radije iza zastora razgovarale jer nisu imale muza a nisu se mogle ponovo udati, dok je bio ziv, ukljucivale su se u razgovor do odredjene mjere (sto je bilo nezamislivo u predislamsko doba kada su bile nasljedjivane, neobrazovane i bez ikakvih prava, samo posjed oceva i kasnije muzeva).

Postoji, u mnogim muslimanskim zemljama, redovno okupljanje vjernika, bez obzira na spol, gdje se razgovara o razlicitim stvarima, nekada braca a nekada sestre ordrze govor ili lekciju u vezi sa nekim ajetom / ajetima i novim saznanjima u vezi sa njima koje bi da podijele sa ostalima - i nema problema.

Vise se primjeti "zvjeranja" u zenske dijelove dzemata u tradicionalnim skupovima nego tamo gdje svi skupa sjede, muz do zene, neko sam ili sa prijateljem/icom, i gdje nemaju razloga da zvjeraju i gledaju ko je dosao ko se kako obukao itd - svima je vazno O CEMU se razgovara a ne KO govori i kako je obucen...
Evo zena je hazur ;) bez obzira sto mene (pa i nas...) ovako "nakiti" ;) I iskreno, meni ne smetaju tvoje kvalifikacije, jer hadis koji se pripisuje Muhammedu a.s. veli "Najvise te pohvalio onaj ko te pokudio za nešto što nemaš pri sebi..." ali je malkice čudno pozivati na ovaj način ljude na kahvu ;)

No eto, dace Bog, da bude hajra...kod tebe kahva ili negdje u gradu ;)

@ahmmede, selam tebi, zena je tu ;)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#30

Post by Bosanac sa dna kace »

pa de kad je kahva? :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#31

Post by Kwaheri »

Bosanac sa dna kace wrote:pa de kad je kahva? :D
@Bosanac, ti se svakako prijavi ;) kad dođeš ;) ponesi sta slatko iz Stambola... :D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#32

Post by Latina »

...
Last edited by Latina on 31/01/2007 02:29, edited 1 time in total.
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#33

Post by Kwaheri »

Latinica wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Ma more ba ja, ev js se javlajm prvi za mahalanje, u SA sam u srijedu, u BiH cu bit do 11.02. pa samo recte termin, ja mahalm sa svima o svacemu, sa zenama, sa turcima, s misionarima, s homicima...a mahalamo o polticic, vjeri, frajerima, autima, sportu itd...
daklem kad je termin, ponijecu i makinu da to sve ubiljezim! :D
Ja odustajem, hvala vam najljepsa.

Mrzim mahalanje.
Latinice, jel ovo trebalo za izgovor... ;) 8-) Ponesto, "prastaj!" i na godine ;)
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#34

Post by Latina »

...
Last edited by Latina on 31/01/2007 02:30, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#35

Post by Bosanac sa dna kace »

zena wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:pa de kad je kahva? :D
@Bosanac, ti se svakako prijavi ;) kad dođeš ;) ponesi sta slatko iz Stambola... :D
haj ponijecu pismanija! :-D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#36

Post by Bosanac sa dna kace »

Latinica wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Ma more ba ja, ev js se javlajm prvi za mahalanje, u SA sam u srijedu, u BiH cu bit do 11.02. pa samo recte termin, ja mahalm sa svima o svacemu, sa zenama, sa turcima, s misionarima, s homicima...a mahalamo o polticic, vjeri, frajerima, autima, sportu itd...
daklem kad je termin, ponijecu i makinu da to sve ubiljezim! :D
Ja odustajem, hvala vam najljepsa.

Mrzim mahalanje.
a jah bona maksuz eto ko teb napravicemo konferenciju, bice i na BBC! :D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#37

Post by Latina »

...
Last edited by Latina on 31/01/2007 02:31, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#38

Post by Bosanac sa dna kace »

Latinica wrote:
zena wrote:
Latinice, jel ovo trebalo za izgovor... ;) 8-) Ponesto, "prastaj!" i na godine ;)
Ne trebaju mi izgovori, samo se Boga bojim.

Sklonost mahalanju nema veze s godinama.
zavisi ko sta sve smatra mahalanjem! :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#39

Post by Kwaheri »

Latinica wrote:
zena wrote:
Latinice, jel ovo trebalo za izgovor... ;) 8-) Ponesto, "prastaj!" i na godine ;)
Ne trebaju mi izgovori, samo se Boga bojim.

