Ovo je da se sledis!!!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#26

Post by DaysleepeR »

The Muslim priest succeeded to convert the Jin (possess in the girl's body) into Muslim. He guided the "Jin" to swear in the name of Allah and Mohd the messenger. The Jin also agreed not to possess young klix anymore. He preferred to be named, Idros.

he gets the 'demon' to say the Muslim declaration of Faith in Arabic and then in Malay. (I bear witness that there is no god but God and Muhammad is His Messenger) and asks by what name he would like to be called. Idros is the reply. He then asks the demon to promise that he would no longer hurt or disturb human beings, would return back to his world and not pester any human beings, whoever they may be
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#27

Post by horns&drums »

forza milan wrote:ja sam prije mjesec dana osobno nazocio slicnim scenama i uvjerio se da je to sve fakat istina
to je najnormalnija stvar
trebamo se pomiriti s tim da postoji paralelni trascedentalni svijet
mnogi ce reci da sam lud ali da su vidjeli ono sto sam ja ...
zao mi vas je ako ne vjerujete

Znaci ja se dogovorim s jaranom, snimim to sve ili jos bolje - zovnem tebe i uvjerimo te. Jebem ti...za "sibicu" uvijek ima levata :lol: :lol:
marijindvorac
Posts: 245
Joined: 21/10/2006 18:40

#28

Post by marijindvorac »

sffovac wrote:nema logike da je neko ovo snimao i stavljao na net, ne vjerujem da je autentnicno
A sto ne vjerujes? Kao, ne moze biti tacno jer....????
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#29

Post by Patron of Formello »

BSn wrote:
Patron of Formello wrote:
BSn wrote: Cuj nema trece!

Pa naravno da ima, samo sto su neki slijepi da vide i nesto drugo!

Nesto sto se ne poklapa sa onim cime su ih zatucavali citav niz godina u kuci i u obrazovnom sistemu (nevezano za ovaj slucaj)!

8-)
Čega ba ima? :-) :-) :-) Sihre,duhovi,džini,vještice,vukodlaci? :-) :-) :-)
Realno gledajući,što je u kojoj zemlji veće siromaštvo to je veća zatucanost sa raznoraznim budalaštinama.Jadno ono dijete na onom snimku što ga muče sa budalaštinama umjesto da ga vode ljekaru.Ono je čist napad epilepsije.
Ako mallo bolje pogledas, danas u razivjenim zemljama dolazi do sve veceg procvata religije!

Osim toga, kakav covjek narcis treba da bude (gledano i ateisticki i kako god hoces) pa da kaze da je jedino razumom obdareno stvorenje na Zemlji ?!?

P.S. Ja ne ulazim u ovja konkretno slucaj, govorim opcenito!
Jedna je stvar religija a druga su stvar lokalne vradžbine.Nemam nikome namjeru da sputavam ili da zamjeram što ide u džamiju,crkvu ili sinagogu.To je privatna stvar svakog čovjeka i ja to lično poštujem.Ali ova čaranja-baranja oko bolesnika koji su za ili medicinsku ili psihijatrijsku njegu su mi totalno poremećena stvar.Pa nije ovo 15 vijek?!
Pa koje to još razumom obdaren? :-) :-) :-)
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#30

Post by forza milan »

horns&drums wrote:
forza milan wrote:ja sam prije mjesec dana osobno nazocio slicnim scenama i uvjerio se da je to sve fakat istina
to je najnormalnija stvar
trebamo se pomiriti s tim da postoji paralelni trascedentalni svijet
mnogi ce reci da sam lud ali da su vidjeli ono sto sam ja ...
zao mi vas je ako ne vjerujete

Znaci ja se dogovorim s jaranom, snimim to sve ili jos bolje - zovnem tebe i uvjerimo te. Jebem ti...za "sibicu" uvijek ima levata :lol: :lol:
eto ja lud
sjedio 2 sata i gledo
i lud
ne znam sta sam gledo
ti se ponasas kao da si ti bio tamo a ne ja
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#31

Post by Shoshana »

Ma bezveze... Kad je mogao Ivan Pavao II javno izvoditi exorcizam u sred Rima (toliko o siromastini i neobrazovanju), ne vidim sto ne bi mogao ovaj neko...sta god da je.

Onaj ko je ubjedjen da je opsjednut i ko je ubjedjen da ce mu istjerivanje djina pomoci - njemu ce i pomoci (isto kao sto placebo pomaze).

A o ostalom ne vrijedi raspravljati. Ko vjeruje - vjeruje, ko ne vjeruje - ne vjeruje.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#32

Post by Haqqani »

Predlazem da skinete taj snimak sa foruma.

