Projektilom pogođena džamija u Jasenici

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

lahor

Post by lahor » 10/10/2006 12:37

To je samo slika hriscanske kulture.Nije me ovo nimalo iznenadilo,sta ocekivati od onih koji podizu krizeve na dominirajucim mjestima i to bas tamo gdje ima Bosnjaka.Jasno nam porucuju da nece sa nama...treba ozbiljno razmotriti reviziju dejtona i nekim manjinama oduzeti konstuktivnost....od predratnih 18% danas mozda ih ima svega desetak procenata ali izgleda da im malo teritorije pripalo pa bi se malo prosirili...Neko je pomenuo dance u ovoj prici...o njima nemam komentara jer sam procito neki dan da su usvojili zakon da se mogu pariti sa zivotinjama .....svaki komentar je suvisan.... 8-)

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 10/10/2006 12:40

lahor wrote:To je samo slika hriscanske kulture.Nije me ovo nimalo iznenadilo,sta ocekivati od onih koji podizu krizeve na dominirajucim mjestima i to bas tamo gdje ima Bosnjaka.Jasno nam porucuju da nece sa nama...treba ozbiljno razmotriti reviziju dejtona i nekim manjinama oduzeti konstuktivnost....od predratnih 18% danas mozda ih ima svega desetak procenata ali izgleda da im malo teritorije pripalo pa bi se malo prosirili...Neko je pomenuo dance u ovoj prici...o njima nemam komentara jer sam procito neki dan da su usvojili zakon da se mogu pariti sa zivotinjama .....svaki komentar je suvisan.... 8-)
serem ti se na komentar.

Pocinioca treba pronaci i dozivotnu mu spucat.

Santos

Post by Santos » 10/10/2006 12:53

Ovo je uradjeno za vrjeme ramazana da vise zaboli vjernika.Dakle svjesno uradjeno.Takodje pucano u 4 ujutru tako da bi se izbjegle zrtve.Ode sve u onu stvar tako mi se cini.Pa ljudi prije 10 godina je proso rat i sta.Nista isti kurac malo drukcije upakovan.

Dzemidzic

Post by Dzemidzic » 10/10/2006 13:51

Kako saznaje Slobodna Bosna iz dobro obavjestenih izvora:Katolicki terorizam je na djelu.. sponzoriran direktno iz Vatikana od naciste Pape.

Bakir Hadziomerovic priprema ekskluzivu u narednoj emisiji 60 minuta.

:shock: :roll:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 10/10/2006 13:58

lahor wrote:To je samo slika hriscanske kulture.Nije me ovo nimalo iznenadilo,sta ocekivati od onih koji podizu krizeve na dominirajucim mjestima i to bas tamo gdje ima Bosnjaka.Jasno nam porucuju da nece sa nama...treba ozbiljno razmotriti reviziju dejtona i nekim manjinama oduzeti konstuktivnost....od predratnih 18% danas mozda ih ima svega desetak procenata ali izgleda da im malo teritorije pripalo pa bi se malo prosirili...Neko je pomenuo dance u ovoj prici...o njima nemam komentara jer sam procito neki dan da su usvojili zakon da se mogu pariti sa zivotinjama .....svaki komentar je suvisan.... 8-)
tebi treba oduzeti i licnu, i vozacku, i pasos, a bogam i kompjuter, pa svoja razmisljanja cuvaj za kakvog sijela i seoskog teferica...

gdje si ti prije ikome ista oduzimao?

