Sulejman Bugari

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
SirOliver1
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 22:51
Location: U Sarajevu na Vratniku

#976 Re: Sulejman Bugari

Post by SirOliver1 »

:run:
Last edited by SirOliver1 on 12/08/2011 23:38, edited 1 time in total.
User avatar
SirOliver1
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 22:51
Location: U Sarajevu na Vratniku

#977 Re: Sulejman Bugari

Post by SirOliver1 »

U svakom slucaju stvari koje se ovdje govore protiv šiija,ni u kom slucaju ne vode jedinstvu Muslimana...možemo mi danima trubit kako su oni ovakvi ili onakvi,isto kao što i oni mogu to govoriti za nas...

Imam Sadik prenosi od Poslanika, s.a.v.a., koji je rekao: “O vi koji ste prihvatili islam svojim jezicima, ali vjera još nije ušla u vaša srca, nemojte omalovažavati muslimane i nemojte tražiti njihove mahane. Zaista, Bog će pronaći mahane onoga koji traži tuđe. A onaj kome Bog traži mahane će biti ponižen čak i u svojoj kući.” (Al-Kulayni, al-Kafi, sv. 2, Kitab al-Iman wa al-Kufr, Bab man talaba 'atharat al-Mu'minin, hadis br. 2.)

zaista smo se kako nam to lijepo reče naša sestra prije nekoliko postova,dobrano pogubili...
sve gore navedeno protiv šiija a naročito protiv Imama Ruhullaha Homeinia,ili Hfz.Bugarija,možda neko smatra istinom,ali ŠTA AKO NIJE!?
mislim da ovdje omjer hajra i zijana dobrano preteže na drugi tas,bez obzira šta bilo istina...

mislim da imamo puno preca posla od rasprava na temu razjedinjavanja muslimana
ostavljam se ove teme,rekao sam sve što imam...
User avatar
dinoxy
Posts: 124
Joined: 19/10/2010 23:48
Location: Sa

#978 Re: Sulejman Bugari

Post by dinoxy »

correspondent wrote:Nevjerovatno koliko je ljudi spremno zaviriti u duše drugih i dati ocjene o ispravnosti njihovog vjerovanja. :x
Čuo sam da je jedan o hafizu Bugariju rekao: "Ma nije mi on nešto, ima slabu, lošu, upitnu akidu..." Halo baaaaaaaaa!!! Čovjek se ne može naibretiti izvalama, pogotovo na ovom forumu. Ko sam ja da sudim o vjerovanju nekoga i o tome da li je na ispravnom putu ili nije!? Kod nas, čini mi se, nema alima a da ga nisu popljuvali ljudi koji nisu uspjeli za svoga života 28 harfova naučiti!
potpisujem :thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#979 Re: Sulejman Bugari

Post by KatarinaKosaca »

Ne mora čovjek biti vjernik da mu se ovaj čovjek zaista svidi. Juče sam ga slušala na Hayatu i ponovo me oduševio. Govorio je o prijateljstvu i rekao... Nemojte tražiti nedostatke kod svojih prijatelja, jer ih nikada nećete imati. Nadam se da će biti reis jednog dana.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#980 Re: Sulejman Bugari

Post by plain vanilla »

carobnjak_iz_voza wrote:
KatarinaKosaca wrote:Ne mora čovjek biti vjernik da mu se ovaj čovjek zaista svidi. Juče sam ga slušala na Hayatu i ponovo me oduševio. Govorio je o prijateljstvu i rekao... Nemojte tražiti nedostatke kod svojih prijatelja, jer ih nikada nećete imati. Nadam se da će biti reis jednog dana.
On je malo lud tako da teško da može obnašati tu funkciju reisa ali ja bih volio biti lud ko on ,nego biti reis :-D
neko je malo lud, a neko malo pametan
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#981 Re: Sulejman Bugari

Post by drekalica28 »

U suštini nemam ništa protiv čovjeka.
Elokventan je, odnosno jednostavno zbori i zna šta čovjek želi ćuti.
Bio je i meni interesantan dok ga nisam čula na televizij kada je govorio o ženama. Bolje mu je bilo da je šutio. :roll:
Priča se uglavnom svela na to da mi žene nemamo kapaciteta da razmišljamo. Dragi Bog nas nije razumom darivao, zato je muškarac glava kuće.
Yeah right. :roll:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#982 Re: Sulejman Bugari

Post by plain vanilla »

carobnjak_iz_voza wrote:
aj tink ju not anderstend mi
naravno da razumijem

reis ne valja, a Bulgari malo lud, ali eto kao bolji od reisa :-)
ne razbacuj se ovakvim procjenama :wink:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#983 Re: Sulejman Bugari