Za muslimane je ovo sasvim normalno , vidjeo sam sto put gore stvari .
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#33

Post by kub lajkan »

Ergot wrote:Pa jebote, da sam ja curica od 12 godina, i da mi na prsima sjedi krkan od 200 kila, i ja bih pricao kineski i na usta bi mi izlazila crna masa.
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#34

Post by horns&drums »

forza milan wrote:
eto ja lud
sjedio 2 sata i gledo
i lud
ne znam sta sam gledo
ti se ponasas kao da si ti bio tamo a ne ja
Ma ne lud, nemoj me pogresno shvatiti. No i ja sam gledao nesto slicno. I na kraju kada nas je predavac sve uvjerio da je opsjednutost u pitanju pokazao nam je lijecnicku dijagnozu - Epilepsija.

Hakane, sreca da nisu svi muslimani kao ti, najozbiljnije ti govorim
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#35

Post by justika_sa »

jadno dijete...
dripac
Posts: 374
Joined: 05/10/2005 09:22

#36

Post by dripac »

Niti vidim sta strasno, niti sta misticno, snimak lose kvalitete sa puno tamnih tonova i neke stvari se nisu bas jasne i ciste, mislim na snimak.

Ovo je baš bezveze i nije mi jasno gdje vidite nešto strašno osim zlostavljanja djevojke.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#37

Post by Haqqani »

horns&drums wrote:
forza milan wrote:
eto ja lud
sjedio 2 sata i gledo
i lud
ne znam sta sam gledo
ti se ponasas kao da si ti bio tamo a ne ja
Ma ne lud, nemoj me pogresno shvatiti. No i ja sam gledao nesto slicno. I na kraju kada nas je predavac sve uvjerio da je opsjednutost u pitanju pokazao nam je lijecnicku dijagnozu - Epilepsija.

Hakane, sreca da nisu svi muslimani kao ti, najozbiljnije ti govorim
Potpisujem.
User avatar
libertyBiH
Posts: 617
Joined: 24/12/2004 06:14

#38

Post by libertyBiH »

"Exorcist" movie je kazhu napravljen po istinitom dogadjaju.. :roll:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#39

Post by NIN »

Nek' ste vi meni svi pametni i zdravi!

Ove psihogene slucajeve ostavimo institucijama koje se brinu o istim.

Sujevjerce mogu pozdraviti sa jednim: "DOBAR DAN POTENCIJALNI PACIJENTI!!!"

BUJRUM

Nekada bih zaplakao na ovoliku nepismenost i suludost svjetine....

Greetings...
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#40

Post by Shoshana »

NIN wrote:Nek' ste vi meni svi pametni i zdravi!

Ove psihogene slucajeve ostavimo institucijama koje se brinu o istim.

Sujevjerce mogu pozdraviti sa jednim: "DOBAR DAN POTENCIJALNI PACIJENTI!!!"

BUJRUM

Nekada bih zaplakao na ovoliku nepismenost i suludost svjetine....

Greetings...
Meni je brate ponekad stvarno neshvatljivo kako neko tolikih kapaciteta i mentalnih sposobnosti kao ti, moze biti tolika nula za humanioru. Nista ti nisi bolji od ovih protiv kojih istupas, samo drugacije teze branis.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#41

Post by NIN »

Shoshana wrote:
NIN wrote:Nek' ste vi meni svi pametni i zdravi!

Ove psihogene slucajeve ostavimo institucijama koje se brinu o istim.

Sujevjerce mogu pozdraviti sa jednim: "DOBAR DAN POTENCIJALNI PACIJENTI!!!"

BUJRUM

Nekada bih zaplakao na ovoliku nepismenost i suludost svjetine....

Greetings...
Meni je brate ponekad stvarno neshvatljivo kako neko tolikih kapaciteta i mentalnih sposobnosti kao ti, moze biti tolika nula za humanioru. Nista ti nisi bolji od ovih protiv kojih istupas, samo drugacije teze branis.
...mazohismus...drugarice...

...od muke...

Pozdrav...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#42

Post by vatrogasac »

....e moj @NIN.....čuvaj se ti njih..... :D
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#43

Post by Shoshana »

NIN wrote:
Shoshana wrote:
NIN wrote:Nek' ste vi meni svi pametni i zdravi!

Ove psihogene slucajeve ostavimo institucijama koje se brinu o istim.

Sujevjerce mogu pozdraviti sa jednim: "DOBAR DAN POTENCIJALNI PACIJENTI!!!"

BUJRUM

Nekada bih zaplakao na ovoliku nepismenost i suludost svjetine....

Greetings...
Meni je brate ponekad stvarno neshvatljivo kako neko tolikih kapaciteta i mentalnih sposobnosti kao ti, moze biti tolika nula za humanioru. Nista ti nisi bolji od ovih protiv kojih istupas, samo drugacije teze branis.
...mazohismus...drugarice...