Goran_35

Post by Goran_35 » 10/10/2006 14:00

Komentari na bljsku su samo takvi... :roll:

Goran_35

Post by Goran_35 » 10/10/2006 14:01

Vec dovode u vezu sa ovim izbor Komsica? :roll: :(

AjvazDedo

Post by AjvazDedo » 10/10/2006 14:51

tebi haman treba oduzeti i drzavljanstvo i nevinost :oops:

bice_bice

Post by bice_bice » 10/10/2006 15:00

nogom ga, nogom Dedo 8-)

BECHO

Post by BECHO » 10/10/2006 15:10

Uje su ocigledno razocarane zbog izgubljenih izbora.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 10/10/2006 15:15

A sta kazu nije terorizam vec antiterorizam! :x
Imal dje njegove uzoritosti da se oglasi! :x
Covjece kad neko malo jace prne prid crkvom nedje u indonezijskoj divljini svi muslimani svijeta trce da se izvine i da osude!
jel iko osudio? sta vele na vijestima? :?

BECHO

Post by BECHO » 10/10/2006 15:20

10. oktobar 2006.
Teroristički atak u Mostaru

PROJEKTILOM NA DŽAMIJU

Mostar, 10. oktobar 2006. (MINA) – Iz Muftiluka mostarskog je saopšteno da je jutros u 4,00 sata izvršen teroristički atak na džamiju u Jesenici (Medžlis Islamske zajednice Mostara).
Pretpostavlja se da je riječ o napadu projektilom tipa RPG ili zolja. Odmah po dojavi na lice mjesta izašli su policajci PU Mostar, a potom i pripadnici jedinice za antiteroristička djelovanja MUP-a i kantonalni tuižilac koji vrše uviđaj.
Na džamiji je pričinjena znatna materijalna šteta, saopšteno je iz Muftiluka mostarskog. (Mina)

Image

Image

neupucena

Post by neupucena » 10/10/2006 15:26

Pucanje u džamiju katastrofa je za svakog katolika!

Nažalost, naše podneblje nikako da ponovno postane oazom mira kao što je to u neka zlatna ranija vremena bilo.Sve akcije razoružavanja koje sprovodi međunarodna vojna sila u našoj zemlji nisu dovoljne da bi se spriječili akti bezumlja i terorizma kao ovaj jasenički.

(Osvrt u povodu gađanja džamije granatom):

Nažalost, naše podneblje nikako da ponovno postane oazom mira kao što je to u neka zlatna ranija vremena bilo.

Sve akcije razoružavanja i skupljanja oružja koje sprovodi međunarodna vojna sila u našoj zemlji nisu dovoljne da bi se spriječili akti bezumlja i terorizma kao ovaj jasenički.

Miniranje džamije, oko čije se izgradnje/renoviranja (jer je već jednom stradala u ratu) ionako dizala prašina, udarac je – prije svega – u budućnost i sudbinu Hrvata u ovoj zemlji!

Tko god bio počiniteljem, katolicima mostarskog kraja i čitave BiH učinio je najeklatantniji primjer medvjeđe usluge koji se može zamisliti.

Minirati džamiju u gluho doba noći imalo je, očito, za namjeru obeshrabriti i uplašiti islamske vjernike u doba svetog mjeseca Ramazana. Međutim, ništa manju zebnju nije unio u duše katoličkih vjernika!

Sada je potpuno nebitno hoće li uslijediti akti odmazde (nadati se je da ipak neće!). Bitna je plitkoumnost počinitelja i njegova nakana učiniti štetu božjoj kući. I to je nešto najpogubnije što se budućnosti ionako pokolebanog Hrvata danas i ovdje, u ova teška vremena, moglo dogoditi.

Što je zapravo počinitelj mogao imati na umu, osim mržnje prema drugome i drugačijem, ako vjera kaže – «ne čini drugome ono što ne želiš da se dogodi tebi samome»?

Je li mislio da će time izazvati kaos i opću eskalaciju nasilja?

Što god da je mislio, nikome očito ne želi ništa dobro!

Ovakvi teroristički akti bi stoga morali imati ime i prezime. I konkretan lik koji ide uz (ne)djelo.

Najpogubnije bi bilo izvući zaključak kako je jedan narod (opet) pokazao drugome narodu što mu misli i sprema (i obratno).

Sukobljavanje na razini naroda nikada nije donijelo ništa dobro, a mi smo najbolji svjedoci da je to tako.