Sklonost mahalanju nema veze s godinama.
Nisam bash mislila na to da se bojish, vec da ti se ne da... al hajde :roll: ...bash mi je zao sto odustade, ahmmed je imao eto, lijepu ideju... No nejse, kako se u Bosni kaze, ponuđen - počašćen, jel tako?

I donekle si u pravu, o mahalanju, samo sto, je u ovom slučaju, ovo kolokvijalan izraz za opuštenu priču ;) No, opet, nejse...

Svako dobro.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#40

Post by Latina »

...
Last edited by Latina on 31/01/2007 02:32, edited 1 time in total.
KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#41

Post by KOGOD KADGOD »

....

Eto... vidis i sam. I pored sve dobre volje s tvoje strane, vecina se uopste ne javi komentarom a ko se i javi - vec ima agendu o tome oko cega bi se zavadio (vast izuzetcima) kao i one koji se samo sprdaju sa idejom.

Ne znam da li si procitao, ako hoces pogledaj medju mojim postovima, o tome sta je bilo kada smo pokusali jedan brat musliman (kao editor privatnog islamskog magazina) i ja (kao pretstavnik zena gradske IZ) da sakupimo sve imame naseg grada da se sastanu i dogovore samo oko jedne stvari - da te godine svi zajednicki klanjamo Bajram namaz na mussali (poljani) kao sto se cinilo u doba muslimana u Medini.

Nismo ih mogli sastaviti na jedno mjesto a kamoli uspjeli im pomoci da se dogovore... Jos su odbijali da uopste prisustvuju ako ce tu prisustvovati imam "te i te dzamije". Zalosno.

Ovo je smrtonosni virus koji hara ovim ummetom od najranijih dana.
Protiv njega su se borili manjina koja je vise brinula za kompaktnost ummeta nego za tim ko ce vladati i ko ce biti halifa, potsticali izbore gdje bi svi muslimani predlozili koga ONI smatraju najvrijednijim - ali su takvi kroz stoljeca uklanjani, ubijani i optuzivani kao "otpadnici" jer se nisu htjeli pokoriti izmisljenim i izoblicenim tumacenjima nego samo Bogu i onome sto je On jasno objavio.

Ta manjina (ciji zastupnici cesto nisu ni svjesni da su dio te grupe koja poziva na Istinu, jer nisu "organizovani", kao sto Bog kaze da uvijek ce postojati grupa vjernika koji ce pozivati na Istinu) je postojala od prvih dana i tek u sadasnjem vremenu postaje sve brojnija, jer su ljudi obrazovaniji, informacija im je pristupacnija i nije vise tako lahko navlaciti ignorantnim vjernicima "vunu preko ociju" - naprotiv, takvi slijepi sljedbenici polahko postaju manjina tj. oni koji nemaju ni toliko poimanja o sustini vjere (makar bili i fakultetski obrazovani u nekim slucajevima) pa vjeruju onima koji im obecavaju ekspres-dzennet ako se opasu eksplozivom i detoniraju u nekom autobusu ili granapu...

Sekularna edukacija je manjkava bez vjerske obrazovanosti - dok je religiozna edukacija manjkava bez sekularnih nauka i sustine vjerske obrazovanosti zasnovane na sigurnim izvorima umjesto na tumacenjima koja su nastajala tokom vremena, ovisno o naklonjenosti politicke sredine doba kada su nastajala.

Grupe (odjeljenja) u vjeri mogu postojati samo kao medjusobno kooperativni dijelovi jedne cjeline koji svaki ima svoju svrhu i "zadatak" a koji svi zajedno funkcionisu za dobrobit cijelog ummeta i svih vjernika.

Na primjer, tijelo se sastoji od razlicitih organa, svaki vrsi svoju funkciju i sihronizovano "dijele" informacije da bi tijelo sto bolje funkcionisalo.

Jedan organ nece "odluciti" da je on "najvazniji" i "jedini" neophodan, pa se "okrenuti" i druge organe poceti trovati i bojkotovati uskracivanjem npr. informacije imunom sistemu o mogucim bakterijama koje imaju sposobnost da uniste druge organe - na kraju i taj organ prestane funkcionisati jer OVISI o svim drugim.