Post by Michun »

plain vanilla wrote:
carobnjak_iz_voza wrote:
aj tink ju not anderstend mi
naravno da razumijem

reis ne valja, a Bulgari malo lud, ali eto kao bolji od reisa :-)
ne razbacuj se ovakvim procjenama :wink:
svi su oni pametni za sebe! narod po kontejnerima kopa, oni grade vile, pisu knjige koje prodaju tom narodu, uzimaju pare za lijecenje sihira, skupljaju donacije za djamije a ne za fabrike, sjoooo, huja me ufati :x
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#984 Re: Sulejman Bugari

Post by HomeSweetHome »

Mislim, vanilla, da ipak nisi shvatila sta Carobnjak zeli da kaze, nije on nista ruzno rekao :)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#985 Re: Sulejman Bugari

Post by zonbirile »

drekalica28 wrote:U suštini nemam ništa protiv čovjeka.
Elokventan je, odnosno jednostavno zbori i zna šta čovjek želi ćuti.
Bio je i meni interesantan dok ga nisam čula na televizij kada je govorio o ženama. Bolje mu je bilo da je šutio. :roll:
Priča se uglavnom svela na to da mi žene nemamo kapaciteta da razmišljamo. Dragi Bog nas nije razumom darivao, zato je muškarac glava kuće.
Yeah right. :roll:
-----------------------------------------
a tek afektacija i prenemaganja-rođeni glumac,a lova kapa,kapa...
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#986 Re: Sulejman Bugari

Post by drekalica28 »

zonbirile wrote:
drekalica28 wrote:U suštini nemam ništa protiv čovjeka.
Elokventan je, odnosno jednostavno zbori i zna šta čovjek želi ćuti.
Bio je i meni interesantan dok ga nisam čula na televizij kada je govorio o ženama. Bolje mu je bilo da je šutio. :roll:
Priča se uglavnom svela na to da mi žene nemamo kapaciteta da razmišljamo. Dragi Bog nas nije razumom darivao, zato je muškarac glava kuće.
Yeah right. :roll:
-----------------------------------------
a tek afektacija i prenemaganja-rođeni glumac,a lova kapa,kapa...
Upravo to. On tačno zna šta ljudi žele ćuti te se tako i prezentira.
Ja ga uopšte ne doživljavam kao iskrenu sobu.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#987 Re: Sulejman Bugari

Post by MedenoSrce »

HomeSweetHome wrote:Mislim, vanilla, da ipak nisi shvatila sta Carobnjak zeli da kaze, nije on nista ruzno rekao :)
Nisam vala ni ja razumijela.
drekalica28 wrote: Ja ga uopšte ne doživljavam kao iskrenu sobu.
Ne poznajem ga, ali znam bar pet ljudi kojima je ovaj čovjek pomogao što materijalno, što savjetom.
Nisam ja kakav vjernik i možda sam ga jednom za Bajram slušala u nekakvoj emisiji ali mi brate smeta da nekoga ko radi pa makar i 5% u društvenom interesu proglašavaju ludim.

EDIT:Čak neki od tih ljudi kojima je pomogao nisu muslimani.
Last edited by MedenoSrce on 25/08/2011 12:16, edited 1 time in total.
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#988 Re: Sulejman Bugari

Post by drekalica28 »

MedenoSrce wrote:
drekalica28 wrote: Ja ga uopšte ne doživljavam kao iskrenu sobu.
Ne poznajem ga, ali znam bar pet ljudi kojima je ovaj čovjek pomogao što materijalno, što savjetom.
Neću duše da griješim, ni ja ga ne poznajem. Govorim samo o svom dojmu njegove persone, i o onome što sam čula da priča, to je sve.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#989 Re: Sulejman Bugari

Post by zonbirile »

uvijek su mi smiješne isprike tipa,ne znam,nisam upoznao,probao....Pa imaš snimak pogledaj,a iskustveno se zna i da se pita od ... ne pravi,ne treba je probati,zna se da ne valja.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#990 Re: Sulejman Bugari

Post by sokkia »

samo da pitam vas što pišete o bugariju,to radite sjedeči ili ipak ustanete dok to radite :?: :roll: :roll:
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#991 Re: Sulejman Bugari

Post by MedenoSrce »

zonbirile wrote:uvijek su mi smiješne isprike tipa,ne znam,nisam upoznao,probao....Pa imaš snimak pogledaj,a iskustveno se zna i da se pita od ... ne pravi,ne treba je probati,zna se da ne valja.
Ne zanima me šta taj čovjek govori, kada me bude vjera zanimala uzet ću prvo svetu knjigu pa pročitati od korica do korica, pa hadise pa ću tek onda pitati ako mi šta bude nejasno do tada ću o dotičnom formirati mišljenje na osnovu njegovih (ne)djela.
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#992 Re: Sulejman Bugari

Post by bijela »

MedenoSrce wrote:formirati mišljenje na osnovu njegovih (ne)djela.
a zonbirile i njemu slični su na osnovu snimka zaključili i dokazali da bugariju pare kapaju....
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#993 Re: Sulejman Bugari