Zato bi dužnost svakog katolika u ovoj zemlji bila osuditi akt mržnje i uništavanja.

Jer, ako je ovo netko izveo u naše ime, zarad naše «zaštite», taj nas opasno gurnuo u bezdan beznađa i gubitka sebe!

10.10.2006.
mb/Pincom.info

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/10/2006 15:28

Bosanac sa dna kace wrote:A sta kazu nije terorizam vec antiterorizam! :x
Covjece kad neko malo jace prne prid crkvom nedje u indonezijskoj divljini svi muslimani svijeta trce da se izvine i da osude!
kardinal se o svoj jadu zabavio, on i HDZ BiH su jedini protiv komsica, dok ostale stranke izrazavaju spremnost na suradnju ako se Komsic stvarno bude borio za hrvatska pitanja
http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=36832

BECHO

Post by BECHO » 10/10/2006 15:33

Od koga ces ocekivat da se izvine? Od krizara, lopova i bande katolicke, kojoj je puna usta terorizma u VL-u, na Pincomu, Slobodnoj Dalmaciji itd. A evo i forumske demokrate navrate samo kad treba replicirat kakvom mudzehedinu!

neupucena

Post by neupucena » 10/10/2006 15:36

BECHO wrote:Od koga ces ocekivat da se izvine? Od krizara, lopova i bande katolicke, kojoj je puna usta terorizma u VL-u, na Pincomu, Slobodnoj Dalmaciji itd. A evo i forumske demokrate navrate samo kad treba replicirat kakvom mudzehedinu!
To ti je forum druze :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/10/2006 15:37

BECHO wrote:Od koga ces ocekivat da se izvine? Od krizara, lopova i bande katolicke, kojoj je puna usta terorizma u VL-u, na Pincomu, Slobodnoj Dalmaciji itd. A evo i forumske demokrate navrate samo kad treba replicirat kakvom mudzehedinu!
gdje ti ovdje vidis mudzahedine? ne brabonjaj...neko je pitao gdje je kardinal, ja ti prenesoh vijest svjeze postavljenu, a trazim i novije vijesti, jer ako te vec zanima, o ugrozeni, na kovacicma se vec prica da je neka crkva negdje danas zaplatila...

Qwert

Post by Qwert » 10/10/2006 15:39

opet srpska posla.... :roll: :lol: 8-)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 10/10/2006 15:40

Kretena ima svugdje, u svakom "stadu".

A mnogi su ocito ostali zeljni rata...

I sta zelis od "forumskih demokrata"?

manijak1

Post by manijak1 » 10/10/2006 15:46

:oops: Jebi ga , kad se svi upale .....ja se smirim i obratno :oops:
na kovacicma se vec prica da je neka crkva negdje danas zaplatila...
dok ne bude zvanično ostavi to po strani.
Sada je potpuno nebitno hoće li uslijediti akti odmazde (nadati se je da ipak neće!). Bitna je plitkoumnost počinitelja i njegova nakana učiniti štetu božjoj kući. I to je nešto najpogubnije što se budućnosti ionako pokolebanog Hrvata danas i ovdje, u ova teška vremena, moglo dogoditi.

Što je zapravo počinitelj mogao imati na umu, osim mržnje prema drugome i drugačijem, ako vjera kaže – «ne čini drugome ono što ne želiš da se dogodi tebi samome»?

ja već peti put navodim pincom , biće da se ja ne mijenjam a oni mijenaju :oops: i kako da kažem čim je otvoren ovaj topic poletio ja na četnike ......ipak ću preispitati prvo sebe pa onda se paliti ili gasiti ....i za sada birati riječi :oops: kad se budite gasili javite da se upalim :oops:

Liska

Post by Liska » 10/10/2006 15:48

Evo osvrta sa Pincoma:

Pucanje u džamiju katastrofa je za svakog katolika!