Tako i grupe u vjeri - jedna brinuci o mladima, druga o starima, treca o uskladjivanju naucnih istrazivanja sa Qur'anom, cetvrta obezbjedjujuci socijalnu pomoc, itd - ako ne funkcionisu sihronizovano svaka ispunjavajuci svoju funkciju i medjusobno razmjenjujuci informaciju o bili kakvim mogucim problemima izvana ili iznutra - nego pocnu da samo svoju funkciju smatraju "najvaznijom" ili "jedino vaznom" pa jos i aktivno pocnu da unistavaju druge - smatrajuci njihove funkcije "nepotrebnim" - na kraju SVI propadnu i "potonu" jer OVISE jedni o drugima.

Ako se to moze desiti kada su vjerske "grupe" - radije "odjeljenja" - u biti sve dio jedne cjeline za ciju dobrobit rade - sta se moze ocekivati od sektasenja i razdvajanja do te mjere da jedni druge uopste i ne smatraju dijelom cjeline kojoj svi pripadaju?

Sta biva - svima je ocito i otvoreno na obzervaciju kud god se okrenemo...

Ali, ne mora tako da bude.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#42

Post by Latina »

...
Last edited by Latina on 31/01/2007 02:33, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#43

Post by Bosanac sa dna kace »

Latinica wrote:
pa vjeruju onima koji im obecavaju ekspres-dzennet ako se opasu eksplozivom i detoniraju u nekom autobusu ili granapu...

Nadam se da ce neko uraditi ozbiljnu studiju o psihosocijalnom profilu osoba koje su to vec ucinile u svijetu.

Koliko sam mogla primijetiti uglavnom se radi o izgubljenim, slabim osobama - koje su idealan medij za ispiranje mozga.
mislim da vec postoji par studija o tome, pogotovo o palestinskom slucaju!
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#44

Post by Latina »

...
Last edited by Latina on 31/01/2007 02:34, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#45

Post by Bosanac sa dna kace »

Latinica wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: mislim da vec postoji par studija o tome, pogotovo o palestinskom slucaju!
Opet se deres... :shock: :?

Mozes li me pocastiti linkom ? :D
ah sorry. :D
pa ok ceknider malo za te studije.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#46

Post by Bosanac sa dna kace »

http://bookstore.usip.org/books/BookDet ... tID=134282
ev cojk napiso knjigu tome.
a sad se sjetih najbolje to stanje pokazuje film; ''Raj sada''(Paradise now), ja tri noci nisam mogo zaspat pose toga, tolko me je potreso. :-? :sad:
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#47

Post by Latina »

...
Last edited by Latina on 31/01/2007 02:35, edited 1 time in total.
vazda problemi
Posts: 97
Joined: 26/10/2006 08:56

#48

Post by vazda problemi »

@KGKG


pa bona coek te fino samo pozvo na kafu, a ti napisa u odgovorima 2249 rijeci....12826 slova...

@Ahmmed

nemoj je ziv bio nista komplikovanije pitat...nemoj ziv bio past ce server
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#49

Post by Abu FEED el-Castro »

Ma joj sto me unezgodi sa ovim plahim pozivom :D

Ma rizik ti je to bolan iz cybera tako naglo ici u realu...a poseban rizik meni je da sam slab prema ovim žemskijem, pa bi ovu KGKG mogo jos i zasimpatisat i eto ti belaja, ubuduce nema tarapane po forumu - i sta - belaj brate :D :D

Al ono da poziv nije interesantan - ma vala jess

:-) Poz. Ahmmede

A zaboravih: najveci rizik je ovo cim ta ista KGKG prijeti - da se nedobog ujedinimo :D
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#50

Post by Abu FEED el-Castro »

Latinica wrote:
pa vjeruju onima koji im obecavaju ekspres-dzennet ako se opasu eksplozivom i detoniraju u nekom autobusu ili granapu...

Nadam se da ce neko uraditi ozbiljnu studiju o psihosocijalnom profilu osoba koje su to vec ucinile u svijetu.

Koliko sam mogla primijetiti uglavnom se radi o izgubljenim, slabim osobama - koje su idealan medij za ispiranje mozga.
Zapravo istrazivanja i statistika su pokazale da se uglavnom radi o srednjem stalezu , često sa višom naobrazbom, i nikada iz očaja...

Al pusti sad to, tema je malo veselija od tog, jel mora čim vjera tu i frka :D
Post Reply