Post by MedenoSrce »

bijela wrote:
MedenoSrce wrote:formirati mišljenje na osnovu njegovih (ne)djela.
a zonbirile i njemu slični su na osnovu snimka zaključili i dokazali da bugariju pare kapaju....
Ne znam. Nisu naveli izvore.
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#994 Re: Sulejman Bugari

Post by bijela »

napisao je gore.
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#995 Re: Sulejman Bugari

Post by drekalica28 »

bijela wrote:
MedenoSrce wrote:formirati mišljenje na osnovu njegovih (ne)djela.
a zonbirile i njemu slični su na osnovu snimka zaključili i dokazali da bugariju pare kapaju....
Uopšte nisu bitne pare.
Ali ako mi neko kaže da ja i sve ostale pripadnice mog spola nemamo 2 zdrava klikera u glavi....izvini ali ja na to ne mogu ostati ravnodušna. Takva izjava mi sasvim dovoljno kaže kakva je ta osoba.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#996 Re: Sulejman Bugari

Post by MedenoSrce »

carobnjak_iz_voza wrote:Ok ,niste me razumjeli (iako neki tvrde da jesu i tačka :lol: kao znaju oni bolje od mene jesu li me razumjeli)pa da pokušam objasniti šta je pisac htio da kaže.Juče sam gledao neki interviju od jednog sufijskog šejha ,a inače je isti i doktor psihologije ,i pitaju ga kako se postaje sufija,a on veli da bi bio "sufi" moraš biti lud i onda se nasmija ono slatko.Jednostavno kako on objasni sufizam je put srca ,a ne mozga i prelazi te neke barijere koje nam postavlja mozak,medjutim tad si ti po definiciji lud,jer lud je u stvari onaj ko je nelogičan,ne slijedi mozak(čovjek je doktor psihologije valjda zna šta priča)ali u toj ludosti on spoznaje Boga ,bliži mu je.
Hafiz Bugari je koliko ja znam sufija i čim je ovaj to ispričao meni je njegova slika pred oči kad priča ono zaneseno,ushićeno ali i mahnito...i ne mislim uopće da je to neka "gluma" ,ne!On je takav,zanesenjak
Takodjer znamo da za te svjetovne funkcije ,da ih tako nazovem,treba -mozak tj za reisa treba mozak .Sad ne kažem naravno da je hafiz Bugari glup i nema mozga ,već to nije njegov put,a osim toga užitak te "ludosti" je sigurno veći od užitka vlasti.Nadam se da sam sad bio jasan
Od srca se izvinjavam na mom ograničenom i brzopletom zaključivanju.
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#997 Re: Sulejman Bugari

Post by bijela »

drekalica28 wrote:
Uopšte nisu bitne pare.
Ali ako mi neko kaže da ja i sve ostale pripadnice mog spola nemamo 2 zdrava klikera u glavi....izvini ali ja na to ne mogu ostati ravnodušna. Takva izjava mi sasvim dovoljno kaže kakva je ta osoba.
komentarišem one postove koji BEZ DOKAZA insinuiraju da čovjek nelegalno stiče pare.
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#998 Re: Sulejman Bugari

Post by juli84 »

Ah, te predrasude.
Stvarno ih se trebamo oslobađati, one su prepreka za razumijevanje.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#999 Re: Sulejman Bugari

Post by BHF_Manijak »

zonbirile wrote:
drekalica28 wrote:U suštini nemam ništa protiv čovjeka.
Elokventan je, odnosno jednostavno zbori i zna šta čovjek želi ćuti.
Bio je i meni interesantan dok ga nisam čula na televizij kada je govorio o ženama. Bolje mu je bilo da je šutio. :roll:
Priča se uglavnom svela na to da mi žene nemamo kapaciteta da razmišljamo. Dragi Bog nas nije razumom darivao, zato je muškarac glava kuće.
Yeah right. :roll:
-----------------------------------------
a tek afektacija i prenemaganja-rođeni glumac,a lova kapa,kapa...
Vidi jest nekom vokri! :lol: Pa sto i ti nisi za hodzu ucio a ne da budes glavni zastitnik prava taksista! :dance: 8-) :lol:

Hajde ba bice bolje, sta se sekiras, sredit cu ja s hafizom da mu mujezin budes pa mozda i tebi sta kapne! :mrgreen:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#1000 Re: Sulejman Bugari

Post by harač »

zonbirile wrote:
drekalica28 wrote:U suštini nemam ništa protiv čovjeka.
Elokventan je, odnosno jednostavno zbori i zna šta čovjek želi ćuti.
Bio je i meni interesantan dok ga nisam čula na televizij kada je govorio o ženama. Bolje mu je bilo da je šutio. :roll:
Priča se uglavnom svela na to da mi žene nemamo kapaciteta da razmišljamo. Dragi Bog nas nije razumom darivao, zato je muškarac glava kuće.
Yeah right. :roll:
-----------------------------------------
a tek afektacija i prenemaganja-rođeni glumac,a lova kapa,kapa...
za pare ne znam, ali onaj glas i prenemaganje ne mogu da smislim
Post Reply