...od muke...

Pozdrav...
Pozdrav i tebi care, nego haj' ti meni, ziv bio pojasni onu plazmu i onu fuziju tamo na ITER-u, bojim se da bas nisam shvatila sta bi se dogodilo da reaktor explodira?
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#44

Post by NIN »

Shoshana wrote:
NIN wrote:
Shoshana wrote: Meni je brate ponekad stvarno neshvatljivo kako neko tolikih kapaciteta i mentalnih sposobnosti kao ti, moze biti tolika nula za humanioru. Nista ti nisi bolji od ovih protiv kojih istupas, samo drugacije teze branis.
...mazohismus...drugarice...

...od muke...

Pozdrav...
Pozdrav i tebi care, nego haj' ti meni, ziv bio pojasni onu plazmu i onu fuziju tamo na ITER-u, bojim se da bas nisam shvatila sta bi se dogodilo da reaktor explodira?
Hahahahaha,

..., sta bi se sve dogodilo...?!

Cekam jednu knjigu iz Cro koja mi evo dolazi vec tri hefte i vec sam izludio, "daizvines". Sta bi se dogodilo kad' bi se dogodilo, hmmmmm.....

Dogodila bi se katastrofa, i to VELIKA! heheheheheheheh

Nadam se da se nece nista slicno dogoditi (minimalne su mogucnosti) jer "to i bi", doduse s jednim podrucjem, mozda i dalje, mozda, ..., i ne bih dalje jer me mogu "uzeti" na ono "mozda". Znas kako to ide sa teo-filozofima.

Zelim ti ugodno poslijepodne a ja odoh na pocinak.

Pisemo se sutra...

Greetings...
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#45

Post by Latina »

Patron of Formello wrote: Jedna je stvar religija a druga su stvar lokalne vradžbine.Nemam nikome namjeru da sputavam ili da zamjeram što ide u džamiju,crkvu ili sinagogu.To je privatna stvar svakog čovjeka i ja to lično poštujem.
Naravno.
Ali ova čaranja-baranja oko bolesnika koji su za ili medicinsku ili psihijatrijsku njegu su mi totalno poremećena stvar.Pa nije ovo 15 vijek?!
Pa koje to još razumom obdaren?
Posto ne govorim arapski mogu samo nagadjati. Imala sam dojam da se radi o psihijatrijskom oboljenju, koga nijedna religijska zajednica nije postedjena.

U isto vrijeme je potresno i krajnje neukusno ovakvo nesto objaviti na Netu. Ali...sta se moze. Humanost se manifestira na najrazlicitije nacine, kao sto znamo.

Ovoj djevojci zelim mir...geronimu sa komentrom "ziku joj ociju" - takodje.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#46

Post by babanovac »

Jel iscerase djina?
Ako nisu,znam ja jednog u Gracanici,on ce joj sigurno pomoci.
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#47

Post by Ergot »

babanovac wrote:Jel iscerase djina?
Nadjose li mu alternativni smjestaj? Evo ja se javljam, simpatican mi nekakav. :lol:
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#48

Post by PITARKA_SA »

ja samo ne kontam,jesmo'l mi gledali isti snimak?
ne znam sta je to tako nestvarno na snimku?
djete lezi,oni nesto uce..i kao to je to? :-)
kao sto je vec neko napisao,nismo u 15.vijeku,za fizicka oboljenja postoje ustanove kao i za psihicka.
prije su ljude ubijali kada dobiju napad epilepsije,jer su vjerovali da su opsjednuti,zene sa crvenom kosom su takodje ubijali jer su mislili da su vjestica..to je sve bilo mnogo vijekova prije naseg,sta je nama opravdanje za vjerovanje u nebuloze???
dajte ljudi,imate mozak,pamet,mogucnost obrazovanja,logiku..i opet vjerujete u takve nevuloze da me tjerate na smijeh,
haj u zdravlje
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#49

Post by DonDavudes »

Haqqani wrote:Predlazem da skinete taj snimak sa foruma.

Za muslimane je ovo sasvim normalno
tacno :oops:
ja samo kazem nedo Bog nikome da se ovo desi :roll:
znam slucaj kada je porodica skoro razbijena bila. da Bog sacuva :roll:

a za ove sto se ismijavaju i nauku kao argument navode......koliko je naucnicima trebalo da otkriju postojanje elektriciteta? radio talasa? nuklearne enrgije? koliko im je uostalom trebalo da otkriju da je zemlja okrugla???

ili.....amerika je postojala i prije 1492, iako "nauka" tako nije mislila
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#50

Post by PITARKA_SA »

na svu srecu,nisu uspjeli sve "pobiti",usutkati,pa da i danas jos mislimo da je zemlja ploca... :zzzz:
Locked