Nažalost, naše podneblje nikako da ponovno postane oazom mira kao što je to u neka zlatna ranija vremena bilo.Sve akcije razoružavanja koje sprovodi međunarodna vojna sila u našoj zemlji nisu dovoljne da bi se spriječili akti bezumlja i terorizma kao ovaj jasenički.

(Osvrt u povodu gađanja džamije granatom):

Nažalost, naše podneblje nikako da ponovno postane oazom mira kao što je to u neka zlatna ranija vremena bilo.

Sve akcije razoružavanja i skupljanja oružja koje sprovodi međunarodna vojna sila u našoj zemlji nisu dovoljne da bi se spriječili akti bezumlja i terorizma kao ovaj jasenički.

Miniranje džamije, oko čije se izgradnje/renoviranja (jer je već jednom stradala u ratu) ionako dizala prašina, udarac je – prije svega – u budućnost i sudbinu Hrvata u ovoj zemlji!

Tko god bio počiniteljem, katolicima mostarskog kraja i čitave BiH učinio je najeklatantniji primjer medvjeđe usluge koji se može zamisliti.

Minirati džamiju u gluho doba noći imalo je, očito, za namjeru obeshrabriti i uplašiti islamske vjernike u doba svetog mjeseca Ramazana. Međutim, ništa manju zebnju nije unio u duše katoličkih vjernika!

Ovakvi teroristički akti bi stoga morali imati ime i prezime. I konkretan lik koji ide uz (ne)djelo.

Najpogubnije bi bilo izvući zaključak kako je jedan narod (opet) pokazao drugome narodu što mu misli i sprema (i obratno).

Sukobljavanje na razini naroda nikada nije donijelo ništa dobro, a mi smo najbolji svjedoci da je to tako.

Zato bi dužnost svakog katolika u ovoj zemlji bila osuditi akt mržnje i uništavanja.

Jer, ako je ovo netko izveo u naše ime, zarad naše «zaštite», taj nas opasno gurnuo u bezdan beznađa i gubitka sebe!

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/10/2006 15:48

manijak1 wrote::oops: Jebi ga , kad se svi upale .....ja se smirim i obratno :oops:
na kovacicma se vec prica da je neka crkva negdje danas zaplatila...
dok ne bude zvanično ostavi to po strani
halo ba, ja sam radio Mileva, samo prenosim trac0ve.... :D

nidje nista nema, to dok avaz ne objavi, necemo ni znat...

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 10/10/2006 15:50

mIRCerka wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:A sta kazu nije terorizam vec antiterorizam! :x
kardinal se o svoj jadu zabavio, on i HDZ BiH su jedini protiv komsica, dok ostale stranke izrazavaju spremnost na suradnju ako se Komsic stvarno bude borio za hrvatska pitanja
http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=36832
Prece bi njem i ostalima u njegovom ''kolektivu'' bilo da se zabave o svom poslu! :x

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/10/2006 15:52

Liska wrote:

nesto kontam, ebo mater ako ovo nije osobno Ivo Miro odradio...

danas

Post by danas » 10/10/2006 15:55

mIRCerka wrote:
tebi treba oduzeti i licnu, i vozacku, i pasos, a bogam i kompjuter, pa svoja razmisljanja cuvaj za kakvog sijela i seoskog teferica...

gdje si ti prije ikome ista oduzimao?
na stranu ovo ostalo, mecini da ovo ipak uveliko jeste slika hriscanske kulture... katolicka crkva -- cinjenice nam ipak govore -- u istoriji nije zabiljezena kao organizacija koja je sklona toleranciji, vec manje-vise kao organizacija sklona unistavanju svega sto ne tukne na 'svoje'. kakva crkva, kakav joj vodja, takvi i joj vjernici. ovo me nista ne cudi, poznati recept HDZ+Ivo Miro+kardinal+izbori i eto ti reakcije ugrozenog puka... dje je onaj smajo sto povraca... :roll:

Post Reply